Dinsdag 14 Februari 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9228 UlT de OMGEVING „Het Witte Kruis" LANGEND IJ K Dc afd. Langendijk van de X'oordhollandsche Ver- eeniging „Het Witte Kruis", hield Zaterdagavond hare algemeene jaarvergadering ten huize van den heer L. Hop te Noordscharwoude. Dc Voorzitter was do heer Jb. Dutsen. De notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer F. Moeijcs F/., werden goedgekeurd. De voorzitter deed inededeeling van de oprichting van een Consultatiebureau voor Zuigelingen, in hei. hetaalkantoor der Langend ijker Groenten-Centrale te Broek op Langendijk en bracht Mej. Jonker, den lieer S. Wagenaar en de L. G.C. dank voor de ver leende medewerking. De vergadering verleende hot bestuur machtiging om verlenging der Koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. De heer J. Kliffen bracht hierna verslag uit van de algemeene vergadering. De secretaris bracht het jaarverslag uit van de af- dccling. Eerst wordt melding gemaakt van de oprich ting van een Consultatiebureau voor Zuigelingen te Noordscharwoude. Belangeloos werd door de firma Vroegop een lokaal disponibel gesteld, zoodat op 6 April 15)38 het. Consultatiebureau werd geopend on der leiding van Dr. van HilUn te Alkmaar. Hartelijk dank wordt gebracht aan dc Commissie voor Kinder- hygiëne en vooral ook aan de firma Vroegop. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1932 HTS. Bij gekomen 61 leden, alzoo op 31 Dcc. 1932 1539 leden. Over den financieclen toestand kunnen wij behou dens een klein nadcclig saldo over het afgcloopen jaar zeer tevereden wezen. In het bestuur is wel oenige verandering geko men. Wegens tusschentijds bedanken door den heer K. Kramer, door overgaan naar het Wit Gele Kruis is hiervoor gekozen dc heer Jb. Rutsen. Vervolgens zijn wegens ai.reding der heeren Jb. Wagenaar en S. Wagenaar gekozen de heeren H. v. Zuijlen en H Glas. Tot voorzitter is in de plaats van den heer S. Wagenaar de heer Jb. Rutsen gekozen. Den aftrc- denden werd dank gezegd voor hetgeen zij voor dc verceniging zijn geweest, in het bijzonder den heer S. Wagenaar, die gedurende zijn voorzitterschap steeds de man op dc rechte plaats was. Door den magazijnmeester zijn 1276 stuks mate rialen afgegeven. Aan 61 leden zijn 334 porties ijs verstrekt, waarvoor 2100 K.C. is ingesl 'en; maal zijn er ligtenten •'plaatst en 5 ligtenten zijn terug gebracht. Er zijn nog 3 ligtenten in gebruik. 7 maal zijn er kisten aangevraagd voor het ontsmetten van goederen. Voor dc malariabestrijding is 25 liter flyosan ver bruikt. Door 65 leden is 144 maal flyoaan aange vraagd, waarvan 18 leden in broek op Langendijk, 40 te Zuidscharwoude, 5 te Noordscharwoude en 2 te Oudkarspel. Wederom is dit jaar een moedercursus gehouden onder leiding van Zr. Leegwater. Eén cursus Eerste IIulp hij Ongelukken onder leiding van den heer Stoutjesdijk te Alkmaar. Aa het jaarverslag van de Wijkverpleging ontlee- nen wij, dat 't aantal leden op 1 Jan. 1932 1931 be droeg. door belanke.* cn vertrek is dit teruggeloopen op 1013. De wijkverpleegsters hebben gedurende 1932 afgelegd 5790 bezoeken, waarvan voor de wijkverple ging 4721, tuberculosebestrijding 897 en voor zuige lingenzorg 1?2 bezoeken. Door de wijkverpleging zijn gedurende 1932 109 patiënten verpleegd, waarvoor 4721 bezoeken zijn afgelegd. tegen in 1931 4154 be zoeken. In 1932 dus 567 meer. Voor de tuberculose bestrijding stonden 1 Januari 1932 70 gez non inge schreven met 71 patiënten. Bijg» komen i;. 1932 10 ge zinnen met 9 leden, a'zoo totaal 80 gezinnen met 80 leden. Afgeschreven wegens vertrek en andere redenen 16 gezinnen met 15 patiënten, overgedrc. en aan het Wit Gele Kruis 23 e non et 27 patiënten. Op 1 Januari 1933 stonden dus nog onder toezicht 41 ge zinnen met 38 patiënten. Aan deze gezinnen werden in 1932 897 bezoeken,gc- bracht verdeeld als volgt: Wijkverpleging 125, Huis bezoek 758 cn Maatschappelijk Werk 14 bezoeken. Naar sanatoria werden gezonden 3 patiënten. Uitgeleend werden 34 stuks artikelen, 1 maal ont smetting van lijf- i». beddegoed en 4 maal woningver betering. 40 patiënten kregen hoogtezonbehandeling, waarvoor 1240 bestralingen werden toegepast. Den Gen April 1932 werd het Consultatiebureau voor Zuigelingen geopend. Dat hieraan behoefte was, blijkt wel, omreden o** 31 December 1932 reeds 203 kinderen stonden ingeschreven. Door. Dr. Van FEUILLETON. 29. Guy stemde volkomen in met het plan-de-campag- lie van zijn vriend, den advocaat. „En wie zal de heeren op Westones ontvangen, als zij inderdaad heengaan?", vroeg hij. „Ik zou zeggen, dat jij dat doen moet. Iemand, die op dc hoogte is, moet daar zijn. Zelf kan ik niet zoo Jang weg otn daar kalm hun komst af te wach ten. Ik ben hier alleen op het oogenblik, dc andere heeren zijn allebei ziek. Maar ik kom zootlra ik hoor, dat ze onderweg zijn. Ik wilde graag, dat jij er van daag nog heenging en er voorloopig bleef." „Je schijnt te vergeten, dat ik in het huis aan I.ord Caradoc verhuurd heb en er dus geen heer en mees ter ben." „Neen, dat vergeet ik niet. Er staat een clausule hl het huurcontract,, dat je altijd vrijen toegang hebt die heb ik er juist met het oog op eventualiteiten als deze ingezet. Bovendien, je kunt doen alsof je ze een vriendschappelijk bezoek komt brengen. Als er wat gebeurt, zullen zo dankbaar zijn voor je aanwezig heid." Guy liet zich overtuigen door Calthorp's argumen tatie. Hij zond een uitvoerig telegram aan Lord Ca radoc, waarin hij zijn bezoek aankondigde en ging uit Londen weg met den trein van twee uur. Net toen hij zijn kamers verliet, ontving hij een briefje van Bobby Condcr: „Beste Guy, Ik ben terug van mijn wereldreis. Ik moet je drin gend spreken, want ik heb van het andere einde van Australië een geheimzinnig document voor je mee gebracht. Ga met mij eten in Bachelors Club, dan zal ik het je overhandigen. Beste Groeten, Jc. toegenegen R. Condcr." Hiltcn werden 36 zittingen gehouden met 1148 con sulten. Voor huisbezoek werden 172 bezoeken afee- legd. Deze jaarverslagen werden vastgesteld, onder dank zegging aan den samensteller. Het badhuis opgeheven. Het bestuur stelde voor om het badhuis op te hef fen, naar aanleiding van een in dc vorige vergade ring genomen besluit, om het nog één jaar aan te zien, of zich nog perspectieven zouden openen. Spr. betreurde dit voorstel ten zeerste, doch er is geen an dere weg. Het voorstel werd zonder eenige bespreking aange nomen. pc rekening der penningmeestcrosse, mevr. de Wed. Daarlberg-ilartland, was nagezien dooi- den heer J. W. de Groot, welke adviseerde tot goedkeu ring. Aldus besloten. De ontvangsten 'Ier Wijkverpleging hebben f 4017.61, de uitgaven f 3155.41 bedragen, alzoo een voordeclig saldo van f 862.20. De rekening der T.B.C.-bestrijding sloot in ontvang sten cn uitgaven niet f5036.63. liet nadeclig saldo van f946.43 is op de rekening vu:i het Witte Kruis overgeboekt. De totale ontvangsten van liet Witte Kruis hebben f 7019.17^, de uitgaven f7280.25':» be dragen. Dus een nadeclig saldo van f 201.11. De begrooting voor 1933, sluitende in ontvangsten cn uitgaven niet een totaal van I'3582.20 voor de Wijkverpleging en voor het Witte Kruis met een to taal van f 3295.18, werd na eenige bespreking goed gekeurd. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. De bekende tooneelvcreeniging „Het Kleine Too- ncel" zal, naar wij vernemen, na een rustpoos van enkele jaren weer spoedig aan het verccnigingsleven deel nemen. Zeer waarschijnlijk zal met Paschen in „Concordiaeen uitvoering worden gegeven. Binnenkort zal voor rekening van den heer C. Bakker ie Oudkarspel een woonhuis worden gebouwd op een daarvoor van Mevr. de Wed. C. P. Verburg aangekocht terrein. Het Hotel, Café, Restaurant, „Concordia", waarvan de heer L. Hop gedurende 11 jaren achtereen pach ter was, zal per 1 Mei a.s. opnieuw worden verpacht. BARSINGERHORN Vrijdagavond werd door de Afd. Kolhorn van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Land bouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf een vergadering gehouden in de zaal van den heer K. Dekker alhier, voor ongeorganiseerde arbeiders, waar als spreker optrad de heer Nicuweboer uit Wieringei waard. De heer P. Pool, 2e voorzitter, van de Afd. Kolhcrn, opent de vergadering De heer Nieuweboer drukt allereerst zijn spijt uit over de geringe opkomst, daar maar 7 ongeorgani seerden aanwezig zijn. Hij wijst op den tcgenwoordi gen slechten toestand en had verwacht, dat daarom meer belangstelling voor deze vergadering zou wor den getoond. Den slechten toestand onder de land arbeiders wijt spr. voornamelijk daaraan, dat de landarbeiders het slechtst georganiseerd zijn. Deze staan in loon, sociale wetten en dergelijke ver bene den goed georganiseerde arboiders. In tijden van hoogconjunctuur werd dc noodzakelijkheid van orga- niseeren niet zoo gevoeld. Toen immers werd er door de kapitalisten en boeren verdiend cn toen lieten ze ook werken, maar nu het economisch leven stil ligt, «vorden de arbeiders aan kant gezet. Een verheugend feit is, dat in tegenstelling met de crisis van 1923, toen het ledental van den modernen landarbeidersbond terugliep tot 8000, dit getal thans is gestegen tot 36000 en het getal van de bij het N.V.V. aangeslotenen ongeveer 400000 rs. Voorts merkt spr. op, dat in Groningen, waar dc or ganisatie sterker is, op collectief contract gewerkt wordt, hetgeen hier nog niet mogelijk bleek te zijn. daar nog te kort vaste arbeiders georganiseerd zijn. Spr. schetst hoe in Wieringerwaard, waar nog maar 5 of 6 ongeorganiseerde landarbeiders zijn, de loonen niet zoo heel erg naar beneden zijn gc-gaan, hoewel de boeren wel van plan waren deze een flink stuk te drukken, hetgeen echter niet gelukte, daar de arbei ders zich daar sterk gevoelden en niet toegaven. Spr wijst er op, dat juist 2 arbeiders, die uit andere ge meenten komen, na 1 Maart zijn aangenomen op een loon van 14^? en 15 gulden. Hiermede bewijst dc heer Nicuweboer, dat de 40 cent contributie voor de vaste arbeiders geen weggegooid geld is, daar ongeorgani seerden voor elk loon aan het werk moeten gaan, daar ze anders broodeloos zijn. Hierna betoogt spr., dat de boeren in plaats van het loon te drukken, beter zouden doen te trachten de pacht en hypotheekrente naar beneden te krijgen Als voordeelen van organisatie noemt hij nog, dat Waarop Guy antwoordde: „Welkom thuis. Op het punt naar Wetstones te gaan. Schrijf mij daarheen." Bobby Conder had niet veel aandacht geschonken aan het vergeelde stuk, dat nu al verscheidene maan den in zijn aktentasch zat. Nu hij hei echter weldra aan den rechthebbende moest ter hand stellen, begon zijn nieuwsgierigheid hem een weinig parten te spe len en las de door den ouden kolonist geschreven aanwijzingen nog eens door, Hij mocht het domucent niet per post zenden, maar moest het den eigenaar van Wetstones persoonlijk overhandigen. Toen kreeg hij een inval: als hij eens naar het kasteel ging, waar Guy zich blijkens zijn briefje op het oogenblik be vond, kon hij misschien getuige zijn van een sensa- tioneelc ontdekking! De uitslag van zijn verdere over peinzingen was, dat er op Wetstones nog een tele grafisch bericht werd ontvangen, meldende dat de „llonourable" Robert Conder, teruggekeerd van zijn reizen, voornemens was den volgenden dag zijn waarden oom en zijn lieve nicht zijn opwachting te komen maken. HOOFDSTUK XXVI. Eindelijk Martin. Op den avond van Guy's aankomst zaten hij cn mevrouw Herbcrt en George nog laat bijeen, om dc beteekenis van Calthorp's nieuws te bespreken. Me vrouw Ilerbert scheen hot een bijzonder onaange naam idee te vinden, dal er misschien in het huis iets gebeuren zou en ze drukte de twee jongelui op het hart, loch vooral dc beide meisjes overai buiten te houden. George cn Guy besloten ook het mannelijk perso neel van het landgoed nicis te zeggen van dc op handen zijnde gebeurtenissen. Als Martin en Brui- thewaite kwamen, zouden zij alleen zijn zonder handlangers en met Calthorp's detectives op de hie len Lr zouden dus mannen genoeg zijn om dc twee indringers te arrcstecren, zonder dat het gevaar ge riskeerd behoefde te worden dat zij gewaarschuwd werden, doordat buitenstaanders wellicht hun mond zouden voorbijpraten. Vóór zij naar bed gingen en dat was verre van vroeg, maakten George cn Guy ccn rondgang door het benedengedeelte van het huis, maar ze merkten niets ongewoons. Den volgenden morgen gebeurde er" evenmin iets bijzonders. De beide jongelui gingen na het ontbijt ongemerkt naar buiten, om de mannen op te zoeken, die Calthorp gezonden iiad en die de wacht hielden Reorganiseerden in veel gevallen eerder aan het werk komen, en indien ze onder de Rijkssteunregeling vallen een hoogere uitkeering ontvangen. Veel tegenstand in het propagandawerk wordt nog bij de vrouwen ondervonden, doch dit wijt spr. aan de onbekendheid met het organisatieleven. Met de inededeeling, dat wie thans in de organisa tie gaat, 52 weken contributie moet betalen, alvorens uit de werkloozenkas te kunnen trekken, en de aan wezigen opwekkende om zich nu bij den Bond aan te sluiten, eindigt spr. zijn uiteenzettingen. Dc beer Pool. het woord nemende, deelt mede, dat hei de bedoeling van de Afd. Kolhorn is om Barsin- gerhorn eti Haringhuizen samen te vatten en dan a.s. Vrijdag hier een onderafdeeling op te richten. Hierna sluiting. Tijdens de vergadering gaven zich 3 nieuwe leden op. A N N A P A IJLO W N A Uitvoering van „De Stem des Volks". De lage entreeprijs en niet het minst de aantrekkings kracht. die van het optreden van Daan Pool uitgaat, hebben ongetwijfeld er toe bijgedragen, dat Zaterdag avond de zaal van Veerburg geheel gevuld was. De heer A. v. d. Ham. voorzitter van „De Stem" con stateerde met genoegen de groote opkomst van het pu bliek, heette allen welkom en begroette in het bijzonder den bekenden Oudesluizer en den heer J. Ay. die mu zikale medewerking verleende. De zangvereen. opende en sloot het programma met partij- of strijdliederen, en zong daaitusschen eenige gewonet nummers, dat wil dus zeggen, liederen, die we ook aantreffen op de programma's van andere zangver- eenigen. Meerdere malen gaf het koor blijk de intenties van den directeur, den heer C. W. Rusting, goed te vol gen. waardoor de voordracht der nummers goed tol haar recht kwam. Alleen „Harmonie", was wat erg vlak, maar we mogen dit niet te zwaar aanrekenen, daar het verd gezongen ter vervanging van „Het Boerken van Beierland", dat moest vervallen, omdat men door om standigheden de laatste week onvoldoende had kunnen repeteeren. De heer Ay verleende, zooals boven gezegd, medewer king, door bij een drietal nummers de pianobegeleiding te spelen. Met uitzondering van het mooie „Zondagmor gen", waarin het koor minder gelukkig was, bleek het zingen met de in goede handen zijnde begeleiding een groot voordeel te hebben. Het koor is n.1. niet groot en het geluid was, nu de piano daar haar klanken tusschen mengde, natuurlijk voller. Over „Daan" kunnen we kort zijn. Zooals altijd sloe gen zijn voordrachten en liedjes, vroolijk en ernstig, in. Z'n costuums trokken weer aller bewondering en ge smuld is er van zijn boerenvoordracht, waarin hij ver telde wat een waker bij de G.P.N.V.D. (Gecontroleerde particuliere nachtveiligheidsdienst) beleefde. Een dave rend. langdurig applaus was het loon voor het anti-oor logsnummer „Prikkeldraad". Ook met z'n inleidende praatjes wist hij z'n publiek weer te pakken. Nieuwsgierig zijn we, hoe er gereageerd zal worden, als we in een volgend seizoen, zooals hij terloops ver telde. Daan nietm eer alleen te zien en te hooren zul len krijgen, omdat hij dan met den heer T. Bouman, thans nog optredend in Carré te Amsterdam, een duo zal vormer. Zooals op uitvoeringen van „De Stem" gebruikelijk is, werd door allen, na het laatste door het koor gezongen lied, de Internationale aangeheven. De heer Van der Ham sloot tenslotte, het was intus- schen reeds over twaalven, met een opwekking om lid te worden van de zangvereeniging en den Arbeiders sportbond. OUDE N1EDO ff P Dezer dagen hield het R.K. Ziekenfonds „St. Marti- nus" te 't Veld hare jaarvergadering ten lokale van J. P. Pepping aan de Weel. Aanwezig waren, met in begrip van het bestuur, 24 leden. De Directeur C. TerbeoK, opende met gebed en een hartelijk welkom, waarna de notulen werden gele zen en onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris F. C. Jong werd met applaus begroet. Vervolgens werd door den heer P. Burgmeijer als penningmeester verslag uitgebracht over 1932, waar uit bleek, dat de kasmiddelen waren gestegen van f 1777.60 tot f 1863.86, zoodat een vooruitging mocht worden geboekt van f 86.26. Aan uitkeering wegens ziekte werd betaald f358.50 aan 15 personen. Tot commissieleden belast met het onderzoek der rekeningen 1932 cn 1933 werden benoemd de heeren W. H Bierman cn J. Bakker Jz. Jr. De aftredendo bestuursleden, C dc Boer en F. C. Jong werden met 23 en 22 stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden eenige huishoudelijke aangelegenheden van ondergeschikt belang bespro ken en volgde hierna sluiting der bijeenkomst met een dankwoord en gebed. rondom de muren van net park. Ze zouden zeker bij niemand achterdocht doen opkomen; ze waren met succes vermondend als kunstenaars cn deden alsof ze dc schoonheden van Wetstones op paier brachten. 's Middag begon Calthrop dc telegraaf te laten werken. Ilij had de voorzorg genomen Guy een code te geven en de beheerdster van het kleine postkan toor in Morthwaite had dien middag en avond de handen vol met het opnemen van voor haar onbe grijpelijke telegrammen. Ontcijferd luidden deze codetelegrammen als volgt: 12.45. Braithwaite heeft een telegram gekregen. Maakt zich gereed Liverpool te verlaten. Ik kom met don trein van twee uur. Zend rijtuig om mij in Keswick af te halen. Calthorp. 2.45. Braithwaite vertrok uit Liverpool met den trein van 1.55 en nam biljet naar Keswick. Beide mannen reizen met hem mee. Onze heer Calthorp op weg naar Westones. Calthorp. Grif fin, Wells. 4.07. Telegram ontvangen van Preston. Braithwaite vertrok naar Keswick om 3.15. Beide mannen vol gen in zelfden trein. Geen spoor van Martin. Cal thorp, Griffin, Wells." 5.58. Braithwaite arriveerde te Penrith cn stapte over voor Keswick. Nog geen spoor van Martin. Zeg mannen op Wetstones scherp uit te kijken. Cal thorp, Griffin, Wells. George en Guy gingen er daarop onmiddellijk op uit om de pseudo kunstschilders* te waarschuwen. Togen zeven uur kwam er weer ecu telegram in code, ditmaal uit Keswick en verzonden door een van dc mannen, die Braithwaite van Liverpool gevolgd waren. „Moet tot mijn leedwezen melden, dat bij aan komst trein Keswick Braithwaite verdwenen is. Was in Thrclkeld nog in rijtuig naast het onze. Moet uit in beweging zijnde trein gesprongen zijn. Wij rijden naar Morthwaite. Zeg mannen scherp uitkijken. Brown." George en Guy gingen ten derden male naar de wachters om hen mede te deelcn wat er gebeurd was. De beide andere detectives arriveerden om streeks acht uur, erg terneergeslagen over het ont snappen van hun prooi. „liet was heel moeilijk om zijn argwaan niet te wekken", verontschuldigde zich een van de mannen, „vooral doordut wc herhaaldelijk moesten overstap pen. Wij gingen telkens in twee verschillende wa gons zitten, een vóór, cn een achter de zijne en tus schen de stations waren wij voortdurend op den uil kijk. Maar we passeerden een tunnel en hij moet er uit gesprongen zijn, omdiddellijk nadat wij daaruit Duurder dan een huishouding Wanneer muizen zich toepang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veel sneller dan wanneer een croote familie er van eet. Muizen zijn tevens versprei ders van besmettelijke ziekten, zoodat het niet alleen eigen belang maar ook een plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen kat of val is in staat vijftig muizen in een nacht te vangen, doch met één doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweeistaanbaar aan cn reeds het eerste hapje is doodelijk. Koop dus nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult L' van dit ongedierte bevrijd zijn. linp.: Fa. B. Meindcrsma, Den Haag. D 40 OUDE NIEDORP. De Floraliavcrceniging hield op 9 Februari 1933 een ledenvergadering in café Feijs. Aanwezig waren 19 dames en heeren. Voorzitter was de heer 1). Krilh r. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Hierna volgde benoeming van een bestuurslid, in- plaats van den heer II. Kistemakcr, die periodiek moest aftreden en niet herkiesbaar was. Benoemd werd de heer P. Blokker. Hierna werd door den lieer A. van Zooncn namens de commissie voor het nazien van (te rekening 1932, verslag uitgebracht over het financicelc gedeelte. Op 1 Januari 1932 was in kas f 120.00. Er is ontvangen f691.25. Totaal dus f811.05. Do uitgaven waren f622.80. Batig saldo op 31 December 1932 f 1S8.99. Dc rekening werd goedgekeurd. Besloten werd, om, gezien de mooie resultaten van het vorige jaar, een tentoonstelling te houden op 17 en 18 September. Dc heer Feijs stelde alle ruimte die daarvoor noodig is, ter beschikking, onder voorwaar de, dat een kleine ruimte voor een stand op electrisch gebied, voor hem wordt gereserveerd. Daar er het vorige jaar, vooral bij de afd. Huisvlijt, te weinig ruimte was, zal - naar meer ruimte wor den uitgezien, dit werd aan het bestuur overgelaten. Er werd besloten thans reeds de commissie voor afd. bloemen te benoemen, zoodat deze commissie dan de geheele regeling, zooals aan- en verkoop van plantjes enz. op zich kan nemen. Als bestuurslid werd uit liet bestuur aangewezen mej. L. Boot. Als commissieleden werden benoemd mevr. Doorn, mej. T. van Zoonen, plaatsvcrv. M. Groen. Hierna wordt een schrijven voorgelezen van het hoofd der school, den heer Buddendorf, omtrent ver zorging van schooltuintjes enz.. De vergadering was het met dit schrijven eens cn ook dit zal zooveel mo gelijk door de commissie, afd. bloemen worden ge regeld. Er werd nog op gewezen om de uit te geven plantjes zoo goedkoop mogelijk aan te bieden, op dat een ieder mee kan doen om de tentoonstelling te doen slagen. Hierna volgde de rondvraag. Dc secretaris zag de contributie graag iets veranderd, zoodat alleenwo nende personen inplaats van f 0.50, f0.25 zullen heb ben te betalen. Dit werd goedgevonden. Hierna sluiting. Bevolking over de maand Jan. 1933. Ingekomen: S. II. M. v. d. Stok van Amsterdam. Vertrokken: C. A. Veul naar Zijpe, Schagerbrug, p. a. F. Veul, J. J. Balk, en gezin naar Bilthoven, De Bildt, Soestdijkerstraatweg 154, I-Iuizc „Sparrenhove". B. Filipsen naar Alkmaar. Zeglis 214. M. Volkers naar Harenkarspel, p. a. P. Volkers, Waarland. J. v. d. Molen naar Berkhout, Bobeldijk D 46. K. F. Gerritsen naar Reden (Gld.), Laagsocren. Burgerl. Stand over de maand Jan. 1933. Geboren: Anne Jacob, zoon van G. Hijlkema en Anna Blaanw. Janny Gretha, dochter van J. Stam- mis en EliZabeth Krap. Piet, zoon van Petrus Kla ver en Elizabeth Anna Krap. Cornelis, zoon van Ja- cobus Witte en Antje Stam. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden; Louwrens Jacobus van Wachendorff van Rijn, oud 35 jaar. Sijtje Kannes, wed. R. Klaver, oud 77 jaar. t NIEUWE NIEDORP Naar wij vernemen geeft onze plaatselijke muziek- vereeniging „Excelsior" Zondagavond 19 Februari een uitvoering in de zaal van Kossen. Medewerking voor dezen avond is verzocht en zal worden verleend door N'iedorp's Gemengd Koor en door de Afdeeling dames van dc Gymnastiekvcrceniging „Hercules Hebc". Er staat ons aldus ccn mooie avond, waarop een varieerend programma is af te werken, te wachten. Daarbij is, rekening houdende met dc tijdsomstan digheden, de entrée zeer laag gesteld. Velen zullen een avond als dezen dan ook niet wil len missen. kwamen. Dat was de eenige plek waar hij ons on gezien ontsnappen kon. Iict zal me benieuwen of hij zich niet bezeerd heeft." „Hebt u onderweg niemand gezien, die ecnigszins aan het signalement van Martin beantwoordde? „Neen, meneer." „Zij zullen waarschijnlijk trachten elkaar tusschen Keswick en hier te treffen meende George. „Wat zijn jullie van plan verder te doen „We dachten, dat 't liet beste was ons buiten bij de anderen te voegen, meneer." „Het komt mij voor dat jullie beter deed op het eiland te blijven", opperde Guy. Geloof jij dat. ook niet, George?" „Zeker! De muren zijn vijf mijl in omtrek, dus ik hecht aan die bewaking niet zoo heel veel. Wc hebben veel meer aan versterking op liet eiland daar zal het hun moeilijk vallen ongemerkt te lan den. als we onze oogen cn ooren goed den kost ge ven." „Dan moesten jullie nu maar eerst wat gaan eten cn dan de wacht gaan houden", besliste Guy. „Het lijkt me niet waarschijnlijk, dat zij vóór laat in den avond komen zullen en ik vraag me af hoe het hun gelukken zou onopgemerkt over te steken, wanneer we, zooals meneer Grcenficld terecht zegt, voldoen de waakzaam zijn. Dus zoodra jullie gegeten hebben, gaan jullie naar huiten. Meneer Calthorp zal tegen tien uur hier zijn, mot nog ccn heer, dus er zullen mannen genoeg zijn, om jullie een handje te helpen als zij komen". Na het diner, waarbij Guy, George en mevrouw Ilerbert zich geweld moesten aandoen, om niets te laten blijken van de spanning, waarin zij verkeer den, gineen dc twee jongelui weer .naar buiten, naar dc wakers op het eiland en buiten dc muren. Maar niemand had iets gezien. Toen zij terugkwamen, bleek mevrouw Herbcrt dc twee meisjes onder een of ander voorwendsel naar bed te hebben gezonden, of schoon het pas tien uur was; Lord Caradoc, vervuld van een wetenschappelijk probleem en daardoor blijk baar vergeten dat er iets bijzonders aan de hand was, had zich in de bibliotheek teruggetrokken. Toen volgde een vervelend uur van tergend afwach ten, tot hot tijd zou zijn Calthorp cn Bobby Conder van de steiger te gaan halen. Om elf uur roeiden George en Guy over, maar hun trein had vertraging gehad en liet duurde bijna een half uur voor de jongelui het rijtuig, dat hen in Keswick had afge haald. met luid geratel hoorden aankomen. Calthorp stapte snel uit, verlangend naar het laat ste nieuws. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9