Het huis op het eiland. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Radioprogramma Woensdag 15 Februari 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9229 VOOR DEN POLITIERECHTEiR. K o e d ij k. ZITTING VAN MAANDAG 13 FEBRUARI. Den H e 1 d er. BLJ OPEN DOEK DRIEMAAL TERUGGEROEPEN. Voor de derde en hopelijk laatste maal werd de aan dacht van den Politierechter in beslag genomen door het echtpaar Jacob H. en Jantje S. uit Den Helder, dat op 2 Januari den ziekenverpleger Jac. v. d. Hoe ven had mishandeld, als gevolg van vroeger tusschen hen gerezen onaangenaamheden. Het echtpaar was ditmaal eens niet verschenen. Gehoord werd alsnog ae korporaal-ziekenverpleger J. v. d. Hoek, die door de verdachten zou zijn mishandeld. Zijn verklaring is voldoende bekend, zoodat wij die stilzwijgend kunnen laten passeeren. De vernieuwde behandeling gaf geen nieuwe gzichtspunten en werd alzoo het bij verstek gwezen vonnis, f 20 boete of 20 dagen, bekrachtigd. Schermerhor n. „NAZORG" VOOR DEN STRIJDLUSTIGEN REM BRANDT VAN SCHERM ERHO RN. De 21-jarige schildersknecht Klaas Br. uit Scher- merhorn, wiens ijver voor de verfkwast helaas nog werd overtroffen door lust tot cafébezoek en daaraan gekcppelden zucht tot biertjes-drinken, had zich te Stomeptoren ter gelegenheid van een nachtelijk dorps feest schuldig gemaakt aan een bloedige mishandeling met een bierglas, van zekeren heer P. Hoogland. Het onrustige jongemensch stond nu op 7 Novem ber terecht en werd tegen hem door den niet bijzon der mild gestemden heer Officier gevorderd f 50 boete of 40 dagen. De Politierechter kr/eg andere plannen en zond den heer Wiggers uit voor een nader onder zoek. Want als er één geroutineerd Engelen- en Heili- genfabrlkant is. dan is het wel de heer Wiggers! Niet goed, geld terug! Erg soepel toonde deze ridder van de verfkwast zich. Hij had absoluut geen tact om met een politierechter te converseeren. In ieder geval ech ter. was ,hy een steunpilaar voor de Brouwrij. De Officier noemde de houding van dezen pentu- rist allerdroevigst en zijn vocubilaire beneden critiek. Eisch opnieuw 1 maand gev. Vonnis: 1 maand en f 40.40 schadevergoeding. Alkmaar. EEN ZAAK. WAARBIJ DE PARAPLUIE EEN GROOTE ROL SPEELDE. De 35-jarige heer Eugêne Vuizen Alex Q., electricien, thans arbeider te Alkmaar, was voorheen opgetreden als vertegenwoordiger van een Fransche parapluie- fabriek. doch belangrijk in gebreke gebleven, de gelden door hem ontvangen van de in commissie gekregen parapluies, zulks over de jaren 1930, '31 en '32. en een en ander ten bedrage van f 951.40 te verantwoorden. Dientengevolge stond deze zwakkeling heden als ver- duisteraar terecht. Het scheen dat de verkwistende levenswijze en weeldezucht van de vrouw, die bijv. een bontmantel van f 190 droeg, veel tot de fraude had bijgedragen. Voorts bleek dat de vertegenwoordiger der fabriek ook wel 'n beetje vreemd in deze affaire had omgescharreld en den bontmantel op afbetaling had geleverd, hoewel de financiën van den representant al bedenkelijke teekenen van zwakte begonnen te ver- toonen. De heer Wiggers had zich in deze aangelegen hei zeer actief betoond en kon niet anders dan van dei ,n man gunstige inlichtingen verschaffen. Een goedhartig maar zwak karakter. Te Officier hield feitelijk meer een requisitoir tegen de verwende en prachtlievende vrouw, dan tegen dezen slappen verdachte eh vorderde tegen hem een voorw. gevangenisstraf zonder opleggen van bijzondere voor waarden. Eisch 3 maanden gev. met 3 ja»? prccftiji. Uitspraak conform eisch. Texel. EEN LOSTONGIGE EN JALOERSCHE EILAND BEWOONSTER. Een Texelsche dame, schitterende misschien door schoonheid, maar in elk geval door afwezigheid, ge naamd Frederika Karolina Augusta Kr., echtgenoote Aris L., had op 18 Sept. de eveneens 18-jarige dienst bode Brechtje Wijngaarden een scheldwoord toege voegd, heelemaal niet in harmonie met de mooie voor namen van verdachte. De beleedigde jonge dame deed een klacht, met het resultaat dat de nogal jaloersche vrouw werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. FEUILLETON. 30. „Braithwaite is aan je mannen ontsnapt", was de jobstijding, waarmee Guy den advocaat begroette. „Da! weet ik al", was het antwoord, „ik vond in Keswick een telegram. Sedert niets van het edele tweetal gezien?" „Niets; Brown en de andere man, die uit Liverpool gekomen is, houden op het eiland de wacht; de drie andere zijn huiten de muren." „Uitstekend", zei Calthorp. „Laten we maar zoo gauw mogelijk oversteken." Nu kwam ook Bobby Conder te voorschijn, harte lijk verwelkomd door Guy en George. „Ik geloof, dat ik juist op tijd hen gekomen om een handje te helpen", verklaarde hij met een veel- bcteelcenend knipoogje; Calthorp had hem onderweg het een en ander van de te verwachten gebeurtenis sen verteld. „Wat voor bericht is het, dat je voor me meege bracht hebt vroeg Guy nieuwsgierig. „Dart zal ik je vertellen als we in huis zijn", ant woordde hij raadselachtig. Zijlandden onder aan de trap. Een donkere ge daante gleed van achter de hoornen te voorschijn, fluisterde een paar woorden tot Calthorp en verdween weer in de duisternis. Dc twee mannen op het eiland hielden scherp de wacht. In de eetzaal was voor het souper gedekt en Feitham, de oude butler, die ook onkundig was ge laten van wat er op til was, bediende, zooals hij negen maanden geleden gedaan had, den avond toen het verdwijnen van Sir Roderick's lijk ontdekt was. „Wat voor bericht heb je nu, Bobby?", herhaalde Guy zijn vraag, zoodra de vier jongelui alleen waren. „Heeft het iets met deze zaak tc maken? Anders kun nen wij het misschien heter nog even laten rusten, hoe nieuwsgierig ik ook ben." Bobby Conder haalde dc papieren uit zijn zak. „Het kan heel goed zijn, dat het er wel iets mee te ONGEWENSCHTE PRAEDICATEN. De niet verschenen Koedijker notabele Jacob H. had op 12 November den landbouwer J. Blaauboer, in het openbaar toegevoegd de minder flatteerende woorden: oplichter en schurk. De verontwaardigde heer Blaau boer liet zich dit niet welgevallen en smaakte heden de voldoening dat Jacob, die zich verder heel behoor lijk heeft gedragen, werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Den H e 1 d er. DIEFSTAL RADIOGENOT. Aan dit moderne vermogensdelict had zich op ver schillende tijdstippen in November 1932 schuldig ge maakt de niet verschenen Jan v. d. H. te Den Helder. Men noemt dit diefstal van electrische energie, in casu ten nndeele van het Radiodistrbutiebedrijf van den heer Bakkenes. Die grap schijnt te Df.n Helder nogal populair te zijn. Eisch en vonnis f 20 boete of 20 dagen. Wieringen. EEN RECALCITRANT LID VAN HET ZWAKKE GESLACHT. Mej. Jansje G.. huisvrouw van den heer Pieter An- thonie P. te Wieringen, bevond zich op 20 Nov. *n den morgen in de woning van Mej. BakkerHugeman. die gezellig bij een kopje koffie zat te handwerken. Mej. Bakker was niet gesteld op die visite en verzocht buur vrouw zich te verwijderen, waaraan zij niet voldeed. Er bestond eenige wrijving over aen onderwerp in de vol gende zaak behandeld. Eisch en vonnis bij verstek f 10 boete of 10 dagen. Wieringen, Den Oever. PAPA WAS OOK NIET BEPAALD VRIENDELIJK Hierop verscheen de 39-jarige heer Pieter Anth. P. caféhouder te Den Oever op Wieringen en echtgenoot van de vorige verdachte om rekenschap te geven omdat hij op 14 Nov. Mej. Bakker uit de vorige zaak eenige grof beleedigende woorden had toegevoegd. De woorden slang, adder en draak waren blijkbaar nog de fatsoenlijk ste benamingen die de caféhouder ter zijner beschik king had. De verdachte was gepikeerd omdat de zoon van Bakker, die de bierleverancier van verdachte was, de zaak van het café niet mocht schrobben. Van die weigering was Mej. Bakker de oorzaak en werden de fiolen zijns toorns op haar hoofd uitgestort. De zuster van de beleedigde leverde een schitterend staaltje van geheugenzwakte en de officier meende in wanhoop niet beter te kunnen doen dan vrijspraak te vorderen. Von nis eveneens voor den verdachte voordeelig. Harenkarspel. EEN NIET ONVERDEELD BETROUWBAREN STEUNTREKKER De 32-jarige arbeider Cornelis Sm. te Harenkarspel, stond terecht als verdacht van diverse bedriegerijen, met betrekking tot de steunregeling. Volgens dagvaarding had hij op 24 Sept. opgegeven bij de P.E.N. f 3.60 te hebben verdiend, terwijl zulks was f 9.60. Op 1 Oct. had hij opgegeven te hebben verdiend niets en bestond deze verdienste uit f 13.50 ;op 15 Oct. gaf hij f 7 op en was de verdienste f 9.60. Door verdachte, verdedigt door Mr. Smal, werden deze onjuiste opgaven ontkend. Door get. G. Appelman, ele- tricien te Harenkarspel werd verklaard, dat verdachte in lossen dienst ten behoeve van het P.E.N. had ge werkt en getuige de kwitanties naar Alkmaar had ge zonden. De bedragen opgegeven door deze getuige en de notitie van den verdachte klopten evenwel niet erg met elkander. Door den heer A. v. Dijk. ambtenaar ter secretarie, die belast was met de steunuitkeering aan de werkloozen. werden aan de politierechter desbetref fende opgaven verstrekt. In verband met de administra tieve verwarring die scheen te heerschen in deze zaak, werd verwijzing naar de instructie gelast Burgerbrug. DE GETUIGEN ONVINDBAAR. De pluimveehouder Joris B. te Burgerbrug zou op 4 Oct den landbouwer C. Sneekes hebben toegevoegd het woord „dief". De beleedigde, noch zijn getuige R. Wa genaar waren echter present. Eisch en vonnis alzoo vrij spraak. De heeren afwezigen zullen echter nu met recht ongelijk krijgen en zich wel moeten verantwoorden voor den kantonrechter wegens niet verschijnen als getuige ter terechtzitting. makon heeft", zei hij. Hij vertelde zijn tafelgenooten in het kort hoe de documenten in zijn handen waren gekomen en las hun de aanwijzingen voor, die de oude kolonist voor zijn kleinzoon had opgeschreven. In ademlooze spanning luisterden zij: „In den zomer van 18was ik met verscheidene anderen, meest Italianen, werkzaam bij de verbou wing van het Kasteel Wetstones, Morthwaite, in den tijd van Sir Michael Bertram, Baronet en bij het aan leggen van dc terrassen, cascades en het aanvoer kanaal voor het water. Het werk had al ongeveer een jaar geduurd en was bijna gereed. Op een morgen .werd ik met vier anderen, allen Engelschen en be trouwbare lieden, in het kantoor van den opzichter geroepen en deze deelde ons mede, dat wij vijven, wanneer de Italianen vertrokken zouden zijn, nog een poos konden blijven, tegen een belangrijk hooger loon, om nog wat metselwerk te verrichten, op voorwaarde evenwel, dat wij over dat werk tegen iedereen hit stilzwijgen zouden bewaren. Na ccnig heen en weer p.atcn stemden wij allen toe; we moesten een stuk teekenen, waarin we die belofte van geheimhouding bevestigden. Toen werd ons uitgelegd, waarin het werk zou bestaan en de volgende drie maanden hiel den we er ons mee bezig. Het kwam hierop neer. Eerst groeven we een tun nel en bouwden een trap, die van den vloer van de oude, niet meer in gebruik zijnde kapel in den westelijken vleugel van het huis, onder de terrassen door, voerde naar een punt, vlak onder de cascade en beneden den waterspiegel van het meer. Daarop hieuwen wij in de harde rots een kamer uit, ter grootte, als ik mij goed herinner, van ongeveer veer tien voet in het vierkant. Toen begonnen wij weer te graven, onder het meer nu en maakten een gang, die uitkwam bij het antieke tempeltje, dat als zomer huisje gebruikt wordt en in een dichte groep boomen aan den westelijken oever ligt. Het grootste deel van het graafwerk moest door de rots geschieden geen licht karweitjeen waar wij in aarde kwamen, bouwden wij de gang van steen, maar totdat wij het zomerhuis naderden, was er weinig aarde. De toegan gen tot dc trap en de tunnel lagen, zoolang we met dit werk bezig waren, geheel open, maar onderwijl bleef de verdere arbeid aan het huis rusten en nie mand mocht binnen de muren van het park komen. Zoodoende wist niemand wat er gebeurde en wij had den ons bij contract en bovendien nog onder eede ver plicht te zwijgen. Toen het werk aan de tunnel gereed was, werden de vier andere mannen ontsla- en, maar ik werd in dienst gehouden met een smid, die ook den eed van geheimhouding had moeten doen. We kregen aanwij Heerhugowaard. LIEFHEBBER VAN EEN PITTIG SIGAARTJE. De 21-jarige gemanchesterde arbeider Jan Tr. te H.- Hugowaard stond terecht wegens diefstal van een kistje van pl.m. 100 sigaren, merk „Trek je dood", uit eer» fietsmand, welk feit was gepleegd op 30 Nov. Edel moedig had hij de sigaren cadeau gegeven. De eigenaar van de sigaren was de heer D. Boekei. kruidenier al daar. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis 6 weken gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. Heerhugowaard. DE HELER VOLGDE DEN STELER. De niet verschenen Corn. Maria Gr., te Heerhugowaard had een aantal gestolen sigaartjes als geschenk aange nomen van Jan F., die honderd sigaren had achterover gedrukt. De begunstigde was momenteel ziek. wat te denken geeft. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis 6 weken gev. voorw. met 2 proefjaren. UlT D- OMGEVING WARMENHUIZEN SCHOORLDAM. Zondagavond gaf de dilettantenclub ..Ons Genoegen" haar laatste seizoen-uitvoering in het lokaal ter Burg. Opgevoerd werd: „Eén dag dame", een klucht in 3 bedrijven. Zooals in elke klucht, zoo zijn ook hier de moeilijke situaties niet van de lucht, tot onbedaarlijke lachsalvo's leidende van het publiek. Ten slotte komt alles echter tot zijn recht. Het geheel liep vlot van stapel. Joh. de Leeuw was goed als Alfred Cherry en Cor ter Brug een uitsteken de butler. Hij typeerde goed den naleven en goedge- loovigen huisknecht. W. ter Burg was natuurlijk de oude notaris, die zich niet om den tuin liet leiden, doch tevens de inschikkelijke man was, waardoor het einde van de geschiedenis kon bevredigen. Flip Brief jes was het echte ongemanierdeh uisknechtje, die in de beide laatste bedrijven er nog het beste in geraakte met zijn spel. Mej. Trijntje Sevenhuijsen, het keuken meisje was de eendaagsche vrouw van den heer Cher ry. vertolkte bijzonder goed het zuiver zakelijke van deze rol. Ze had het niet gemakkelijk. Zij maakte een uitstekende creatie van deze persoon. Dan waren er nog Mrs. Chadwick (Mej. T .Bakker), welke nog iets losser en vrijer moet zijn in hare bewegingen, en Lu- cy Norton (Mej. Gré Nicolai) welke in slechts enkele uren deze kleine, doch aardige rol had moeten instu deren, wegens ziekte van Mej. den Das. Ze sloeg er zich goed doorheen. Mrs. Carnaro (Mej. J. de Vet) was met baar echtgenoote de moeder en vader van het voor deze geschiedenis geleende kind. Ze vertolk te in het kort dit obstinate personaatje heel goed. De heer Carnaro had wat flinker gekund. Verder zal door eenige heeren van den Prov. Bond van Dilettantentooneelvereenigingen een critisch ver slag worden gegeven: een goede gedachte. Men kan deze zeer deskundige wenken dan benutten om 't ge heel nog weer te verbeteren. De Schoorldamsche club doet zeer goed werk. Ze staat met haar krachten op een goed niveau, en juist daarom is opbouwende critiek voor haar zoo nuttig. Er zal dan nog veel bereikt kunnen worden. Het grimeerwerk van den heer Loevens was goed. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Zondag gaf in het café van den heer K. Visser al hier de zang- en tooneelvereenlging, onder leiding van den heer J. Vlam van Warmenhuizen, een openbare uitvoering. De zaal was goed bezet, zoodat dit voor de uitvoeren den alle reden gaf om het beste beentje voor te zetten. Doordat het niet de eerste keer was dat wij alhier zoo'n dusdanige uitvoering meemaakten, wisten wij wel wat ons te wachten stond en dat is, wat de zang be treft, goed ingestudeerde en tot in de puntjes afgewerk te nummertjes. Ook nu mogen wij weer eens van hetzelfde getuigen en deed ons de zang alleraangenaamst aan. Vooral No. 8 van het programma, hetwelk een bij uitstek teer num mer is, werd op keurige wijze uitgevoerd en klonk prachtig. Ook werden nog een paar -actertjes opgevoerd op een wijze, welke de aanwezigen volop deed genieten Een voordracht door den heer E. de Vries en verloofde werd ook hoogelijk naar waarde geschat en werd dan ook met warm applaus beloond. Een gezellig bal tot slot. zingen over de manier, waarop de toegangen tot deze kamer onzichtbaar gemaakt moesten worden en de den dit in korten tijd. In de kapel bevindt de toe gang naar dc tunnel zich onder het oude steenen altaar. De noordzijde van het. altaar bestaat uit één stuk harde natuursteen. Het beweegt in het midden op ijzeren spillen, als men er aan den kant, die het dichtst bij den muur is, met eenige kracht tegen drukt; er is geen andere bevestiging als oen veer, die vanzelf inspringt als het blok steen weer in zijn oorspronkelijkcn stand wordt teruggebracht. Als het zoover mogelijk weggeschoven wordt, kan een man door de opening naar de trap kruipen, die naar de geheime kamer naar beneden voert. De toegang van het zomerhuisje naar de tunnel werkt op ongeveer dezelfde wijze. Dc beweegbare steen is er een, die het kleine bordes draagt bovenaan het stoepje onder de pilaren. Hij zit aan de noordzijde. Toen dit werk gereed was, kreeg ik dc rest van mijn geld en werd ontslagen; de smid werd nog in dienst gehouden. Wat hij nog verder te doen kreeg, weet ik niet. daar ik spoedig daarop dit gedeelte van het land verliet en hem nooit terugzag. Ik weet niet welke bedoeling bij Sir Michael Betram voorzat bij, het bouwen van de geheime ka mer en de gangen, die daarheen voeren. Maar als zij later voor verkeerde of misdadige doeleinden ge bruikt mochten worden, kan deze verklaring de zaak ophelderen. Als er ooit iemand kennis van neemt, zal ik niet meer tot de levenden bchoorenSir Michael Bertram is op het oogenblik, dat ik dit schrijf, reeds overleden. Ik geloof niet mijn eed gebroken te heb ben door dit op te schrijven en te verzegelen. JOHN RAWLINGS." De vier jongelieden waren bleek van opwinding, toen de voorlezing van het document geëindigd was. Voor een oogenblik waren Marin en Braithwaite vol komen uit hun gedachten weggevaagd. „Kom mee", riep Guy heesclt. Hij greep een zwa ren, zilveren kandelaar, die op tafel stond en ging naar de deur. „Neen, neen; wacht", waarschuwde Calthorp, die zijn bezinninir blijkbaar niet geheel verloren had. „M acht tot de kust veilig is. De bedienden zijn nog op." „Bel Feitham en zeg hem ze naar bed te sturen", mengde George zich in het gesprek. Toen dit gebeurd was, vertelde Guy: „De kapen ligt geheel afgezonderd van het overige deel van het •.steel; men kan er alleen van buiten af inkomen of van de tweede verdieping. De andere ingangen zijn dichtgemetseld. Om de kapel te bereiken, moeten W 1 N K E r\ Zondagavond gaf de Centr. Bioscoop een filmavond in de tooneelzaal van den heer D. A. de Bruijn. een avond, waar nogal belangstelling voor bestond. Als hoofdfilm was aangekondigd: „Wilde Orchideën", een film, waar in Greta Carbo de hoofdrol vervult. Het is een film, die den geheel en avond de aandacht vraagt, en het publiek in spanning houdt. Geen oogenblik is de gevierde ster van het doek, en moeilijke momenten maakt ze mede in haar strijd om zich zelf te blijven. Spannend van het eene bedrijf tot het andere is dit filmwerk. Met een geestig nafilmpj'e was het geheel een mooien avond. DONDERDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Piano- tecital; 11.00 Knipcursus Kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 1130 Klein-Orkest o.l.v. Nico Treep; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Klein-Orkest; 1.00 Gramofoonmuziek; 1.15 Klein-orkest; 2.00 Halfuur voor de vrouw 2.30 Verzorging zender: 2.45 Gramofoonmu ziek; 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.G0 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen: 4.30 Kamer-orkest o.l.v. Nico Gerharz; 5.00 Verhalen voor grootere kinderen door Mevr. Antoinette van Dijk; 5.30 Kamer-orkest; 6.30 Spórtpraatje door H. Hollan der; 7.00 Kamer-orkest; 7.30 Engelsche les voor ge vorderden; 8.00 Tijdsein; 8.01 Vaz Dias; 8.05 Gramo foonmuziek; 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Concert door 't Concertgebouw-orkest o.l.v. Erich Kleinber. Solist: Alexander Kipnis, zang. In de pauze: Radiotooneel. Opvoering van ..Het Mes", radiotooneelschets; 10.15 Studio-opvoering van „De Hond"; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.15 Kovacs Lajos; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert: N.C.R.V.. 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdiens tig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.25 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.0 Vioolrecital; 5.45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd; 6.15 „Onze Ned. Monumenten", A. Oud- hof Jr.: „Spinola"; 6.43 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Weekoverzicht; 7.30 Politieberichten; 8.00 Het Chr* Gem. Zangkoor „Excelsior" te Leimuiden; 9.00 Oucer-< uurtje; 9.30 Orgelconcert 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramcw foonplaten; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 5.20 Concert; 8.20 Concert; 10.30 Gra. mofoonmuziek. KALUNDBORG (1154 M.)' 11.20 Strijkorkest; 2.00 Omroep-harmonie-orkest; 7.25 Omroep-symphonie-orkest; 10.05 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.20 Concert; 8.20 Vroolijk programma; 9.50 Dansim) ziek; HAMBURG (372 M.) 12.25 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 8.00 Concert; 10.00 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.30 Concert; 8.00 Concert: 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 9.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert door Reginald Foort; 1.05 Gramo foonmuziek; 4.25 Concert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.V 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Concert; 1.55 Idem; ROME (441 M.>; 4.50 Concert; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.35 Concert; 7.20 Concert; 8.35 Muziekkapel; 10.05 Dansmuziek; WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Concert; 6.20 Diversen; 9.35 Dansmuziek; 10.20 Idem, BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Concert; 9.00 Concert; wij door Sir Roderick's kamer. Ze zijn niet in ge bruik en er is niemand." „We moesten liever allemaal kaarsen meenemen merkte George op. „En deksels als Martin en Braithwaite er eens zijn!" „Haal een paar dikke stokken", besliste Calthorp. „Ik heb dit", hij stak zijn har.d in een zijzak van zijn colbert en liet den loop van een kleinen revol ver zien. Zij liepen naar den hall, waar op een zijtafcl een rij kandelaars stond. „Hoe zit het met die mannen op het eiland?'' vroeg Bobby Conder' opeens. „Hot heeft geen doel naar een boot uit te kijken. De kerels zullen door den ingang in het zomerhuis den tunnel ingaan. Die weten daar natuurlijk alles van." Calthorp was dat volkomen met Bobby eens. „Tk zal naar ze toegaan'zei hij. „en ze allebei bij het tempeltje dc wacht laten houden. Als Martin en Braithwait nog niet gekomen zijn, zullen zij ze net jes kunnen inrekenen en als de heeren er al wel zijn, zullen wij het doen. Wacht tot ik terug ben." Een oogenblik later was hij de deur uit. De ande ren maakten van dit oponthoud gebruik om in de aan de hall grenzende jassen kamer drie stevige stokken uit- te zoeken. Ze waren daar nauwelijks mee gereed, of Calthorp kwam alweer terug. „Ik heb ze gezegd in een boot erheen te gaan.'1 deelde hij mede. „Vooruit nu." Hij ging de anderen voor naar do tweede verdien ping. Zij passeerden een deur, die hen in het ge deelte van het huis bracht, waar Sir Roderick Ber tram de laatste vijf en twintig jaar van zijn leven voornamelijk had gesleten en liepen deze door naar de deur, aan het einde van de breede gang, welke naar het torentje voerde, waarin de wenteltrap om laag wendt en in gespannen stilzwijgen achter el kaar loopend, kwamen ze tenslotte aan de sinisterie( kleine kapel. Toen zij binnen gingen, kwam hun een lichte stroom koude avondlucht tegemoet, die hun kaarsen deed flakkeren.'Dc zware, eiken deur, die van buiten toegang tot de kapel gaf, stond op een kier. Zij ke ken elkaar veelbeleekenend aan. Zij liepen naar de zijde, waar het altaar zich be vond, maar eerst sloot Calthorp dc open deur ca grendelde deze. Ilct groote blok steen stond openge schoven en liet een smalle trap zien, die naar beneden voerde in een grondeloos duister. George wrong zich het. eerst door de nauwe opening, gevolgd Calthorp, Guy en Bobby. Wordt veivc'

Schager Courant | 1933 | | pagina 9