Onze handelsbetrekkingen met Duitschland een nette Huishoudster Werkman-Chauffeur, een Kattekop (pomp). Nagekomen Berichten. Kolendamovereifti<nng Marktberichten. Advertentiën. KLAAS, Klaas Boontjes, De spoorwegstaking in Ierland DIRK, ELISABETH. J. SMIT Q G. SMIT-Wijker Weekbericht. C. Rezelman Jz. Voor masseeren VERLOTING CRISISCOMITé. Het Plaatselijk Crisis-Comité heeft Vrijdagavond zijn verloting gehouden. De eerste prijs, zijnde een Burgers-rijwiel, viel ten deel aan mej. wed. Kerk- meer, Lagedijk. POLITIE GEM. SCHAGEN. Gevonden: twee sleutels. Verloren: een armband. W I E R I N O B N Zaterdagmorgen tegen den middag ontdekten buren. dat de fam. Kooij Mz„ bewoners van een ark, liggende in de haven te De Haukes. nog niet precent waren. Bij onderzoek bleek alles gesloten en men besloot tot do ark binnen te dringen, waar al dadelijk ontdekt werd. dat men hier met kolendampvergiftiging te doen had. In allerijl werd ar. Beeker gewaarschuwd, welke spoedig aanwezig was. Deze begon al dadelijk de noodige maat regelen te treffen om de 2 patiënten te behandelen. Het zoo juist aangeschafte zuurstofapparaat kwam nu al best van pas. Een zelfde apparaat werd vanuit Anna Paulowna gehaald. De vrouw is in den loop van Zon dag bij bewustzijn gekomen, doch Kooij zelf was heden Maandag nog niet bij kennis. Hoewel Zondag de toe stand als het ergste kan worden beschouwd, was heden Maandag alle hoop aanwezig, dat Kooij tot bewustzijn zou komen. ons werd nog medegedeeld dat de kolendamp is ont staan door een brandende kachel en dat vermoedelijk reeds te middernacht van Vrijdag op Zaterdag de heer Kooij en diens vrouw bulten bewustzijn zijn geraakt. De wekker welke Zaterdagmorgen om 5 uur zou moeten zijn afgegaan is dus niet meer gehoord. Als begrijpelijk bracht het geval vele gemoederen in beroering. De laatste berichten van hedenmorgen melden, dat de tnan nog niet tot bewustzijn is gebracht. K n F r, f 49 JTULIA1STADORP. Zondagmiddig werd in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen, de eindwedstrijd gespeeld op het biljart, tusschen de biljartvereen. „T.O.G." uit Den Hel der en de ver. „O.O." te Julianadorp. Belde clubs kwa men met 7 man uit. Den vorigen Zondag werden ln Den Helder reeds 30 van de 49 te spelen partijen ge speeld. Hiervan Vverden door de Heldersche club 14 par tijen gewonnen en door de Jullanadorpers 16 partijen. Nu moesten nog de resteerende 19 partijen gespeeld worden. Een mooie medaille was als prijs voor de win nende club beschikbaar gesteld. De einduitslag was dat „T.O.G." hiervan 4 partijen won en ..O. O." 15. zoodat Julianadorp de meeste par tijen. nl. 31 wist te winnen, en hierdoor beslag legde op de medaille. De wedstrijden werden op zeer vriend schappelijke en amicale wijze gespeeld. L A N r, E N T) IJ K NOORDSCHABWÓDDE. De begrafenisvereen. vergaderde Maandagavond ten huize van den heer J. de Bakker. Een 20-tal personen was aanwezig. De waarnemende voorzitter, de heer J. Heidsma wijd de eenige woorden van waardeering aan den helaas te vroeg ontslapen voorzitter, den heer P. Kramer. De secr., de heer K. de Vries las de notulen, welke werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag stippen wij aan: er zijn 13 begra fenissen uitgevoerd, waarvan 6 voor leden en 7 voor niet-loden. Ook flnantieel heeft men geen ongunstig Jaar gehad. De heer P. Hemke heeft op verzoek eervol ontslag gekregen als voorlooper. In zijn plaats is be noemd de heer J. Meeldijk. Den aftrdende is als bewi.1# van erkentelijkheid een zilveren horloge met insorlptle overhandigd. De heer J. Heijmans is tot reserve-voor- looper benoemd. Het ledental ls gelijk gebleven. De rekening van den penningmeester, den heer A. Sv.-aeer, gaf aan een voordeelig saldo van f 39.31. Het totaal bezit is thans f 1309.03. In de hierna volgende bestuursverkiezing werd de eftr., de heer J. Heidsma herkozen. In de vacature, ont staan door het overlijden van den heer P. Kramer werd do heer K. Barten Gz. gekozen. CONFERENTIE TE DEN HAAG. -rdracht van den president van hot Leipziger Messamt. Beantwoord door Dr. Kortenhorst. „Duitschland, benadeel Uw beste klant nietl" In een te Den Haag gehouden conferentie heeft de president van het Leipziger Messamt, dr. Raymond Köhler, die tevens bestuurslid is van het Duitsche Industrioverbond, een voordracht gehouden over ac- tueele economische vraagstukken tusschen Neder land en Duitschland. Na de verschillende vormen van handelsbelemme ringen te hebben besproken invoerverboden, hooge en prohibitieve invoerrechten, contingentecringen, de- viezenbepalingen, regeeringssteun aan bepaalde tak ken van industrie, enz. wees de heer Dr. Köhler op de noodzakelijkheid van Duitschland als arm land een actieve handelsbalans te hebben. Een betrekke lijk rijk land als Nederland heeft zich altijd de weel- do kunnen veroorloven en kan dit ook nu ook nog een passieve handelsbalans te hebben, daar de beta lingsbalans op andere wijze in evenwicht gehouden wordt. Om de buitenlandsche schulden te kunnen be talen, moet Duitschland exporteeren en tegelijkertijd moet de Duitsche regeering steun verleenen aan den Duitschen landbouw," om dezen voor ondergang te be hoeden. Aan de hand van cijfers trachtte Dr. Köhler ver der aan te toonen dat de beperking van den handel tusschen Duitschland en Nederland verhoudingsge wijze voor Duitschland ernstiger is, dan voor ons land. Hij besloot zijn betoog met er op te wijzen, dat de Duitsche industrie in veel gevallen aan de zijdo van Nederland staat, wanneer do Duitsche regeering den invoer van Nederlandsche land- en tuinbouwproduc ten wil beperken. Hij is slechts naar Nederland ge komen om te wijzen op de noodzakelijkheid van goe de handelsbetrekkingen tusschen de beide landen en hij hoopt, dat bij de in Maart te hervatten onderhan delingen voor beide partijen bevredigende resultaten zouden worden bereikt. Het. betoog van dr. Raymond Köhler werd beant woord door het Tweede Kamerlid dr. L. G. Korten horst, secretaris van de R.K. Vereeniging van Werk- gevers. Deze begon met te wijzen op het protest, dat het Nationaal Instituut ter bevordering van het normale De heer G. Bakker Oz. braoht vervolgens verslag uit van de gehouden bondsvergadering, waarvoor deze een woord van dank in ontvangst had te nemen. Tot afgevaardigden voor de bondsvergadering werden de heeren J. Heidsma en K. de Vries gekozen. De heer J. Heidsma stelde voor de bondsvergadering voor te stellen, om de begrafenissen van niet-leden door de ver eeniging, waar het sterfgeval plaats vindt, te doen uit voeren. Voor leden niet eerder dan nadat in die andere gemeente domicilie is gekozen. Na eenige besprekingen werd hiertoe besloten. Na eenige besprekingen van huishoudelijken aard, volgde sluiting. H E E R H V (i O IV 4 A R h Doordat het personeel der posterijen Kring-Zuid niet meer aan het station Hugowaard, behoeft te wachten op de posttreinen, die de avondbestellingen richting Den HelderAlkmaar en HoornAlkmaar aanbrengen, gaat thans de avondbestelling ongeveer drie kwartier eerder het kantoor uit. Ook is de z.g. „uitgebreide Zaterdagavondbestelling" belangrijk ingekrompen, zoodat naast de Kabel, die reeds eerder des Zaterdagavonds geen post ontving, thans ook de Boterweg, de Huigendijk, het Zuidelijk deel van den Jan-Glijn.isweg, de Rustenburgerweg, do Korte Weg (Holwegje) en de Oostdijk van deze bestel ling verstoken zijn. DE KRUIK GAAT ZOOLANG TE WATER... GOEDE VANGST. Naar aanleiding van vermissing van een rijwiel in een der omliggende plaatsen, nam de politie alhier een paar personen op, wie zij al eenigen tijd, in verband met het vorig jaar in deze gemeente plaats gevonden kleinere diefstallen het oog had. een verhoor af. Uit het langdurig afgenomen verhoor bleek al spoe dig, dat men niet mis had getast, want daarbij werden verschillende ontvreemdingen, gedurende het vorig jaar gepleegd, aan het licht gebracht. Verdachten bekenden o.a. niet minder dan zeven diefstallen van rijwielen te Alkmaar, twee te Schagen, éen te Noordscharwoude, éen te Wognum en éen ter dezer plaatse, benevens het wegnemen van een elec- trische dynamo te Alkmaar en van een schijnwerper van een motorfiets te Heemskerk, welk voertuig al daar aan den weg had gestaan. Na verhoor volgde voorgeleiding voor den Officier te Alkmaar. NIEUWE N 1 E DO RP De verbouwing der Gemeente-boerderij, wat metsel en timmerwerk betreft, is opgedragen aan den heer Ph. Koomen, voor f 914.42, WINKEL Wij vestigen de aandacht op een advertentie ln dit no. van het bestuur der afd. Winkel der N.H. Vereen. „Het Witte Kruis", waarin de leden worden opgeroe pen voor het bijwonen eener vergadering. Deze adver tentie toch is ter vervanging van de tot dusver be zorgde convocaties en dus de eehigste kennisgeving. W I E R I N O E W A A R I) Voor een talrijk publiek heeft de Gymnastiekvereeni- ging „Olympia" Zondagavond haar jaarlijksche open bare uitvoering gegeven in de zaal van den heer H. van der Woude, onder de uitstekende leiding van den heer S. Keesman. De voorzitter, de heer Jb. Kaan Kz. sprak het openingswoord en wees er op dat het voor Olympia een bijzonder feit is, dat aanstonds een vlag aan de Vereeniging zal worden aangeboden. De dames T. Strijker en A. Jimmink, verschijnen dan met een prachtige vlag ten tooneele, door haar beiden gemaakt, terwijl de heer Sleswerda van voorlichting heeft ge diend. D heer Kaan zeide met groot genoegen deze mooie vlag te aanvaarden, waarmee een zijner illusies tot werklijkheld is geworden. Bijzonderèn dank wordt betuigd. Moge het voor Olympia een aansporing zijn om flink hun best te doen en de Olympiadevlag hoog te houden. Vanuit de zaal een applaus en achter het scherm een driewerf: Hiep hiep hoera. Dan wordt aan 't programma begonnen. Achtereen volgens krijgen we Niels-Bukk-oefenlngen voor heeren: brug en paard v. meisjes; paardspringen dames; grond- gymnastiek jongens; brug dames; hoog rek heeren; stof oefeningen meisjes, paard jongens; vrije oefeningen meisjes; hoogbrug heeren; bonds vrije oefeningen Rot terdam 33 door dames. Zooals we gewoon zijn werden de diverse nummers weer uitstekend uitgevoerd. De heer Keesman had zijn discipelen ween goed onder den duim. De diverse oefe- handelsverkeer tusschen Nederland en Duitschland juist dezer dagen heeft gepubliceerd tegen de nieuwe maatregelen der Duitsche regeering, waardoor de in voer van Nederlandsche land- en tuinbouwproduc ten in Duitschland nog veel meer wordt beperkt. Zonder te willen dreigen, verklaarde hij, dat Neder land genoodzaakt zal zijn op andere wijze dan tot dus ver op de maatregelen van de Duitsche regccring te reageeren. Hij meende, dit hier in het eigen belang van Duitschland te moeten zeggen. Het internationaal handelsverkeer is geen kwestie van gevoel, maar van leven: wanneer wij niei kunnen verkoopen, dan kun nen wij ook niet koppen! Spr. wees op de historisch gegroeide positie van Ne derland als uitvoerland van agrarische producten. Wanneer deze uitvoer onmogelijk wordt gemaakt, dan worden de levensbelangen van Nederland aan getast. Dr. Kortenhorst herinnerde verder aan de vele maatregelen, die de Nederlandsche regeering reeds heeft moeten nemen om den land- en tuinbouw voor ondergang te behoeden. Deze steunmaatregelen wa ren echter gebaseerd op dén uitvoer van de producten zooals deze tot voor kort geschiedde. Wordt deze uit voer nu ook nog onmogelijk gemaakt, dan valt het geheele stelsel van steunmaatregelen ineen en staat Nederland voor een catastrophe. Voor de industrie waren tot dusver nagenoeg geen steunmaatregelen genomen. Spr. wees er echter op, dat de Nederlandsche industrie mecle de lasten heeft te dragen vande steunmaatregelen voor den land- en tuinbouw en dat bij verergering de toestand hopeloos wordt. Per jaar wordt in ons land naar schatting in totaal reeds een bedrag van drie honderd millioen gulden voor steunmaatregelen avn diversen aard uit gegeven. Het nationaal inkomen is gedaald van 4.5 tot ongeveer 2,5 milliard. en Nederland is zeker, even als Duitschland, een arm land geworden. Spr. besloot zijn betoog met de waarschuwing: Duitschland keer terug op den weg van het gezonde verstand. Benadeel Uw beste klant niet. Wij wen schen niets liever dan op goeden voet samen te wer ken en de agressie is nooit van onzen kant gekomen. Laat de verhouding van in-en uitvoer 21 gehand haafd blijven, maar tracht niet UUweigen econo misch leven op te bouwen op de economische duine van ons land. Tot de Duitsche regeering richtte spr. de waar schuwing de consequenties te willen bedenken van do economische maatregelen, welke thans genomen worden. Straks, wanneer do prijzen in Duitschland als gevolg van den verminderden invoer uit Neder land zullen stijgen, zal de reactie komen en zullen de gevolgen voor Duitschland zelf niet te overzien zijn. Aan den gezamenlijken maaltijd, welke op de con ferentie volgde, hebben verscheidene sprekers nog bet woord gevoerd, waarbij allen wezen op de nood zakelijkheid van economische toenadering tusschen Nederland en Duitschland. ningen door de meisjes en jongens waren heel aardig. Het eerste nummer Niels-Bukk-oefeningen door heeren ls een nummer, wat met Pinkster op den bondswedstrijd te Rotterdam wordt gegeven en waaraan ook door eeni ge heeren en dames van Olympia wordt deelgenomen. De dames nemen dan deel aan de bonds-vrije-oefeningen welk nummer hier als laatste nummer werd gegeven, onder begeleiding van gramofoonmuziek, verzorgd door den heer A. Oudendijk. De dansen zijn gemaakt op de muziek der platen. Het is een pracht nummer en werd schitterend mooi uitgevoerd, het was een waardig slot van dezen goed geslaagden avond. Een daverend applaus, wat de dames in ontvangst had den te nemen, was wel verdiend. Tijdens de oefeningen hoog-rek en hoog-brug kregen we nog enkele sterke staaltjes te zien van onzen direc teur, den heer Keesman. Olympia kan weer met genoe gen op dezen avond terugzien en den heer Keesman willen we ten slotte hulde brengen voor zijn kranige leiding. Een gezellig bal na. ALKMAAR, 18 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 paarden f 120160, 10 melkkoeien f 80180, 90 nuchtere kalveren (slacht) f 2.50—10, 15 schapen (vete) f 16.50; overhouders f 59; 7 schrammen f 17.50, 31 biggen (10 weken) f 610. NOORDSCHARWOUDE, 18 Febr. Aangevoerd: 16200 Kg. uien f 1.20—1.80, grove f 1.30 —1.60, drielingen f 1.60—1.80, 4300 Kg. peen f 0.80—1.30, kl. peen f 0.60, 5800 Kg. kroten f 0.60—1.50, 131400 Kg. roode kool f 1.20—3.30. doorschot f 0.80—2.60. 201900 Kg. D. witte kool f 0.60, doorschot f 0.60, 87500 Kg. gele kool f 1.10—2.20, doorschot f 0.60—1.40. Doorgedraaid: 4100 Kg. kroten, 1300 Kg. roode kool, 1400 Kg. gele kool, 183000 Kg D. witte kool WARMENHUIZEN. 20 Febr. Aanvoer: 275 Kg. roode kool 2e kw. f 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 20 Febr. Aangevoerd: 5800 Kg. uien f 1.501.70. drielingen f 1.101.50, grove uien f 1.301.40, 900 Kg. peen f 1.30 —1.40, kl. peen f 0.70, 4400 Kg. roode kool f 0.9O—2.40, doorschot f 1.30—2.30. 85100 Kg. D. witte kool f 0.60. 9900 Kg. gele kool f 0.901.70, doorschot f 11.30. Door gedraaid: 50000 Kg. D. kool. ALKMAAR, 20 Febr. Andijvie f 0.703.80, Bloemendaler kool f 2.406.10, groene kool f 1.60, knolselderie 1.102.70, per 100 stuks, bieten f 0.70—1.70, gele kool f 0.60—2.40, roode kool f 1 4.70. uien f 1.30—3.70, wortelen f 1—2.40, per 100 Kg.. prei f 0.704.90, selderie f 4.307.30, per 100 bos, spinazie f 0.681.30 per bak; spruiten f 4.50-12, witlof I f 7— 10, II f 34.50 per 100 pond. Eenige en algemeene kennis geving. Heden is na een smartelijk lij den van 14 dagen voor altijd van ons heengegaan, ons geliefd Zoontje, Broertje en Kleinzoontje in den ouderdom van bijna 8 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, Broeders en Zuster en Opoe, Uit aller naam, A. BOONTJES, öroote Keeten, 19 Febr. 1933. Heden overleed, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, mijn ge liefd Vriendje in den ouderdom van bijna 8 jaar. Zijn Vriendje DIK VAN EGMOND. Groote Keeten, Febr. 1933. Heden overleed, tot onze droefheid, onze lieve V.D. verneemt uit Dublin: Opgewonden tooneelen zijn gister het gevolg ge weest van een poging autobussen te doen rijden tus schen Dublin en Dundalkvoor de eerste maal sedert het begin van de staking. In Dublin werd een auto bus in brand gestoken, den chauffeur heeft men ge tracht in het water te gooien, waarop de politie een charge met den gummistok op de menigte uitvoerde. Twee jonge mannen zijn in arrest gesteld. Verder werd getracht het verkeer te belemmeren op de Bal- lyclare Larne lijn door de rails met vet in te sme ren. Een goederentrein kon niet passeeren, voordat men zand gestrooid had. Dinsdag begint reeds de vierde week van de sta king, zonder dat iets er nog op wijst, dat een overeen komst in zicht is. VEEL SNEEUW GEVALLEN IN ENGELAND. Uit Londen: Behalve Zondag is ook gister in En geland veel sneeuw gevallen. Met name in North Yorkshire ligt de sneeuw eenige voeten hoog. BROEK OF LANGENDIJK, 20 Febr. Aangevoerd: 13000 Kg. roode kool f 2.102.90, 2e soort f 1.S0—2.40, 73000 Kg. gele kool f 0.90—1.80, 75000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70, 17000 Kg. uien f 1.50—1.70, grove f 1.30—1.70, 1200 Kg. peen f 1.60, 3000 Kg. bieten f 0.60 —1.16. DEN HELDER. 26 Febr. Door haringvisschers aangevoerd 361 tal haring per tal f 4.853.90. Door garnalenvisschers: 323 Kg. gekook te garnalen per Kg. f 0.200.17. ALKMAAR, 28 Februari 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 71 vette koeien f 100210, handel matig; 5 vette kalveren f 4090, vette kalveren per K.G. 6090 cent; 177 nuchtere kalveren slacht f 313; 369 vette varkens (zware) per Kg. 2832 cent, handel goed. AMSTERDAM. 20 Februari 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 643 vette koeien, le kw. 5S65 cent, 2e kw. 4856 cent, 3e kw 3646 cent, mindere soorten 2834 cent per K.G. slachtgewicht, 125 melk- en kalf- koeien f 180225; 179 vette kalveren, le kw. 4250 ct., 2e kw. 3440 cent, 3e kw. 2532 cent per Kg. levend gewicht; 120 nuchtere kalveren f 25; 107 schapen en lammeren, schapen f 1218, lammeren f 1014; 794 vleeschvarkens wegende van 90110 Kg. 3536 cent, zware varkens 3334 cent, vette varkens 3132 cent per Kg. slachtgewicht; 42 paarden f 5090. Er waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemar ken aangevoerd. Vrouw, Moeder, Dochter, Zus ter en Behuwdzuster, NIESJE HAKER-Vlam in den ouderdom van 49 jaar. Allen die haar gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar ons deze slag valt. Uit aller naam, Jb HAKER Dz., en Kinderen. Midden-Beemster, 18 Febr. 1933 Geboren: <£oon van M. HOOGLAND-Smit en P. HOOGLAND. Dirkshorn, 19 Februari 1933. De Heer en Mevrouw POSTMA— Schuil «leven met blijdschap ken nis van de geboorte van hunne Dochter, Oude Niedorp, 18 Febr. 1933. accoaoooaoaoaoao a Den 6den Maart hopen onze q geliefde Ouders, n in stilte den dag te herdenken q waarop zij voor 25 jaar in het V Huwelijk traden. a Dat God hun nog vele ge- is lukkige jaartjes moge schenken is de hartewensck van hunne liefhebbende Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen. Molenbuurt D 2, n Wieringerwaard, Febr. 1933. V C^OOCÜC^DOÜQÖOÉO OsO 4 pond KALFSGEHAKT f 1. 5 pond KALFSKLUIVEN I 1. Jac,Mosk, Wieringerwaard. Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais f 4.— Buitenl. Gerst f 4.25 Voorslag Lijnkoeken f 6.50 Zwaardemaker's gemengde Veevoeders. Zwa velz. Ammoniak 20.6 °/0 Kalksalpeter 15.5 °/0. Aanbevelend. Wieringerwaard, 21 Febr. 1933. 3 pond Gehakt hal! om hal! 1— 3 pond Saucijzen L— Jac. Mosk Wieringerwaard. van stijve of rheumatische spieren, wende men zich vol vertrouwen tot ondergeteekende. Desgewenscht overal aan huis te ontbieden. M. LONT - WINKEL. Wegens ziekte van de tegenwoor dige gevraagd pl.m. 60 jaar, P.G., bij man alleen. Adres: R. GROEN, rustend timmer man te Oude Niedorp. Gevraagd: bekend met werkzaamheden in de bouwvakken. Fa. G< br. SMIT, Kerk- gracht 27, Den Helder. Te koop gevraagd: Aanbiedingen met prijs Bothaskaat 29, Den Helder. TE KOOP; EEN HOUTEN GEBOUWTJE, 4x5, zeer geschikt voor winkel of garage of directie-keet, en een Gas. kachel, slechts 4 maanden ge bruikt, voor halven prijs. Th. BEENKEN, Kapper, Oudkarspel. Te koop, uit het bedrijf van W. FIJNHEER, Grootewal, Schagen: 3 beste Kalffkoeien, 2 beste KALFVAARZEN, 1 KOE kalf- tijd 15 |uni, 1 GELDE KOE, 3 PINKEN en een KU1KALF. Adres: W. SCHOEN, Grootewal. Te koop: Een VERSCHE KOE, veel melk, T.B.C.-vrij. G. HAM, Wa teringskant, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: 6 beste Biggen. J. VRIES, 't Wad, Schagen. ZAAIGRANEN, gekeurd en onge keurd. Zomer Tarwe, Gerst, Haver, Karwei, Blanwmaanzaad, Dutvenboonen. Erwten, enz. Bij C. BEERS Gz., Winkel. Tel. 29. Erkend Handelaar. TE KOOP: een versche Vaars, zeldzaam mak en een KuikalK, bij Jb. DOORN te Oude Niedorp. TE KOOP- een Rij= en Werkpaard, (zwarte ruin), zeer mak, bij DIRK RAAT |z.p Burgerbrug. TE KOOP: 60 voer Dekriet, per voer f 2.50, bij H. RENS, Burger- brug. TE KOOP: een WOONARK, voor klein gezin. Te bevragen br. Poststation Kolhorn. Te koop voor de zaai: KLEINE DUIVENBOONEN f 11.— per 80 K.G. ROZIJN GRAUWE ERWTEN, f 13— por 75 K C Bij G. BEERS Cz., Groetpolder, Winkel. TE HUUR: een WONING te Barsingerhorn. Te bevragen bij S. WARDENAAR, Barsingerhorn. Prima Petroleum 6'/s cent per liter, per vat franco huis. J. WINKEL, Wieringerwaard. Gevraagd: net Meisje, voor dag of dag en nacht, bij C. LA- KEMAN, St. Maarten. Net jongmensck, eenige vrije tijd tot zijn beschikking hebbende, be last zich gaarne met SCHRIJFWERK. Brieven onder lett. M.495, Bur. van dit blad. Gevraagd met 1 Maart: Een WERKJONGEN of KNECHT, goed kunnende melken, bij H. WAIBOER, Moerbeek, Post Nieuwe Niedorp. Gevraagd tegen 1 April: Een SMIDSLEERLING, komende van de Amb. school o. d., bij J. SMIT Tz., Smid, Kreil, Bar singerhorn. Gevraagd met Maart: een flink Dagmeisje, bij P. GEEL, Groetpolder, Winkel. Verloren een gouden Armband. Tegen belooning terug te bezorgen. Inlichtingen Bureau v. d. blad. TE KOOP gevraagd: 2 makke Werkpaarden, Ib. BREED en G. DEKKftJj, Groen veld, gem. St. Maarten. Te koop gevraagd: eenige witte Ganzen, geen genten. C. LUT, Burgerbrug. NETTE BAKER biedt zich aan. Brieven onder iett. HA, bureau van dit blad. Biedt zich aan: net Meisje, 20 jaar, voor dag en nacht. Omtrek Schagen. Br. letter A, Bureau van dit blad.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3