Radioprogramma Dinsdag 21 Februari 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9232 Het stroopersdrama te Egmond aan Zee. Jachtopziener staat terecht Een gewapend echtpaar De ambtenarenstaking te Parijs ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Stroopersconflict dat in een tragedie eindigde. De tenlastelegging. Stroopen en smokkelen worden door het vaderland- sche volk meer beschouwd als een sportieve en een voor het geweten geoorloofde handeling, dan een strafbare daad. Maar vast staat het ook, dat juist bij deze takken van „sport" de justitie strenge maatrege len treft, zoodat hier veel meer slachtoffers vallen, dan bij het plegen der ergste misdrijven. We lezen het dagelijks in de bladen, hoeveel smokkelaars aan de grens het leven laten, door een moordende revol ver of geweerkogel. Het gruwelijke drama van Put- broek ligt nog versch in het geheugen en is een afgrijselijke staaltje van fanatisme en ambtsplichts waanzin, waardoor zelfs de mannen, aangewezen om recht en wet te beschermen, worden aangetast. Ook in onzen omtrek, in de naburige duinstreek, voornamelijk door de Kgmonders, die de jacht op konijnen met alle beschikbare middelen, met honden, delfsehoppon, wildstrikken, klemmen en lichtbakken, hartstochtelijk beoefenen als sport en natuurlijk ook om de geldelijke voordeden, want Egmond is een arm dorp, kapitalisten behoeft men daar niet te zoe ken! Het treurig bestaan der visschers en de feitelijke broodwinning der trawlervisschers, de steeds toene mende werkloosheid, is echter oorzaak geweest, dat de duinstrooperij onrustbarende afmetingen heeft aangenomen en daardoor niet alleen de straffen wor den verzwaard, maar ook de verhouding tusschen jachtopzieners en stroopers is verscherpt. Niettemin kwamen meer ernstige conflicten, die de tusschen- komst van den strafrechter eischten. gelukkig zelden voor, tot men op een killen Novembermorgen eens klaps werd opgeschrikt door het sensationcele ge rucht, dat in den afgeloopen nacht in de duinen van Kgmond Binnen een strooper uit Egmond aan Zee, genaamd Krijn Dekker, een jonggehuwd man en va der, gedurende een overval door de surveillanten door den jachtopziener Joseph v. B. was doodgescho ten. Dat gerucht bleek helaas waarheid te bevatten. De jachtopziener had den man op zijn vlucht na een kort gevecht, achter in de dij geschoten en zulks met het noodlottig gevolg, dat een hevige verbloeding ontstond en de man in oen café te Egmond Binnen, waarheen hij met veel moeite onderweg door den rijksveldwachter G. Minnee, een reuzekercl, die den stervende zelfs honderden meters ver op zijn rug door het duin had gedragen en hem met zijn eigen wol len trui verwarmd, was vervoerd, den geest gaf. De inmiddels toegesnelde geneesheer, Dr. Visscher, had niet meer de macht, het leven van den man te red den. Het is natuurlijk te begrijpen, dat dit melodrama een groote opschudding verwekte. Niet alleen op het dorp zelf, maar ook ver in den omtrek. I-Iet slachtoffer werd met. bijzondere eer ter aarde besteld. Aan de groeve werd door predikant, burge meester en anderen het woord gevoerd en zelfs een gedenkteeken op het graf geplaatst.. Maar niet alleen voor het slachtoffer en de ach- terblijvenden, ook voor den betrokken jachtopziener was het noodlottig conflict een vreeselijko gebeurte nis. Nimmer, gedurende de jaren dat hij zijn functie in de duinen van den heer v. d. Vliet waarnam, was er iets van beteekenis met de stroopers voorgevallen. Zoover ons bekend is, waren nog nooit klachten over zijn ruw optreden in de duinen ingekomen. Natuur lijk, ieder heeft zijn vrienden en vijanden, hot ambt is niet populair onder de bevolking en de stroopers die zich soms verongelijkt achten, dragen hem geen vriendschappelijk gestemd hart toe. Maar omtrent ernstige wederspannigheid tegen dezen jachtopziener is ons niets bekend, hoewel wij reeds 37 jaren op de persplaats in deze rechtzaal werkzaam zijn. Niettemin bestonden er alleszins termen een minu tieus onderzoek in te stellen naar de finesses van dit drama en werd door Mr. Fruin, de Bechter-Commis- saris, dit onderzoek ingesteld. Door Dokter I-Iulst, de ajom bekende CrimineclPatholoog, de Chirurg der Nederl. Justitie, werd in het café, waar de getroffene was overleden, een autopsie verricht en de sectie uit geoefend. Als gevolg van dit gehouden vooronderzoek wer den er termen gevonden, een strafvervolging tegen den jachtopziener in te stellen ter zake primair zwa re mishandeling en subsidiair mishandeling met doo delijk afloop althans door schuld, (art. 302 en 307 strafr.) zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend, althans dood door schuld, 302 en 307), welke zaak heden (Dinsdag) door den Officier ter openbare zitting van de meervoudige strafkamer der Arron dissementsrechtbank te Alkmaar was aangebracht Als getuigen a charge waren gedagvaard G. Min nee, Rijksveldwachter Brig. Tit. te Egmond Binnen, die eveneens in de duinen surveilleerde en zich in de onmiddellijke nabijheid van de plek bevond, waar- het gebeurde zich afspeelde. Voorts de visschcs Prins, E. Groen, A A. Dekker (broeder van den vcr- slagene), W. Zwart, C. Dekker (eveneens 'n broeden en P. Koper, allen te Egmond aan Zee. De jachtopzic ner Daan Koelewijn, de gein. veldwachter van Eg- mon aan Zee W. ten Bruggencate, en Jan Kramer, gem.-veldwachters van Egmond Binnen. Voorts als geluigen-deskundigon de artsen Dr. J. P. L. Hulst uit Leiden en Dr. R. Visscher to Egmond aan Zee. De verdachte werd verdedigd door Mr. van Lohen Seis. advocaat te Haarlem en oud-subs. officier van Justitie, een bekend pleiter in strafzaken, waarin politie-amhtonaren terecht stonden. De jachtopziener, een pl.m. 40-jarig man, Jozephus Johannes v. d. B., wiens vader eveneens jaren lang een dergelijke functie vervulde, is een man met een zeer gunstig uiterlijk en maakt allerminst niet den indruk een fanatieke en ruwe koddebijer te zijn. Natuurlijk was er voor deze zaak. reeds in eenige bladen aangekondigd, vooral van de zijde van de Eg- monden. zeer veel belangstelling en was de voor het publiek bestemde tribune flink gevuld. (Vérvolg van de zitting in het num mer van morgen.) Hardhandige wijze om een burenruzie op te lossen. Met geweer en revolver geschoten Naar aanleiding van een burentwist werden de ge broeders Suppers te Herpen, Zaterdagmiddag te onge veer half drie beschoten door hun buurman, den ge- pensionneerden O.-I. militair V. en diens vrouw. De man loste een schot uit een jachtgeweer, terwijl de vrouw met een revolver schoot. De gebroeders S. zijn door een schot uit het jacht geweer getroffen. Daar de afstand vrij groot was (on geveer 20 M.) waren de verwondingen slechts licht. V. is gearresteerd, de vrouw heeft men op vrije voeten gelaten. Het gebeurde verwekte In het anders zoo stille dorpje groote opwinding. Nader vernamen wij, dat vooral de buurdames niet op bijster goeden voet stonden. De gebroeders S-, onge veer 30 jaar oud, hadden onlangs met steenen gegooid, waarop V. en zijn vrouw met de vuurwapenen ant woordden. V. zal ter beschikking van de Justitie worden ge steld. ONGELUKKIG EINDE VAN EEN RUZIE. Dronken man te water geraakt on verdronken Uit Zaltbommel. Zaterdagavond te omstreeks half twaalf kregen eenige personen bij het verlaten van een café ruzie. Enkele schippers die toevallig de ruzie makers passeerden en even bleven staan, werden in het geval betrokken. De mensohen wilden er echter niets mee te maken hebben en begaven zich naar een roei boot, die bij een aanlegsteiger lag, om aan boord te gaan. De 29-jarige arbeider K. v. Meeteren uit Zaltbommel. die onder den invloed van sterken drank verkeerde, wilde de schippers volgen om met hen te vechten. Hij had evenwel het ongeluk tusschen den steiger en de boot te vallen. Na ongeveer tien minuten kon hij met een schippershaak op het droge worden getrokken. De levensgeesten waren evenwel reeds geweken. COMMUNISTISCHE RECLAME OP SCHOORSTEEN. Zondagochtend kwam men tot de ontdekking, dat op den 53 M. hoogen schoorsteen van het gemeentezieken huis aan den Zuidwal te 's-Graverhage een communis tische reclame was aangebracht. Van een hoogte van 80 M. af was met groote letters in zwarte verf tot onder aan toe geschilderd: „Leest de Tribune". Het was voor de geheele omgeving duidelijk zichtbaar. Bij den nieuwbouw, waar nog wordt gewerkt, was een pot met teer achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. VOETBALELFTAL VERONGELUKT. Twee dooden, 8 gewonden Uit Keulen. 'Zondagavond is een bestelauto, waar mede een voetbalelftal, dat in Gross-Koengsdorf ge speeld had, naar Weiden reed, met een uit de richting Keulen komende auto in botsing gekomen. De bestel auto kantelde; een der voetballers was op slag dood, een tweede bekwam zoo zware verwondingen, dat hij nderweg naar het ziekenhuis overleed. Verder werden 'g 8 personen gewond, van wie een zwaar. Ook de posterijen en de verkeersmiddelen er bij. P a r ij s, 19 Febr. (V.D.) De ontevredenheid der ambtenaren met de door de finantieele commissie van den Senaat aangenomen belastingmaatregelen zal Maan dag voorloopig haar hoogtepunt bereiken in een partl- eele staking in alle stedelijke en staatsbedrijven te Pa rijs. Zaterdag is besloten, dat de „métro", de electrici- teits- en gasbedrijven, zoomede de posterijen e.d., over- heidsbedrijven voor een uur, tusschen 10 en 11 uur zul len worden stilgelegd als laatste waarschuwing aan de regeering. De postbeambten hebben de bedoeling Maan dag in den loop van den dag een of twee bestellingen te laten vervallen. In regeeringskringen wordt er de nadruk op gelegd, dat alle maatregelen zijn getroffen om stagnatie in de verschillende bedrijven te voorkomen. STOOMSCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. Uit Londen. Het stoomschip „Montrose", dat 16000 ton meet en met 186 passagiers aan boord op weg was van Canada naar Liverpool, is Zondagochtend bij Askew in den golf van Mersey aan den grond ge- loopen. Gelukkig kwam het schip op zandigen grond terecht, zoodat het geen averij .opliep. De passagiers zijn met motorbooten naar Liverpool overgebracht. 60.000 SCHAPEN VERBRAND. Uit Buenos Aires. In het Argentijnsche district San Juan zijn 60.000 schapen door hun eigenaars ge slacht en verbrand, daar geen afzetgebied voor de die ren kon worden gevonden. TRAANGAS EN EEN WARENHUIS. In een warenhuis in Weissensee te Berlijn zijn op drie plaatsen projectielen geworpen, die gevuld waren met een traangas ontwikkelende vloeistof. Het waren huis moest onmiddelijk geheel ontruimd worden. Een verkoopster is ernstig ongesteld geworden. De daders zijn nog niet gevat D-TREIN VERPLETTERT VRACHTAUTO. Twee ernstig gewonden. Uit Glogau. Zondag is een vrachtauto, waarin de spelers van een voetbalclub uit Brostau op weg waren naar Porschuetz door een neergelaten spoorboom ge reden en door den juist passeerenden D-trein Berlijn— Breslau gegrepen. Twee personen zijn levensgevaarlijk gewond. EE Uit EE de OMGEVING HARENKARSPE' DIRKSHORN. De door het Crisiscomité in Harenkarspel georga niseerde „Gezellige avond" in dc zaal van den heer Pijper, op Vrijdag jl„ is goed geslaagd. De voorzitter van het comité, Burgemeester Nolet, opende met een aardige speech, waarin hij vertelde, dat het comité veel geld behoeft ter leniging van den nood, en dat daarom eenige jonge meisjes met bus jes hebben geloopen, dat lijsten zijn gepresenteerd bij de burgerij en dat gezellige avonden worden ge houden; alles voor het zelfde nuttige doel. Te Tuitjenhom is een dergelijke avond reeds goed geslaagd. Spreker hoopt, dat ook dezen avond niet alleen gezellig, rnaar tevens vruchtdragend moge zijn. Applaus. Hierna deelt de heer R. van der Laan mede, dat ter beoordeeling van het spel van de meewerkende tooneelvereeniging „Nieuw Leven' een Jury aanwe zig is, afgevaardigd door den Bond van Tooneelver- ccnigingen in Noord-Holland. Voorts brengt hij een woord van dank aan de menschen, die wederom be reidwillig hun meubelen beschikbaar stelden en aan grimeur kuit, welke dezen avond belangeloos zijn diensten verleent Applaus. Nu traden op de dames C. IJff en C. Dam met een drietal keurige nummertjes voor viool en piano, op uitnemende wijze gespeeld Daverend applaus. Volgt de opvoering van den „Dorpsdokter tooneelspel in 3 bedrijven van J. Fabricius, door „.Nieuw Leven' De „Dorpsdokter" vinden we een vrij onbegrijpelijk tooneelspel, waarvan een voorspel, handelende een twintig jaar vroeger, schijnt afgeknepen. Aan niet begrijpen is het stellig toe te schrijven, dat na de uit stekend gespeelde, hoogst ernstige scène aan het slot van het eerste bedrijf, een groot deel van het publiek ging lachen. De hevike ontroering van Aalke Aikes kon niet worden aangevoeld. Kn kan in een klucht spel een vergissing hei effect verhoogen, in een ern stig tooneelspel, om niet te zeggeh uraina, kan rij soms ruïneus werken. O.i. heeft het uitnemende spel van „Nieuw Levenhet stuk niet kunnen sauveeren. Alle bedrijven werden afgespeeld in dezelfde keurige antieke hoerenkamer. Dat de spelers aan het eincl hartelijk werden toegejuicht, was zeer verdiend. Na een pauze onthaalden de dames Dam en IJff het publiek nogmaals op enkele mooie nummertjes muziek. Toen werd een aanvang gemaakt met de voorbe reiding van eenige verlotingen, waarvoor verschil lende prijzen beschikbaar waren. Ondertusschen had den op het tooneel plaats genomen eenige leden van „Onder Ons", die de aanwezigen vergastten op ver schillende nummers opgewekte muziek. De stemming was best, en toen wij te ongeveer 1 uur de zaal verlieten, meenden we wel te mogen voorspellen, dat de gezellige avond nog lang niet was afgeloopen. Het comitié en de medewerkenden kunnen met voldoening op hun weck terugzien. OUDE NIEDORP Het onderlinge Vcefonds te Zijdewind hield hare jaarvergadering ten lokale van J. P. Pepping aan de Weel. Wegens afwezigheid van den Directeur werd de bij eenkomst geleid door het bestuurslid J. Wit Jr. Dc secretaris F. Jong Czn., las vervolgens de notulen, welke werden goedgekeurd, waarna een overzichte lijk jaarverslag werd uitgebracht, waaruit o.tn. bleek dat dc verzekerde waarden in twee jaar tijds zijn teruggeloopen met 54 gerekend vanaf den taxa tieprijs per 1 Januari 1931. Verzekerd waren gemid deld 332 runderen, terwijl over 1932 per f 100 verze kerd bedrag aan premie werd betaald 13.Het jaar verslag oogstte den dank der vergadering. l)e rekening en verantwoording werd nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren N. J. Ligthart G. Portegijs en B. Lampe. Bij monde van laatstge noemde werd tot goedkeuring geadviseerd in ont vangst op f2491.04 en in uitgaaf op f2184.3636, kas saldo f306.6714. Aldus wordt besloten. De aftredende bestuursleden D. Wijnker Pz., Di recteur, en J< Wit Jr., taxateur, werden met algcmec- ne stemmen herkozen. De heer Jb. vart der Oord te Schagen, had zich aanbevolen als veeverloskundige om de werkzaam heden voor het fonds te mogen verrichten. Daar dit steeds door den heer Pronk te Warmen- huizen geschiedde en ieder daarover zijn volle tevre denheid kenbaar maakte, werd besloten, hierin geen verandering te brengen, tenzij dit een belangrijk voordeel zou opleveren, in welk geval deze aangele genheid aan het bestuur werd overgelaten. De taxateurs, die voor hun werkzaamheden een vergoeding genoten, welke was gebaseerd op het ver zekerd bedrag en nu tengevolge der belangrijke da ling in de veeprijzen zeer gering vergoed werden, zullen vanaf 1 Januari een vergoeding per verzekerd rund ontvangen. Hierna sluiting. WINKEL Zaterdagavond vergaderde de Landelijke rij ver eeniging „Rossinant" ten huize van den heer D. A. de Bruin alhier. Tegenwoordig 12 leden. De voorzitter (vice-voorzitter de heer W. Keetman) opent, waarna dc notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. In de laatst gehouden vergadering der Provinciale Commissie is tijdens de aanwezigheid van den afge vaardigde niet meer behandeld het onderwerp „ver zekering", waarvoor deze verecniging zich in het bij zonder interesseerde en voorstellen had gedaan voor een collectieve verzekering. Inmiddels is een convo catie ontvangen voor een volgende vergadering van den Provincialen Bond. waarin de Provinciale Com missie werd omgezet. Een ontwerp-regleinent wordt voorgesteld en be handeld. De contributie wordt bepaald op f250 per verecniging, of zooveel meer als noodig zal zijn. En kele leden vinden dit wat onzeker, in verband met een volgend voorstel, om de leden van het bestuur reiskosten te vergoeden. De inkomsten bestaan slechts uit 13 rijksdaalders, dus verwachtte men, dat daarvan niet te veel te vergoeden zal zijn. Het schijnt echter de bedoeling te zijn, de bestuursvergadering gelijk te laten vallen met dc ledenvergadering en voorts niet meer tc vergaderen dan strikt noodza kelijk is. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren J. Koster en S. van Splunter en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer K. Reijne. De afgevaardigden krijgen vrij mandaat. Tevens zal te kennen worden gegeven dat men een individueele dressuurproef B wenscht. Tot bestuursleden in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer F. A. Melchior, wordt benoemd de heer D. Rempt tc Nieuwe Niedorp. De aftredende heeren G. Blaauboer en A. de Ridder, worden herbenoemd. De rekening 1932 is nagezien door een commissie beslaande uit mej. G. Kuiper en de heeren D. Rempt en C. van Splunter. Deze rapporteert tot goedkeuring met een batig saldo van f 10.55. Overeenkomstig wordt besloten. Vastgelegd wordt, dat het bedrag, dat het vorige jaar geïnd is voor de aanschaffing van een vaandel, onaangetast moet blijven. WOENSDAG 22 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven; 12.00 Klein-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwen- uurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel door Joh. Jong; 5.30 Uitzending voor het N.V.V.; 6.45 Gramo foonmuziek; 7.00 S.D.A.P.-kwartiert je; 7.20 Oude en nieuwe dansen uit verschillende landen, voor viool en piano;; 7.55 Herhaling S.O S.-berichten; 8.00 „De Vak beweging"; 8.20 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.15 VARA-tooneel; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.00 Dameskoor; 10.30 Morgendienst; 11.00 Concert door het Trio van der Horst; 12.00 Politie berichten; 12.15 Pianorecital; 1.00 Gramofoonmuziek; 1.15 Vervolg concert Trio v. d. Horst; 2.00 Landbouw- uurtje; 2.45 Verzorging zender; 3.00 Lezen Chr. Lec tuur; 3.50 Concert; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Gramofoon muziek; 6.15 Lezing; 6.30 Cursus Engelsch voor begin ners; 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Pers bureau; 8.00 Beiaardconcert; 9.00 Lezing: „Het ont staan en vergaan van bergen"; 9.30 Vaz Dias; 9.45 Concert door Tiels Mannenkoor; 10.45 Gramofoonpla- ten; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) I.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Pianorecital; 10.05 Gra mofoonmuziek; 10.30 Concert KALUNDBORG (1153 M.) II.20 Strijkorkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Ope rettemuziek; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Cello-concert; 6.45 Concert; 8.10 Karl Erl zingt; 9.30 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.15 Rom. opera. 10.20 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.35 Vr. pro gramma; 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 1.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Vroolijke avond; 10.50 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 3.50 Concert; 8.35 Symphoniecon- cert; 10.55 Roy Fox en zijn band. PARUS EIFFEL (1445 M.) 8.40 Concert. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.35 Omroeporkest; 12.50 Orgelconcert; 9.05 Gramo foonmuziek; 9.20 Concert MILAAN (331 M.> 4.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.J 4.50 Concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Opera. WEENEN (617 M.) 4.15 Gramofoonmuziek; 6.45 Herdenking van Hugo Wolf; 7.35 Omroep-potpourie; 9.45 Concert. WARSCHAU (1411 M.) 5.45 Pop. concert; 7.20 Operette-uitzending; 9.15 Ka mermuziek; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 en 9.00 Pop. concert. Door den secretaris wordt verslag uitgebracht van den toestand over het afgeloopen jaar. Daaruit blijkt, dat het getal werkende leden is teruggeloopen tot 7. Dc terrcincommissie is zeer tevreden, doch acht het noodig dat er wat zand op het terrein wordt aan gevoerd. De verslagen worden goedgekeurd. Bij de rondvraag wordt besproken het begin dei* rijlessen en den eersten Zondag in Maart zullen die aanvangen. Na de ledenvergadering is tot voorzitter benoemd de heer D. lleinpt te Nieuwe Niedorp. BARSINGERHORN Onder architectuur des heeren Chr. Dekker te Schagen, zaJ alhier voor mevr. Wed. Slik, thans te Schagen, een woonhuis aan de Dorpsstraat worden gebouwd. ZURE ST .-MAARTENSBRUG. „DE LAATSTE EER". Zaterdagavond hield de begrafenisvereenigïng „De Laatste Eer" een algemeene vergadering in het lokaal van den heer Kossen. Behalve het bestuur, de financieele commissie en heeren dragers, waren slechts enkele leden opgekomen. De Voorzitter, de heer P. Breed, memoreerde in zijn openingswoord het overlijden van den bondsvoorzitter, den heer P. Kramer, Noordscharwoude en twijfelde niet of diens sympathieke wijze van optreden zou bij de afdeelingen in dankbare herinnering blijven. Dank werd gebracht aan het personeel der vereeni- ging voor de wijze waarop het zijn taak vervult. Door den heer Brouwer werden de notulen van de vorige bijeenkomst en het jaarverslag gelezen. Onder applaus der aanwezigen en met dankzegging van den voorziter voor de keurige en nette wijze, waarop de secretaris, zooals wij dat van hem gewoon zijn, de verschillende gebeurtenissen over het afgeloo pen jaar heeft weergegeven, werden beide verslagen goedgekeurd. Uit het jaarverslag vermelden wij: Er hadden in het geheel 44 begrafenissen plaats, waarvan 24 leden, 14 niet-leden en 6 uit het Tehuis voor Ouden van Dagen. Wijksgewijze heeft de vereeni- ging als volgt dienst gedaan: Burgerbrug 12 maal, St.- Maartensbrug 8 maal, Schagerbrug 13 maal. Oudesluis 5 maal, 't Zand 1 maal. Verder werden 2 begrafenissen uit Alkmaar uitgevoerd. 1 uit Heiloo, 1 uit Anna Pau- lowna, terwijl van 1 begrafenis het bedrag werd uitge keerd. Ook in dit verslag werd vermeld het overlijden van den bondsvoorzitter. Ten slotte rest nog te vermelden, dat medio 1932 begonnen is met het vervoer per auto, dat was op gedragen aan den heer C. de Moor te Schagerbrug. Gezien de serieuze wijze waarop de heer en mevrouw de Moor de zaken hebben aangepakt, de uitrusting der auto's, de aankleeding der chauffeurs, alles in goede overeenstemming met het geheel, wettigt het vertrouwen, dat de keuze der vereeniging een goede is geweest. Met de hoop, dat de goede samenwerking ook in de toekomst bestendigd moge worden, eindigt dit keurig opgemaakt verslag. Vervolgens werd bij monde van den heer C. Smit verslag uitgebracht over den financieelen toestand der vereeniging. De commissie brengt den administrateur, den hc Brouwer, dank voor de keurige en mooie overzie':' lijke indeeling der administratie.

Schager Courant | 1933 | | pagina 9