DE GEWESTELIJKE TARWE-ORGANISATIE VOOR NOORD-HOLLAND. Plaatselijk Nieuws. U'T de OMGEVING Fokvereeniging Aartswoud. ONTPLOFFINGSRAMP TE SJANGHAI De óntploffingsramp te Neunkirchen 12 WEKEN ROERLOOS OP ZIJN RUG. Nu reeds 10 jaren vry van pijn Nieuwe overwinning op rheumatiek. Steeds weer komen de onwederlegbare bewijzen bin nen. dat rheumatiek de geregelde ..kleine, dagelijksche dosis" Kruschen eenvoudig niet kan weerstaan. Hier volgt een geval, dat ons weer onlangs meegedeeld werd: „Het ls nu eenige jaren geleden dat ik ziek werd door spier-rheumatiek en ik 12 weken lang plat op mijn rug moest blijven liggen. Mijn doohter kocht toen een flacon Kruschen Salts en eiken morgen nam ik een dosis. Al gatfw bemerkte ik verbetering en ik ging er dus mee door. Met volledig succes. Want van dien dag af, nu tien jaar en acht maanden geleden, heb ik nooit eenig teeken van rheumatiek meer gevoeld. Nooit heb Ik één dosis overgeslagen. Eerder zou Ik mijn middageten wil len missen dan mijn dosis Kruschen Salts. Tegenwoor dig ben Ik vrij van alle spierpijnen en wanneer ik ook anderen hoor klagen over stijfheid of pijn in de ge wrichten, raad ik steeds Kruschen aan." J. N. Indien Uw afvoerorganen altijd naar behooren hun plichten vervullen zou het giftige urinezuur zich nooit kunnen ophoopen. En dan zoudt ge tot het einde Uwer dagen niet weten wat rheumatiek Is. Want het is het overtollig urinezuur, dat de rheumatische toestanden veroorzaakt. De verschillende minerale zouten nu in Kruschen sporen alle afvoerorganen (dus ook de nie ren) aan tot gezonde regelmatige werking, opdat het urinezuur en andere schadelijke afvalstoffen der spijs vertering behoorlijk uit het lichaam verwijderd worden. Het is deze kleine aansporing die U noodig hebt Laat Kruschen ook U hierin helpen. Koop vandaag nog een flacon en begin morgenochtend ook met „de kleine da gelijksche dosis." Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. BILJARTEN. Volgens aankondiging had gisteren. Dinsdag, 21 Febr. de huldiging plaats van het lid van de biljartvereenigtng „Hollands Noorderkwartier", den heer H. Hoogland van Alkmaar, in lokaal „de Posthoorn" van den heer J. Peetoom alhier. Met een toepasselijk woord van den voorzitter der vereeniging, den heer J. Schenk, werd des middags 3 uur aangevangen met een wedstrijd tusschen vier van de voornaamste biljarters van de vereeniging. n.1. de heeren H. Hoogland. voorn„ C. Slikker. L. Hop en J. Schenk Dz. Als attractie voor de leden en verdere be langstellenden en mede als propaganda voor de vereeni ging. welke al zoovele jaren met succes de blljartsport heeft hooggehouden, en zich mag verheugen In een steeds toenemenden bloei, iets wat ook terecht door spr. werd gememoreerd, de hoop uitsprekende dat deze dag zou mogen beantwoorden aan het doel en de verwachtin gen. De officieele huldiging wilde voorzitter uitstellen tot het oogenblik van de pauze, die plaats had ongeveer 11 uur. en waarin toen door spreker het volgende werd gezegd: Dames en Heeren. Voor mij is dan de aangename taak om den heer Hoogland ln het openbaar te kunnen fellclteeren, met zijn behaald kampioenschap 2e klasse namens de bil jartvereniging Hollands Noorderkwartier. Het ls dan ook niet alleen een succes voor den heer Hoogland, maar ook voor de vereeniging. Wij hebben al veel te danken aan den heer Slikker, vorig jaar Hop en thans onze jongere kracht, den heer Hoogland, die on geslagen het kampioenschap won te Zaandam, en ook bijna beslag legde op het le klas kampioenschap in 's-Hert ogenbosch. Dat is dan ook wel een geweldige prestatie geweest, en de behaalde kampioenschapen heben gemaakt dat onze vereeniging in een steeds nauwer verband kwam met den Ncderlandschen Biljartbond, wat niet alleen voordeel is voor de vereeniging, maar ook zakelijk; het kan dus voor de vereen, niets anders geven dan voordeel Daaom heeft de vereeniging Hollands Noorderkwartier ook gemeend de kampioen een kleine hulde te moeten brengen en wel een vulpen met inscriptie. WU hopen dat u, mijnheer Hoogland die nog jaren ln goede ge zondheid moogt gebruiken, en daar meebrengt, opdat het voor u een talisman mag wezen voor geluk. Wij hopen dat u steeds sterker in uw spel wordt en hooger klimt ln de biljartsport, en dat u wordt een sportieven biljarter, zoodat de vereeniging steeds met trots kan zeggen: dat Is een lid van onze club. Nu mijnheer Hoog land, mag ik eindigen met u den vulpen te overhandi gen en nogmaals hartelijk te fellclteeren, namens de blljartvereen.Hollands Noorderkwartier. Applaus. te maken hoogste Namen punten punten serie beurten gem. Slikker 250 130 33 20 6.5 Schenk, Cérès 250 250 82 21 11.9 Hop 250 171 22 22 7.77 Hoogland 250 250 35 23 10.84 Schenk, Cérès 250 144 30 18 8 Hop 250 250 50 18 13.88 Schenk. Cérès 250 136 32 12 11.33 Hoogland 260 250 116 12 20.8 Hop 250 250 37 19 13.1 Slikker 250 166 35 18 9.22 Hoogland 250 240 50 21 11.63 Slikker 250 250 45 21 11.90 Na aloop der partijen bedankte de heer Schenk voor de attentie, de arbiters en schrijvers en ook den heer J. Peetoom voor zijn keurig materiaal, waarvoor hij alle zorg had besteed en het publiek, dat met zoo groote ambitie de partijen bad gevolgd. Dinsdag 28 Febr. heeft het kampioenschap plaats ia Cérès van de heeren H. Hoogland, Hop, Schenk (Cé rès), J. Sohenk Az., A. de Wit, Jb. Ruis. GESLAAGD. Voor het door de Modevakscholen E.N.S.A.I.D. te Utreoht in Den Haag gehouden examen slaagden Mej. Nel Mul als leerares coupeuse en Mej. Jo Boontjes als costumière, beide leerlingen van Mej. C. MuL MEER LICHT. Door de gemeente is een lantaarn geplaatst in 't z.g. Heldersche Gat., iets wat zeer zeker een heele verbete ring genoemd kan worden. EEN NIEUWE KEGELCLUB. We kunnen vermelden, dat wederom een dames-ke- gelclu'o is opgericht, bestaande uit aanvankelijk 16 le den. De dames zullen Zaterdagsavonds oefenen. Hierdoor zijn allo weekavonden bezet, terwijl het le dental tot ruim 100 is gestegen. Alleen op Zondag zijn de banen nog voor een of meer clubs disponibel. HOE LANGER HOE GEKKER. Naar ons bij geruchte ter oore kwam zijn bij ons ge meentebestuur plannen in voorbereiding tot het schep pen van weer nieuwe belastingen. Men denkt er nu over om de waterloopen vanaf de daken en aansluitende op gemeenteriolen of gemeente wateren, met een zeker bedrag te belasten. Wij hebben hooren brommen dat men ook bezig is uit te rekenen hoeveel M3. lucht een Schager per jaalr inademt en dat per M3. te belasten, om op deze wijze een nieuw belactingobject te vormen. Of de lucht die men uitademt dan nog bovendien belast zal worden, wist men ons nog niet te vertellen. In ons nummer van gister hebben wij reeds een resumé gegeven van de verschillende inlei dingen, die in de vergadering van de telers-aan- seslotenen van de Gew Tarwe-organisatie in district I in het Noordhollandsch Koffiehuis van Mevr. Wed. L. Zwaag, Dinsdag 21 Februari, onder voorzitterschap van den heer G. D. Rezel- man, werd gehouden. Naar aanleiding van de gehouden inleidingen volgde eenige bespreking en werden mededeelin- gen gedaan. Zoo deelde de Voorzitter mede. dat de uitbetalingsprijs van de tarwe is bepaald op f 12.p0 en dat de betaling wel vóór 1 Mei zal plaats vinden. In verband met de opname van de hoeveelheid zal van 1 Maart tot 15 Maart alle vervoer en verkoop van tarwe worden stopgezet, alleen zal het vervoer van zaaizaad voorwaardelijk toegestaan worden. Bij de inleiding door den heer N. Raap over de voorschriften voor vervoer, verkoop, opslag en oogstadrainistratie, werd het gesproken woo>-d verduidelijkt door graphieken. Daarbij bleek dat vooral de tarwe van Texel van uitmuntende kwa liteit was: Texel 40 pCt. A, Anna Paulowna 17 pCt. A, Waard en Groet 7 pCt. A. CALLANTSOOG Plaatselijk Crlslscomité. Van de besprekingen in de vergadering van Maan dag 20 Febr. van dit Comité kunnen we het volgen de melden: Daar thans in het geheel 5 leden hebben bedankt, zal het Comité opnieuw aangevuld worden, hierbij zal rekening worden gehouden met eventueele poli tieke richting. Ter vergadering worden voorgedragen de heeren J. Hoek en Jac. Kossen, welke verzocht zul len worden zitting te nemen De heer Kooger, wet houder, ambtshalve genoodigd, houdt zijn beslissing t.a.v. een lidmaatschap.nog in beraad. Wat betreft de financiën blijkt, dat het saldo is (304. Aan steun is in het nieuwe seizoen reeds pl.m. f550 uitgekeerd. Een voorstel van het bestuur om zoo spoedig als de tijd hier gunstig voor is, een nieuwe subsidie bij het N.C.C. aan te vragen, wordt gaarne door de ver gadering aanvaard. Aan een verzoek van de beide plaatselijke vakcentrales om aan alle uitgetrokken werkloozen een zeker bedrag per week uit te keeren kan niet worden voldaan De middelen zijn hiervoor niet toereikend. Daarom zijn de namen van bedoelde werkloozen opgevraagd en stuk voor stuk besproken, zooals dat met andere aanvragen om steun gewoonte is. Na afzonderlijke behandeling wordt de steunlijst uitgebreid met 10 gezinnen, 2 worden afgevoerd, zoo dat thans 26 gezinnen met bedragen varieerende tus schen f2.50 en f 5 worden gesteund Hierdoor bedragen de totale uitgaven aan uitkeeringen thans f90 per week, wanneer de gestcunden hun aanspraak on hun uitkeering niet door arbeid verliezen. Wanneer niet spoedig hulp in den vorm van contanten komt opda gen, zal hft ïvTé over 3 weken zijn arbeid moeten staken. I VIERINGEN Gisteravond \va3 in den toestand van Kooij, dien sinds Vrijdagnacht door kolendampvergiftiging bewus teloos ligt. nog geen verandering gekomen. Bovengenoemde vereeniging heeft hare algemeene jaarvergadering gehouden ten huize van den heer K. Renooij aan dc Gouw. Aanwezig waren 21 leden. Voorzitter de hcur L. Glas, heet alle aanwezigen welkom en zegt al zijn de tijden slecht, over het wer ken van onze fokvereeniging mogen wij tevreden zijn. Thans zijn wij do gx-ootste vereeniging van Noordholland. Met deze woorden opent hij de verga dering. Secretaris, de heer D. Koorn, leest de uitgebreide notulen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd en geteekend. Naar aanleiding van de notulen, heeft de commis sie het vorige jaar benoemd voor het nazien der statuten besloten, de algemeene vergadering te adviseeren deze onveranderd te laten. Wordt alge meen goedgekeurd. De rekening 1932 sluit met een te heffen omslag van f2.15 per koe. Begrooting voor 1933 wordt hierop vastgesteld. De vermoedelijke omslag zal dan ongeveer f 1.80 per koe bedragen. Het bestuurslid, de heer D. Koorn, aan de beurt van aftreding, wordt met op één na algemeene stemmen herkozen. De heer K. Groot Pz. bracht verslag uit van dc Bondsvergadering en ontving hiervoor dank. De controleur, de heer Veerman, leest zijn jaarver slag, waaruit we als voornaamste aanstippen. Twee nieuwe leden werden geboekt; één bedankte wegens vertrek; aantal leden 36. Ér worden 72-4 koeien in controle genomen, waarvan van 613 de staten volledig konden worden opgemaakt. Deze zijn afkomstig van 101 erkende vaarzen; 81 niet erkende, 63 erkende twenters, 72 niet erkenae; 38 erkende derdkalvers, 43 niet erkende; 73 erkende oudere koeien, 142 niet erkenae. De leden hebben gebruik gemaakt van 13 jarige stieren, 15 tweejarige exi 1 oudox'e stier. Er werden 271 kalveren geschetst. Eenige productiecijfers van: Vaarzen: Eig. G. W. de Boer: Marie gaf in 317 dagen 4068 KG. melk, 153 K.G. vet; 3.76 vet; Eig. P. Glas: Bcemstcr 15, in 297 dagen 4057 K.G. melk, 153 K.G. vet, 3.77 Eig. P. Stexgter: Tessclaar 2, in 273 dagen 4094 K.G. m Ik, 154 K.G. vet, 3,76 Eig. C. van Diepen: Beerepoot. 6, in 320 dagen 4153 KG. melk, 160 K.G. ve., 3,85 vet; T w e n t e r s: Eig. L. Glas: Helder 3, in 284 dagen 4S91 K.G. melk, 174 K.G. vet, 3,56 vet; Eig. P. Pijper: Gerritje 6, in 322 dagen 4S15 K.G. melk, 175 KG. vet, 3,G3 vet; Eig. Jb. Claij, Bet je 3. in 319 dagen 4715 K.G. melk, 180 K.G. vet, 3.82 vet; Eig. K. t root: Bei'ta 7, in 337 uagen 5253 K.G. melk, 192 K.G vet, 3.66 Do heer P. Dros Bz. schreef die goede kwaliteit van de Texelsche tarwe toe aan het gebruik van kali, doch de heer Jb. Kistemaker merkte op dat z.i. in den Waard en Groetpolder de grond geen gebrek aan kali had, doch dat de minder goede resultaten geweten moesten worden aan den re genval in Juli. Wat de mededeel ingen van den heer P. Visser over den tarwe-uitzaai betreft, werden verschillen de opmerkingen gehoord, die door het Bestuur onder de oogen zullen worden gezien. Bij de rondvraag dankte de heer G. C. van Balen Blanken het Dagelijksch bestuur voor hel vele werk dat het zich getroost. Dat het Gewes telijk bestuur op deze eerste vergadering van telers-aangeslotenen niet aanwezig is, is voor spr. een bewijs dat alle vertrouwen in het werk van het Dagelijksch Bestuur wordt gesteld. De Voorzitter dankte den heer Van Ba^n Blanken voor deze woorden, het speet spr. dat 't Gewestelijk bestuur niet aanwezig is. Spr. dankt voorts den inleiders voor hunne mededeelingen en wijst ook op het feit dat de leden vertrouwen blijken te stellen in de leiding. De heer Jra. Blaauboer Gz., Kolhorn, dankte den Voorzitter voor diens leiding van de verga dering en verbond er de opmerking aan. dat de beer Rezelrnah heeft getoond te zijn de rechte man op de rechte plaats. Der d-k alvers: Eig. L. Glas: Bo je 2, in 358 dagen 6744 K.G. melk, 232 K.G. vet. 3.i4 vet; Eig. P. Wijnker: Koba, in 280 dagen 6453 K.G. melk, 21 K.G. vet, 3.27 Eig. D. Koorn: Hex-mina 27 in 353 dagen 6842 K.G. melk, 261 K.G. vet, 3.81 Eig. C. van Diepen: Beere;>oot 4, in 356 dagen 7280 K.G. melk, 248 K.G. vet, 3.41 vet. Oudere Koeien: Eig. K. Hoek: Jans, 285 dagen 6847 aLG. melk, 252 K.G. vet, 3,ü8 vet; Eig. J. Langedijk. Betje, in 315 dagen 7586 K.G. melk, 286 K.G. vet.'3,64 vet. Eig. P. Slagter: Kaatje, in 348 dagen 8718 K.G. melk, 275 K G. vet, 3.15 vet; Eig. P. Glas: Mint 6, in 404 dagen 11517 K.G. melk, 349 K.G. vet, 3.03 vet. Aan het einde van dit verslag dankt de cont. sleur de leden voor de m dewerki: Daarna dankt de voorzitter den controleur voor zijn verslag. Bij de rondvraag besnreek. men het inscharen van vee in den Wiex-ingemieerpolder. Voor de leden der fokvereeniging .3 dit wel aan te bevelen. Gezamen lijk op te gven '-oo het eventueel erkennen der af stammelingen. Hierna sluilin» BARS1NOERHORN Zondagavond hield de Afd. Barsingerliorn van den Bond voor Staatspensionneering een pi*opaganda- avond in de zaal van Café „De Fortuin". Na een openingswoord van den Voorzitter van de Afdeeling, den heer Middelkoop, die een krachtig pleidooi hieid voor het doel van den Bond, kwam „lloudt Moed" aan het woord. Deze tooneelclub had wederom een goede keus ge daan met het tooneelstuk „Z.B.B.H.H." De strekking van dit stuk, de bevordering van het gezinsleven, kwam duidelijk naar voren door net goede spel der medespelenden en in het bijzonder mo gen we dan \yel noemen mej. Zwakman, als Mevrouw van Vroonhoven en den heer K. Pik, als haar echtge noot, zij beiden speelden uitsctekend. De heer A. Wie dijk sloot zich daarbij goed aan, als moi'aliseercixde huisvriend. De moderne jeugd met toch het onderbewuste ver langen naar huiselijkheid, werd goed uitgebeeld door den heer Geel en mej. Tr. Pik. vooral deze laatste" belooft een goede kracht te worden. De overige raoe- spelenden hebben mede het hunne er toe bijgedra gen om het geheel zoo te doen slagen. Over het algemeen een mooien avond, waar „Houdt Moed" met genoegen op kan terugzien. WARMENHUIZEN Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de IJsclub alhier, plannen ontworpen tot het maken van een ijs baan op het eventueele beschikbare stuk land, gelegen aan den Oostwal, hetwelk een oppervlakte heeft van 100 bij 325 M2. en zich hiervoor uitstekend leent, te meer daar dit vanaf den publiek en weg bereikbaar is. Een globale berekening van de kosten voor het in richten van de baan met tent zijn, zooals begrijpelijk niet gering. Verder zullen pogingen in het werk wor den gesteld de liefhebbers van de ijssport, zoowel te Warmenhuizen als te Harenkarspel, op te wekken lid te worden. Wanneer zich nu voldoende leden aanmelden» dan kan het bestuur met hun steun zich wenden tot het gemeentebestuur, om medewerking. Om hiertoe te geraken, zal binnenkort een vergade ring worden gehouden, waar alle liefhebbers van de ijssport uitgenoodigd zullen worden, tegenwoordig te willen zijn. Burgerlijke Stand over Januari 1933. Geboren: Corenlia Johanna, dochter van L. v. d. Berg en M. Put. Alida Martha Maria, dochter van F. A. Legdeur en M. Bes. Catharina Cornelia, dochter van G. Jonge jan en A. Molenaar. Hendrika Petronella, dochter van J. Groot en A. M. van Llerop. Wilhelmus Cornelis, zoon van W. Tesselaar en J. M. Huibers. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. T A N G E N T) J.J K BROEK OP LANGENDIJK. Invertarisatie winterprcducten der Langendijker Groen- tencentrale. op 15 Febr. 1933: Roode kool 207% wagon; gele kool 487 w.; Deensche kool 450% w.; uien 65% w.; peen 8% w. Op 15 Febr. 1932 waren deze getallen als volgt: roode kool 532 w.; gele kool 657% w.; Deensche kool 642 w.; uien 26% w.; peen 5 wagons. Een wagon is berekend naar 10000 K.G. OUDKARSPEL. Bij de gehouden stemming voor een kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk te Oudkarspel, is tengevolge van 't overlijden van den heer G. Hart. benoemd de heer Jb. Kroon Hz. Wegens bedanken van den heer H. Eecen als secretaris van Notabelen is in diens plaats benoemd de heer F. Moeijes Fz. De afdeeling van den bond van Landpachters verga derde Maandagavond ten huize van den heer C. Vis. alhier. De voorzitter, de heer G. IJff opende de verga dering met welkom. De voorstellen van de beschrijvings brief voor de te Zwolle te houden algemeene vergade ring zullen alle worden gesteund! Vooral het voorstel om de contributie te doen innen door de afdeelingspen- ningmeesters. Tot nu toe geschiedde dit door het hoofd- Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 758 m.M. Vooruitzichten: Nog kans op sneeuw. Temperatuur: 0 gr. C. is 22 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogztjde E 103, Schagen, Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. bestuur, waarna de afd. 10 pet. van de contributie ont ving. De penningmeester sprak er zijn verwondering over uit, dat men na het hoofdbestuur 3 maal om dit geld te hebben geschreven, nog niets heeft ontvangen. De afgevaardigde zal dit in Zwolle met den bondspen- ningmeester in orde brengen. De heer C. Langendijk Az. werd tot afgevaardigde be noemd. Aangenomen werd het voorstel om de verschil lende corporaties om reductie op de pachten te verzoe ken. Bij te houden openbare verhuringen zal worden getracht het borgenstelsel afgeschaft te krijgen. Door verschillende andere afdeelingen zijn besluiten genomen, zich bij den Neutralen Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers aan te sluiten. Deze afdeeling gaat hiertoe nog niet over, doordat zeer veel vruchtbaar werd wordt verrioht. ZULDSCHARWOUDE. De raad is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen a.s. Vrijdagavond. Er zal o.m. een voorstel worden behandeld voor herclassificatie der gemeente voor de fondsbelasting. ANNA P AV IQ W N A De nood der tüden doet de kleine boeren, tuinders en landbouwers behoefte gevoelen aan een organisatie, die voor hun belangen opkomt. A.s. Vrijdag zal daarom de heer 't Hart van Koedijk in de zaal van den heer W. Kossen een inleiding hou den die, naar men hoopt, ten gevolge zal hebben, dat hier een afdeeling van den Neutralen Bond opgericht kan worden. Een advertentie in dit blad vermeldt nadere bijzonder heden over deze vergadering. Rubberfabriek in de lucht gevlo gen. Vermoedelijk ongeveer 250 dooden. Bij een instorting 160 vrouwen in de vlammenzee ge worpen. Reuter seint uit Sjanghai: In een rubberfabriek hier ter stede lieeft een ont ploffing plaats gehad. Volgens de eerste berichten zijn hierbij 80 menschen omgekomen. Er werden 70 zwaar gewonden naar het ziekenhuis overgebracht. Men vreest, dat het aantal dooden aanzienlijk grooter zal zijn. Nader meldt Reuter, dat de ontploffingen plaats vonden in twee gelijkvloers gelegen petroleumtanks. Op hetzelfde oogenblik brak brand uit, die met ontzet tende snelheid om zich heen greep, zoodat de brand weer er nog niet in geslaagd Is, het vuur te blusschen. De kracht der explosie was zóó hevig, dat de muren en het plafond van de machinezaal instortten. In het er boven gelegen vertrek waren op het oogenblik van de ramp 160 arbeidsters aan het werk. De ongelukki- gen kwamen in .den vuurpoel terecht en velen harer kwamen in de vlammen om. Meer dan 100 personen worden vermist. De fabriek biedt een hartverscheurenden aanblik. De verkoolde lijken liggen tusschen de overblijfselen van machines en blokken muren. Nader wordt gemeld, dat reeds 150 dooden te betreu ren zijn; 200 andere arbeiders zijn ten deele ernstig, ten deele minder ernstig gewond. Een rapport over het onderzoek naar de oor zaak. Autogeen snij-apparaat gebruikt. Reuter meldt uit Saarbrüken: De arbeidsinspectie publiceert een rapport over het onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing van den gashouder te Neunkirchen. Aan de ontploffing van den gashouder is, zooals bekend, een kleine ontploffing'in de omgeving van de toevoerleiding voorafgegaan. Vroeger werd reeds vastgesteld, dat aan die leiding, kort voor de ontploffing, dat daarbij slechts van een hamer ge bruik was gemaakt. Thans ic ontdekt, dat waarschijn lijk een autogeen-snij-apparaat gebruikt is. Aangezien de leiding eerst vrij van gas was gemaakt en niet ge bleken was, dat de aansluitende leidingen gas doorlieten meenden de werklieden, dat zij zonder gevaar van een autogeen-toestel gebruik konden maken. TROUWE MOEDER. Maandag woedde er een brand in een pakhuis te Grays in Essex. Toen ztf bezig waren met blusschen zagen de brandweerlieden, dat een kat het brandende gebouw binnen wilde gaan. Zij richtten de straal op het beest, dat afdroop. Dit geschiedde tot tweemaal toe. den derden keer gelukte het den kat de brandweerlie den te verschalken. Zij verdween in het brandende pak huis en keerde niet weer. Later bleek, dat poes er een nest jongen had. Zij is met haar kleintjes in het vuur omgekomen. GOED AAN DE WICHT. Een zwaar gezin. D-.ov toevallige omstandigheden „ontdekte" men te Lov.:: gem bij Gent in België een dame, die 183 kilo wcc^:. 1 II. 74 groot is en een „taile" heeft van 1 M. 76. Haar cudste dochter is 19 jaar oud en weegt 87 kilo; haar jongste is er 13 en bereikt nu reeds een gewicht van 81 kilol

Schager Courant | 1933 | | pagina 7