Radioprogramma Neutrale Bond VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. LANG END IJ K OUDKARSPEL. Zaterdagavond vergaderde do afdeeling Oudkarspel van den Neutralen Bond, ten lokale van den heer C. Vis. Aanwezig waren een 50-tal leden. De voorzitter de heer Kaan, opent de vergadering met, een woord van welkom, daarbij wijzende op de beteekenis van de a.s. Bondsvergadering. De notulen worden goedgekeurd. Mededeelingen. F.en schrijven is ingekomen van de bannc Oud karspel, waarin wordt medegedeeld, dat steun zal worden verleend aan actie tot het verkrijgen van meer steun voor den tuinbouw. Een schrijven van den burgemeester, dat hij ver hinderd is deze vergadering bij te wonen. Behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering. Betreffende de regeling der afvaardiging en der stemmingen, wordt besloten de bestaande afvaardi ging te handhaven en te stemmen naar het ledental van iedere verceniging. Voorstellen van de Afdeelingen. Den afgevaardigden wordt vrij mandaat gegeven voor: het voorstel van de vereeniging Wijk aan Duin dat geen niet-tuinders in den bond worden toegela ten; het voorstel B om te trachten de minimumprij zen verdubbeld te krijgen; het voorstel van de af deeling Zuidscharwoude om reductie of ontheffing te vragen van rentebetaling over 1932 aan de Boeren leenbanken, gecombineerd met een voorstel van de af deelingen Warmenhuizen en Koedijk, om een rente voet te verkrijgen op het niveau van de rijkspost spaarbank; Voor de vraag van Zuidscharwoude of het niet wenschelijk is dat de N.B. medezeggenschap krijgt in de veilingsorganisaties, hetgeen door het Hoofdbestuur niet wenschelijk wordt geacht. Ten aanzien van een voorstel van Zuidscharwoude, om het besluit in te trekken dat niet zal worden samen gewerkt met het Boerencomité, zegt de Voorzitter, dat de N. B. alleen wenscht samen te werken met bonden die een rechtspositie innemen, anders zal dit geen resultaat hebben. De heer Borst vraagt stemming over het voorstel tot samenwerking in onderdeden en ieder geval af zonderlijk te beoordeelen. Met 23 tegen 24 stammen wordt besloten geen samenwerking te zoeken. Door de afdeelingen Dirkshorn cn Sint Pancras is een contributiewijziging voorgesteld, waarbij de eer ste voorstelt 13 cent voor den Bond, 6 cent voor de afdeeling en 1 cent voor den kring en de tweede 14 cent voor het hoofdbestuur, 5 cent voor de afd. en 1 cent voor den kring. Hiervoor krijgen de afgevaardig den vrij mandaat. Over het voorstel van de afd. Koedijk om intrekking te verkrijgen van alle grond- en hoogheemraadschaps- lasten, zegt voorzitter, dat op de algemeene vergade ring door het hoofdbestuur mededeelingen zullen worden gedaan over een ingesteld onderzoek naar de rechtmatigheid van h. h. lasten. Naar aanleiding van een voorstel van Oude Nie- dorp om een meer directe actie te voeren tegen be taling van belasting, waterleiding en electra, zal op de algemeene vergadering naar vorer. worden ge bracht de gedachte dat deze behooren te worden be taald naar inkomen, speciaal slaande op waterlei ding en electra. Naar aanleiding van een voorstel van Warmenhui zen, zegt de voorzitter, dat bij een eventueel con gres allen de N. B. en het Boerencomité vertegen woordigd zudden zijn en de L.T.B. en de Chr. Bond niet. Wel is het goed dat de afgevaardigden zich meer benalen tot de onderwerpen, zoodat er nog genoeg tijd zal overblijven om de richtlijnen van den Bond vast te stellen. De afdeeling Warmenhuizen heeft candidaat ge steld voor het hoofdbestuur ^en heer Groet, omdat de kleine boeren nog geen vertegenwoordiging in het hoofdbestuur hebben. Een voorstel van de afd. Heemskerk om naast den regeeringssteun een gelijken gemeentelijken steun te bekomen met behulp van rijksgelden, zal worden gesteund. Het voorstel van de afd. Hauwert om de contri butie te verlagen, wordt niet aanvaardbaar geacht. Met het voorstel van dezelfue afd. dat gemengde bedrijven met een inkomen minder dan 1000 gulden ook de garantieprijzen kunnen bekomen, kan de vergadering zich vereenigen. Een vooistel om te trachten te verkrijgen dat de minimumprijzen den productieprijs benaderen, wordt ontraden met het oog op de steunregeling. Een voorstel van dc e i. Winkel om den naam te veranderen in Algemeenen Bond, wordt niet ge steund. Op een voorstel van de afd. Langereis om vrij stelling van grond- en personeele lasten, zal ter ver gadering een toelichting worden gegeven. Een twee de voorstel om actie te voeren tegen de onrechtvaar dige inhouding van melkgelden door de Zuivelcen- t.rale, zal worden gesteund. Naar aanleiding van een voorstel om actie te voe ren tegen het. inhouden van melkgelden op last van den fiscus van belastingschuldigen, zegt de voorzit ter, dat door het hoofdbestuur een rechtskundig on derzoek wordt ingesteld naar de rechtmatigheid hier van. De afd. Berkhout stelt candidaat voor het hoofd bestuur voor den kring Hoorn den heer A. Veltrop. De afd. Beemster wenscht vóór congressen en mee tings de leiding in andere handen te geven dan van den tegenwoordigen voorzitter, den heer Schermer, doch het hoofdbestuur meent, dat de voorzitter wel voor zijn taak berekend is en met de medewerking van de vergadering zeker geschikt is om leiding te geven. Ten aanzien van de planmatige teeltregeling, gaat de vergadering accoord niet het prae-advies van het hoofdbestuur, dat de beperking moet worden gezocht in de landbouw- en speculatieve tuinbouwbedrijven. De vergadering gaat met het prae-advies van het hoofdbestuur accoord. dat de plannen voor directe actie op de alg. verg. worden vastgesteld. Rondvraag. Door den heer P. Paarlberg wordt gevraagd of er nog wordt gewerkt voor een verhooging van de vijf millioen. De voorzitter antwoordt dat alles gedaan wordt om dit bedrag verhoogd te krijgen, maar iedere mil lioen zal moeten worden afgedwongen. Tevens wordt geijverd voor uitbetaling van de richtprijzen gedu rende het seizoen. De heer C. de Vet vraagt naar de uitbetaling van de aardappelen over November en December, waar op de voorzitter antwoordt dat hierover later afre kening volgt. De heer D. Borst dringt er op aan, dat wanneer de vergadering om 7 uur is uitgeschreven, er ook op dien tijd wordt begonnen. De heer C. Blokker vraagt wanneer de tweede uit- keering zal plaats vinden, en antwoordt de voorzit ter, dat men de afrekening zeker ongeveer half Maart zal kunnen verwachten. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring worden gekozen de heeren A. Bakker, C. Borst en D. Wonder, met als plaatsvervangers de heeren G. IJff en W. Jonker, die hun benoeming aanvaar den. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. De afd. van den Neutr. Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers vergaderde Zaterdagavond in „Con- cordia". De voorzitter, dc heer G. Bakker Dz., opende de eerste jaarvergadering, waarbij spr. releveerde, wat door den N.B. in samenwerking met de andere orga nisaties is bereikt. De notulen worden vastgesteld. Het jaarverslag werd onder dankzegging vastge steld. De afdeeling telt thans 23 leden. De aftredende besturusleden, de heeren J. Vlug en P. Swager, werden herkozen. De afd. was niet bereid zich bij Oudkarspel aan te sluiten. Van de kerkvoogdij der N.-H. Kerk was een schrij den ingekomen, dat voor het land, gehuurd in 1930 of eerder 40 reductie wordt verleend. De clausule van vooruitbetaling is opgeheven. Uit het financieel verslag van d. nningmees- <er blijkt, dat er een nadeelig salcb i I3.66H is. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering behandeld. Men was er voor dat niet- tuinders lid kunnen worden van den Bond. Men was voor het verlagen van rente, wat door Zuidschar- woudo en Warmenhuizen wordt voorgesteld. Men was van oordeel, dat bij eventueele samenwer king met het Boerencomité ieder geval op zichzelf moet worden beoordeeld. De heer J. Vlug stelde voor, om te verzoeken dat de regeering de grondbelasting voor 1933 opschort en de Hoogheemraad- en polderlasten voor rekening van het Rijk to nemen. De heer J. Vlug was er voor. dat een studiecommis sie uit den N.B. werd benoemd om het grondvraag stuk te onderzoeken. Het voorstel werd evenwel niet gesteund. Men was voor gelijkstelling der loonen in de werk verschaffing, welke voor de stad op 38 en voor het platteland op 28 cent per uur zijn gesteld, wat een groote onbillijkheid werd geacht. Voorgesteld werd om den naam te wijzigen in „Al gemeene". Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering wer den dc heeren G. Bakker Oz. en J. Vlug gekozen; tot plaatsvervangers de heeren M. Smit en P. Swager. Het aftredende bestuurslid, de heer Abr. de Geus, werd bij acclamatie herkozen. Door den heer Abr. de Geus werd het jaarverslag van den kring Langendijk voorgelezen. Door den heer J. Vlug zal op de alg. vergadering schrappig worden gevraagd van alle, den tuinders verstrekte dredieten; verder volledige uitkeering der steunwet, volgens dr. Lovinck. De contributie zal per 3 maanden worden opgehaald. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. Ledenvergadering van de Voetbalv. D.T.S. Uit het verslag van den penningmeester bleek er een tekort te zijn van f 138.—. Getracht zal worden door den verkoop van loten hierin te voorzien. ZITTING VAN VRIJDAG 24 FEBRUARI. Bergen. THANS WERD UIT EEN GEHEEL ANDER VAATJE GETAPT. HULDE GEBRACHT AAN DE BE DIENAREN VAN DEN BEWAKINGSPOST. Voor 14 dagen stond terecht Dr. v. G., arts te Ber gen, die op 21 December met zijn auto over den be waakten overweg bij de Fabrieksgracnt was gereden, niettegenstaande de afsluitboom aan den kant van Bergen in dalende positie verkeerde. Dr. v. G. erkende de overtreding, doch gaf ook te kennen, dat de boom aan de zijde van Alkmaar nog open stond, toen hij den overweg op reed. Door het neerlaten van den volgen den boom was de dokter, evenals de mede inzittende dame, mevrouw Barette. hevig geschrokken en zeer ontstemd, omdat naar zijn meening door den seinhuis- wachter een soort van kat-en-muis-spelletje werd ge speeld. Teneinde nu deze zaak van alle kanten te be lichten, had de kantonrechter de behandeling geschorst tot heden en werden alsnu als getuigen a charge ge hoord de heeren Witteveen en de Cocq van Delwijnen, die al tal van jaren de toestellen in het seinhuis be dienden. Voorts had Dr. v. G. het hooren van mevr. Barette verzooht als getuige décharge. Uit de verkla ring van de heeren de Cocq v. Delwijnen en Witteveen bleek echter ten duidelijkste, welk een uiterst delicate positie deze heeren bekleeden en welk een groote ver antwoording voor de veiligheid op dit drukke overweg- punt op hen rust. Er is dan ook geen sprake van het spelen van eenlg spelletje, doch trachtten deze over wegwachters met de grootste inspanning en zorg zoo wel de belangen van het publiek als van de maat schappij te behartigen. Kenmerkend is het dan ook. dat bij dezen overweg nog nimmer eenig ongeval plaats greep. De ambtenaar bracht dan ook oprechte hulde aan de activiteit van deze getuigen en requireerde tegen Dr. v. G., die trouwens ook al veel water in zijn wijn had ge daan, veroordeeling tot f 12 boete of 12 dagen. Schriftelijk vonnnis op 10 Maart e.k. Alkmaar. DE ONVEILIGE HOEK MOLENBUURT- ZEVENHUIZEN. Strafzaakjes, geboren uit een aanrijding bij den ge vaarlijken hoek MolenbuurtZevenhuizen behooren niet tot de zeldzaamheden en zoo had zich ook nu weer te verantwoorden zekere F. H J., vertegenwoordiger van een fabriek van automatische weegtoestellen te Alk maar, omdat hij.op gezegde kruising had verzuimd een hoorbaar signaal te geven, met gevolg dat een caram bole over twee banden volgde met een driewielige bak fiets, waarmede de zuivelhandelaar G. Hoek zijn cliën- tele bediende. De fiets bekwam eenige schade en drie pond versch gekarne roomboter had zich gemesalieerd met de straatmodder, die den Bergerweg bedekte, dus was eveneens waardeloos geworden. De niet verschenen automobilist huldigde vermoedelijk de stelling.: wie zwijgt stemt toe en werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen en schadebetaling ad f 4.40. Soboorl. 'N BESCHONKEN STELLETTJE OP DEN RIJWEG. AUTO MAAKT EEN DUBBELE SALTO! De heer P. Blankman, rentenier te Alkmaar, genoot op 24 Dec. op den rijkskanaaldijk onder Schoorl, tus- schen Schoorldam en Zijpersluis, het weinig benijdens waardige voorrecht, met zijn kalm rijdend wagentje, te worden aangereden door een met onverantwoordelijke vaart hem achterop rijdende auto. Dit vehikel sloeg 'n paar maal over den kop en kwam weer op de wielen te staan, echter met verlies van twee passagiers uit de z.g. kattebak, die op den weg waren gesmakt en er niet al te best aan toe schenen. Een toevallig voorbij rijdend geneesheer verleende nog eenige hulp, maar blijkbaar had geen der passagiers later veel last van het avontuur. Het kwam den heer Blankman, zooals hij heden verklaarde, voor, dat de vier inzittenden allen stevig onder den invloed van sterken drank ver keerden en deze toestand de oorzaak was van het on zinnige rijden. De bestuurder had. door Blankman naar zijn naam gevraagd, onhoffelijk geantwoord: Dat gaat je niet aan! waarop de heer Blankman het autonum mer noteerde. De automobilist bleek dan te zijn den aannemer Joseph M. te Schoorl. Heden gedagvaard, had hij niet van eenige interesse blijk gegeven en werd De zomertraining zal zoo vroer mogelijk ingezet worden en zal door eigen leden leiding worden ge- gegeven. Geklaagd werd dat de leden zoo laat kwamen, wanneer gespeeld moest worden. Een verzoek is ingediend bij den Raad om het teeren der bchutting i werkverschaffing door dc gemeente te laten uitvoeren. ANNA PAU 10WNA BREEZAND. Uitvoering Concordia. Afscheid van directeur H. B. Schenkels. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer B. de Vries, waarin deze in het bijzonder den heer en mevr. Schenkels uit Den Helder welkom heet te en betreurde, dat de ondervoorzitter en lid van ver dienste, de heer A. Raap, niet aanwezig kon zijn, ving Zaterdagavond de Harraonievereeniging „Concordia" haar concert in de zaal van den heer Jb. Borst aan met een pittigen vlotgespeleden marsch. Een moeilij ke ouverture en een lastig arrangement van de Do- nou-wals eischten vervolgens de volledige aandacht van corps en directeur. Het daaropvolgende Dornrö- schens Brautfaust werd met meer gemak beheerscht en ontlokte een hartelijk applaus voor het muzikale genot, dat daarmee den bezoekers gegeven was. Voor men tot een nog al vroolijk deel van het pro gramma zou overgaan, achtte de heer De Vries het een geschikt moment om zich tot den heer H. B. Schenkels te richten, den man die „Concordia" van de oprichting af door alle lief en leed heen geleid heeft, en nu, gedwongen door persoonlijke omstan digheden/ den dirigeerstaf heeft moeten neerleggen. Toen de heer Schenkels het vorig jaar zijn voornemen te kennen gaf, de leiding aan een ander te willen overdragen, moest men zich daai'bij natuurlijk neer leggen, maar men wilde hem toen nog niet geheel loslaten. Nu echter vaststaat, dat zijn besluit defini tief is, heeft het bestuur hem verzocht dit concert bij te wonen, omdat men hem niet maar zoo, met stille trom, wou laten vertrekken. Spr. wees op de groote verdiensten van den heer Schenkels voor het muzikale leven in Breezand. Zijn kennis, z'n bekwaamheid om te leiden, zijn liefde voor de muziek brachten „Concordia", toen dc ver eeniging aan concoursen ging deelnemen, in don korist mogelijken tijd in de eerste afdeeling. De daarop gevolgde inzinking was aan allerlei omstan digheden, o.a. verlies van goede krachten, maar zeker niet aan den directeur te wijten. Veeleer verdient het bewondering, dat hij toen nog zooveel met het corps wist te bereiken. Naast successen zijn teleurstellingen hem zeker niet bespaard gebleven, maar spr. hoopt, dat de zonne schijn toch overheerscht mag hebben. Uw heengaan, zoo besloot de heer De Vries, wordt door ons allen betreurd. Maar wij zullen het hoofd niet laten hangen en weten U niet beter te kunnen ecren, dat in uw geest door te gaan en onze krachten aan „Concordia" te blijven geven. De dank van „Con- dc zaak dus bij verstek behandeld. Door den heer Blankraan werd gereclameerd f 10 schade, wegens een beschadigd spatbord, welk bedrag hem dan ook werd toegewezen. De afwezige automobilist werd voorts veiv oordeeld tot f 30 boete of 30 dagen en ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Naar onze meening zal verzet tegen dit krasse vonnis wel niet uitblijven. Alkmaar. EEN KOSTBARE NONCHALANCE. Een vertegenwoordiger van de bekende van Houten's Fabrieken te Weesp, de heer G. J. van N. uit Bilthoven had op 23 December te Alkmaar bij de nogal gevaar lijke kruising SpoorstraatSnaarmanslaan (althans voor onvoorzichtige automobilisten) het 5de gebod van het motor- en rijwielreglement, genegeerd en rechts niet den voorrang verleend, waardoor een aanrijding met een uit Snaarmanslaan komende brandstoffenauto volgde. Deze verkeersfout wordt niet licht geteld en de heer v. N. veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. De Rijp. GEVAARLIJK SNEEUWBALLENPRETJE. Een achttienjarig lid der spes Patriae uit de Rijp. Pieter W.. kwam met een blijmoedig lachje op zijn ge zond gezicht de zaal inhuppelen. wat den kantonrechter de opmerking ontlokte: Heb jij zoo'n pret? Het pret tige jongemensch zou dan te de Rijp in de straat ge naamd de Rechte, een fietsende jonge dame. Nelly Oudejans. met een sneeuwbal in het gelaat hebben ge worpen, waardoor het meisje van het rijwiel was getui meld. Piet ontkende echter deze heldendaad. Een ach ter hem wandelende vriend kwam de dubieuze eer toe. Aanhouding tot a.s. week, teneinde den veldwachter van Kluijver en Mej. Nelly te hooren. Alkmaar. DE ONGEOORLOOFDE NUMMER- EN LETTER- BORDEN ONDER DE LOUPE GENOMEN. Er wordt met meerdere gestrengheid opgetreden te gen het gebruik van ongeoorloofde letter- en nummer borden en ook de chauffeur Arie B. was een slachtof fer. Er werd echter rekening gehouden met het respijt dat de politie hem had toegestaan, en de zaak nu tip top voor elkaar was, zoodat geen straf werd toege- gepast. 9 Bergermeer. WEER EEN VANGST IN DEN BERGER TUNNEL De 18-jarige dienstmaagd Annie P. uit de Bergermeer reed op 12 Februari in den beruchten tunnel bij de Wog- numsche Buurt, figuurlijk gesproken met haar fiets te gen den lamp. Met holle grafstem erkende zij te vroeg weer te zijn opgestapt, f 5 boete of 5 dagen, inderdaad 'n uitverkooptarief! Alkmaar. DAT WAS OOK WEER FOUT. Een 18-jarige steunpilaar van een kruidenierszaak te Alkmaar, Willem Jan K. werd op 14 Febr. de dupe van zijn menschlievendheid door een vriend te vervoeren op het spatbord van zijn rijwiel. De Alkmaarsche auto riteiten zien nu eenmaal in dit transport een bijzonder gevaar en is het streng verboden. Ergo 1 gulden boete of 1 dag. Alkmaar. WEL SCHENKEN, MAAR NIET DRINKEN. De heer A. K.. een te Alkmaar woonachtige kelner, werd op 13 Febr. op het Waagplein aangetroffen, niet in een dusdanigen staat van alcoholische beneveling dat hij de maan voor een Edammertje 40 plus obser veerde. maar toch voldoende om een bekeuring ter zake art. 453 strafrecht op te loopen. Aangezien hij echter niet als drankmisbruiker staat genoteerd, kwam hij er af met een zachte vermaning en 3 gulden boete. Drie Huizen, gem. Groot Schermer. Een eerzame bakker uit Drie Huizen, gem. Groot- Schermer, de heer J. V. kwam op 16 Febr, te Alkmaar tot de ontdekking hoe gauw een braaf burger in conflict kan komen met de justitie. Het bleek namelijk dat hij desgevraagd zijn rijbewijs, dat hij in een thuis geble ven jas had laten zitten, niet kon toonen. Thans was hij zoo gelukkig den kantonrechter dit document geïllus treerd met zijn welgelijkend conterfeitsel te kunnen aan bieden. De ramp werd alsnu teruggebracht op f 2 of 2 dagen. cordia", de kunstlievende leden en andere gemeente naren brengen we U niet alleen in woorden, doet daarvan mag ook het stoffelijk blijk getuigen, dat»; U namens hen mogen overhandigen. Om niet misu tasten en U in dc gelegenheid te stellen iets nau eigen smaak als aandenken aan te schaffen, hebbn wij gemeend dat het beste in de vorm van een cnvo. loppe met inhoud te kunnen aanbieden. Aan mevr. Schenkels werd tegelijkertijd U bloeiende plant overhandigd cn alle aanwezigen slo- ten zich met een langdurig applaus bij de huldig^ van den sympathieken dirigent aan. De heer Schenkels dankte voor do tot hem gericht» woorden en de aangeboden geschenken. Er wordt te genwoordig, zoo ging spr. verder, heel veel op do con coursen geëischt. Met eenmaal repeteeren in de week komt men er niet en daar het me niet meer moge lijk is alles te doen voor de voreeniging, wat eigen- lijk noodifc is, leek mij den tijd gekomen heen te gaan. De heer Schenkels besloot met. de toezegging altijd bereid te zijn op critieke oogenblikkon te willen hel pen cn den nieuwen directeur (rijn broer) met raid cn daad ter zijde to willen staan. Over het verdere verloop van den avond willen wi kort zijn. De voordracht. „Een schets uit do recht zaal", waarin een beklaagde op z'n instrument d« vragen van den rechter beantwoordde, sloeg erg in. In het. muzikale deel van het programma na de pau- ze kwam o.a. voor de humoristische marsch „Werk staking", waarom onbedaarlijk is gelachen. Het wat ook allermalst de leden van het muziekgezelschap onder het spelen een voor een te zien vertrekken, zoodat ten slotte, na het heengaan, van de kleine en het beëindigen van dc solo op de groote trom, alleen nog maar de maatslaande directeur overbleef De voordracht „Ketelmuziek" vormde het slot van den avond, die zeker, door het afscheid van den heer Schenkels, een belangrijk tijdperk in het bestaan van „Concordia" afsluit. WIERINGEWAARt Op uitnoodiging van het bestuur van het Departe ment Wieringerwaard van de Mij. tot Nut van het Algemeen hadden we Vrijdagavond het genoegen den heer Munffga, leeraar aan do Rijkslandbouwschool te Schagen in ons midden ie zien om ons het een en ander te vertellen van zijn reis, die hij had gemaakt naar Rusland. De heer J. Koomen als voorzitter sprak een woord van welkom. Uit de groote opkomst blijkt wel, dat zijn onderwerp veler belangstelling heeft. De lezing zelf is reeds in extenso in ons blad vermeld, dus mee- I nen wij daarnaar te kunnen verwijzen. De talrijke aanwezigen hebben ook nu met belang- stelling geluisterd naar hetgeen spr. ons heeft ver- teld en wat door lantaarnplaatjes met de projectie- lantaarn, verzorgd door den heer Sieswerda, werd verduidelijkt. De heer Muntinga heeft zich doen kennen als een onderhoudend verteller en het was werkelijk een in- t teressante avond. Aan onzen stationschef, den heer D. Jansen, is op zijn verzoek wegens invaliditeit eervol ontslag ver- leend. Naar we vernemen, gaat hij in den loop van de maand Maart van hier vertrekken. Bereidwillig cn hulpvaardig als de heer Jansen steeds was, zullen velen hem noode zien heengaan. We wenschen hem toe, dat hij nog lange jaren in gezondheid van zijn pensioen zal kunnen profiteeren. Zondagmid .av hebben wc het genoegen gehad twee professoren du biljart, nl. de heeren Koehof en Drost bij dm heer Van der Woude te zien biljar ten. Ze speelden 500 caramboles cadre. De uitslag was als volgt: De heer Drost in 14 beur- ten 500, n.1. 10, 47, 1, 0, 53, 0, 16, 164, 11, 19, 83, 32, i 62, 2; de heer Koehof 0, 24, 0, 0, G, 55, 2, 1, 58, 1, 39, t 0, 0, 75, totaal 261, met een gemiddelde van ruim 18. De heer Drost had een gemiddelde van ruim 35. Na afloop een serie zeer mooie kunststooten. WOENSDAG 1 MAART. HILVERSUM (1*75 M.) V.A.R.A.: 8.00 Grair.ofoonmuztek; V.P.R.O.: 10.00 Mor* genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbei ders ln de continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers o.L v. Daaf Wins; 1.45 Zenderverzorging; 2.00 Vrouwenuur tje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Muzikaal allerlei; 7.00 Actueel allerlei uit de arbeidersbeweging; 7.20 Balalai* ka-orkest o.l.v. Iwan Powarjef; 7.50 „De Vakbewe ging"; 8.10 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.15 Uit het Ge meentelijk Concertgebouw te Haarlem: „De Stem de» Volks", Haarlem, de Haarlemsche Orkestvereeniging, Herman Nieland, orgel en piano; Eline Hemrica, so praan; Michel Gobets, tenor; Otto Couperus, bartin. Het geheel o.l.v. Antoon Krelage Jr; 9.00 VARA-too- neel; 9.20 Vervolg concert uit Haarlem; 10.20 Vaz Dias; 10.30 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; j 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederenrecital; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middag- concert; 2.00 Piano-duetten; 3.00 Harmoniemuziek; 4.00 1 Eespeling van het studio-orgel; 4.45 Zenderverzorging; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Causerie; 6.30 Engelsch voor be ginners; 7.00 Onderwijsfonds voor de binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Stede lijk Muziekcorpe. Kampen, m.m.v. Kampen's Mannen- zang; 10.00 Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 5.20 Concert; 8.20 Concert door het Radio-orkest. KALUNDBORG (1155 MO 12.05 Strijkorkest; 2.50 Deensch concert; 9.35 Concert; j 10.20 Dansmuziek. BERLUN (419 MO 3.50 Concert; 6.30 Volksliederen; 8.20 Omroeporkest; 9.55 Concert. HAMBURG (873 MJ 5.55 Concert; 10.550 Concert; 3.50 Concert; 9.50 Idem. KONTGSWUSTERHAUSEN (1635 MO 5.50 Populair concert; 5.20 Concert 6.55 Pianorecital; 7.35 Programma van Berlijn. LANGENBERG (472 MO 11.20 Populair concert; 12.20 Concert; 4.20 Vespercon* i eert; 7.20 Concert. DAVENTRY (1554 MO 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmu. i ziek; 5.05 Orgelconcert; 10.50 Dansmuziek. PAKIJS PUFFEL (1445 MJ 8.40 Populair concert; FAKIJS-RADIO (1725 MJ 8.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Concert; 7.40 Populair concert; 9.20 Concert. MILAAN (331 MO 4.20 Solistenconcert; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Gra- mofaonmuziek. WEENEN (517 MJ 4.20 Populair concert; 7.05 Concert; 9.30 Populair <x>n' eert; WARSCHAU (1411 MO 5.45 Populair concert; 7.35 Concert; 9.35 Gram.-muziet BEROMTJNSTER (460 MO 7.05 Concert; 9.00 Vervolg concert.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10