De Helderschi veidiisttringszaal De Langendijker Groentenveilingen. DE ZUIDERZEEVISSCHERS Vrouw in brand geraakt De weg over den afsluitdijk Onverkochte champagne Noodwet voor de Amorikaansche beuken De invloed van de Tawewet Groenten aan behoeftigen Een huis vol geheimzinnigheden Critiek op de rede van den Minister van Waterstaat. Uit Amsterdam, 25 Februari: Dezer dagen hield de bovenvermelde vereeniging onder groote belangstelling haar jaarvergadering in Hotel Krasnapolski. De voorzitter, de heer W. Nieuw- boer wees er in zijn openingswoord op, dat men dit maal onder zeer bijzondere omstandigheden vergader de. Immers is de afsluiting der Zuiderzee thans een feit, met alle funeste gevolgen voor de door de droogmakerij getroffen belanghebbenden. De secretaris Mr. Joh. K. M. Mathuisen gaf een uitgebreid overzicht van de werkzaamheden in 1932. Hij wees er op dat de vele adressen aan de regee ringslichamen, alsmede de audiëntie bij den Minis ter van Waterstaat duidelijk hadden doen uitkomen dat aan de Zuiderzee-wetgeving nog vele gebreken kleven. De hoofdschotel van de besprekingen werd gevormd door een gedetailleerde critiek op de rede van den Minister van Waterstaat gehouden op 2 December 1932 in de Tweede Kamer ter gelegenheid van de vaststelling van de begrooting van het Zui derzeefonds voor 1933. Toen immers bleek, dat de minister op het standpunt stond dat klachten over de uitvoering der steunmaatregelen feitelijk onge rechtvaardigd geacht moesten worden, aangezien het geen thans de besomming minder bedroeg dan in normale jaren in het bedrag der geldelijke tegemoet koming werd teruggevonden. En uit de besomming, d.w.z. de opbrengst van de vischvangst, leeft volgens de minister de geheele Zuiderzee-bevolking. In deze gedachtengang schuilt echter een kardinale fout. Het is immers totaal o- juist voorgesteld, dat de geheele Zuiderzee-bevolking van de bruto-besomming leeft. De geheele vischhandel, met alles wat 'daaraan ver bonden is, en van welke categorie de verdiensten eerst beginnen nadat het product der Zuiderzee is afgeleverden waarmee de besomming niets te maken heeft is door den minister over het hoofd gez»en. Bo vendien is de bruto-besomming niet ongeveer f2.600.000 zooals door de Regeering beweerd werd. doch op z'n minst genomen iV? millioen gulden per jaar. Het departement werd reeds op een en ander gewezen en zoowel de minister als do betreffende ambtenaren moesten in princine erkennen, dat die fout inderdaad gemaakt was. De vergadering keurde een namens het Hoofdbe stuur door Mr. Mathuisen ontworpen adres, waarin het bovenstaande u tvoerig was behandeld, goed en drong er verder op aan dat n.e* alle middelen zou worden getracht om de heerschende misvattingen te doen verdwijnen. ZIJN EDELACHTBARE KREEG „VISITE". Die 't om geld te doen was. Zaterdagnacht werd te Monnikendam ingebroken in de. woning van den burgemeester dezer gemeente den heer J. Versteeg Jr. Door verbreking van een ruit verschafte men zich toegang. Beneden werd alles doorzocht. Vermist worden slechts circa f20 en eeni gesieraden. RECHTS OM KEERTI Een vriendje van De Visser. Door de Bredasche politie is een Dultscher aange houden, die aan een voorbijganger het adres vroeg van een bekend Bredasch ingezetene. De taal van den den vreemdeling en het gevraagde adres waren voor een voorbijganger aanleiding om de politie te waar schuwen. Deze deed den man op het bureau een verhoor ondergaan. De Duitscher bleek in het bezit te zijn van een aantal adressen van Nederlandsche communisten bij wie hij den laatsten tijd had doorgebracht Als celleider zijner partij in Duitschlanad, was hij in het bezit van een plattegrond van zijn woon plaats. Door de maréchaussee is hij bij Zevenaar, onder he vig protest zijnerzijds, over de grens gezet. Maar eerst gaf hij nog de stellige verzekering, dat hij „ka meraadDe Vi ser zou opdragen te interpellecren in de Tweede Kamer over de ondergane behandeling. OFFERBLOKKEN LEEGC JHAALD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in twe kerken van het dorp Hoogmade bij Woubrugge, in gebroken. In de katholieke kerk is een offerblok gelicht, in houdende circa zes gulden. In de hervormde kerk is eveneens een offerblok van dv.n inhoud, ongeveer vier gulden, beroofd. De buit was dus niet groot. Aan de wonden overleden. Op de 2e etage van een perceel in de Rapenburger straat te Amsterdam is Zondagmorgen een ernstig onge val geschied. Een 29-jarige vrouw die daar in nacht gewaad behulpzaam was bij het aankleeden van haar kinderen, is daarna bij het kammen van heur haren te dicht bij de brandende kachei gekomen, met het nood lottig gevolg, dat haar nachtjapon in brand raakte. Gillend van angst en pijn is de ongelukkige naar het trappenhuis geloopen waar toegesnelde buren een deken over haar heen wierpen en de brandweer waar schuwden. Onder bevel van brandmeester Dijkstra ruk te deze uit met de motorspuit van de hoofdwacht Nieu we Achtergracht. De bevelvoerder constateerde echter dat alleen de geneeskundige dienst nog hulp kon ver- leenen; deze heeft het slachtoffer, dat over het geheele lichaam met brandwonden overdekt was, overgebracht naar het Ned. Israëlitisch Ziekenhuis, waar ze aan de bekomen verwondingen overleed. Op grooter veiligheid aangedrongen. Auto's, die van Wieringen over den afsluitdijk naar Friesland rijden, loopen juist op de plek waar de dijk dc kust bereikt, de kans om rechtuit van de hoogte af te duikelen. Door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. is de hoofdinge nieur der Zuiderzeewerken op een en ander attent ge maakt. Verbetering werd toegezegd. DRIE KINDEREN DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Uit Neurenberg, 26 Februari: Diïe kinderen in den leeftijd van drie tot vijf jaar zijn gisteren door het ijs van een zijriviertje van de Regnitz gezakt en verdronken, zonder dat iemand er iets van merkte. Toen de kinderen gisteravond niet thuis kwamen, ging men zoeken, en vond men op het besneeuwde ijs sporen, waaruit bleek, dat de kinderen hand in hand op het ijs hadden geloopen, tot zij aan een dichtgesneeuwd wak waren gekomen, waar zij door dc dunne ijslaag heen zakten en ver dronken. Vergiftiging op groote schaal Het wemelde op zolder en deel van den landbouwer P. te Aalten van de ratten en daar ze vo doende voedsel konden vinden, meende hi] dat daartegen niets gedaan kon worden. Eenigen tijd latei schreef hij: .Ten einde raad probeerden we Rodent met dit schitterende resultaat: 80 doode ratten. Dit resultaat bereikten we met slechts één doosje Rodent van 50 cent." Of U last hebt van één of van honderd ratten, Rodent zal ze absoluut uitroeien. Het trekt dit ongedi:rte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naar hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent. Koop nog lieden een enkele doos 50 cL of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van rat en muls bevrijd zijn. O.a. bij alle drogisten, «mp.Fa. B. Meindersaia - Den Haag. D48 In de kelders der Fransche champagne- fabrikanten liggen nog millioenen fles- schen opgestapeld. Blijkens een Reuterbericht uit Parijs liggen er mil lioenen flesschen champagne onverkocht opgestapeld in de kelders der Fransche champagnefahrikanten Bij een wereldberoemde firma zouden 17 millioen flesschen in do kelders liggen, bij twee andere firma's elk 10 millioen flesschen. Tientallen andere firma's hebben eveneens millioenen flesschen in voorraad De fabrikanten wijten deze opstapelende voorra den voornamelijk aan de buitenlandsche bescher mende invoerrechten. -Wij lijden ook onder het feit", zoo vertelde een wijnhandelaar, dat champagne door velen vereenzelvigd wordt met uitspattingen en nachtleven, waardoor- invoerrechten op champagne niet alleen worden voorgesteld als een goede belas tingmaatregel, maar ook als een dringende moreele plicht." Ter vergelijking moge dienen, dat de invoerrechten op champagne in Engeland vóór den oorlog zes pence per flesch bedroegen, thans 4 shilling, in Duitsrhland 9 pence, thans 7V£ shilling, in Portugal 10 pence, thans 12 shilling. Moratorium in Michigan. De gouverneur van den staaf Maryland, Alhert Rit- chie, heeft een noodwet voor de banken uitgevaar digd en een moratorium voor alle banken in den staat Maryland afgekondigd. De banken zullen tot Woensdag a.s. gesloten blijven. Ook de millionnairs- stad Baltimore is hierbij betrokken. Ten gevolge van de crisis in den staat Michigan moest de Federal Re serve. Bank in de af geloopen periode een twaalftal banken met 200 millioen dollar steunen. In negen Amerikaanschc staten zijn op het oogen- blik uitzonderingswetten voor bet bankwezen uiUe vaardigd. Het Huis van Afgevaardigden heeft een noodwet aangenomen, waarbij alle staatsbanken on der controle van den gouverneur van den staat wor den gesteld. Nader wordt gemeld: Het sluiten der banken in Ma ryland voor den tijd van drie dagen met het doel den toeloop te remmen van de kleine beleggers, die in do week na het sluiten der banken in Michigan 13 mil lioen opvroegen, heeft geleid tot drastische wettelij ke maatregelen, die de regeering de controle geeft over de .banken. Gedurende het weekend conferee- ren bankiers en ambtenaren met de autoriteiten ovor den toestand, die door Mac Fadden. lid van de bank- commissie van het huis van afgevaardigden beschre ven wordt als verkeerende „aan den rand van een economischen en financieclen chaos" Andere leden van de bankcommissie echter zijn van oordeel, dat een zoodanige verwachting van een naderende ca- tastrophe niet door de feiten wordt gerechtvaardigd. Te Baltimore is de effectenbeurs Zaterdag geslo ten tot nader order, de winkels bleven echter open en de dagbladen doen een beroep op het publiek „to take it easy", het niet al te zwaar op te nemen. OM EEN VROUW. Een doode ,twee gewonden. In den nacht op Zondag is het voor een herberg na een danspartij te Herne in Duitschland. tot een messengevecht gekomen om een vrouw. Drie perso nen werden gewond, waarvan twee zoo zwaar, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht, waar een hunner spoedig overleed. De dader is ge arresteerd. De actie rust. Straks komt nieu we activiteit. De organisaties vergaderen weldra. Gemeenten en provincie moeten als borg voor opgenomen tuinderscredieten de rente betalen. Een kleine ople ving. Voor roode kool betere prijzen. Gevolg van meerderen uitvoer naar Duitschland, dat met Maart de invoerrechten verhoogt. Hetzelfde verschijnsel waar te nemen bij gele kcol. Daarente gen is Deensche witte kool voor het grootste deel onverkoopbaar. Prijzen der uien blijven laag. Bieten grcotendeels onverkoop baar. Lage prijzen voor peen. Na de groote activiteit, welke de tuinbouwvereeni gingen de laatste maanden aan den dag hebben ge legd voor het verkrijgen van steun, is die actie nu als vanzelf sprekend geluwd. De f30 voorschot per spoorwagen en aardappelen is ontvangen, men hoopt nu maar, dat de andere f50 nu ook spoedig komt. De tuinders hebben er groot gebrek aan, nu het land weer teeltklaar moet worden gemaakt. De actie voor 1933 zal nu wel weer spoedig wor den ingeluid. De vergaderingen van de groote tuin bouworganisaties, die weldra zullen gehouden wor den, zullen er ongetwijfeld wei van getuigen. Deze week zal daarvan de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers al het bewijs leveren en zal het op de algemeene vergadering wel blijken, hoe daar de vvensch leeft, om den strijd niet op te geven, alvorens de regeering er toe te hebben gebracht, een steunregeling te hebben vastgesteld, die den tuin Douwers verzekert een uitkeering die het verschi' van opbrengst en richt- of productieprijs vergoedt Van de vei lingsvereeni gingen, de Langendijker Groentenccntrale en den Noordermarktbond kan men dien strijdlust niet verwachten en verlangen, daar zij bestaan uit leden, die op verschillende wijze rca geeren op wat de regeering doet of niet doet. Dat het helaas nog altijd noodig is, op den nood BOERDERIJ en TUINDER IJ. De met tarwe beteelde oppervlakte sedert 1929 meer dan verdobbeld. In het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek lezen we in de Economische Jaarcijfers 1923—1932 over Landbouw het volgende: De invloed van de Tarwe wet blijkt duidelijk uit de stijging van de met tarwe beteelde oppervlakte. Varieerde deze in de jaren 19231929 tusschen 45.400 en 62.200 H.A. van 1931 op 1932 steeg zij van 77.800 tot 118.400 H.A. Voor do andere graansoorten, vooral rogge en naar verhouding voor gors' was er eenige daling. De teelt van consumptie aard appelen is in 1932 vrij belangrijk uitgebreid tegen over 1931 en bereikte de grootste oppervlakte van de geschouwde 10 jarige periode. De teelt van fabrieks aardappelen, hoewel iets grooter dan het vorige jaar, was toch veel minder omvangrijk dan enkele jaren geleden. Maatregel van het Haarlemsche Crisis- comité. De groenten zal uit Langenuijk betrokken worden. Te Haarlem zal een commissie worden samenge steld, die in samenwerking met het plaatselijke cri sis-comité groenten tegen lage prijzen zal verstrek ken aan behoeftigen. De groenten zullen uit L a n- gendijk, waar overproductie is, betrokken worden. Met de Ned. Spoorwegen zal een regeling getroffen worden in zake het vervoer. DE SPOORWEGSTAKING IN IERLAND. Bomaanslagen. Uit Belfast: Zaterdagavond zijn twee homaansla gen op spoorwegstations gepleegd, waarbij echter niet vaststaat of zij in verband staan met de spoor wegstaking. Zoo werd een bom geworpen van de Boync brug, waardoor ruiten van het groote Victoria street station werden vernield. Do andere bom bracht schade toe aan de kantoren van het York- street-station. Nader wordt nog gemeld: Sedert zijn terugkeer in Ulster van een tocht naar de Middellandsche Zee heeft de eerste minister Lord Craigavon reeds tal van besprekingen gevoerd met Andrews, den minister van Arbeid ,over de maatre gelen ,die genomen kunnen worden in verhand met de spoorwegstaking. Men verwacht een belangrijke redevoering vandaag, Dinsdag, bij de heropening van de parlementszitting. EEN ZILVERSTROOM. Auto met 10.000 K.G. 10 frank-stukken verbrijzeld. In den nacht van Woensdag op Donderdag was een vracht auto van Parijs onderweg naar Toulouse met een ongewone lading. Deze bestond uit zakken, gevuld met zilverstukken van 10 frank: de zak ken wogen te zamen 10.000 K.G. Tengevolge van de sneeuw en den ijzel, die den weg heel glad maakten, is de vracht-auto geslipt en tegen een hoorn te plet ter gereden. De bestuurder liep ieelijke kwetsuren op en van twee zakken, die scheurden, stroomde de inhoud over den grond. Men is er echter in geslaagd alle geldstukken, op twee na, terug te vinden. BALMASQUé TE BERLIJN ONTBONDEN. De oostoums al te „gewaagd". In den nacht van Zendag is, naar de Berlijnsche politie meldt, een in het Kunstnijverheidsmuseum gehouden bal masqué op last der politie ontbonden, daar zij geconstateerd had ,dat de feestelijkheden in strijd waren met fatsoen en gcede zeden, de vrouwe lijke feestgangers waren in al te .gewaagde" costu- mes verschenen. der tuinders te wijzen, hebben de laatste weken wel bewezen. Verschillende gemeentebesturen toch kre gen van de diverse Boerenleenbanken een lijstje toe gezonden van tuinbouwers, die in gebreke waren ge bleven de rente to betalen van de door haar ver leende voorschotten onder borgstelling van gemeen te en provincie. Dat in-gebreke blijven was niet een gevolg van onwil, maar van onmacht, en alle ge meentebesturen hebben dan ook zonder eenige deli beratie tot betaling besloten. De laatste week begonnen blijkbaar de bewaarders van stapelproducten de noodzakelijkheid te gevoelen van wat grooteren aanvoer. Allicht dat een kleine opleving in de prijzen daartoe ook aanleiding heeft gegeven. Van invloed zal zonder twijfel ook wel zijn geweest de uitkomst van den gehouden inventarisa tie, die aantoonde, dat er van de 8065 spoorwagens die op 1 December 1932 aanwezig waren, er op 15 Fe bruari 1933 nog 4411 in de boeten lagen, alzoo een vermindering van 3654 spoorwagens, zoodat er in de twee en een halve maand vóór 15 Februari minder is verkocht dan er na dien tijd nog ie verkoopen zijn. Toch is de vooraad op het oogenblik heel wat klei ner dan verleden jaar op dezen tijd. Toen waren er nog 6942 spoorwagens stapelgroenten op 15 Febr., nu nog slechts 4411, zoodat er ruim 25C0 wagens minder waren. Dit laatste getal vergeleken bij den werke- lijken voorraad wettigt de uitspraak, dat het aanbod beslist veel geringer zal zijn. maar de andere fac tor, die mede van grooten invloed is op de prijsvor ming. de vraag ni. zal die ook kleiner zijn geworden, gelijk zijn gebleven, of zal ze toenemen. Bij de gr «o- te verscherping in het optreden van het buitenland, de maatregelen van contingonteering en invoerrech- len, is het nochtans te verwachten, dat de vraag een normale zal zijn. doch veel eerder geringer dan het vorige jaar. Deze week clan nam de aanvoer toe en de prijzen lieten aanvankelijk nog alles te wenschen over. La ter kwam daarin een geringe verbetering. Het weer werkte daartoe mee. maar ook, naar ons uit handels kringen werd meegedeeld, de omstandigheid, dat niet 1 Maart de tarieven door Duitschland weer worden verhoogd en er nu nog wat meer werd gekocht, om in consignatie daar te worden heengezonden, waar door men het verhoogde invoerrecht ontliep. Aanvankelijk werd de mooiste roode kool voor on geveer f3 verkocht, voor de grootste werd f 1.20 a f 1.40 betaald, dit alles voor eerste soort kool. In de tweede helft der week kwam er echter een betere vraag, de stemming werd wat vlugger en het gevolg ervan was, dat voor de mooie roode kool van 3 pond Tot 1 jaar en 6 maanden veroordeeld, met aftrek van 7 maanden preventief. Hedenmorgen heeft de Arrondissement^ rechtbank te Alkmaar uitspraak gedaan in de geruchtmakende verduisteringszaak tl Den Helder, waarbij tegen den oud-wethoo- der De Zwart terzake verduistering van bij na i 19G00.ten nadeele van den Bond van Korporaals der Kon. Ned. Marine, door bet O.M. één Jaar gevangenisstraf was geëischt! Recht doende heeft de rechtbank hem he den veroordeeld tot één Jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van j 7 maanden voorloopige hechtenis. Onderaarscfce gewelven in het Kul Llebknechtshaus. De Berlijnsche recherche is onder Diels, den nieu wen chef, met grooten ijver aan het werk getogen. Zij heeft in het sinds twee dagen op bevel van da politie gesloten Karl Liebknechtshaus liet huis van samenkomst der communistische leiders een nauwkeurig onderzoek ingesteld en daarbij tal van ondcraarsche gewelven ontdekt met groote voorra den hoogverraderlijk materiaal. Ook heeft men een geheimzinnige gang ontdekt, waardoor bij huiszoe kingen en invallen de lieden, die de politie zoekt, konden ontsnappen. In het lokaal van dc wacht, die het gebouw dag en nacht placht te bewaken vond men onder de kribben een luik, waardoor men in een kelder kwam, van waaruit naar alle kanten gan gen liepen. Een daarvan kwam uit in een huis in de Bartelstrasse en diende als geheime in- en uitgang Ook heeft men een verfijnd uitgedacht alarmstolsel ontdekt, waardoor de menschen in het huis hij inval len gewaarschuwd werden. De portier kon door eer. stelsel spiegels, die hem ongezien lieten, de heelt straat voor het gebouw overzien. Hij had voor zich een knop, waarmee hij bij de komst der politie de deur kon sluiten en een alarmsein voor de menschet in huis. Overal waren ijzeren deuren aangebracht Eer de politie die allemaal geforceerd had, had men tijd gehad bezwarend materiaal te verbc-gen en door de onderaardsche gang te vluchten. Langs de vijfde verdieping loopt bovendien aan de voorzijde een ge heime gang van M. hoogte, waar men in weg kon kruipen en stukken in kon verbergen. OOGONDERZOEK-IN RICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEEL€H GEDIPLOMEERD OPTICIEN - OEFRACTIOAjlST LAGEZIJDE B40 TEL.26. SCHAC/IN OOfiONDt tltOC K OEMEEL* GQATIS. nu tot f 4 en meer werd betaald. Aan de Noorder- marktbondveiling werd nog een prijs van f4.20 be steed. De groote kool steeg daardoor ook wat in prijs, zoodat nu tot f 1.70 werd betaald voor eerste soort. In verhouding liepen ook de prijzen der tweede soort of doorschot wat omhoog, zoodat Zaterdag, toen al leen aan de veiling te Noordscharwoude 42 spoor wagens van 10.000 K.G. werden aangevoerd, nog tct f3.80 werd besteed voor het mooiste kleingoed. In evenredigheid met deze stijging boekten ook de an dere soorten een prijsverhooging. De totale aanvoer beliep ruim 150 spoorwagens, een quantum dat in overeenstemming is met de nog bestaande voorraden. Niet slechts voor de roode kool was de stemming beter, doch ook voor de gele. Blijkbaar werkten hier dezelfde factoren, want in het begin was de markt nog flauw gestemd, wat ook verbeterde, toen de prij zen der roode kool omhoog gingen. Uit Duitschland en ook uit andere landen kwam wat meer vraag, zoodat de mooie drieponds kool eerste soort van on geveer f2 opliep tot f2.50 en f2.60. Aan de veiling to Noordscharwoude liep de prijs tot f3 op. Werd voor de kool van de meest gewilde grootte de vorige weck f 1.20—f 1.50 besteld, voor wat de tweede soort betreft, nu monteerde deze prijs tot f2 en iets hoo- ger. De grootste soort, eerste qualiteit, liep op van f 1 tot f 1.10, die van de tweede soort van f 0.60 a f 0.90 tot f 1.10. De aanvoer beliep aan beide veilin gen ongeveer 200 spoorwagens, een hoeveelheid wel ke tot nu toe niet was bereikt. In tegenstelling met de betere stemming, welke we hierboven memoreerden voor gele en roode kool, was er helans geen verbetering in de prijzen van De-n- sche witte. De voorspelling, dat het hiermee slecht zou uitpakken, wordt al meer bewaarheid. Jaar de heele week alles wat verkocht werd, niet meer dan 60 cent kon opbrengen (een enkel partijtje bracht het tot 70 cent per 100 K.G. Het meeste bleef echter on verkocht. Zoo draaiden aan de veiling van de Noor- eiermarkt, waar 110 spoorwagens worden aangevoerd er niet minder dan 80 wagens door, die dus den prijs van 60 cent nog niet konden opbrengen. Te Broek op Langendijk, waar 56 spoorwagens werden aangevoerd draaide ook de grootste helft door. om terecht te ko- mon bij het In- en Verkoopbureau. De uien deelden ook niet in de meerdere belang stelling, die voor de eerstgenoemde koolsoorten aan den dag werd gelegd. Voor nep, die in kleine hoe veelheid werd aangevoerd, werd van f 1.50—f 1.70 be taald. Drielingen bracht f 1.10f 1.56 op. Voor uien kon hoogstens f2 worden gemaakt, terwijl er veel voor f120—f 1.50 werd verkocht, terwijl grove u-eo ongeveer dezelfde prijzen opbracht als de gele uien De aanvoer beliep 13 spoorwagens Voor bieten was weer weinig animo, het grootste gedeelte was onverkoopbaar. De mooiste golden f 169 1.90, de minder gewilde f0.60f0.80. Ook met peen liep het slecht. Voor groote werd f 1.50—f 2.20 be taald, kleine bracht f 0.70f0.90 op.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2