Uit Alkmaar en Omstreken Polder Waard en Groet. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 30 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. verloot, welke werden gewonnen door H. Rienstra en P. Schouten. Aan het einde van de uitvoering werd door den heer Jac. de Vries een pakkend slotwoord gesproken. Spr. memoreerde op de hem eigene wij ze, de hoedanigheden van verschillende J.V.C. man nen, hetwelk in niet geringe mate de vroolijkheid deed toenemen. Verder bracht hij den amateur-too neelspelers dank voor het hedenavond gebodene, er aan toevoegende dat het publiek ook daarmede ac- coord gaat. Als slot nog het gebruikelijke bal na. W I E R I N G E N Niet alleen komen hooge waterstanden voor door het afsluiten van de Zuiderzee, dc h ook zeer lage waterstanden. Zoo was j.1. Zaterdag de waterstand alhLr 220 A.P. De visschershaven was daardoor zoo droog gevallen, dat ahcen in het midden nog water sto d. De kanten waren geheel droog gevallen, waardoor v ch lende schr en en arken in een on gewone houding kwamen te liggen. De Rijvereeniging „Wielingen" organiseert de zer dagen een Ruiteravond. Behalve een tooneelstpk- je: „Rue Ige lu-_.es" (klucht), zullen voordrachten worden gegeven en bal met attractie. Het belooft voor leden, donateurs en genoodigden een m ie avond te worden. Arken-verhuizing. Op last van de Directie der Zuiderzeewerken zullen alle arken liggende achter het Hoofdkantoor der M.U.Z., naar de Oostzijde van de Hofmanhaven moe ten worden verhaald, Met de ontruiming der tegen woordige ligplaatsen is inmiddels een aanvang ge maakt. Joris Ivens over Rusland. Dezer dagen komt in de zaal van den heer De Haan te Hippolytushoef Joris ivens over Rusland spreken. Filmopnamen zullen het gesprokene toelichten. Een en ander voor besloten gezelschap, uitgaande van T.O.V. Ark gezonken. Tengevolge van den abnormaal lagen waterstand is Zondag de ark van den opzichter der Zuiderzee werken W. J. Lindhout, liggende in den Voorhaven te Den Oever, gekapseisd en hij opkomend water ge zonken. Rijnaak doormidden gebroken. In den nacht van Zondag op Maandag is tengevol ge van den zeer lagen waterstand in de werkhaven te Den Oever een Rijnaak doormidden gebroken. De aak lag in lossing voor den Zuidwal der werk haven, met grint ten behoeve der Geniewerken, uit gevoerd door de M.U.Z. De lossing gaat op normale wijze voort, zij het ook dat het achterruim met lading onder water staat. De naam van het schip is Noli Timère, Schipper Drijfhout. Het is 700 ton groot en afgezonden door de N.V. van Haaften's Grint- en Bal last Maatschappij, te 's Gravenhage. De afdeeling Ber ging van O. J. Bosker s Steen- en Aannemersbedrijf is met de berging belast. Zondag gaf de muziekvereeniging „Harmonie" een uitvoering voor gehuwde kunstlievende leden in „Con- cordia" te Hippolytushoef voor een heel groot opge komen publiek. Nadat de voorzitter, de heer C. J. Bos ker alle aanwezigen, waaronder de eerevoorzitter, Je Edelachtbare Heer Burgemeester met familie, en gas ten, alsook enkele eereleden, een hartelijk welkom in dezen benarden tijd had toegeroepen, werden de muzieknummers, onder leiding van den directeur, den heer P. Kreijger, flink en krachtig ten gehoore gebracht, hetgeen door het publiek werd gewaar deerd, getuige het applaus na elk nummer, zoodat ton slotte nog een toegiftje moest worden gespeeld. Het blijspel werd, evenals de vorige week goed uit gevoerd., hetgeen nu ook weder in hooge mate de lachspieren in beweging bracht. De voorzitter bracht dank aan allen die medege werkt hadden tot het welslagen van deze uitvoering. Tevens bracht spr. hulde aan den Weled. Heer lr. Lely en familie voor hunne aanwezigheid, wat te vens een bewijs was, medeleven met de burgerij van Wieringen te hebben. Een zeer gezellig en voor ge huwden-avond, geanimeerd bal besloot dezen avond. LANGEND IJ K De uitslag van de vijfde ronde der wedstrijden van den Langendijker Kolfbond, in de kolfbaan van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude gehouden, was als volgt: De cijfers tusschen haakjes geven het tot nu behaalde aantal punten aan: „Vriendenkring", Noordscharwoude. Eerste klasse: G. Hop (544) 142 p., G. Deutekom (562) 132 p. G.-Dangen- dijk (493) 156 p., T. Kostelijk (381) 124 p., éen keer niet gekolfd. Tweede klasse: L. Dekker (304) 2 keer niet gekolfd, C. Pranger (517) 159 p., J. Bakker (455) 129 p., K. Langendyk (488) 115 p. Superieure afdeellng: T. Pranger (507) 150 p., C. Langedijk (533) 145 p. „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude. Eerste klasse: W. Kraakman (486) 123 p. Tweede klasse: Jb. Zijp (442) 134 p., C. Kraakman (384) niet gekolfd; J. Bruin (415) 114 p„ J. Zijp (365) niet gekolfd. Derde klasse: Jb. Schuit 94 punten. Superieure afdeeling: G. Mettes (450) 111 p. „Volharding", Oudkarspel. Eerste klasse: P. Lange dijk (519) 150 p., P. Gelder (555) 139 p., C. Vlug (505) 157 p. Tweede klasse: L. Stokman (554) 127 p.; D. Plak- man (414) 128 p., K. Kat (534) 120 p. „Ons Genoegen", Noordscharwoude. Eerste klasse: F. Muileboom (421) 148 p. Tweede klasse: A. Moejjes (431) 139 p., Sj. Maakal (481) 135 p., C. Hopman (375) 93 p., Jb. Hopman (463) 142 p., C. Balder (450) 93 p., D. Bak ker (395) 138 p., P. Jes (471) 103 p. „Onder Vrienden", Oudkarspel. Eerste klasse: J. Schrieken (416) 153 p., A. Eecen (435) 136 p., O. Bak ker (431) 132 p. „Op Maat", Zuidscharwoude. Eerste klasse: P. Goet (499) 141 p., J. Reijne (483) 135 p., P. van der Welle (363) 1 keer niet gekolfd, 146 p. Tweede klasse: C. Berkhout (483) 138 p., P. Glas (459) 148 p., J. de Geus (479) 124 p„ A. Boon (435) 101 p.. P. Langendijk (437) 110 p. Superieure afdeeling: P. Molenaar (483) 148 p. We vernamen, dat er in de Wieringermeer gelegen heid voor Langendijker arbeiders bestaat, om daar aan het werk te worden gesteld. Nu ook de werk zaamheden aan den weg door het Geestmer Ambacht weldra zullen aanvangen, zal er dus werk genoeg komen. ningen" zullen net aan de bouwverordening voldoen, die voor een woonkamer een vloeroppervlakte van 16 M2. voorschrijft. Het systeem van den huisjesmel ker wordt hier wel tit in het minitieuse toegepast. De berging voor brandstof, die er ook moet zijn, wordt wel op den zolder gevonden en de trap wordt, zijn we goed ingelicht, een losse trap. Er zal wel niets aan. te doen zijn. Alleen is er nog hoop, dat de „bouw heer" afziet van zijn voornemen tot het bouwen van een dubbele „woning", als overeenstemming kon wor den verkregen inzake vergoeding van de schade, die bij niet-bouwen zou worden geleden. Om deel te nemen aan den Nederlaagwedstrijd, uit geschreven door de biljartclub O.K.K., gevestigd bij den heer Kuilman, café ,,'t Fortuin", alhier, hebben zich '8 vereenigingen opgegeven, waarvan 4 met twee vijftallen. De eerste wedstrijd heeft plaats Donder dag 2 Maart, waarbij de biljartclub de Roemer te Krommenie zal uitkomen. NOORDSCHARWOUDE. Uitvoering Gem. Zangvereeniging „Crescendo". Bovengenoemde vereeniging gaf Zondagavond een uitvoering in „Concordia", onder leiding van den di recteur den heer Willem Hespe. De zaal was maar matig bezet, wat jammer was voor deze mooie uitvoering. Allereerst hadden wij het genoegen het vrouwen koor te beluisteren dat drie nummers zong. Het vrou wenkoor zong als altijd zeer mooi, het is eenmaal een mooi koor. Daarna kwam het gemende koor eveneens met drie nummers. Het gemengde koor vol doet ook altijd zeer goed, omdat het met heerenstem- men er bij een mooi geheel vormt Als nummer drie stond op het programma vermeld: „Koning Noten kraker" van Tsjakofsky, voor vrouwen- en mannen koor met begeleiding. Het is een aaneenschakeling van verschillende dansen, uitgevoerd door feeën, el fen, geesten enz., die koning Notenkraker opgeroepen heeft. Jammer dat de tekst hiervan ontbrak zooals ook de directeur mededeelde, maar hier was de ma laise schuldig aan, die in de kas van den penning meester nogal ernstig heerscht. De suite werd heel mooi gezongen, de verschillende dansen en ook wat zij moesten voorstellen, kwamen goed tot uiting en de pianobegeleiding die in han den was van den heer Joh. G. de Jong, Pianist te Amsterdam, was uitstekend. Verder willen wij ook nog noemen het nummer voor gemengd koor „Kyri" van Mozart, dat ons ook bijzonder voldeed. Door den heer De Jong werden nog eenige solo's op de piano gegeven, waar een ieder vol lof over ge weest zal zijn. De zware nummers die hij speelde op een zeer middelmatig instrument en uit zijn hoofd, lokten algemeene bewondering, wat bleek uit het warme applaus. Een aardig tooneelstukje, in één bedrijf, getiteld: „Vader en Zoon", van Jan C. de Vos Jr., werd tot slot opgevoerd. Het werd goed en vlot gespeeld, maar het had o.i. wel wat langer kunnen zijn. Een gezellig bal besloot deze uitvoering. HE E RH V GO WAARD VEENHUIZEN. In plaats van wijlen den heer H. Scheer, is tot kosteres bij de Ned. Herv. Gemeente alhier benoemd mej. de wed. H. Scheer. Tot luider bij begrafenis sen vanwege de pre begrafenisvereeniging te Heer- hugowaard is benoemd de heer T. ilver en tot reser- veluider de heer F. Kaspers. ZIJ P E SCHAGERBRUG. Rectificatie. Door een misverstand werd in het verslag der ver gadering van de Vara-afdeeling als secretaris ge noemd de heer Van der Poll. Dit is geheel onjuist en moet zijn de heer Jac. Pool. CALLANTS00G De heer Mr. D. Breebaart, burgemeester van Cal- lantsoog, is candidaat gesteld voor de fuctie van voorzitter van de afd. Noordholland van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren. Zomerwoningen. Op het terrein voor zomerwoningen wordt thans druk gebouwd. In de afgeloopen week zijn weer een drietal aardige en artistiekje gebouwtjes verrezen. Naar wij vernemen zijn ook aanvragen binnen ge komen om te mogen bouwen op de nollen aan den kant van de N.-.H. Kerk. Callantsoog begint op deze manier steeds meer het aanzien van „badplaats met een goede toekomst" te krijgen. .Werkverschaffing. De gemeente is thans begonnen aan de uitvoering van haar uitbreidingsplan. In werkverschaffing wordt thans de aardebaan gelegd voor den weg welke be gint naast hotel .Duinzicht". Deze weg loopt achter de N.-H. Kerk langs en bereikt de „Buurt" naast de slagerij van den heer Prins. N.Z.H.R.Mlj. Zaterdagmiddag jl.1 te twee uur had een oefening plaats met de reddingsboot van bovengenoemde maatschappij. De oefening had een gunstig verloop en slaagde uitstekend. OPWINDEND PROCES TE CORSICA. Voor 5 jaar onschadelijk. Een berucht bandiet staat terecht Sebastiaan Spada, broeder van den beruchten Cor- sicaanschen bandiet, André Spada, is door de recht bank der gezworenen te Bastia op Corsica, tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwijl hem tevens voor 10 jaar het recht werd ontzegd, in Frankrijk te wonen. Sebastiaan Spada stond terecht wegens moord op een chauffeur en wegens medeplichtigheid aan een overval op een postauto in 1930 door zijn broeder ge pleegd, waarbij twee gendarmes werden gedood. Op geheel Corsica heerschte tijdens de behande ling dezer rechtzaak groote opwinding, daar men vreesde, dat André een poging zou doen zijn broeder op den weg van de gevangenis naar het gerechtshof te bevrijden. UIT ONZE OOST. TEKORT BEROEPSPERSONEEL BIJ DE ZEEMACHT. Mllitie>plichtigen opgeroepen. teeren van het niet goed ingespeeld zijn der N.V.V. achterhoede, de opstelling was later beter met K. Blokker linksback. Bakkum is een uitgesproken linkshalf, de voorhoede kreeg hierdoor meer aange geven ballen. De stand met de rust was 3—0 voor W.-Frisia II. Na de rust een geheel andere strijd, nu was het N.V.V. die de lakens uitdeelde. W.-Frisia verdedigde met ïan en macht, maar verr ocht niet ondanks zeer felle tegenspartelingen, de N.V.V. stormloop te keeren. De keeper liet zich weer van zijn bes zijde zien, eenige felle schoten van Faus en Sepers wi 1 hij onschadelijk te maken. Het was K. Kaaij e het eerste doelount voor N.V.V.V. scoor de. De voorhoe.* van N.V.V. schoot er flink op los. M. Sepers maakte met een hard schot het tweede doelpunt 3—2. De goals olgden met regelmati e tucr-chenpooz«n elkaar op. bij ec ver schot va J. Blokker had N.V.V. treluk, vanaf den voet van den keeper vl .,e bal in he* net 3—3. J. Faus gaf N.V.V. de leiding met een op fraaie wij ze gescoord doelpunt. Het laatste doelpunt was een gift van den W.-Frisia keeper, een schot van J. Blok ker kreeg een dermate effect, dat hij ondanks dat het schot niet hard was. voor hem onbereikbaar was, 53. Een mooie wedstrijd was het niet, daarvoor was het terrein te glad en W.-Frisia probeerde op het ein de op alle manieren (uitschieten was een flink toe gepaste wijze) de bakens te verzetten. De wedstrijd Alkra. Boys 4—N. Niedorp III eindigde in een Boys zege, 41 was het resultaat. Thuis verloor N.V V. III reeds met 70, zoodat het thans behaalde resul taat (en gezien het aantal invallers, Besoo en Mezze- laar waren niet zooals het wezen moest) is deze uit slag geenszins een slechte. Het spel was niet slecht, wat ons voor de toekomst hoop geeft Zondag a.s. speelt N.V.V. II in Obdam tegen O.K.B. I. CALLANTSOOG. CallantsoogB.K.C. HL 40. Zondag j.1. ontving Callantsoog I B.K.C. III uit Anna Paulowna voor de competitie op bezoek. C. wint de toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. Het B.K.C. doel verkeert voortdurend in gevaar. De B. keeper heeft geen oogenblik rust De schuin over het veld staande wind maakt zuiver schieten zoo goed als onmogelijk. Prachtige schoten draaien door den wind telkens juist naast. De B. kee per schijnt door de drukte zenuwachtig en prikkel baar te worden. Als de C. linksbuiten op den B. kee per inloopt, misschien wat te hard, draait de kee per zich om en geeft den C.er een trap. De scheids rechter maant tot kalmte. Na dit incident duurt het niet lang of de C. middenvoor passeert den uitloo penden B. keeper. 1—0. Voor de rust gebeurt niets bijzonders meer. Rust stand 10. Na de rust meenen velen, dat B. thans een groot overwicht zal toonen. Hiervan komt echter niets. Te gen den wind heeft C. de bal beter onder controle en B. krijgt het eerste kwartier geen voet aan den grond. C weet haar overwicht uit te drukken in een 2-tal doelpunten ,die hoewel niet fraai een logisch gevolg waren van den grooten druk op het B.K.C. doel. B. werkt hard om de aer te redden. De C. achterhoede wijkt niet en met de schoten van verren afstand heeft de C. keeper geen last. C. weet nog eenmaal te schoren, waarna de scheidsrechter het einde floot. Het goede werk van den B. keeper heeft B.K.C. voor een grooter nederlaag behoed. C. speelde met 2 in vallers, welke een goede partij gaven. AARTSWOUD. A. I zou naar Andijk te voetballen, maar kreeg be richt, dat het terrein was afgekeurd. A. II speelde thuis tegen T.F.C uit Twisk en speelde gelijk 22. De wind maakte dat het geen mooien wedstrijd kon zijn. JULIANADORP. p Zondag was het weer vroeg alle hens aand ek ln het J.V.C.-kamp. 's Morgens 10 uur moeet .JV.C. 1 den strijd aanbinden tegen H.R.C. V op het HR.C^terreln. Op het harde veld maakte de bal rare capriolen, wat ook de HR.C.-keeper ondervond, toen de bal over zijn hoofd springende, in het doel belandde. Dit was het eenigste punt in dezen wedstrijd en J.V.C. mag werke lijk van geluk spreken, dat de stand 10 in haar voor deel bleef. Daarna speelden op hetzelfde terrein J.V.C. a en H.R.C. d tegen elkaar. Hierin wisten ook de J.V. C.-adsp. met 20 te winnen, 's Middags 2 uur ontving J.V.C. II bezoek van Petten II. De Petteners waren present, maar de scheidsrechter ontbrak. Met goedvin den van beide partijen werd onder leiding van den heer Tigchelaar gespeeld. J.V.C. n speelde eerst voor den wind en was geducht in de meerderheid, maar wist het doel niet te vinden. Eindelijk had ze succes, maar nog voor de rust wist Petten EI gelijk te maken. Na de rust bleek de meerderheid van J.V.C., want niettegenstaande het wlndnadeel zaten, ze telkens voor het Petten-doel Eindelijk wist J.V.C. te doelpunten, maar onmiddellijk daarna maakte Petten met een ver schot, dat de J.V.C.' keeper vearkeerd beoordeelde, gelijk. De sland bleef 2-2, hoe J.V.C. ook zwoegde. Door dezen uitslag heeft JVC. II een kostbaar puntje verspeeld Alcmaria Victrix 1 en Alkmaarsche Boys I wegens terrelnafkeuring vrijaf. Alcma ria 2 wint van V.VA. 2 met 64. Alk maar 1Beverwijk L 13. Wat er in den N.H.V3. gebeurde. De zeer belangrijke ontmoeting, V.V.A. IAlcmaria Victrix I, kon wegens terreinafkeuring geen doorgang vinden, zoodat er in de onderste regionen van de twee de klasse A nog geen verandering is gekomen. Alcmaria 2 had bezoek van V.V.A. 2 en wist na veel spanning ten slotte met 64 te winnen. Het verloop was als volgt: 10, 11, 21, 22. Toen maakte Als- maria 2 er 42 van, doch de Amsterdammers verklein den opnieuw den achterstand, 43. De Alkmaarders maakten er 53 van, vervolgens 54, doch vlak voor het einde was het pleit beslist 64. Alcmaria 3 leed in eigen huis tegen het pittige Z.V. V. 2 een kleine 2—1 nederlaag. Alkmaar 1Beerwijk 1, 13. De gr oen-witte Alkmaarders hadden bezoek van de kampioenen en een nederlaag stond bij voorbaat reeds op het programma. Toch hebben de mannen van Sougé zich geducht ge weerd en de Beverwijkers konden slechts een kleine 13-overwining boeken, doch bleven echter nog onge slagen. De Alkmaarders zijn er Inmiddels niet ln ge slaagd de onderste plaats nog te ontloopen. N.H.V-B.-UTrS LAGEN. Eerste klasse B: W.F.C. 5Alkmaarsche Boys 1 af gekeurd. Eerste klasse C: Nieuwe Niedorp IWest Frl- sia 3, 35. Hollandia 3Andijk I, afgekeurd. Tweede klasse D: Alkmaarsche Boys 2Alkmaar 2, 6—0. D.T.S. 2C.S.V. 1, afgekeurd. OVERZICHT. Eerste klasse B. Ook thans kon evenals vorige week Zondag de ontmoeting W.F.C. 5Alkm. Boys I wegens terreinaf keuring geen doorgang vinden, zoodat de beslissing hier nog wat op zich laat wachten. Eerste klasse C. Nieuwe Niedorp bracht de kansen van West Frisia 3 ernstig in gevaar. Wel zagen de Enkhuizenaren kans met rust een nuttigen 0—3 voorsprong te behalen, doch de gastheeren deden het na rust beter, maakten niet al leen gelijk, doch wisten tevens te winnen. Andijk I 7 4 1 2 12—12 M.F.C. I 6 4 0 2 21—10 N. Niedorp I 8 4 0 4 28—20 W. Frisia 3 7 3 2 2 15-18 Strandvogels I 5 2 1 2 17—13 Hollandia 3 5 0 0 5 7—33 Tweede klasse D. Ook de tweede ontmoeting van de Boys reserves tegen Alkmaar 2 wisten de rood-witten in een overwinning om te zetten, zoodat ze thans de bovenste plaats bezetten. Het wachten Is nu op den laatsten wedstrijd van Schoorl I te Oudkarspel. Alkm. Boys 2 12 9 0 3 74—23 18 Sohoorl I 11 8 1 2 47—14 17 C.S.V. I 9 5 0 4 27—20 10 Alkmaar 2 9 5 0 4 17—26 10 Alcmaria 4 11 3 1 7 20—37 7 Uitgeest 2 9 2 1 6 1745 5 D.T.S. 2 9 1 1 7 12—48 3 Derde klasse B. Alcmaria 5 zag zoowaar kans. juist vlak voor het ein de nog een onverwachte overwinning te behalen. Alkm. Boys 3 had met het bezoekende Ursem I meer moeite dan verwacht werd. Bergen 2 werd in eigen huis vrij wel door het bezoekende Vrone 2 uitgeschakeld. Alkm. Boys 3 U 10 0 1 56—26 20 K.S.V.I 10 8 0 2 49—23 16 Bergen 2 12 8 0 4 45—27 16 Alcmaria 5 10 4 0 6 28—44 8 C.S.V. 2 11 3 1 7 32—36 7 Ursem I 11 2 2 7 1936 6 Vrone 2 8 3 0 5 13—27 6 Uitgeest 3 11 2 1 8 18—41 5 Vierde klasse D. Alkmaar 3 verspeelde te Castricum een zeer kostbaar punt, terwijl Schoorl 2 door een goede overwinning op Bergen 3 haar positie verstevigde. Alkm. Boys 4 won ook deze thulsontmoeting op het bezoekende N. Nie dorp 3. Sohoorl 2 14 12 1 1 68—14 25 Alkmaar 3 12 9 2 1 80—21 20 Bergen 3 12 7 2 3 47—27 16 Akersloot I 13 6 2 5 37—40 14 C.S.V. 3 10 3 4 3 27—29 10 Alkm. Boys 4 13 4 1 8 30—59 9 N. Niedorp 3 13 4 1 8 24—68 9 K.S.V. 2 11 3 2 6 24—32 8 Alkmaar 4 8 0 3 5 11—34 3 Ursem 2 10 1 0 9 19—48 2 üt de OMGEVING Bij de gehouden stemming ter benoeming van drie Hoofdingelanden op Zaterdag 25 Februari j.1., werd de heer D. Molenaar als zoodanig herbenoemd. In de vacature ontstaan door bedanken van den heer P. Trapman, werd benoemd de heer Jn. Breebaart Kz. te Winkel, terwijl in de vacature van den heer P. Koomen werd benoemd de heer N. J. G. Geertze ma te Kolhorn. HOOGWOUD AARTSWOUD. Vanwege do Land- en Tuinbouwarbeidersafdeeling werd Zaterdagavond in het lokaal van den heer Vis ser een Bondsavond gegeven. Een drietal autobussen brachten vele bezoekers uit de omliggende plaatsen. Toen voorzitter Hamming het welkom toeriep, was de zaal geheel bezet Hij wenschte allen een gezel- ligen avond toe en gaf hierna het woord aan den spreker den heer Van der Wielen Deze schetste in een helder betoog den bestaanden toestand van allen, doch in het bijzonder van de arbeiders. Spreker wees er op dat het nu juist zoo noodig was de organisatie sterk te maken en te houden ,om zoodoende het hoofd te kunnen bieden tegen verslechtering. Na deze boeiende rede werd door de aanwezigen uit volle borst dc Internationale gezongen. Achtereenvolgens werden voorgedragen door C Polsma: Schouder aan Schouder; door J. Adema: De man die niet fluiten kon; door gebr. Baron: Roode Tinus moet in dienst; door H. Hamming: De banken kraken. De een ernstig en de ander van humoristische strekking, gaf elk wat wils. Tijdens de pauze werden de gebruikelijke taarten verloot. Hierna opvoering van een tooneelstukje, ge titeld: De inbreker, door mej. Polsma en de heereu Van Wijk en Polsma. Dit dramatische stukje eischte alle krachten van de spelers. Het werd echter goed vertolkt. De heer Schoonewiel gaf de vergadering alvast in overweging om voor de verkiezingen paraat te staan en voor den gemeenteraad met een eigen candidaat. te komen. Vervolgens gaven de heeren Polsma en Van Wijk een leuke samenspraak, waarin alle gebeuren uit de gemeente en uit den omtrek in revuestijl naar voren werd gebracht. Dit sloeg bij allen in en oogstte een dankbaar applaus. Tot sluiting droeg K. Rempt Az. nog voor: Krclis in den Bijenkorf. Aan het einde dankte voorzitter alle medewerken den en sloot dezen mooien geslaagden avond. Een gezellig bal onder leiding van Koelemoij en Co. volgde. K O E G R A JULIANADORP. Uitvoering van J.V.C. Zondagavond gaf de voetbalvereeniging J.V.C. een openbare uitvoering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Zooals dat den laatsten tijd de gewoonte is, was ook nu de zaal weer geheel met be zoekers gevuld, hetwelk voor het uitvoerend gezel schap altijd prettig aandoet De voorzitter van J.V.C., de heer J. Blaauboer, heette allen welkom, meende nu reeds te kunnen zeggen, dat J V.C. over dezen avond tevreden kan zijn, en dat ook straks de aanwezigen tevreden zullen zijn over datgene, wat J.V.C. hun heeft geboden. Hij doet verder een beroep op diege nen die nog geen donateur van J.V.C. zijn, dat dan he denavond of zoo spoedig mogelijk te worden, want zoo zegt hij, J.V.C. heeft groote dingen in den zin, en wil op het J.V.C.-terrein een tribune maken, waar van dan toch in de eerste plaats de donateurs kun nen profiteeren. Na verder allen een prettigen avond te hebben toegewenscht, verklaart hij den feestavond voor geopend. De Band had reeds weer de goede stem ming met het spelen van populaire wijsjes er in ge bracht. Daarna werd een aanvang gemaakt met de opvoe ring van het blijspel in drie bedrijven getiteld „De verjongde professor" en uitgevoerd door een gezel schap dames en heeren, die voor 100 J.V.C.'er zijn Dat kwam ook de weergave van het blijspel zeer ten goede, en wat een voorname factor was, er werd met aandacht naar het spel geluisterd, en het applaus aan het einde van het laatste bedrijf op spontane wijze hun gebracht, was wel verdiend. Het was een koste lijk stukje, en er is soms hartelijk om gelachen. Tus schen het 2e en 3e bedrijf werden een paar taarten ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat een aantal bewoners uit het zuidelijke gedeelte onzer gemeente krachtige pogin gen aanwenden, om te voorkomen, dat in die buurt een dubbele woning zal worden gebouwd op de plaats, waar het verbrande huis met winkeltje heeft gestaan. Enkele weken geleden werd door ons reeds de wenschelijkheid betoogd, dat daar niet meer gebouwd zou worden in het belang van een veiliger en gemakkelijker verkeer. De eigenaar van het ver brande huis rekent er echter anders over en gaat er nu nota-bene een dubbele „woning" bouwen. Die „wo Uit Batavia, 25 Febr. De groot-verlofgangers, behoorende tot de groep der bij de Zeemacht in oefe ning geweest zijnde militie-plichtigen en aan wie een persoonlijke kennisgeving is toegezonden, wor den ter aanvulling van het door bijzondere omstan digheden ontstane tekort aan beroepspersoneel bij de Zeemacht, opgeroepen om zich met spoed in werke- iijken dienst te begeven. Zij dienen zich uiterlijk op den datum, welke in de hun toegezonden persoon lijke kennisgeving is aangegeven, aan te melden ter plaatse en op de wijze als in de hun verstrekte ken nisgeving is aangegeven.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7