Radioprogramma Plaatselijk Arbeiders door rook bedwelmd DE VERDÜISTERINGSZAAK TE DEN HELDER Eisch van den Minister van Defensie De aanvang van den Zomertijd Roofoverval in een sigarenwinkel De muiter ij op „De Zeven Provinciën" Ernstige vechtpartij te Den Bosch Vreeselijk on*e!uk Onderlinge Puiglasverzekering. De secretaris van Ford zoek Werken in de Wieringermser Nieuws. vooraanslaande personen zouden ook eventueel vrou wen en kinderen van bekende persoonlijkheden in gijzeling genomen worden, als bedoelde personen niet te vangen waren. Voorts waren brandstichtingen ontworpen voor allerlei gebouwen, terwijl op verschil lende plaatsen terroristische groepen zouden optre den in de uniform van de politie, S.A., S.S. en Stahl helm. Wat de brandstichting in het Rijksdaggebouw be treft, is reeds een onomstootelijk bewijs gevonden van het feit dat de Rijksdagafgevaardigde Törgler niet alleen met den Nederlandschen communist Van der Lubbe, maar ook met andere brandstichters eonigc uren lang in het Rijksdaggebouw is samen- geweest. Communistische terreur op den as. ver kiezingsdag. Het hoofdbureau van politie te Berlijn deelt mede. dat hel de politieke politie bekend is, dat de K.P.D. van plan is op den verkiezingsdag, 5 Maart, terroris tische aanvallen te doen op leden van nationale or ganisaties. Do rcgecring verheelt zich niet dat de orde in Duitschland van uit het buitenland ondermijnd en aangevallen kan worden, maar ook daarvoor heeft zij maatregelen getroffen. Iedereen die langs dien weg misdrijven tegen den Duitschen staat tracht te plegen, zal daarvan de gevolgen ondervinden. De rijksregeering deelt mede. dat de verkiezingen in elk geval zullen plaats hebben. Van een absoluut verbod van de communistische partij schijnt men ook thans nog te willen afzien. Het "is echter niet on mogelijk dat men daartoe onmiddellijk na de verkie zingen toch nog besluiten zal. En ten laatste: wie hel communisme steunt, wordt beschouwd communist te zijn, met de gevolgen van dien. Hakenkruis-vlag op het communistische huis geheschen. Naar de „Angriff" meldt, werd gisteravond tegen half zeven op het Karl Liebknecht-huis de Haken kruis vlag geheschen. Een S.A.-trocp stond aangetreden voor het gebouw. De stormiroep-lcider wees in een korte toespraak op de betenkenis van dezen dag en verklaarde, dat met het hijschcn van de Hakenkruisvlag op het Karl Liebkno.ohthuis het werk van Horst Wessel (ver moord nat.-soc.-lcider) in vervuiling is gegaan. Gevolgen van onnadenkendheid. Uit Oud Beierland wordt bericht, dat eenlge arbeiders woonachtig in een keet in den afgeloopen Maandag nacht aan een groot gevaar zijn ontsnapt Een arbeider gevoelde zich onwel. Na te zijn opge staan en licht ontstoken te hebben, ontdekte hij. dat zijn makkers er nog erger aan toe waren, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Bij aankomst van medische hulp bleken vele arbeiders reeds het be wustzijn te hebben verloren. Onmiddellijk werden alle pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wekken, hetgeen na eenigen tijd gelukte. Met A. v. d. Waal uit ZuidBeierland was men echter eenigen tijd be zig geweest voor het gevaar geweken was. Omtrent de oorzaak kan worden medegedeeld, dat een der arbeiders uit baldadigheid een baal over de kachelpijp had gelegd, waardoor de rook geen uitweg kon vinden. DONDERDAG 2 MAART. HILVERSUM (1876 M.) A.VJt.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding: 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Sollstenconcert; 11.00 Cursus knippen van kinderkleeding; 11.30 Voortzetting solistcnccncert; 12.CO Tijdsein en lunchconcert door het Klein-orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Vrouwenuurtje; 2.30 Rustpoos zender; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Naai cursus; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Pianorecital door Lotte Kamp; 5.00 Verhalen voor groote kinderen; 5.30 Voor avondconcert door het Kamerorkest o.l.v. Nico Ger- harz; 6.30 Sportpraalje door H. Hollander; 7.C0 Kamer orkest; 7.30 Engelsche les voor gevorderden; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 Aansluiting met bet Concertgebouw te Amsterdam. Abonnementsconcert door het Concertgebouworkest oJ.v. Pierre Monteux; 1C.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (206 61.) K.R.O.: 8.00 Morgen concert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Poli tit-berlchten; 12.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; N.C. R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwen- halfuurtje; 3.30 Rustpoos zender; 4.00 Bijbellezing; 4.15 Bespeling van het studio-orgel; 5.45 Cursus Handen arbeid voor de jeugd; 6.15 „Onze Nederlandsche Monu menten"; 6.45 Knipcursus; 7.00 .Wat er op de wereld gebeurt" door Corn. A. Crayé; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Het zangkoor „Het Lied" te Leerdam; 9-00 Ouderuur tje; 9.30 Klein-orkest; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.80 Populair concert. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoon muziek; 8.20 Concert; 9.20 Idem; 10.30- Gram.-muziek. KALUNDBORG (1153 M-) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest; 8.20 Deensche ro mantische muziek; 9.50 Kamermuziek; 10.25 Dans muziek. BERLIJN (419 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Rede van Rijkskanselier Hitier; 8.35 Concert. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 5.20 Gevarieerd programma; 7.20 Concert; KONINGSWUSTERHAUSEN (1685 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Rede van Rijkskanselier HItler; 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M 12.20 Concert 4.20 Vesperconcert; 7.20 Rede van HItler; 8.40 Concert; 10.10 Populaire muziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 3.20 Vesper; 4.25 Con cert; 8.20 Concert; 9.55 Concert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS E1FFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Concert; 7.40 Concert. MILAAN (331 M.) 4.30 Orkestconcert; 6.20 Gramofoonmuziek; 8.20 „Rigo- letto", opera van Verdi ROME (441 M.) 4.50 Orkestconcert; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.05 Con cert. WEENEN (517 M.) 4.25 Concert; 7.25 Concert; 9.45 Dansmuziek; WARSCHAU (1412 M.) 5.45 Populair concert; 7.20 Concert door het Omroep orkest; 8.15 Idem; 9.35 Populair concert; 10.20 Dans muziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7 V Oude muziek; 8.05 Concert; 9.05 Concert. DE OVERWEGINGEN DIE DE RECHT BANK BIJ HAAR UITSPRAAK LIET GELDEN. In ons nummer van gister hebben we reeds de uit spraak gemeld in de verduisteringszaak te Den Helder, waarbij De Zwart tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf is veroordeeld, met aftrek van zeven maanden preventieve hechtenis. Hieronder laten we nog de over wegingen volgen, die de Rechtbank bij haar uitspraak liet gelden. In het vonnis verklaarde de rechtbank dat verdach te zich als beheerder van het geld van den Bond van korporaals der marine, geld, dat door het storten van wekelijksche contributies moest bijeengebracht worden en dat ook diende voor de nagelaten betrekkingen van de leden, aan een ernstig feit beeft schuldig gemaakt en een schandelijk misdrijf heeft begaan. Hij genoot het onbeperkte vertrouwen, zoodat geen enkele contro le op hem werd uitgeoefend. Dat de rechtbank slechts 1% jaar gevangenisstraf heeft opgelegd, vindt zijn grond hierin, dat verdachte reeds ernstig is getroffen door het verlies van zijn maat- schappelijke betrekking, die hij zich door zijn energie wist te verwerven en ook omdat de rechtbank rekening houdt met het feit, dat verdachte reeds geruimen tijd in preventieve hechtenis heeft doorgebracht Gesteld aan de honden van marine-onderof ficieren en minderen In marine-dienst De burgerlijke bestuursleden zullen moeten af treden. Naar wij vernemen, heeft de minister van defensie, mr. dr. L. N. Deckers, Maandagmorgen In een onder- boud met de militaire bestuursleden van den Bond van Marine-schepelingen en den Bond van Marine-onderof ficieren als zijn uitdrukkelijk verlangen te kennen ge geven, dat aan de functie van de burgerlijke bestuurs leden, de heeren De Nijs, Van der Vaart, Van Kla veren (die zich momenteel in Indië bevindt) en Smlth In één of meer van bovengeonemde bonden, bij het „Cambo" of aan „Het Algemeen Marlneweekblid" zoo spoedig mogelijk een einde dient te worden gesteld, op dat elke zoowel rechtstreeksche als zijdellngsche In vloed van deze heeren in het vereenlgingsleven ln de Koninklijke Marine ophoudt te bestaan. De minister heeft uiterlijk 13 Maart a.». hierop ant woord verlangd. In aansluiting op het bericht, waarbij de minister van defensie aan de militaire leden van de besturen van den Bond van Marln-onderofflcleren en den Bond van Korporaals der Kon. Marine en den Bond voor Minder Marinepersoneel uitdrukkelijk heeft verlangd, dat de heeren De Nijs,. Van der Vaart, Van Klaveren en Smith uit hun functies zullen worden ontheven, kan worden toegevoegd, dat indien aond ezen eisch van den minister vóór 13 Maart niet ls voldaan, dan het lid maatschap van 't marinepersoneel van bovengenoemde bonden wordt verboden. Wordt wel aan den eisch voldaan, dan zal van de zijde van den minister het noodige worden verricht om de bonden ln bun werkwijze voortaan te doen be antwoorden aan de eischen, die gesteld moeten worden om het lidmaatschap niet te verbieden. Bij een daar voor noodige voorbereiding zal ook aan stemmen uit het marinepersoneel gehoor worden verleend. 15 Mei do datum. De St. Crt. behelst thans het Koninklijk Besluit waar bij de vervroeging met 1 uur van den wettelijken tijd bedoeld In art. 1 der wet van 28 Juli 1908 (Staatsblad No. 236) zal aanvangen den vijftienden Mei en zal ein digen den achtsten October. DE DADER GEPAKT. Naar thans vernomen wordt, heeft de Amsterdamsche politie den dader van den roofoverval, gepleegd op Za terdag 18 Februari in de Witte de Withstraat aldaar, gearresteerd. Naar men weet, heeft hij in een sigaren winkel. terwijl hij de winkelierster met een revolver ln bedwang hield, de kassa geplunderd en zich daaruit een bedrag van f 35 toegeëigend. Toen de vrouw begon te schreeuwen, schrok hij zoo. dat hij de vlucht nam met achterlating van het geld. De winkelierster kon een nauwkeurig signalement van hem opgeven en in haar foto-archief vond de po litie dan ook een foto van een jongeman, die aan dit signalement beantwoordde. Zoo viel het de politie niet moeilijk den dader van de foto te herkennen. Hij ls een 26-jarige werklooze. De politie heeft hem ln zijn woning gearresteerd. De revolver is in zijn bezit aangetroffen. Hij is naar het bureau Marnlxstraat over gebracht waar hfj bij het verhoor een voledige beken tenis aflegde. UIT ONZE OOST Zeeofficieren geschorst Aneta meldt uit Batavia: Kapitein-luitenant-ter-zee P. Eikenboom, luitenant ter-zee 1ste klasse C. M ey e r en luitenant-ter-zee 1ste klasse W. F. J. F e 1 s zijn met Ingang van 24 Februari in hun betrekking geschorst Kap.-luit.-t.-z, Eikenboom en luit.-t.-z. Ie kl. Meyer waren resj. de commandant en de eerste-officier op De Zeven Provinciën, die tijdens het uitbreken van de mui terij aan den wal toefden; luit.-t.-z. Ie kl. Fels was de oudste aan boord achtergebleven officier, die bij het uitbreken van de muiterij over boord ls gesprongen en naar de Aldebaran geroeid, om vervolgens den comman dant te waarschuwen. Kapitein Eikenboom was reeds vóór de schorsing van zijn commando ontheven. De Krakatan. De werking weer begonnen Aneta meldt uit Serang: Dinsdag is de werking van den Krakatau weer zeer toegenomen. De erupties bereikten een hoogte van J20O meter. Een klein eiland dat zich onlangs had gevormd, ls weer aangegroeid. Aardschokken. Aneta meldt uit Padang: Maandagavond en den nacht daarop volgent'^ werden re;p. te 9.30, 11.45 en 3.30 aardschokken geveeld. Rich ting Noord-Zuid. De tweede schok duurde 10 seconden. Een 20-Jariga jongeman doodgebloed. Den Bosch, 28 Fehr. Hedenavond omstreeks tien uur word het Hoofdbureau alhier gewaarschuwd, dat in de Gasselstraai een ernstige vechtpartij plaats vond. Toen de politie aldaar arriveerde vond zij in café „Het Hemeltje" een man op den grond liggend, die hevig uit verschillende hoofdwonden bloedde. Ou middellijk werd een geneesheer gehaald, doch hulp mocht niet meer baten. Tengevolge van hevig bloed verlies is het slachtoffer overleden. Zijn lijk werd naar het Groot Ziekenhuis overgebracht. De identi teit van het slachtoffer is nog niet definitief vastte steld, doch men vermoedt, althans omstanders her kenden hem als zoodanig, dat het hier de 20-jarige Heesbeen, woonachtig te Den Bosch betreft. De poli tie doet ijverig nasporing naar de daders, die hoogst waarschijnlijk uit een der dorpen buiten den Boscn afkomstig zijn. Een verdachte gearresteerd. In verband met dezen aanslag heeft de politie in den loop van den nacht van Dinsdag op Woens dag den 19-jarigen L. de Laat, afkomstig uit Rosma len, gearresteerd In den loop van den avond heeft zich een tweede gewonde van deze vechtpartij ten politicbureele gemeld, nl. een zekere v. d. Burg, af komstig uit den Bosch, die echter niet ernstig ge wond was. De arrestatie van verdachte geschiedde door agori ten in burger, toen hij rustig met zijn vrienden carna val vierde. Knaapje door anto aangereden. Een been gebroken. Dinsdagmiddag had op de Laagzijde alhier, ter hoogte van het sigarenmagazijn van den heer W. Plukker een ernstig ongelui; plaats Om ongeveer 1 uur speelden aldaar verschil/ende. kinderen, leerlin gen der K.h lagere schooi. Onder hen bevond zich ook de 11-jarige F. Kabel, wonende te Sint Maartens- vlotbrug. De jongen was zo0 verdiept m zijn spel, dat hij een aankomende auto niei bemerkte. De jon gen liep plotseling achteruit, waardoor hij tegen de treeplank van de zware Buick automobiel, waarin waren gezeten een ingenieur van den Rijkswater staat en diens chauffeur, liep. Alle pogingen van den chauffeur om hel ongeluk te vermijden ten spijt smakte de knaap tegen den grond. Met een gebroken linker scheenbeen werd hij door ijlings toegeschoten omstanders bij Mevr. de Wed. G. Plukker binnengedragen. Dokter van der Sluis was spoedig aanwezig om de eerste hulp te verleo- nen. Gebleken is, dat het scheenbeen gebroken was. De kleine had begrijpelijker wijze zeer veel pijn, al hield de jongen zich tijdens de behandeling dapper. Den automobolisten treft geen schuld, zooals ons werd medegedeeld. Lr werd zéér voorzichtig gere den. De ingenieur bleef wachten en vervoerde den getrof.en knaap zelf naar de ouderlijke woning. Be woners van deze straat, welke we sin-aken, zeggen dat op zéér onvoldoende wijze is aangegeven dat een school in de buurt en zoodoende niet voldoende tot voroziebtig rijden wordt aangemand. Misschien dat nu daarin, op afdoende wijze zal worden voorzien. De Onderlinge Puiglasverzekering te Schagen hield haar algemeene ledenvergadering op Dinsdagavond 28 dezer, ten huize van den heer J. Sschenk, Céres, Schagen. Om ruim 8 uur opent de voorzitter, de heer J. H. Schene, de vergadering, en roept het welkom toe aan de 7 aanwezigen. Spreker had zeker meer men schen verwacht, mede gezien het op handen zijnd jubileum. Vervolgens worden door den adj.-directeur-boek houder, den heer C. Houtlosser, de notulen der laatst gehouden vergadering gelezen, welke zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld. Hierna wordt het jaarverslag 1932 gelezen door den heer C. Houtlosser. die in verband mét het 25 jarig bestaan (opgericht 20 Dec. 1910) hieraan tevens een overzicht verbond over het wel en wee der vereeni ging gedurende deze 25 jaren. Vele namen van oud- Schagenaars kwamen daarin voor, waardoor ook vele herinneringen werden opgehaald. Uit het over zicht blijkt dat de nu juist aftredende heer G. Bode graven 10 jaar als directeur boekhouder heeft gefun geerd. De inkomsten ln 1932 bedroegen f 1010.70; de uit gaven f698.42, saldo 1932 alzoo f312.34. Voorzitter dankt den adjunct-directeur voor de keurige verslagen, waarmee de vergadering gaarne instemt. De commissie van onderzoek, der rekening 1932. vertegenwoordigd door de heeren A. M. Kossen en D. Raat, hebben de bescheiden in volmaakte orde be- /onden en adviseeren den directeur en adjunct-direc teur te déchargeeren, wat geschiedt Den directeur en adjunct wordt dank gebracht, alsook de commissie van onderzoek. Aan de orde is vervolgens de verkiezing van com- nissarissen. wegens aftreding van de heeren Schmalz en Goedhart, herkiesbaar en ter voorziening in de vacature van den heer A. Ranke, die wegens ver trek moest bedanken. Voorzitter dankte den heer Ranke voor hetgeen hij in de vele jaren voor de verzekering deed. Na 1e stemming blijken te zijn gekozen de heeren Schmalz. Gnerhart, elk met 5 stemmen. Bij tweede stemming werd met 5 stemmen gekozen de heer A. M. Kossen. De gekozenen nemen voor zoover aanwe zig, hunne benoeming aan. In de commissie tot nazien der rekening 1933 wor den benoemd de heeren D. Raat en D. Wit, die zich de benoeming laten welgevallen. Voorzitter leest een ingekomen stuk voor van den oud-directeur, den heer G. van Bodegraven, die de beste wensc.hen bpvat voor de vereeniging. Voorzitter spijt het dat de heer G. van Bodegraven niet aan wezig kon wezen. Besloten wordt den heer Van Bo degraven namens de vereeniging persoonlijk te dan ken voor al wat hij deed. Veel kwam door zijn wer ken tot stand. Het was de rechte man op de rechte plaats. 1 December 1932 was de heer Van Bodegra ven 10 jaar in functie, waarvoor hem een bloemen hulde werd gebracht. In nauw verhand hiermee staat de benoeming van een directeur-boekhouder. Op voor stel van hQt bestuur wordt de heer C. Houtlosser. thans adjunct, benoemd tot directeur. Voorzitter spreek den heer Houtlosser toe en draagt hem de zorgen met volle vertrouwdheid op. (Applaus.) De heer Houtlosser dankt de vergadering en zegt alle steun toe. Het bestuur komt dan met een voorstel om in ver band met het 25-jarig bestaan der Verzekering, geen premie te heffen. Het is, aldus voorzitter, geen tijd om feest te vieren en ook het doel der vereeniging leent zich er niet bijzondor voor en daarom meende het bestuur met een zoodanig luidend voorstel te mo gen komen. Mocht evenwel het saldo terugloopen be neden de f500. dan zal het verschil ponds-ponds- gewijze worden geind. De premie bedraagt oer jaar ruim f700, waaruit wel hinkt, dat het bestuur met een belangrijk voorstel komt. Ont- Uit Detroit, 28 Fe Februari (V.D.): Sinds Maandagmiddag wordt de secretaris v® Henri Ford, Eniest G. Liebold, vermist. Men vreest dat hij ontvoerd is. Hij was den laat. sten tijd met Edsel Ford bezig met de sancering vaq het bankwezen te Detroit. Hot geheelc politie appa- raai is gerequireerd om den vermiste op te sporen. Liebold is sedert ongeveer 20 jaren bij Ford in dienst Aanbesteding Door de directie van den Wieringermeerpoldor werd Dinsdag 28 Februari te Alkmaar aanbesteed het ma ken van inlaatwerken, riolen en bijkomende werken ten behoeve van de zoetwatervoorziening in den Wieringermeerpolder. Ingekomen waren 14 inschrij vingsbiljetten. Laagste inschrijver: E. Statema te Rnlsward, hoog. sta inschrijver: W. J. Karssen te Alkmaar. De gunning is aangehouden. De heer Raat wil liever 2 jaar een halve premie heffen, inplaats van 1 jaar de volle premie. De toe- stand der kas is gezond en spreker wil dit zoo hou- den. De heer A. M. Kossen deelt die raeening. Er kan veel gebeuren en dan zou de kas een groote veer moeten laten. Voorzitter wil .gezien het heugelijk feit liever dit iaar géén premie heffen. Bij groote schade komt dan immers ook de omslag, als boven aangegeven. De heer Kossen vindt het bestuursvoorstel wel wat stout, maar is anderzijds niet zoo bevreesd dat er bo ven het budget zal worden gegaan Het bestuursvoorstel komt vervolgens in stemming en wordt aangenomen met 6—1 stem. Tegen stemde de heer Raat. Hierna volgt de rondvraag. De heer Cats d<»et mededeeling van het besluit van aangesloten schilders, die het spiegelglas willen le veren met 10 boven fractuurwaarde. Over dit punt wordt eenigen tijd gpdiscusieerd. waarna beslopen wordt, dat het bestuur in dezen ter zijner tijd een beslissing zal nemen. De heer Kossen kan het niet geheel goedkeuren, dat alleen schilders, welke lid zijn van de midden- standsvereeniging voor glasleverantio in aanmerking kunnen komen. Een zakenman kan verplichtingen .lebben tegenover een schilder, niet lid. Voorzitter zegt daarop dat deze voorwaarde in het reglement staat vermeld. De heer Kossen zal eventueel op reglementswijzi ging kunnen aandringen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter «Ie vergadering, de beste wenschen uitsprekend voor de vereoniging in 1933. Biljarten. Dinsdag 28 Febr. werd ln lokaal Cérès van den heer J. Schenk het le klasse kampioenschap 1933 van de vereen. HolL Noorderkwartier verspeeld. Deelnemere waren de heeren A. de Wit, H. Hoogland. Alkmaar; JK Ruls. St. Pankras; Hop. Langendijk; J. Schenk t« Bar- slngerhorn en J. Schenk. Cérès, Do wedstrijd van 15 partijen van 150 caramboles cadre had een zeer gezellig en vlot verloop en eenlge zeer spannende partijen, zooala hieronder vermelde uitslag aangeeft werden te zien gegeven. Na afloop nam de voorzitter van HolL Noorderkwar» tier het woord en bedankte de spelers weder voor oun sportieve spel en hun blijvende enthouslasmo voor de edele blljartsport en de vereen. Holl. Noorderkwartier. Met een woord van waardeering reikte daarna spr. de kamploensniedaille aan den winnaar, den heer Hop, Lan gendijk, over, en bedankte daarna de arbiters en senrij- vers voor hun werk. te m. p. pnt. h. serie brt. gem. J. Schenk 150 150 25 15 10.— Hoogland 150 114 35 14 8.13 J. Schenk, Cérès 150 150 50 17 82 A. de Wit 150 117 20 16 72 Hoogland 150 150 42 12 12.5 A. de Wit .150 83 21 11 72 J. Schenk 150 130 41 20 72 J. Schenk, Cérès 150 128 26 19 6.6 De Wit 150 71 13 11 6 45 Hop 150 130 53 11 12.5 Hop 150 150 53 10 15.— Ruis 150 47 21 10 4.70 Hoogland 150 150 43 17 82 Ruls 150 119 30 16 7.4 Hop 150 150 35 19 8.— J. Schenk 150 148 27 18 8.2 J. Schenk, Cérès 150 110 25 15 7.73 Ruls 150 150 17 16 9.30 A. <fe Wit 150 150 23 14 10.7 J. Schenk 150 59 13 14 42 Hoogland 150 132 27 13 10J. Hop 150 150 49 18 112 A. de Wit 100 100 13 14 7.14 Ruis 100 87 14 13 6.69 Hop 100 100 45 5 20.— J. Sohenk, Cérès 100 85 16 5 7.— Ruls 100 100 25 12 8.3 J. Sohenk 100 77 22 12 6.4 Hoogland 300 100 31 8 125 J. Schenk, Cérès 100 74 27 8 9-25 EEN ONGELUKKIGE SPRONG. Vanmorgen sprong de machinist. Sch. van Den Hel der, nadat hij de tram SchagenVm Ewijekslnis naar Schagen had gereden Hii r:rb per trein naar Den Helder zou begeven, van d*» locomotiof van cc- noemde tram. doch kwam daarbij te vallen en wel met zijn hoofd op een rails. In bewusteloozen toestand vve-d hij naar do wacht kamer 2e klas gedragen, waar Dr. Nanninga spoedig aanwezig was en een hersenschudding moest consta- teeren. POLITIE GEM. SCHAGEN Vermist: een rijwiel. Gevonden: een muts.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2