Een wonderlijke gelijkenis. Raad Oude Niedorp. Raad Callantsoog. tengevolge van vochtig en, koud weer ASPIRIN helpt steeds^ wend ais straks tegen 1 Juli de kaageldieening moet worden verlengd. Spr deelt mede dat B. en W. getracht hebben bij particuliere instellingen de leening geplaatst te krij gen, b.v. bij een instelling in Den Haag, doch dit is ïifgi:sprongen, omdat die instelling een grooter be drag btj een grootere gemeente kon plaatsen. Was do gemeente daarin geslaagd, dan zou de rente in plaats van 5 hebben moeten bedragen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig de voorstellen van B. en W. besloten. 3. Rondvraag. Bij de rondvraag verlangt geen der leden hel woord. De Vuorzitter zegt nog, een kleine mededeeling te hebben en wel in verband met de toezegging gedaan in do raadsvergadering van 19 December 1932. In aio vergadering hebben B. en W. het voorstel gedaan om de straatverlichting uil te breiden, nl. te "t Veld met 2 lichtpunten en aan den Zuiderbuurtsweg even eens rnet 2 licht punten. Aan den beer Kolkman is toen toegezegd dat wanneer de kosten meer dan f6 50 per lichtpunt mochten zijn, de Raad daarmede in kennis zou worden gesteld. Blijkens opgave van het P.E.N. zullen de kosten der bovengroiidsche aansluiting van de 2 lichtpun ten te 't Veld bedragen f 16. Volgens contract moet de gemeente daarvan betalen 9 is f 1.44, zoodat de kosten voor de 2 lichtpunten te t Veld bedragen 2 X f 6.50 f 1.44 f 14.44. De kosten van de bo- vengrondsche aansluiting der 2 lichtpunten aan den Zuiderbuurtsweg zullen bedrag f60.voor de ge meente dus f540, plus de 2 X f6.50 f 18.40. De totale kosten der uitbreiding zullen bedragen niet 4 X f6.50 f 26.—, docb f32.S4. Spr. vraagt of de Raad kan besluiten tot deze uitbreiding en aan B. en W. machtiging geven de uitbreiding te doen uit voeren, maar dan tegen September a.s. De heer Bakker merkt op, dat bet ïaar pas begint en om dan nu al een besluit Ie nemen voor een uit gaaf tegen September a.s. vindt spr. wel wat be zwaarlijk. De Voorzitter wijst er op, dat in de vergadering van 19 December 1.1. reeds besloten is tot de uitbrei ding, dat aan het P.F..N. gevraagd is spoedig opgaaf van kosten te willen verstrekken en dat daarna B. en W. nogmaals aangedrongen hebben op bespoe diging. Het gaat dus moeilijk om nu tot September te wachten met het. nemen van een beslissing. De finantieele omstandigheden zullen wel niet dermate veranderen dat het van invloed zal zijn op het be sluit. Bovendien wijst spr. er op, dat als vandaag de beslissing wordt genomen, dc uitgave per sup- pletoire begrooting geregeld moet worden en Ged. Staten, die suppletoire begrooting nog moeten goed keuren. De beer Bakker merkt op, dat het P.E.N. niet aan het verzoek om bespoediging heelt voldaan en bo vendien zijn de kosten boven de raming. De heer Kolkman kent de situatie aan den Zuider buurtsweg niet zoo goed, maar te T Veld vindt spr. 2 lichtpunten meer niet zoo uoodig en zou één licht punt meer wel voldoende zijn. De heer Van Zoonen vindt 2 lichtpunten voor den Zuiderbuurtsweg wel het minimum, het gaat over een lengte van 400 meter. En wat nu 't Veld betreft, we kunnen nu wel een boom opzeilen over één lan taarn meer of minder, maar in de vorige vergade ring heeft de Raad besloten tot de uitbreiding over te gaan en laten we dan nu maar aan dat besluit vasthouden. De Voorzitter onderschrijft deze woorden van den heer Van Zoonen en wijst op bel beginselbesluit dat reeds is genomen. Spr. zuu in geen gpval met de uit voering willen doen beginnen voor en aleer Ged. Sta ten de suppletoire begrooting hebben goedgekeurd Want bij de bespreking aan het Departement van finantiën is wel gebleken, dai als dc gemeente een bijdrage krijgt in de kosten der gemeentehuishou ding, wel degelijk toezicht zal worden gehouden op de uitgaven der gemeente. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten tot bedoelde uitbreiding van de straatverlichting over te gaan. Hierna wordt de openbare vergadering door den Voorzitter gesloten. Spoedeischendc Vergadering van den Raad op Maandag 27 Februari 1933, des namiddags ten 7.30 ure. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jz., G. de Heer, W. Kolkman, J. Waiboer, W. Slijkerraan en J. van Zoonen. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. Dp Voorzitter heet de leden welkom en zegt dat het hem leed doet te moeten mededeelen, dat be richt is ingekomen dat de heer De Boer wegens vrij ernstige ongesteldheid verhinderd is de vergadering bij te wonen. Spr. gelooft namens allen te spreken wanneer hij den wensch uitspreekt dat God hem weer spoedig herstel van gezondheid moge geven en hij weer spoedig in ons midden moge zijn. De notulen der openbare raadsvergadering van 30 Januari 1933 worden onveranderd vastgesteld. Kasgeldlceningen. De Voorzitter deelt mede, dat de Raad spoed eischend bijeengeroepen is ter behandeling van een tweetal punten die dezelfde zaak betreffen, n.1. het aangaan van kasgeldleeningen met den Staat der Nederlanden. Zooals hekend is in een der laatste ver gaderingen besloten om ter voorziening van kasgel den een of meer kasgeldleeningen te sluiten tot ten hoogste f 10.000.tegen een rentepercentage van hoogstens 1V2 boven het promesse-disconto der Nederlandsche Bank, zulks na overleg met Ged. Sta ten. die oordeelden dat het rentepercentage niet hoo eer diende te worden gesteld. Ondanks de prvringen die daartoe zijn aangewend, is het B. en W. niei moeen gelukken de kaseeldleeningen bij bankinstei lingen of particulier te plaatsen en hebben B. en W. zich dan ook tot de reeeerine gewend, teneinde te trachten daar de kasgeldleeningen te plaatsen. Na bespreking aan het departement van finantiën is het mogelijk gebleken bij de regeering een kasgeld leening van fnflOO.— te plaatsen, onder dezelfde voorwaarden als golden voor de loopende kasgeld leening bij het Rijk ad f 110.000—Daarenboven, en dat is een verblijdende mededeeling heeft de. regee ring zich genegen verklaard om den duur der kas geldleening ad f 110.000.— te verlengen tot 1 Juli 1933. zonder verplichting tot betaling van een af lossing. Zooals bekend komt on de hogrooting voor 1933 een aflossing van kaseeldleening voor vah f4500.—, maar nu de regeering zich bereid heeft ver klaard tot verlenging der leening tot 1 Juli, zonder verplichting tot aflossing, krmt dit ten goede aan do gemeenfebecrooting van 1933. Het is gewenscht dat de gemeente zeer spoedig gelden ter beschikking krijgt, want er is oen moeilijk heid ontstaan met een bankinstelling, waarhii de ge meente een geldleening van f3000.had loopen. Deze bankinstelling was niet bereid de leening op nieuw te sluiten voor ten hoogste 4V» rente, doch wil 5 hebben. De leening van f3000— moet dus aan die bankinstelling worden afgelost. B. en W. stellen dus voor: 1. Tot het aangaan eener kasgeldleening met den Staat der Nederlanden van ten hoogste f5000.— onder voorwaarden, vermeld in het ontwern-over- eenkomst, hehoorende hij brief van den Minister van Financiën d.d. 10 Februari j.1., afd. Generale Thesaurie, no. 7. 2. Alsvoren tot het aangaan eener kasgeldleening van f 110.000.ter verlenging der loopende geld leening. De heer Van Zoonen zegt, dat er wel niet anders zal opzitten, dan dat de Raad zich met de voorstel len vereenigt en ingaat op de door het Rijk gestelde voorwaarden. Blijkens die. voorwaarden zal de rente 5 bedragen en spr. vindt dit rentepercentage te hoog. als hij nagaat dat de Staat onlangs een geld leening van f292.000 000— heeft geplaatst tegen 4 Spr. zou het zeer toejuichen als nok de gemeente 4 rente moest betalen en zou willen dat daarvoor nog eens pogingen werden gedaan. De Voorzitter zegt. dat de heer Van Zoonen weet, dat B. en W. per brief gevraagd hebben de rente van 5 tc wi'ien verlagen, doch dat de Minister van Financiën daar afwijzend op heeft beschikt. En nu blijkt dat de gemeenteleeningen en alle stukken neiging tot daling vertonnen, zal de regeering er wel niet aan denken om het rentepercentage te ver lagen. Overigens is spr. het volkomen met den heer Van Zoonen eens. dat als de Staat zelf tegen een lagere rente kan leenen. het eewenscht is dat ook de gemeenten minder rente moeten betalen. Maar spr verwacht weinig resultaat van een hernieuwde no ging. Wel kunnen nog eens pogingen worden aange FEUILLETON U?t het Engelsch van Joseph Hocking 1 Aaron deed open en keek naar buiten. De late reiziger was al afgestegen en stond bij de deur. „Kan ik hier vannacht blijven?" vroeg bij. „Ik kan Nova niet halen bij deze wolkbreuk en het is zoo don ker dat ik geen hand voor oogen kan zien." „Natuurlijk kun je hier blijven", deelde de jongeman die het eerst gekomen was, opgewekt mee. In het aan genaam vooruitzicht van gezelschap te kunnen krijgen, had hij zich bh' het tweetal aan de deur gevoegd. „Waar kom je vandaan „Van Gold era Creek; twaalf mijl van hier. Het weer was nog niet zoo slecht, toen ik vertrok," Even later, nadat zijn paard gestald en verzorgd was, trad de tweede gast binnen. De vrouw schrikte toen ze hem zag. Afgezien van het feit dat hij een krachtigen, gezonden indruk maakte, en zijn gezicht bruingebrand was door een leven in de open lucht, leek hij haast het spiegelbeeld van den eersten bezoeker. Hij was onge veer van denzelfden leeftijd en gestalte. Maar zijn gelaat vertoonde geen spoor van uitspattingen en vertoonde eventnin den koortsachtigen bios. die een maar al te duidelijke karakteristiek van den ander gaf. Het water sijpelde uit zijn kleeren en vormde plassen op den vloer. Het waren de ruwe kleeren van een kolonist. Maar die konden niet verbergen dat ook de nieuwe gastiemand van goede geboorte was, een „gentleman." „Jullie konden warempel wel tweelingbroers zijn!" hijgde de vrouw. „Dat is mij ook al opgevallen," viel de eerste bezoe ker baar lachend bij, „behalve dat onze vriend hier er in verschillende opzichten h6el wat beter uitziet dan ik. En ik geef je mijn woord van eer. dat dit dn eerste keer in mijn 'e--*en is, dat ik hem ontmoet" „Jullie lijken op elkaar als twee druppels water", her nam de vrouw. „En ioch." voegde zij er op nadenkenden toon aan toe, „als ik jullie goed bekijk, lijken jullie eigenlijk ook weer niet op elkaar." De raad dezer gemeente kwam in openbare vergade ring bijeen op Dinsdag 28 dezer des voormiddags om half 10. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart. burgemeester; tevens Secretaris. Aanwezig zijn alle leden. Na opening, waarbij de Voorzitter den wensch uit spreekt, dat 1933 een omekeer ten goede zal mogen brengen in den economischen toestand, worden de no tulen der laatst gehouden vergadering onveranderd vast gesteld. Mededeelingen. De navolgende mededeelingen worden den raad ge daan: a. Het bevolkingscijfer der gemeente bedroeg op 1 Januari 1933 544 mannen en 518 vrouwen. Totaal aantal Inwoners op dien datum alzoo 1062 personen. Op 1 Jan. 1932 bedroeg dit aantal 1037 personen, zoodat 't zielen tal met 25 is toegenomen. b. Met ingang van 1 Maart 1933 wordt aan den die naar van politie. G. Baken als zoodanig ontslag verleend en wordt genoemde functionaris met ingang van dien datum benoemd tot gemeenteveldwachter. c. Gedaan werden de processen verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeenteontvanger. Op 6 Dec. 1932 controleerden B. en W. de bescheiden. In kas was en moest zijn f 1382.32. De inkomsten bedroegen f 41461.84. de uitgaven f 40079.52; op dien datum bedroeg •t banksaldo f 6103.60. Op 22 Febr. 1933: In kas f 2261.20 De inkomsten f 51947.21. de uitgaven f 49688.0L 't Bank saldo was toen groot f 5826.65. d. Bh beschikking van den minister van Binnenland- sche Zaken enz. werd de uitkeeringsduur uit werk oo- zenkassen voor landarbeiders verlengd met: 60 dagen voor personen die voor 1 Januari 1932 lid waren en met 48 dagen voor personen, die tusschen de data 1 Januari en 1 Mei lid werden. Naar aanleiding van deze beschikking hebben B. en W. zich tot den minister gewend om te verzoeken, voor de oprichters der landarbeidersbond, afd. Callantsoog de termijn van 48 dagen bij uitzonderingsgeval te willen verlengen tot 60 dagen. In antwoord hierop deelde de minister mede daartoe geen aanleiding te kunnen vin-, den. weshalve de termijn tot 48 dagen blijft beperkt. e. B. en W. hebben geconfereerd met 't bestuur der bouwvakarbeidersbond, waarin ter sprake werd ge bracht, de mogelijkheid te betrachten om bij den mi nister gedaan te krijgen dat de uitkeeringsduur aan werklooze bouwvakarbeiders uit de kassen te kunnen verlengen tot 50 dagen ln 't winterseizoen, inplaats van ten deele ln dat seizoen. Zulks ln verband met de Juist ln deri wintertijd meest voorkomende werkloosheid. De minister antwoordde, dat een dusdanig voorstel „Wat mij persoonlijk het meest Interesseert," stoorde de diepe haast-metalen stem van nummero twee haar overpeinzing, „is de vraag of jullie me hier aan droge kleeren kunt helpen." „Neen: hij heeft Aaron'a Zondagsche pak aJ aan." „Maar hij kan zoo toch niet blijven", zei nummero een. „Je hebt mijn kleeren voor het vuur in de achter kamer gehangen, Die zullen toch wel zoo ongeveer droog zijn?" „Dat is wel mogelijk; tenminste die in het pak za ten. Die waren niet zoo doornat" De vrouw verliet het vertrek om poolshoogte te ne men. „Ja, het goed dat ln het pak zat is droog", ver telde ze bij haar terugkomst. „Kan ik ze leenen?" „Met alle plezier. Je komt eenvoudig alsof je geroe pen bent. Ga je maar gauw verkleeden dan maken we er een gezellig avondje van met 'n stuk van den nacht desnoods er bij." Kort daarop was de tweede gast terug in de kleeren van den ander. Er was nu geen zweem van twijfel meer de böide mannen leken sprekend op elkaar en het grijze tweedpak dat nummero twee thans aanhad, maakte de gelijkenis met den eigeaar ervan, die achter zijn glas- groc aan de tafel zat, nog opmerkelijker. „Je ziet eruit om door een ringetje te halen! waarde heer", prees deze laatste. „Naar jouw uiterlijk te oor- doelen, moet ik werkelijk een presentabele kerel zijn. Tusschen haakjes, hoe heet ie? Ik heet Richard voor deze bijzondere gelegenheid." „Juist! Noem mij dan maar John!" „Prachtig! Eet je soep dan maar op. John; dan kun nen we praten." Numero twee at met smaak zijn bord leeg. Buiten huilde de wind met onverminderd geweld en de regen olaste nog steeds in stroomen neer Het werd steeds killer en ze schoven allen dichter r.aar het vuur, dat de vrouw had aangestoken. „Ik heb niets geen lust om te gaan slapen," merkte Richard met een onderdrukte huivering op. „Jij?" „Neen, niet bijzonder." De beide mannen, die door een wQnderlijken loop der dingen op derr eenzame plek waren samengebracht, ke ken elkaar uitvorschend aan; de herbergier en zijn vrouw begonnen inmiddels blijkbaar slaperig te worden ~n zaten telkens te gapen. „Als jullie liever naar bed gaat," richtte de gast, die zich Richard had genoemd, tot hen, „geneer je dan maar niet Wij redden ons weL" De vrouw gaf hen een achterdochtigen blik. Het scheen haar eigenaardig dat deze twee. die zoo zonder ling op elkaar leken, elkaar alleen door toeval ln dezen dient te worden gedaan door het kasbestuur. Het ge meentebestuur heeft zich te dien einde tot het kas bestuur gewend en is aangedrongen stappen in die rich ting te doen. De heer Welj kan mededeelen dat een en ander reeds in handen is van het Hoofdbestuur van den bond. f. B. en W. hebben een conferentie gehouden met den inspecteur der P.T.T., in verband met het bestaande voornemen om de openstelling van het poststation 's zo mers terug te brengen van 5 op 2 u. Na de conferentie is een schrijven ten overvloede verzonden met een uit eenzetting waaruit blijkt dat een zoodanige beperking ln diensturen vooral des zomers veel last zal veroorza ken. Een antwoord op dit adres wordt alsnog tegemoet gezien. g. Op een door het gemeentebestuur gedaan verzoek bij den kantonrechter te Schagen om reductie te verlee- nen ten aanzien van stort- en weidegronden, langs het Noord-Holl. Kanaal, ingevolge de Crisispachtwet 1932. werd bericht ontvangen, dat op dit verzoek afwijzend moest worden beschikt. Over de werkwijze van de Ka mer voor Crisispachtzaken kan Voorzitter niet veel lof- woorden uiten. h. Vastgesteld werd een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van Burgemeester en Wethou ders. Ingekomen stukken. Van den heer Vos kwam bericht in. dat hij zijne' be noeming tot lid der commissie tot toezicht op 't leger onderwijs aanneemt. De heer Toes zond bericht ln, dat hij zijn benoeming tot lid van het Burg. Armbestuur accepteert. Koninklijk goedgekeurd werd terug ontvangen de veldwachtersverordening. Van het Prov. Bestuur kwam bericht van vaststelling van de nieuwe ligger der wegen. Van het Prov, Bestuur kwam in de goedkeuring op de heffing der opcenten op grondbelastingen. Ged. Staten zonden retour het goedgekeurde raadsbe sluit. handelende over een verweer ten aanzien van de Kamer van Crisispachtzaken (zie boven). Idem de goedgekeurde gemeentebegrootlng dienst 1933 Bericht van goedkeuring kwam In betreffende de tij delijke korting van 6 pet. op de wedden van Burgemees ter, Secretaris en Gemeenteontvanger; 25 pet. der sala rissen is vrijgesteld van korting. Terug ontvangen werd de goedgekeurde gemeenschap pelijke regeling betreffende de schoolartsendienst. Den raad wordt mededeeling gedaan van de samen stelling van het bestuur van dien dienst. Van dit be stuur ls tot voorzitter benoemd burgemeester A. Dries- sen te Den Helder. Geen adhaesle zal worden betuigd aan de bekende adressen der gemeenten Ambt Hardenberg en Kerk- rade. Verwezen zal worden naar de Ver. van Ned. Ge meenten. Diverse Ingekomen verslagen zullen bij de raadsleden clrculeeren. nacht van noodweer hier hadden getroffen. Maar was het Inderdaad zoo vreemd? Behalve die gelijkenis, was deze ontmoeting toch eigenlijk niet zoo heel ongewoon. Bovendien, veel te stelen viel er niet en ze maakten den Indruk van lieden van stand en beschaving. „Hebben jullie niets meer noodig?" „Neen, niets." „Kom dan maar mee. Aaron. Ik kan mijn oogen haast niet meer open houden." Na eenig tegenstribbelen volgde de herbergier, die kennelijk tot het geslacht der pantoffelhelden behoorde, zün eohtgenoote naar de slaapkamer en de twee reizi gers bleven alleen. „Ik ben deksels blij, vreemdeling", verbrak Richard na eenigen seconden de stilte, „dat de goden je hierheen gezonden hebben. Ik heb behoefte aan 'n praatje. Wil Je niet wat drinken?" „Dank je; ik zal rooken." Hij stopte een pijp, terwijl de ander hem aandachtig gadesloeg. n. DULVERTON VERTELT ZIJN GESCHIEDENIS. Het duurde een poosje eer een van beiden weer sprak. De man. die zich Richard noemde, leunde vermoeid achterover ln den ruwhouten armstoel; nu eens staarde hij ln het knappende vuur, dan weer liet hij den blik glijden over zijn metgezel, die rustig zat te rooken. Ein delijk begon hij weer te spreken. „De oude vrouw bad gelijk", zei hij. „Het is een poos geleden dat ik mezelf nauwkeurig in een spiegel heb bekeken, maar uit wat ik me herinner, zou ik zoo zeg gen dat we best tweelingbroers konden zijn. We zijn ongeveer even groot en hebben precies dezelfde kleur en soort haar. En alsof de Natuur besloten had. de ge lijkenis in alle perfectie af te werken, heeft ze ons ook nog eendere gelaatstrekken en dezelfde kleur oogen toe bedeeld." De ander had geen oogen van den spreker af. maar zei niets. Hij scheen geen bijzonder spraakzamen aard te hebben. „Overigens zie je eruit, of je er heel wat beter aan toe bent dan ik", vervolgde Richard. „Je moet verschei den kilo's zwaarder zijn en ik zou zeggen dat er geen zwak plekje in je h~-ele body is." „Ik weet tenminste niet wat ziek-zijn is." Richard zuchtte. „Lieve Hemel; 5'- zou er, ik weet- nlet-wat voor over hebben om hetzeude te kunnen zeg gen." .Ja. je ziet er wel een beetje slapjes uit!" „Slapjes? Ik ben opgeschreven, zooals je dat noemt; tenminste lk geloof vast en zeker, dat ik niet lang meer Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 30 tabi. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. Bij den minister van B. Z. is de definitieve uitkeering per inwoner gesteld op f 11.8271, evenals in 't voorgaan de jaar. Hondenbelasting. Door de heeren C. K. en N. S. wordt verzocht gedeel telijke ontheffing te verleenen van hondenbelasting we gens vertrek uit de gemeente. Aan beide adressanten wordt jaar onth. verleend. Een verzoekschrift. Door het bestuur der afdeellng Callantsoog van den Ned. Bond van arbeiders in landbouw-, tuinbouw en zuivelbedrijf, wordt in een adres verzocht een extra brandstoffentoeslag te willen verleenen van f 1 per week per gezinshoofd aan de werkloozen. Daar 't crisiscomité, waar noodig. een brandstoffen- toeslag verleende, wordt besloten dit verzoek voor ken nisgeving aan te namen. Regenverzulm. Het zelfde bestuur zond een adres in. waarin werd verzocht bij regenverzulm 80 pet. der uurloonen te wil len ultkeeren. B. en W. stellen voor ook dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Op andere wijze wordt getracht bij re genverzulm de menschen schadeloos te stellen. Aldus kan de raad besluiten. Subsidie crisiscomité. Door het Plaatselijk Crisiscomité wordt verzocht een subsidie uit de gemeentekas te willen verleenen van f 200. B. en W. stellen voor op dit verzoek goedgunstig te beschikken. Het crisiscomité ter plaatse heeft veel goeds reeds gedaan. Van 't Nat. Crisiscomité werd ontvangen f 150 pl. 10 dekens. De raad besluit overeenkomstig het voorstel van B. en W. tot verleening van f 200 subsidie. Callantsoog vooruit. Ingekomen ls een verzoek van het bestuur van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Callantsoog betref fende: a. verbetering van den straatweg aan de Noord zijde van het dorpsDlein; b. plaatsing van een straatlan taarn op het terrein voor houten zomerwoningen. Naar aanleiding van 't onder a genoemde verzoek zegt Voorzitter dat zeker allen 't er over eens zullen wezen dat de straat niet aan de elschen voldoet. De toegangs wegen zijn schitterend en men zal niets liever wenschen dan dat ook de straatweg, hier bedoeld, geheel in orde komt. De vraag zal echter wezen of de gemeentefinan- ciën verbetering momenteel toelaten. B. en W. stellen den raad voor om een begrooting te doen opmaken en aan de hand daarvan een besluit te nemen. Niet verge ten mag worden dat er ook terrein In vervat Is van den polder. Het polderbestuur zal dus ook. wil de toestand van den weg geheel goed zijn. mede moeten werken. Besloten wordt dat een begrooting zal worden opge maakt en dat contact met 't polderbestuur zal worden gezocht. Mocht men tot verbetering kiinnen geraken dan zal de weg aanmerkelijk worden verbreed ook. Wat betreft 't onder b genoemde, stellen B. en W. voor om opgave van kosten te vragen aan het P.P\N. voor de plaatsing der lantaarn en de verlichting gedu rende de zomeravonden. Met dit voorstel kan de raad accoord gaan. Vermakelijkheidsbelasting. Ingekomen is een adres van de besturen van 4 ver schillende plaatselijke vereenlgingen ten aanzien van de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Verzocht wordt om deze van 20 pet. op 10 pet. terug te brengen. In dit adres wordt gezegd, dat vermindering der belasting hier bedoeld de bloei der vereenlgingen zal bevorderen. Dit kan Voorzitter niet inzien. Vermakelijkheidsbelas ting wordt geheven op de entréegelden van n Iet-led en, ook donateursgelden vallen er bulten. Het adres is me de onderteekend door het bestuur der voetbalvereni ging. Deze vereeniglng betaalde tot nog toe geen ver makelijkheidsbelasting. maar de raad is. aldus voorzit ter, nu op een goed Idéé gebracht. Bij de herziening van de verordening op vermakelijkheidsbelasting, welke aan staande ls. zal de voetbalclub niet worden vergeten. B. en W. stellen voor om de vermakelijkheidsbelas ting van 20 pet. terug te brengen op 15 pet. Aldus wordt besloten. te leven heb. Ik moest eigenlijk In mijn bed liggen." „Waarom ga Je dan niet?" „Ik ben bang bang in 't donker. Ik weet dat het laf is. maar lk kan er niets aan doen. Ik ben niets meer dan een ellendige bonk zwakheid en beroerdigheid. Niets deugt meer aan me hart. longen 't ls allemaal mis" Een rilling ging door hem heen terwijl hy sprak. „Ja. Ik geloof vast dat het afgeloopen is met me" herhaalde hij. „En toch wil ik zoo graag leven. Ik heb nooit zoo'n sterke prikkel gehad om te blijven leven als juist nu." „Niet?" Er was een vragende uitdrukking in de oogen van nummero twee. maar behalve die ééne lettergreep, kwam er geen woord over zyn lippen. Riohards keek weer gespannen naar het gezicht van zijn metgezel. Hij wilde vrijuit spreken naar het leek, en toch scheen er iets te zijn, dat hem weerhield. De ^nder kwam hem ook absoluut niet ta hulp. Hij zat 'talm te rooken en tuurde byna onafgebroken ln het vuur. Uit de aangrenzende kamer drongen geluiden tot hen door. die bewezen, dat de herbergier on zijn vrouw ln diepen slaap waren. „Zeg John?" „Ja?" „Ben Je allang ln Australië?" „Ja, al een tijdje!" „Waarom ben je hierheen gekomen?" „Waarom komt men hierheen?" „Succes gehad?" „Neen; lk ben niet van het slag dat succes heeft." Het werd op bitteren toon gezegd. „Je ziet er anders betrouwbaar genoeg uit een vent op wlen men zich verlaten kan. sterk en flink." ..Heeft dat iets te beteekenen?" „Dat beweren ze altijd." „Nu. bij my heeft het dan niet den minsten Invloed gehad." Richard nam een slok uit zyn glas voor hij voortging. „Er Is een atmosfeer Harrow en Oxford aan je." „Clifton en Cambridge". was het antwoord. „Ik dacht wel. dat lk niet zoo ver mis was. Ik was in Eton en Oxford." „Ja?" „Maar ik ben niet lang in Oxford geweest. Ben de laan uitgestuurd. Heb me nooit goed in de conventio- neele regels kunnen schikken geboren vrijbuiter, weet je? Met 'n vaartje van huls weggewerkt niets van belang, maar het was beter dat ik er tusschenuit kneep. Ik geloof dat 't het hart van myn vader byna gel roker, heeft ik ben eenige zoon..." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6