De Neutrale Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers. Jimmy heeft pech Kort verhaal Een eervol ontslag. B. en W. doen vervolgens het voorstel tot verleenen van eervol ontslag aan Dr. Oterdoom als schoolarts, met Ingang van 1 Jan. 1933, wegens het Instellen van den dlstrictsschoolartsendienst district Den Helder. De raad verleent onder dankzegging aan Dr. Oter doom voor alles wat deze In zijn qualiteit als school arts deed, op de meest eervolle wijze het ontslag. Een schenking. Volgt een voorstel tot het aanvaarden van een schen king, groot f 750, van de tam. jhr. van de Poll als vrij willige bijdrage in de kosten van de hulshouding der gemeente over het jaar 1932. In grooten dank wordt deze schenking door den raad aanvaard. Zomerwoningen. B. en W. stellen aan de orde: A een voorstel tot het verhuren van twee perceeltjes van het terrein, bestemd voor houten zomerwoningen aan den heer C. de Leeuw te 't Zand. Deze perceeltjes zijn gelegen achter 't huisje, eigendom van den heer Tolen. De huur per Jaar zal ln totaal bedragen 1 36.20. Overeenkomende met een huur prijs van 4 cents per M2. De raad gaat met 't voorstel accoord; b. Voorstel tot het verhuren van een perceeltje van bovengenoemd terrein, hetwelk voor het bestemde doel minder geschikt Is. aan den heer G. Baken ten behoeve van het bouwen van een schuurtje. De raad gaat met 't voorstel, om den grond te verhu ren voor 1 cent per M2. per jaar eveneens accoord. De winkelsluiting. Gedaan wordt een voorstel tot vaststelling van een gewijzigde verordening op de Winkelsluiting. Daardoor sa1 't mogelijk wezen dat in de Groote Keeten een bar- bierszaai van 912 geopend mag wezen. Aldus wordt vastgesteld. Een ander stemlokaal. Volgt een voorstel tot vaststelling van een gewijzigde verordening tot aanwijzing van stemlokalen voor de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Voorzitter licht toe, dat het tegenwoordige stemlokaal onder Koegras niet meer aan de elschen voldoet. Waar nu het bestuur der Coop. Zuivelfabriek „Koegras" te Koegras-Callantsoog zijn bestuurskamer bereidwillig wil afstaan voor dit doel. stellen B. en W. voor van dit aanbod een dankbaar gebruik te maken. Aldua wordt besloten. Voorzitter brengt het bestuur voornoemd, dank voor t aanbod en dankt de fam. Sleutel, te wier huize tot nu toe het bedoelde stembureau was gevestigd, zeer voor de prettige en goede ontvangst, steeds ondervinden. Aan deze woorden sluiten de raadsleden zich aan. Opcenten geimeentefondsbelastlng. Ter tafel komt een voorstel tot vaststelling van een verordening tot heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en tot plaatsing der ge meente in de derde klasse voor de heffing van de ge meentefondsbelasting. Waar de raad met de strekking van dit adres geheel op de hoogte Is, wordt 't voorstel zonder eenige dis cussie aanvaard. Voorzitter spreekt den wensch uit dat 't niet voor lan gen tijd zal blijken noodig te zijn. Kohier hondenbelasting. Het kohier van de hondenbelasting voor 1933 wordt vastgesteld op f 413. Reglement van orde. Vastgesteld wordt vervolgens een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den raad. Steun asnde werkverschaffing. Gedaan wordt door B. en W. een voorstel tot beschik baar-stelllng van een extra bedrag van f 300, ten be hoeve van de werkverschaffing. De heer Kruit is van meening. dat deze f 300 niet toe reikend zullen wezen en wil van den post onvoorzien er wat bij doen. De Voorzitter noemt dat zeer gevaarlijk. Het jaar Is nog lang en er zal wel meer gevraagd worden van dezen post. Ook de heer Weij vindt f 300 onvoldoende. Er ls per week ongeveer f 160 noodig en ls dit bedrag dus voor ongeveer 2 weken toereikend. De heer Welj stelt voor om het bedrag op f 500 te brengen. Dit voorstel ln stemming komend wordt aangenomen met 6—1 stem, tegen stemde de heer de Vries. Op de begrooting zal alzoo nog f 500 worden uitgetrok ken. Van de gemeentebegTootlngen. Gedaan wordt *t voorstel tot wijziging van de gemeen- tebegrootlng dienst 1932 en 1933. Deze wijzigingen wor den met algemeene stemmen vastgesteld. Rondvraag. Ds heer Kruit klaagt er over, dat de klok niet loopt en niet slaat Voorzitter zegt dat hem dit bekend is. Een dezer dagen komt de klokkenmaker om de her stelling te verrichten. De lieer Kruit zou vervolgens gaarne zien dat bij gladheid meer zand gestrooid zal worden. Voorzitter licht toe, dat door omstandigheden de laat ste maal geen voldoende zand werd gestrooid. In den vervolge zal zulks weer als gewoonlijk geschieden. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Bet lleidespad der tljgerspln. Na de „bruiloft" peuzelt mevrouw haar ge maal lekker op. In het dierenrijk spelen zich dikwijls zeldzame tra gediën af. Zulk een tragedie is bijvoorbeeld de ..brui loft" der tijgerspin. Als zij haar woning en haar vang net ln orde heeft, dan legt zij het ..liefdespad" aan. Het bestaat uit een zigzagvormigen, zeer kleverigen draad, die reeds buiten de spinnewoning zijn aanvang neemt en bijna naar het hart van het web voert. Boven de woning begint de tweede, iets smallere helft van dit pad, dat bijna aan den rand van het web eindigt. Door het aanleggen van dit bruiloftspad wil de wijfjesspin het het trouwlustige mannetje gemakkelijk maken, dat toenadering tot haar zoekt. Spoedig ziet de juffrouw haar verwachtingen In vervulling komen. Uiterst voor zichtig begeeft zich nu het beduidend veel kleinere mannetje met merkwaardige sprongen, onder vallen en opstaan op 't „liefdespad". Na bet trouwen rukt het mannetje zich los, om het tragisch noodlot door het wijfje opgegeten te worden, te ontgaan. Hierbij maakt het mannetje gebruik van de andere helft van het lief despad". De spinnevrouw echter ls vlugger, zij springt den weglooper na, pakt hem kort en bondig weer beet, wikkelt hem geheel en al in de webdraden, bijt hem dood en eet hem met het grootste behagen op. DE ALGEMEENE VERGADERING VAN AFGEVAARDIGDEN. In de Unie te Alkmaar vond Dinsdag 28 Februari 1933, des morgens 10 uur, onder voorzitterschap van den heer A. Schermer te Hoogkarspel de tweede algemeene jaarvergadering van afgevaardigden plaats. De Voorzitter wees ln zijn uitgebreid openingswoord op de actie, die in het afgeloopen jaar was gevoerd, krachtig is voor steun aan de tuinders geageerd, doch desondanks stelde de regeering slechts 5 millioen gul den beschikbaar. Actie om dit bedrag vergroot te krij gen, wordt nog steeds gevoerd. Het ledental steeg tot ongeveer 1500 en neemt dagelijks toe, dank zij de propa" ganda door de bestuursleden. Gebleken ls dat de ver- eeniging recht van bestaan heeft. De koninklijke goed keuring ls verkregen. Uit verschillende feiten blijkt dat rekening met onze vereeniging wordt gehouden. Over leg met andere organisaties heeft plaats gevonden. Ook door de afdeelingsbesturen is krachtig gewerkt en dikwijls met succes. De notulen worden goedgekeurd. De heer Groet, Warmenhuizen, vraagt of het op wa&r- held berust, dat overleg is gepleegd met de linksche partijen, want er is niet met de C.P.H. geconfereerd, ter wijl de Vrijheidsbond niet tot de linksche partijen be hoort. Geantwoord wordt, dat de Vrijheidsbond wèl tot de linksche partijen behoort en de C.P.H. Is schrif telijk op de hoogte gesteld van de wenschen van den bond. Het Jaarverslag wordt goedgekeurd. Het rapport van de flnantleele commissie luidt gun stig en hulde wordt gebracht aan den secretaris-pen ningmeester, den heer W. Vennik, Venhuizen. De begrootlng. In behandeling komt de begrooting, tot een bedrag van f 2770. Hierbij komen aan de orde de diverse voorstellen der afdeellngbesturen over de contributieregeling. De afdeehng Dirkshorn wil de contrlbufleverdeeling zoodanig dat zij wordt 13 cent per maand en per lid voor het Hoofdbestuur, 6 cent voor de afdeel ing en 1 cent voor den kring. Do afd. St. Pankras stelt vóór respectievelijk 14.5 en 1 cent, welk voorstel door het Hoofdbestuur wordt overgenomen. De heer P. de Jong, Harenkarspel, licht het voorstel van Dirkshorn nader toe, het is zeer gewenecht dat de afdeelingen over 6 cent contributie kunnen beschikken. De afd. Hauwert wil de contributie op 15 cent bren gen inplaats van 20 cent en het tekort op de begrooting trachten te dekken door aanwinst van nieuwe leden. Het hoofdbestuur ontraadt dit voorstel. Hoogkarspel blijkt weer andere wenschen te hebben. Nieuwe Niedorp wil het voorstel-Dirkshorn steunen. Het Hoofdbestuur verklaart zich bereid afdeelingen die extra uitgaven hebben, wegens extra propaganda e.d. finantieel te steunen. Na deze toezegging wordt het voorstel-Dirkshorn In getrokken en het voorstel-St, Pancras aangenomen. De begrooting wordt verder onveranderd aangenomen. Bestuursverkiezing. Het geheele hoofdbestuur treedt al. Candidaat zijn ge steld: A. Schermer, Hoogkarspel, N. Vennik, Venhul zen, A. Hoogland, St. Pancras, A. Veltrop, Beemster, R. W. A. Muijen. Heemskerk, P. Hart, Koedijk, N. Kaan, Oudkarspel, G. Groet, Warmenhuizen en Jb. Bakker. Oude Niedorp. De afd. Wijk aan Duin stelt voor om niet-tulnders of -boeren niet in den bond toe te laten, opdat menscben. die buiten bet vak staan, niet ln de besturen komen. Het adviès van het Hoofdbestuur zegt dat zij alleen lid kunnen worden na ballotage, doch geen leidende functie bekleeden ln hoofd- of afdeelingsbestuur. Dit advies wordt ingetrokken, omdat het in strijd is met de statuten. Het Hoofdbestuur wil den tegenwoor- dlgen toestand handhaven. Hauwert stelt ook voor dat het Hoofdbestuur zetels afstaat of het aantal bestuursleden uit te breiden, opdat ook de groep gemengde bedrijven annex veehouderij vertegenwoordiging in het Hoofdbestuur heeft. Het Hoofdbestuur vindt uitbreiding van het bestuur thans nog ongewenscht. De afd. Oudkarspel wil bij uitbreiding van den Bond ook kleine boeren ln het bestuur vertegenwoordigd zien. door STEVEN CORNERFIELD. VOOR Jimmy Goldberg gold het spreekwoord dat hij stipt, was als de klok. Wanneer hij zijn kantoor betrad Jimmy was in dienst van het riik en hij bracht het grootste deel zijner dagen door in een der ruime lokalen van het departement van binnenlandsche zaken ik her haal. wanneer hij zij kantoor betrad, was het één minuut vóór half negen. Het zal wel altijd een raad sel blijven, hoe mcnschen van Jimmy's soort het klaarspelen de dingen zoo op de minuut af te re gelen. Deze Jimmy was een dik, blozend mensch, was even in de dertig. Wanneer men hem zag, kreeg men den indruk, dat hij goedmoedig was, bedeesd en gul. Wanneer men hem kende bleek hij zuur, lomp en krenterig. Dit is niet om wat van Jimmy Goldberg te zeggen, ten minste niet om „zoo maar iets" te zeggen. Het is de waarheid. En de menschen, die straks bij den laatsten regel wellicht nog een spoor van medelijden mochten gevoelen, mogen zich deze eigenschappen herinneren. En ze moeten daarbij m het oog houden, dat er geen reden is voor Jimmy Goldberg om zoo onaangenaam te zijn. Tenslotte heeft hij een betrekking, die niet eens zoo heel slecht wordt gesalarieerd. Hij heeft aardige kamers, een divan, een radio, een lieve moeder, die hij kan op zoeken zoo vaak hr wil en nog voel meer prettigs, dat ik niet noem. Er zijn er, die met veel minder geen medelijden voor Het is waar, hij was een pechvogel. Feitelijk moet U me van een flauw grapje verden ken wanneer ik U ver tel, dat hij de man was, die altiid in de loterij speelt en altijd een nummer heeft, waarop b ij n a een hooge prijs prh's valt. Mocht hij en dat is gebeurd in een café belanden, waar ru zie uitbreekt, dan is hij -onder twijfel do man, die het bierglas tegen zijn hoofd krijgt. En wan neer er kans is het een cn ander te breken, waar dan ook, dan is Jimmy Goldberg er de aangewezen per soon voor. Dc heer Groet wijst op het vele goede werk door den heer Galjaard gedaan, met name wordt genoemd zijn actie inzake het inhouden der melkgelden door de zui velfabriek „Aurora". De Voorzitter zegt dat de beUngen van de land bouwers behartigd zouden kunnen worden door een commissie, die overleg pelegt met het Hoofdbestuur. Op die wijze zouden de belangen van de landbouwers niet verwaarloosd behoeven te worden. Aalsmeer wil zijn streek ook in hel hoofdbestuur vertegenwoordigd zien en ©en kring vormende blijkt dat ook mogelijk. Beemster stelt verder voor om het Hoofdbestuur van 7 leden te handhaven, doch bij het stichten van een nieuwen kring één van de 3 zetels van den kring Lan- gendijk hiervoor te ontruimen. Zij wenscht den huidl- gen voorzitter gehandhaafd te zien, doch meent dat deze op groote openbare vergaderingen te kort schiet in krachten. Hiervoor zou een ander lid aangewezen mou ten worden. Het Hoofdbestuur stelt voor, hierin geen verandering te brengen. De heer Hoogland. Sint Pancras, deelt mede, dat hij zich vrijwillig niet zal terugtrekken. Het aantal land bouwers is nog niet van dien aard dat het een zetel in een hoofdbestuur wettigt. Spr. heeft al zijn krachten aan deze organisatie gegeven. Tot stemming overgaande worden herbenoemd de af tredende bestuursleden, die allen de benoeming aanne men. Wüzfgingen Huishoudelijk reglement. De voorgetelde wijzigingen van het Huishoudelijk re glement geeft aanleiding tot verschillende opmerkingen. o.a. wat betreft het uitbrengen van eventueel stemmen als er tientallen van leden zijn aangesloten, af te ron den naar boven. Er gaan stemmen op dat elke afdeel ing een gelijk aantal stmmen uitbrengt. Het resultaat is dat per 60 leden twee stemmen uitgebracht zullen wor den. Tijdens de besprekingen wordt er over geklaagd dat het een bijzonder rumoerige vergadering ls en dat er meer aandacht voor de besprekingen dient te ziin. De districten zullen de kosten van het bezoeken der districtsvergaderingen zelf moeten betalen. De overige voorgestelde wijzigingen worden aange nomen. De afdeellngsvoorstellen. Wijk aan Zee dringt er op aan dat het Hoofdbe stuur tracht bij het Centraal bureau van de Veilingen gedaan te krijgen, dat de mlnimum-veilingsprijzen mins tens worden verdubbeld. In verband met de eventueele steunregeling ontraadt het Hoofdbestuur aanneming van dit voorstel. De Voorzitter doet mededeellng over de besprekingen die zijn gevoerd met het Centraal Bestuur over de toe slagregeling en de teeltbeperking. De minimumprijzen dienen niet te hoog te zijn, om de steunregeling niet in gevaar te brengen. Tegen het praeadvies van het Hoofdbestuur gaan ver schillende stemmen op. Gelaakt wordt door den heer Regter, Beemster, dat de heer Valstar zonder de tuin bouwers voldoend erin te kennen de regeering van ad vies dient, en eveneens dat de Voorzitter van de Pro vinciale Commissie met algemeene stemmen als zooda nig werd herkozen. Het te vormen fonds dient te komen uit de staatskas, niet uit de portemonnaie van de arme Juinders. Dezelfde afgevaardigde bespreekt de steunregeling, die z.1. voor de grooten blijkt te zijn in plaats van voor de armsten der armen. Laten we een strijd voeren voor een minimum inkomen. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze stelt de Voorzitter voor den spreek tijd te rantsoeneeren, voor de voorstellers op 5 minu ten. voor de andere sprekers op 3 minuten. De meerderheid der vergadering gaat hiermee ac coord. De heer Groet bestrijdt ook het prae-advies van het Hoofdbestuur, daar toch blijkt uit dat het Hoofd bestuur vertrouwen heeft in de steunregeling. We moeten het vertrouwen opzeggen in menschen ah Valstar en als bet Hoofdbestuur dat niet doet, zegt spr. het vertrouwen in dit hoofdbestuur op. Een andere afgevaardigde noemt elke steunrege ling onzedelijk en onrechtvaardig. Hij die totaal in den put zit, kan geen goede producten telen cn krijgt dus geen steun. De afd. Beemster stelt dan ook Het was echter een geluk, dat hij zich al die kleine ongelukjes niet zoo bijzonder aantrok. Hij rekende daar zoo n beetje op. Hij vond. dat je wanneer je een café binnenliep, altijd een redelijke kans had, dat er met glazen gesmeten werd. Op één punt echter was hij zeer mismoedig ge stemd en zijn pech op dat gebied maakte hem meer malen verdrietig. Of verdrietig is eigenlijk het woord niet. Hij werd er kribbig en vervelend door. Ik heli hier het oog op het begrip: liefde. Op het voorwerp: vrouw. Jimmy Goldberg zou geen man zijn geweest, wan neer hij niet met een zekere vlotte nonchalance over vrouwen wist te spreken. Van de tien mannen slaan er acht dien toon aan, wanneer ze onder vrienden over vrouwen snrekon. Maar in feite was zijn omgang met vrouwen be perkt gebleven tot een nichtje, dat wel eens met hem naar een schouwburg ging en de meisjes waarmee hij danste op de twee feestavonden, die de vereeni ging van personeel van het departement van bin nenlandsche zaken jaarlijks placht te geven. Neen, met de vrouwen vlotte het bij lange niet. Men zou het op kantoor hebben kunnen merken, wanneer men wat nauwkeuriger had opgelet.. De ver halen van Jimmy Goldberg werden met den dag on waarschijnlijker en fantastischer. Als men er geloof aan mocht hechten dan hield Jimmy Goldberg er een harem op na, waarbij Haroen-el-Rasjid een be- ginnelingetje was. In werkelijkheid stonden de zaken anders. Al een paar maal had Jimmy tevergeefs getracht Kitty, dat was het bovengenoemde nichtje, te bereiken. Het was niet gelukt. Op een morgen vond hij een kaart, waarop Kitty haar verloving aankondigde. Dat was triest, voor een jongmensch als Jimmy Maar ziet: op het onverwachts en feitelijk te mooi om waar te zijn voor een wanboffer zooals hij, kwam er een keer, Jimmy maakte kennis met Suze. Het ging heel onromantisch in zijn werk (een botsing op de straat of een kennismaking op een achterbalcon). en er deed een wonderlijk, jonge lieve vrouw haar in trede in Jimmy's geregelde, dorre bestaan. De eerste weken was Jimmy een en al lieftalligheid cn hartelijkheid. In die dagen deed Suze hem een verhaal, dat Jimmy maar half geloofde. Hij vond het te gemaakt klinken, een verhaaltje uit een ma gazine of zoo. Suze was,vertelde ze, vroeger verloofd geweest mot een zekeren John. Deze John was een aardige jonge vent geweest, zoon van rijke ouders. Hij had alle mogelijke goede eigenschappen om een meisje te bekoren, plus geld, maar op één ding was alles gestrand. John had een onovenvinnclijken af keer van werken. En Suze had het uitgemaakt. En John was het Imd uitgegaan. Dat was het verhaal, dat, als Suze het vertelde, een ontroerend accent kroeg en meer op een tragedie leek, dan wanneer 't in koele regels neergeschreven is. een motie voor, waarin afkeuring uitgesproken wordt over de steunwet 1932, die in strijd is met een chris telijkheid en verzocht wordt een betere steunrege ling, waarbij de meest verdrukten het eerst worden geholpen. De heer Hoogland, St. Pankras, zegt, dat we met de beenen op den grond moeten blijven en rekening hou den met de tegenwoordige maatschappij. Het zijn de politieke partijen, die verandering in die maat schappij moeten brengen Spr profiteert van de steunregeling, al is het niet voldoende. Wel moeten we vechten voor richtprijzen. De motie vat spr. op als een wantrouwen in het hoofdbestuur. De steunre geling is meer van den Neutralen Bond als van het Centraal Bestuur, want de Neutrale Bond heeft haar opgedreven. De heer Rozelaar onderstreept krachtig de woorden van den heer Hoogland Voor de afd. Hoorn stelt spr. een andere motie voor en waarin geprotesteerd wordt tegen het feit, dat het Bondsbestuur de steun regeling heeft moeten aanvaarden, teneinde mede werking van andere organisaties te. krijgen. Hot prae-advies van het Hoofdbestuur wordt met zeer groote meerderheid van stemmen aangenomen. De motie van de afd. Beemster wordt eveneens met groote meerderheid van stemmen (door opstaan en zittenblijven) verworpen en de motie van de afd. Hoorn wordt ingetrokken. De afdeeling Zuidscharwoude stelt voor een schrijven tot de Boerenleenbanken te richten, met verzoek ring- vergaderingen te houden en deze na bespreking aan de Centrale's verzoeken reductie of ontheffing van rente te verleenen over 1932. De afdeeling oordeelt dat het een bevoorrechting van crediteuren zou zijn, als deze niet bijdragen voor ons onderhoud. De afdeeling Koedijk wil verlaging van alle rente's tot het niveau der rijkspostspaarbank. Het Hoofdbestuur is het hier mee eens. De heer Kramer, Zuidscharwoude, verdedigt het voorstel van zijn afdeeling. Als geen reductie of ont heffing van rentebetaling wordt verleend, zou spr. bijna zeggen, dat dan de steunregeling komt ten bate van het kapitaal. De heer Beemsterboer, Berkhout, oordeelt, dat het heele wezen van de boerenleenbank ontwricht zou worden als het voorstel-Zuidscharwoude werd aan genomen. Spr. noemt het onpractiscb en zeer onzake lijk en gevoelt meer voor het voorstel Koedijk. De heer Kramer antwoordt, dat het kinderlijk naief is om te zeggen, dat wat Warmenhuiezn wil onmogelijk is. Als er maar voldoende aandrang op de boerenleenbanken en de centrale's wordt uitge oefend. Verschillende instellingen hebben nog bui tengewone winsten gemaakt, terwijl wij leden van boerenleenbanken niet safe zijn. De Voorzitter concludeert, dat verlaging van rente gewenscht is en dat conform het voorstel-Koedijk is aangenomen. Een afgevaardigde merkt op, wat de tuinders eigenlijk wel denken, ze zullen geen rente kunnen betalen, het zal worden of van de broodcenten beta len, of staking van rentebetaling. Warmenhuizen wil onderzoek naar de haogelijkheid dat de Bond zeggingschap krgt in de veilingsorganisa ties. Het hoofdbestur acht dit niet wenschelijk. Ook dit voorstel wordt door den heer Kramer ver dedigd. hoewel hij bijna daartoe geen lust heeft, om dat het vorige voorstel van zijn afdeeling z.i. niet or ganisatorisch is behandeld. Spr. wijst er op, dat be danken voor het lidmaatschap van een tuinbouwor ganisatie niet mogelijk is, omdat de bond geen zeg gingschap heeft in de veilingsorganisatie. De heer Hoogland wil in de tuinbouworganisaties eenheid bewaren. De kwestie is trouwens maar voor een klein gedeelte voor onze organisatie van be- teekenis. Hot voorstel-Warmenhuizen wordt ingetrokken. De samenwerking met het Boerencomlté. Warmenhuizen stelt ook voor dat de Bond terugkome op het besluit om niet samen te werken met het Boe- rencomité. De afdeeling Winkel wilde den naam Neutrale Bond veranderen in ..Algemeene Bond". Het Hoofdbestuur vindt het beter den naam te laten zooals hij nu is. Do afd. Nieuwe Niedorp stolt voor, dat de Bond principieel noch practisch samenwerking uitsluit van welke organisatie ook. Uit de neutraliteit van den bond vloeit voort, dat geen stelling kan worden genomen tegen een bepaalde richting Het hoofdbestuur is er voor om samen te werken, indien dit noodig blijkt, met alle vakorganisaties, als zij een rechtspositie innemen. Nieuwe Niedorp wil ook actie gevoerd zien voor af schaffing van grondlasten en overname van de so ciale lasten door het Rijk bij een inkomen beneden f 1500. Het Hoofdbestuur verwijst naar het werkprogram. Na 3 maanden zei Jimmy, dat hij wilde trouwen en Suze stemde toe. Zo deed het niet meer zoo van ganscher harte, want ze had eigenschappen ontdekt die haar niet meevielen. Maar per slot van rekening was ze ook al de dertig gepassoerd. Het scheen bo vendien, dat alle mannen bij nadere kennismaking noodzakelijk moesten tegenvallen. John had niet willen werken, Jimmy wilde wèl werken, maar was bedilziek en gierig, benepen en af en toe lomp. Wordt ik veeleisehend? dacht Suze. Later vond ze, dat John toch duizendmaal meer man was dan de dorre Jimmy. Nog later zou ze er veel voor gegeven hebben als ze John maar terug had. Ze kon bij dat idéé moeilijk haar tranen weerhouden. De huwelijksdag naderde snel. Het is onzin om familie uit te noodigen, zei Jimmy. Dat kost han denvol geld. Hij bracht het tenslotte zoover, dat ze op een Woensdag (de goedkoope dag) naar het stadhuis zouden gaan loopen. Er zou geen familielid meegaan, dat zou Jimmy wel in orde maken. Daarvoor was wel een excuus te bedenken. Dat kon men gorust aan hem overlaten. En zoo kwamen Jimmy en Suze dien Woensdag gearmd en met strakke gezichten bij het stadhuis aan. We hebben getuigen noodig. zei Jimmy plotse ling. Daar had hij in zijn bezuinigingspolitiek niet aan gedacht. We moeten getuigen hebben, herhaalde hij en keek om zich heen. Plotseling kreeg hij twee gla- zenwasschers in do gaten, die de ruiten van het stadhuis zeemden. Kom jullie eens naar beneden, er is wat te ver dienen, verzocht hij. Ze kwamen en stemden toe. Met hun petten in de hand liepen ze achter Jimmy en Suze naar binnen. Suze keek strak. Het was of ze alle dingen door een waas zag. Terloops wendde ze het hoofd om. En gaf een gil Zo keek recht in het gelaat van den langsten gla- zenwasscher. Het was John. John met verweerde handen, witte tanden, een gebruind gezicht. John, jij. fluisterde, ze. Suze, meid! Wat. is dat? stamelde Jimmy. Voor iemand er iets van begreep, had Suze zich omgedraaid en was weggerend, de gang door, de straat op. Ze sprong op de eerste, de beste tram, die voorbij kwam. Ze hadden alleen even den tijd geno men om het adres te notceren, dat op de kar van den glazenwasscher stond. Die notitie leidde tot een huwelijk, dat volgens dc laatste berichten veel geluk herbergt. tevreden moeten zijn. Dus Jimmy Goldberg.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7