De heer Zwagerman wil niet alleen het oog richten naar de rcchtsche partijen, maar ook naar de link- sche partijen. De heer Regter, Beemster, meent. dat. het Boeren- eomité precies in dezelfde lijn werkt als wij. Dat zij niet wettig handelen is niet erg. want ook de regee ring handelt niet steeds wettig. De heer Groet bepleit eveneens samenwerking met het Boerencomité. De heer Band. Nieuwe Niedorp, oordeelt., dat de Neutrale Bond het Boerencomité niet mag uitsluiten, dan zou de bond principieel onjuist handelen. De hepr Hoogland beaamt, dat er strijd tegen het kapitalistische stelsel gevoerd zal moeten worden, maar daarom is spr. nog niet communistisch. De menschen, die hier voor samenwerking met het boe rencomité pleiten, werken voor het. boerencomité. De samenwerking berust op de praktijk en gelet dient dan te worden op het aantal, de kracht van de orga nisatie, waarmede samengewerkt zal worden. De heer Vpltrop betoogt, dat al= de tuinders niet tot daadwerkelijk verzet bereid zullen zijn, dan zal de ondergang van hen zeer snel gaan. Spr. wijst op den ge weldigen toestand van thans, den export onzer tuinbouwproducten. Is de ondergang acuut of niet'', vraagt spreker. Tot daadwerkelijk verzet zal het moeten komen. Spr. onderschrijft echter niet ge heel wat het Boerencomité wil, maar gezien de men taliteit van onzen bond, wil spr. samenwerking. De menschen van het Boerencomité zijn actief, offervaar dig om de helangen van de tuinders te behartigen, terwijl de rechtschen zich onthouden. Als samenwer king wordt afgewezen, als de conferentie-kamer wordt gekozen boven den strijd, dan zal de ondergang actueel zijn. Bedenk dat voor de ban uitgesproken wordt Een afgevaardigde van Noordscharwoude deelt me de, dat zijn afdeeling in bepaalde gevahen met het Boerencomité wil samenwerken. De heer Groet zegt, dat in het Boerencomité weinig communisten zijn: doch anti-kapitalisten. De heer Kaan, Oudkarspel, meent, dat het toch beter is voor de tuinders in één lichaam, in den neu tralen bond te blijven Het „wettig optreden zou z.i. gewijzigd kunnen worden in „zedelijk geoorloofd" en spr. wijst op het spreekwoord: „nood breekt wetten". De tuinders zullen alles moeten doen om het hoofd boven water te houden en het begrip „wettig" zal zich wijzigen. Maar voor alles zal er eneheid in onze organisatie dienen te zijn. De heer De Vries, St. Pankras, wijst op de konink lijke goedkeuring van de statuten en de leden onzer organisatie hebben er rekening mee te houden, dat we ons aan de wettige middelen moeten houden. Als spr. lid van het, Boerencomité was, zou spr. niet. pro- 'beeren lid van een neutralen hond te worden. Er gaan stemmen op dat het wel een politieke ver gadering lijkt en de besprekingen worden steeds ru moeriger, wat vooral tijdens de rede van den heer De Vries het geval is. De heer Blom, Andiik, wijst er op dat er verschil lende punten zijn. waarover moeilijk samenwerking is te verkrijgen. Spr. is wel voor samenwerking met het Boerencomité als daardoor maar niet de samen werking met andere organisaties verspee J wordt. La ten de afdeelingen zoo noorlis: met het Boerencomité sam"n werken, doch voor den Bond is dat niet mo gelijk. De Voorzitter meent dat de stem van het Roeren comité niet wordt gehoord, daar waar verbetering van den land- en tuinbouw zou zijn te verkrijgen. We moeten rekening houden met den hnidmen maat schappelijken toestand. Spr. meent bij het Boerenco mité een streven te kunnen opmerken om den neu tralen hond te doen overhevelen naar Roprencomité's Tot stemming wordt overgegaan over nt voorstel Nieuwe Niedr-p. Het hoofdbestuur is voor samenwer king indien dit noodig blijkt, met alle vak organisa fies als zij oph rechtspositie innemen. Twaatf afdc lingen stamden voor samenwerking met. het Boerencomité, 3(1 afdeelingen tegen en 1 af- deelii^s (Noordscharwoude) blanco. De afdeeling Koedijk wil intrekking van grond- en hoogheemraadschapslasten. daar deze te zwaar druk ken. Zij wil in dezen heffing naar inkomen en vermogen Het hoofdbestuur is het met dit voorstel volkomen eens. Aldus wordt besloten. Daadwerkelijke actie. De afdeeling Oude Niedorp stelt voor naar middelen om te zien. tot een meer daadwerkelijke actie, bijv. geen betaling van belastingen, waterleiding en electra. Met bedelen bij ministers en burgemeesters bereikt men niets, maar geraakt men dieper in net moeras. Het prae-advies van het Hoofdbestuur luidt: Indien onmacht om te betalen bewezen kan worden, zal het Hoofdbestuur alles in het werk stellen, dat die leden waterleiding en electra zullen behouden. De heer Bakker van Oude Niedorp heeft zich ver wonderd over de hou 'ii g van het Hoofdbestuur, dat toch wil weer gaan bedelen Met geweldig ent housiasme wijst spr. op ce zekerheid, dat. met deze halfheid de tuinders ten onder zullen gaan. De heer Hoogland zegt, dat uit het prae-advies blijkt dat het Hoofdbestuur wil opkomen voor de zwakken. De heer Bakker wil een flinl actie, opoffering, en als de insnect-ur dan komt en één wil aanpakken, clan moet het luiden/ afblijven, want xders kom je aan ons Het hoofd'- ?st.uur begrijpt den geest van de menschen niet. De heer Hart. zegt, dat het werken moet zijn een sterke vakorganisatie tot het voeren van een vak- strijd. Als wr aan de burgemeesters vragen, dan doe- wij dat als een recht, dat is eeen bedelen. Wij h~hben hij de burgen aters gewezen op onze levens voorwaarden. De heer De Pree, Winkel, heeft met genoegen de woorden vn den heer Bakker aangehoord, theore tisch waren ze prachtig, maar prr tisch is er niets te bereiken. Snr. wijs* - op dat de heer Bakker dat ook .'•an den lijve heeft ondervonden, ant toen de heer Bakker de h^'-riing niet betaalde, waar bleven toen zijn kameraden. De heer Bakker zegt., dat als de actie gevoerd zal worden, dat zal zijn over de hoofden der leiders heen. Vanuit de vergadering komt verzet tegen de wijze van afhandelen der agenda, we zitten hier om de tuindersbelangen te behartigen en een ander voegt er aan toe, niet om communistische reclame te ma ken. De heer Veltr o wijst op de onmogelijkheid voor vele tuinders, om de gelden van waterleiding en elec tra te betalen en waar dit toch geschiedt, dan wor den die gelden ingehouden van bakker en kruidenier. Een machtsinstrument zal gevonden moeten worden om hier verandering te krijgen. Het voorstel-Oude Niedorp wordt verworpen, 11 af deelingen voer, ."0 afdeelingen tegen, 1 afdeeling stem de blanco (Heerhugowaard). De afd. Warmenhuizen wil het besluit nemen tot het houden van een congres, teneinde te bepalen de strijd wijze langs vaste richtlijnen. Tot dit congres uit te noo- digen afgevaardigden van L.T.B.. Christelijke Boeren- en Tulndersbond en Boerencomité. Afgevaardigden en genoodigden hebben dan recht om een referaat te hou den van 20 minuten, en dan stemming over de besluiten. Het Hoofdbestuur acht dit practisch onmogelijk. De afd. Berkhout amendeert het voorstel-Warmen- huizen, om binnenkort een nieuwe bondsvergadering te houden, waar de strijdwijze langs vaste richtlij nen wordt bepaald. De vergadering vereenigt zich met dit amendement. De afd. Heemskerk wil naast den regeeringssteun aan den tuinbouw zoo noodig een gelijken gemeentelijker, steun met hulp van rijksgelden. In gemeenten toch, waar de bevolking voor 90 pet. uit tuinders bestaat is de gemeentesteun zeer gering, en In gemeenten met een kleiner percentage tuinders de steun naar verhouding grooter. Een bevoorrechting dus. Het hoofdbestuur oordeelt dat er actie gevoerd meet worden voor een goede steunregeling. Wordt goedgevonden. De afd. Hauwert wil het daarheen leiden dat de ge mengde bedrijven, wier inkomen beneden f 1000 blijft, ook kunnen bekomen de garantieprijzen van de door hen geveilde tuinbouwproducten. Geageerd dient te wor den tegen de bepaling van beteelde oppervlakten en de verhouding 1/5 om 4'5 zal meer voldoening geven als tevens aan het totaal inkomen de hand wordt gehouden Dezelfde afdeeling wil actie voeren tot vrijstelling of opheffing van grondbelasting voor hen, wier Inkomen minder dan f 100C bedraagt, voor hen die den grond ge bruiken als arbeidsmiddel. Het Hoofdbestuur verwijst naar het werkprogram. De afd. Castricum wil dat elk jaar een bestuurslid aftreedt, zoowel van hoofd-, kring- als afdeelingsbe- stuur, die dan het volgend jaar wederom verkiesbaar is. Op deze wijze wordt voorkomen dat men zal kun nen zeggen dat het bestuur maar een gesloten on deronsje is. Het Hoofdbestuur wijst, er op, dat het voorstel in strijd is met het reglement. Voor gelijkstelling. De afd. Oudkarspel wijst op de beslissing van de regeering om de loonen in de werkverschaffing voor het platteland op 25 cent en voor de stad op 38 cent per uur te bepalen en wil actie voeren om daarin gelijkstelling te krijgen. Zij ziet hier een tuindersbe lang in, omdat de normen in de werkverschaffing wel tot basis kunnen zijn voor een eventneele steun regeling voor 1933. Het Hoofdbestuur is het hiermede eens. Op welke wijze zal nader worden bepaald op het te houden congres. De afdeeling Winkel stelt voor de statuten te ver anderen en wel waar „Neutrale" staat te wijzigen in Algemeen en Bond. De heer De Pree licht toe, dat naast het ijveren voor een betere steunregeling, het gewenscht is den boeren en tuinders te wijzen op de oorzaken der crisis. Richtlijnen moeten worden aangegeven om te komen tot een betere maatschappelijke samenleving. Het hoofdbestuur wil den naam onveranderd laten en de Voorzitter wijst er op, dat de neutraliteit in gevaar zou worden gebracht. Conform het prae advies wordt besloten. De afd. Langereis wil een groote actie op touw zet ten voor vrijstelling van grond- en personeele belas ting en de heer Gaijaard verduidelijkt dit voorstel, wijzende op de hooge opcenten op grond- en per soneele belasting. Aan de regeering zou uitstel of af stel van belastingbetaling gevraagd kunnen worden. In ieder geval zou in deze richting aandrang uitge oefend dienen te worden. Het bestuur zal in die richting werkzaam zijn. Het Inhouden van tnelkgelden. De afd. Langereis wil actie gevoerd zien tegen de onrechtvaardige gedeeltelijke inhouding der melkgel den door de crisiszuivelcentrale (z.g.n. fondsvor ming). De kleine boeren (opzetters) worden daardoor gedupeerd, daar zij, alleen s winters melk leveren, dus later van de ingehouden gelden niet kunnen prufiteeren. Het Hoofdbestuur wil alles in het werk stellen en zich zoo noodig laten bijstaan door deskundige le den. Van de Crisiszuivelcentrale is reeds bericht inge komen, dat van een vorming van een reserve geen sprake kan zijn, en gewezen wordt op de a.s. ver mindering van export. De heer Gaijaard betwijfelt aan de hand van de mededeelingen van den directeur van „Auroa" of wat in het schrijven van de C.Z.C. staat wel precies juist is. Voor de wintermeik wordt hoegenaamd geen steun gegeven, en een potje wordt gevormd om in het voorjaar een boogere uitkeering te kunnen uitbeta len. Aandrang op de regeering dient uitgeoefend te worden, dat de toezegging 2 cent toeslag wordt na gekomen. Met het prae-advies van het hoofdbestuur gaat de vergadering accoord. De afd. Langereis wil ook actie voeren tegen het inhouden van melkgelden van belastingschuldigen door de Zuivelfabriek „Aurora' te Opmeer op last van den fiscus. Het hoofdbestuur heeft dit rechtskundig doen on derzoeken en deelt mede, dat de fiscus daartoe het recht heeft. De heer Gaijaard wijst op het gevaar dat weldra zooiets aan de tuinbouwveilingen geschiedt en wil hier ernstig bij de regeering tegen protesteeren. Hiertoe wordt besloten. De afd. Berkhout stelt voor, de statuten zoodanig te wijzigen, dat doe mogelijkheid zich opent voor de af deelingen om met vereenigingen van werknemers een collectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan. Het Hoofdbestuur zou met dit voorstel accoord gaan, ware het niet dat het door kosten van nood zakelijke statutenwijzigingen moeilijk uitvoerbaar is. Berkhout geeft statutenwijziging in overweging, opdat het bezwaar van het Hoofdbestuur wordt on dervangen. Zal later dus besproken worden. De afd. Berkhout geeft voorts beleefd in overwe ging dat Hoofdbestuursleden hun redevoeringen voor meetings of protestvergaderingen opstellen in overleg met het geheele hoofdbestuur. De vergade ring weet dan dat het gesprokene de meening is van het geheele hoofdbestuur en daardoor wordt er meer waarde aan het gesprokene gegeven. Het Hoofdbestuur gaat hiermee accoord. Enkele afgevaardigden verzetten zich tegen dit voorstel, er is al censuur genoeg. De heer Beemsterboer, Berkhout, zegt, dat het voorste] gedaan is met opbouwend doel. Als de strek king van het betoog maar door het Bestuur wordt gedeeld. De afd. Beemster is sterk gekant tegen het voor stel en vraagt, of het bestuur het monopolie heeft om op een meeting te spreken en niet de leden. Laat men een lijst van sprekers aanleggen, maar dan zon der censuur. Het voorstel-Berkhout wordt aangenomen. De afd. Beemster stelt voor. het Hoofdbestuur op te dragen, over te gaan tot uitgave van een vlug schrift in groote oplage, gericht tot den geheelen Ne derlandschen tuinbouw. Het wordt zeer noodzakelijk geacht, den algemeenen noodtoestand en de steeds slechter wordende afzetmogelijkheden aan alle tuin ders in Nederland kenbaar te maken en tevens, dat •le leiding op veïlingsgebied niet de belangen der tuinders, maar die der bezittende klasse op het oog heeft. Het Hoofdbestuur antwoordt, dat de toezegging van den Voorzitter van het Centraal Bureau der Veilingen, om overleg te plegen met de stands-orga nisaties over de steunwet 1933, tot eenig afwachten noopt. De neer Velt.rop wijst er op, dat de heer Valstav meer de belangen van de regeering naar voren brengt dan die van de armsten der armen en daarom acht spr. een vlugschrift noodig. Het Hoofdbestuur stelt voor, de quaestiê op het a.s. congres te behandelen. Wordt goedgevonden. Daarna komt in bespreking de opmerking van de afd. Beemster, dat de huidige voorzitter op groote vergaderingen in krachten tekort schiet. Waar ge bleken is, dat de Voorzitter deze opmerking als een hcleediging opneemt, neemt de afd. deze opmerking terug. Planmatige teeltregellng. De afd. Oostwoud wenscht een planmatige teelt regeling der groententeelt en wil de oppervlakte met een derde verminderen, en daarnaast de groot bedrijven van grove tuinbouwproducten uitscha kelen. Overproductie van groenten zal dan riiet of in veel mindere mate voorkomen en men krijgt een gemakkelijker controle dan bij toeslag. Het Hoofdbestuur is van oordeel, dat de beper king moet worden gezocht in de landbouw- en spe culatieve tuinbouwbedrijven. De heer Nes verdedigt het voorstel-Oostwoud. Uitvoerige bespreking volgt weer, met het resul taat, dat het prae-advies van het Hoofdbestuur wordt aangenomen. Het is langzamerhand half zes geworden, de ver gadering begint te verloopen, hoewel nog verschil lende voorstellen behandeld moeten worden en ook het aantal persvertegenwoordigers wordt steeds kleiner. Ook wij hebben het slot niet afgewacht. de OMGEVING N I EU U' E N E DO ItP Haandag had in de zaal van den heer Kossen een vergadering plaats van de plaatselijke afdeeling der S.D.A.P., met als spreker het Tweede Kamerlid Duijs. De zaal was stampvol. De heer Duijs spreekt er over hoe aanstonds de massa haar stembiljet zal moeten gebruiken bij de komende verkiezing, en hoe er in de S.D.A.P. naast parlementaire actie, moet zijn buiten-parlementaire actie. Men heeft een politieke beweging en een eco nomischen strijd. De S.D.A.P. staat met haar strijd op den bodem van de wettige middelen. Haar doel is het socialisme en de S.D.A.P. zelf is slechts de orga nisatïevorm. Socialisme is een proces van ontwikke ling dat niet door ons wordt gemaakt maar geconsta teerd. De natuur is niet tegen te houden, het kapita lisme brengt zelf het socialisme voort. De wereldoor log is niet de schuld van dezen crisis, maar heeft het crisis-proces verhaast. De klassestrijd vloeit voort uit de tegenstelling van kapitaal en arbeid. Bij de bespreking van de muiterij op de Zeven Pro vinciën wordt de hoer Duijs steeds onderbroken door een paar personen met allerlei interrupties. Een oogenblik dreigde de vergadering in het honderd te loopen. Nadat de voorzitter met verwijdering had ge dreigd, herstelde de orde zich en kon de heer Duijs zijn rede voortzetten, die hij eindigde met te zeggen, dat zooveel te beter socialist we zijn, zooveel te meer handelen we in overeenstemming met de leer van Christus. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik ge mankt door den O.S.P'er Veltrop van Beemster. De ze wijst op de nodozakelijkheid van vorming van een eenheidsfront tegen het steeds bruter wordende fas cisme en vraagt hoe het socialisme moet worden ge vestigd als hét proletariaat steeds wijkende is en haar in den loop der tijden door moeizamon strijd verkregen rechten weer ziet ontnemen. Ook vraagt hij wat de S.D-A P. denkt te doen als er weer e9n wereldoorlog uitbreekt. Spr. eindigt met de oproep aan alle socialistisch denkenden tot vorming van het eenheidsfront. De heer Duijs zegt. dat hij nooit anders doet dan strijden voor een eenheidsfront van proletariërs, maar dat de O.S.P.'ers dat zelf hebben verbroken Wat de S.D.A.P. zal deen bij het uitbreken van een wereldoorlog is niet te zeggen. Nu kan men niet an ders dan een diepe haat tegen oorlog en militai- risme prediken. In socialisme ziet spr. het meest practische christendom. Do kerk zal nog wel do wrange vruchten plukken van de door haar bewe zen diensten aan kapitalisme en materialisme. Spr zegt, dat de O.S.P. ers wat ongeduldiger zijn dan do soc.-democraten en noemt het verschil een tempera mentskwestie. Ook spr. wil strijden voor een een heidsfront en zeet te zoeken naar hetgeen vereent en niet naar wat scheidt. Tijdens de debatten had de vergadering een zeer rustig verloop. Te ruim 12 uur sloot de heer Gaijaard deze ver gadering. ANNA PA 11 LOWNA Faillissement. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de ere- diteurenlijst In bovengenoemd faillissement. Deze ltjst telt 13 crediteuren met een totaal passief van f 22.6S5.62 waarvan preferent f 474.90. De baten zijn nog niet vol ledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn: A, Ra ven geldleening f 3102.45; H. Delver geleverde goederen rente en kosten gedeeltelijk preferent f 1038.54; N.V. Levensverz. Mij. „Utrecht" Utrecht geldleening en ren te f 17959.91. Openbare vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 4 Maart 1933 des voormiddags te 10 uur In het Polderhuis. Punten: L Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorstel tot het opruimen van den duiker door den Lagedijk ter plaatse van de voormalige balkenhaven van P. Wilms, gelegenheid biedende tot het inlaten van water in den Zuidpolder. 4. Voorstel tot verkoop van een perceelsgedeelte, waar op een hoek van het pakhuis van J. Krouwel is ge bouwd. 5. Voorstel tot het geven van een bijdrage van f 10. over het jaar 1933 aan het comité tot bestrijding van de iepenziekte. 6. Voorstel tot converteering van de geldleening groot f 99.000 a 5 pCt 7. Vaststelling van de begrooting voor 1933. 8. Rondvraag. LANGEND IJ K NOG MAAR STEEDS DE TWUIJVERWEG. De gemeenteraad van Zuidscharwoude had het in de hand, een eind te maken aan de lijdensgeschiedenis, die men hier met den Twuijverweg doormaakt. Im mers, vier van de bij dien weg betrokken gemeenten hadden zich in principe voor overname door het Hoog heemraadschap verklaard, doch de gemeenteraad van Zuidscharwoude werpt roet in het eten en spreekt zich teeng overname uit. De sympathieke bedoelingen van den Burgemeester van St Pancras, die zich op zoo ver dienstelijke wijze heeft beijverd, zoo'n mooien weg in zijn eigen gemeente te krijgen, hebben daardoor, jam mer genoeg, schipbreuk geleden. De vraag rijst nu, of de eene gemeente de 4 andere gemeenten in haar po gingen zal kunnen dwarsboomen, We gelooven, dat de gemeente St. Pancras (en we vernamen, dat dit ook in de bedoeling ligt) zich nu tot Ged. Staten zal wenden en zich daar zal beroepen op de gemeenschappelijke regeling, die ruimte laat voor de oplossing van een ont staan geschil. Dit conflict is nu door de uitspraak van Zuidscharwoude ontstaan. In een dergelijk geval doen, volgens een der bepalingen van de gemeenschappelijke regeling, Ged. Staten uitspraak. Dit college heeft zich reeds uitgesproken voor de wenschelijkheid, dat de Twuyverweg in eigendom en onderhoud naar het Hoog heemraadschap zal overgaan, zoodat, wordt deze zaak als geschil aan het oordeel van Ged. Statet. onderwor pen, de beslissing niet twijfelachtig zou zijn. Voor den Langendijk is er in de totstandkoming der overeenkomst nog eenig perspectief gelegen. Kwam de overeenstemming tot stand, dan zou de nieuwe Twuy- verweg in breedte en constructie aansluiten bij dien door St. Pancras. Als de Langendijker gemeenten zich dan eens ver stonden met het Hoogheemraadschap voor aanleg en onderhoud der dorpstraten en de technische dienst van hét Hoogheemraadschap toog eens aan het werk. om van de Langendijker straten u maken, wat er van te maken is, deze dorpengemi jaap zou er in aanzien en aspect niet dan wel bij kunnen varer*. Vast staat wel, dat met het besluit van Zuidschar woude de Twuljverweggeschiedenis niet uit is. De Dlocesanen Land- en Tuinbouwersbond heeft een voorstel van de afd. Langendijk aangenomen, waar bij de wenschelijkheid en noodzakelijkheid wordt be pleit, dat de afdeelingen van den L.T.B., als zoodanig zich bü de vereeniging Bloembollencultuur kunnen aan sluiten, zonder dat daarvoor dus afzonderlijke afdeelin- moeten worden opgericht. NOORDSCHARWOUDE. De gemeenteraad komt a.s. Donderdagavond om 8 uur in openbare raadsvergadering bijeen. Politie. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Maandagavond vergaderde de vereeniging „Burger plicht" in café „de Burcht". Aau. .rig met bestuur 17 leden. De voorzitter, de heer Jb. Zutt, opende met een welkom, waarna lezing der notulen volgde, welke na een kleine opmerking werden goedgekeurd. Voorz. deelt mede, dat het ledental dit jaar bij het oude Is gebleven. De secr. leest hierna het jaarverslag, waaruit wij vermelden, dat de vereen, thans 7 jaar be staat. dat gedurende dien tijd in totaal 496 ziekendagen onder de leden zijn geweest, waarbij éen lid arbeids- hulp moest verleenen. ger. op f 3 perd ag. zegt secr., zou dat totaal f 1488 bedragen. Gezien dit bedrag, hetwelk anders bij zik zijn zou moeten worden uitgegeven, meent secr. hiermede te hebben aangetoond, dat deze vereen.ging terdege reden van bestaan heeft. Voor het keurig jaarverslag wordt den secr. dank gebracht. Uit de rekening bleek dat in 1932 was ontvangen f 9.70 met een kassaldo ad f 81.43 is f 91.13 plus uitgaaf f 12, alozo een saldo van f 79.13 De ontvangsten zijn voor dit jaar zoo laag omdat geen contributie is geïnd, dit met het oog op de slechte tijden. Door het bestuur wordt nu het voorstel gedaan om dit Jaar f *\50 te heffen, om hierdoor te voorko men dat de kas een veer moetlaten. Aangenomen. Het salaris van het bestuur, zijnde f 2.50 voor elk lid van het dag. bestuur en f 0.50 presentiegeld voor de anderen, blijft bij het oude. De aftr. bestuursleden, de heeren Jb. Zutt en G. Stoop worden bij groote meerderheid herkozen en aan vaarden dit wederom. Besloten wordt om ook dit jaar bij voorkomende ziektegevallen onder de leden, weer 6 volle- en 7 halve weken hulp te verleenen. BIJ de rondvraag dankt de heer D. Visser voor de in het afgeloopen Jaar genoten hulp bij ziekte ondervonden De heer Jb. Zutt vindt het zoo onbegrijpelijk dat in dagen van arbeidsnood zooals thans, er patroons zijn. die arbeidskrachten uit andere gemeenten nemen, ter wijl er nog zoo velen ter plaatse om den kant loopen. Daar door gemeente, kerk. diaconie enz. reductie op d« landhuur wordt gegeven, dus zij van die plaatselL»ke instellingen genieten, brengt dit tocb ook mede dat zul ke personen om hun plaatsgenooten denken en hierdooi tevens den midenstand dienen. De heer K. Kalf merkt op dat dit wel eens moeilijke gevallen zijn, vooral wanneer bij koolafbladan huln non- dlg Is, daar men voor dit werk niet een ieder kan ge bruiken. Voorts waren allen het met den heer Zutt eens. wel ke hoopte dat door mldel van de pers onder 't oog der menschen werd gebracht en resultaat mag hebben. Hierna sloot voorzitter met dank aan allen deze ver gadering. WIERINGEWAARD A.s. Zondag 5 Maart komt de Noordhollandsrhe Cine ma voor het eerst ln de Wieringerwaard. met een schit terend sprekend en muslceerend filmprogramma in de tooneelzaal van H, v. d. Woude. BAFSINGERHOFN Met ingang van 1 Maart a.s. is met de tijdelijke waar neming van de functie van hoofd der school te Kol- horn belast de heer C. J. Nonnekes. terwijl tot tijdelijk onderwijzer aan die school werd benoemd de heer Buis kool. thans waarn. onderwijzer aan de UD.O.-school te Scha'gen. Door B. en W. werd naar aanleiding van daartoe inge komen verzoekschriften besloten: aan W. Pool te Kolhorn verlof te verleenen voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank ln het klein (verlof A) ln te trekken het ten name van J. Herman Cz. staan de verlof A; aan Mej. E. van Houten volledige vergunning te ver leenen voor den verkoop van sterken drank in het klein de ten name van Jb. Roeters staande volledige ver gunning in te trekken. WARM EN HU I ZEN BOYCOT VAN DUTTSCHE GOEDEREN. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Centrale Veillngsvereeniging „Warmenhuizen en Omstrken" voor de a.s. jaarvergadering van de Groep Veilingsvereenigin- gen uit den Ned. Tuinbouwraad het volgende voorstel ingediend: „De Centrale Veilingsvereeniglng „Warmenhuizen en Omstreken" stelt aan de algemeene vergadering voor het Groepsbestuur op te dragen maatregelen te nemen om een algemeene boycot van Duitsche goederen te or- ganiseeren. Toelichting: Nu met ingang van 1 Maart J.l. door Duitschland de Invoerrechten voor sluitkoo! zoodanig zijn verhoogd, dat deze maatregel met een invoerverbod is gelijk te stellen en ook voor onze andere tuinbouw producten gelijke maatregelen zijn genomen of nog zijn te verwachten, meenen wij dat het oogenblik is geko men om tegenmaatregelen te nemen. Daar door de maatregelen van Duitschland niet al leen het bestaan van onzen land- en tuinbouw, maar ook indirect de welvaart van de geheele bevolking van ons land wordt bedreigd, achten wij het gewenscht. dat ons volk voortaan bij zijn inkoopen van goederen er zich rekenschap van zal geven of deze goederen afkomstig zijn uit een land, dat ook van ons wenscht te koopen, of uit een land als Duitschland, dat ons de gelegenheid om onze eigen producten af te zetten beneemt, en dat, terwijl de waarde van den Duitschen invoer in ons land twee maal zoo groot is als de waarde van den Neder- landschen invoer in Duitsohland. Hoewel wij op een vriendschappelijke verhouding met Duitschland grooten prijs stellen, meenen wij, dat onze bevolking deze handelwijze niet langer lijdelijk kan dul den en tegenmaatregelen moet nemen. Wij achten k~t om vorenstaande redenen gewenscht, dat onze bevol king wordt opgewekt, zoolang Duitschland zijn houding niet verandert, geen Duitsche goederen meer te koopen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 8