De muiterij op „De Zeven_Provinciën". Het stroopersdrama te Egmond Tweede Kamer 12? VIER MILUARD LITER MELK TE VEE? De ontvoering van den bankier Boeticher Aanslag op esn hoo«snannings!eiding ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van Dinsdag. Jachtopziener vrijgesproken. De Rechtbank neemt zelfverdediging aan. De Alkmaarsche rechtbank heeft gister uitspraak ge daan in de zaak tegen den jachtopziener J. v. d. B. te Egmond-Binnen die in den avond van 23 November 1932 het noodlottige revolverschot heeft gelost op den 25-ja- rigen strooper Krijn Dekker, waardoor deze doodelijk werd getroffen en spoedig overleed. De officier van justitie, die oordeelde, dat verdachte uit zelfverdediging had gehandeld, had vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging gerequireerd. De rechtbank achtte in haar uitspraak opzet niet be wezen en sprak verdachte vrij van de primair ten laste gelegde, zware mishandeling. Ook het subsidiair ten laste gelegde mishandeling met doodelijken afloop of dood door schuld, achtte de recht bank niet bewezen. Overwegend, dat verdachte uit noodweer en zelfver dediging had gehandeld, sprak zij daarom verdachte vrij en ontsloeg hem van alle rechtsvervolging. Jan de Gr., koopman te Helder, gedetineerd, rijwiel diefstal meermalen gepleegd, 1 jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren en op te leggen bijz. voorwaarden met felicitatie van de Rechtbank. Nan de H., visscher te Texel. Hooger beroep, visschen met de wonderkuil. 2 x f 5 boete of 1 dag. Wonderkull niet verbeurd verklaard. Corn. Mart. H. en Hendrik K., Texel, als voren ieder 3 keer f 5 boete of 3 keer 1 dag. overigens a.v. Pieter Corn. VI. en Pieter v. d. V, Wieringen als voren, ieder 2 keer f 7,50 boete subs 2 keer 1 dag, overigens als voren. Cornelis den H., tuinder Broek op Langendijk, auto- besturen, hoewel hem de bevoegdheid was ontzegd, en vervalschlng van een nummerbord, 4 mnd gev. Joh. Marie BI., stoffeerder. Hoorn, diefstal van een dynamo, f 75 boete of 75 dagen en schadeverg. ult de OMGEVING Z IJ P E SCHAGERBRUG. In een op Maandagavond j.1. gehouden Bestuurs vergadering van de Vereeniging „Algemeen Belang" alhier, werd besloten a.s. herfst een Floralia-tentoon stelling te organiseeren. Door eenige dames zal dezer dagen bij de inwoners van Schagerbrug en omgeving worden rondgegaan om aangiften tot deelneming aan deze tentoonstelling in ontvangst te nemen. Aan hen. die minstens f 0.25 bijdragen in de kosten, zal voor rekening der vereeni ging een 5-tal plantjes ter opkweeking worden uitge reikt. Tevens zullen aan de schoolkinderen plantjes worden uitgedeeld. Er zal voorts gelegenheid bestaan eigen bloemen en planten voor de tentoonstelling in te zenden. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld zal de gymnastiekver- eeniging alhier en de zangvereeniging „K. en V." van S1 Maarten, op den a.s. Nutsavond medewerking ver- leenen. Beh. 3 een 'weetal tooneelstukjes, zal een mooie cajtate voor koor. sopraan- en ban'ton-solo worden opgevoerd. Ai met al belooft het voor de le den een mooien Nutsavond te worden. Naar wij vernemen zal de heer J. Veuger, aanne mer alhier, op het perceel land naast da O. L. school een tweetal burgerwoonhuizen bouwen. WIERINGEN De eerste Wieringer Bioscoop-onderneming „Hotel de Haan", heeft een stuk grond aangekocht van het R.K. Kerkhestuur. Zoo men ons mededeelde, zal hier op een nieuw bioscoopgebouw verrijzen. De feestavond der voetbalvereeniging „Succes" is uitgesteld. Verlaging der stroomtarieven voor pol dergemalen. Het volgende adres is door de afd. Wieringen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw verzon den aan Gedeputeerde Staten van Noordholland: Het Bestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Wieringen, heeft door deze de eer bij Uw College beleefdelijk, doch met klem aan te dringen het daarheen te willen leiden dat binnen den kortst mogelijken tijd worde overgegaan tot ver laging der tarieven, geldende voor de poldergemalen in dit gewest. Reeds eerder is in de afd.-vergaderingen aangedron gen een dergelijk verzoek tot Uw College te richten, doch eene mededeeling van een der vertegenwoordi gers van het P.E.N., die hierop neerkwam, dat na de verlaging van de tarieven voor maalinrichtingen enz., ook de verlaging van de tarieven voor polder bemalingen aan de orde zouden komen, was aanlei ding dat hieromtrent een afwachtende houding werd aangenomen. Thans echter, nu bij het opmaken der begrootingen, de post van stroomkosten zer bijzonder de aandacht trekt, omdat, (in tegenstelling met de andere posten, waarbij over de geheele linie de zoo hoog noodzake lijke verlaging kon worden toegepast), hier eerder eene verhooging moet worden toegepast, mede omdat, zooals van waterschapszijde werd medegedeeld, een reeks van onder allerlei benamingen toegevoegde hij rekeningen, het bedrag der geldende tarieven met on geveer 30 verhoogen, is deze vraag opnieuw aan de orde gesteld. Dat, ook nu, terwijl het opbrengen der polderbelas- tingen door de in hoogen nood verkeerende boeren bevolking, bij velen tot eene onmogelijkheid is ge worden, bedoelde herziening der tarieven, nog haar beslag niet heeft verkregen, heeft, zooals bekend, in velerlei kringen bevreemding gewekt Het is ook daarom dat het bestuur het in hoofde dezes omschre ven verzoek met te meer aandrang bij Uw College ter welwillende overweging aanbeveelt. HOOGWOUD Burgerlijke stand. Van 1 tot en met 28 Februari 1933. Geboren: Marijtje, dochter van Dirk Bakker en van Siebrigje Mulder: Petrus Andreas, zoon van Pie ter van Diepen en van Catharina Komen: Perus Ge- rardus, zoon van Laurentius Theodorus Schilder en van Agatha Koppes; Hendrikus Gerardus, zoon van Cornelie Spruit en van Elisabeth Bos; Barberdinu*, zoon van Jannes van Wijk en van Renske van Slo ten; Antje, dochter van Klaas Bakker en van Anna Blokker; Cornelis Nicolaas, zoon van Siraon Besse- ling en van Maria de Boer; Afra Alida, dochter van Roelof op den Kelder en van Margaretha Maria Beers; Overleden: Geene Ondertrouwd: Joseph Breed, oud 24 jaren, te Hoog woud, met Maria Anna Groot, oud 23 jaren, te Hoog woud; Jacob Appel, oud 23 jaren te Winkel met Ma ria Hemke, oud 25 jaren, te Hoogwoud: Fokke de Vries, oud 24 jaren met Catharina Koster, oud IS jaren, beiden te Hoogwoud Jan Gerrit Jonker, oud 23 jaren met Antje Keizer, oud 23 jaren, beiden te Hoogwoud. Getrouwd: De drie eerstgenoemden. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 28 Februari 1933. Afra Maria Dirkson, R.K., van Noordein naar Eg- mond Binnen; Klamer Haak, N.H.. van Aartswoud naar Odoorn (Valthermond): Cornelis Reijerus Ni colaas de Boer, van Koordeind D 53 naar N. Niedorp; Quirinus Kamp, R.K., van Weer naar Bergen (N.H.i; Geert Muller, N.H., van Aartswoud naar Princen hage: Dirk Manshanden, R.K van Gouwe H 9 naar Sijbekarspel; Jannes Bos en gezin, NH. van Kerke- laan C 33 naar Nieuwe Niedorp; Maria Hemke, N.H., van Aartswoud F 40 naar Schagen. Regentenstraat: Fokke de Vries, N.H., van Gouwe naar Nieuwe Nie dorp; Catharina Koster, N H., van Gouwe H 47 naar Nieuwe Niedorp: Jantje Luik, N.H., van Koordeind D 50 naar Schagen; Hendrik Draaijer en gezin, geen, van Enkhuizen naar Aartswoud E ongeil.; Jacob Bakker. N.H., van Winkel naar Aartswoud G 33: Pie ter Koster, N.H., van Midwoud naar Gouwe; Adria- nus Bakker, R.K., van Wognum naar Gouwe H 62. AARTSWOUD. Het woonhuis en erf, behoorende aan den heer R. de Wit alhier, is onderhands gekocht door den heer H. Wendel te Zuidscharwoude. Dezen heeft het plan er een manufacturenzaak te vestigen. OUDE NIE DOPP Zondagavond kwam de tooneelvereeniging „Mo lière" alhier voor het voetlicht met een tooneelspel in drie bedrijven van Jo van Ammers-Kuiler. „Roe ping" in de tooneelzaal van den heer Feijs. Er was veel publiek, waaruit blijkt, dat ondank* de ongunstige tijdsomstandigheden de belangstelling voor de plaatselijke vereeniging niet is verflauwd Dit zou ook bepaald jammer zijn, want de vereeni ging .Molière" mag er trotsch op gaan in haar mid den eenige zeer goede krachten te hebben, die het dilettantentooneel in het algemeen en de plaatse lijke vereeniging in het bijzonder eer aandoen. De hoofdrollen werden, zooals we gewend zijn, uit nemend vertolkt, terwijl ook de overige rollen in goede handen bleken. Het publiek beloonde dc spelers met dankbaar ap plaus bij het vallen van het doek, dat nog eenige malen opging. Mej. Mijts. die de rol van „Marianne de Raadt" uitnemend speelde, werd een bouquet seringen aan geboden. Een gezellig bal besloot den avond. ANNA PAULOWNA Hoe sneller je met een auto rijdt, hoe armer wordt je. is een spreekwoord; een ander spreekwoord luidt: de gestadige jager vangt het wild. Als je de venter van de coöperatie „De Tijdgeest". S. de Waal met zijn paard en wagen langs onze wegen ziet ku- chelen. denk je allicht, hoort die ook nog in onzo hedendaagsche maatschappij thuis, of heeft hij bo vengenoemde spreekwoorden in zijne gedachten? Maar als je dan het jaarverslag van de coöperatie ..De Tijdgeest" over 1932 doorleest, en je ziet de om- DE INTERPELLATIE ALBARDA Er was zeer groote belangstelling toen de heer Al- barda zi n interpellatie in de Tweede Kamer aan ving over \\a' op Dc Zevp.j Provinciën was gebeurd. De bedoeling van deze internellatie, waarbij tal van vragen werden gesteld, was om eenige feiten vast te stellen. Het betreft hie* een vraagstuk van staatkun dig belang, hoewel de reg-cring, die vertegenwoor digd h door den minister van Defensie, dat niet schijnt in te zien. De heer Albarda liet eerst de voorgesr.hiedens de revue passeeren, sprak over de salariskorting. het bekende telegram van den vlootvoogd, de opvatting dat de salaris! irting van de Daan was en dat de tegenspraak daarvan eerst kwam toen de vloot reeds was uitgevaren. In zijn eerste vraag vroeg de heer Albarda of nadere mededcelingcn niet bevestigd heb ben, dat de bewoordingen an iet telegram van den vlootvoogd bij -Men de c.natting hebben doen post vatten, dat van de tweede salariskorting was afge zien. We rorn, zoo vroeg de interpellant ve'"d .-, heeft de vlootvoogd, toen hem bleek, dat dit misverstand be- s*-nd, niet op de snelste wüze maatregelen getroffen, om dat weg te nemen? En waarom heeft ook de Ne- derlandsche regeering niets gedaan om het misver- and op te helderen? Ook op de aan het C A.M.B.O. geweigerde audiëntie kwa* Je heer Alharda terug in de vierde vraag. Het C.A.M.B.O. had het personeel uit de verkeerde waan kunnen verassen en de re geering omtrent do stemming van.het personeel kun nen inlichten. De beer A rda bracht ir. herinner" dat de bon don an het marinepersoneel niet alleen de muiterij hebben afgekourc., maar ook te voren alles hebben ge daan om het vlootpersoneel, dat onder den indruk wr j van het Enaelsche en Australische voorbed-" van dierst weigering, dat succes had gehad, van il legale actie te weerhouden. Toch rijgen de honden de schuld. Heeft iemand daarvoor de bewijzen? In ~*m vijfde vraag oeg de heft- '\irda daarom, of deze houding der bonden aan de regeering be kend is. Vervolgens werd gevraagd, wanneer do bemanning van „De Zeven Provinciën" mededeeling van het nieuwe kortingsbesluit heeft gekregen. Is de regee ring niet van meening, dat dit nieuwe besluit een plotselinge en nieuwe teleurstelling moest teweeg brengen? De heer Albarda vraagt zich af, of comman dant en de officieren in deze omstandigheden niet bijzonder waakzaam hadden moeten zijn. De officie ren moesten toch op de hoogte van de stemming zijn, maar ondanks dat de commandant tweemaal was ge waarschuwd, hield hij een fuif en liet het schip ach ter onder het opzicht van jonge officieren, die men nota-bene niet had ingelicht over wat zou kunnen gebeuren. Toen de bemanning der Zeven Provinciën optrad, sprong de le officier-over boord, de anderen hadden geen geladen revolvers. Maar spr. achtte dit laatste niet noodig, een flinke kerel die moreel overwicht heeft, had in degelijke omstandigheden geen revolver noodig. In de volgende vragen vroeg spr. naar de juistheid dezer feiten. Spr. vroeg verder: Is de regeering dan niet van oor deel, dat de stemming, waardoor de muiterij is voort zetten van de bezorgers, dan staat Simon de Waal op de vierde plaats met de cijfers van: winkeiwa ren f 19.203.87, banket f370.88, brood f2994.;.'1', teza men f22.635.05. Toch zeker iets van beteekenis, wat je zoo opper vlakkig niet zoudt denken. BREEZAND. Faillissement N.V. Bloembollenkweekerij en Handel v.h. E. P. Zwager te Breezand. Het Weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de creditcurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 18 crediteuren met en totaal Dassief van f77.708.09, waarvan preferent f38.125.86. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteu ren zijn: J. C. v. d. Eijken, le hypotheek, rente en geldleening preferent f35063.18 plus p.m.; J. W. Stolte geleverde goederen f 3155.G5; N.V. Friesch Groning- sche Hypotheekbank geldleening rente provisie en kosten f28684.— plus p.m.; E. P. Zwager geldleening f 422.92. LANGENDIJK Men deelt ons mee, dat de tuinbouwers, in tegen stelling mot vorige jaren, dit jaar geen last hebben van de zwarte waterratten. Hadden de bloembollen er toen bijzonder van te lijden, dit jaar is dit geluk kig niet het geval. Toch zijn er geen bijzondere maat regelen, in den vorm van verdelgingsmiddelen, ge bruikt. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de 2 nief-omschreven zetels voor de R.K. Staatspartij in de kieskringen HaarlemDen Helder, verkreeg bij de in de kiesvereenigingen gehouden stemming voor de candidaatstelling van de Tweede Kamer, de aftredende heer C. van de Bilt 7345 stem men en onze plaatsgenoot de heer J. Groen Az. 5527 stemmen. In Katholieke kringen is men er zeker van dat de heer Groen als Kamerlid zal worden gekozen. Bij den gehouden damwedstrijd tusschen Datn- lust te Zuidscharwoude en de damclub te Winkel, was de uitslag 30—10 in het voordeel van Zuidschar woude. Door de moderne en R.K. tuinbouwarbeiders is den gemeenteraad verzocht, weer een gemeentelijke steunregeling in het leven te roepen, nu verschillen de arbeiders uitgetrokken zijn bij de Bondskassen. In café 't Fortuin van den heer C. Kuilman, had eergisteravond de tweede Nederlaagwedstrijd plaats tusschen de biljartclub O.K.K. te Zuidscharwoude en Royal te Alkmaar. De uitslag was de volgende: te in. p. gem. p. brt. h.s. gem. Van der Vliet, Royal 125 43 20 6 2.15 P. Hagenaar, O.K.K. 125 125 20 29 6J25 L. de Vries, Royal 100 57 31 S 1.83 C j Vries, O.K.K. 100 100 31 22 3.22 Hartog, Royal 125 113 42 15 2.69 Swager, O.K.K. 125 42 20 2.97 Nijman, Roval 100 75 42 7 1.78 Blom, O.K.K. 100 100 42 10 2.38 Robben, Royal 125 46 27 7 1.70 A. Kramer, O.K.K. 125 125 27 14 4.63 OUDKARSPEL. Bij de op gisteren gehouden stemming van de Banne Oudkarspel is wegens overlijden van den heer G. Hart, benoemd tot lid van bestuur en voor zitter, de heer H. Kroon Jbz., ook als hoofdingeland van den Polder Geestmer-Ambacht (O. M.). gebracht, veroorzaakt is door den zeer betreurens- waardigen gang van zaken b" de voorbereiding van de salariskortingen en dat de uiteraard volstrekt on toelaatbare handeling van de schepelineen, die eigen machtig met het schip zijn uitgevaren, niet had kun nen plaats hebben, indien zij niet door de achteloos heid van den commandant en zijn officieren mogelijk en zelfs gemakkelijk was gemaakt. Sp~. wees er verder op dat het z.i. een protest-de monstratie der ontevreden bemaning gold en geen muiterij. Uitdrukkelijk keurde spr. deze demonstratie af. maar men beoogde geen geweld. Dat bleek uit de telegrammen en uit he fe»t dat vlaggenparade is ge houden, niemand is gewond bij het in het bezit ne men van het schip en het schip niet gevechtsklaar bleek gemaakt. En spr. stelt de vraag, had men met di' alles geen rekening moeten houden bij het optreden tegen het schip? De regeering heeft niets gedaan om bloedvergieten te voorkom n. Waarom heeft men toen vanuit de vliegtuigen was geconstateerd dat het schip niet ge vechtsklaar was. niet den moed gehad naar De Ze ven Provinciën te gaan en toegang aan boord te eischen? Het schi,, .vas toen feitelijk iceds in de macht der regeering. Het ^eweld met de bom is on vergeeflijk. Het is een wraak waarmee men de opge wonden menigte moest tevreden stellen. Dit optreden der regeering is niet te rijmen met het standpunt der regeering te Genève. En nu kan men de overlevenden nog straffen en spr. vraagt het mogelijk te maken, dat de sche pelingen nog in eerste instantie voldoende rechts kundige hulp krijgen door onafhankelijke mannen. De minister antwoordt De minister wijst op zijn gedane toezegging om al les in een Witboek mee te deelen. De minister zegt te wéten, dat de Soc.-Dem. hem niet beschouwen als een man die zijn plicht heeft gedaan, maar als een moordenaar. De minister zal zich stipt aan de officieele gegevens houden. De minister wijst aan de hand daarvan er op dat met een nieuwe salariskor ting bij het personeel reeds terdege rekening werd gehouden en dat deze korting met zou doorgaan, daarvan is niets gebleken. De rectificatie is zoo vlug mogelijk gegeven. Dat men zou gewacht hebben met de nieuwe korting tot de vloot was uitgevaren, is on juist. Als het C.A.M.B.O. den minister zoo graag had wil len waarschuwen, dan had het dit kunnen doen, daar de minister het de gelegenheid had gegeven, gehoord te worden op een gewone audiëntie. Twee bestuursleden van het C.A.M.B.O., die met de plannen tot muiterij bekend waren, hebben per vlet het schip verlaten, in plaats van op hun post te blijven en een hunner heeft éérst Zaterdagavond de politie gewaarschuwd. De tweede korting is te Soerabaja op 25 Januari, op de varende schepen op 21 Januari bekend ge maakt. De commandant van „De Zeven Provinciën" had kunnen en moeten begrijpen, dat de stemming onder het personeel slecht was. Alleen reeds de van van den vlootvoogd ontvangen waarschuwing had hem tot bijzondere maatregelen moeten nopen. De. commandant is tweemaal gewaarschuwd; de waar schuwing van Haastrecht heeft hij niet als serieus beschouwd. Na ontvangst van het telegram van den vlootvoogd heeft de commandant zijn officieren tact en waakzaamheid aanbevolen. De regeering is niet van oordeel, dat de voorberei ding van de salarisregeling de oorzaak is geweest van de uitbarsting van ontevredenheid: dat was de verkeerde geest. (Geroep aan de rechterzijde: de roode geest). Dat de muiters geen geweld in den zin hadden, is in strijd met hun bedreiging tegen de Aldebaran. Waar schepelingen zich wederrechtelijk van een schip meester maken, is dat geen demonstratie, maar muiterij. Spr. wijst op de artikelen van het Wetboek van Strafrecht. De omstandigheden zal de krijg» raad hebben te beoordeelen. Met muiters onderhandelen kan gean regeering, die zich respecteert. Direct is geen geweld gebruikt. Er is gesommeerd. Bloedvergieten was achterwege Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 773 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 5 gr. C. is 40 gr. F. inrichting voor oogonderzoek. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqztlde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wil gratis. gebleven als men aan die sommatie had gehoor ge geven. De muiters zijn verantwoordelijk voor het bloed vergieten, in de tweed plaats, want in de eerste rlaats zijn de schuldigen zij, die hen in zoo'n stem ming hebben gebracht. (Geroep, zeer juist!) Zoolang in Genève geen beslissing is genomen omtrent vliegtuigen, heeft de regeering het recht ze te gebruiken. Wat de rechtspraak betreft, kunnen voor den krijgsraad buiten het rijk in Europa alleen officie ren van de zeemacht als verdediger optreden. Het is voor die officieren, o. w. velen, die een juridische opleiding genoten hebben, een plicht, dat zoo goed mogelijk te doen. De minister komt op tegen de voor stelling, dat de officieren hun plicht niet zouden doen, „omdat zij hun carière zouden schaden". In- tusschen is de regeering bereid omtrent de mogelijk heid van de wijziging van de bepalingen overleg te plegen. De heer Albarda repliceerde en toonde zich verre van tevreden met 's ministers antwoord. Ook verschillende andere Kamerleden hebben nog het woord gevoerd en het was o.a. de heer Marchant die er op wees, dat alles verraadt een betreurens waardig gebrek aan moreelen moed. Spr. is geen be wonderaar van die bommengooierij. Wat de verde diging der muiters betrof, ging spr. uitvoerig na de diepero oorzaken van het gebeurde en besprak de wijze van verdediging der muiters, die men moeilijk aan officieren kan overlaten. Ook andere leden spraken nog over den slechten geest op de vloot, die doortrokken was van een soc.-dem. zuurdeezem, wat wel t.ot gisting moet lei den. De kanker was ingevreten en het mes moest er in. De gezaghandhaving was te slap, terwijl ook hier een andere rechtsbedeeling werd bepleit De heer Wijnkoop zag in wat was gebeurd een stap op den weg der bevrijding van Indonesië, ter wijl de heer Duüs, die om principieele redenen de muiterij afkeurde, meende, dat als een communisti sche regeering deze muiterij had moeten onderdruk ken, het nog veel erger zou zijn geloopen. Tot de rechterzijde zeide spr.: de Soc.-Dem. zijn niet tegen het gezag, maar tegen u w gezag. In zijn tweede antwoord noemde de minister de wijziging van het wetboek, wat de verdediging der muiters betreft niet zoo gemakkelijk. Ten slotte kwam de heer Albarda met een motie waarin de wenschelijkheid van wetswijziging in ver band met de verdediging der muiters wordt uit gesproken. Hierover wordt Woensdag gestemd. VoorjaarsmoeLhjkheden voor de Crislszoivel- centrale. Verplichte meLkverwerking In het brood biedt geen uitkomst. De sterk vergroote melkproductie, welk in het voorjaar en begin zomer verwacht wordt, hetgeen op zich zelf een normaal verschijnsel is, zal do werk zaamheid van de Crisis Zuivel Centrale ernstig be ïnvloeden. Men spreekt zelfs van een teveel van 4 milllard liter melk. aldus het Hsbl. Om aan dit surplus een bestemming te geven ls oa. gedacht aan een verplichte verwerking van melk in het brood. De besprekingen hieromtrent hebben echter geleid tot het Inzicht, dat door verplichte mellc- broodbeffeiding slechte een gering percentage n.1. slechts 4 pet., van het teveel aan melk uit de markt zal worden genomen, terwijl een beduidende verhoo ging van den broodprijs hiervan het gevolg zal zijn. Het brood zou daardoor 2 a 3 cent duurder worden. Is dit op zich zelf reeds een bezwaar, daarnaast komt nog een andere bedenking en wel in verband met de Tarweregeling. Vooreerst vraagt het procédé der melkbroodberelding minder tarwemeel. En ver volgens zal bij het duurder worden van het brood de afzet daarvan verminderen en dus ook het meelver- bruik. Deze belde factoren zouden het noodig maken het mengpercentage van inlandsche tarwe te verhoo gen, daar anders de geproduceerde hoeveelheid In landsche tarwe niet in het brood zal kunnen worden vrwerkt. Om deze redenen wordt het gunstig gevolg van eventueele verplichte verwerking van melk in het brood ernstig betwijfeld en de kans op invoering van dezen maatregel zeer gering geacht. DADERS GEAaUL TEERD. New York, 7 Maart (V.D.) Naar uit Denver in Colorado wordt gemeld, is het de Amerikaansche lucht politie gelukt de bende op te sporen, die den bankier Boettcher ontvoerd had. De bende is op een afgelegen farm in de nabijheid van Mltchel in Zuld-D?'.:n;o ge arresteerd. Het betreft hier twee mannen e,-, drie vrouwen. Twee loden van de bende slaagden er ln kort te voren in een auto te ontkomen. Zij zullen vermoe delijk pogen over het gebergte de Canadeesche grens te bereiken. De politie was door een van de vrouwen cp het spoor gekomen van de verblijfplaats van de bende. Van een Duitsche steenkolenmijn. V.D. verneemt uit Kannover: Onbekende vp»rsonen hebben getracht schade toe te brengen aan de 60.000 Volts hoogspanningsleiding van dc Steenkolenmijn Barsinghausen. Dc.o- een draad over de lijnen te werpen trachtte men kortsluiting le maken De telefoonleiding was reeds doorgesneden. Indien de toeleg gelukt was, zou de kolenmijn tot stilstand zijn gedwongen, waardoor circa duizend arbeiders zonder werk zouden raken.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6