Raad Oudkarspel. De vondeling Nagekomen Berichten. Ernstige aanrijding bij De Bilt. Gaat dat zoo! Tragisch. Vrijdagavond 7 uur vergaderde de Raad dezer ge meente ten raadhuize. Voorzitter do heer A. J. WJjnveldt, burgemeester, tevens secretaris. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, den wensch uitsprekende dat de be sprekingen beknopt en zakelijk, met waardeering van ieders overtuiging, zullen worden gehouden. De stemmingen zullen bij den heer De Boer aan vangen. De notulen werden vastgesteld.. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat: a. De Minister van Binnenlandsche Zaken beslo ten heelt zijn steunregeling geldig te verklaren op de in deze gemeente woonachtige werkloozen in het bouwvak, voorloopig tot het tijdvak van 29 Januari tot en met 25 Maart 1933. b. Gedeputeerde Staten dézer provincie de go- meentebegrooting, dienstjaar 1933 hebben goedge keurd. c. Gedeputeerde Staten dezer provincie goedge keurd hebben teruggezonden een wijziging van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1932, betreffende de geldleening van f4000— ten behoeve van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stokken. a. Verslag Kamervan Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar over 1932; b. Procesverbaal van kasopname, in verband met het overlijden van den gemeente-ontvanger. c. Rekening van den Vleeschkeuringsdienst in den Keuringskring Oudkarspel over 1932. De ontvangsten hebben f 4974, de uitgaven f 4870.61 bedragen, alzoo een batig saldo van f 103.39, voor ie dere gemeente 1/5 gedeelte is f20.67. d. Brief van Burgemeester en Wethouders van Kerkrade, inzake adhaesiebetuiging aan een door dat College aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gericht adres inzake vermindering van het, in art. 205 der Lag. Onderwijswet 1920 ver melde percentage voor uitkeering aan bijzondere schoolbesturen cn vaststelling van een eindtermijn. Op voorstel van B. en W. zal dit belangrijke adres worden verwezen naar de Vereen, voor Ned. Gemeen ten. Van de Begrafenisvereeniging was een schrijven in gekomen, waarin het automatisch begrafenistoestel gratis ten geschenke werd aangeboden. B. en W. zijn zeer ingenomen met dit aanbod en stelden voor het dankbaar te aanvaarden, doch met de restrictie dat goedkeuring van Ged. Staten wordt verkregen. Aldus werd besloten. De loonen bij de Lichtbedrljven. Voor verlaging. Besluit van de Commissie van Beheer der Gemeen schappelijke Licht bedrijven, inzake tijdelijke korting op de wedden en loonen van het personeel gedurendo den tijd van drie jaren. Voorzitter deelde mede, dat !n de Commissie van Georganiseerd Overleg, geen overeenstemming is be reikt. De Commissie, van Beheer stelde voor 6 tc korten, ingaande" de maand nadat dit voorstel door de gemeenteraden is aangenomen, behalve de eerste 25 met een maximum van f1000. De heer Bakker kon zich hier niet mee vereenigen. Spr. zag er de noodzakelijkheid niet van in, daar de toestand der bedrijven gunstig is en de korting wordt voorgesteld, omdat men het standpunt inneemt dat de loonen moeten worden verlaagd. De loonen zijn ook nog niet zoo bijzonder hoog aan de gasfabriek Het gaat or thans om dat op lage loonen wordt aan gedrongen met hoogere levensmiddelen prijzen. De heer Zaagman was het met den heer Bakker eens en handhaafde zijn standpunt bij de vorige behandeling. De heer De Boer was van meening veranderd. Spr. was nu voor verlaging, al had spr. het wel liever ge Kort verhaal Mevrouw Verbrugge hoorde het weer duidelijk. Uitgesloten dat ze zich vergiste. „Willem, hoor je niet een kindje huilen?" vroeg ze nerveus aan haar man. En zij hernam: ,,'k Geloof bepaald dat het in den voortuin is. Hij keek even op, luisterde, maar nu was er niets te hooren. „Kom vrouwtje, wees niet zoo zenuwachtig, hoe zou dat nu kunnen? 't Is ruim elf uur, dus geen tijd voor kinderen om buiten te spelen. Het zal verbeel ding geweest zijn". Maar even daarop hoorde hij toch duidelijk een baby huilen. „Ja, nu hoor ik het ook. Laten we even gaan kijken". Zijn vrouw was al naar de deur geloopen. „Stel je voor, Willem, dat ze in onzen tuin een baby te vondeling hebben gelegd. Wat zou ik er blij mee zijn. We houden het, hoor!" Verbrugge moest lachen. „Kind, we weten nog niet eens, wat het is, mis schien een verdwaald kind." Toen de voordeur open was, viel het licht uit de vestibule op het pad, dat naar het straathek liep. Ze zagen niets, maar beiden hoorden achter een groo- te struik, rechts van de deur, kindergehuil. Mevrouw Verbrugge liep, gevolgd door haar man, •r vlug heen. „Neen maar Willem, kijk eens, een baby in een doos". Ze nam de kleine, die ophield met huilen, voor- lichtig op. 't Was een kindje van ongeveer vijf r.iaanden. „Wat een schat", riep mevrouw, „kom we nemen het gauw mee naar binnen. Het zou kou kunnen vatten!" „?vlaar Bea, we mogen die baby niet zoo maar hou den; we moeten de politie ermee in kennis stellen. Je moet met dergelijke dingen voorzichtig zijn", meende meneer Verbrugge. „In ieder geval hou ik het vannacht, dan kunnen we het morgen vroeg aangeven. Is er heelemaal geen briefje of zoo iets in de doos?" Ze keek in de doos, waar hc kind in gelegen had en vond onder het kussentje een velletje papier. Daar stond heel gebrekkig op geschreven: „Ontferm u over het kind; het brengt geluk". Mevrouw Verbrugge was één en al opwinding. „O, Willem, een echt kindje voor ons, vind je het niet heerlijk! Hoe dikwijls heb ik niet gewenscht er een te hebben. We houden het toch?" vroeg ze verwon derd, daar haar man niets zei. „Lieveling, ik wil nu nog niets zeggen, maar vind je het.niet een beetje vreemd, dat ze van zoo'n lief kind afstand kunnen doen?.En waar moeten we van nacht met de kleine heen; het kan toch niet bij ons glaw?.'* had, dat meer progressief was te werk gegaan. Spr. zeide, dat men zoo'n bedrijf altijd gezond kan ma ken door verhooging der prijzen. Het gaat niet om dat „wij" het slecht hebben. De heer Eecen wilde de loonen dit jaar nog zoo laten, dan kan het volgend jaar worden gezien hoe moet worden gereorganiseerd. De heer Kostelijk was het met den heer De Boer eens, dat ieder een veertje moet laten. Spr. vond het niet gemotiveerd om tegen te stemmen. De Voorzitter zeide, als voorzitter van het G. O. met de werknemers te hebben onderhandeld, doch dat geen overeenstemming is bereikt. De heer Bakker toonde aan, dat voor de verla ging van den gasprijs met een halve cent, de korting wel 30 moest zijn. De heer Rijper was het met den heer De Boer eens. Spr. was bang dat het een volgend jaar zwaarder worden kan voor het personeel De heer Zaagman zou er voor zijn als de gascom- missie dan voor 3 jaar aan deze korting vast zit, an ders is spr. tegen. De heer De Boer zeide, dat men het beter gelei delijk kon doen, dan dat er straks iemand de laan uit moet. Het voorstel der Commissie van Beheer werd me*. 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Eecen, Bakker en Zaagman, aangenomen. Pachtreductie. Hierna is aan de orde een adres van de afd. van den Bond van Landpachters en een van de afd. van den Neutralen Bond, met verzoek om een reductie op de landhuron te willen verleenen. Voorzitter zeide, dat B. en W. deze zaak hebben onderzocht en een vergelijking getrokken met de be stede landhuren over 1932. Daarom stelden B. en W. voor over alle huren van bouw en grasland een re ductie van 20 te verleenen, met uitzondering van de heeren J. Oosterman en K. Barsingerhorn, welke land in optie jaren gebruiken, welke B. en W. 40 willen verleenen. De heer Eecen was er voor, doch als de landhuur op tijd betaald wordt, De heer De Boer wees op de moeilijke omstandig heden, waardoor de menschen ook wel in termijnen betalen. Spr. wilde allen reductie verleenen. Voorzitter was er ook niet voor, dat deze restrictie er aan werd verbonden. Er zijn er velen, die in 2 of 3 termijnen betalen. De heer Kostelijk zeide, dat, als niet wordt betaald de schuldenlast in ieder geval zal worden vermin derd. Geen subsidie aan de Arbeldersavondschool. Van het bestuur der Arbeidersavondschool was een verzoek ingekomen, houdende verzoek om een bijdra ge in de kosten. B. en W. juichen het streven der school toe, doch de toestand der gemeente-financiën is zoodanig, dat bijna geen financieele bijdragen kunnen worden ver leend. Spr. stelde voor een jaartje af te wachten en te zien hoe deze nog jonge instelling werkt Laat de ver- eeniging een volgenden keer nog eens komen. De heer De Boer wilde zuinig zijn met subsidies, doch spr. zou voor de uitzondering van arme kin deren wel subsidie willen verleenen. De Voorzitter merkte op, dat daarvoor een post op de begrooting staat De heer Bakker was er principieel voor, dat deze school werd gesteund, doch zijn er nog weinig leer lingen uit deze gemeent Ook voor de R.K. is ge vraagd, doch zal men afwachten. Spr. zou er voor zijn, als een volgend jaar dergelijke scholen zouden worden gesteund. Het voorstel van B. en W. werd aldus aangenomen. Aan de orde is vervolgens het betalen van 30 der rente over 1932 van in 1932 aan 31 tuinbouwers verleende voorschotten. De Voorzitter lichtte een en ander toe. Het gaat hier om een totaal bedrag van f 851.87, 30 pet. hiervan is f 255.58, wat dus voor rekening der gemeente zal ko men. B. en W. stelden voor Ged. Staten te berichten, dat wij bereid zijn de gevraagde bijdrage te verleenen. Aldus besloten. Woning onbewoonbaar verklaard. B. en W. stelden voor het perceel, wijk A. no. 70, eigenaar C. van Galen te Den Helder, onbewoonbaar te verklaren. Voorzitter deelde mede, dat de eigenaar geen gevolg heeft gegeven aan de aanschrijving om het perceel in orde te maken. Er is 46 dagen uitstel gegeven, doch geen gebruik gemaakt van deze gelegenheid. Na ingesteld onderzoek door de Gezondheidscommis sie is gebleken, dat de woning nog onbewoonbaar is. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Aan de orde was vervolgens de zekerheidstelling van den gemeente-ontvanger. B. en W. stelden voor deze onder te brengen by de vereen, voor tot zekerheidstel ling van gemeenteambtenaren tot een bedrag van f 2000. De premie bedraagt f 6 per f 1000 per jaar met een en treegeld van 1 pet., dit laatste te betalen door den functionnans. Door deze regeling is een Ieder, rijk of arm. in de gelegenheid geweest te solliciteeren. Aldus werd besloten. Voor den gemeente-ontvanger werd een nieuwe in structie vastgesteld, ingaande 1 April, gelijk met de in diensttreding van den functlonnaris. Benoeming gemeente-ontvanger. Verras sing. Buiten de voordracht om gestemd. Ra, ra, hoe kan dat? Hierna werd tot de benoeming van een gemeente-ont vanger overgegaan. De heer Eecen vroeg of alle sollicitaties gehandhaafd zijn gebleven, omdat spr. had gehoori, dat één der sol licitanten zich had teruggetrokken. De Voorzitter antwoordde, dat de voordracht, opge steld door de meerderheid van B. en W. en welke voor de raadsleden ter Inzage had gelegen, werd gehandhaafd. Geen der sollicitanten heeft bedankt. De voordracht werd niet bekend gemaakt, zoodat wij zoo vrij waren daar naar te informeeren, waaop wij van den Voorzitter het „vriendelijke" antwoord kregen, „dat dit toch al lang in de kranten had ge staan", zoodat wij daar dan maar op af zullen gaan, al was de uitslag der stemming heelemaal niet overeen komstig de voordracht. No. 1 was dan de heer H. Bakker en No. 2 de heer E. Zaagman. De heeren Bommer en De Boer werden als stemop- nemere aangewezen De uitslag der stemming was, dat de heer A. Mosk te Oudkarspel werd gekozen met 4 stemmen. De heer J. G. Buitema te Broek op Langendljk verkreeg 2 stem men De heer P. Wijn te Oudkarspel 1 stem. De indiensttreding zal 1 April plaats vinden. Tot leden van het stembureau No. 1, gevestigd in het gemeentehuls, werden den heeren P. Kostelijk en Jb. de Boer gekozen. De burgemeester is ambtshalve voorzitter Tot leden van het stembureau 2: de heeren E. Zaagman en Bommer. De heer H. Bakker zal voor- ziter zijn De heeren Eecen en Rijper werden tot plaatsvervangers aangewezen. Bij de rondvraag bracht de heer De Boer het voet ballen op straat ter sprake. Spr. vond dat zeer ge vaarlijk voor de kinderen. Spr. had een oogje op het terrein van Kok en Tuinman om daar een speelterrein in te richten. Voorz. antwoordde dat af en toe het voetballen op straat geheel wordt verboden. Het wordt echter niet heelemaal verboden Overlast aan de erven mag niet veroorzaakt worden. Er zal strenger op worden toegezien. Hierna sluiting. REERRÜGOWAART Mej. J. A. M. Olthof, in de Raadsvergadering van 6 Maart J.l. benoemd tot hoofd der O.L. school IV alhier, heeft als zoodanig bedankt, wegens gelijktijdige be noeming tot hoofd der bijz. neutrale school te Rilland- Bath. i -Donderdagmiddag half vier zag de landman Vree- 'ker uit'de Kil, toen hij in de nabijheid van den spoor lijn Alkmaar—Den Helder aan het werk was, Iets met het langzaam stroomende water worden meegevoerd. Tot zijn groote ontsteltenis bleek hem, dat het een kind was. Toevallig passeerde juist de gemeente-vroed vrouw, mej. van Gaaien en gezamenlijk pasten zij nog kunstmatige ademhaling toe. De Inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon bij aankomst slechts den dood oonstateeren. Het jongetje van ruim twee jaar, een zoontje van den spoorwegarbeider Swinkels, was met een ongeveer even oud buurknaapje van den wegwerker de Boer 1 neen omheinde ruimte bij de gezamenlijke blokwoning aan het spelen geweest, doch heeft zich vermoedelijk door de haag, die daar vlak langs den slootkant staat, heen weten te werken en is aldus te water geraakt. Auto van achteren aangereden door een anderen anto. Zeven gewonden. Uit D. Bilt: Hedennacht heeft op den Utrechtscheweg een aatt- rtjding plaats gehad. Een troep van de Genie uit Utrecht marcheerde in de richting Zeist, met zich mee voerende van voren 2 witte lichten en van achteren een rood licht. Volgens verklaringen van de militairen reed een auto met een viertal studenten, bestuurd door C. S. M.. den troep van achteren aan# Een 7-tal militairen werd licht gewond, 5 miliciens en 2 sergeants, allen uit Utrecht. De Blltsche politie heeft de militairen verbonden. De bestuurder van den auto is naar het politiebureau ver voerd, terwijl de auto in beslag is genomen. Een 3-tal rijwielen werd totaal vernield. Gevaren in het grensgebied. Ving schietende ambtenaren. Onvoldoende signalen bi) avond. Wij lezen in de „MsbL": Toen Donderdagnacht de heer H. uit Hengelo in gezelschap van zijne echtgenoote, vanuit Maastricht huiswaarts keerde, bemerkte hij plotseling op den Rijksweg tusschen Tegel en en Venlo een persoon, die terzijde van den weg stond en met een voorwerp zwaaide. Onmiddellijk na deze waarneming hoorde de heer H. een schot klinken. De bestuurder van de auto. welke met een vaart van ongeveer 75 K.M. reed, remde zoo spoedig mogelijk, doch kon niet meer ver hinderen, dat hij met zijn wagen in een zg. spijker plank reed, die een tweede persoon even te voren voor den auto had neergeworpen. Voordat de wa gen goed en wel tot stilstand was gekomen, waren er inmiddels nog twee schoten gelost. De hoer H. be greep al spoedig met kommiezen te doen te hebben die dan ook de auto onderzochten en toen zij geen contrabanden in den wagen vonden, heel bereidwil lig hunne verontschuldigingen aanboden. Met dat al echter had de heer H. een tweetal lekke autobanden, kon midden in den nacht een half uur zoek brengen aan het monteeren van reserve-banden en had boven dien nog het veilig gevoel dat hij driemaal beschoten was, zonder dat hij of zijne echtgenoote getroffen waren. De heer H. verklaarde dat hij eerst op een afstand van circa 5 meter den ambtenaar had gezien, toen deze met een voorwerp, hetgeen het. rood-wit-blauw stopvlaggetje bleek te zijn, zwaaiend een stopteeken gaf. Daar de ambtenaar terzijde van den weg, buiten het licht van de autolampen viel, was het voor den heer H. inderdaad onmogelijk het stopvlaggetje te on derscheiden. Toen het eerste waarschuwingsschot weerklonk, heeft de.tweede ambtenaar direct de spij kerplank op den weg geworpen en de heer H. die met een vaart van circa 75 K.M. reed, kon onmoge lijk op een afstand van 10 meter zijn wagen tot stil stand brengen. Een waarschuwing aan alle automobilisten, die met hunne wagens in het smokkelgebied rijden. De amb tenaren hebben hun plicht te doen, dat zal niemand pogen te ontkennen, doch het komt wel eens voor, dat de methode, die bij de uitoefening dier plichtsvervul ling wordt aangewend, niet heelemaal foutloos is en het minder gunstig resultaat daarvan valt bijna steeds ten nadeele van de automobilisten uit. OP SMOKKELAAR GESCHOTEN. Uit Vaals. Gisteravond is in de onmiddellijke na bijheid der grene een persoon uit Aken, welke deel uit maakte van een troep smokkelaars en door Duitsche douane-ambtenaren gezocht werd, door een gevaarlijk buikschot gewond. Met behulp der anderen werd hij op Nederlandsch gebied gebracht. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuia te Aken nood zakelijk Zijn toestand is hoogst ernstig. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Simon, zoon van Arie Spel en Frangoise Veenstra. Ondertrouwd: Hermanus Bodenstaff, 24 jaren, tim merman te Den Helder en Jacoba Klerk, 22 jaren, zonder beroep, te Schagen. De grootste brug der wereld. EU kilometer lang. Men is thans in Amerika bezig een brug te bouwen, die sedert de wereld bestaat niet baars gelijke heeft. Deze grootste brug der wereld zal ter hoogte van 90 meter bij een lengte van meer dan 11 kilometer de ste den van San Francisco en Oakland (beide in den 3taat Californië) verbinden en tevens een straatweg over den grooten baai van San Francisco vormen. Hoe geweldig de massa's, die voor dezen brugbouw noodig zijn, bewijst wel, dat men van het beton alleen 40 wolkenkrabber» van 30 verdiepingen zou kunnen construeeren. Verder, dat men met het staaldraad, waaruit de kabels dezer brug bestaan, driemaal de aarde zou kunnen omspan nen, en dat men van het staal, dat tot den bouw dient, twaalf groote slagschepen zou kunnen bouwen. Tot het schilderen zijn 20.000 vaten verf noodig. Een karnavalsgrap. Op een karnavaldbal te Weenen verschenen drie vol komen gelijk gekleede gemaskerden, die gearmd liepen en zich bij het buffet nederzetten. Zij verlangden spijs en drank en verteerden voor een aanzienlijk bedrag. Na verloop van tyd stond een dér gemaskerden op. verwijderde zich en kwam niet terug. De beide anderfen schenen zulks niet te bemerken; zij fluisterden met el kaar en waren zeer vrooiyk. Spoedig stond echter ook een tweede gemaskerde op en verliet de zaal. „Wacht even", dacht de kellner, die de ververschingen had gebracht. welke nog niet waren betaald, „die bie ren willen er zeker zonder betalen van door gaan, nw.fr daar zal ik zelf by wezen." Hij snelde daarom naar den derden gemaskerde en verzocht beleefd om geld. Hij kreeg geen antwoord: de gemaskerde scheen in diepen slaap gedompeld. De kellner hield dit voor een list en elschte daarom op iets luideren toon zijn geld. Toen dit echter ook niet hielp en de gemaskerde scheen te blij ven doorslapen, greep hij hem by den arm en schudde hem heen en weer en zie, een stroopop viel uit elkaar. De volgenden dag ontving de restaurateur een onge- teekend briefje met het geld (en een doucourt> voor den kellner) met het vriendelijke verzoek het gebeur de als een weddenschap te willen beschouwen. Mevrouw had den kleine den wollen doek, waar het in gewikkeld was, afgedaan. .Voor één nacht kan het op de logeerkamer sla pen, dan koop ik morgen een bedje; tenminste als we het houden", klonk het een beetje schuchter. „Ik vind het toch beter vrouwtje, als we de politie nu even opbellen, dan kan het toch zoolang hier blij ven." „Hè nee, Wim, doe het nu niet; het is nu al zoo wat twaalf uur. Bel morgen vroeg maar op". Verbrugge liet zich ~eDraten; ach ja, het kón den volgenden dag ook. Eén nacht kon het kind toch bij hen blijven. Mevrouw Verbruege gaf het kind eerst wat te eten en bracht het toen naar de logeeramer, die direct naast haar slaapkamer lag. Ze maakte het een en an der in orde en toen het kindje in het groote bed lag, was ze heel dankbaar. Ze hoopte, dat ze het mocht houden. Voor zij naar bed gingen had Mevrouw zeker wel tienmaal naar de baby gekeken en minstens even zooveel malen tegen haar man gezegd: „Wat 'n snoesje hè?" Dien nacht sliep het echtpaar uitstekend, voor al mevrouw. Ze droomde van heele rijen kinderen, die in haar voortuin speelden en die haar allen „moeder" noemden. 's Morgens om vijf uur werd zij wakker; vlug liet zij zich uit bed glijden, deed een kimono aan en ging naar de logeerkamer. Toen zij de kamer bin nenkwam, was er van de kleine niets te zien. Zeker er heelemaal onder gekropen dacht ze. Maar toen ze het dek terugsloeg, was er geen baby te bekennen. Ze schrok hevig. Waar was het kind? Angstig keek ze om zich heen. Op het kastje naast het bed lag een briefje. Ze greep het wild en even daarna deed een doordringende Kreet meneer Verbrugge wakker wor den. Waar was zijn vrouw? Eindelijk, geheel wak ker, herinnerde hij zich de baby. Zijn vrouw was zeker bij het kind; hij ging ook maar even kijken. Wat hij te zien kreeg, gaf hem een gevoel of hij droomde. Zijn vrouw lag bewuste loos voor het bed, waar geen baby in te bekennen was. Hij tilde haar op, legde haar op bet bed en maakte haar slapen met water nat. Ze sloeg al gauw de oogen op. „O, Wim, heb je het briefje gelezen?" „Het briefje? Welk briefje?" Hij had er geen ge zien. Ze gaf het hem met een flauw lachje en hij las: „Geachte familie. Ik neem de baby liever weer mee terug met het een en ander, dat misschien later haar deel was geworden. We kunnen het nu ook gebruiken. Ik dank u nog wel voor de vriendelijke opname. Die dichte struik, links van de deur, beneemt het uitzicht. Ik zat er erg veilig, toen de deur openging. Atjuus: KLAAS.** Zonder naar zijn vrouw om te zien, holde me neer Verbrugge naar beneden. Alles lag overhoop. Voor een paar duizend gulden aan zilver en sie raden was verdwenen, A. KONIJNENBURG. Donderdag zyn de eerste arbeiders uit deze gemeente by de werkverschaffing in den Wieringormeerpolder te werk gesteld. LANGENDTJK OUD KARSPEL. Ten nadeele van den heer C. Bras, groentehandelaar te Noordscharwoude, die zijn auto in stalling heeft by den heer Hoogeboom alhier, is Vrijdagavond ongeveer 12 Kg. bananen ontvreemd. Wy vernemen dat reeds meermalen fruit van de auto werd gestolen. By de politie is aangifte gedaan. Vrydagavond werd vanwege de Ned. Herv. Meisjes- vereeniging ten lokale van den heer Vis een propagan- da-avond gehouden, waarvoor veel belangstelling be stond. Door Mej. van Vliet werd een rede gehouden, met als onderwerp: Karaktervorming en Godsdienst, waar met alle aandacht naar geluisterd werd. Door de afd. L&ngendyk van den V.CJ3. werd met succee het leekenspel van Tolstol „Waaruit menschen leven" opgevoerd. Het was een goed geslaagde avond. Jongen vindt zijn vader en moeder dood bi bed. Uit Amsterdam: V.D. deelt mede, dat toen een zoontje, gistermorgen in de slaapkamer van zyn vader en moeder binnentrad, hy dezen daar roerloos aantrof. De vader bleek dood te zyn, de moeder was bewusteloos, zij werd naar het zie kenhuis overgebracht, waar zij onmiddellijk is overle den. De oorzaak is nog niet bekend. DUITSCHE LUCHTBALLON GEDAALD. BU Helmond. Gistermiddag te kwart over drie is onder de ge meente Stiphout, even over de grens van Helmond, een Duitsche luchtballon gedaald. De ballon was te half twaalf te Gelsenklrchen voor een wetenschappeiyke hoogtevaart opgestegen met als inzittenden de heeren Dahl uit Bannen, eerste bestuur der, Popp uit Essen, tweede bestuurder en Dr. Galbas, uit Eesen, meteoroloog. De ballon had een hoogte van 8320 M. bereikt. De in zittenden hadden belangrijke metingen kunnen verrich ten. De koude in de hooge luchtlagen was goed te door staan. Natuurlijk bestond er groote belangstelling voor de gedaalde ballon. De luchtvaarders zijn later per trein weer vertrokken. DE STAKING IN IERLAND. Onderhandelingen plotseling afgebroken Uit Belfast: De onderhandelingen tusschen de spoorwegmaatschappüen en de vakvereenigingen betref fende de mogelijkheid tot een beëindiging van de sta king te komen zyn plotseling afgebroken. De staking wordt voortgezet.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15