Anna Paulowna. llit Alkmaar en Omstreken N.H.V.B.-U i t s I a g e n. Hollandia—N.H.V.B.-Elftal. 1-2 VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Op dezen zomerschen Zondag waren er voor de B.K.C. elftallen drie wedstrijden vastgesteld. E.K.C. I zou R.C.B. van Breezand ontvangen. Daar de Br'eezanders evenwel met talrijke invallers moesten uitkomen, zagen ze van de visite af, die nu bepaald is op 26 Maart a.s. B.K.C. 2, weer versterkt met Harder en Blom die men in het eerste noodig had gehad had geen slechte kans in Oudesluis. En inderdaad gaven de B.K.C.*ers Dosko 2 met 3—1 klop. J. de Schipper was de goalzet- ter van alle 3 doelpunten. Het tweede staat er nu tenminste niet zoo beschamend slecht voor. al dient het deze goede prestatie nog enkele malen te herhalen om met een bevredigende positie op de ranglijst te eindigen. B.K.C. 3 ontving Wieringerwaard 2. Ondanks het feit dat ze met 20 wonnen, zijn de roodbroeken ons niet meegevallen. Hetgeen zioh laat begrijpen na de mede- deeling dat ze met 5 invallers speelen. De ruststand was 10- Zondag as. speelt B.K.C. 1 haar laatsten wedstrijd te Petten. Vooruit jongelui, dat moet nog even gebeuren! B.K.C. 2 krijgt een heel zware thuiswedstrijd tegen Helder 5. Met het huidige elftal is 'n slechi resultaat echter niet noodzakelijk. B-K.C. 3 gaat naar Heldersche Boys 2. Dit is d e kans voor de B.K.C.'ers om van de laatste plaats af te komen. NIEUWE NIEDORP. Strandvogels INieuwe Niedorp I, 35. Medemblfk IIINieuwe Niedorp II, 23. Nieuwe Niedorp AAlcm. Victrix B, 20. Uit drie wedstrijden bohaalden de N.V.V. elftallen het maximum aantal punten. Zes punten uit drie wedstrijden is een prachtprestatie en dan vooral ne me men in oogenschouw de tegenstanders. Verloor N.V.V. I niet thuis van Strandvogels I met 3—2. M.F.C., III was thuis nog ongeslagen en dan had Alcm. Victrix B slechts van D.T.S. en Vrone ver loren. De wedstrijd Strandvogels IN.V.V. I is een bijzonder spannende match geworden, wat ook de uitslag van 53 bewijst. Het waren de Strandvogels (Zeevogels was beter, want strand hebben we ten minste niet veel ontdekt, wel zee, daar belandden tenminste diverse schoten van Hannes in), die de score openden. Echter het N.V.V.-spel was van dien aard, dat succes aan onzen kant niet kon uitblij ven. Het spel ging snel op en neer met N.V.V. meer in den aanval; zoo schoot Thijs éénmaal keihard tegen de staanpaal, terwijl hij even later vlak voor het doe! juist over do lat knalde, beide pracht scho ten. Bij een snellen aanval van links kwam de bal bij C. Deugd terecht, juist voor de uitlijn, een klein trapje naar den vrijstaande!» Jan Blokker, die voor verdere afwerking zorgde, 1—1. De keeper van Strandvogels moest verschillende malen zijn kun nen toonen. Echter nog vóór de rust nam N V.V. de leiding door een schot van Jan Blokker in den bovenhoek, wat echter niet onhoudbaar was, de bal ging door kee pers handen, de keeper was voor dien bal te klein. Rust ging dus in met 21 stand voor N.V.V. Na de rust pakten de Vogels de zaken terdege flink aan en maakten dan ook gelijk, zij het dan ook. dat deze gelijkmaker door N.V.V. zelf gemaakt werd, 22. Nu werd er fel om de leiding gestreden. N.V.V. herkreeg die door een penalty. Bij een aanval werd Jan Blokker dusdanig gevloerd, dat scheidsrechter Borst penalty toekende. En met een Joop Faus in haar gelederen, is voor N.V.V. I een penalty een doelpunt. Overnemen wegens te vroeg inloopen be lette Joop niet om nogmaals den keeper geen kans te geven. 3—2. Weer maakte Strandvogels gelijk met een onhoud baar schot. 3—3. Nu zette N.V.V. er echter alles op om te zegevieren, vlug werd er gespeeld tot het ein de toe, wat de zege tenslotte bracht. Een schot van Klaas Kaaij was de lijn reeds gepasseerd, de back der Vogels trachtte de bal nog te redden, met gevolg dat de bal keihard in het net verdween. 43. Nu was het gedaan met Strandvogels, een kogel van Joop bezegelde de overwinning. 5—3. N.V.V. II speelde met invallers voor Klaas Blokker (die met N.V.V. I tegen Strandvogels speelde), C. Barsingerhom, Jb. Korff en J. Wit en ondanks dat, toch nog van M.F.C. III winnen is een mooie presta tie. N.V.V. II behoud hierdoor de leiding in 3D. Piet Mijas scoorde tweemaal, terwijl een M.F.C. speler er ook een maakte. Piet Bart hield er nog een pe nalty uit, terwijl M.F.C. er nog een naast schoot ook. De invallers Cees Brcgman, Cor Besoo, Adr. Merre- laar en M. Kuiper, hebben goed gespeeld en zich even als allen tot het uiterste geweerd. De adspiranten behielden hun kans door Alcm. Victrix B. met 20 te ovenvinnen. Het was de goal- zetter Jaap Visser, die beide malen scoorde. Gert de Graaf was te laat; dat is do laatste keer geweest, hoor Gerrit, spreken we af. Jan Leegwater verving hem op verdienstelijke wijze. De adsp. speelden allen een prachtig partijtje. A.s. Zondag speelt N.V.V. II thuis tegen Ouden dijk I. N.V.V. III eveneens thuis, tegen Alkmaar 4, terwijl de adspiranten bezoek van dc Vrone-adsp. krijgen. Een mooi programma. juli an adorp. J.V.C.-Nieuws. Zondag speelde J.V.C. I haar voorlaatsten competitie wedstrijd tegen Oudesluis I. Onder ideaal voetbalweer trapte J.V.C. tegen den vrij zwakken wind af. De eer ste aanvallen van J.V.C. waren al dadelijk gevaarlijk, maar hadden geen succes. Het spel ging over en weer en de Dosko-aanvallen waren lang niet van gevaar ont bloot, maar de J.V.C.-keeper was safe. Voor de rust wist geen der beide partijen te doelpunten. Na de rust wou het in de voorhoede van J.V.C. niet al te best vlotten, terwijl Dosko goed samenspelend vaak groote verwar ring bracht in de J.V.C.-achterhoede. Toch wist J.V.C. eindelijk te doelpunten door een mooi schot van den linksbinnen. Dit inspireerde de J.V.C.'ers er nog een schepje op te gooien en ten tweede male had J.V.C. suc ces door een mooie kopbal van den rechtsbinnen. Door een misverstand in de achterhoede wist Dosko een te- genpunt te maken, waarna het einde kwam met 2—1. Nu den volgenden Zondag naar Schagen. Wint J.V.C. dien wedstrijd, dan is ze kampioen. Hoofden koel, jon gelui De J.V.C.-adspiranten speelden des morgens tegen een Padvinderselftal, waarvan J.V.C. a met 3—2 moest ver liezen. Dit was een pittigen wedstrijd, waarvan de J.V.C.-a'tjes wel wat geleerd zullen hebben. BARSIGERHORN. Zondagmiddag werd op het D.E.S.-terrein de wed strijd Kolhorn D.E.S. gespeeld, wegens onbespeelbaar heid van het Kolhorn-terrein. Om ruim 2 uur stellen de elftallen zich op. D.E.S. met 2 invallers voor Middelkoop en Hartman, waar voor Broersma en Kistemaker invielen. Er ontwikkelt zich een gelijk opgaanden strijd en beurtelings verkeeren de doelen in gevaar. De beide achterhoeden zijn echter goed op dreef, zoodat doel punten uitblijven. Langzamerhand komt D. iets in de meerderheid, doch de voorhoede weet niet van de ge boden kansen te profiteeren. Als ongeveer een half uur is gespeeld, krijgt K. een corner te nemen, welke on berispelijk door Kistemaker in een doelpunt wordt om gezet. De rust gaat in met 1—0 voor Kolhorn. Na de pauze vrijwel hetzelfde spelbeeld. Kolhorn ls echter gevaarlijker. De voorhoede speelt een meer open spel en door goede voorzetten, speciaal van den K.- linksbuiten, ontstaan gevaarlijke momenten voor het D.-doel. De beide backs en in laatste instantie de kee per bezweren e& gevaar. Als ongeveer 30 min. van de tweede helft verstreken is, gaat de D.-linksback spil spelen. Deze speler verzet daar veel werk en de voor hoede krijgt meer steun, wat een overwicht tengevolge heeft. De Kolhorn-achterhoede en niet te vergeten de midnhalf zijn in uitstekenden vorm en weten de vrij ongevaarlijke D.-voorhoede gemakkelijk in bedwang te houden. In den stand komt dan ook geen verandering meer. Het is een strijd geweest, zooals wij nog zelden zagen tusschen deze beide elftallen. Meestal werd deze plaat selijke ontmoeting er een waarin het hard tegen hard ging en al kwamen ook nimmer ernstige incidenten voor, maar al te vaak werden de gemoederen danig in beroering gebracht. Daarvan was nu eohter geen spoor, en dat doet ons groot genoegen. Er is slechts één elftal dat de zege kan behalen en ditmaal maakte Kolhorn daar de meeste aanspraak op. Wij hopen, dat deze ontmoetingen in den vervolge op dezelfde prettige wijze zullen verloopen. De scheidsrechter, de heer Metzelaar leidde dezen wedstrijd op voorbeeldige wijze, wat ongetwijfeld aan het sportieve verloop veel zal hebben bijgedragen. CALLANTSOOG. h.R.G. VIII—CALLANTSOOG I, 2—8. Zondagmorgen speelde Callantsoog I een uitwedstrijd tegen H.R.C. 8 te Den Helder. Beide clubs wegen zoo wat tegen elkaar op; alleen de H-R.C.-achterhoede, met name de keeper is 't zwakke punt en hiervan maakt C. goed gebruik. De ruststand gaat in met een 41 voorsprong voor C. Na de pauze krijgen belde partijen een penalty te nemen, welke voor belden een doelpunt oplevert (52). Daarna weet C. nog 3 keer te scoren (82), waarna het einde komt. De scheids rechter leidde o.i. matig, van den ttuitenspelregel schijnt hij nog niet veel te weten. Deze voor C. zoo gunstig verloopen wedstrijd (de kampioenskans wordt grooter!) werd onder zeer goede verstandhouding gespeeld. T ZAND. G.Z. II speelde j,l, Zondag te Waarland tegen Con Zelo II en verloor daarbij met 12. Het eerste elftal speelde geen wedstrijd. AARTSWOUD. Ons tweede elftal ging voor de competitie naar Hoog- karspel en wist een gelijk spel te halen, n.1. 33. feTten. Petten, dat met 2 elftallen en ettelijke supporters naar Wierlngen zou trekken, zag kort voor den tijd beide wedstrijden uitgesteld. P. slaagde er nog in een tegenstander te vinden In de Berger veteranen, die ze op eigen terrein bekampten. In een gemoedelijk en vriendschappelijk partijtje bleef P. de baas. Na met de rust een voorsprong van 30 verkregen te hebben, vond P. nog éénmaal evenals B. het doel, zoodat het einde kwam met 41 voor Petten. NOORDSGHARIWOUDE. Sparta 1Voorwaarts 1, 14. Voorwaarts Jun. AR.C.B. Jun. A, 11. Voorwaarts Jun. B.V.VO. Jun B 2—2. D.T.S. I—O.S.C., 3—3. Voor de eerste maal in deze competitie ontmoetten bovengenoemde clubs elkaar in Oudkarspel en met den gelijken stand 3—3 kunnen beide partijen tevre den zijn. D.T.S. probeerde in dezen wedstrijd eens een nieuwe opstelling, welke er als volgt uitzag: A. Kroon P. Schrieken, C. Kroon K. v. Meurs, D. Kokken, J. Mulder J. Schrieken, W. v. Dijk, J. Dekker, K. Kooij, H. Kuiper. Later verwisselden Kooij en Mulder van plaats. Het begin van den wedstrijd is direct voor D.T.S. Kokkcs op de spilplaats voedt uitstekend de voor hoede, en weldra dreigt het eerste gevaar voor de Q.-vestë. De keeper blijkt echter uit het goede hou^ fesneden to zijn en keert kort achtereen twee uitste* end ingezette echoten van Dekker en v. Dijk. Wij denken Kooij te zien doelpunten, maar zijn kopbal gaat net over. Even later komt een afgemeten voor zet van Kuiper op het hoofd van Dekker, maar nu gaat de bal net naast Het zit D.T.S. in deze periode nu niet bepaald mee. Als de eerste aanvallen wat ge luwd zijn, zien wij de Q.S.C. voorhoede ten aanval trekken. Een uiterst hachelijk moment ontstaat voor het D.T.S. doel, als de bal eerst tegen den paal en later tegen de lat wordt geschoten. Het handige spel van den linksbinnen van de gasten bezorgt de D.T.S. achterhoede handen vol werk, maar uitstekend wcot Schrieken zich hier doorheen te slaan, en smoort op resolute wijze eiken aanval in de kiem. C. Kroon zien wij telkenmale den bal goed opbrengen, maar het duurt toch nog geruimen tijd voor D.T.S. de score opent. Eon corner van rechts, uitstekend genomen door J. Schrieken, komt tenslotte bij Mulder terecht, die zich niet lang bedenkt en door een haag van spe lers heen op tactische wijze doelpunt. 1—0. Tot de rust blijft dezen stand ongewijzigd. Q.S.C.. die na de rust schuin voor den wind heeft, zet er direct een geweldig tempo in. D.T.S. geraakt finaal ingesloten en heeft het eerste kwartier na de thee geen aanval ondernomen. Onophoudelijk zwer men de Q.S.C.ers voor het D. doel, maar dit lijkt wel dichtges ïkerd. Ant. Kroon weert zich in dit bombardement uitstekend en komt telkenmale als overwinnaar te voorschijn. De gelijkmaker komt dan tenslotte op eigenaardigo wijze. Q.S.C. kreeg een cor ner te nemen, welke hoog langs het doel over de zijlijn heen uitwaaide. Kooij scheen echter den absoluut onbereikbarert bal nog to willen koppen, waardoor hij slechts even met een Worraerveerder in aanraking kwam. De scheidsrechter floot en tot groote verbazing van vriend en vijand wees hij naar de witte stip; penal ty! Onder een hevig fluitconcert werd deze straf schop onhoudbaar in een doelpunt omgezet, 1—1. Drie minuten later was de stand 31 voor Q.S.C. D.T.S. liet den moed zakken na den tegenslag van den gelijkmaker en de Q.S.C. voorhoede wandelde tweemaal achtereenvolgens door de D. defensie heen, met het gevolg dat een aanvankelijke 1—0 voorsprong in een minimum van tijd in een 3—1 achterstand werd omgezet. Nog doet Q.S.C. enkele aanvallen, maar dan is het gedaan, v. Dijk gaat op de spilplaats, Kokkes komt voor en nu is het ge daan met Q.S.C. Met zoo'n heerlijk enthousiasme werpt D.T.S. zich in den strijd, dat er wel doelpun ten komen moesten. Na 20 minuten spelens, als het Q.S.C.-doel al een ware bekogeling ondergaan heeft, komt het tweede doelpunt, van den voet van Kui per. 2—3. Onophoudelijk is het Q.-doel in gevaar. Op wonderbaarlijke wijze houdt de Q.-keepcr een scherp schot van Kokkes in den linkernenedenhock. Op onverwachte wijze komt 12 minuten voor tijd de gelijkmaker. Mulder schiet van vrij grooten afstand hard op het (^oel. De keeper wil den bal kalm on derscheppen, maar door veel effect vliegt deze over zijn hoofd in het net. 3—3. in den resteerenden tijd weten de respectieve achterhoedes stand te houden en met onveranderden uitslag komt het einde. Over het algemeen genomen heeft D.T.S. vrij goed gespeeld. Wij zeggen over het algemeen, want er waren vooral na de rust periodes, dat het D.T.S.- elftal zoo'n bedroefden indruk maakte, dat het fei telijk groot opzien baarde, dat de eindspurt der gastheeren nog in zoo'n goeden vorm werd gebracht. De scheidsrechter was vooral na de rust lang niet altijd even gelukkig in zijn leiding. Volgende week krijgt D.T.S. Schagen thuis. D.T.S. 2 kreeg bezoek van Schoorl 1. Indien Schoorl dezen wedstrijd zou winnen, waren zij kam pioen. Hierin zijn zij tenslotte schitterend geslaagd. De uitslag 91 in haar voordeel laat zien, dat de duinstreekbewoners lang geen halve maatregelen hebben genomen. Zij gelieven intusschen onze be scheiden gelukwenschen in ontvangst te nemen en wenschcn bun een alleszins goed debuut in de hoog ste afdeeling van den N.H.V.B. Good luck, boysl als voorbode van een infectieziekte ASPIRIN helpt steeds Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. D.E.C.Alcmaria Vlvtrbc, 36. Het voor do Amsterdammers fatale begin van den wed strijd. Goed werk van Alkmaar I te Edam tegen E.V.C. Wat er in den N.H.V.B. ge beurde. Het is Alcmaria gelukt in Amsterdam een flinke zege te behalen op het arme D.E.C. en zich tevens nagenoeg voor de onderste plaats te vrijwaren. Alcmaria heeft echter geenszins deze groote overwinning te danken aan buitengewoon spel, integendeel. D.E.C. had een wijziging in haar elftal aangebracht, waarvan de funeste gevolgen niet zijn uitgebleven. Kep- pel genoot in den uiterst zwak spelenden linkshalf van DJE.C. zulk een bewaking, dat hij voortdurend vrijheid van beweging kreeg met het gevolg, dat toen het spel ongeveer een kwartier oud was. hij met een drietal doel punten de Alkmaardersc reeds een nuttigen 0^—3 voor sprong gaf. En het arme onthutste D.E.C. scheen ook toen nog geen tegenstand te kunnen bieden. Rootring maakte er 04 van en even later de Jong 05. Toen konden de Amsterdammers zich eindelijk herstellen en wisten tegen te scoren 15. Alcmaria had echter op nieuw geluk als de Grand uit een corner den ruststand op 1—6 brengt. Na rust ls het bij de Alkmaarders weer het oude lied. een schotlooze voorhoede en een zenuwachtig doende verdediging, vooral de linksback Jonker, met het volgen de resultaat: Alcmaria kon het doel niet meer vinden, terwijl de Amsterdammers den bal slechts tweemaal voorbij Oudes konden krijgen, zoodat het einde kwam met een Alkmaarsche 36 zege. Gevoegelijk kan worden gezegd, dat de Alkmaarders in veilige haven zijn aangeland, daar deze Amsterdammers uit hun resteerende drie wedstrijden wel geen vijf pun ten zullen krijgen. Alcmaria 3 had bezoek van O.S.V. 2 en moest het onderspit delven met 24. Alkmaar I dat bij E.V.C. op bezoek was, deed even eens verdienstelijk werk. De rust ging met een gelijken stand (11) in, doch na rust kwamen de Alkmaarders geducht opzetten en zij wisten nog een onverwacht groote 15 overwinning te behalen, waardoor de onder ste plaatsbezetting nog vaarwel gezegd kan worden. Eerste klasse C: West Frlsia 3—M.F.C. 1, 3—0; Strand vogels 1—Nieuwe Niedorp I, 3—5; Hollandia 3—Andijk I. 2-7. Tweede klasse D: D.T.S. 2Schoorl I, 29; Alcmaria 4Uitgeest 2. 06; Derde klasse B: Koedijk IAlkm. Boys 3, 07; Ur- sem I—Vrone 2. 32. Vierde klasse D: Alkmaar 3Sohoorl 2, 20; Aker sloot I—C.S.V. 3. 5—3. OVERZICHT. Eerste klasse C. Ook thans droeg West Frisia 3 weer eens voor een verrassing zorg. Het pittige M.F.C., dat aan den kop stond, moest in de Enkhuizenaren haar meerdere erken nen. Waar Andijk Hollandia 3 m eigen huis een flinke nederlaag toebracht, hebben de Andijkers de leiding overgenomen. Nieuwe Niedorp maakte de Strandvogels in eigen huis kansloos. Andijk I 8 5 12 19—14 11 M.F.C. I 8 5 0 3 31—14 10 Nieuwe Niedorp I 9 5 0 4 33—23 10 West Frisia 3 8 4 2 2 18—18 10 Strandvogels I 6 2 1 3 2(f—18 5 Hollandia 3 7 0 0 7 10—50 O Tweede klasse D. Daar Schoorl I, D.T.S. 2 in eigen huis een klinkende nederlaag toebracht, hebben de ..duinbewoners" beslag op het kampioenschap gelegd. Alcmaria 4 leed ander maal een nederlaag, thans tegen het bezoekende Uit geest 2. Schoorl I Alkm. Boys 2 C.S.V. I Alkmaar 2 Uitgeest 2 Alcmaria 4 D.T.S. 2 12 12 9 9 10 12 10 56—15 74—23 27—20 17—26 23—45 20-43 13—57 Derde klasse B. De Alkmaarsche Boys 3 verbaasde vriend en vijand. De leiders brachten een bezoek aan hun eenigste en gevaarlijke concurrent, Koedijk I. De Koedijkers liepen geducht van stapel, doch hun kracht werd gebroken en de Boys brachten hen een verpletterende nederlaag toe Ursem I wist van het bezoekende Vrone 2 te winnen. Alkm. Boys 3 K.S.V. I Bergen 2 Alcmaria 5 Ursem I Vrone 2 C.S.V. 2 Uitgeest 3 12 11 12 11 12 10 12 12 63—26 49—30 45—27 30—46 22—38 17—32 33—38 20—42 Vierde klasse D. Alkmaar 3 wist in eigen huis, het leidende Schoorl 2 een kleine nederlaag toe te brengen, waardoor de kan sen der Alkmaarders geducht gestegen zijn. Akersloot I bracht het bezoekende C.S.V. 3 een nederlaag toe. Begunstigd door mooi voorjaarweer speelde het N.H. V.B.-elftal tegen de sterkste der 8e klasse K.N.V.B., n.1. Hollandia en wist na goed spel te geven, de eer van den N.H.V.B. op te houden, door Hollandia te verslaan. Om half drie liet scheidsrechter Hakhof be ginnen. Hollandia wint den toss en verkiest de zon in den rug. De N.H.V.B.-midvoor brengt het Ieder in be weging, dat direct door H. wordt overgenomen. Vlug en netjes worden de aanvallen opgezet, het eerste schot wordt door den paal gestopt en springt terug in 't veld. H. is steeds in den aanval, wat al spoedig een corner oplevert, die echter wordt weggewerkt. Een nieuwe aanval wordt keurig door van 't Hof gestopt. Het is telkens weer den N.H.VB-keeper die alles retour zendt Ook de NHVB.-aanvallen zijn lang niet van gevaar ontbloot, doch voorloopig weet de H.-achterhoede sohoon schip te maken. Als er weer een N.H.-aanval wordt opgezet, denkt ieder aan een doelpunt, een harde schuiver wordt net door den H.-keeper gestopt, doch gaat corner. Deze, goed genoemen, levert niets op. De N.H.V.B.-ers werken hard en komen al meer in den aanval. Opeens zien wij, dat Rijkers in den rug wordt geloopen, waardoor een strafschop wordt gege ven. Deze. goed genomen, belandt bij Wolthuis, zet goed voor, wordt weer corner gewerkt, welke echter na genoment e zijn, het veld weer ingaat, dan krijgt Ver donk den bal toegespeeld, en met een hard schot geeft hij den N.H.V.B. de leiding, 01. Als de bal weer middenmuit gaat. pakt H. flink aan en spoedig maken ze uit een corner gelijk. Nog enkele aanvallen van beide kanten en het is rsut. Na de rust is het NHVB.-elftal de meerdere, niette genstaande het Haspel vlug en netjes wordt afgewerkt, alleen voor doel raken ze de kluts kwijt en schieten over of naast, of in de veilige handen van v. 't Hof. De eerste aanval wordt door H. corner gewerkt, doch levert niets op. Dan krijgen we een gevaarlijke situ atie voor het N.-doel. H. zet een goeden aanval op, van 't Hof loopt uit en we demken reeds dat H. de leiding zal nemen, doch de bal wordt naast geschoten en het gevaar is geweken. Nu is N.H. steeds in den aanval. Kuiper schiet keihard in keepers handen, telkens weer opnieuw zien we de N.H. voor het H.- doel, doqji stran den nogal eens in buitenspel-positie. Dan komt de be slissing. Lont krijgt den bal te pakken, geeft goed door naar Kuiper, deze weet handig de H.-backs te passee- ren en met een onhoudbaars chot geeft hij den N.H. opnieuw de leiding; deze wordt niet meer afgestaan, wel probeert Bromlever nog den voorsprong te ver- grooten, en ook werkt H. voor den gelijkmaker, doch als Hakhof einde aankondigt, heeft de N.H.-ploeg ver diend gewonnen. Arbiter Hakhof had geen gelukkigen dag; de leiding was slap. Schoorl 2 15 12 1 2 68—16 25 Alkmaar 3 14 11 2 1 88—23 24 Bergen 3 13 7 2 4 49—33 16 Akersloot I 14 7 2 5 42—43 16 Zitting van Vrijdag 10 Maart 1933. GEEN SPORTLUST, MAAR ARMOEDWANG. Het marktbericht van deze zitting luidde: Aanvoer gering, handel vlug. In totaal waren heelemaal drie comparanten present, waarvan nummer een zich ken baar maakte als Engel Zw., gedelegeerde van Egmond aan Zee, slachtoffer van de val van Wal- street en de staking te IJmuiden, die in wanhoop naar de carbid-lantaarn had gegrepen en de duinen van Egmond Binnen in 't achtclijk uur was inge slopen met het maar al te zeer bekende doel. Hij bracht echter geen konijn, doch slechts een bekeu ring thuis en moest zijn lantaarn in de handen van den verbalisant achter laten. Deze Engel, zonder vleu gels, doch met een gewapenden knuppel om de door het lichtschijnsel aangetrokken langooren even te meppen, was geen professional in de kunst, doch slechts een amateur, door de geringe inkomsten tot stroopen verleid. Gelet dus op zijn tamelijk gunstige antecedenten, werd hem opgelegd f 12 boete of 12 dagen, 'n straf die in verhouding met. het hier gel dende tarief, nog gunstig kon worden genoemd. Voorts moest hij zijn lichtapparaat in de handen van Justitia achterlaten. HET BESTE BROOD VAN AKERSLOOT IN DE KNEL. Bakker Jan P., die de reputatie geniet het beste brood van Akersloot te leveren, verscheen als lijdende partij voor den Kantonrechter, omdat hij op 19 No vember met het signatuur M.B. (melkbrood) gemerkte brood in zijn winkel aanwezig had, dat na onderzoek ter Warenkeuringsdienst niet aan de eischen van het ministerieele melkbesluit voldeed. Aan droge stof en- zoovoorts werd slechts aangetroffen 2,71 procent, ter wijl het minimum is gesteld op 3. De bakker verklaar de echter desgevraagd hef raadsel niet te kunnen oplossen. Zijn melkleverancier Broersen was boven elke verdenking verheven en 's bakkers brood wordt geroemd als het beste brood van Akersloot. Vermoe delijk echter moet het te kort aan vetgehalte wor den toegeschreven, dat veehouders die volle melk aan Broersen leverden, hun beesten voeren met aardap pelen, rapen on ander waterrijk voedsel en te wei nig kort voeder toedienen. De bakker gaf toe, dat 1 a 2 liter water op de 100 liter melk voor de deegberei ding werd bijgemengd, doch dat kwantum is echter wettelijk geoorloofd. Maar in verband evenwel met de omstandigheid dat te veel waterhoudende melk door het onvolwaardige voedsel aan de koeien ver strekt werd afgeleverd, zou het tekort aan droge stof in het melkbrood verklaard kunnen worden. De heer P. releveerde ter illustratie nog dat onlangs een koe van een der veehouders aan ondervoeding was gestor ven; ook was momenteel de melkcontrole te Aker sloot tamelijk slap. Ho. het echter zij het brood vol deed op den dag der bekeuring niet aan de gestelde eischen en derhalve werd de comparant schuldig ver klaard en veroordeeld tot f 8 boete of S dagen. WEE DEN WOLF DIE IN EEN KWAAD GERUCHT STAAT. Op 3 Mei werd de 18-jarige crisisrentenier Frans B. te Alkmaar aangetroffen op een bakfiets, waar van de signaalbel, phonetisch berekend, geen ge- iuidscapaciteit ontwikkelde hoorbaar tot op een af stand van 50 meter, zorgvuldig uitgemeten en be luisterd. Dat de bakfiets momenteel werd gebezigd als geneeskundige hulpdienst, in werking gesteld tot vervoer van een aan de hand gekwetst jongeling, werd door den verbalisant niet in aanmerking geno men. De heer B. verscheen dus, vergezeld van zijn generalen staf, ten Gerechts Paleize, ten einde zich te verantwoorden ter zake overtreding van art. 58 rijwielreglement. Door den comparant werd het feit erkend, doch schreef hij de verminking van de bel toe aan een on geval met de fiets, dat, het instrument tijdelijk on bruikbaar maakte. De overtreding was dan ook niet van veel beteekenis, doch het bleek helaas, dat de heer B. dikwerf overhoop ligt met do plaatselijke po litie, en ook in dit geval zich ten aanhoore van een aandachtig auditorium ver van waardeerend over dit nuttige instituut had uitgelaten en dit irriteerde den Kantonrechter zoodanig, dat in stede van veroordee ling zonder strafoplegging, wat aanvankelijk het voornemen was, de opposante jongeman werd ver oordeeld tot f 6 boete of 6 dagen, nog 2 gulden of 2 dagen meer dan de ambtenaar, die ook niet bepaald spotprijzen annonceert, had gevorderd. OVERWEGWACHTER IN EEN SCHRIFTELIJK VONNIS LOFFELIJK VERMELD. De Kantonrechter te Alkmaar deed heden schrif telijk uitspraak in de zaak contra Dr. A. van G., arts te Bergen, die zich had schuldig gemaakt aan overtreding van het spoorwegreglernent, daar on danks dat de spoorboomen bij den bewaakten over weg aan de Wognumsche Buurt te Alkmaar, in dalende beweging waren, met een door hem be stuurd vierwielig motorrijtuig de spoorbaan over te rijden, hoewel hem zulks uit hoofde van zijn beroep niet vrijstond. De Kantonrechter verklaarde den arts schuldig en veroordeelde hem tot f8 boete subs. 8 dagen, over wegende dat die schuld bleek zoowel uit het opge maakt procesverbaal als de eigen bekentenis van den verdachte. Voorts wijdde de Kantonrechter in dit vonnis een bijzondere loftuiging aan de bedienaren van den overweg, speciaal den heer de Cocq, v. Delwijnen en Witvliet, die reeds jaren lang dezen hoogst ver antwoordelijken post bedienden met prijzenswaar dige activiteit en welwillendheid ook ten opzichte van het publiek, zoodat hier van ocnig spelletje van kat en muis geen sprake kon zijn. Tevens sprak de Kantonrechter de meening uit, dat aan de spoorwegbeambten, belast met deze be diening, de volle vrijheid moet worden gegeven, naar omstandigheden, zoowel wat de veiligheid als het gemak van het publiek betrof, te kunnen handelen en men zich aan hun regeling had le onderwerpen. De Kantonrechter stelde ook nog met waardeering in he licht, dat op dezen overweg nog nimmer een ongeval van eenige beteekenis, was voorgekomen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7