Candidaatstelling Tweede Kamer. VIJF BOERDERIJEN AFGEBRAND Brand in de knoopenfabriek te Snakenburg Als Fascisten vergaderen Niet bestelde Nieuwjaarskaartjes De schadevergoeding aan een kapster De Julianadag en de A.V.R.0. Predikbeurten. In de pxovincie Noord-Brabant, Kin* deren met moeite gered. Gisternacht zijn onder de gemeente Mierlo in de provincie Noord-Brabant twee boerderijen in de asch gelegd. Omstreeks hilfdrie brak brand uit in de boerderij van den landbouwer Van Oyen te Luchen, gemeente Mierlo. De gehnele inboedel, landbouwmatsriaal, twee koeien en ren paard werden een prooi der vlammen. Het vuur sloeg over naar de booredrij van den land bouwer Verhoeven. Hier kon het vee worden gerei en een gedeelte van het huis worden behouden. Vele landbouwwerktuigen werden evenwel door het vuur vernield. De brandweer wist de belendende percee- len te sparen. Beide landbouwers zijn slechts laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Gistermorgen om half acht is te Mierlo opnieuw een brand uitgebroken, thans in de boerderij van landbouwer W. van Breugel op het gehucht Brande- voort. In een oogwenk stond alles in lichte laaie De zeer sterke wind verspreidde het vuur in enkele minuten over de geheel boerderij. aVn B. die zelf geschrokken was, door 't plotseling om zich heen laaien der vlammen, kon nog juist een zijner kinde ren, dat in de schuur liep, in veiligheid breneen. De eerste zorg gold toen het vee. Toen de landbou wer het paard uit den stal wilde halen, dronz het angstig geworden dier hem bijna overhoop. Het was van B. niet mogelijk het dier buiten te krijgen. Voor de geopende staldeur viel het paard neer en bezweek aan de ernstige brandwonden. De koeien konden nog worden losgesneden., doch een jonge vaars, kwam in het vuur om. De geheele inboedel, een groote partii hooi en stroo, en alle landbouwwerktuigen werden een prooi der vlammen In verband met den brand op het gehucht Leughen kon de Mierlosche brand weer pas laat arriveeren. Zij moest zich tot eenige nablussching bepalen. De boerderij is slecnts laas verzekerd. Ook hier is de oorzaak onbekend. Te HerveldAndelst zijn gisternacht twee boer derijen afgebrand. De eerste brand brak uit bij de fa milie R., waar alles verloren ging. Tegen den mor gen brak opnieuw brand uit in den schoorsteen van de behuizing der familie W. Spoedig stond het gehee le huis in vlammen. De kinderen konden slechts met moeite worden gered. Cartonnageafdeeling en kantoorlokalen verbrand. Gisterochtend omstreeks half zeven is door tot nu toe onopgehelderde oorzaak brand ontstaan in de Nederlandsche knoopenfabriek to Spakenburg. De fa briek is eigendom van de gemeente Bunschoten en is opgericht in 1929 met het doel om de Zuiderzce- visschers werkzaam te stellen. De brand is uitgebroken in de cartonnage-afdeeling, welke weldra in lichte laaie stond. De vlammen deelden zich mede aan het aangrenzende kantoorge deelte, dat eveneens spoedig een vuurzee was. De brandspuit van Spakenburg—Bunschoten slaacde er in het vuur tot de cartonnage-afdeeling en de kan toorlokalen te beperken. Toch werd het noodig ge acht de brandweer van Amersfoort om assistentie te vragen, welke spoedig aanwezig was. De eigenlijke fabriek, welke zich achter het verbrandde gedeelte bevindt, bleef door het vuur onaangetast. De fabriek, waarin ongeveer 200 arbeiders werkzaam zijn en waar dag en nacht wórdt gewerkt, moet tijdelijk wor den stopgezet. Do directeur, de heer Frankfort, acht het echter waarschijnlijk, dat de werkzaamheden Donderdagmiddag weer kunnen worden hervat. De schade waarvan het bedrag nog niet kon wor den vastgesteld, wordt door verzekering gedekt. Tumult te Groningen. Woensdagavond werd in „De Harmonie" te Gro ningen, aldus meldt de „Tel.", een bijeenkomst gehou den van de afd. Groningen van den Alg. Ned. Fas- cistenbond. De zaal was tjokvol en tot de toehoorders behoorden een groot aantal communisten cn socialis ten. Gedurende de redevoeringen werd zoo nu en dan „Rood front" geroepen en geprotesteerd, doch over het algemeen was het toen stil. Toen echter aan het einde van het eerste deel van den avond het Wilhel mus werd gezongen, hief een deel van het publiek de Internationale aan, waartegen een ander deel het Wilhelmus zong of hoera riep. Dit was het sein tot een hevig tumult. Een jeugdig communist klom op het balcon en riep „Rood front!" waarop ook in de zaal van vele zijden deze woorden werden ge schreeuwd en herrie werd gemaakt. De politie, die in grooten getale aanwezig was, greep echter spoedig in en zette de onruststokers buiten de deur. Toen echter bleek, dat in de zaal de spanning groot was, werd het debat, dat het tweede deel van den avond zou vullen, afgelast, waarna de bezoekers langzamer hand afdropen. ERFENIS VAN BEJAARD VRIJGEZEL. Ongehuwde dames bedacht. Uit Milaan wordt gemeld: Een te Castagnea overleden rijke vrijgezel heeft in zijn testament bepaald, dat zijn huis en al zijn bezit tingen ter beschikking zullen worden gesteld van bejaarde ongetrouwde dames in het district. Zoolang zij wenschen kunnen deze in zijn huis gastvrijheid genieten. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Vijltienjarlg meisje aan de gevolgen over leden. Dinsdagavond omstreeks 9 uur is op den Leende- weg te Eindhoven een ongeluk gebeurd, dat de 15- jarige A. Emans het leven heeft gekost. Het meisje ieed, staande op de treeplank van een vrachtauto. Onder het rijden trachtte zij het portier van de ca bine te openen. Toen de deur openging, verloor zij haar evenwicht en kwam op straat terecht. In een naburig huis werd zij binnengedragen, waar dr. Sla ger den dood constateerde. Dc politie stelt een na der onderzoek in. GRATIS BROOD AAN WERKLOOZEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE. 12 millioezi 5 pondsbrooden. Uit Praag, 14 Maart. De Tsjecho-Slowaaksch? regeering laat thans 12 millioen brooden bakken, elk wegende 5 pond, welke gratis aan de werkloozen zul len worden uitgedeeld. Men hoopt, dat de 900.000 werkloozen hiervan drie maanden kunnen eten, aangezien dit Tsjecho Slo- waaksche „boerenbrood" langen tijd bewaard kan worden, zonder oudbakken te worden. EEN RECORD AANTAL LIJSTEN VAN 58. Gister zijn de candidatenlijsten voor de verkiezing van de Tweede Kamer ingediend. Zooals bekend, zal de stemming op 26 Apll plaats vinden. In het geheel zijn 53 (drie en vijftig) lijsten inge diend. hetgeen een record-cijfer beteekent. De vorige verkiezing in 1929, waren het er 36. Onder het opschrift „Stortvloed" en „verkiezingsra- zerny" schrijft het Hsbld. o.m.: Toen de Evenredige Vertegenwoordiging voor het eerst werd toegepast en men de veelheid van lijsten zag, zelden de optimisten: „het zal wel luwen". Maar het is niet geluwd; integendeel; de splijtzwam woekerde voort. En nu ls er een nieuw record van lijsten en candidaten, juist in een tijdsgewricht, waarin aan nationale eenheid meer behoefte is dan ooit. Van die nationale eenheid gesproken, zij heet ook het streven van de fascistisch georiënteerde groepen. Om haar duidelijk te demonstreeren hebben deze groepen vijf lijsten ingediend. Leve de eenheid! Van de thans ingediende lijsten laten we die voor den kieskring Helder hieronder volgen. R.K. Staatspartij: Ch. L. van de Bilt, Mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, J. Groen Azn., E. J. M. Stumpel, Jac. Braak man, J. M. J. A. Meijer. Soclaaal-democratische arbeiderspartij: J. E. W. Duys Ch. G. Cramer. Th. Thijssen, C. Tho massen, W. v. d.. Vall, J. v. d. Kleft, N. Swierstra, D. Lopes Dias. P. Kiès. Anti-Revolutionnaire partij: H. Colijn. Chr. van den Heuvele, J. A. de Wilde, L. F. Duymaer van Twist, J. Schouten, C. Smeenk, H. Vls- scher, H. Amelink, J. J. C. van Dijk, A. Zijlstra, C. S. van Dobben de Bruyn, J. Terpstra, C. van der Zaal, P. Wielinga, A. A. L. Rutgers, T. A. van Dijken, L. Harms, L. Sllngenberg, G. H. Hoytink, F. V. Valstar. Christelük-Historische Unie: Jhr. Mr. D. J. de Geer, Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, J. Bakker, J. R. Snoeck Henkemans, Dr. H. J. Lovink, H W. Tilanus, Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blok land, J. Weitkamp, Dr. C. W. Th. Baron van Boetze- laer van Dubbeldam, Mej. Mr. C. F. Katz. J. M. Krij ger Jr. Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg Mr. D. A. A. van Rijn, Mr. N. G. Veldhoen. Tj. Kol. Mr. J. A. de Visser, M. Marra, D. J. Mellema, J. C. Wolthuis, J. van der Marei. Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond": H. D. Douwes, Dr I. H. J. Vos, Mej. Mr. E. C. van Dorp, A. F. Stroink, Mr. W. C .Wendelaar, D de Boer Dzn, Ir. J. Penning. A. H. Thesingh, Mevr. Mr. C. C. Baker-v. Bosse, P. Stapel, B. H. Busschers, G. Krom- hof Ezn. Vrijzinnig-democratische bond: Mr. H. P. Marhcant, Mr. P. J. Oud, F. E. H. Ebels, Mevr. B. BakkerNort, Th. M. Ketelaar, Mr. A. M. Joekes, Jan Schilthuis, D. Kooiman, M. M. Cohen, L. Willemsen, Mr. L. G. van Dam, Dr. A. van Raalte, K. Steijn, J. v. d. Brink, P. van Mever. W. van Diesen, W. K. D. Lustig. Mej. Mr. Ada Goudsmit, P. Kostelijk. Pz., Ant. Hofkamp. Staatkundig Gereformeerde partij: Ds. H. G. Kersten, Ds. P. Zandt, Ir. C. N. van Dis. A. Hoogendijk. Mr. J. Floor, D. Kodde, A. J. Kersten, J. W. van Houdt, P. van der Meulen, C. B. van Woer den, D. van Leeuwen, B. J. van Putten, A. J de Heer, J H. Kopelaar W. v. d. Vate, M. C. van der Spek, Communistische Partij Hollahd: L. L. H. de Visser, Alimin Prawiradirdja, D. Wijnkoop. Sardjono. C. J. Schalker. Roestam Effendl, P. de Groot. Moeso, C. Terstal, H. J. de Weerdt. N. Beuzemaker. J. Kleuver, J. Dleters. A. Buis. L. Seegers, A. F. Hulzinga, J. Reek. K. de Vries. W. H. Kobus geb. Hekkelman, D. Makklnga. Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij A Braat. J. Barendregt. J. Kamp, T. Kostelijk, Mr. C. Vervoorn, S. C. Eelman, P. Kooiman, K. Stolp, C. de Boer, S. de Jong. Een groote hoop kaartjes en brieven in een buitenwijk van Nijmegen gevonden. Door den directeur van het postkantoor te Nijme gen was ontdekt, dat in de jongste Nieuwjaarsdrukte door tijdelijke postbestellers vele kaartjes niet wa ren bezorgd. Deze week heeft men nu in een der buitenwijken van Nijmegen in een plantsoen een groote hoop kaartjes en brieven gevonden. Dc politic werd gewaarschuwd. Vier verdachte hiflpbestel Iers werden in verhoor genomen. Een hun ner werd als de schuldige aangehouden. De man ont kende echter. Thans heeft de justitie zich met het geval bemoeid. WAPENDEPOT ONTDEKT. 200 revolvers en patronen in beslag ge nomen. De koninklijke marechaussee i«- >ss, die op zoek was naar gesmokkelde Duitsche beter, vond in de woning van Van der H., op den Krakcnburg, aldaar, een wapendepot. Ongeveer 170 a ISO nieuwe revolvers werden gevonden met bljbehoorende munitie. De wa pens zijn waarschijnlijk afkomstig uit België en be stemd voor den smokkelhandel. De wapens zijn in beslag genomen en naar de ma rechausseekazerne gebracht. Mevrouw was niet verschenen op het af gesproken uur. En mijnheer meet betalen! Te Northampton heeft de rechter een schadevergoe ding van 1 toegekend aan een kapster, die een be woner dier stad had vervolgd omdat zijn vrouw zich niet had gehouden aan een afspraak om op een be paalden dag heur haar te laten permanenten. De rechter overwoog dat honderden vrouwen elk jaar afspraken maakten en die niet nakwamen. Hij kon niet als algemeen beginsel aannemen dat iedere mondelinge overeenkomst tusschen een klant en een leverancier een contract vormde. Ieder geval moest op zich zelf worden beschouwd. In dit geval was er een afspraak gemaakt voor een permanent wave, een operatic (aldus dc rechter) welke de aandacht van een helpster drie "ot vier uur in beslag nam. De klaagster moest haar ondergeschikte voor dit werk reserveeren en daarom meende de rechter dat zij recht had op schadevergoeding. Ware het contract aangegaan met ccn groote Londcnsche zaak waar al tijd volop werk was, dan zou de rechter naar hij ver klaarde waarschijnlijk geen schadevergoeding hebben toegekend Herv. Geref. Staatspartij: Ds. C. A. Lingbeek. B. G. Peereboom. Ds. L. C. W. Ekering, K. Eeldering, F. de Jong, G. J. Prins Jzn„ J. van der Pol, P. van Ooyen, H. van der Mheen, G. H. Alblas, W. F. Lefeber, Ds. F. C. Willekes. K. H. E. Gra- vemeyer, S. Boersema. Ds. H. E. Gravemeyer, C. Hooy- kaas, A. C. G. den Hertog, H. A. Vromans, L. A. van Herwaarden. Christelyk Democratische Unie: H. van Houten. Fedde Schurer, R. van der Brug. A. P. Jungcurt. Matthijs de Visser, J. J. Geltz. J. Gorse link. H. Steketee, P. L. Gerritse., Drs. J. van Eljk. L. P. du Bois. K. Tamminga, J. C. van Goudoever, J. Westera, C. Schol ten. R.K. ArbeiderspartU Chr. Vocht. P. M. Verbruggen. G. J. Bik. A. N. K. Ber kelaar, L Buchholz, A. L. Lamers. A Caris, Eijklng, G. P. J. Poelgeest, F. M. Hoogduin, M. de Haan, J. A. v. d. Kant. Nederlandsche Christelijke Arbeidersparty: Nic Dekker, L. v. d. Velden. J. A. Schaafsma, J. Varke- vlsser, G. J. v. Bockel. E. Feenstra Jz. S. Greijdanus, H. Gelling. D. R. Henstra, J. H. Nyenboer. Mobilisat iebond K. Breebaart, Mr. Schultz v. Haegen, Dr. R. de Waard, J. A. v. Sijn, A. v Gent, P. d. Boer, R. Watjer, Mej.M. V. H. Kruyff, Mevr. P. H, A. Smit—Schuckink Kool. W. F. H. Busch, Mevr. H van GenusGodfried, N. Kraak Steemann. Chr. F. Hossen, T. Woudstra. Mej. E. Tonkes. Mevr. J. G. H. VenemaSchaaf, G. A. Welsman, Mevr. A. SchwlerRutters. Alph. Sonneville, S. Lezer en W. A. Kalse. Verbond voor Nationaal Herstel: Generaal C. J. Snyders. Mr. Dr. W. M. Westerman, Prof. Mr. J. A. Eigeman, W. P. Hillen. B. J. Gelder. J. H. van Straaten van Nes. Jac. Smits. Mr. M. Th. Myn- lieff. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, P. Merkelijn, R. Bordewyk, Mr. P. P. J. M. Geradts, D. A. M. Q. Boeye, Mr. P. C. L. Eschauzier, M. A. Fenny Verbond van Nationalisten: Dr. C. H. A. van der Myle, C. J. M. van Eysden Jr„ R. Reisberman. H. Koning. G. W. van Elk. T. J. Mensin- ga, Ir. J. Ypeus Kalt, Not. H. A. van Dalsum, D. J. C. Stemmerik, M. C. Dogge. J. F, v. d. Bom, H. Dekker. Fascistenbond De Bezem. J. A. Baars. J. G. van Heyst, Th. Riel. D. van Dam, S. Veldmeijer, L. van Zandwijk, dr. A. A. Jurgens, Mr. W. Baron van Heeckeren van Keil, J. Brugman, Th. M. Polet Onaf bank. Socialistische Party: P. J. Schmidt. K. R. van Staal. J. de Kadt, D. de Ja ger. J. Mourits. J. Hoving, F. v. d. Goes. A. Veltrop, C. J. H. Poppe, L. ter Laare. H. J. W. B. Disselkoen, H. de Boer. Revolutlonnair Socialistische Party: H. Sneevliet, E. Bouwman, D. Schilp, F. Bosman, A. Menist. W. Dolleman. W. Smid. Joh. Mooy. T. de Haan Swagerman, J. H. E. Roebers, J. van Schalck, C. Scheepers, J. C. N. Molenkamp, L. Woudt-Bouman, B. Sprenger de Rover. Recht cn Vryheid: H. Kolthek. A. Sevenster, Aug. Diemont, H. Lameris, A. Veenhuizen. R.K. Volksparty: Mr. P. M. Arts. Fe!. A. C. Donders. C. D. We-sseling, W. C. Setteur. G. H. Moors. F. J. Weber, Mej. R. Hon- develd, J. H. H. Hendriks. G. H. F. van Nimwegen, Mevr. E. M. H. Robert de Wolff. J. M. H. van Bogaard, J. F. van Gemert. J. W. van den Bergh, G. J. Bouman, G. I. T. van Weely. Nat. Verbond „Plcht, Orde, Recht": Ingediend in alle kieskringen de volgende lijst: A, F. Bruinsma. A. van de Hoven. F. J. Bernhard. S. J. Mook. D. van der Zee. H. E. DUken, J. B. ten Bruggen Cate. J. F. Stahle. A. E. Wunnink, J. J. van Gelderen, P. Meij- boom, P. A. Smit, N. de Boer. P. Reynhoudt. R.K. Democratische Party: Ingediend in alle kieskringen de volgende lyst: J. A. Veraart, F. E. Evers, F. J. Wenders. E. Beekman, L. A. Franse. H, de Backer. J. W. van Bijsterveld, P. H. de Bruijn, F. J. Rietveld. C. A. M. Bührmann. A.V.R.O. en V.A.R.A. ruilen. Ook 19 April voor de A.V.R.O. De minister van Waterstaat, heeft, naar het „Hsbl." verneemt aan de A.V.R.O. opgedragen om in plaats van do V.A.R.A., het algemeen programma te verzor gen op 1 Mei a.s. Deze regeling is gemaakt met het oog op de vie ring van den verjaardag van prinses Juliana. waar van de officieel viering bepaald is op 1 Mei in ver band met den Zondag, waarop 30 April valt. De verjaardag van prins Hendrik valt dit jaar op Woensdag. Met het oog hierop bepaalde de minister van Waterstaat, dat V.A.R.A. en A.V.R.O. den Dins dag en Woensdag zullen omruilen. DONDERDAG 16 MAART Evangelisatie Breezand, nam. 7.30 uur de heer P. Boon Biddag voor het gewas. ZONDAG 19 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Eikema. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt Dirkshom, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Vermogen. Noordscharwoude, geen samenkomst. Barsingerhorn, geen dienst. Kolhorn, geen dienst. -Woensdag 22 Maart, half 8, Ds. Eikema. Anna Paulowna, geen dienst. Westerland. nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Be vestiging van lidmaten. Extra collecte. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Callantscog, geen dienst. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Scbagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Dr. Witkop Warmenhuizen. voorm. 10 uur, Ds Seulijn. Oude Niedcrp, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Oudkarspel, geen dienst. Woensdag 22 2'r ram. 7 uur. Ds Van Dyk. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Hoogwoud geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Nobel. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Postma, Cand. te Heerlen. Huisduinen, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Earsingerhorn, vcorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. R. v. d. Veen. Doop. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. D. Haars. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 756 m.M. Vooruitzichten: Buiig weer. Temperatuur: 8 gr. C. is 46 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Booqztjde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refrartionist. Hel oocunderznek dnen wy gratis EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3Va uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. VRIJ EVANG. GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 6.45 uur, Ds. J. J. Ruijs. Woensdag 22 Maart Kindersamenkomst te Nieuwe Niedorp bij den heer S. Grotendorst, om 4 uur, door Zr. G. J. Meijer. Heerhugowaard (by A. Rus), voorm. 10.15 uur, Ds. J. J. Ruijs. Zaterdag 4 uur Kindersamenkomst door Zr. G. J Meijer. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer R. van Tuinen. Nam. 6.45 uur, de heer R. van Tuinen UlT DE OMGEVING W I E R I N G E N Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 17 Maart, des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. .Vlededeeliugen en iDgekomen stukken. 3. Voordracht inzake bet verleenen van voorschot ten op de vergoeding wegens exploitatiekosten der bijzondere lagere scholen over 1933. 4. Voordracht tot aanleg van klinkerbestrating op het Viervoetspad, alsmede van rioleering aldaar en in een gedeelte van de Pompsteeg. 5. Praeadvies nopens een verzoek van het Bestuur der Ver. voor Christ. Nat. Schoolonderwijs, om uitkeering van een huursom voor den grond van de gebruikte hulpschool. 6. Voordracht tot wijziging der verordening tot aanwijzing van de stemlokalen voor de stem- districten. 7. Voordracht tot herstrating en verbreeding van den straatweg te De Haukes. 8. Voordracht betreffende de verbetering der be- harding van den Slingerweg. 9. Voordracht tot aanvaurding van enkele percee- len grond met bestemming tot openbaren weg. 10. Samenstelling dei stembureaux voor de verkie zing der leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. 11. Vaststelling der begrooting van de Zeegras-ex ploitatie, dienst 19321933. 12. Vaststelling der gemeente-begrooting dienst 1933. Winkelbrand te Den Oever. Gisterochtend brak door tot dusverre onbekende oorzaak brand uit in het dubbele winkelpand van den heer S. Zomerdijk, gelegen aan de Voorstraat. In dit pand wordt door den heer Z. een zaak gedre ven in sigaren, sigaretten en aanverwante artikelen, kruidenierswaren, galanterieën, visch, groenten, fruit en aardappelen, alsmede een klompeunandel. Dank zij het doortastend optreden van de brandweer te Den Oever, die direct ter plaatse was, kon het vuur tot het pand zelf worden gelocaliseerd, terwijl de belendingen in de dichtbebouwde kom werden ge spaard. De bovenverdiepingen brandden geheel uit, terwijl de winkels en winkelvertrekken gelijkvloers veel waterschade bekwamen. De heer Z. is verzekerd, ook, naar men ons mededeelde, tegen bedrijfsschade. De brand, circa 10 uur 30 begonnen, was te 12 uur zoo goed als bedwongen. Arbeidsbeurs. Geplaatst van 8 t. ra. 14 Maart 1933: 1 grondwerker. Staan nu nog ingeschreven als werkloos: 162 grondwerkers, 5 loopjongens 1 vuurwerker, 2 wa kers, 7 sloters, 5 bakschippers, 15 timmerlieden, 7 machinisten, 1 kapitein, 2 ijzervlechlers, 1 electri- cien, 1 kok, 1 stuurman. Als werkzoekende staat ingeschreven.: 1 water bouwkundig-teekenaar. Buiten Wieringen kunnen nog geplaatst worden: Mannen: 1 bekw. autoplaatwerker, voor dad., 70—80 ct. per uur; 1 dameskapper, volledig met het vak ockend, voor dad. f20 tot 125 p. mnd. pl. kost en in woning; voor hotel muziekkapel, bestaande uit 3 dames en 2 heeren van Ned. nationaliteit voor 1 April; voor hoteJ een orkest beslaande uit 1 pianist, 1 violiste, 1 jazznerin; hotel-portier, b. m. de moderne talen; bekw. borstelmaker (pekker-trekwerker), spe ciaal textielborstels, liefst ongeh.; slagers (spec. uit- oeeners) voor dad., 46 ct. p. uur pl. premie; 1 kan toorbediende (21—26 jaar), moet zeer vertrouwd zijn met het bedienen van den complutueter; 1 zetier- drukker, niet ouder dan pl.m. 20 jaar, dad., loon vol gens C.A.Ü.; voor hotel orkest, best. uit 1 pianist, l vioolspeler, 1 jazznerin, 1 tangoharmonica (dame). Vrouwen: Boerendienstbode, goed kunnende mel ken, dad., f5 p. week plus kost en inwoning; echt paar zonder kinderen, R.K. of P.G., liefst boven 35 jaar, vrouw moet koken, man voor huiswerk en on derhoud auto; machinewerksters, heerencoufectie, voor dad., loon tot f20 p. week; voor hotel 1 huis juffrouw, 2 kamermeisjes, 1 keuken-werkmeisje, 1 buffetjuffrouw; bekw. kapster, op de huogte met per manente watergolf, voor dad., f6 p. week pl. kost en inwoning, R.K.; bekw. keukenmeid, goed kunnende koken, voor 3040 personen, meerdere hulp aanwe zig, liefst P.G., dad., f25—130 p. mnd. plus kost en inwoning; eerste modisle, moet zelfst. kunnende wer ken, voor dad., f25 p. week pl. kost en inwoning, R.K. H O O G W 0 V D De keuring van de ingeschreveen der lichting 1934 dezer gemeente zal plaats hebben op Donderdag den 30en Maart a.s. te Winkel (Gemeentehuls). Door den heer Commissaris der Koningin in ds provincie Noordholland zyn voor goed vrygesteld van broederdienst de navolgende ingeschrevenen der lich ting 1934 dezer gemeente, te weten: no. 13 CorneUe Bes- seling; no 1 Cornelis Besseling, Weere K 43; J. A. Dod no 17; N. B. van Diepen noo 20; J. J. Feld no. 18; A.C. Ham no. 6; C. A. Klaver no. 2 en P. Raa no. 3.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2