P1 a a t s e 1 ij Sparta II=J.V.C.I De toestand i Duitschland. Vrijzinnig Democratische Bond Theater Royal. Nieuws. HET ALKMAARSCHE POLITIE-ELFTAL KAMPIOEN DE MOOISTE FOTO TUINBOUW IN WESTFRIESLAND Nagekomen Berichten. De afdeeling Schagen van den Vrijzinnig Democrati- schen Bond vergaderde op Donderdagavond in het Noord Hollandsch Koffiehuis van Mevr. de Wed. L. Zwaag. Om ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer De Heer de vergadering. Spr. uitte zijn teleurstelling over het feit, dat slechts een klein aantal leden aanwezig was, maar hoopte niettemin dat de te voeren bespre kingen vruchtdragend zouden wezen. Vervolgens wer den de notulen, tevens jaarverslag 1S32 door den secretaris, den heer K. S. Leguit, gelezen en onveran derd vastgesteld. Den secretaris werd dank gebracht voor de keurige en juiste weergave. Ingekomen stokken en mededeelingen. In de eerste plaats deed de heer D. Leguit, op verzoek van den voorzitter mededeeling van het besprokene op de in 1932 gehouden federatievergadering. Uit de mededeelingen bleek, dat de wenschen van de afdeeling. voor zoover betreft de plaatsing op de can- didatenltjst van den heer D. Kooiman, niet waren in vervulling gegaan. Voorzitter doet mededeeling van het besluit, dat op Donderdag 13 April in de Cérès zal worden gehouden een z.g. marktvergadering, waarin als sprekers zullen optreden de heeren Mr. D. Oud en de heer Ebels. Op een nader te bepalen datum, zeer waarschijnlijk 8 April zal te Sohagen spreken Mevrouw BakkerNort. Of daarnevens een tweede spreker zal optreden zal nader worden bepaald. In een bespreking, gehouden met de vertegenwoordi gers der afd.: Anna Paulowna, Zijpe en Wieringerwaard werd door deze afdeelingen adhaesie betuigd aan de plannen om diverse sprekers te laten optreden vóór de a.a verkiezingen. Rekening en verantwoording. Aan de orde was voorts de rekening en verantwoording door de penningmeesteresse, Mevrouw de Boer. De be- soheiden werden gecontroleerd door de heeren J. Schoorl en D. Leguit. Uit de boeken bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 114, de uitgaven f 115.54, nadeelig saldo i 1.54. De commissie, bij monde van den heer Schoorl advi seerde tot décharge, wat geschiedde. De penningmees teresse werd dank gebracht voor het accuraat beheer, de commissie voor het nazien der bescheiden en 't uit gebrachte rapport Bestuursverkiezing. Aan de orde was het verkiezen van drie bestuursle den, wegens aftreding van de heeren J, de Vries, Joh. Rotgans en K. S. Leguit. De stemming bracht het vol gende resultaat: de heer J. de Vries 8 stemmen, de heer Joh. Rotgans 8 stemmen, de heer K S. Leguit 7 st. Zoodat gekozen werden de aftredende heeren, die onder instemming der vergadering zich de herbenoeming He ten welgevallen. Propagandabespreklngen. Voorzitter wijst nog even op de te houden vergaderin gen. waar sprekers van naam zullen optreden. Met strooibiljetten en op andere geoorloofde manieren zal de noodige propaganda worden gemaakt. Het bestuur kan beschikken over diverse brochures, die zullen worden rondgezonden. Vooral zal op de ontwapening worden ge wezen in de te verspreiden geschriften. De heer Schoorl uit de wenschelijkheld om met een bord te laten loopen vóór de marktvergadering. Besloten wordt om in de Schager Courant doeltreffen de reclame te maken en om met aanplakbiljetten de aandacht te vestigen op de candidaten. De vergadering wil zich niet verlagen tot het bekladden der openbare wegen. De gemeenten Barsingerhorn en Callantsoog zullen op doeltreffende wijze „onder vuur" worden genomen. De daarvoor in aanmerking komende afdeelingen in den omtrek zal om daadwerkelijken steun bij 't maken van propaganda worden verzocht Rondvraag. Ds. Eikema vraagt hoeveel leden de afdeeling groot ls. Voorzitter antwoordde dat er 64 leden zijn aangesloten. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter, met een woord van dank voor de aangename bespre kingen. DE EVANGELISCHE GEMEENTE. 15 Mei zal het 40 jaar zijn geleden, dat de Evangeli aatie Bethel werd opgericht. In een herdenkingssamenkomst zal dit feit dien dag worden herdacht. SPORT. Zondagmiddag zal Sparta n het met kampioensplan nen vervulde J.V.C. I ontvangen. Waar deze wedstrijd voor de gasten van veel belang is, zal het een spannen- den strijd worden. Men verzuime niet daarvan getuige te zijn. Het mocht den directie van ons plaatselijk theater ge lukken, beslag te leggen op de film: „Menschen In 't Hotel." Dit filmwerk, naar het wereldberoemde, gelijknamige boek van Vlcki Baum ontving den prijs, welke telken jare wordt uitgereikt voor het besté werk op cinema- thografisch gebied. Niet ten onrechte wordt deze film genoemd: „de film der zeven sterren", immers, zeven der meest beroemde filmsterren vervullen de hoofdrollen en hebben dit product gebracht tot ongekende hoogte. Wij noemen U slechts namen als Greta Garbo, John Barrymore, Joan Crawford, Llone] Barrymore. enz. Dit filmwerk speelt in 't Grand Hotel, een groot, luxu eus hotel, zooals men in alle wereldsteden kan vinden en waarin dagelijks stukken van honderden levensge schiedenissen zich afspelen... Vandaag logeeren hier: Preysing, directeur van een textielfabriek, die een conferentie zal hebben, waarvan het bestaan van zijn fabriek afhangt; Grusinskaya, een Russische balletdanseres, wanhopig omdat het publiek niet meer applaudiseert; baron Von Gaigern, een speler en hoteldief, die plannen beraamt om de parels van Grusinskaya te stelen en daarmee uit zijn finantieele moeilijkheden te raken. Otto Kringelein, assistent-boekhouder van Preysing*s fabriek, heeft een specialist bezocht en vernomen, dat hy nog maar enkele weken te leven heeft. Hij heeft al zijn spaarpenningen opgenomen en wil van die laatste weken zooveel mogelijk genieten. Ook hij neemt zijn intrek in het Grand Hotel. Hier maakt hij- kennis met baron Von Gaigern, met wien hij goede vrienden wordt Preysing heeft een stenotypiste in dienst genomen. Flammchen geheeten, die, terwijl zij op den directeur wacht, kennis maakt met den baron en Kringelein. De conferentie dreigt te mislukken en voor het eerst van zijn leven neemt Preysing zijn toevlucht tot onware ver klaringen. Hü weet hierdoor een fusie door te voeren, maar de spanning en wroeging doen hem zijn moreel evenwicht van degelijk huisvader verliezen. Hij stelt Flammchen voor hem op een „zaken "-reis te vergezellen en neemt een kamer voor haar in het hotel, Grusinskaya komt onverwacht van het theater terug en vindt den baron in haar kamer. Hij heeft haar parels in zijn zak. Hij maakt haar het hof en zij gelooft in hem. 's Morgens toont hij haar de gestolen sieraden, maar weet haar te overtuigen, dat zijn liefde voor haar ongeveinsd is. Zij laat hem beloven dat hij den vol genden dag met haar mee zal gaan naar Weenen. Dien avond is Preysing in de kamer van Flammchen. Hij hoort iets in zijn kamer en vindt daar den baron. Een worsteling volgt en Preysing doodt den indrmge*. Hij probeert Kringelein om te koopen om een gunstige verklaring af te leggen, maar deze lacht hem uit en waarschuwt de politie. De dag breekt aan. Het stoffelijk overschot van Von Gaigern wordt door een achterdeur uitgedragen. Prey sing wordt geboeid weggevoerd. Flammchen heeft haar toevlucht bij Kringelein gezocht en samen vertrekken zij naar Parijs. Grusinskaya verlaat vroolljk lachend het hotel, de baron heeft beloofd in den trein te zijn... Nieuwe gasten komen, een nieuwe dag begint in het Grand Hotel... De „Metro" schiep hier een meesterwerk. Een heel andere Greta Garbo, zóó aandoenlijk in haar liefde voor den hoteldief, is ontstaan. Subliem is haar verhouding met den baron, fijn gespeeld door John Barrymore, den man, bij wien het goed en het kwaad schier ongemerkt in elkaar overgaan. Onnavolgbaar is de creatie van Lionel Barrymore, den boekhouder Kringelein, die ten doode is opgeschreven, die het leven, na veertig jaren te hebben geploeterd voor Preysinger, nog wil genieten. 't Is een pracht film, die alles overtreft. ZONDAG A S. de groote ontmoeting Terrein LOET. Aanvang 2 uur. MARKTO VERZICHT. Men kon Donderdag in den vroegen morgen direct merken, dat er meer vraag naar vette koeien was, want de kooplui liepen de koeien al tegemoet; dit bleek ook wel uit het feit, dat er weer verscheidene Am- sterdamsche grossiers waren. De duurste koe, afkom stig van den heer W. Kooijman te Haringhuizen, werd gekocht door slager Korver van DenHelder, ze bracht op 225 gld. d.1. pl.m. 27 ets per pond. De aanvoer had grooter kunnen zijn. De handel in kalfkoeïen was wel goed, maar het lijkt wel, dat de prijzen elke week minder worden. De beste kalfkoeien werden verkocht voor f 160. De handel in geldekoeien was zeer stug; deze gol den ook weinig. De handel in pinken was stil, dit waren dan ook zeer lichte beestjes; de prijs voor de duurste bracht niet meer op dan 35 gld. De handel in nuchtere kalveren was vlug. de aan voer groot; de prijzen waren nu direct niet hooger, de noteering was f 2.50f 14, maar er kan nog vermeld worden, dat er 3 stuks verkocht zijn voor f 1.25 per stuk, dat is toch al heel weinig. De handel in paarden was matig. Oude slachtschapen golden van 1317 gld., deze handel was ook lang niet wild. Overhouders zeer matig; 12 gld. is er nog besteed voor de beste. De overhouders uit de Wieringermeer liepen van f 6.506.75; ook lang niet hoog. De handel in biggen en schrammen was heel goed, met een grooten aanvoer en verhoogde prijzen. Het was een vlugge handel in vette varkens, alles was al vroeg verkocht. Er had meer aangevoerd kun nen zijn. Op de kippenmarkt was al heel weinig aangevoerd. De handel was zeer stug, lager in prijzen. SPORT. Een 2O-overwinning op „Wasse naar", waardoor „Alkmaar" kam pioen geworden is in afdeeling II van den NederL Pol. Sportbond. Het is onze politie-sportvereeniging gisteren gelukt door een zeer verdiende 20 overwinning op „Wasse naar" het kampioenschap van afdeeling II van den Ned. Politie Sportbond te behalen. De wedstrijd werd bij slecht weer (regen en wind) gespeeld, doch kon dit niet verhinderen, dat Alkmaar, haar kans ziende, direct energiek speelde en tot de rust, met regen en wind tegen, een gelijken stand wist te houden. Na de rust ging het nog vlotter en was Alk maar bijna de geheele drie kwartier in den aanval. Haar sterker zijn werd toen uitgedrukt door twee doelpunten van den midvoor en linksbinnen, waardoor het kam pioenschap een feit wérd. Na afloop werd Alkmaar door meerdere spelers van Wassenaar sportief gecomplimenteerd met dit succes Het behoeft geen bewondering te baren, dat de terug tocht in de allerbeste stemming werd aanvaard, vooral ook toen Alkmaar ia Haarlem haar felicitatie in ont vangst had te nemen van den aanvoerder van het Haar lem-elftal en bovendien in Beverwijk werd verrast met een bloemstuk in de rood-witte kleuren van een aldaar wonend politie-sport-enthousiast. Te half tien weer in eigen „home" aangeland, had nog een voorloopige huldiging plaats op het Bureau van Po litie, waar de Inspecteur, namens de Commissaris van Politie, de kampioenen hartelijk geluk wenschte. Er werd nog een kort woord door enkele aanwezigen ge sproken en besloot een goed sigaartje deze gewaardeer de ontvangst. Alkmaar, dat sinds haar oprichting in 1924 reeds eeni- ge jaren met wisselende kansen aan de competitie van den N.P.S.B. deelneemt, heeft dit seizoen door haar be zielend vuur de hoogste eer weten te bereiken en wat tot meer vreugde stemt, wanneer men bedenkt, dat het kampioenschap ongeslagen is bereikt. Haar tegen standers, Wassenaar, Leiden, Haarlem en Bloemendaal, is het niet gelukt haar éénmaal te kloppen. Van de 8 gespeelde wedstrijden zijn er 5 gewonnen en 3 gelijk gespeeld, zoodat Alkmaar met 13 punten rotsvast boven aan staat. Zij zal thans om het Politie-voetbal-kampioen- schap van Nederland moeten spelen tegen Rotterdam en Utrecht, welke vereenigingen respectievelijk in Alfdee- ling Hl en I de bovenste plaats bezetten. Er wachten haar dus nog een paar zware, doch voor deze gemeen te zeer interessante wedstrijden. De opstelling was: Verbaan Van der Burg Webster Wijnberg S':aata Hogeweg Hooijer Van 't Kaar Dreeuws Ter Horst Paling Invallers, welke ook meerdere malen, ook in deze sompetitie voor de hoogste eer medegewerkt hebben, ziin Van den Brink en Klaver. Trainer Hartland, die de vereeniging in al die jaren met raad en daad heeft bijgestaan, kan eveneens te vreden zijn met het praohtige resultaat. Op een nader te bepalen datum en plaats, zal het kampioensfeest worden gehouden, waarbij belangstel lenden de gelegenheid wordt gegeven de vereeniging te compimenteeren. Wij mogen in dit beknopte overzicht niet vergeten de prachtige medewerking, die de ver eeniging is verleend door den heer Commissaris van Politie, eere voorzitter der A.P.S.V. en zijn Inspecteurs van politie. Daarain mede is in hoofdzaak het mooie resultaat te danken. Scherpe maatregelen te Baden. Arresta ties van Sociaal-Democraten en Com munisten. Alle sociale periodie ken verboden; de organisaties ontbonden. Uit Karlsruhe: Als gevolg van het doodschieten gistermorgen te Freiburg van een politiebeambte door den so- ciaal-democratischen rijksdagafgevaardigde Nuss- baum is op grond van de verordening tot bescher ming van volk en staat bepaald, dat alle sociaal-de mocratische en communistische leden van den Ba- denschen landdag, evenals alle in den nieuwen rijksdag gekozen sociaal-democratische en commu nistische afgevaardigden, voorzooveel in Baden wo nend of vertoevend, tot nader order gearresteerd moeten worden, voorts ook alle communisten, die op candidatenlijsten der communisten voor den rijks dag staan. Verder zullen alle in Baden verschijnen de periodieken der sociaal-democraten tot nader or der worden vérboden. Alle in Baden bestaande Marxistische weer- en jeugdorganisaties, ook neven organisaties, in het bijzonder het IJzeren Front, de Reichsbanner, de Antifa, worden direct ontbonden, terwijl de lokalen van sociaal-democratische en com munistische organisaties zullen worden gesloten. De zuiver economische doeleinden dienende werk zaamheid der z.g. vrije vakvereenigingen, mag ech ter niet geschaad worden. In de stad Freiburg in Breisgan zullen alle plaat selijke organisaties van sociaal-democraten en com munisten onverwijld worden ontbonden. Te veel joodsohe communisten en socialis ten bij Berlijnsche ziekenhuizen. Massa ontslag te wachten. De staatscommissaris voor Berlijn, dr. Lippert, ont ving een aantal commissoriale districtsburgemeesters, die rapport uitbrachten over de toestanden in de zie kenhuizen en er bezwaar tegen maakten, dat in de meeste stedelijke ziekenhuizen de geneesheeren voor Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keizerstraat - DEN HELDER. Qarantie-regellng en braakliggen van den grond. In antwoord op de vragen van den heer Van der Sluis in verband met het adres van den „Bond van Loonploegers van den Langendijk en omstreken", waarin maatregelen worden gevraagd te te voor komen dat de tuingrond in 1933 braak blijft liggen, zegt minister Verschuur, dat in het bijzonder voor de Westfriesche tuinders reeds tweemaal, bij de wet van 11 Februari 1932 (Staatsblad no. 46) en bij de w<n van 25 Juli 1932 (Staatsblad no. 371) rentelooze voorschot ten werden verstrekt, terwijl ook de garantieregeling 1932 ten behoeve van verbouwers van fruit en war- moezerijgewassen (wet van 24 September 1932, Staats blad no. 633) haar gunstige werking voor het betrok ken gebied heeft doen gevoelen. Daar thans ook voor het jaar 1933 een garantie regeling in onderzoek is., w.elke eventueel ten goe de zou komen aan de Westfriesche tuinderij, acht de minister inwilliging van het adres van den „Bond van Loonploegers van den Langendijk en omstreken" niet geboden. Tjalk gezonken in de Braakman. Tengevolge van den storm volgeslagen. Uit Terneuzen. Gistermorgen is in de Braak man gezonken het zeilschip „Vertrouwen", schipper J. Neelsen, hetwelk onderweg was van Selzaete naar Phi- lipine, geladen met grint. Door den storm en de hooge zee maakte het schip water, waardoor het zonk. De schipper en zijn knecht wisten zich tijdig met een roei boot in veiligheid te stellen. Het schip ligt 9 M. diep. Nader wordt gemeld: A.s. Maandag zal getraoht worden de „Vertrouwen", die bij laag water ongeveer zeven meter onder water ligt, te lichten, zoodat het schip misschien a.s. Dinsdag weer drijvende zal zijn. De spanning in Oostenrijk. Dienstplichtigen met groot verlof onder de wapenen. Weenen, 17 Maart (V.D.). Officieel wordt mede gedeeld, dat tot de inlijving en africhting van jonge mannen de rijen van het bondsleger een aanvulling behoeven, weshalve de Bondspresident op voorstel der Bondsregecring, overeenkomstig paragraaf 20 van de Wet op de Weerbaarheid, heeft beschikt, dat een deel der met verlof zijnde dienstplichtigen on der de wapenen wordt geroepen Naar het schijnt be treft het mobilisatie van zes lichtingen. Stormachtige vergadering van den bonds raad. De vergadering van den bondsraad is gister zeer stormachtig verloopen. Bondskanselier Dollfuss wei gerde in de vergadering te verschijnen. De socialis tische vice-burgemeester van Weenen, Eramerling, verklaarde, dat in Oostenrijk op het oogenblik een absolutisme heerscht, zooals zelfs onder de monar chie niet het geval was De socialisten waarschuwen de regeering op het laatste oogen, dat een bur ger-oorlog voor de deur staat. Socialisten en nat.-socialisten diendon een voorstel in tot afzetting van de regeering. Spanning in Tirol. Volgens berichten uit Innsbruck weigeren de soci alistische Schutzbundleden te berusten in de dooi de landsregeering afgekondigde ontbinding van hun organisatie. Men verwacht botsingen. Aardsorting in Japan. Zeven kolenbranders bedolven Uit Tcl:io, 17 Maart (V.D.) Gisterochtend werden 17 l:-'"-;-.' :r-.±2"s bedelven tengevolge van 'n aardstor ting i:i Co prsvincia Nagann. Dorpelingen slaagdon er in ei." o -Iers te bergen, van wie 2 ernstig gewond zijn. Drie perscnen worden vermist, terwijl de Tijken der drie anderen reeds zijn geborgen. SO a 90 in sommige gevallen zelfs voor 100 uit joodsche communisten en soc.-democraten bestaan. Lippert gaf last de contracten met al deze genees heeren op den kortst mogelijken termijn op "te zeg gen. Communistische mnnitiedepots ontdekt. 600 kilo ontplofbare stoffen gevonden. Naar verluidt, heeft de politie, in haar actie tegen de communisten, wederom een groote communisti sche opslagplaats van ontplofbare stoffen ontdekt Ln de Harz tusschen Bad Lautcrsberg en Siebert, verbor gen in een oud niet meer gebruikt stuk grond onder gebracht. De ingang was door een kunstmatige bron onder water gezet. Ongeveer 60 meter van den in gang werden 600 kilo ontplofbare stoffen met bijbc- hoorende slaghoedjes gevonden. Prof. Einstein niet naar Duitschland terug. V.D. verneemt uit New York: Prof. Einstein heeft verklaard, dat hij geen voet meer op Duitschen bo dem zal zetten, zoolang de tegenwoordige toestand in Duitschland duurt. Hij is echter niet voornemens voor eeuwig uit Duitschland weg te blijven. Einstein heeft zijn reis naar Dui" vhland, waarheen hij deze week zou vertrekken, opgegeven en zal in de plaats daarvan Zaterdag naar België vertrekken Von Papen over het „nieuwe Duitschland". Breslau, 17 Maart. Vice-kanselier von Papen heeft hier heden op een betooging van den Stahl- helmbond een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat de gebeurtenissen van thans beschouwd moeten worden als een opstand van het Duitsche volk te gen den zin en den geest van het verdrag V3n Ver- sailles. Wij willen geen staat van willooze onderda nen; de staat dient de hoogste autoriteit te zijn, maar mag het eigen leven des volk* niet vernietigen. Men moet vrijheid van geest echter onderscheiden van tuchteloosheid. Do gevoelseenheid van het volk is thans in groote mate hersteld. De Duitsche revolutie zal echter eerst dan geslaagd zijn, wanneer een her boren Duitsch volk het buitenland de achting af dwingt, waarop het recht heefu Spreker eindigde met de woorden: „Dit nieuwe Duitschland, Duitsch land hoog in eere! Hoera!" De menigte stemde met dezen kreet in en zong het Deutschland-lied. \V I E R 1 N G EW A A R D Bij gelegenheid van den laatsten nutsavond. uitgaande van de vereeniging „Ontspanning na Arbeid", welke a.8. Zaterdagavond in de zaal van den heer P. Schenk zal worden gehouden, zal o.m. worden opgevoerd: Pantof- felpljn", een tragisch blijspel in drie bedrijven van P. A. Brutnsma. Dit stuk is ook in den omtrek al meer met succes opgevoerd. Wordt het dus ook hier goed weerge geven, dan kan 't een mooien avond worden. Nadere bijzonderheden volgen per adv. S 7 N T M A ART E .V In de vergadering van het Crisiscomité werd beslo ten weer een buscollecte bij de ingezetenen te doen houden. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. T A.noendijk NOORDSCHARWOCDE. De afd. der S.DA.P. vergaderde Vrijdagavond in Con- cordia. Medegedeeld werd dat gebleken is, dat van den steun aan de tuinders verstrekt. 2 pet. marktgeld wordt ingehouden. In verband hiermee had men zich tot het Kamerlid Duys gewend, die hiervoor inlichtingen heeft ingewonnen bij den Minister. Het antwoord van den Minister luidde, dat de heffing billijk wordt geacht, omreden het steun betreft van vei lingsproducten, tevens ter tegemoetkoming in de ad ministratiekosten. De verdere agende vermeldde de verkiezingsactie, wel ke werd besproken en vastgesteld. 7 Verkiezingsverga deringen zuilen worden gehouden met bekende sprekers De voorzitter bracht verslag uit van het congres te Nij megen. Na eenige besprekingen bij de rondvraag waar bij nog werd medegedeeld dat op 24 Maart a.s. een AJ^.C.-afdeeling zal worden opgericht, volgde sluiting. OUDKARSPEL. Het Boerencomité hield Vrijdagavond een vergade ring In het lokaal van den beer C. Vis, alhier. Het bestuur van den landarbeidersbond was mede tegen woordig. De voorzitter, de heer C. Borst Pz., opende met een woord van welkom. Spr. deelde mede, dat a.s. Woensdag een executoriale verkoop zal worden gehou den te Warmenhuizen. Spr. wekte op, deze te verhin deren. De hypotheek houder was tweemaal geschreven. Men was bereid zekerheid te stellen voor de te betalen rente, doch de bank wilde de verkooping doen door gaan. Voorzitter deelde verder mede. dat nog steeds actie wordt gevoerd tegen de firma Haytema van Alk maar, die een ondeugdelijk sproeimiddel had geleverd en daarvoor geen schadevergoeding wenschte te geven. Hierna kwam de baggerregeling der kleine tuinders ter sprake, welke plotseling is stopgezet, doordat er door enkelen fraude was gepleegd. Men vond het geen reden om hierdoor de regeling voor allen, dus ook de goeden, stop te zetten en de laatste week v- n het loon in te houden. Van de abeiders in werkv» chaffing werd denzelfden Zaterdag twee gulden gekort ~n hun door den atibeidsbrimiddelasj» toegevoegd, dat ze in net vervolg inplaats van 20 schuiten modder 24 schui ten moesten halen, terwijl het loon van 65 cents op 54 cents per schuit werd teruggebracht. De heer P. Volkers vroeg rich af. of het de opzei is geweest om de baggerregeling in het honderd te doen loopen. Men vond het zeer eigenaardig, dat de in specteur precies naar die personen is gegaan, welke fraude pleegden. Bij hen die het werk goed hebben ge daan, is de inspecteur niet geweeBt, evenmin als er eer der controle is uitgeoefend Ze yisten, wie ze moesten hebben. Een persoon werd vooruit gezegd, dat er con trole zou worden uitgeoefend, zoodat deze te werk is gegaan. De heer Hink deelde mede. Maanlag naar het raad huis te zijn geweest om den burgemeester te spreken. Deze was echter niet voor kleine tuinders te spreken Volgens den ambtenaar moest spr. zich bij B. en W. ver voegen. De heerP. Volkers zeide. dat men alle bepalingen, welke van bovenaf i:\jn verkregen, moet ontduiken om een bestaantje te hebben, wat voor hen de gelegenheid openstelt, om ons nog lager te krijgen. Na nog eenige discussie besloot men een onderhoud met B. èn W. aan te vragen. In de vacature van den heer K. Berst werd de h'-" K. Schuit tot bestuurslid gekozen, Na rondvraag volgde sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10