Een VEL0 wascht schoon en wringt droog U,T DE O M G EVING „Het Witte Kruis", Afd. Heerhugowaard Polder Waarland. Bomaanslag op de bank te Loetzen Kortstondige vrijheid Guldens op de vuilnisbelt Biljartvereen. Hollands Noorderkwartier Woensdag 15 Maart werd in hotel London te Alk maar een propaganda inventatiebiljartwedstrijd ge speeld door de heeren H. Hoogland, J. D. Schenk, L. Hop en C. Slikker. Op materieel van den heer Hoed, den bekenden fabrikant van de Excelsiortafels. hetwelk schitte rend in orde was, werden partijen van 200 punten cadre gespeeld. De beer Schenk als voorzitter, opende en sloot dezen prettigen wedstrijd met een toepasselijk speechje, en roet een woord van dank voor de hartelijke ontvangst en aan het flink opgekomen publiek, waarvan eeni ge als lid der vereeniging toetraden. De uitslagen volgen hieronder: Hoogland 16 beurten 200, hoogste serie 35 Schenk 15 beurten 124, hoogste serie 19 Slikker 15 beurten 200, hoogste serie 52 Hop 14 beurten 71, hoogste serie 14 Hop 25 beurten 200, hoogste serie 31 Schenk 24 beurten 183, hoogste serie 40 Slikker 25 beurten 200, hoogste serie 33 Schenk 24 beurten 191, hoogste serie 39 Hoogland 21 beurten 187, hoogste serie 35 Hop 21 beurten 200, hoogste serie 60 Slikker 17 beurten 200, hoogste serie 37 Hoogland 16 beurten 184, hoogste serie 53 Totalen: 1. Slikker 3 gewonnen, 0 verloren, 57 beurten 600 2. Hop 2 gewonnen, 1 verloren, 60 beurten 471 3. Hoogland 1 gewonnen, 2 verloren, 53 beurten 567 4. Schenk 0 gewonnen, 3 verloren, 63 beurten 498 Donderdagavond vergaderde de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", afd. Heerhugowaard, in het lokaal van den heer Rus. Dokter Spierings opende de vergadering, daar de voorzitter de heer Van der Meer, door omstandighe den verhinderd was. Spr. was verhougd over de zeer grootc opkomst, nog nooit was een vergadering van deze vereeniging zoo goed bezocht. Verder wees spr. er op, dat de afd. 1 Juli a.s. 40 jaar zal bestaan. Hierna was aan de orde het jaarverslag. Het batig slot van den dienst 1931 bedroeg f 15.17. Als totale ontvangsten werden geboekt f2603.64 en aan uitgaven een bedrag van f 1732.92, zoodat als ba tig saldo overbleef een bedrag van f870.72. Waar echter de afdeeling Wijkverpleging en T.B.C.- bestrijding uit de Centrale kas van Het Witte Kruis worden gefinancierd, en dezo groepen respectievelijk nadeelige saldi's moesten boeken van f 566.64 en f728.37, was er per 31 December een totaal tekort aan kasgeld van f 424.29. Een zoo spoedig mogelijke toezending der Rijkssub sidie voor de afdeeling T.B.C.-bestrijding zou derhalve ook de afdeeling Heerhugowaard zeer welkom zijn. Per 31 December 1932 stonden als leden geboekt 971 personen. Van de Gemeente werd aan subsidie ontvangen in totaal f981.—, Waarvan f600.werd afgedragen aan de afdeéling Wijkverpleging. Aan den gehouden cursus E.H.B.O. werd door veel personen deelgenomen. De in 1931 aangekochte Hoog- tezon bracht over 1932 een batig saldi in de kas, ter wijl de kosten van het badhuis, evenals vorige jaren, de ontvangsten wederom ver overtroffen. In verband met het vertrek van den voorzitter uit deze gemeento en het ontslag van den bode-magazijn meester, werden in deze vacaturen voorzien door be noeming van den heer Th. v. d. Meer als voorzitter en den heer J. de Jong als tijdelijk bode. In plaats van den heer P. Scholten, welke wegens zijn hoogen leeftijd ontslag had verzocht als penning meester, werd als secretaris-penningmeester aange steld de heer H. Hoogland. Hierna was aan de orde het jaarverslag van de afd. Wijkverpleging van Het Witte Kruis. In totaal werden afgelegd 1642 bezoeken, waarvan 248 bij t.b.c.-patiënten. De rekening der afdeeling Wijkverpleging geeft aan in ontvangsten f2409.96 en in uitgaven f2976.60. der halve een nadeelig saldo van f566.64. Dit groot na- deelig is toe te schrijven aan de ziekte der Wijk verpleegster. Vervolgens het jaarverslag van de plaatselijke Tu- berculose-commissie. Op 1 Januari 1932 waren onder toezicht. 27 gezinnen met 36 patiënten. Gedurende 1932 zijn hierbij gekomen 10 gezinnen met 13 patiën tenen afgevoerd 1 gezin met 4 patiënten, zoodat per 31 December 1932 onder toezicht stonden 36 gezinnen met 45 patiënten. Voor rekening van Het Witte Kruis werd 1 patiënt verpleegd in een ziekenhuis. Naar een Sanatorium zijn uitgezonden voor rekening van Het Witte Kruis 6 patiënten en voor rekening van den Raad van Ar beid 1 patiënt. In de rekening over 1932 werden aan ontvangsten geboekt totaal f4603.46 en aan uitgaven f5336.83, der halve een nadeelig saldo van f728.37. Het dienstjaar 1932 werd begonnen met een nadee lig saldo over 1931 van f542.30. Door de plaatselijke afdeeling Hot Witte Kruis werd aan de afdeeling Tuberculosebestrijding aan contributie afgedragen een bedrag van f298.56. Voor uitzending van een patiënt uit een andere gemeente afkomstig, naar een sanatorium, werd van het Pro vinciale reservefonds ontvangen een bedrag van f125, hetwelk in mindering werd gebracht op de subsidie van de gemeente, welke voor uitzending naar sanatoriums een totaal bedrag van f 3560.90 be schikbaar heeft gesteld. yan particulieren werd in totaal een bedrag van f 155 ontvangen als bijdrage in de kosten van ver pleging in een sanatorium, ,Door de plaatselijke wijkverpleegster werden bij T B.C.-patiënten 248 be zoeken afgelegd Bij het finantieel overzicht bleek, dat de totale ontvangsten in 1932 f 9622.06 hadden bedragen, de uitgaven f 11046.35. aldus een nadeelig saldo van f424.09. Hierna geeft de heer Spierings eenige inlichtingen omtrent het vele werk, dat het Witte Kruis doet, om dat er nog altijd zoo velen zijn die hier niets van weten. Onze afd. verstrekt verplegingsmateriaal. On ze voorraad hiervan is aanzienlijk. Vorig jaar werd in 372 gevallen materiaai uitgereikt. Dan houdt on ze afd. zich bezig met de t.b.c.-bestrijding, dat deze werkzaamheid niet gering is, blijkt uit de cijfers. Vervolgens de malariabestrijding, van 1918 af doet onze afd. daar aan mee. Verder geeft onze afd. cur sussen, zooals cursussen voor eerste hulp bij onge lukken, bakercursussen en lezingen. De afd. werkt mee aan het ziekenvervoer, aan ontsmetting van al lerlei voorwerpen. De afdeeling verstrekt, waar dit noodig is, gratis ijs. Dan beschikt de afd. over een zuurstofapparaat, een couveuse, die dient voor te vroeg geboren kinderen, een hoogtezon, aan alle scholen is een verbandtrommel, die geregeld wordt nagezien. Verder hebben we sinds 1 Jan. een con sultatiebureau voor zuigelingen, waar ieder den eer sten en derden Woensdag van iedere maand terecht kan. Inkomsten worden gevonden uit de contributie, rijks-, provinciale en gemeentelijke subsidies, een bijdrage van de provincnale ver. tot bestrijding van de t.b.c., het hoofdbestuur vergoedt een gedeelte van de kosten van het ziekenvervoer; dan krijgen we nog vrijwillige bijdragen van andere vereenigingen, enz. Spr. had de wijkverpleging nog niet bij het werk genoemd, omdat die apari moest worden besproken. In het eind van het vorige jaar is van katholieke zijde een actie op touw gezet, om een afdeeling van het Wit-Gele Kruis op te rich'en. De actie is ver keerd begonnen. Er heeft een stukje over in het „Noordhollandsch Dagblad" gestaan, waaruit ieder kan lezen, dat het Wit-Gele Kruis tegenover het Witte Kruis zal komen te staan. Deze uiting is ab soluut onjuist. Dc bedoeling van het Wit-Gele Kruis is, in de toekomst, wanneer de financiën het toela ten, te komen tot het aanstellen van een tweede, en dan een roomsch-katholieke. wijkverpleegster. Dus de bedoeling is niet schade te berokkenen aan het Witte Kruis, maar de bemoeiingen van de wijk verpleging uit te breiden, in samenwerking met het Witte Kruis. Oorspronkelijk is deze wijkverpleging uitgegaan van de klassikale gezinsverpleging. Dit is tegenwoordig in vele gemeenten nog het geval. Zoo was het hier 16 .17 jaar geleden. Nadeelen hier aan verbonden waren, dat de verpleegster in Oler- leek woonde en dat ieder een dubbele contributie Iedereen blijft lid van het Witte Kruis. De subsi dies worden ook in de toekomst verstrekt aan het Witte Kruis. Er bestaat kans, dat wij rijkssubsidie krijgen voor een tweede wijkverpleegster. Hierna gaf de vergadering met op één na alge meen steramen het bestuur de macht om met het bestuur van het Wit-Gele Kruis samen te werken. Hierna rondvraag en sluiting. Vergadering van Stemgerechtigde ingelanden van Polder Waarland, op Woensdag 15 Maart, nam. 2 uur, ten huize van den heer C. van Ophem. De Voorzitter, de heer A. Dekker, wijst er bij zijn opening op, dat dit dan de beslissende vergadering zal zijn, nu er door de ingelanden uitspraak zal worden gedaan vóór of tegen het stichten van een nieuwe bemaling. Spreker hoopt dat de besprekingen zakelijk zullen zijn en de vóór- en tegenstanders vrij voor hun mee ning uitkomen, zonder elkander het spreken te bemoei lijken. Daarna werden de notulen gelezen en goed gekeurd. Vervolgens werden door den heer W. Moejes als des kundig adviseur, naast eenige plannen welke op de vorige vergadering reeds waren behandeld, nog een 4- tal plannen ter tafel gebracht, waarvan door hem ook de kostenberekening enz. was gemaakt. Er viel dus te spreken over acht ontwerpen. De adviseur had wel ales in het werk gesteld om een veelzijdig overzicht te versehafen. Nadat door hem de noodige inlichting was, gegeven, werd gelegenheid gegeven, om van gedachte te wisselen en motieven naar voren te brengen. De heer S. Groot, zegt dat hij van allo voorgestelde plannen, zoo er iets zou moeten gebeuren, de beste en de meest bedrijfszekere zou nemen, al ls dat dan wat duurder, maar blijft bij zijn meening dat het meer ge- wenscht ls om in verband met den slachten tijd een verandering een paar jaar uit te stellen. Door den heer H. Dekker werd eenuitgebreid «p., goed gemotiveerd betoog gehouden, waarin, hij het nui, van een zekere bemaling liet uitkomen tegenover de mogelijke schade van een hoogen of tè hoogen wateN stand. Spreker hoopt dat zij die tot heden gemeend hebben geen nut te zien in een verbeterde bemaling, in het belang van velen hun stem zullen uitbrengen vóór een verbetering waar zij ln de toekomst zekér geen spijt van zullen hebben. De heer K. Kuiper meent dat het geen algemeen be^ lang is en omreden de molen nog best ln orde is, ver klaart spr. zich tegen verandering. De Voorzitter wijst er op dat het zelden zal voorko men dat in een polder van een algemeen belang kan worden gesproken. Maar wat het zwaarst weegt geeft den doorslag. Het motief door den heer Dekker naar voren gebracht, is zeker niet minder gegrond dan dat van hen die wijzen op den ongunstigen toestand wat ook zeker niet uit het oog moet worden verloren. Door den heer J. Zutt Jr. wordt eveneens een zeer uitgebreid en goed gemotiveerd betoog gehouden voor de totstandkoming van een nieuwe bemaling. Spr. wijst er op dat het motief van den heer Groot niet steek houdend ls, dat de tijdsomstandigheden thans zeer on gunstig zijn. weten w\j allen maar daarom is het misschien nog wel meer dan ooit noodig om naar ver betering uit te zien. want zij die steeds uitzien naar verbetering zullen zeker de meeste kans hebben van slagen en wat de aanvoering van den heer Groen op de vorige vergadering betreft, om steeds te wijzen op de molen die nog in zoo'n besten staat is, en d^t de molen ons altijd nog heeft geholpen. Wat hebben wij, zegt spr., aan een goeden molen als er geen wind ls,. ja. dan kunnen wij wachten tot er weer wind komt en dan zal de molen ons wel weer helpen, ja, dat zal zij zeker maar de groote schade die dan misschien is aan gericht door een te langen hoogen waterstand is niet te benaderen. Was het in de vorige jaren misschien waar, dat de malen ons steeds heeft geholpen, men moet niet uit het oog verliezen, dat de cultuur zich de laatste jaren tamelijk heeft gewijzigd door het bou wen van drulvenkassen en het uitbreiden van het bol- lenkweeken. Bovendien doordat de omliggende polders allen zijn overgegaan tot het stichten van mechanische bemaling en wij veelal een slag op achter zijn omrede wij op wind moeten waohten, en als er dan wind is gekomen heb ben de andere polders het buitenwater tot peil gemalen en zien wij veelal dat moet worden gewacht totdat het buitenwater weer is gezakt. Spreker zegt dat hij en velen met hem beginnen in te zien dat het stichten van een mechanische bemaling voor onzen polder een gebiedende eisch begint te worden. Door den heer D. Doodeman en Jb. Groen werd be weerd dat de bollen tot heden geen last van den hoogen waterstand hebben ondervonden. De voorzitter meent dat het voor en tegen nu genoeg is besproken en stelt voor om tot stemming over te gaan Van de 98 uitgebrachte stemmen erden 68 stemmen voor en 30 stemmen tegen het stichten van een nieuwe bemaling uitgebracht, zoodat het betreffende voorstel werd verworpen. Bij de rondvraag vroeg de heer D. Dekker Hz. of het nu niet mogelijk is nu dit voorstel was verworpen het verhoogde peil in den herfst te laten vervallen, aange zien dit zeer gevaarlijk is en zeker schadelijk voor de te velde staande gewassen, want men moet niet verge ten. zegt spr., dat de cultuur heel anders is dan in den tijd dat deze verordening is ingesteld, en het veelvuldig modderen zal ook zeker wel een verbetering zijn voor het bevaren der slooten en zoo het verhoogde peil zou vervallen zou het gemis aan een mechanische bemaling zich zeker nietzoo doen gevoelen. De voorzitter zegt dat het niet mogelijk ls dit zoo maar op te heffen, maar doet de toezegging het op de agenda der jaarvergadering te plaatsen. Door den heer J. Kampen werd geklaagd over de er gerlijke verontreiniging der sloot langs zijn eigendom men door enkele bewoners daar ter plaatse. De voorzitter geeft te verstaan dat deze aangelegen heid niet bij het Polderbestuur maar bij de Gemeente of de Gezondheidscommissie moet worden ingediend. Hierna sluiting. SINT MAARTEN Op Woensdag vergaderde de Vereeniging voor Zie- konhuisverpleging" in café „Rust en Lust" alhier. Mede met het bestuur aanwezig 14 leden. Voorzitter opende met een welkom de vergade ring, waarna lezing der notulen volgde en onder dank werden goedgekeurd. Van den heer C. Stoop, bestuurslid, was een ken nisgeving van verhindering ontvangen. Een schrijven van den heer Met uit Alkmaar werd thans voorgelezen, hetwelk bevatte een contract voor vervoer aan te gaan betreffende vervoer van patiënten naar en van ziekenhuizen, sanatoria, enz., waaruit bleek dat als minimum per rit f5 werd be rekend en voorts f0.30 per K.M. boven de 100 K.M. speciale tarieven. Hierna volgde een verslag van de gehouden ver gadering der federatie Ziekenhuisverpleging in Ne derland, waaruit bleek^dat hierbij thans waren aan gesloten 154 afdeelingén, tellende G00.000 leden. Na lezing hiervan werd het even aangeroerd dat het wel noodig was dat de onderlinge provinciale fede raties allen toetraden tot deze Nederlandsche fede ratie, hetgeen door de vergadering werd bevestigd, maar toch werd besloten om alvorens hiertoe over te gaan, de eerstkomende vergadering van dit li chaam af te wachten, opdat dan aldaar naar om standigheden kan worden gehandeld. Door den heer C. Lakeman werd verslag uitge bracht over de rekening van 1932, dewelke in orde was bevonden en tot goedkeuring hiervan door hem werd geadviseerd. Deze rekening gaf aan een ontvangst van f 1195.49. uitgaaf fl074.67H, alzoo een saldo van fl20.8lH. Door den secretaris werd hierna het jaarverslag gelezen, waaruit wij aanstippen, dat hierin dank werd uitgebracht aan den ouden bode der vereeni ging, den heer C. Smit, voor diens accurate werk wijze; voorts dat het ledental van 1079 tot 1071 was teruggegaan, dat hiervan betalende leden zijn 933. Het aantal verpleegden was 18 met een totaal ver- pleegdagen van 272 en de jaarcontributie per lid over 1932 f 1.20. Voorzitter brengt den secretaris dank voor diens keurig jaarverslag en brengt aan de hand van dit verslag naar voren, dat de contributie over het afge- loopen jaar beslist gunstig is te noemen. Bij de bestuursverkiezing, welke thans volgde, werden de aftredende heeren A. Klerk, C. de Geus en C. Dekker allen weer herbenoemd en aanvaard den allen onder dankzegging voor het in hen ge stelde vertrouwen, deze benoeming. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot voorzit ter met de beste wenschen voor onze vereeniging, deze vergadering. Verloren: Een portemonnaie met inhoud tusschen VVieringen en Oudesluis. Inlichtingen gevraagd ter secretarie. Burgerlijke stand. Geboren Geene. Gehuwd: Jacob Fijma, oud 24 jaren en Maria Kuijper, oud 23 jaren. Overledon: Trijntje van Zoonen, oud 70 jaren, echtgenoote van Francois Smit van de Velde. HOE ZIJ HAAR BETREKKING KREEG. Hield zich 9 Jaar jonger. Tiferi 'déze vróirw een nieuwe betrekking zocht, bei 'gteep zij -wel, dat haar'52 jaren haar kansen konden verminderen, Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij er nog niet als 43 uitzag en gaf haar de betrekking. Het geh'eele verhaal vertelt zij ln haar brief: „Vier jaar geleden verloor lk mijn man en waa toen genoodzaakt als huishoudster in mijn eigen onderhoud te voorzien. Twie jaar geleden leed ik erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering en ik voelde me zoo vermoeid en terneergeslagen. Het waa me onmogelijk om vroolijk te zij? en ik zag overal als een berg tegenop. Ik nam Krusohen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw. Kort geleden kreeg ik mijn betrek king hier, en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, vonden zij dat ik er jonger uitzag. Mijn gezondheid en opgewekt heid en goeden moed, ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts." L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is. omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoeveelheid bevat van de zes minerale zouten..die. Uw lichaam noodig heeft zouten die de natuur U wel zou verschaffen in dien U een gezond, beweeglijk léven leidde in de open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever en nieren aansporen tot beter functionneeren. zoodat elk spoor van giftige afvalstoffen uit Uw organisme ver dreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw liohaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flesch Kruschen Salts en be gin morgenochtend met „de kleine, dagelijksche dosis". Maak er een vaste gewoonte van en Uw Inwendige or ganen zullen voortaan altijd goed functionneeren. Met den dag zult U zloh opgewekter en flinker voelen, tot U de gezondheid tot in de vingertoppen voelt tintelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) LANGEND IJ K Bouwen van kooL Eenige dagen geleden vernamen wij van eenige tuin ders. dat ln verband met de mogelijk te treffen regee- ringsmaatregelen inzake het verbouwen van kool door tarvvebouwers. waardoor het dezen zou zijn verboden om naast hunne tarwebouw slultkool te verbouwen, door verscheidene bouwers, die gewoon zijn, een gedeelte van hunne koolvoorraad ln de polders te contracteeren, be stellingen van koolplanten werden geannuleerd. De maatregelen der regeering zijn thans bekend en mag er niet meer kool worden verbouwd door bedoel de landbouwers dan in het jaar 1932, zoodat het con tracteeren van kool niet wordt uitgesloten. De vrees blijkt dus ongegrond te zijn geweest. Door de regeering wordt nu de gelegenheid openge steld. dat de tuinders, die den verbouw van witte, roode en gele kool en bloemkool wenschon ln te krimpen en daarvoor in de plaats tarwe willen verbouwen, ook voor den tarwesteun in aanmerking kunnen komen. Van verschillende zijden hoorden wij, dat wel van deze gelegenheid zal worden gebruik gemaakt Controle-Commissie. Naar aanleiding van een door de algemeene verga dering van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers genomen besluit is door genoemden bond een commissie ingesteld, welke zich ten doel stelt con trole uit te oefenen op niet toelaatbare practijken, zoo als men deze vooral van de zijde van sommige notaris sen tegenkomt. In het orgaan van den bond wordt daarvan een voorbeeld gegeven. De commissie zal klach ten behandelen over tarieven welke berekend zijn. Steunmaatregelen. Het door de vier samenwerkende organisatle's op tuin bouwgebied aan den minister van Economische Zaken en Arbaid verzonden adres inzake de steunmaatregelen schetst uitvoerig de moeilijkheden waarin de Neder landsche groenten- en fruitteelt sinds eenige jaren ver keert en nog steeds toenemen door het fei, dat de ex portmogelijkheid tengevolge der maatregelen van de buitenlandsche regeeringen steeds kleiner wordt. Als middel om overvoerde markten in binnen- en bui tenland te voorkomen, wordt aangegeven, dat alle pro ducten, welke een in overleg met de regeering vastge- stelden minimumprijs niet kunnen opbrengen, uit de markt te nemen. Handhaving hiervan zal echter alleen kunnen geschieden als de minimumprijzen worden uit betaald. wat ook bij sommige veilingen goede resulta ten heeft gehad, doordat deze producten als veevoeder werden verkocht. Waar de minimumprijs niet werd uit betaald werd getracht buiten de velling om te verkoo- pen. Aangedrongen wordt dat de regeering een bedrag van 2 a 3 miliioen gulden voor een te vormen fonds voor de minimumprijzen beschikbaar stelt. Dan zullen ten minste alle aanvoerders van aan zekere eisohen vol doend product den minimumprijs ontvangen, waardoor de onbillijkheid van de toeslagregeling van 1932, waarbij doorgedraaide producten werden uitgesloten, wordt on dervangen. Er zal den tuinders de verplichting moeten worden opgelegd, dat over de veiling moet worden ver kocht. Export moet niet mogelijk zijn zonder een ver klaring van de veiling, waarover is verkocht. Verzocht wordt om bij steunverleening aan den „landbouw" t« bepalen, dat geen groenten of zacht fruit mag worden verbouwd. Gevraagd wordt om nu reeds voor 1933 een toeslagregeling in het leven te roepen en aangedrongen op spoedige uitkeering, daar niet tot het eind van het jaar kan worden gewacht. Niet voor steun komen in aanmerking de geteelde groenten in het landbouwbedrijf of by contractteelt. Belanghebbenden verwijzen we naar de in dit num mer voorkomende advertentie, waarin Burgemeester en Wethouders van Noordsoharwoude mededeeling doen over de aangifte tot toelating voor de Gemeenschappe- lyke school voor uitgebreid onderwys met vierjarigen cursus aldaar. ANNA P AV LOW N A Biljartvereen. Holl. Noorderkwartier. A.s. Dinsdag 21 Maart, aanvang 's morgens elf uur, wordt het kampioenschap groot biljart kader alhier verspeeld in het café van den heer Slikker. Deelnemers zijn de heeren L. Hop, H. Hoogland, J. D. Schenk, J. A. Schenk, Jb. Ruis en A. J. de Wit. De partijen zijn ter lengte van 100 punten. Officieele mededeelingen voetbal vereen. B.K.C. A.s. Zondag zijn alle drie elftallen in actie; het eer ste speelt zijn laatsten wedstrijd uit tegen Petten, met 2 invallers, waarvoor Harder en Blom zijn aangewe zen. Het tweede speelt thuis tegen Helder 5 en komt als volgt uit: Koster Do Jong, Zeeman Bakker, Steenvoorde, De Schipper Blaaubroek, Steenvoorde, De Schipper,N N. Van Loon Het derde gaat naar Heldersche Boys 2 en speelt daar om half drie als volgt: Van der Burg Bulirbinder, Post Rezel, Kapitein, Post Van Duin, Keijzer, Post, N.N Van Dijk Res. Blaauboer. ZIJ P E Burgerlijke stand. Ingeschreven yan 10 t.m. 16. Maart"1933. Géboren: Marianna Gretha, dochter van Jacob Bregman en Neeltje Vlug. Overleden: Reijer Schermer, 52 jr., echtgenoot van Maartje Doorn. Cornelia Elisabeth Bleijendaal, 4 jaar, dochter van Jacob Bleijendaal en Maria de Vries. Ontzettende verwoesting aangericht. Het personeel had het gebouw Juist ver laten. Van de daders geen spoor. Loetzen (O.-Pruisen), 16 Maart (V.D.). Donder dagavond tegen 7 uur werd een bomaanslag ge pleegd op de Vereinsbank Loetzen op het markt plein te Loetzen. Nadat het personeel het gebouw had verlaten, hoorde men een geweldige ontploffing. Alle ruiten werden vernield, terwijl de zware toe gangsdeur op het plein terecht kwam. In het gebouw werd een ontzettende verwoesting aangericht. Alles werd verwoest. Rijks weer, politie, SA en S zetten de geheele om geving af. Do verdenking is gevallen op linksradi calen. Tegen een persoon is een arrestatiebevel uit gevaardigd. Tot nu toe is het nog niet gelukt hem op te sporen. De stad is in buitengewone opwinding. Politic en brandweer controleeren in de andere bankgebouwen, omdat gevreesd wordt, dat nog meer aanslagen zijn gepleegd. De geieelc bevolkin* vmm Loetzen is op de been. Ontsnapt uit het gerechtsgebouw te Breda, doch kort daarop weer gegrepen. Gisteren stond voor de rechtbank te Breda ter zake van rijwieldiefstallen terecht zekere van den Goor- berg uit de buurtschap de Beek, gemeente Princen- hage, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda. Hij hoorde tien maanden gevangenisstraf te gen zich eischen. Toen hij door do marechaussee naar het Huis van Bewaring werd teruggebracht, zag hij kans aan de waakzaamheid der marechaussee te ontsnappen de vlucht te nemen. Alle pogingen om hem te vatten mislukten. De gevluchte bleek spoor loos verdwenen. Gisteravond laat echter mocht het de Bredasche politie gelukken den vluchteling te ontdekken en daarna is hij weer veilig in het huis van bewaring opgeborgen. Valsche munter voor de rechtbank. De 29-jarige koopman N. B. te Leiden, stond giste ren voor de Haagsche redhtbank terecht wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche Nederlandsche muntspeciën (guldens). Verdachte ontkende de munten te hebben vervaar digd. Hij deed een verhaal van een vuilnisbelt, te Boskoop, alwaar hij af en toe eens ging zoeken naar bruikbare voorwerpen en zoo zou hij aldaar ook een zakje met metalen ronde schijven, die later onafge werkte guldens bleken te zijn, hebben gevonden. B. heeft die schijven toen verder afgeknipt. Het O. M., waargenomen door Mr. v. Asch v. W^ck, eischte tegen B. vier jaar gevangenisstraf.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11