Polder Het Koegras. Marktberichten. Lm.p. gem. p. brt h.s. gem. 100 77 28 15 2.75 100 100 2» 14 3.57 75 52 11 27 1.93 75 75 15 15 2.77 100 96 10 47 2.04 100 100 16 47 2.13 75 49 28 11 1.75 75 75 28 9 2.68 100 84 59 9 1.42 100 100 59 13 1.69 ZOTDSCHAJlW0tn}E.^^ Zuldscharwoude. Bii den te Zuldseharwoude gehouden Nederlaag- wedstrijd tusschen de biljartclub.„DeDriesprong" te St. Pancras en „Oefening Kweekt Kunst te Zuia- scharwoudc, was de E. Kit (Dr.) C. Wagenaar (O.K.k K. Kuiper (Dr.) J. Dirks (O.K.K.) J. Schuit (Dr.) C. Wagenaar (O.K.K C. Meijer (Dr.) Jb. Bruin (O.K.K.) Goezinne (DrO C. Kuilman (O.K.K.) NOORDSCHARWOUDE, De volgende personen zijn voor goed vrijgesteld van den militairen dienst, lichting 1934. wegens broeder- dienst: A de Geus, G. de Geus, W. Hink. J. Jonker. S. Pranger en P. Verburg. Politie. Gevonden: 1 autocrlck. DEN HELDER Bij de op Donderdag 16 dezer op de Marinewerf te Den Helder gehouden aanbesteding voor het wijzigen van het oude droogdok, alsmede van het herstellen van een der dokmuren, werden de volgende biljetten ingeleverd: N.V. v. Wijnen, Sliedrecht f 20.577; Min- nebo en Walboom, Den Helder f 26.000; H. Broersma. Harllngen f 21.590; C. Goei, Den Helder f 30.600; J. Dienaar, IJmuiden f 24.342; P. Tuin. 't Zand f 20.940; P. Volkers. Sliedrecht f 20.483; J. de Groot, Alkmaar f 30.250; J. de Vries, Heemstede f 23.970; Gebr. v. Pelt, Den Helder f 31.700; Haitsema. Harllngen f 21.892. Het werk Is inmiddels aan den laagsten inschrijver gegund. HARENKARSPEL DIRKSHORX. EEN BELANGRIJKE VREDESAVOND. Inderdaad, want Vrijdag 24 Maart zal voor de Vre desgroep „Dlrkshorn" spreken de heer G. J. Schoup. De heer Schoup la een Belg, die Inoodlogstijd als of ficier deserteerde en daarvoor in 1930, dus 16 jaar na die dessertie, vier maanden gevangenisstraf moest uit zitten. Hij is een van de helaas weinigen, die Iets ge leerd hebben van het mensch-onteerende oorlogsbe drijf. Met al zijn kracht heeft hij zich later dan ook gegeven aan het werk voor den vrede. En niet tever- geefsch. Wie zijn prachtig boek „In Vlaanderen heb ik gedood" kent, weet dat hier een gaaf en eerlijk mensch aan 't woord ls, die den oorlog kent, die weet wat de volgende oorlog wordt en wiens geweten hem dwingt ooi zijn deel bij te dragen tot den vrede. Zelf zal hij vertellen van zijn werk en daarbij stukken voorlezen. Reeds in meerdere plaatsen en bok voor de radio werd deze lezing door hem gehouden. In Amsterdam voor 3000 menschen. Een ieder, die dan ook maar eenlgszins kan, zal deze lezing niet voorbij laten gaan. Het zal ons dan ook niet verwonderen, wanneer de zaal te klein blijkt voor dezen inderdaad belangrijken avond. WINKEL De tuinbouwvereeniging „Nieuwe Niedorp en Om streken" hield Donderdag 16 Maart, 's avonds half 8 haar jaarvergadering in het lokaal van den heer R- Laan te Winkel. De voorzitter, de heer P. Band. opent de vergadering met welkom en bespreekt den huidlgen toestand en de vooruitzichten ln den tuinbouw. Zijn gedachten hier over zijn pessimistisch. Nergens is een lichtpunt te bespeuren. Toch, zegt spreker, hoop ik. dat dit geen invloed heeft op de vergadering en dat de besprekin gen kameraadschapplijk en in den goeden toon zullen verloopen. Daarna volgt voorlezing en goedkeuring der notulen. Volgt Jaarverslag van den secretaris. Het is natuur lijk onmogelijk, dat dit een optlmlstischen geest ademt. De treurige toestand in het bedrijf moet zich wel ln een Jaarverslag afspiegelen. Na eenige algomeene be schouwingen, geeft de secretaris een overzicht over de Interne zaken. Over het bewaren van stapel producten zegt spreker, dat dit belangrijk minder was dan vori ge jaren. Ook het ledental is nog gedaald en bedraagt nu 115. Veel werk is er geweest in verband met de tuinbouwsteunwet. Alle werkzaamheden hebben niet aan het doel beantwoord. De opname, verleden voor jaar. van de kool voor veevoer bestemd, heeft het doel gemist en ook is er nog geen steun uitbetaald voer de vroege aardappelen die voor veevoer gebruikt zijn Overigens is de ultkeering der tuinbouwsteun aan de leden naar wensch verloopen en spreker brengt dank aan de leden van het bondsbestuur, die daartoe zoo krachtig hebben meegewerkt. Nu volgt nog het finantieele verdag van den pen ningmeester. Het verlies dit jaar bedraagt f 68.04. Het bezit van de vereeniging. dat verleden jaar f 173.90 was, is gedaald tot f 105.86. Namens de commissie tot nazien der rekening brengt de heer B. Persijn verslag uit. Alles is volgens spreker in orde bevonden en dienovereenkomstig goedgekeurd. Daarna wordt de heer P. Krap benoemd als nieuw lid voor die oommissie, terwijl de heer B. Persijn nog eens die functie waarneemt. Voor voorzitter, secretaris en penningmeester wordt weer dezelfde salarieering aangenomen, n.1. f 20 voor elk ambt. De Voorzitter brengt nu ter sprake het vele extra werk, dat de secretaris het afgeloopen jaar heeft ge had en het beatuur stelt aan de vergadering voor, den secretaris dit jaar een gratificatie van f 25 te geven. Dit wordt door de vergadering aangenomen. Het presentiegeld voor de bestuursleden, op de be stuursvergaderingen en dat voor de afgevaardigden ter jaarvergadering van den veillngsbond, wordt op voorstel van den heer P. Honingh met de helft ver minderd. Het wordt nu f 0.50 en f 1.50. Door deze be zuiniging zal ongeveer f 25 of f 30 bespaard worden. Mede in het zelfde verband wordt besproken het lid maatschap van den proeftuin te Alkmaar. Dit boe draagt f 25, waarvan f 10 terug wordt ontvangen van den Noordermarktbond. Blijft dus f 15. Besloten wordt het lidmaatschap op te zeggen en f S te zenden aan den proeftuin, tenzij de veilingsbond de tegemoetkoming in het lidmaatschap wil verhoogen. Volgens secretaris zal dit niet gaan, daar de finan- cieele toestand van den bond meerdere uitgaven niet rechtvaardigt; eerder zal er besnoeid worden. Gezien de geldelijke achteruitgang der vereeniging wordt nog besproken, hoe daar verandering in te bren gen: Contributieverhooging schijnt niet gewenscht De heer H. Fijnheer zou er voor gevoelen, als van de tuinbouwsteun 1 of 2 pet. werd afgedragen aan de vereeniging. Dit voorstel wordt ondersteund en aJzoo wordt besloten. Van het reeds uitbetaalde zal niets gevorderd worden, maar wel van de tweede ultkeering. Er zal aan het bestuur van den Noordermarktbond vergunning worden gevraagd, dat de betaalmeester het door het bestuur van N. Niedorp en Omstreken be paalde percentage inhuod van de leden dier vereeni ging. Gaat dat niet, dan zal de penningmeester door 't aanbieden van kwitanties het geld innen. Nog deelt de voorzitter mee. dat op de laatste be stuursvergadering tot lid van het bondsbestuur is her kozen de -secretaris, de heer P. Zwagerman, en tot plaats vervanger is benoemd de heer Jb. Wit. Nu is aan de orde: Voorstellen voor de bondsverga dering. Aangenomen wordt het volgende voorstel: De vereeniging Nieuwe Niedorp en omstreken stelt voor, dat de Noordermarktbond een zoodanige bedrijfs vorm aanneemt, dat de veiling ontkomt aan de omzet belasting. Volgt rondvraag. De heer Persijn vraagt of er ook steun zal worden gegeven voor de winteraardappelen* Volgens een cou rantenbericht schijnt er nog wel eenige kans te zijn. De heer J. Jes zou de kool. die toch door de klok loopt, bij den bouwer vernietigd willen zien, daar dit werk en kosten spaart. Algemeen is men van hetzelfde gevoelen als Jes, maar voor een goede registratie zal het moeten blijven zoo het is. Toch zal op de bestuurs vergadering van den bond hierover worden gesproken. De heer J. Mijts vraagt naar de koolteeltregeling. Een beperkingsgebod ls er niet, maar het is iederen koolver bouwer toegestaan, om het land, dat hij minder met kool zet dan verleden jaar, met tarwe mag bezaaien, ook al ls dat boven het één derde van zijn bouwland. Dit is om de polderboeren te bewegen geen of ten minste min der kool te verbouwen. De secretaris brengt aan de vergadering nog zijn dank voor de hem toegestane gratificatie en de voorzitter sluit daarna de vergadering. TV I E R 1 N GE N Burgerlijken stand. Ingeschreven van 10 t.m. 16 Maart 1933. Geboren: (tc Alkmaar) Maria, dochter van Jac. Vlietland en M. Boelaars; Neeltje, dochter van G. Braaksma en D. de Boer; Nellie, dochter van J. Lont en M. Mulder. Overleden: Wilhelmina Maria de Groot, oud 4 ja ren, dochter van A. de Groot en A. C. Mens; (te Alk maar) M. Boelaars, vr., 30 jr., echtgen. van Jac. Vlietland; G. de Wit, vr., 72 jr., ongeh. Onze plaatsgenooten, C. Asjes Pz., KI. Bras en C. Koorn, slaagden te W'ognum voor het eindexamen Vakonderwijs van dc Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland. Zoo onze lezers zich zullen herinneren, het auto ongeval, waarbij de heer M. Heijblok met gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is thans genoemd lichaamsdeel afgezet, omreden na langdurige behandeling er in de toekomst herstel is uitgesloten. De getrolfene is er dus ernstiger aan. toe, dan aanvankelijk werd gedacht. C.A.O. bii de Zuiderzeewerken. De door de M.U.Z. een dezer dagen voor den duur van een half jaar met den C.B.T. afgesloten C.A.O. Ia thans ook gesloten met den R.K. bond voor transport arbeiders en den Ned. bond voor Christelijke Fabrieks- en Transportarbeiders, belden te 's-Gravenhage. NIEUWE NIEDORP Benoeming. Naar wij vernemen is in de plaats van den heer J. Hovenier, welke den dienst als zoodanig per 1 Jan. a.s. met pensioen gaat verlaten, tot kantoor houder bij de P.T.T. alhier benoemd de heer J. van Sprakelaar, ambt. bij de Posterijen te Amersfoort. 7 IJ P F. Door B. en W. zijn de volgende bouwvergunningen ver leend: aan G. Veuger Hz. te St. Maartensbrug tot het bou wen van 2 kippenstallen: »«n M. Sohrleken te Stolpen tot het uitbreiden van een woonhuis; aan N. J. Winkel te S. Maartensbrug tot 't bouwen van een kippenschuur; aan M. Schipper te Schagerbrug tot het bouwen van een dubbel woonhuis aldaar; »j»ii K. en P. Slikker te Oudesluis tot het bouwen van een dubbel woonhuis aldaar. Aan het bestuur van „De Brelkrans" te Schagerbrug is vergunning verleend tot het houden van een kleine ver loting ten behoeve van de Zondagsschool. Naar men ons mededeelde, zal de Minister de vooj deze gemeente geldig verklaarde steunregeling voor werklooze arbeiders met Ingang van 20 Maart a.s. stop zetten en zullen de daarvoor in aanmerking komende werkloozen in de werkverschaffing geplaatst kunnen worden. T ZAND. We vernamen, dat op a.s. Zondagmiddag door een 150-tal deelnemers aan de afstandsmarsch, uitgaande van de C.S.C. te Den Helder, alhier halt zal worden gehouden. Van hier gaat de reis verder over Groote Keeten langa den duinweg naar Den Helder terug. OUDE NIEDORP Dinsdagavond werd in het café Brouwer te 't Veld ten overstaan van Notaris P. H. Hllbrand te Obdam en ten verzoeke van de erven A. Baas. weduwe Corns. Broer- sen, publiek verkocht: de rentenierswoning met erf en tuingrond, bij de R.K. kerk te 't Veld. samen groot 5 aren 30 centlaren, waarbij de hoogste bieders tevens eigenaren werden, t.w. de heeren P. v. Trienen te Pur merend, P. Burgmeijer te 't Veld en K. Beers Jzn. te Heerhugowaard voor de som van f 1940. De heer A Molenaar, benoemd verklaard tot lid van den Raad dezer gemeente wegens overlijden van het raadslid C. de Boer, heeft deze benoeming aangenomen. ANNA PAULOWNA V-A.R-A.-FILM. Anna Paulowna was indertijd een der eerste plaatsen waar de VARA-fllm „Stuwing" vertoond werd. Men was toen echter minder gelukkig met het materiaal en beloofde een herhaling van de vertooning, die beter zou zijn. Blijkens een advertentie ln* dit nummer, waarnaar wij voor bijzonderheden verwijzen, zal de film Zater dag 25 Maart opnieuw gedraald worden. OPMEER BRAND. Alhier brak door onbekende oorzaak brand uit in het woonhuis van T. Bosma, waarin verlofzaak en rij wielhandel. Daar het perceel grootendeelg van hout was en met riet gedekt, lag alles spoedig aan den grond. Oorzaak onbekend. BATtSINOERHORN In café „De Fortuin" van den heer A de Graaf alhier, werd een match gespeeld tusschen een viertal spelers van Kolhorn en van Barslngerhorn, als vervolg op een reeds eerder gespeelden wedstrijd in het café van den heer Kuiper te Kolhorn. Voor Kolhorn kwamen uit de heeren S. Kuiper Sr, S. Kuiper Jr., H. Bergman en J. Jonk. Voor Barslngerhorn de heeren W. J. Blaauboer, J. van Stiprlaan, D. Jongejans en A. de Graaf. De wedstrijd verliep op prettige wijze en werd ge wonnen door Barslngerhorn met een totaal van 1335 ca ramboles tegen Kolhorn 1120 car. De uitgeloofde me dailles kwamen alzoo ln het bezit van de spelers van Barslngerhorn. KOLHORN. KAMERCANDIDATOXrR. Naar wij uit goede bron vernemen, berust de Kamer- candidatuur van den heer K. Breebaart voor de Alge- meene Democratische Unie, abusievelijk ingediend on der den naam „Mobilisatiebond" op een vergissing, daar de heer Breebaart geen candidatuur aanvaard heeft. BRAND. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur brak brand uit in het perceel bewoond door de gezinnen K. Jonge jan en P. Visser. In zeer korten tijd lag het huis aan den grond. Daar de harde wind nogal gunstig was, konden de nabijgelegen perceelen behouden blijven. Van den inboedel kon niets gered worden. ffonawovn Woensdag 15 Maart j.1. hield de Vrijz. Gemeentelijke Kiesvereeniging Hoogwoud haar jaarvergadering bij den heer J. Modder alhier. Voorzitter, M. H. de Boer, opent met eenige woorden van welkom de vergadering, hij betreurt het, dat de opkomst niet beter was, hoopt op een gezellige bespreking en verzoekt den secretaris voorlezing der notulen. Deze worden na lezing met dank goedgekeurd en geteekend. Hierna doet de penningmeester rekening van zijn gehouden beheer, waaruit blijkt dat er een batig saldo waa van ruim f 64. De nu volgende bestuursverkiezing verliep spoedig, daar de aftredende heeren Mr. H. de Boer. D. Koorn Jz., Ia Glas en J. C. Benla Gz. werden herkozen. De eerste eveneens als voorzitter. Bij de rondvraag werden eenige interne besprekingen gehouden, waarna sluiting volgt. Op Vrijdag 17 Maart, des namiddags om half drie vond in hotel „Bellevue" te Den Helder een openbare vergadering plaats van Hoofdingelanden van den Pol der „Het Koegras", onder presidium van den Dijk graaf den heer J. J. Vcrfaille. Secretaris dc heer C. Taylor, tevens penningmeester van den Polder. Aanwezig waren de Heemraden: D. Vries Sr., D. Sleutel, A. Grin, C. Dito en de Hoofdingelanden de heeren J. Blankman Cz., J. F. Roozen, C. Tromp Rzn., G. W. Jimmink, P. Visser, C. Hoogschagen en Jhr. Laman Trip. Om ruim half drie opent de Dijkgraaf de openbare vergadering, waaraan een besloten vergadering voor afging, met het uitspreken van een hartelijk wel komstwoord tot Heemraden, Hoofdingelanden en pers. Voorzitter wijst er op, dat door de vaststelling van het nieuwe reglement dit de eerste verplichte open bare vergadering zal wezen. Vervolgens leest de secretaris-penningmeester de notulen der 67e vergadering, gehouden op 26 Mei 1932,' welke onveranderd worden vastgesteld. Den secretaris wordt dank gebracht voor de juiste en uitgebreide weergave. Ingekomen stukken. Dc Dijkgraaf deelt mede, dat. van den Hoofdinge land Segers een schrijven is ingekomen houdende me- dedeeling, dat deze door verblijf buitenslands de ver gadering niet kan bijwonen. Van bewoners van Julianadorp is een schrijven in gekomen, waarin dank gebracht wordt voor de goe de behandeling der wegen in Julianadorp. Vaststelling Ambtenarenreglement. Aan de orde is thans de vaststelling van het Amb tenarenreglement, dat reeds eerder in bespreking en behandeling is geweest. Naar aanleiding van dit reglement wil Jhr. La- man Trip de aandacht vestigen op het punt wacht geldregeling. Spi-eker is na berekeningen tot de con clusie gekomen, dat een ambtenaar, welke 20 jaren den polder heeft gediend, minder pensioen zal ge nieten dan een ambtenaar welke 10 jaar den polder diende en 10 jaren op wachtgeld heeft gestaan. Jhr. Laman Trip zegt dit niet als een aanmerking te be doelen^manr wil op deze wijze de aandacht vestigen op de Te hooge wachtgeldregeling. Spreker weet dal er nu niets meer aan te veranderen is, maar het blijkt niet in orde. Voorzitter zegt de moeilijkheid in dezen niet te on derschatten, maar daar er momenteel niets aan te veranderen is, zou spreker adviseeren tot vaststelling van het reglement, Aldus geschiedt. Reglement van Orde. Het reglement van orde, waarvan den leden oen exemplaar werd toegezonden, wordt vervolgens zon der op- of aanmerking vastgesteld. Aankoop van grond. Ter behandeling komt thans het agendapunt aan koop van grond van Jhr. Laman Trip. Het betreft hier 2 stukjes berm, resp. groot 6 en 12 c.A., gelegen langs den weg van de Lange Vliet. Deze aankoop wordt geadviseerd tot betere completeering van het geheel. Besloten wordt deze bermstrooken aan te koo- pen tegen den prijs van f 1.plus de overdrachts kosten. Voorzitter dankt namens den Polder Jhr. Laman Trip voor zijn medewerking in deze. Benoeming Commissie. Overgegaan wordt tot het benoemen van een com missie, bestaande uit twee personen, voor het nazien van de rekening en verantwoording. In 1932 vormden bedoelde commissie de heeren G. W. Jimmink en P. Visser. Periodiek moet aftreden de heer P. Visser. In diens plaats wordt benoemd Jhr. Laman Trip, die zich deze benoeming laat welgevallen. Begrooting 1933. Aan de orde wordt voorts gesteld de vaststelling van de begrooting 1933, met besluit tot vorming van een reservefonds voor onderhoudswerken. De heer Laman Trip wil een korting toegepast zien op alle salarissen en loonen. Sproker zegt er absoluut tegen te wezen indien een korting zal worden toege past alleen en uitsluitend op de loonen der arbeiders. Voorzitter zegt van dit geluid wel vreemd op te hooren. Jhr. Laman Trip moet dan maar zoggen hoe groot de korting moet wezen. Uit een en ander is af te leiden, dat laatstgenoemde de salarissen, ook van den Dijkgr&af, de Heemraden en den Secretaris- Penningmeester te hoog vindt. Voorzitter wijst Jhr. Laman Trip er op, dat hier niet van een salaris mag worden gesproken. Men kan het een vergoeding noemen. Heemraad Dito zegt, dat zoolang de polder Het Koegras bestaat, deze salarissen en loonen zijn gege ven. Men mag dus spreken van salarissen uit den oertijd, maar niettemin doet men het er nog altijd voor. Het gaat niet op om op deze gelden nog te gaan korten. Voorzitter zegt een ander voorstel te willen doen, dat spreker niet zou hebben gedaan, indien over de salarissen zou zijn gezwegen. Gezien het vele werk dat de Heemraden verrichten, wil spreker dc „salaris sen" met 100 verdubbelen. Dan zelfs wordt niet ge honoreerd in verhouding met de prestaties. Heemraad Sleutel zegt wel voor korting te wezen op ambtenaren, maar dan van de bovenste plank af! Er zijn openbare lichamen, waar het salaris 300 hooger is dan vóór den oorlog. Dat is in den polder niet het geval. Terecht zijn de salarissen (vergoedin gen) uit de oertijden. Het salaris is zéér laag, maai de Heemraden stellen er prijs op dat dit laag zal blijven. De Dijkgraaf blijft er bij, dat dc salarissen der Heemraden verdubbeld dienen te worden en maakt er een voorstel van om bedoelde salarissen van f50 te brengen op f 100. Het voorstel van den Dijkgraaf wordt verworpen met groote meerderheid. Vóór verhooging stemden de heeren Roozen en de voorsteller. Bij de bespreking van den post salarissen vaste werklieden, stelt de heer Vries voor om deze te ver lagen met f 1.— per persoon per week. Er zijn 3 vaste arbeiders in polderdienst en hun salarissen bedragen ongeveer f22.—. Spreker meent dat hier wel f 1.— kan worden afgetrokken. Landarbeiders moeten het met veel minder stellen. Jhr. Laman Trip is dezelfde meening toegedaan. De Dijkgraaf verklaart zich er pertinent tegen. Men moet de vaste arbeiders vergelijken met anderen in vasten dienst bij openbare lichamen. Feitelijk zijn het ambtenaren. De heer Sleutel wil zich niet verdiepen in het vraagstuk, waar de arbeiders in dienst van den Pol der mee vergeleken moeten worden. De menschen hebben een hoog loon en naar sprekers meening kan er wel een gulden per week af. Men zal dan even tueel ook niets afnemen van de loonen, maar de z.g. oorlogstoeslag zal met f 1.— worden verminderd. Voorzitter wil de discussies sluiten; als dc heer Sleutel met een goed geformuleerd voorstel komen wil, zal het in stemming worden gebracht. Aldus geschiedt. De heer Sleutel stelt voor om de salarissen der 3 vaste arbeiders te verlagen met f 1.per week, ingaande 1 Mei 1933 óf zooveel later als noodzakelijk zal blijken. Het voorstel van den heer Sleutel wordt aangeno men met 7—5 stemmen. Tegen stemden de heeren Dito, Grin. Roozen, Visser en den Dijkgraaf. Vervolgens wijst Jhr. Laman Trip op de onder houdskosten van de wegen, welke spreker nogal hoog vindt, in vergelijking mot dc jaren 191G1922. Voorzitter attendeert den heer Laman Trip er op, dat het verkeer over de wegen enorm is toegenomen. Honderden zware auto's denderen over de wegen, waar er vroeger af en toe een kar over rolde. Daar nevens is het wegennet aanzienlijk in oppervlakte vermeerderd. Over de vorming van een reservefonds, begin f 1000, voor onderhoudswerken, wordt vervolgens gediscus sieerd. Voorzitter zegt hierover het volgende: Waar het bestuur onmogelijk kan bcoordeelen voor welke verrassingen het ten aanzien van de onderhoudswer ken kan komen te staan en het eenerzijds zorg wenscht te dragen, dat deze werken in goeden staat van onderhoud blijven en anderzijds er ook prijs op stelt de lasten aan niet te groote schommelingen on derhevig te doen zijn, stelt het uwe vergadering voor, onder dit volgno. een post „Reserve voor onderhouds werk" te brengen en daaraan toe te voegen eventueele batige saldi van vorige diensten en uit op te nemen do gelden voor zoover de onderhoudswerken meer vragen dan het. geraamde bedrag. Voor dit jaar wordt voorgesteld daarop f 1000.te brengen. Jhr. Laman Trip vindt het geen tijd om gelden te gaan reserveeren. Wanneer t.z.t. extra uitgaven ge daan moeten worden, kan men een extra heffing doen. Voorzitter noemt het vormen van een reservefonds daarentegen zeer goed. De schulden zijn afgelost en nu kan een reserve, voor onvoorziene gebeurtenissen worden gekweekt. Over het bestuursvoorstel wordt vervolgens ge stemd en wordt dit aangenomen met 8—4 stemmen. Tegen het vormen van een reservefonds verklaarden zich de heeren Tromp, Laman Trip, Vries en Sleutel. Daarop wordt de bcgrooting in haar geheel vastge steld met algemeene stemmen en zal deze ter goed keuring worden gezonden aan Ged. Staten van Noord- Holland. Over werken en leveranties. Door de vergadering wordt op voorstel van het be stuur besloten om werken of leveranties gaande tot een bedrag van f250.of daarboven onderhandsch aan te besteden o* in eigen beheer uit te voeren. Voorts wordt besloten de lasten te verlagen met f 1.per H.A. Nadat Hoofdingeland Hoogschagen het dagclijksch" bestuur een pluimpje heeft gebracht voor dc juiste bestiering van den Polder, volgt, niets meer aan de orde zijnde, sluiting door den Dijkgraaf, onder dank zegging voor de zakelijke besprekingen. EIERVEILING SCHAGEN, 16 Maart. Aangevoerd: 5000 eendeieren f 1.501.70, 130.000 kip eieren: 52—54 Kg. t 1.70-1.80, 55—57 Kg. t 1.80— 1.9D, 58—60 Kg. f 2—2.20, 61—63 Kg. f 2.10—2.40, 64—67 Kg. t 2.30—2.50. EIERVEILING HELDER, 16 Maart Aangevoerd: 21500 kipeieren 5254 Kg. f 2, 5557 Kg. f 2.10—2.40. 58—60 Kg. f 2.10—2.60. 61—63 Kg. f 2.40— 2.60. 6467 Kg. f 2.503, 455 eendeleren f 1.401.80. HOORN, 16 Maart. Aangevoerd: 9 stapels kaas, wegende 9717 Kg.: 8 st kleine fabriekskaas f 22, 1 st. boerenkaas f 20. Handel goed. WARMENHUIZEN. 16 Maart. Aangevoerd: 16300 Kg. roode kool le kw. f 1.903.80, 2e kw. f 1.90—2.30. 7125 Kg. gele kool le kw. f 1.50—2.50, 2e kw. f 1.70—1.80, 19500 Kg. witte kool le kw. i 0.60— 0.70, 2475 Kg. uien f 1.30—1.40, grove uien f 0.90, drie lingen f 0.80. WARMENHUIZEN, 17 Maart. Aangevoerd: 11900 Kg. roode kool le kw. f 2.203.40, 2e kw. f 23.20, 2500 Kg. gele kool le kw. f 2.3(^—2.40, 17900 Kg. D. witte kool, le kw. 0.60—0,70. 1200 Kg. uien 1.101.50, drielingen 0.89, grove uien f 0.90. ALKMAAR, 17 Maart Andijvie f 2.20—5.30, Bloemendaler kool f 1.40—3.30, boerenkool f 2.90. kropsla f 2.4010.60. knolselderle f 1 3.60, per 100 stuks, bieten f O.CO—1.90. gele kool f 0.60 2. roode kool f 1.205.60, uien f 0.602.40, wortelen f 0.601.40 per 100 Kg., prei f 0.706.50, rabarber f 9 16, raapstelen f 4, radijs f 2.406.60, selderie f 1.60 3.30. per 100 bos, spinazie f 0.520.83, per bak, witlof I f 4—6.50, II f 1—2.50 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Maart. Aangevoerd: 28000 Kg. roode kool f 2.504. II f 2.10 —3.60. 40000 Kg. gele kool f 1.50—2.40. II f 1.30—2.10. 52000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70, 4200 Kg. uien f 0.90 —1.20, drielingen f 0.80, grove uien f 1.20—1.30, 1100 Kg. peen f 0.60, 14500 Kg. bieten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE, 17 Maart. Aangevoerd: 5700 Kg. uien f 1.101.80. drielingen t 0.90 grove uien f 1.201.50, 3000 Kg. kroten f 0.60. 18500 Kg. roode kool f 2.30—3.20. doorschot f 1.70—2.10. -105400 Kg. D. witte kool f 0.600.70. taaie gele f 1.703.70. 53400 Kg. gele kool f 1.502.40, doorschot f 11.70. Doorge draaid: 2000 Kg. kroten. 93400 Kg. D. witte kool. AMSTERDAM. 17 Maart Zeeuwsche bonten f 0.851.40. blauwen f 0.701.40, bl. eigenih. en eigenh. f 0.700.80. bl. en bonte poters en Bevelanders f 0.800.90. IJpolder eigenh. en bl. id. f 0.700.80, Bevelanders f 0.800.90. Andijker bl. f 1, Noordholl. eigenh. en bl id. f 0.700.80. Anr.a Paulowna zand en Beverw. id. f 1.501.75 per 70 Kg., Winter Mal ta f 67 per 100 Kg. Flakkeesche eigenh. f 0.700.80, Spuische eigenh. f 0.700.80 per 70 Kg. ALKMAAR, 71 Maart 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 584 H.L.'s aangevoerd, als: 70 H.L. tarwe f 33.50; 76 H.L. gerst 33.5, gerst chev. f 4; 335 H.L. haver 4.50 5.50, zaaihaver f 6, 51 H.L boonen, w.o.: bruine boo- nen f 6.508, citroenboonen f 3.50—8. witte boonen f 811, 4 H.L. geel mosterdzaad f 10.5022, 21 HL kar- wijzaad f 19.80, 4 HL diversen; tuinboonen f 4; 23 HL erwten, w.o. groene erwten kleine f 11. idem groote f 16—17, grauwe erwten f 13—18, vale erwten f 1023, kleine grauwe f 6. Alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 17 Maart 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 77 stapels, wegende 64901 Kg. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine f 23 50; Commissie f 22; Boerenkaas: kleine f 22 en Commis sie f 20. Alles met rjjksmerk. Handel goed.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15