Polder Waard en Groet. Moordaanslag te Haarlem Anto te water Predikbeurten. Uit "TTTTTTIr^ ds OMGEVING! Staatsloterij. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdin gelanden, op Woensdag 22 Maart 1938, des middags half 2 in het Polderhuis te Winkel. Afwezig is de heer P. Trapman, hoofdingeland, Voorzitter de heer A. J. Waiboer, dijkgraaf; secreta ris de heer A. Wied ijk, opzichter de heer P. Rempt. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat hü zich wat den aigemeenen toestand betreft, kan bepalen tot de mededeeling dat de toestand van vorig jaar niet veel is gewijzigd. Spr. heet in het bijzonder welkom den heer N. J. G. Geertsema, die vandaag als gast aanwe zig is, de heer J. Breebaart Kz. was verhinderd. Door den Secretaris worden de notulen gelezen; ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeellngen. De Voorzitter deelt mede. dat de keur nog niet is goedgekeurd, de toestand was zóó. dat de polder zorgde voor slooten van de wegslooten en de landeigenaren droegen de helft van de kosten bij. Ged. Staten willen dat nu veranderd hebben, en wel dat de landeigenaren zorgen voor slooten.kroozen en riethakken en de polder dan de helft in die kosten bijdraagt. Over meerdere re dactiewijzigingen wordt nog gecorrespondeerd. Wat de overdracht van de haven ten behoeve van de kanalen betreft, is door de provincie niet verder op de kwestie Ingegaan, alleen werd telefonisch medegedeeld, dat als de haven noodig was wel tot onteigening zou worden overgegaan. De polder zal een afwachtende hou ding aannemen. Het slooten van de Oosterdijksloot is aanbesteed en uitgevoerd voor 43 cent per strekkende meter. Het Hoogheemraadschap betaalt daarvan 20 cent, de polder 23 cent. De totale kosten hebben voor den polder bedra gen f 801. De levering van ruwolle is opgedragen aan de Vereenigde Kolenmaatschappij voor f 4.25 per 100 L. Door het gemeentebestuur van Oudkarspel wordt adhaesiebetuiging gevraagd op een adres waarin er by de provincie op aangedrongen wordt de kanalisatie niet uit te voeren. De Voorzitter wijst er op dat de werkzaamheden voor het kanaal Kolhorn-BehagenStolpen reeds te ver zijn gevorderd, zoodat het adres alleen betrekking kan heb ben op het kanaal KolhornHuigendijk. Door de Prov. Staten is besloten ook dit kanaal aan te leggen, en voor beide kanalen heeft de polder de eerste bijdrage zijnde f 45.20 gestort. Door den heer K. Kistemaker wordt er op gewezen dat onze polder voor elk kanaal f 250 toezegde en spr. zou de bijdrage van het kanaal Kolhorn—Huigendijk in pet to willen houden, gezien de weinige medewerking die reeds t.a.v. de oevers voor het kanaal KolhornStolpen door de provincie wordt verleend. Ook de heer Molenaar wijst op de weinige medezeg gingschap die de polder blijkt te hebben. Wat het adres van Oud karspel betreft, dit wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat het mosterd na den maaltijd is. Het rijden van basalt is aan P. Langedijk. Kolhorn, gegund voor 65 cent per M3., basaltslag voor 75 cent per M3. en het teerrijden voor 35 cent per vat Bij aanbesteding ls de levering van 250 M3. basaltsplit voor f 5.45 per M3. opgedragen aan den heer G. Bras te Schagen, doch de Voorzitter deelt mede dat tot nu toe niets is geleverd door Bias, terwijl andere leveranciers altijd voor prompte levering zorgden. De polder is nu blijkbaar bij een derderangs leverancier terecht geko men. Door het bestuur van den polder Wieringerwaard is verzocht om ter bestrijding van de lepenziekte doode boomen en hout te verbranden. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Door een daartoe aangewezen commissie worden de geloofsbrieven van de nieuwgekozen hoofdingelanden, de heeren D. Molenaar, J. Breebaart Kz. en N. J. G. Geertsema nagezien en accoord bevonden en wordt tot toelating besloten. De rekening over 1932 was nagezien en werd accoord bevonden. Ze werd conform het advies van de commis sie, goedgekeurd, waarbij dank werd gebracht zoowel aan den penningmeester als aan den opzichter, de ont vangsten bedroegen f 47301.59, de uitgaven f 42705.57, batig saldo f 4596.02. De dienst was met een batig saldo van f 3009.73 begonnen. Salarisverlaging. Aan de orde is de vaststelling van de begrooting voor 1933. Door Dijkgraaf en Heemraden werd daar bij voorgesteld: le. het aangaan van een kasgeld- leening van f5000; wordt goedgevonden. 2e. Tot verlaging van het salaris van den Dijk graaf van f 237.50 op f225, van de Heemraden van f76 op f72, van de hoofdingelanden het presentie geld van f 4.75 op f 4.50, en de salarissen van den sluiswachter, de machinisten en de arbeiders met 5 De heer G. D. Geertsema wil de verlaging dan con sequent doorvoeren en er ook den opzichter in be trekken. De Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Bestuur den opzichter niet heeft genoemd, omdat diens op brengst aan emolumenten, grasgewas en viscbwater reeds zooveel minder is en als nu diens salaris bo vendien met 5 werd verminderd, deze een dubbele korting zou krijgen. De heer R. C. Schenk wil de presentiegelden voor de hoofdingelanden schrappen en de uitgetrokken post van f 180 bij het salaris van den dijkgraaf voe gen. Een salaris van f225 voor den dijkgraaf kan niet door den beugel. De Voorzitter geeft toe, dat de bezoldiging vanaf de indijking van den polder niet is gewijzigd, maar het is nu geen tijd om salarissen te verhoogen. De heer K. Kistemaker vindt niet goed, dat van onderaf de salarisvermindering wordt toegepast, dat behoort van bovenaf te beginnen; Als dat altijd ge beurde zouden we het voorval met de Zeven Provin ciën nooit hebhen gehad. Waarom zou een arbeider beter 5 op zijn salaris kunnen missen dan de se cretaris en de opzichter. Opgemerkt wordt, dat de salarissen van secretaris en penningmeester voor diens benoeming aanmerke lijk zijn verlaagd. De heer P. Kistemaker Sz. deelt mede, dat er bij het Dag. Bestuur een minderheid was, spr. had de salarissen heelemaai niet willen verlagen. Maar toen tot verlaging werd besloten heeft de Dijkgraaf di rect gezegd, dan bovenaf te beginnen. De heer K. Kistemaker wijst er op, dat ook andere personen, als de machinisten emolumenten genieten, en de opbrengst daarvan minder is. De heer R. C. Schenk wijst er op, dat de salarissen bij den polder minimumsalarissen genoemd kunnen worden. Spr. roemt de werkzaamheden van Dag. Be stuur en opzichter en met de voorgestelde salarissen worden onze zaken niet goed gemaakt. De prijzen der voedingsmidedlen worden kunstmatig omhoog gedreven en als dan tot salarisverlaging wordt over gegaan, kweeken we meer knapen als van „De Ze ven Provinciën" dan ons lief is. De heer K. Kistemaker: Dat doen we vooral als we niet van bovenaf beginnen. Tenslotte komt in stemming het voorstel-Schenk om de presentiegelden voor de hoofdingelanden te schrappen en het uitgetrokken bedrag bij het salaris van den Dijkgraaf te voegen. Dit voorstel wordt ver worpen met 9 tegen 3 stemmen, voor stemden de heeren R. C. Schenk, G. D. Geertsema en D. Mole naar. Over het voorstel-K. Kistemaker om ook het sa laris van den opzichter met 5 te verminderen, sta ken de stemmen, zoodat het geacht wordt te zijn ver worpen. Voor stemden de heeren K. Kistemaker, Van Splunter, Melchior, Brugman, G. D. Geertsema en Molenaar. Het voorstel van het Dag. Bestuur is hiermee aan genomen. Het voorstel van het Dag. Bestuur om op de huur- sommen voor 1933 een reductie van 50 te verleenon, wordt goedgevonden. Door den heer Brugman werd daarbij bepleit het verhuren voor een jaar zonder reductieregeling, doch opgemerkt werd, dat de re geling was ontstaan teneinde de huurders in de ge legenheid te stellen de door hen gehuurde percce- len te blijven huren. Voor de wellenbelasting was een geheel nieuwe regeling ontworpen, de wellen waren getaxeerd, waarbij de belasting liep van f5 tot f30 per wel. Door den heer J. Vethraan werd de nieuwe rege ling bestreden, spr. vond haar niet billijk en bij de besprekingen die volgde, kwam tot uiting dat zijn bezwaar in hoofdzaak gold het feit dat voor de me chanische wellen de verhouding in belasting te on gelijk was Door den Voorzitter wordt erkend, dat de voorge stelde regeling evengoed wat te wenschen zal over laten en het kost den polder toch nog geld. Maar de vorige regeling was zeer ongunstig en onbillijk. De heer P. Kistemaker Sr. zegt een studie van deze kwestie te hebben gemaakt en geeft een uitvoe rige uiteenzetting. Ook spr. kan zich met de voorge stelde regeling niet verecnigen, want ook spr. vindt de verhouding niet juist. Het resultaat van de bespreking is, dat de voorge stelde regeling wordt aangenomen, alleen de heeren J. Vethman cn P. Kistemaker Sr. stemmen tegen. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld tot een bedrag van f37398.20. Vorig jaar was de omslag met f i per bunder verlaagd, dit jaar met f 1 en bepaald op f 17 per bunder. Het kohier van omslag wordt vastgesteld, de las ten zullen betaald moeten worden in 3 termijnen, nl. in de derde week van April f5 plus wellenbe lasting, in de derde week van September f6 en in de derde week van November f 6. Van de losrente wordt uitgeloot nc. 28, terwijl af geschreven wordt van geamortiseerde polderschuld no. 45. Opnieuw worden vastgesteld de pensioengrondsla gen van de ambtenaren. Het Dag. Bestuur krijgt, machtiging tot het houden van publieke en onderhandsche verhuring van pol der-eigendommen, doch met uitzondering van enkele vaste perceelen. zal de verhuring voor één jaar gel den. Een gedeelte water nabij de Waardpolderbrug, ter grootte van 4 aren, zal voor f2 per are aan de Provincie Noordholland, ten behoeve van de kanaal- werken, worden overgedragen. Wegens overdracht van polder-eigendommen aan de Provincie Noordholland, zal een bedrag van f 1356.60 worden verkregen. Op voorstel van den heer R. C. Schenk zal aan het Provinciaal Bestuur wor den gevraagd dit bedrag te mogen gebruiken voor aflossing van een gedeelte der geldleening aangegaan voor de wegen. Aanbevelingslijsten. De aanbevelingslijst ter benoeming van een dijk graaf, wegens periodieke aftreding van den heer A. J. Waiboer, wordt als volgt samengesteld: 1. A. J. Waiboer, 2. P. Kistemaker Sr., 3. P. Brug man. De aanbevelingslijst ter benoeming van een heem raad, wegens periodieke aftreding van den heer P. Kistemaker Sr., zal luiden: 1. P. Kistemaker Sr., 2. R. C. Schenk, 3. G. D. Geertsema. Zijn vronw in den rug geschoten. Gisterochtend heeft een zekere Z., die te Heemstede woont en die reeds gedurende 2*4 jaar van zijn vrouw gescheiden leeft, een moordaanslag op haar gepleegd. Om negen uur gisterochtend is hij naar de woning van de vrouw gegaan, die in de Voorhelm straat te Haarlem woont en heeft haar gevraagd hem te helpen, daar hij in financieele moeilijkhe den verkeerde. Toen de vrouw weigerde heeft hij met een revolver tweemaal op haar geschoten. De vrouw, die door een der kogels in den rug werd getroffen, zakte in elkaar. Zij werd in zorgelijke» toestand naar de Maria stichting vervoerd. Z. heeft zich daarna bij de politie aangemeld. Chauffeur met moeite gered. Gisterochtend te half twaalf wilde iemand te Rot terdam met zijn auto de bocht nemen van de Teilin- gerstraat over de brug naar de Schiekade W.Z. in de richting van het Hofplein. Hij gooide daartoe zijn stuur links om. Toen hij het weer naar rechts wil de draaien bleek de inrichting te weigeren. Ook de voetrem functioneerde plotseling niet en met een vaart schoot de wagen de Schie in waar hij bijna geheel onder water verdween. Langs den kant ont stond een angstige consternatie, want de chauffeur bevond zich nog in den wagen en men kon hooren hoe hij wanhopige pogingen in het werk stelde om uit den wagen te komen. Twee mannen hebben zich onmiddellijk te water begeven en met veel moeite zijn zij er in geslaagd den chauffeur, die geen kans had gezien het portier te openen, door de geopende ruit naar buiten te trekken. Zij hebben den man, die ge lukkig ongedeerd was gebleven, vervolgens op den kant gebracht. In het politiebureau aan de Galerij zijn de drenkeling en een van zijn redders, zekere A. Dons uit de Warmoezierslraat van droge kleeren voorzien. De andere moedige redder is waarschijn lijk naar huis gegaan en daardoor tot nog toe onbe kend gebleven. De auto is met een takelwagen uit het water ge haald. REVOLVERS EN DRANK. Geheime distilleerderij ontdekt. Bij een ingesteld onderzoek naar- de aanwezigheid van vuurwapens is de politie van Vries tot de ont dekking gekomen, dat in de woning van den arbeider J. H. te Bunne in een afgesloten ruimte een distil- ieertoestel aanwezig was benevens een zak, waarin een substantie voor de bereiding van gedistilleerd noodzakelijk. Tegen den eigenaar is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Vuurwapenwet en tevens we gens het voorhanden hebben van een distilleertoestel. AUTO GEVONDEN. Was van den berm gereden. Gisterochtend vond de politie op den nieuwen rijksweg onder Overschie een luxe auto, die half ge kanteld langs den berm van den weg lag. Van de eigenaars was geen spoor te ontdokken. Daar de auto niet beschadigd is, kan niet aan een aanrijding ge dacht, worden. Vermoed v. ..rdt dat tengevolge van den zwaren mist gedurende den nacht de auto den weg kwijt is geraakt en van den berm afgesukkeld is, blijkbaar zonder ernstig onheil te veroorzaken. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat de heer Vis, wegens vertrek naar Bergen, bedankt had als heemraad, maar dat het ontslag nog niet is afgeko men. De rondvraag. Op zijn vraag wordt den heer N. J. G. Geertzema medegedeeld, dat ter tijdelijke vervanging van de „Witte Brug", een hulpbrug zal worden gemaakt, en men dan een stukje langs den groenen weg zal moe ten rijden. Dezelfde spreker informeerde naar de t-a- rieven voor electrischen stroom ten behoeve van het gemaal en hem werd medegedeeld dat het contract verleden jaar wa vernieuwd, ''et contract voor 5 ja- ron is gesloten. Opgemerkt werd dat het wat de ta rieven betreft, bij het P.E.N. een jodenboel is, maar dat zes jaar geleden de hooge tarieven zijn aanvaard, omdat een voorname factor was dat dan ook kracht stroom voor andere doeleinden kon worden gebezigd. Was dat niet het geval geweest, dan zou wel aan een Dieselmotor de voorkeur zijn gegeven. De heer N. J. G. Geertzema vraagt ook of de sluis deuren uit de sluis vandaan kunnen, met het oog op liet onderhoud, maar medegedeeld wordt dat bij hoogen waterstand te IJmuiden aanschrijving komt dat Ce sluis gesloten moet worden, terwijl er ook nog jaarlijks inspectie plaats vindt. De heer G. D. Geertzema klaagt over te hoogen wa terstand en bij de bespreking blijkt dat tot nu toe een duiker niet verlegd is geworden, hoewel de be trokken persoon toezegging had gedaan. Ook de heer Molenaar roert een soortgelijk geval aan. De heer Van Splunter vraagt of het wegdek nu op de volle breedte is gebracht, om vergoeding uit het we-enfondr te krijgen. De Opzie' deelt mede dat de hoofdweg overal een breedte h eft van meer dan 4 meter. De Voorzitter zo«rt dat de Polder wel in de termen ,c. vallen om een bijdrage uit het wegenfonds te verkrijgen, maar spr. vreest dat het bedrag niet zal meevallen, immers de lichamen met groote breede wegen zullen per K.M. meer ontvangen. De opgave is echter verzonden. De heer van Splunter bepleit voorts het opknappen van de kluft bij J. Llaauboer. De leverancier die in gebreke blijft Door den heer Melchior wordt ter sprake gebracht het feit dat den heer G. Bras te Schagen de leve ring van 250 M3. basaltslag is opgedragen, maar hoe wel de termijn van levering reeds is verstreken, door Bras nog geen M3. is geleverd, en dat terwijl de we gen basalt noi Jig hebben. Be heer Brugman wil ©en woord van protest doen hooren tegen dezen leverancier. Men kan wel laag inschrijven, maar men moet dan ook op tijd leveren. Medegedeeld wordt dat verleden week Donderdag een brief aan Bias is ve: den. waarin hem is ge- t.-.agu zich met den Opzichter In verbinding te stellen. re heer Brugman wil als binnen 4 dagen niet is ^elc inschr'ving van ^ras o: ~eldig verkla ren. De voorwaar len dei aanbesteding worden gele zen, doch aaruit I ':'kt dat van annuleering geen sorake kan zün. Wel staat in de voorwaaruen ver meld. dat de levering moet geschied :n in de eerste hc.ll van Maart en dat voor iedere week te late afle vering een boete kan wo. en fehe -er- van een Y2 v-n n kostnriis. wordt vlïze boetebepaling toe te passen, terw'"l het Bestuur machtiging krijgt om voor rek..; van den Polder een pa:' 'tje ba- saltsplit te kooDen, opdat het wegdek do hoogstnoo- dige vot iening kan krijgen. Hierna M s! ZONDAG 26 MAART. NED. ÏTERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Bevestiging van lidmaten. Extra collecte. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Earsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tlnholt. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Doop. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Bevestiging van Lidmaten. Extra collecte. Warmenihuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulyn. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Oudkarspel, voorm. 10 uui% Ds. Van Dijk. Winkel, geen dienst. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Hamllton. Bevestiging van lidmaten. Veenhulzen, voorm. 10 uur, Ds. Deetman. Julianadorp, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Huisduinen, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Tabernakelen maken. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerborn. voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Doop. Burgervlotbrug, nam. 2 uur, Ds. R. v. d. Veen. Doop. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. D Haars EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer Ooms, v. A'dam. Nam. 5.30 uur, dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3M uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE M3SSION Julianadorp. nam. 7 uur, de heer Kraak v. Helder. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis), nam. 3.30 uur, Ds. J. J. Ruijs. Woensdag 29 Maart Kindersamenkomst bij den heer J. Dorst, Westfrieschedljk, om 4 uur, door Zr. G. J. Meijer. oud-Zendingszuster. Heerhugowaard, Zaterdag 25 Maart, 4 uur, Kinder samenkomst door Zr. G. J. Meijer. LAK C, ENT) IJ K Algemeen wordt geklaagd, dat de einduitkeering vol gens de Tuinbouwsteur.wet zoo lang op zich laat waoh- ten, terwijl met zekerheid werd voorspeld, dat deze uit- keering half Maart zou plaats hebben. Uit zeer be trouwbare bron vernamen we echter, dat de laatste ge gevens van de betaalkantoren. die een en ander heb ben moeten verwerken, nog maar kort geleden naar Den Haag zijn opgezonden. Men oef ene dus nog maar wat geduld: de regeerlngsmolen draait langzaam. Er begint perspectief te komen in den aanleg van den weg door het Geestmerambacht. Verleden week is het werk aanbesteed en bij besluit van Ged. Staten opgdragen aan P. Daalder's Aanemingsbedrijf N.V. te Alkmaar, Volgers de voorwaarden is de aannemer verplicht bij de uitvoering van het werk tenminste 90 pet. van de arbeiders te betrekken uit de bannen in het Gecstmersmbacht. Met de betrokken lichamen is te dier zake in relatie getreden. In duizenden kruiden'ersboekjes staat te genwoordig -1. 2. 3". In duizenden kenkens prijkt nu Dat ls het resultaat van da prachtige eigenschappen en den lagen prijs van dit Noérland's zelfwerkend waschmlddel. Steeds meer Nederlandsche huisvronwen die de voorkeur geven aan ..1. 2. 3" omdat het de beste buitenlandsche producten evenaart en tevens goedkooper ls. Drie redenen cm de prcel te nemen met .1 3". Ten eerste de onovertroffen kwaliteit, ten tweede omdat het een Nederlandsch product ls, ten derde om den lagen prijs van 17'/2 cent per pak. Wat staat In rTw kruldeniersboekje? Trekking van Woensdag 22 Maart. le klasse 3e lijst No. 14916 r 20.000. Nos 8203 der met f 1000 Nos. 7364 .7718 leder met f 400. Nos. 7838 8050 ieder met f 200. Nos. 10063 10405 11098 11998 15472 17393 leder met f 100 Prijzen van f 20. 22 86 103 109 166 175 212 228 294 347 360 366 370 392 403 525 596 676 762 831 901 968 1032 1119 1129 1165 1166 1176 1195 1214 1222 1247 1392 1414 1418 1424 1456 1473 1480 1605 1609 1723 1730 1816 1851 1953 1961 2039 2179 2196 2242 2281 2394 2474 2489 2522 2606 2693 2697 2701 2723 2733 2742 2777 2856 2896 2945 2966 3007 3013 3055 3105 3111 3119 3128 3165 3175 3289 3367 3524 3534 3623 3739 3758 3769 3846 3881 3908 3998 4018 4054 4093 4100 4285 4311 4377 4379 3386 4520 4591 4667 4695 4699 4706 4733 4734 4735 4757 4763 4802 4836 4873 4899 4908 4928 4997 5007 5143 5239 5243 5245 5273 5309 5365 5391 5421 5461 5536 5587 5643 5663 5686 5717 5719 5867 5960 5963 6043 0OM 6072 6105 6122 6144 6146 6209 6276 6330 6389 6459 6506 6540 6567 6650 6673 6717 6719 6735 6796 6815 6886 6888 6904 6942 6955 0963 6968 6983 7021 7058 7234 7304 7329 7404 7475 7560 7613 7622 7688 7721 7819 7835 7843 8006 8071 8134 8140 8164 8246 8271 8368 8384 8402 8423 8470 8484 8575 8592 8608 8619 8680 8777 8805 8813 8816 8823 8873 8883 8892 8938 9000 9081 9129 9180 9196 9206 9207 9222 9301 9507 9516 9631 9685 9703 9736 9785 9854 9932 9933 9950 9964 9994 10001 10012 10125 10129 10168 10261 10280 10320 10349 10383 10429 10435 10490 10506 10519 10629 10594 10716 10811 10819 10821 10833 10836 10974 10980 11127 11251 11374 11402 11407 11478 11493 11496 11547 11710 11779 11787 11841 11894 11906 11934 11954 11975 12039 12134 12122 12128 12150 122231 12258 12260 12269 12280 12297 12331 12346 12365 12378 12446 12457 12516 12548 12553 12582 12597 12614 12721 12723 12750 12808 12995 13007 13021 13028 13041 13053 13083 13084 13122 13196 13258 13318 13323 13380 18421 13439 13448 13490 13527 13548 13568 13631 13647 13662 13713 13733 13730 13767 13799 13810 13877 13881 13894 13972 14045 14233 14288 14294 14302 14513 14519 14536 14590 14610 14678 14766 14803 14809 14874 14924 14977 15088 15118 15189 15142 15241 15248 15313 15320 15326 15376 15377 15387 15389 15442 15456 15474 15592 15686 15689 15751 15818 15961 16097 16102 16138 16249 16314 16327 16371 16379 16422 16437 16445 16479 16522 16559 16622 16645 16648 16685 16691 16694 16729 16732 16771 16783 16811 16818 16862 16872 16887 16944 16947 17004 17033 17140 17171 17253 17367 17375 17400 17425 17427 17428 17436 17458 17466 17564 17593 17726 17766 17817 17826 17828 18013 18074 18129 18158 18192 18421 18481 18570 18579 18668 18695 18743 18776 18795 18837 18849 18904 18918 18930 19020 19061 19053 19100 19149 19171 19192 19239 19252 19283 19399 19396 19444 19445 19557 19611 19747 19793 19830 19849 19937 19941 20019 20041 20046 20047 20203 20224 20440 20441 20455 20648 20701 20798 20812 20840 20874 20946 20966 20984 20998 ZTTIDS CHARWO UDE. Kleine tuinders en tuinbouwarbeiders zijn nog altijd in werkverschaffing bfj het baggeren. Er zijn eohter ook arbeiders, die lichamelijk ongeschikt zijn voor dit zwaar baggerwerk. Voor hen en ook voor degenen die de noodige contanten misssen om het materieel, voor dat werk noodig, aan te schaffen, is nu door moderne en R.K. arbeiders gevraagd een steunregeling in het leven te roepen. Vanwege de bar.ne worden sommige slooten uitr gediept, wat voor 't verkeer geen overbodige weelde is. W K R I N G E .V J.I. Dlnsdagmldag kwam een dochtertje van den heer K. Wit te Hippolytushoef door het plotseling over steken van den rijweg, in aanraking met een motor rijwiel. Deerlijk gehavend werd de arme kleine naar binnen gedragen. De ontboden geneesheer moest de wonden aan het hoofd, naaien. De bestuurder van het motorrijwiel treft geen schuld, daar hij zeer kalm reed. Dit ongeval Is dus betrekkelijk goed afgeloopen en toch is het weer een ernstige waarschuwing voor de ouders, hun kinderen niet op den openbaren weg te laten Ioopen of spelen, daar gezien het enorme ver keer met auto's, enz. dit levensgevaarlijk is. Aan Den Oever worden groote hoeveelheden ha ring gevangen. Sommige vlsschers maken besommigen van f 700 f 10GO in één nacht. Voorwaar een bulten<- kansje voor de vlsschers, daar de prijzen nog steeds, In vergelijking met andere plaatsen, goed zijn te noe men. ARBEIDSBEURS. Geplaatst van 15 t.m. 21 Maart 1933: 1 grondwerker 1 stoker. Staan nog Ingeschreven als werkloos: 177 grond werkers, 2 ploegbazen, 1 vuurwerken 2 waker», 8 stokers. 7 bakschippers, 3 loopjongens, 1 stuurman; 1 kapitein, 6 machinisten, 11 timmerlieden. 2 ijzervlech- ters. 1 kok en 1 dlentsbode. Staat ingeschreven als werkzoekende: 1 waterbouw kundig teekenaar. Buiten Wieringon kunnen nog geplaatst worden: Mannen: vertegenw. ingevoerd in san. en huish. art.; voor hotels meerdere chefs de rang, demi-chefs en co- mis de restaurant, kennis mod. talen en buitenl. erv. vereischt: bekw. kapper (dames- en heeren-) niet ben. 20 jaar, voor dad., loon n. bekw.; koperslager, spec. v. koperen dakbekking, pl.m. 70 ct. per uur; chef-patisler bij de scheepvaart; kleermaker b.m. het maken v. lee- ren motorjassen stukloon, min. verd. f 30 per week; attractiekapel, best. uit pianiste, celliste, violist, slag werker. saxofonist, loon f 150 per maand plus kost; loodgieter voor dad. 50 cent per uur flinke verkoopkr. goed op de hoogte met dc art. porselein, glas- öfc aar dewerk; bekw. autoplaatwerker, voor dad. 70—80 ct. per uur; dameskapper, voll. bekend met het vak, vor~ dad. f 20 tot f 25, p. maand plus kost en inw. Verder div. vrouwel. j>ersoneeL

Schager Courant | 1933 | | pagina 2