Fransche vrachtboot in zinkende» toestand bij Terschelling. SCHAGER ROOSJES PRUISISCHE LANDDAG BIJEEN PROTESTVERGADERING VAN DE S.D.A.P. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. N.V. Handelsraad van den L.T.B. GEMENGDE KUNSTMEST. HENK, Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 777 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer.- Temperatuur: 5 gr. C. is 40 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqzllde E 103. Schagen. Gedipl. Opticien Refrartmnist. Hel ooornnderznek d<»en wit «rails WIERJLNGEN. BIJ de verkiezing van Hoofdingeland voor Polder Waard Nieuwland te Wierlngen, aftredend de heeren R. Lont en D. Jac. Mulder, laatstgenoemde vanwege zijn benoeming tot heemraad, is de beer R. Lont her kozen en in de plaats van D. Jac. Mulder is de heer C. M. Mulder gekozen. K n E n R A JULIANADORP. IïolL MU. van Landbouw, afd. Den Helder. Bovengenoemde afdeellng vergaderde Woensdagavond In het café De Blauwe Keet van den heer C. v. d. Blink. Er waren 18 leden aanwezig. De voorzitter de heer J. Verfaille opende de vergadering en stelde de gelegen heid open om gratis één consumptie te gebruiken. Wel licht zal deze maatregel het bezoek van een volgende vergadering ten goede komen. De notulen worden door den secretaris, den heer G. H. Böhmer gelezen er onveranderd vastgesteld. De heer I. J. Schroevers deelt mede dat bij hem ver krijgbaar zijn formulieren en bussen voor het klaarma ken en opzenden van grondmonsters. Ook bij den heer Böhmer zijn deze te verkrijgen. De rekening en verantwoording over 1932 van den penningmeester, den heer C. J. Maters, was door de heeren Swart en Hoogschagen nagezien en in orde be vonden en sloot met een voordeelig saldo van f 149.55Va. Medegedeeld wordt dat de prijs voor electrlschen stroom door de gemeente Den Helder niet wordt verlaagd Dit wordt ten zeerste betreurd, daar de kostprijs onge veer 2 a 2% cent is en de boeren 10 cent per K.W.U. moeten betalen. Verder van de samenwerkende landarbeidersbonden ter vaststelling van loonen en andere arbeidsvoorwaar den. Voorgesteld wordt een 55-urigen werkweek met een uurloon van 40 cent. De voorzitter licht een en ander nader toe, en zou gaarne hierop een antwoord vernemen uit de vergadering. Volgt eerst in de pauze bestuursverkiezing. Aftre dend en herkiesbaar is de heer A. Grin. De heer Grln is met meerderheid van stemmen herkozen en neemt zijn herbenoeming aan. Over het punt loonen en arbeidsvoorwaarden ont- spint zich een ruime gedachtenwlssellng. De Voorzit ter beantwoordt de verschillende vragen en wijst er op dat de taak der afdeellng zich niet uitstrekt tot het vaststellen van loonen enz., en deelt mede dat dit 6chrijven dan terzijde zal worden gelegd en volgens be stuursbesluit een antwoord aan belanghebbenden zal worden gezonden. De heer Böhmer leest een circulaire voor over een Varkensstamboek. Hij stelt voor een Commissie te be noemen die een en ander grondig zal onderzoeken om zoodoende het fokken en mesten van varkens In nieuwe banen te lelden. Een langdurige gedachtenwisseling volgde hierover. De Commissie wordt samengesteld uit de heeren Eriks, Böhmer, Kistemaker en Maters, die alle pogingen in het werk zullen stellen om tot goede resultaten te komen. Bij de rondvraag worden door verschillende sprekers diverse onderwerpen aangeroerd, bijv. over de prijzen van hoefbeslag of een korting daarop te vragen, het welk door een paar heeren zal worden onderzocht Verder een klacht over de toewijzing van biggen- merken door de Gen. Varkenscentrale. Enkele perso nen zijn daarvan de dupe geworden. Opgemerkt wordt echter, dat do Varkenscentrale het op beperking aan houdt en het valt niet mee het leder naar den zin te maken. Over het zelfde onderwerp nog een vraag en dan over het Jaarverslag van de Varkenscentrale en speciaal het finantieele gedeelte. Verder wordt een klacht geuit over de last die men heeft van wegwaaiend papier van de Gemeentereini ging. In verband met inkrimping van den veestapel wordt in overweging gegeven, om eenlge perceelen land niet brouwgeret te bezaaien. Een voorstel In dezen geest zal worden gedaan. Alle vragers worden door voorzitter of secretaris enz. beantwoordt. Hierna sluiting. BEGRAFENISVEREENIGING ,J>E LAAT STE EER" TE KOEGRAS. V,'oensdagavond hield bovengenoemde vereeniging hare jaarlijksche algemeen© ledenvergadering in het café ,,'t Centrum" van den heer H. Veul. Aanwezig 24 leden en 2 toehoorders. De Voorzitter, de heer J. Kossen, opende. De notulen werden door den secretaris, den heer C. van Bodegraven gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van C. de Moor te Schagerbrug, omtrent bet uitvoeren van begrafenissen per auto. Dit schrijven wordt uitvoerig toegelicht en besloten een en ander, nader met genoemden heer te regelen. Daarna wijdt de Voorziter waardeerende woorden aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid, wij len den heer J. de Graaf. De secretaris leest vervolgens het Jaarverslag over 1So2 voor, waaruit blijkt, dat de finantieele toestand van de vereeniging steeds vooruitgaande la Het aantal leden-obligatlehouders steeg van 175 op 182, Het fonds steeg van 124 gezinnen met 405 leden tot 127 gezinnen met 419 leden. Uitgevoerd werden 7 begrafenissen, o.w. 3 uit het fonds en 4 nletrleden. Verder wordt gememoreerd, dat het rollend materieel in het afgeloopen jaar Is opgeknapt en wordt het ver slag met een opwekkend woord besloten. Besloten wordt verder om nieuwe hoeden voor het personeel aan te schaffen. Volgt rekening en verantwoording over 1932 van den penningmeester, den heer K. Bregman. Als rapporteur fungeert de heer Gakeer, die alles in goede orde had bevonden. Do ontvangsten bedoegen totaal f 1085.56, De uitgaven bedroegen totaal f 970.81, Voordeelig saldo f 114.75, waarvAn op de bank f 94, en in ltos f 20.75. Nog af te lossen een bedrag van f 450. Tot goedkeuring wordt geadviseerd, waaraan voldaan wordt. De contributie voor 1933 wordt op voorstel van het be stuur gelaten zooals ze Is. Volgt bestuursverkiezing, aftredend de heer H. J. Spanjaard, welke met groot© meerderheid van stemmer» wordt herkozen In de vacature J. de Graaf wordt na twee vrije stem mingen gekozen de heer G. Hoornsman. De reglementswijziging nam nogal wat t*jd in beslag De voorzitter geeft uitvoerige Inlichtingen over aanslui ting b\j den bond, overnemen van elkanders leden, ver zekering van het personeel tegen ongevallen enz. Nieu we leden kunnen in het vervolg alleen contributie be talen. Het inleggeld tot een maximum van f 5 per ge- zing, of f 1 per Ud zal echter bij de Inschrijving onmid dellijk moeten worden voldaan. Eenige discussie ontstaat over de in 1932 Ingeschre ven leden, waarvoor het bestuur een soepele maatregel voorstelde. Het tegenvoorstel werd teruggenomen en dat van het bestuur aanvaard. Artikelsgewljze werd het reglement behandeld, hier en daar nog een kleine wijziging aangebracht en ver volgens aangenomen. Er zullen nieuwe reglementen ko men, die kosteloos aan de leden zullen worden verstrekt. Bij de rondvraag werden nog eenlge opmerkingen of vragen van ondergeschikt belang gesteld, en kon de voorzitter met dank voor de belangstelling en bespro kingen, de vergadering sluiten. In de daarna gehouden bestuursvergadering bleven de functies ongewijzigd, werden eenlge zaken nader gere geld. Verder besloten om de bondsvergadering op heden (Donderdagavond) bij te wonen en toe te treden tot den bond. Daarna sluiting. WIER1NGEWAARD De heer A. P. Klinkenberg heeft het door hem be woonde woonhuis uit de hand verkocht aan den heer K. Stammes alhier. ANNA PA VIOXVNA Blijkens een adv. in dit blad zal a.s. Dinsdagavond Ir. J. Muntlnga uit Schagen voor de V.C.J.B. In de Ned. Herv. Kerk een lezing houden over zijn reis naar Sov jet-Rusland. Er zijn zooveel tegenstrijdige berichten over Rusland in omloop, dat het zoker interessant zal wezen mi eens Iemand te beluisteren, die het niet van hooren zeggen moet hebben, maar van zijn aanschouwingen kan vertellen, temeer daar, naar we hoorden, de heer Mun tlnga heel boeiend vertelt en zijn lezing met een 60-tal lichtbeelden illustreert Verkooplng. De perceelen bloembollengrond met dubbele arbeiders woning, samen groot 3.27.55 H.A., gelegen aan de Molen vaart en eigendom van den heer P. Zwager, zijn na ge houden openbare verkooplng voor f 10490 in handen van den heer J. v. d. Eijken overgegaan. H E E R H (j O XV 4 A R 1) Door den hoer P. Groot Az., die indertijd sollici teerde naar plaatsing op een der bedrijven in den Wieringermerepolder, werd thans bericht ontvangen, dat hij zich Maandag 27 Maart kon vestigen in Mid- denmeer. Gelukkig gered. Woensdagavond ongeveer half zes begaf de heer Huiherts van den Jan Glljnisweg zich per rijwiel langs den Kabel. Plotseling werd zijn aandacht gc- trokkea door hulpgeroep van een groepje kinderen. Ken enkele blik overtuigde H. dat hier een kind in reeds zinkenden toestand in het water lag. Onmiddel lijk begaf hij zich gekleed te water en mocht het ge luk smaken de kleine levend doch hevig geschrok ken aan de moeder te overhandigen. Door de heeren Kliffen van Zuidscharwoude werd vergunning gevraagd om naast pand wijk A 57 aan den Basserweg een slagerij annex winkel te mogen oprichten. T A N G E N l) IJ K ZUIDSCHARWOUDE. De Langendljker Winkeliers-, Nering- en Vakver- eoniging vergaderde Woensdagavond ten lokale van den heer P. Schoenmaker alhier. Ongeveer 25 perso nen waren aanwezig. Nadat de voorzitter, dc heer S. Timmerman de vergadering had geopend werden de notulen door den secretaris, den heer Pierama, voorgelezen en goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten was verkregen. Verder dat de heer Air. C.Eecen had aangeboden een lezing te houden over Handelsrecht en Burgerlijk recht, terwijl dooi den heer H. van Zuilen te Broek op Langendijk was verzucht, voor de winkeliers een uiteenzetting te mo gen geven over de wenscheüjkheid en de waarde van net boekhouden. Als nieuwe leden werden aangenomen: A. Bak, Wed. Atb. ten Bruggencate, M. te Waard, J. Mad- derom, Jb. de Boer, VV. Bak Jnz., C. Kruk en Ge zusters Bakker, allen te Broek op Langendijk, Wed. S. Voogt en Joh. Welner te Zuidscharwoude en F. Muileboom en de Langendljker Inkoopvereeniging, gevestigd te Oudkarspel. De heer Jb. Smit deed rekening en verantwoording in zijn qualiteit' van penningmeester van Ons Week blad. Er bleek uit, dat dc ontvangsten f3742.01 en de uitgaven f3941.91 hadden bedragen, zoodat er een nadeelig saldo was van f 199.90. Dank werd gebracht aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Verschillende nesprekingen over Ons Weekblad werden gehouden. Besloten werd een reductie te ver- leenen van 20 gedurende de eerste 3 kwartalen en 10 het vierde kwartaal van het veradverteerde bedrug. Uitvoerig werd nog van gedachten gewisseld over de St. Nicolaasattractie. Bij de rondvraag bepleitte de heer P. Tuin de wen scheüjkheid, dat de vrachtrijders Donderdags niet rijden op Alkmaar. Op 't oogenblik zijn er nog een tweetal, die dat wel doen. Goedgevonden werd, om daaromtrent geen definitieve besluiten te nemen, doch af te wachten een eventueel adres van de be trokken vrachtrijders. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. Vergadering van Bollenkweekers. Woensdagavond vergaderde de Vereeniging van Bloembollenkweekers, ten lokale van den heer H. Vis. Aanwezig pl.m. 40 personen. De voorzitter, de heer A. Bakker, opende met een woord van welkom. De bedoeling van deze vergade ring is het bespreken van een bewaarplaats voor de bollen, daar dit in de gewone schuren niet zoo goed mogelijk is. Ook in Noordscharwoude gevoelt men hiervoor. Hierna verkrijgt de heer Band het woord, die de plannen nader uiteenzet Spr. zegt dat er in de laat ste jaren een streven is ora zoowel het plantgoed als de leverbare bollen beter te bewaren. Spreker geeft verder een uiteenzetting over de be handeling van do bollen in een bewaarplaats, waar uit blijkt dat men bij een goede behandeling gunstige resultaten kan bereiken. Dit geldt in het bijzonder voor het plantgoed of het bewaren van de leverbare bollen ook resultaten zal opleveren, moet de prak tijk nog bewijzen. Vast staat dat door de koopers wel waarde gehecht wordt hoe of de bollen bewaard wor den. Door proeven in de poterbewaarplaats alhier ge nomen met het bewaren van bollen is gebleken, dat deze inrichting heel goed is te gebruiken voor de bollen. Er bestaat veel belangstelling voor deze zaak, ook van bulten den Langendijk. 2000 bakken zijn er reeds toegezegd voor plaatsing. Hierna krijgt de vergadering het woord. De heer A. de Geus vraagt naar de begrooting. De voorzitter zegt dat er voor dit jaar een uitgave aan verbonden is van f325, w.o. het aanschaffen van een paar kachels etc. De jaarlijks terugkomende kosten zullen pl.m. f200.— bedragen. Dit jaar is geen huur verschuldigd, daar dit een proef is, het vol gend jaar zal er wel huur betaald moeten worden. De heer IJ. Kaan vraagt of er al een vastbestaando vereeniging is opgericht Spr. zegt dat Noordschar woude zeer zeker bij slagen van deze proef in eigen bewaarplaats zal opslaan. Zij kunnen dus beter geen lid worden. De heer Band zegt niet te willen treden in de vraag hoe of Noordscharwoude tegenover hun eigen bewaar- plaats staat. Dc zaak wordt hier aan het rollen ge bracht en gelooft spr. dat bij het slagen zeer zeker twee bewaarplaatsen noodig zullen zijn. Het is beter dat de zaak van één plaats wordt geregeld, opdat men de resultaten kan beoordeelen. De heer Hink is van meening, dat de bollenbe- waarplaats het doel is, los van de poterbewaarplaats. De heer L. Kalverdijk zegt dat degenen die lid wor den, er dit jaar aansprakelijk voor zijn, doch dat men het volgend jaar weer kan bedanken zoo men dit verkiest. De heer IJ. Kaan is er voor dat Noordscharwou de geen lid wordt. Na eenige besprei ingen zegt de voorzitter, dat het bestuur voorstelt om het dit jaar in los verband uit te voeren en dat het bestuur de geheele aansprake lijkheid op zich neemt, waardoor dus een oplossing wordt verkregen. De prijs is gesteld op 10 cent per bak. Reeds thans worden 2500 bakken geplaatst. De heer Hink Is door het bestuur aangewezen om de dagelijksche controle uit te oefenen. De heer Band vraagt dc vergadering of zij naast de bewaarplaats ook nog eenige bakken wil thuis houden, om een vergelijking te maken; tevens vraagt spr. een opgave van het juiste aantal bakken soorts- gewijze. hierna volgt sluiting. Ook al een „Hltler-lente"! „Wij erken nen geen andere leider van het Duitsche volk don Hitier." De nieuwe Pruisische Landdag is gistermiddag 3 uur bijeengekomen. Huis en tribunes waren dicht be zet, behalve de banken der soc.-dem. en communis ten, die volkomen leeg bleven. Kort voor 3 uur stap ten de ruim 200 nat-soc. afgevaardigden in gesloten colonne en allen in partij-uniform de zaal binnen. In do omgeving van het gebouw en ook binnen in het gebouw waren uitgebreide politiemaatregelen ge troffen om de orde te handhaven. Van de zitting is door de Ufa een geluidsfilm ge maakt. De ouderdoms-president, generaal Litzman, drukte er zijn vreugde over uit, dat hij dezen landdag, dien hij don landdag van de „Hitler-lento" zou willen noe men, nog eenmaal te kunnen presideeren en openen. Iedere eerlijke Pruis en Duitscher moet nu toege ven, dat die lente te danken is aan Hitier en zijn beweging van nationaal herstel. Wij erkennen geen anderen leider als Adolf Hitier. In dezen geest open i kden landdag van de Hitier Lente. Tot voorzitter van den Landdag werd daarna op nieuw gekozen den nat.-soc. Kerll, waarna het nieuwe rogleruent van orde werd aangenomen en den voor zitter gemachtigd werd, tijd en agenda voor de. vol gende zitting vast te stellen. De vergadering ging tenslotte onder heilgeroep van Adolf Hitier uiteen. Tegen de toestanden in Dnitschland. „Bismarck Is gevallen en ook Hitier zal de Sociaal-Democratie niet kannen uit* roeien". Gisteravond had in de Diamantbeurs te Arasterdam een door de S.D.A.P. belegde bijeenkomst plaats, waarin geprotesteerd werd tegen de uitingen van het Hitler-regime in Duitschland. Na een openingswoord van den heer De Miranda, sprak de heer Ankersmit, hoofdredacteur van Het Volk, over de toestanden in Duitschland. Hij wees op de plicht om deze ellende en vervolging in de cou ranten af te schilderen, temeer daar in Duitschland de vrije meeningsuiting onmogelijk is gemaakt Spr. vergeleek Bismarck's optreden in 187S met Hitler's otpreden tegen de Sociaal-Democratie, doch Bis marck is gevallen en ook Hitier zal de sociaal-demo cratie niet kunnen uitroeien. De toestand in Duitsch land kon ons leeren, aldus spr., hoe het is, als de sociaal-democratie verloren gaat. De heer G. Kupers, voorzitter van het N.V.V., schil derde in felle kleuren het optreden van Hitier cn zijn volgelingen. Als wilde dieren zullen de Marxisten in concentratiekampen bijeen worden gedreven, de edel ste geesten worden uit Duitschland verdreven. Over heel de wereld moot een fel protest tegen deze gru welen en onderdrukking worden gehoord. De volgende spr., de heer Hcnri Polak, zeide, dat de sociaal-democratie de toeverlaat van de Joden was. Wat nu in Duitschland is gebeurd, moet gewroken worden aan hen, die dit over de menschheid en de oeschaving hebben gebracht. l)e gedachte, de geest van de sociaal democratie, Is niet te verslaan en ook in Duitschland zal zij zich herstellen. Wij hebben een onvergetelijke les gehad. Met alle middelen moeten wij strijden, opdat het fascisme in ons land geen voortgang zal hebben. (Ap plaus.) De opvarenden gered. Uit Terschelling wordt geseind: Woensdagavond half tien werden noodseinen ontvangen van bet Fransche vrachtschip .Madeleine', dat zich op onge veer 70 mijlen afstand van Torschelling in nood be vond. Het bergingsvaartuig „De Holland" van de Reede- rij Doeksen is daarna uitgevaren ter assistentie. Te ongeveer 1 uur in den nacht kwam „De Hol land" bij do „Madeleine" aan, die zich in zinkenden toestand bevond. „Dc Holland" heeft de geheele be manning, naar verluid, bestaande uit 60 personen, aan boord genomen. Het bergingsvaartuig is op weg naar Terschelling en heeft de reddingsbooten van de „Madeleine" op sleeptouw. De oorzaak is niet bekend. Het wordt niet onmo gelijk geacht dat het schip met een ander schip in aanvaring is geweest. De vrachtboot meet ongeveer 2000 ton en werd in 1907 bij de Rotterdamsche Droog dokmaatschappij gebouwd. De H.A.B.O.-autobusdiensten. In. een onzer vorige bladen hebben we opgenomen gehad een uitvoerige dienstregeling der vele autobus diensten, welke met ingang van 20 dezer door de H.A. B.O. zijn ingelascht. Zoo is voor en na ook ln berichten gewezen op deze autobusconcentratie en de belangen, welke Schagen en omgeving daarbij hebben. Maandag jl nu zijn dus deze diensten aangevangen. We hebben dien dag even poolshoogte genomen bij het station. Om kwart over negen des morgens stonden daar 7 groot» autobussen netjes op een rijtje, de aankomst der treinen af te wachten. De chauffeurs in uniform ston den naast de bussen en de aankomende passagier» werden met raad en daad bijgestaan. Precies op ttjd reden de gerievelijke wagens af, naar alle windstreken. Waarlijk het ls een grootsch gezicht en we houden ons er van overtuigd, dat hier Iets is tot stand ge bracht waar Schagen en omgeving mee wordt gediend. GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen om kwart voor negen kwamen twe© kinderen van den heer J. Z., resp. oud 4 en 2 jaar. wo nende ln de Molenstraat, de achterdeur uitkomende oj de Nieuwe Laagzijde uitloopen. Juist passeerde de heet J. B. uit Barsingerhorn met zijn auto. De kleinen liepen tegen den langzaam rijdenden auto aan. terwijl reeds d« heer B. krachtig remde. De kinderen kwamen met den schrik vrij. Algemeen !s men van meening dat 't par- kecren van auto's vooral op Donderdag daar ter plaatse 't uitzicht zoowel van chauffeurs als voetgangers ten zeerste belemmert. POLITIE: Gevonden: een bril; een muts. SCHAGEN. 23 Maart. 9 Stuks paarden f 150300, 31 gelde koeien (magere) f 80—120. 45 idem (vette) f 140—205, 20 kalfkoeien f 120 170, 10 pinken f 20—35, 385 nuchtere kalveren f 314, 187 overhouders f 6.50—12, 17 varkens magere f 12 17, 29 Idem vette per Kg. 3034 ct., 110 biggen f T— 11. kippen f 0.70—0.75, eenden f 0.75. E IER VEILING SCHAGEN. 23 Maart. Aangevoerd zijn: 110 partijen 135.000 stuks kipeieren. 13 partijen 8000 stuks eendeieren. De prijzen liepen vooi kipeieren van f 2.102.70. voor eendeieTen van f 1.501.80 De velling duur voort. Zie voor volledig bericht het nummer van a.s. Zaterdag. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Maart. Aangevoerd: 57000 Kg. roode kool f 1.603.80. II f 0.90 —3.30, 45000 Kg. gele kool f 0.60—1.70, U t 0.60—1.10, 91000 Kg. D. witte f 0.60, 10000 Kg. uien f 0.80—1. grove uien f 1.101.30, 800 Kg. peen f 1.10, 6500 Kg. bleten f 0.60—0.80. NOORDSCHARWOUDE, 22 Maart. Aangevoerd: 17000 Kg. uien f 0.80—0.90, drielingen f 0.80, grove uien f 0.90—J.20, 1800 Kg. peen f 1.10—1.40, 5700 Kg. kroten f 0.60, 34700 Kg. roode k<*>l f 2—3.10, doorschot f 1.50—2.60, 195600 Kg. D. witte f 0.60. 34200 Kg. gele kool f 11.50, doorschot f 0.701.20. Doorge draaid: 4700 Kg. uien, 5500 Kg. kroten, 172500 Kg. D. witte kool. WARMENHUIEN, 22 Maart. Aangevoerd: 42600 Kg. roode kool le kw. f 1.703.50, 2e kw. f 1.10—2.40, 7400 Kg. gele kool le kw. f 1.40—2, 44900 Kg. D. witte kool f 0.60, 275 Kg. bleten f 0.60. AMSTERDAM, 22 Maart 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 255 vette kalveren, le kw. 54C6 ct., 2e kw. 4652 ct., 3e kw H44 ct. per Kg. levend gewicht; 185 nuchtere kalveren f 2.504.50; 501 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 3738 ct., zware varkens 3436 ct., vette varkens 33 34 ct. per Kg. slachtgewicht; Aan het abattoir wer den aangevoerd 4 wagons Deenech vleesch. LAAN Telefoon 34 SCHAGEN. of Vraagt voor uw BLOEMEN, PLANTEN MOESTUIN onze deskundig samengestelde Vanaf 5 K.G. in iedere gewenschte hoeveelheid verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend. Heden overleed zeer onver wachts, in het Militair Hospitaal te Utrecht, onze geliefde Zoon en Broeder op den leeftijd van ruim 19jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, W. VAN EKEREN, G. VAN EKEREN-Mooi en Kinderen. Anna Paulowna, Lagedijk 26, 22 Maart 1933. Ondertrouwd: MAARTEN KUILMAN en LIES BUISMAN Huwelijksvoltrekking zal plaatsheb ben od 5 April, v.m. 10 uur, te Oude Niedorp. Zuidscharwoude, M t Oude Niedorp, 23 Maart 1933' Toekomstig adres: Noordscharwoude, Tegelstraat. KUIKENS. W. Leghorn en R. Islands i f 17.50 per 102 stuks, franco. 6-wceksche Hennen, prijs op aanvraag. D. P. KLARE, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: beste ZAAI- en V0ERHAVER, Zege haver, tegen f 5. 0 per 100 K.G. contant, bij R. C. KOS, Belkmerweg, St. Maartensvlotbrug. Te koop: Ongeveer 7000 K.G. VOERAARDAPPELEN, bij G. DE GEUS Kz., Noordschar woude. TE KOOP: een beste Melkgeit, bij G. ZEEMAN, Ruigeweg, Burger- brug. Te koop: Pootaardappe- len, Schotsche muizen, met spruit, ook bij kleine hoeveelheid, bij D. v. d. KWAAK, Stoomweg 20, Breezand. Te koop: 2 KALFKOEIEN, begin Mei kalven, hoog vetgehalte, bij A. SCHAGER Jbr., Boschweg, 't Zand. Zijpe. TE KOOP: een kleine partij Sneeuwklokjes, bij !b. ZWAAG, Nieuwesluis, Wie- ringerwaard. TE KOOP: een stuit Koemest, van 5 koeien, gelegen aan vaarwater, bij S. WIT, Barsingerhorn A 30. TE KOOP; 15 20.CG0 K.G. V0ERBIETEN, bij P. KOOMEN, Kolhorn. Te koop: 1-daags en 6-weeks W .L. en donkerpatrijs Leghorns. C. VISSER Co., Wieringerwaard. HOOI te koop. Ook bl) gedeelten. G. KAMP, Winkel. TE KOOP gevraagd; een best Rij- en Werkpaard, bij j. Brommer Dzn., Stroet, Gent. St. Alaarten. Slagersknecht gevraagd, bij I. HOTTENTOT, 't Zand N.H. Gevraagd, eind April: een Meld-Huishoudster. niet beneden 30 jaar, bij Wed. van der Horst, Barsingerhorn. Te vervoegen bij C. de Moor, Warmenhuizen. Biedt zich aan: HUISHOUDSTER leeftijd tusschen de 30 en 40 Jaar. Brieven onder No. 295, bur. v. d. bl

Schager Courant | 1933 | | pagina 3