VELO STOFZUIGER Ingezonden Stukken. Uit de OMGEVING De nood der Tuinders D, zaai- en plenttljd Ie weer daar Dus tuinders bö Je zinnen. j« arbeidskracht wordt weer gevraagd. De strijd kan weer beginnen. De akker vraagt weer om uw hulp Om vruchtbaarheid te geven. Opdat het voedsel dan weer groeit. Zoo noodig voor het leven. Maar de tuinder, die beziet rijn land, En wat moet hij beginnen? Geld voor werkkracht heeft hij niet. Want er viel niets te winnen. Dus hij is een man met land; Het lijkt wel als een straf. Als straks de akker ligt voor braak, Die brood hem jaren gaf. Het tuindersvak dat lijkt toch wel Een straf van deze aarde. Werken maar. den langen dag En de vrucht geen waarde. Ja het ls toch wel onzinnig: Werken steeds en dat om niet. Terwijl men steeds zijn medemenschen Van voedsel ruimschoots weer voorziet De tuinders waren ln oorlogstijd Toch zulke brave menschen, Ze maakten dat er voedsel kwam. Voldeden aan alle wenschen. Maar nu ze zitten ln de put Nu zijn ze niet meer noodig. Te halen valt er nu niet meer. Dus zijn ze overbodig. Wanneer zal de tijd eens komen, Dat men recht heeft op bestaan? Of moet het nog eens zoover loopen. Dat allen maar ten onder gaan? Eén punt doet ons nu nog hopen. Dat is de verkiezingstijd; Dat wij een andere Kamer krijgen Die meer voor ons belangen strijdt St Maarten. DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. Oudkarspel, Maart 1933. Geachte Redactie. Uit Oudkarspel ls U toegezonden een oproep tot strijd tegen het „geloof, onderteekend door een „Vrijdenkster" die dringend behoefte voelde om haar hart te luchten. Het ls een onbegonnen werk om deze fantasieën over de beteekenla en de waarde van het geloof te ontwarren, en ze ln het algemeen te bestrijden. Op één uitlating wil lk echter de aandacht vestigen, omdat ik daar in zeke ren zin bij betrokken geacht zou kunnen worden. De Vrijdenkster schrijft nJ.: .Jullie allen weet toch immers boe de menschen daar (n.1. In de kerk) dom en neerge houden worden met de belofte op het „Hiernamaals". Men zou hieruit en uit andere opmerkingen kunnen opmaken dat de verborgen inzendster uit eigen ervaring ln eigen omgeving spreekt en niet heelemaal buiten de feiten omgaat, m.a.w. dat zij haar bewering grondt op hetgeen zij hier in Oudkarspel gezien of gehoord heeft. Welnu, allen, die in Oudkarspel ln de kerk komen, we ten dat daar geen pogingen worden aangewend om de menschen „dom en neer" te houden met belofte op „Hiernamaals". Integendeel, de hoorders in kerk en ca techisatie worden steeds aangespoord om hun oogen en ooren goed open te houden en ernstig na te denken over alle verschijnselen van het leven. Overigens wil ik het Ingezonden stukje gaarne in zijn „waarde" laten. Met beleefden dank voor de plaatsing, Ds. W. A. P. VAN DIJK LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDLJK- CHRISTELIJKE LAGERE TUINBOUW SCHOOL TE BR. OP LANGEND IJK VOOR ELKE GEZINDHEID! (Zie voor aangifte leerlingen advertentie ln dit blad). Het onderwijs zal worden gegeven In een vierjarigen Cursus: eerste lesjaar 40 weken 2 dagen per week; tweede lesjaar 40 weken 1 dag per week; derde en vierde lejsaar 30 weken 1 dag per week. Vijf lesuren per dag. De vacantledagen worden zoodanig geregeld, dat zooveel mogelijk ln drukke seizoentijden geen •chool wordt gehouden. Leerlingen kunnen zij worden, die zeven klassen der gewone lagere school hebben doorloopen, en ouder. Schoolgeld bedraagt per leerling per jaar minimum vflf gulden. On- en minvermogenden kunnen geheel of gedeeltelijk van het betalen van schoolgeld worden vrijgesteld. Voor nadere bijzonderheden vrage men In lichtingen bij het Bestuur. Begin der lessen 1 April. Voor dit jaar by de opening der school, Waarschyniyk omstreeka 1 Mei. NOORDSCHARWOUDE. Bond van Begrafenlsvereenlgingen. De bond van begrafenisvereenlgingen hield Donder dagavond zyn jaarvergadering in „Coroordia" te Noord scharwoude. De voorzitter, de heer D. de Jong te Heerhugowaard opende. Aller gedachten zullen nu uitgaan naar hem, die de vorige maal het voorzitterschap waarnam. Na mens allen bracht spr.. woorden van dank en hulde aan den overledene, voor wat deze voor den bond is geweest De heer Kramer voelde warm voor alles wat den bond betrof. Een eere-saluut aan zyn nagedachtenis is zeker op zyn plaats. Wegens spr.'s gezondheidstoestand kan spr. het voorzitterschap niet verder vervullen. Spr. gaf de leiding van dezen avond over aan den penningmees ter. den heer Jb. Kramer te Zuidscharwoude. (Applaus) De notulen der vorige vergadering, hierna door den secretaris den heer L. Molenaar te Broek op Langen dijk, voorgelezen, werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wy het volgende: De verslaggever wees op de droevige economische toe standen. Dirkshorn is als lid toegetreden. De bond telt nu 13 leden. Het totaal aantal leden van 11 afd. bedr. '619, tegen in 1931 7726, dus een uiteruitgang van 107 leden. In 1932 werden 174 begrafenissen uitgevoerd waarvan 102 voor leden en 72 niet-leden. Verleden jaar 205. De secretaris wekte de afd.-secretarlssen op, goede opgaven te doen wat bezit betreft. Hierna stond de secretaris stil by het overlijden van wyien den heer Kramer. Spr. hoopte dat zyn naam nog lang in herin- tiering zal biy'ven. Hy ruste in vrede. De voorzitter heette de heeren van Julianadorp, die Hs gaat de vergadering bywonen, hartelyk welkom. De kasnazlener, de heer W. Koeman te Zuidschar woude, bracht verslag uit. Alles was volkomen In orde bevonden. De ontvangsten hebben f 258.70, de uitgaven f 279.29 bedragen, alzoo een nadeelig saldo van f 20.59. Vorig Jaar was ln kas f 309.05. thans f 288.46. Na eenige toelichting werd de rekening van den pen ningmeester den heer Jb. Kramer te Zuidscharwuode. goedgekeurd. Tot kasnazleners voor het volgend Jaar werden de afdeelingen Broek op Langendyk en Noordscharwoude benoemd. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur was be sloten om het maandblad voor de begrafenisonderne mingen op te zeggen, wat niet noodig was, doordat al reeds de uitgave was stopgezet De afd. Oudkarspel stelde voor leden, die naar een andere gemeente verhuizen, niet eerder als lid te be schouwen. of hun verbulsblljet moet ten raadhulze in die gemeente gedeponeerd zyn. Het hoofdbestuur stelde voor. dit voorstel niet aan te nemen. De voorzitter lichtte het praeadvies toe. Er zit een kleine geschiedenis aan vast. De moeiiykheid is, dat niet altyd de domicilie direct wordt overgeschreven. De heer Jb. de Boer. Oudkarspel, lichtte het geval, waar het om gaat, toe. Spr. verdedigde het voorstel. Dergelijke ge%*allen moeten worden voorkomen.S pr. ge loofde. dat het overschrijven van de eene naar de an dere gemeente zoo lang duurt. Het voorgestelde is de beste oplosing om misverstand en ongenoegen te voor komen. De heer A. Kist. Zuidscharwoude, dacht dat het regle mentair is vastgelegd. De heer J. Heldsma, Noordscharwoude, steunde het voorstel. Spr. stelde verder voor. dat vastgelegd werd. hoe moest worden gehandeld als een nlet-lld overiydt. De heer W. Koeman, Zuidscharwoude zelde, dat als Iemand, die ziek is, en naar een andere gemeente gaat. voor rekening van de vereeniging biyft, waar deze van daan ls vertrokken. De heer De Jong, Heerhugowaard, wilde het regle ment van den bond by den Burg. Stand doen voorgaan Art 25 voorziet hierin. Na opgave van de secretarissen zyn deze personen voor de vereen, naar welke ze zyn overgeschreven. De voorzitter wees op de moeliykheden by verhuizing aan den Langendijk, waar de gemeenten zoo dicht aan elkaar liggen. De heer Schoorl (Schoorl) zelde. dat er wel eens niet aan wordt gedacht, om zich te laten overschrijven, waar door men verschillen krygt. Spr. vond het daarom mooi, als men op de secretarie uitslag kan. krygen. De tyd die men met de overschrijving heeft, heeft men allemaal Spr. was sympathiek met dit voorstel van Oudkarspel. De heer De Jong. Heerhugowaard. zelde dat door het voorstel-Oudkarspel art. 25 van het reglement ln het ge drang komt In stemming gebracht werd het voorstel van Oudkars pel met 7 tegen 4 stemmen verworpen. Het voorstel- Noordscharwoude welke vereen, voor de begrafnls van een nlet-lld moet zorgen, werd hierna in bespreking gebracht De heer De Jong, Heerhugowaard deelde mede, dat er een uitspraak was dat de eene vereen „geen" diensten !n het gebied van een andere vereeniging mag verrichten De voorzitter markte op. dat als het een laatste wils beschikking is, de betreffende besturen met elkaar in overleg kunnen treden. De heer Bankersen, Oudkarspel, zeide by de rond vraag, dat nu hun voorstel ls gekelderd, de afd. Oud karspel een vordering op Zuidscharwoude heeft volgens art 25 van het reglement De voorzitter gaf den secretarissen in overweging om vooral juiste berichten van overschryving te maken. St Maartensbrug informeerde naar de loonen der dragers. St Pancras vond het niet Juist, dat als een huisgezin' wordt overgeschreven, dat vooruit contributie heeft be taald, voor risico der vereeniging komt waarheen de verhuizing plaats heeft De voorzitter antwoordde dat die vereen, recht heeft op de vooruitbetaalde contributie. De afd. Sint Pancras en Schoorl vroegen naar de resultaten van den propagandist De voorzitter antwoordde dat deze naar Julianadorp en Kolhorn is geweest. Het bestuur vindt het geld voor propaganda niet goed besteed. Het Hoofdbestuur moet de propagandist zyn. Van den propagandist heeft men niets anders vernomen dan door de rekeningen van de auto. Resultaten hebben we echter niet bereikt Dirks horn is verleden jaar niet door den propagandist toe getreden, terwyi Julianadorp en Kolhorn nog niet zyn toegetreden. Het bestuur was van meening dat de pro pagandist moest worden opgeheven, en propaganda ln handen van het bestuur gesteld. Men sprak er zyn verwondering over uit dat de pro pagandist niet aanwezig was. Ook Is de propagandist gister niet In Julianadorp geweest De heer Jb. de Boer. Oudkarspel, lichtte nog een en ander toe. De propaganda werd in handen van het hoofdbestuur gegeven. De heer De Jong, Heerhugowaard, merkte op dat een vereen. In de Wieringermeer ls opgericht De heer Speets, Wieringerwaard, zelde dat dit niet is doorgegaan. De afgevaardigde van Schoorl maakte nog eens aan merking op den propagandist Daarna sluiting. Julianadorp sloot zich hierna by den Bond aan. R E E R R rr o f) w 4 A R h Uit een boozen tyd. Het werkloozencyfer biyft nog altyd bedroevend hoog en beliep aan het eind der vorige week nog ongev. 150. Waar in de gemeenteiyke werkverschaffing geen vol doende tewerkstelling meer mogelijk bleek, werd een tweede bus afgehuurd voor vervoer naar de werkver schaffing In den Wieringermeerpolder, waar thans 37 personen uit deze gemeente te werk zyn gesteld. Rondom roepen de velden om handen, meestal te ver geefs. Vele akkers biyven liggen in een toestand die slechts met het woord „bedroevend" is te kenschetsen. Des morgens om ruim 6 uur razen twee bussen langs den Middenweg. Des avonds komen zy terug. Het doet aan als een sprookje, uitgeleefd ln een heel dwaze we reld... Eigeniyk te dwaas om waar te wezen. Rondom roepen de akkers. Maar de mensch is een onverbeterlyk wezen. En in de misère van tegenwoordig, hoort men al weer klanken, die wèl toegeven, dat 't nog slimmer kan worden, maar dat daarna toch zeker weer een beteren tyd zal komen. Donderdagavond vond alhier een ouderavond plaats ln de openbare lagere school No. 2. De voorzitter, de heer Glas, opende met een woord van welkom aan de aanwezigen. Spr. betreurt het dat er ondanks de belangrijke agenda niet meer ouders opgekomen waren. Hierna werden eenige mededeelingen gedaan in ver band met de poging een geschikt gymnastieklokaal te krijgen. Men kon wel de beschikking krygen over de gymnastiekzaal ln het patronaat, maar dit is op eeni- gen afstand van de school gelegen dus by slecht weer niet te bereiken. Zeer gecshikt ligt het lokaal van den heer Rus. Dit lokaal te huren zou voor de gemeente weinig of niets meer kosten dan het patronaat. De heer Luchtig was ln verband hiermee naar B. en W. geweest, maar dit college staat niet sympthiek te genover deze zaak. Wel was toegezegd, dat men de :aak onmiddellijk zou behandelen en aan den heer Hartog het besluit mededeelen, maar deze had nog nooit iets naders vernomen. Verder werd medegedeeld, dat voor de verbetering van de ook door den Inspecteur zeer onvoldoende ge noemde verlichting van de school getracht zou worden in elk lokaal een raam in den Zuldelyken muur te krygen. Hierna werd de tentoonstelling van leesboeken be zichtigd. Deze tentoonstelling was georganiseerd door mevr. PorteWit en gaf een overzicht van de ontwik keling van het leesonderwys vanaf het begin van de vorige eeuw. 't verschil tusschen dit onderwys vroeger en nu, viel duideiyk in het oog. By de nieuwe boekjes bleek, dat deze school, wat het leesonderwys betreft, zeer goed geoutilleerd is, veel boekjes zyn voorhanden en de modernste zyn aanwezig Interessant was dat vele ouderen nog weer de boekjes herkenden, waaruit ze vroeger zelf gelezen hadden. Hierna hield de heer Hartog een lezing over: „Waar om handenarbeid op de lagere school?" Spr. begon met een uitlating van dr. Gunning te clteeren. waarin deze zegt. dat handenarbeid geen modegril is. maar dat het voortkomt uit de natuur van den mensch. Vervolgens gaf spr. een korte ontwikkelingsgeschie denis van het onderwys. Al van de middeleeuwen af staat by het onderwys in de volksschool de ontwikke ling van het verstand voorop, terwyi men geen oog heeft voor de ontwikkeling van hand en oog. Door Pestalozzi is de grondslag van het onderwys wel veel veranderd, maar die fout bleef bestaan. De groote stoot tot de ontwikkeling van den handen arbeid ls gegeven doord en Deen Clauson Kaas. Door diens optreden vooral is handenarbeid in Nederland zoo wel als ln vele andere landen op school ingevoerd. Waarom deze handenarbeid? Toen spr. eenige dagen ge leden de jongens jaartallen liet leeren, vroeg één van de jongens hem waarom ze dat moesten doen, wat had den ze er eigeniyk aan? Spr. had den jongen toen na- tuurlyk een antwoord gegeven, maar eigeniyk wist spr. het zelf niet Onze school heeft nooit rekening gehouden met de eischen van het leven en voor het kind. Het le ven vraagt daden, het kind wil voo» alles actief bezig zyn. Dit wordt bevorderd door den handenarbeid. Bij dit vak. waar samenwerking vaak noodzakelijk Is, wordt de gemeenschapszin ontwikkeld. Hier krygt ook de min der verstandige een kans en kan hy zyn verloren zelf vertrouwen terug krygen. By dit vak wordt in tegen stelling met dc meeste andere vakken vaak met zooveel energie gewerkt dat ze graag na schooltijd door willen gaan. Verder wordt herhaaldeiyk by andere vakken, byv. aardrijkskunde en rekenen van handenarbeid partij ge trokken. Dan wordt het teekenen ontwikkeld. Voordat een Jongen een doos kan gaan maken, moet hy den uitslag geteekend hebben. Op deze school is op de les rooster 2 uur voor handenarbeid en teekenen samen uitgetrokken, dit ls eigeniyk ook nog te kort, maar we moeten toch ook niet naar den anderen kant overdrijven zooals in Duischland op sommige scholen gedaan is. Hierna rondvraag en sluiting. WINKEL ZIJ KON HAAR HAAR NIET KAMMEN. Verlamd door rheumathiek. BOND V. STAATSPENSIONNEERING. Vergadering van de afd. van den Bond van Staats- pensionneering, ten huize van de wed. P. Leyen alhier, op Woensdag 22 Maart J.1. De voorzitter opent de vergadering en de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een plan van het Federatiebestuur, om met 't oog op de komende verkiezingen voor de Twee de Kamer der Stateiv-Generaal, Ringlanddagen te or- ganiseeren en circulaires te verspreiden. Doch biykens nadere mededeellng zal dit wegens de vervroegde ver kiezing achterwege moeten biyven. Rekening 1932. De rekening van den penning meester is onderzocht door de heeren J. Peetoom en Jb. Mantel. De heer Peetoom rapporteert alles te heb ben nagezien en Ln orde bevonden. De ontvangsten be droegen f 290.38, de uitgaven f 219.78, balig saldo 70.60. Voor de kas voor den tocht met de ouden van dagen .was ontvangen f 281.95, uitgegeven f 232.31, batig sal do f 49.64. De Commissie stelt voor de rekening goed te keuren. Verslagen. Door den heer A. de Ridder, afge vaardigde naar de ln 1932 te Amsterdam gehouden vergadering, wordt verslag uitgebracht. De heer J. Romar brengt verslag uit van de Fede ratievergadering. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding zyn de bestuursleden P. Zwagerman, A. de Ridder en C. Hartog. Allen herkozen. Beschryvingsbrief. Aan de orde wordt gesteld de beschryvingsbrlef voor de op 11 April a.s. te houden algemeene vergadering. De verschillende voorstellen worden besproken, doch geven geen aanleiding tot het doen van voorstellen of het geven van opdrachten. Ten opzichte van de verkiezing voor het Hoofdbe stuur, zijn voor het Noorden twee candidaten gesteld, n.1. de heeren Dorhout te Hoorn, oud-Hoofdbestuurslid en H. Bruin te Alkmaai De aanbeveling van de Fe deratie gaat uit naar den heer Bruin en het is de bedoeling daarop te doen stemmen. De heer Dekker acht zoo'n opdracht gevaarlijk. Er komen candidaten uit alle hoeken van het land en het gaat niet om de woonplaats, maar om de vraag of de candidaat goed voor de zaak is en de beste moet gestemd worden. Spreker wenscht daarmede niet te kort te doen aan de genoemde candidaten. De Voorzitter zegt, dat er naar gestreefd wordt een hoofdbestuurslid te krygen uit deze omgeving. De Voorzitter deelt nog mede, dat er een verkiezings circulaire ls te verwachten. Er was een circulaire door het Hoofdbestuur ontworpen, doch de Federatie vond die onaannemelyk en zou er zelf een ontwerpen en daartegen maakte het Hoofdbestuur bezwaar, zoodat men nu bezig is een circulaire te ontwerpen ln ge- meenschappelyk overleg. De heer Dekker vindt het jammer dat de circulaire van het Hoofdbestuur werd afgekeurd, die was toch ze ker na wikken en wegen tot stand gekomen, 't Is misschien wel van een anderen kant te bezien, doch men moet trachten de eenheid te bewaren en daar waakt het Hoofdbestuur voor, dat het blyve één doel, éen bond. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering wordt benoemd de heer A. de Ridder en tot plaats vervanger de heer J. Romar. Tot leden der rekening-commissie 1933 worden be noemd de heeren P. Dekker en J. Peetoom. Overeenkomstig een door den voorzitter gestelde vraag, acht de vergadering het wenschelyk, ook dit jaar weer pogingen aan te wenden om een uitstapje te maken met de ouden v&n dagen. By de rondvraag worden enkele vragen gesteld van ondergeschikt belang en naar tevredenheid beantwoord. Aan het einde der vergadering gekomen, deelt de Voorzitter mede, dat het op 13 Februari j.1. 25 jaar geleden was, dat hy voor het eerst in het bestuur is gekozen. Verschillende functies heeft hy daarin bekleed en meent dat nu de tyd gkomen is, dat hy als Voor zitter bedankt, om dit over te laten aan jongere krachten. Veel ls er in die 25 jaren gepasseerd en spr. heeft steeds gaarne medegewerkt voor het doel, dat zyn sympathie had. By monde van den heer De Ridder wordt tot den heer Romar een woord van waardeering gericht voor wat hy gedurende 25 jaar is geweest voor de afdeeling •Winkel van Staatspensionneering. Het besluit hebben we te eerbiedigen, doch spreker, die zelf de noodzake lijkheid daarvan niet inziet spreekt den wensch uit, ;at de heer Romar nog jaren zal willen en kunnen -.edewerken. en kan het zyn, nog mag medemaken, het ogenblik waarop de bond, wegens het bereiken van act doel ontbonden kan worden. Daarna is de vergadering gesloten. „Twee jaar lang leed ik aan rheumatiek en ver leden jaar om dezen tijd werd ik 10 weken bedlege rig. Mijn handen en armen waren het ergste aange tast. Ik kon er niets mee doen. Ik kon mij niet was- schen of mijn haar kammen; dat moest allemaal voor mij gedaan worden. In 't begin van dit jaar be gon ik met eiken morgen Kruschcn Salts to nemen en het doet mij genoegen te kunnen zeggen, dat ik nu weer heel goed ben en in staat mijn huishouding te doen, terwijl ik in het slechtste weer uitga zonder dat het mij schaadt." Mevrouw P. K. Rheumatiek wordt veroorzaakt d-or een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen hebben het vermogen, urinezuur op te los sen, zoodat het dan gemakkelijk uit het lichaam kau worden verwijderd. Andere bestanddeelen in Kruschcn helpen de natuur dit opgeloste urinezuur door de ingewanden cn nieren te verwijderen. Weer andere ingrediënten voorkomen het gisten van het voedsel in de ingewanden en voorkomen daarbij niet alleen do vorming van urinezuur, doch ook van an dere onzuiverheden die het bloed vergiftigen en den weg vrij maken voor verscheidene ziekten. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) ANNA P AU LOW N A Ouderavond School L De heer Brugman, voorzitter der Oudorcommissie, heette* dc vele ouders en in het bijzonder doktor Grunwald, den schoolarts welkom, waarna hot hoofd der school, de heer G. 't Hart, de leiding overnam en allereerst mej. J. ter Brugge begroette, die voor het eerst na hot haar overkomen spoorwegongeval een ouderavond bijwoonde. Na enkele mededeelingen kreeg dokter Grunwald het woord, die wees op de groote waarde van contact tusschen ouders on daarvan speciaal de moeders en den schoolarts. Als onderwerp had hij gekozen: Het voorkomen van besmettelijke ziekten. Beneden 6 maanden zijn kinderen nog immuun voor besmettelijke ziekten door immuniteit van de moeder, maar overigens zijn kinderen zeer gevoelig voor deze ziekten. Wel zal men besmetting niet al tijd kunnen voorkomen, maar zeker kan men de kans verkleinen door niet tegen de allereerste begrip pen van hygiëne te zondigen. „Bof", een ontsteking der speekselklieren, wordt b.v. gemakkelijk verbreid, doordat de kinderen elkaar wat in den mond stoppen, of elkaar wederkcerig laten happen van lekkernijen. Als één der kinderen van een gezin mazelen heeft, worden soms andere, nog gezonde, daar toch maar bij in bed gestopt en het op visite gaan bij een familie, waarin een geval van besmettelijke ziekte voorkomt, is natuurlijk ook sterk af te keuren. Spr. ging de verschijnselen en bestrijdingswijzen van verschillende besmettelijke ziekten na en besteed de vooral veel aandacht aan diphterie en roodvonk, maar vergat ook kinkhoest en favus (hoofdzeer) niet Een hartelijk applaus beloonde dokter Grunwald voor zijn interessante lezing. Voor de pauze, die op do gebruikelijke manier be steed werd, werden de heeren J. Egmond en P. Kooi man tot leden van de Oudercommissie gekozen en ?r na vertelde de heer Hamelink van Rousseau en zijn boek „Emile". Na een levensbeschrijving van Rousseau gegeven to hebben en de kern van het boek, de hoofdgedachten er uit. naar voren te hebben ge bracht, besprak de heer Hamelink nog eenige denk beelden van Rousseau en mocht eveneens een harte lijk applaus verwerven. De heer 't Hart dankte daarop de heeren Liefheb ber en De Leeuw voor hetgeen zij als lid van de Oudercommissie hebben gedaan en dokter Grunwald en den heer Hamelink voor hun lezingen. De heer Brugman sprak tenslotte het sluitings woord. Burgerlijke Stand. Geboren: Frederik Hendricus, zoon van J. v. Koo- ten en H. C. Timmer. Hubertus Joseph Wilhelmus, zoon van S. J. Kroon en J. E. Leek. Huberta Cornelia, Maria, dochter van J. E. Koopman en J. M. A. van Veen. Anna Elisabeth, dochter van W. Th. Langelaan en A. M. Bierman. Politie. Verloren: een heerenportemonnaie met inhoud; een stoelzitting. Gevonden: een damestasch, een ring. Weggeloopen: een zwart-grijze hond. Loop der bevolking. Ingekomen: Mw. M. Bartel van Walsum (Duitschl.), Mw. J. Bakker van 's Gravenzande, H. C. J. de Bont en gez. van Medemblik; H. Vermaat en goz. van Texel; Mw. M. Elbertz van Dinslaken (Dl.); M. van Wieringen en echtg van Haarlemmermeer; P. Voor- meij van Leeuwarden; Mw. M. E. Duineveld van Heemskerk. Vertrokken: C. F. van de Reep naar Noordwijk; Mw. J. J.- de Visser en gez. naar Wieringerwaard; A. J. Keppel naar Winkel; A. Kiers naar Callants- oog; Mw. B. Kuijper naar Terschelling. NIEUWE N I E DO PP Woensdagmiddag en -avond werd alhier ten huize van H. Kossen een openbare evangelisatiebyeenkomst voor kinderen en volwassenen gehouden met lichtbeelden. De kinderbyeenkomst was zeer druk bezocht en de kinderen hebben volop genoten van de lichtbeelden die de geschiedenis vertoonde van Heideveld en Wout de scheepsjongen, die op duidelijke wyze zyn toegelicht. Was het *s middags druk, de avondbyeenkomst was niet zoo druk bezocht. Na de opening hield een predi kant een korte rede, waarin hy aantoonde, dat het leven en overvloed in het leven is te bekomen door het geloof ln Jezus. Na zang van het gemengde koor van Broek op Langendijk werd vertoond: Quo-Vadis, lichtbeelden, waarvan door de aanwezigen wel is genoten. Nadat het gemengd koor nog eenige liederen heeft la ten hooren, wordt tot sluiting overgegaan, waarna de aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. WIERINGEN GEMEENTE WIERINGEN. Burgeriyke Stand van 17 t.m. 23 Maart 1933: Geboren: Annechlnus Harmen, zoon van L. Hoentjen en L. L. de Boer; Geertruida Maria, dochter van H. Thoma en G. A. de Boer; Willem, zoon van KI. Jager cn M. Helmus; Deborus, zoon van F. Liebe en D. de Ble; Cornelis Petrus, zoon van P. A. Steigstra en S. Llgtendag; Geesslen, dochter van F. Bodewitz en G. de Boer; Jan, zoon van H. v. d. Berg en J. Neef. Gehuwd: J. Tysen en A. M. Wetzler, ZIJ P E Burgerlijken stand. Ingeschreven van 17 t.m. 23 Maart 1933. Geboren: Franciscus Lourencius, zoon van Johan- ncs Kamper en Hillegonda Schoon. Ondertrouwd: Jan Klaaren, 25 jr., landarbeider, te Barsingerhorn en Cornelia Schouten, 26 jr.. te Zijpe. Getrouwd: Jacob Besse, smid en Wilhelmina Doorn, 21 jaar. beiden te Zijpe. Overleden: Pieter Metzelaar, 72 jr., echtgenoot van Maartje Prins.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15