Radioprogramma 5 April. De Jodenvervolging in Duitschland. Tegenactie der Nazi's De wolf gevangen Brand op een voetbalveld De rollen omgekeerd Vreeselijke vergissing Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Propaganda door Joodsche kringen in Ame rika en Engeland tegen het nieuwe regime in Duitschland ont ketend. De verhalen over de jodenvervolging in Duitsch land beginnen dusdanige afmetingen aan te nemen, dat zij een punt van ernstige bespreking voor de Duitsche regeering zijn gaan uitmaken. Zondag had rijkskanselier Hitier met den rijks minister voor volksvoorlichting en propaganda, dr. Göbbels, een onderhoud, dat eenige uren duurde. In dit onderhoud werd de. organisatie van het nieuw gestichte ministerie voor volksverlichting en propa- gande, dat in de komende dagen zijn arbeid op groo te schaal beginnen zal, definitief vastgelegd. Een groot gedeelte van de bespreking gold ook het afdoende tegengaan van gruwel-propaganda door Joodsche kringen in Amerika en Engeland tegen het nieuwe regime in Duitschland ontketend. Van bevoegde zijde wordt verklaard dat de nat„- socialistische beweging reeds spoedig scherpe, wet tige tegenmaatregelen nemen zal, teneinde dan daar mee te treffen de intellectueels aanstichters van deze Hetze, die hoofdzakelijk de vroeger in Duitsch land woonachtige Joden in het buitenland voeren. Nazi-actie tegen de Joden a.s. Dreige ment van het nationaal socialistisch pers bureau. Een Wolff-bericht uit Munchen deelt mede, dat de nat.-soc. partij in den scherpsten vorm zal beginnen met den strijd tegen de internationale Joodsche gru wel- en bovcot-ophitserij tegen Duitschland. Naar verluidt zullen reeds vandaag orders worden uitge vaardigd voor de organisatie van een geweldige volksbeweging voor dc vorming van boycotcomité's voor de Joodsche zaken in Duitschland, als antwoord op de boycotbedreigingen, die door het internationale Jodendom worden geuit. Tegelijkertijd zal een reusachtige propaganda-be- weging op touw worden gezet, teneinde het interna tionale jodendom in academische beroepen en open bare instellingen te weren. Meer dan acht millioen menschen zijn werkloos in Duitschland en geproleta riseerde intelleetueelen in dc nationaal-socialistische partij tellen ook vele honderdduizenden. Niettemin heeft het Duitsche olk toegelaten, dat duizenden Joodsche personen in academische beroe pen werkzaam waren. Het zijn diezelfde Joodsche academici in de eerste plaats, die thans als dank daar ror op waarlijk schaarntelooze wijze leugens verspreiden, steeds nog volgens de ..Parteikoivespondenz". Ten einde zich tegen deze beweging te weren, wordt nu de eisch gestold om de Joden in Duitsch land aan do hoogescholen, en in de beroepen van ad vocaat en dokter slechts in dezelfde verhouding toe te laten, als hun totaal aantal op de geh ele Duitsche bevplking uitmaakt. De tegenactie moet door mid del van bijzondere comité's van actie gevoerd worden. Daardoor wordt n.i schien juist deze Joodsch-inter- nationale haatcampagne, tegen Duitschland, naar i. 'leiding van een revolutie, waarin het Jodendom geen haar gekrenkt werd, veranderd in een reeds lang gewenscht duidelijk maken van de verhoudin gen tusschen het Duitsche staatsvolk een degenen die voor de hen toegestane gastvrijheid geen juist begrip 1-bben. Boycott van alle Joodsche zaken? Re geering zal zich niet verzetten. De beweging tot afweer van de propaganda tegen de nieuwe regeering in het buitenland, zal zooals reeds eerder gemeld werd, zich strikt binnen de per ken der wet houden. Daarom zal de rijksregeering haar ook niets in den weg leggen, integendeel deze beweging vrijen loop laten. De regeering heeft alles gedaan om zelf deze propaganda tegen te gaan. Wan neer de ..Hetze" ondanks dat toch niet ophoudt, moet men zich niet verwonderen dat nu het volk zich spontaan tot tegenweer gereed maakt. Tot een van de middelen voor het tegengaan var. de propaganda hoort bijvoorbeeld de boycott van alle ioodsche zaken. De Rijksregeering zal in deze bewe ging een even afwachtende houding aannemen als de buitenlandsche regeering ten opzichte van de propaganda. Protesten in Tunis. Reuter meldt uit Tunis dat alle Joodsche winkels aldaar gesloten zijn bij wijze van protest tegen het anti-semitisrae in Duitschland. De Joodsche bewoners hebben een betooging in de straten georganiseerd. Toscanini niet naar Bayrenth. In ver band met de Dnitsche houding tegen over de Joden. Volgens een bericht in de „Daily lelegraph'' heeft Toscanini besloten dit jaar niet te Bayreuth te diri- geeren in verband met de in Duitschland gepleegde misdrijven tegen Joden Het blad meldt verder dat ook Laurits Melchior en Frl. Leider besloten zouden zijn hun contracten voor Bayreuth te verbreken. HET FAMILIEDRAMA TE AMSTERDAM. Een tweede arrestatie. Uit Amsterdam. De 28-jarige man die Zaterdag ge arresteerd is in verband met eenige aanwijzingen, welke de politie tegen hem zou hebben inzake het overlijden van een familielid onder verdachte omstandigheden, heeft gister bij den rechter-commissarïs zijn broeder van het misdrijf beschuldigd. In verband hiermee heeft de politie'van het bureau Spaarndammerstraat een 21-ja- rige schoenmaker uit de Assendelftstraat gearresteerd. Deze heeft bekend het slachtoffer een steek in den rug te hebben toegebracht. Hij is ingesloten en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. BOERDERI-JBRAND OP TEXEL. In den nacht van Zondag op Maandag is afgebrand de boerenhofstede Caluna bij de Koog, eigendom van gebr. Schumaker, bewoond door de familie Henstra. Oorzaak is vermoedelijk een schoorsteendefect. De heele inboedel, waarbij 35 wagens hooi en eenige landbouwwerktuigen, gingen verleren. Twee ratnmen kwamen in de vlammen om. Het gebouw was laag ver- ekerd, de inboedel in het geheel niet Een jas over zijn kop maakte een einde aan zijn vrijheid. Met een sensationeel besluit van een dagen lange jacht is het „Wolf-drama" in Rotterdam besloten. Zaterdag morgen is het dier In de vroegte gevangen en vanaf dat oogenblik is de rust voor menschen en honden In de Maasstad weergekeerd. De vangst is als volgt in z*n werk gegaan: Twee mannen meenden het dier te zien loopen (dit maal hadden ze goed gezien) en terwijl de een den wolf binnen een hek lokte, rende de ander naar de po litie. De wolf had direct toen hij op het binnenplaatsje van de stalhouderij was gekomen, een sprong gemaakt waarmee hij in een aangrenzenden tuin terecht was ge komen. Schuw was hij daar onder een veranda gaan liggen. Het wachten was op personeel van de Diergaarde, die door de politie onmiddellijk op de hoogte was gesteld. De directeur, dr. Kuiper, arriveerde tegen 7 uur. Een eerste blik overtuigde hem dat men ditmaal raak had geslagen. Het beest, dat schichtig in eeo hoek wegge kropen lag, was Inderdaad de lang gezochte wolf. Te half 8 arriveerde de wagen van de Diergaarde met den oppasser van de wolven, v. Campenhout, en den oppasser der roofdieren, v. d. Berg. Deze begaven zich gewapend met stokken en een vangnet naar den tuin. Het bleek echter nog lang niet zoo gemakkelijk het beest te pakken te krijgen. Een eerste slag met het vangnet mislukte en de wolf, uit zijn betrekkelijke rust opgeschrikt, nam de beenen, sprong over een paar schuttingen en verdween. Een wilde achtervolging ont stond. Voorop liepen de lange oppasser v. d. Berg, wien het tenslotte gelukte den wolf een jas over zijn kop te gooien. De wolf bleef liggen, werd gestrikt en vervol gens in triomf naar den gereedstaanden wagen gedra gen^ die nagejuieht door de gansche menigte naar de Diergaarde vertrok. In een neerslachtige stemming. Zondag heeft de wolf, in zijn woning in die Diergaarde een hok waaruit ontsnappen onmogelijk is een druk bezochte receptie gehouden. Duizenden zijn A rai- son van 50 cent het wonderdier hun opwachting gaan maken. De wolf verschilde in zooverre van menschen die een receptie houden dat hij duidelijk, blijk gaf dat het bezoek hem verveelde. Hij wandelde schichtig zijn kool heen en weer, jankte af en toe weemoedig en was blijkbaar zeer opgelucht toen het bezoek verdween. De tribune in het Be Quick stadion te Groningen vernield. De brandweer stond machteloos. Zondagnacht omstreeks half vier is de groote tri bune van het Be Quick stadion te Groningen aan de Verlengde Heerenweg onder de gemeente Haren door brand zoo goed als geheel vernield. Alleen de beide vleugels staan nog overeind. Doordat het stadion zich* bevindt in de gemeente Haren even buiten de grens van de gemeente Gro ningen, mocht de Groningsche brandweer geen as sistentie verleenen, zonder overleg te hebben ge pleegd met den burgemeester van Haren, doch deze laatste was evenmin als de brandweer in Haren te lefonisch te bereiken, hoeveel moeite de comman dant der Groningsche brandweer ook deed. De over dekte tribunes, cantines en kleedkamers zijn ver woest. De oorzaak van den brand is onbekend. Des middags was nog een wedstrijd gehouden tus schen Bc Quick en Velocitas, zoodat men vreest dal vermoedelijk een gaskachel is blijven branden of een sigaret achteloos is weggeworpen. Door den sterken wind liep eerst nog een villa gevaar door het vuur ie worden aangetast, hetgeen men evenwel kon ver hinderen. Het stadion is tegen brandschade verze kerd. Er kon niets worden gered. DE POLITIE TE ZAANDAM WORDT DOOR VERKIEZINGSPROPAGANDIS TEN GECONTROLEERD. Te Zaandam is het verboden reclamebiljetten op an dermans eigendom te plakken. Toch wordt er in dit opzicht, nu de verkiezingen in het zicht zijn, meer dan eenmaal tegen dit verbod gezondigd. De politie kon er niet veel aan doen, omdat de pro pagandisten posten uitzetten en gewaarschuwd worden, zoodra er politie komt opdagen. Deze heeft nu de maatregel genomen om overal waar wederrechtelijk biljetten zijn opgeplakt, deze ter stond te verwijderen. Tegen deze maatregel zijn de plakkers in verzet geko men bij den burgemeester, die thans bepaald heeft, dat het verbod van plakken blijft gehandhaafd, maar dat wanneer de biljetten eenmaal opgeplakt zijn, de politie ze niet meer mag verwijderen. Thans worden de politiemannen door propagandisten gevolgd, om te controleeren, of er biljetten eventueel worden verwijderd. Zoo zijn de rollen dus nu omgekeerd. DOODELIJKE AANRIJDING TE WASSENAAR. Bejaard wielrijder het slachtoffer. De 78-jarige Van B., wonende te Wassenaar, wilde Zondagmorgen per rijwiel den Rijksweg te Wasse naar oversteken om zich naar het rijwielpad te bege ven, toen uit de richting Den Haag een auto, be stuurd door B. uit Rotterdam, kwam aanrijden. Deze reed den wielrijder aan, waardoor Van B. tien meter werd weggeslingerd en een schedelfractuur opliep. In beyvusteloozen toestand werd het slachtoffer per zie kenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij gistermiddag is overleden. UIT ONZE OOST Noodlottig schot op een tijger jacht. Lantaarntje voor tijgeroog aangezien. Een doode en een gewonde. Aneta seint uit Tandjong Karang: De bekende beroepsiagor uit de Lampongsch districten de heer Le B. bevond zich op de tijger- jacht in de buurt van Goenoengsoegih, waar tijgers waren gesignaleerd. Op een pont staande in hei bosch hoorde de heer Le B. plotseling geritsel in het struikgewas. Hij meende twee glinsterende oogen te zien. waarop hij aanlegde met zijn met een dum- dum-kogel geladon Mauser. Nadat hij had geschoten ontdekte hij tot zijn grooten schrik, dat hij bij dit schot twee menschen had geraakt. De voorste werd op slag gedood door een schot in het hart. De twee de, die achter den eerste liep, kreeg de kogel in het rechter schouderblad. Laatstgenoemde werd bewuste loos opgenomen en is thans stervende. Beide slacht offers waren visschers en waren gewapend met net ten en een lantaarntje op weg naar een nabij zijn- den vijver. DOOR RATTEN AANGEVALLEN. Twee kinderen gewond. Bij een aan een der IJseloevers te Deventer wonen de arbeidersfamilie, zijn twee kinderen gisternacht in hun bedjes aangevallen door ratten. De dieren beten een meisje in een der oortjes en een jongen in een der armen. Waarschijnlijk zijn de beesten door een slaapkamervenster binnengekomen. TRAGISCH. Gistermorgen omstreeks half tien begaf de beiaar- de heer J. Blom, wonende aan den Bureweg alhier zich loopend naar zijn land. De oude heer was niet best ter been en toen dc melkwagen hem passeerde, vroeg hij te mogen mee rijden, waartegen niet het minste bezwaar bleek te bestaan. Blom legde er een stapje op om den wagen in te halen. Door de. te groote inspanning echter kreeg de oude man een hartverlamming en stortte neer. Dr. Nanninga, die spoedig ter plaaso was. kon niet anders dan den dood constateeren. GESLAAGD. Toegelaten tot dc Ambachtsschool te Alkmaar: Koop Mandemaker, Willem Domper, Klaas Tuin man, Nic. Blaauboer en tot die van Den Helder Jan Heem&bergen, allen leerlingen der 0. L. School al hier. TOEGELATEN. De volgende leerlingen van de U.L.O. school zijn toegelaten tot de Ambachtsschool te Alkmaar: T. Moransard, alhier, P. Pijper te Dirkshorn en P. van Bodegraven te Schagerbrug. EEN MARKTVERGADERING. Op Marktdag 30 Maart, zullen do Kamerleden de heeren Mr. P. J. Oud en F. H. Ebels, spreken in de Cérès. Het standpunt der Vrijzinnig-Democraten bij de Kamerverkiezing zal worden uiteengezet. ESPERANTOCURSUS. Overwegende, dat er dringende behoefte gevoeld wordt aan een internationale taai, in het bijzonder voor post-, telegraai- en telefoonambtenaren, die door den aard hunner werkzaamheden veelvuldig in aanraking komen met personen van vreemde nationaliteit, en de groote verbreiding van het esperanto constateerde, wordt door den Internationalen Bond van Esperantisten P.T.T.- amb te naren en het Internationaal Esperanto Instituut in de maand Juni in het Esperantohuia ..Presikhaar' te Arnhem, een Esperantocursus georganiseerd, waarvoor de directeur-generaal der Ned. P.T.T. volle medewerking heeft verleend. Omtrent deze medewerking ontleenen wij aan de Offlcieele Dienstorder het volgende: Aangezien mag worden aangenomen, dat het aanlee- ren van Esperanto het dienstbelang ten goede zal kun nen komen, kunnen aan het personeel eenige faciliteiten worden verleend, teneinde het deelnemen aan den cur sus te vergemakkelijken. Daartoe wordt bepaald dat, voor zoover de dienst zulks toelaat, aan de deelnemers van den cursus vier dagen extra verlof kan worden ver leend. Voorwaar een groot succes. Openlijk erkent hier dus de directeur-generaal het groote belang van Esperanto voor zijn dienst. Posterijen, Telegraflen en Telefoon. Daar de dienst der P.T.T. echter niet toelaat, dat ieder postambtenaar deelneemt aan de Arnhemsche cursus, en het binnen afzienbaren* tijd tot aanbeveling zal strekken. Esperanto machtig te zijn, zal onze plaatsgenoot, de heer K. Roggeveen, bij genoegzame deelname een cursus organiseeren voor P.T.T. ambtenaren. (Zie adv.) WOENSDAG 29 MAART. HILVERSUM (1875 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 2.00 Voor de vrouw; 2.40 Gramofoonmu ziek; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Balalaika-orkest; 6.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.35 RV.U.; 7.00 Causerie: „De Vakbeweging"; 7.15 Halfuur onderbreking van het VARArprogramma; 7.45 Muziek van dezen tijd; 8.25 Gramofoonmuziek; 8.30 VARA-tooneel; 9.10 Orkest o.l. v. Hugo de Groot; 9.45 Vaz Dias en Varia; 10.00 Or kest; 10.45 Lezing; 11.00 Orgelspel door Johan Jong; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schritflezing en meditatie; 8.15 Morgen concert; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Concert; 12.00 Politieberichten; 12.15 Con cert; 1.15 Populaire bespeling van het studio-orgel; 2.15 Gramofoonplaten2.45 Concert; 4.30 Zenderverzorging; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Causerie namens den A.N.W3.; 6.15 Lezing; 6.30 Engelsch voor beginners: 7.00 Onder wijsfonds voor de binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Haarlemsche Orkest- vereeniglng o.l.v. Frits Schuurman; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Vaz Dias; 11.30 Gram^-muziek. BRUSSEL (509 M.) 12.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Dansmuziek; 7.20 Gramo foonmuziek; 8.50 Idem. KALUNDBORG (1154 M.) 12.05 Strijkorkest; 2.20 Gramofoonmuziek; 9.55 Kamer orkest; 9.25 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Concert; 7.20 Populair concert; 9.50 Vocaal con cert; 10.50 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 5.15 Gevarieerd programma; 10.10 Gramofoonmuziek. RONIGSWUSTERHACSEN (1635 M 11J20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert 5.20 Concert; 10,20 Concert. LANGENBEKG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 8.50 Concert; 9.50 ld. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 2.20 Gramofoonmuziek; 8.35 Con cert; 10.55 Dansmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.25 Concert; 6.40 Gramofoonmuziek; 8.05 Idem; 8.20 Concert MILAAN (331 M.) 4.20 Concert; 6.55 Pianorecital; 10.25 Dansmuziek. ROME (441 M.) 4.50 Concert; WEENEN (517 M.) 4.20 Muziek van Tsj3»:hc Slowakije; 7.10 Volksstuk met zang en dans; 10.05 Pop. concert; 10.15 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.45 Pop. concert; 7 20 Voc. concert; 8.20 Pianorecital 9.20 Maria Janowska zingt. BRKOMUNSTKB (460 M.) 7.05 „Die Violine-Sonate"; 9.00 Concert. Voor velen zal de datum van den 5den April dit jaar geen bijzondere bet eekenis hebben. Waar om zou het ook! Voor Schagen en tot ver in zijn uitgestrekte omgeving is dat echter wat anders. Dien dag toch zal voor Hollands Noorderkwar tier in bet algemeen en voor onze gemeente in het bijzonder in het teeken staan van een groot vereenigings-jubileum het 4 0-jarig bestaan van de Schager Paasch- tentoonstelling. Men moet tegenwoordig voorzichtig zijn, wil men vooruitloopen op wat zal gaan gebeuren* doch wij gelooven wel, dat het nu niet moeilijk is te voorspellen ,dat deze dag een der meest succes volle zal worden in het bestaan van de Vereeni- ging, die zoo heel veel heeft gedaan tot verster king van het gevoel van saamhoorigheid tusschen Schagen en zijn uitgestrekte omgeving. Daarom, deze dag moet slagen en hij zal slagenl Niet alleen, omdat dit de vurige wensch is van zoo velen, maar omdat het in het belang is van de ontwikkeling in Hollands Noorderkwar tier, in het belang van U-zelf en van de voor uitgang van het economische leven in West-Fries land, de streek, die jarenlang bekend heeft ge staan om zijn groote welvaart. En niets moeten we onbeproefd laten om dien naam onaangetast te laten. Het is mede 't beste middel teeen 'n lam geslagen tijd, zooals we op het oogenblik doorma ken. Kop op! Morgen over een week is het een dag, die U daarvoor de gelegenheid biedt. Deze tijd van malaise en depressie moet voor ons geen hinder paal zijn om ook ditmaal weer zoo schitterend mogelijk voor den dag te komen. De 40ste ten toonstelling moet zoo mogelijk in alle opzichten exelleeren, de dag van den 5den April moge uitsteken boven al haar 39 voorgangers, en dat z a 1 hij, indien gij, die daarvoor steeds al uw energie en zakelijk inzicht beschikbaar steldet, ook nu weer alles wat in uw vermogen is. doet en desnoods daarbij nog wat extra's om de Vereeniging, die het zoo volkomen verdient, blijk te geven van uw onontbeerlijken steun, een steun overigens, die in den vorm van reclame object en verkoopgelegenheid dubbel en dwars met intrest wordt terugbetaald. Tijd is er nog, maar toch moet U zorgen vóór of op Vrijdag 31 Maart a.s. Uw aangifte bij den heer P. Trapman, Laan C 201 te Schagen, ge daan te hebben. En U doet het! NIEUWE U.L.O.-LEERLINGEN. Voor den nieuwen cursus van de U.L.O. school, die met 1 Mei a.s. aanvangt, hebben zich 42 leerlingen aangemeld. ROODE KRUIS. Vrijdag 17 Maart had in de Rijsklandhouwwinter- school de eindles plaats van den Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken, uitgaande van het Roode Kruis, welke dezen winter onder leiding van dokter v. d. Sluis Vrijdagsavonds was gehouden. De cursus werd jezocht door 27 deelnemers. Volgende winter zal een vervolgcursus worden gegeven. Als blijk van waardeering werd, namens de cursisten door den heer Holema, dokter v. d. Sluis een auto-plaid en den heer Waiboer voor diens ge trouwe hulp bij het vertoonen der lichtbeelden een vruchtenmand aangeboden. Ook één der leden van het bestuur van het Roode Kruis, Mevr. de Boer-de Moor, was bij de laatste les aanwezig. Mogen ook in den volgenden winter velen dozen zoo nuttigen cursus gaan volgen. ALKMAAR 25 Maart Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le s. 67H75 cent. 2e s. 6067 cent per pond. Eieren (groothandel) f 2.052.30. Eendeieren t 1.90 ALKMAAR 25 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 paarden f 80225. 13 melkkoeien f 110—150. 194 nuchtere kalv. slacht f 2—9. fok f 6—10, 56 schapen vette f 1415. overhouders f 812.50. 2 big- zeugen f 5560. 43 biggen (10 weken) f 813, 3 bokken en geiten f 2.50350. Handel stil. ALKMAAR 25 Maart N.V. Elerveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 294000 kipeieren: 56—58 Kg. f 2—2.10. 58 —60 Kg. f 2.102.20, 60—62 Kg. f 2.10—2.30, 62—64 Kg. f 2.2C—2.40, 64—66 Kg. f 2.30—2.70. 60000 eendeieren f 1.60—1.80. WARMENHUIZEN. 25 Maart. Aangevoerd: 66800 Kg. roode kool le kw. f 1.403.60. 2e kw. f 0.702.40. 7500 Kg. gele kool le kw. f 1.70—2.20, 2e kw. f 0.70—1.60, 41900 Kg. witte kool le kw. f 0.60— 0.70, 6250 Kg. uien f 0.80, drielingen f 0.80, grove uien f 0.80, 1400 Kg. bieten f 0.60—1.10. ALKMAAR. 27 Maart 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 65 vette koeien f 90210, 2 vette kal veren, geen noteering; 229 nuchtere kalveren (slacht) f 2—15; 302 vette varkens per Kg. 3036 ct. Handel redelijk. AMSTERDAM, 27 Maart 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 640 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5560 ct., id 2e 4052 ct., id. 3e 3038 ct., per Kg. slachtgew.; 130 melk- en kalfkoeien f 100160; 178 vette kalveren le kw. 58—64 ct., id. 2e 48—58 ct., ld. 3e 34—46 ct., per Kg levend gewicht; 254 nuchtere kalveren f 24; 49 schapen f 1418, 722 varkens, vleeschvarkens 90110 ICg 3940 ct, zware idem 3739 ct. vette idem 3436 ct per Kg. slachtgewicht; 40 paarden f 6010C. Aan ht abattoir werden aangevoerd 4 wagons geslachte run deren uit Denemarken. ALKMAAR 27 Maart Andijvie f 1.304.10, Bloemendaler kool f 1.204. bloemkool I f 12, kropsla f 5.2010.50. knolselderie f 1 —3.30 per, 100 stuks, bleten f 0.60—1.40. gele kool f 1.40 —2.90, roode kool f 1.30—4.90, uien f 0.70—1.60. per 100 Kg., prei f 0.803.80, rabarber f 812. raapstelen f 3.10 —3.30. radijs f 1.80—4.50. selderie f 1.70—2.80. per 100 bos. wortelen f 0.70—1.60 per 100 Kg., witlof I f 4.50— 6.50. II f 1.503.50, spruiten f 27. per 100 pond, spina zie f 0.59L10 per bak. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart. Aangevoerd: 24000 Kg.'roode kool f 1.70—3.80. II f 1.40 —2. 31000 Kg. gele kool f 1.40—2.10, II f 0.60—1.60. 27000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.70. 1000 Kg. uien f 0.80—1. grove f 1, 2000 Kg. bieten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE. 27 Maart, Aangevoerd: 3300 Kg. roode kool f 3.103.40. door schot f 1.60—1.70. 41400 Kg. D. witte koo! f 0.60, 3G00 Kg- gele kool f 1.702.10, doorschot f 1.20. Doorgedraaid: 30500 Kg. D. witte kool. DEN HELDER. 27 Maart. Afgeslagen aan de vischmarkt: 1483 tal haring per lal f 1.85— 0.S0. 144 kisten scuol per kis» f 3.85 -2.90. 2V Kg. gekookte garnalen per Kg. 11—12 cent.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2