Bespaar tijd en geld - Wasch met 'n VELO Tegen de anti-Joodsche actie in Duitschland. DE PLANNEN VAN DR. ECKENER Aan dan Friesohne kant van den Afsluitdijk Noodlottig ongeluk in Den Haag Hevige brand te Exloo Meisjeshandelaar gevangen Massa-bijeenkomst te Amsterdam Het Roemeensche schandaal Nederland in het internationaal lucht- schepenverkeer. Diensten tusschen Europa en Ned.-IndlS. Men meldt uit Friedrichshafen aan de N.R.Crt.: Omtrent de verdere plannen van dr. Eckener wordt van de zijde van de Luchtschepenwerf te Friedrichs hafen medegedeeld, dat in de besprekingen, die dr. Eckener met eenige Nederlandsche scheepvaarton dernemingen te Amsterdam heeft gevoerd, de moge lijkheid is overwogen om in verband met de plannen Dr. ECKENER. tot het instellen van een luchtschependienst van Europa naar Nederlandsch-Indië gelijktijdig een dienst tusschen Europa en Noord-Amerika in te stel len, en wel zoodanig dat de luchtschepen die op het traject New York-Europa varen via Barcelona ook den dienst over Cairo naar Batavia en terug zouden doen. Met de geïnteresseerde Amerikaansche groe pen zijn eveneens reeds onderhandelingen geopend. In Nederland is men reeds dichter tot de verwe zeniijking van de plannen voor een luchtschepen- dienst tusschen Europa en Nederlandsch-Indië gena derd. Juist als gevolg hiervan zijn de onderhandelin gen over het instellen van een dienst op Noord-Ame- rika die indertijd wegens de algemeene oeconomische crisis moesten worden uitgpsteld, hervat Naast de reeds bestaande Noord-Zuid-Iijn Europa Zuid-Amerilca zou een tweede lijn worden ingesteld, een West Oost-lijn, nl. van New York over den Atlan tischen Oceaan, naar Nederland-—SpanjeEgypte— Nederlandsch-Indië. De Noord Zuid- en de West-Oost lijn zouden elkaar in Spanje kruisen. Hoewel nog geen positieve resultaten zijn bereikt, 'Worden de onderhandelingen voortgezet. Nader schrijft men nog: Op een bijeenkomst op 29 Maart 1933 van vertegen woordigers van de K.L.M. en van de scheepvaart maatschappijen Maatschappij Nederland en Rotter- damsche Lloyd die een voorzetting was van reeds eerder gehouden besprekingen is de grondslag gelegl voor nauwe samenwerking op luchtvaartgebied van deze beide groepen. Natuurlijk behoeven deze afspraken nog de nadere goedkeuring van de besturen van de betreffende, maatschappijen en wat de K.L.M. betreft ook die van de regeering. Na het jongste bezoek van minister Reymer Men schrijft aan de N.R.CL: Bü het jongste bezoek van den minister van water staat, mr. Reymer. aan Friesland is de aandacht van den minister vooral gevestigd op de noodzakelijkheid van den aanleg van een weg linea recta van Sneek naar Joure. die voor het verkeer een verkorting von ruim 20 KM. zal geven. Vooral met het oog op de^ kosten van aanleg wijzen wij er op, dat de Nederlandsche Tramweg Maatschappij In 1886 door dat traject van lage landen met poelen en plassen een eigen trambaan heeft aangelegd, waarin twee draaibruggen over breede vaarwaters en twee vaste bruggen over uitvaarten. De aardebaan werd gelegd zonder den slappen grond uit te graven en de eigenlijke tramlijn werd door het wapen der genie gelegd. Of schoon men de proef toen wel gewaagd achtte en men ernstige verzakkingen door den slappen bodem vreesde, zijn deze niet voorgekomen. Nu de snelheid van de tramtreinen van 20 tot 45 K.M. per uur is opgevoerd, voelt men bij het passeeren den bodem wel trillen, doch de aardebaan is tot op den huidigen dag intact gebleven. Zou men bil den aanleg van den nieuwen weg voor het autoverkeer die vrijwel parallel zal loopen met de tramlijn het voorbeeld van de Nederl. Tramweg Mij. van bijna 50 jaar geleden gaan volgen, dan zou daardoor een groot bedrag op de aanlegkosten kunnen worden bespaard. Over den geheelen afstand den grond tot op den vas ten bodem uit te graven en met zand aan te plempen, zal een zeer kostbare geschiedenis worden. De vraag is echter of een weg zonder dien onderbouw zooals de trambaan bestand zal zijn tegen het verkeer met snelle en zware auto's. In elk geval zal men in dezen vooraf een onderzoek moeten inst allen. Jongen door de tram vermorzeld. Trammetje wippen met noodlottigen af loop. Donderdagmiddag omstreeks één uur is in de Tes- sel«chestraat te Den Haag, een 9-jarige jongen, Arie de G., wonende in de Zeezwaluwstraat, toen hij on verwacht de tramrails overstak en uit -baldadighei-i op een aanhangwagen van lijn 10 wilde springen, ge vallen en door den aanhangwagen overreden. De arme knaap werd zoodanig verminkt, dat hij vrijwel onmiddellijk den geest gaf. Blijkens het door de politie ingestelde onderzoek treft den trambestuurder geenerlei schuld. Drie boerderijen afgebrand. De brand weer machteloos. Donderdagmiddag is te Exloo brand uitgebroken in de boerderij van L. Haandrikman. De vlammen deelden zich onmiddellijk mee aan de aangebouwde boerderij bewoond door mej. J. Edlng en sloeg vandaar over naar de boerderij van den heer H. Zielman. De drie met riet gedekte behuizingen stonden zoo snel in lichte laaie, dat alleen uit de woning van den heer Zielman een en ander kon worden gered. De dorpsbrandweer, die water in tanks van de op eenigen afstand gelegen zuivelfabriek moest halen, stond vrijwel machteloos. Behalve huis en inboedel verbrandden van den heer Haandrikman 6 koeien en 3 varkens, van mej. Edlng 2 koelen en 1 varken. Mej. Edlng die ziek in een ligtentje nabij haar woning lag, kon nog bijtijds worden gered. Het tentje ls ver brand. Alles was laag verzekerd, behalve de woning van mej. Eding, wier verzekering juist eenigen tijd gele den door de desbetreffende maatschappij werd opgezegd wegens te groot risico door de rieten dakbedekking. De oorzaak van den brand is vermoedelijk een defect aan de schoorsteen. Bekend internationaal avontuur. De leider van de eerste vliegende politle-brigade te Parijs beeft. Daar Reuter meldt, een bekend avonturier landverrader, oplichter, handelaar in blanke slavinnen enz. gearresteerd, juist toen hij op het punt stond twee meisjes naar Buenos-Aires te brengen. Deze internationale misdadiger, Jacques Chevaller, werd in 1919 tot 10 jaar dwangarbeid in Guyana ver oordeeld, wegens het verraden van geheimen aan een bultenlandsche mogendheid. In 1927 wist hij echter uit het kamp St. Maurice te ontvluchten en na de Marone-rivier in zes uur te heb ben overgezwommen in Nederlandsch Guyana aan land te komen. Hier werkte hij eenigen tijd om eenig geld te verdienen, waarna hU door Zuid-Amerika ging zwer ven. Eenigen tijd later keerde hij naar Europa terug. Hier heeft hij echter geen rust gehad. Eerst werd hij uit Duitschland gewezen, vervolgens uit Zwitserland, daarna uit België en vervolgens uit Spanje, waarna hij thans In Frankrijk is gearresteerd. Duizenden personen in het R.A.I.-gebouw verzameld. Amsterdam, 30 Maart. De geweldige ruimte van het R.A.I.-gebouw te Amsterdam bood Donderdag avond een imposanten aanblik. Vele duizenden Israë lieten van allerlei rang en stand, en ook zeer velen van andere religie naar schatting 20.000 personen waren daar bijeengekomen om een massaal protest te doen hooren tegen en uiting te geven aan hun veront waardiging over het optreden der Duitsche Nationaal- Soclallstische Party tegen het Jodendom in Duitsch land. Door het aanbrengen op verschillende punten van luidsprekers had men er zorg voor gedragen, dat de sprekers van naam en gezag, die in deze groote open bare vergadering zij was georganiseerd door het Co mité voor Bijzondere Joodsche Belangen van hun medevoelen met den droevigen toestand der Duitsche Joden hebben doen blijken, en daarover het licht van hun inzicht hebben doen schijnen, door alle aanwezigen op zoo goed mogelijke wijze in hun betoog konden worden gevolg. Voor honderden was er een zitplaats, enkele duizenden moesten staan en deden dit zonder morren De heer A. Asscher spreekt. Voor de gebeurtenissen in Duitschland, aldus spr., be staat uiteraard groote belangstelling hier te lande, en is het te begrijpen, dat deze zaal, die 20.000 menschen kan bevatten, geheel gevuld is (Daverend applaus). Niet te verwonderen is, dat over de geheele wereld Joodsche en niet-Joodsche kringen maatregelen mee- nen te moeten nemen tegen het gruwelijk onrecht, dat den Joden in Duitschland wordt aangedaan. De wereld kan niet toelaten, dat zes maal honderdduizend Joden moreel en zedelijk worden vernietigd. Men kan de Jo den mishandelen, men kan ze aldus spr. dooden, maar nimmer zal men de Joodsche ziel en den Jood- sohen geest kunnen vernietigen (daverend, langdurig applaus). Bewijzen van mishandelingen en provocaties. Joden in Duitschland aangedaan, kar. spr. wettig en over tuigend overleggen. Onschuldige Joden zijn nog Za/- terdag in de gevangenis geworpen en gruwelijk mishan deld (gefluit). Een van de slachtoffers ls hier aanwe zig; hij woont reeds twintig jaar in Amsterdam en ging j.1. Vrijdag naar Duitschland. om zijn ouders te bezoe ken. HU werd gearresteerd en tot bloedens toe gesla gen. Toen hU zelde, reeds twintig jan; in het buitenland te wonen, zeide men- Och, we dachten dat je hier als Jood woonde. Je kunt gaan, maar je moet een verkla ring teekenen, dat Je door ons nobel behandeld bent! (Rumoer). Op Joden en niet-Joden in de hoofdstad deed spr het beroep geen enkele Duitscher in Amsterdam te be moeilijken, te hinderen of te beleedigen (applaus). Van welke relegie ook, wij Nederlanders zullen toonen dat wij tot geen enkele daad in staat zijn, die in strijd is met de werkelijke beschaving (bijval). Maar nimmer zullen wij rusten vóór een einde ge maakt Is aan den toestand, die het gansche menschdom niet kan gedoogen, niet rusten voor het Duitsche Joden dom is hersteld op de plaats, die het volgons zijn cul tuur en beschaving mag opeischen (langdurig, daverend applaus). De volgende spreker, dr. A. van R a a 11 e zeide, dat het schijnt te komen tot een Joodsch eenheidsfront over Ook de minister van flnantien wordt nu genoemd; de mogelijkheid van ontslag van het kabinet. Uit Boekarest: Het schandaal met de wapenlevering van Skoda breidt zich voortdurend uit. Donderdagmiddag verschenen de bladen met extra-edities waarin werd medegedeeld dat een ambtenaar van het departement van financiën in het bezit is gebleken van de code der cijfertelegram men, die tusschen den gearresteerden vertegenwoordi ger en de fabriek te Pilsen werden gewisseld. Hieruit werd afgeleid, dat ook de huidige minister van finan ciën, Madgearu. bij wien de ambtenaar bijzonder In de gunst stond meer van de zaak af wist, ofschoon hij steeds getracht heeft de schuld van de heele affaire op de generaals te schuiven. Het is voor de eerste maal, dat een lid van de huidige regeering in de zaak wordt gemoeid. Het schynt niet uitgesloten, dat de zaak ten slotte bet ontslag van het kabinet ten gevolge zal hebben. DOCHTER HAD HUILBUIEN. Men dacht aan zenuwen. Na een heel ander meisje. Een moeder schrijft: „Drie maanden gelsden was mijn 18 jarige dochter er slecht aan toe. Ze had her haaldelijk huilbuien en was ten zeerste terneerge slagen. Daarom wilde ik het eens met Kruschen Salt4» probeeren; ik gaf haar een halve theelepel in warm water 's morgens op de nuchtere mag en de kleine dagelijksche dosis in haar thee voor 't koffiedrinker en middageten. Dat was zoo drie maanden geleden. Nu is ze flink en opgewekt en slaapt en eet uitste kend. Ze is een ander mensch. Zij krijgt nog steeds de dagelijksche dosis Kruschen Salts. Mijn man, mijn andere dochter en ik-zelf nemen ook geregeld Kru schen Salts; het is een wonder zooals men zich er minder vermoeid door voelt. Ik had erge rheuma tiek in mijn linkerarm en schouder en kon niet sla pen van pijn en ook dat is nu heelemaal verdwenen; ik voel me uitstekend. Mevr. M. Z. De meest voorkomende oorzaak van neerslachtig heid is hardlijvigheid; het vervelende is dat men zelf rnaar zelden merkt, dat men aan deze kwaal lijdt, 't Gevolg is een ophooping va schadelijke stoffen die de gezondheid ernstig benadeelen. Kruschen Salts voorkomt hardlijvigheid, doordat het alle af- voerorganen aanspoort om hun functies beter te ver richten; alle afvalstoffen worden op volkomen na tuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd. Yer- frischt en vernieuwd bloed stroomt door Uw ade ren ge voelt U als verjongd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij allo apothekers en drogisten a Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Adv. de geheele Wereld. Wel beweert men in Duitschland, dat geen enkelen Jood een haar ls gekrenkt, och w\j weten wel beter. Mr. Spiegel ls te Kiel vermoord. De familie heeft hem daar begraven. Maar in de Nazipers valt te lezen, dat dr. Spiegel nog levend in Kiel rondloopt. Dat is echter de medicus dr. Spiegel en niet de advocaat. Zaterdag aldus spr., begint de boycot tegen 600 duizend Joden in Duitschland; dat ls een vernietiging van menschen, die altijd voor Duitschland op alle ge bied gevoohten hebben. Als deze boycot doorgaat, i s Duitschland geen rechtsstaat meer en heeft het Duitsche volk zich van d e beschaving afgekeerd. (Daverende bijval) In het belang van het Duitsche volk zelf dient aan het onrecht een einde te komen; het Duitsche volk kan daar zelf voor zorgen, doet het dit niet. dan is het nood zakelijk dat dit volk op onzachte wijze aan het verstand wordt gebracht, wat wel zijn plicht is. Als de na- tionaal-socialisten den Joden wier uitsluiting betee- kent daling van het beschavingspeil van het Duitsche volk den oorlog verklaren, als 'n stille pogrom aan breekt. dan zullen Juda en Israël deze oorlogsverklaring niet naast zich nederleggen! (groote geestdrift). Vervolgens spraken nog prof. dr H. Frijda en prof. dr. Cohen. De laatste sprak de vergadering toe met de leuze: wat ook vergaan moge, de Joodsche geest en de Joodsche ziel zal nimmer vergaan. (Applaus). Wij zijn het volk, dat fier omhoog staat en niet an ders eischt dan een plaats in de wereld, waarin het zijn cultuur heeft gebracht. Wij zullen in deze dagen be houden de waardigheid van een volk, dat zich zijn fierheid en grootheid bewust is! (Daverende bijval, aangroeiend tot een ovatie). De heer Asscher las vervolgens een aantal berichten voor. in den loop van den avond uit Duitschland ont vangen en waaruit blijkt, dat de boycot reeds ls inge zet. Het scherpe commentaar, dat hij op deze berichten leerde, werd meermalen met applaus uit de vergadering orderstrept. Tumult. Teen de heer Asscher daarop een dcor het comité voorgestelde resolutie aan de orde stelde, werd door in de zaal aanwezige fascisten getracht de vergadering te verstoren. Er ontstond een groot tumult; de rust keerde eerst gedeeltelijk terug, toen eenige herriema kers door de politie uit de zaal waren verwijderd en de heer Asscher, zij het niet zonder stemverheffing de resolutie voorlas. In deze resolutie stelt de vergadering, met volkomen erkenning van het recht van het Duitsche volk, vast: dat bij de berichtgeving vaak overdreven is en dat de regeering als zoodanig aan de voorgekomen daden niet schuldig kan worden geacht en in sommige gevallen ook hulr» is verleend; dat echter de in de pers verschenen berichten over de gebeurtenissen in Duitschland het gevolg zijn van de sinds jaren gevoerde antisemietische agitatie, die op verschillende plaatsen in daden tot uiting is gekomen; dat het daarom niet aangaat, die berichten als voor wendsel te gebruiken voor een boycot, die de Joden in Duitschland economisch en staatsrechterlijk zal vernie tigen; protesteert met allen nadruk tegen den aangekondlg- den boycot van Joodsche industrieelen, handelaren, ju risten, musici, enz. en verklaart dat haar protest geenszins een aan het Duitsche Volk vijandig karakter draagt; en dat gerekend kan worden op een volledig ui t- b 1 Ij v e n van Joodsche protesten tegen Duitschland in welken vorm ook, zoodra de Joden in dat land in hun volle menschen en burgerrechten zullen zijn hersteld. Onder daverend applaus werd deze resolutie aan vaard, waarna de vergadering werd gesloten. 1 u't de OMGEVING ANNA P AU LOW ,V A VERG AD ERIN G WITTE KRUIS. Doelende op het gering aantal bezoekers (niettegen staande de vereeniging toch ruim 1100 leden telt), open de Burgemeester Lovink Donderdagavond de in Veer- burg gehouden vergadering der afdeeling van het Witte Kruis, met de opwekking dat ook ditmaal meer de qualiteit dan de quantiteit in aanmerking genomen diende te worden. De heer Liefhebebr bracht, na de goedkeuring van de notulen, verslag uit over de algemeene vergadering en deelde o.a. mede, dat bij de besprekingen kwam vast te staan, dat er geen geld bschikba;ar was voor steun aan vereenigingen, die zich bemoeien met huisverzorging. De heer Keijzer vroeg of dit inhield dat de afdeeling de bemoeiingen met de plaatselijke vereeniging moest afbreken en voorz. antwoordde, dat dit inderdaad zoo was, terwijl de secr. nog meedeelde, dat er nog wel steeds pogingen in het werk gesteld worden om sub sidie van rijk en provincie voor dit doel te krijgen, Medegedeeld werd, dat na Paschen in de Spoorbuurt een moedercursus gehouden zal worden, die voor ieder toegankelijk ls. De rekening over het afgeloopen jaar is zoodanig, zei voorz. verder, dat uitvoering gegeven kan worden aan het in beginsel genomen besluit om In het zwem bad 20 kamertjes bij te bouwen. Spr. bracht dank aan den heer Italië, die nog enkele verbeteringen aanbracht in het gemaakte ontwerp. Dokter Olree had er op aan gedrongen, zoo te werken dat ratten er geen geschikte nestplaats zouden vinden. De heer Keijzer merkte op, dat hij, een trouwe be zoeker, tot nu toe nooit een rat by of in het zwembad heeft gezien. Dit is ongetwijfeld aan het schoone water te danken en het zal dus goed zijn er op te wijzen, dat de bezoekers geen eten in 't water werpen, opdat de toestand zoo goed blijft. Nadat de heer W. Komen bij acclamatie als bestuurs lid was herkozen .bracht de heer Vorstman verslag uit nemens de Commissie, belast met het nazien der rekeningen. De rekening sloot op 'n bedrag van f 2359.80. Het saldo was f 1246.91. Als men In aanmerking neemt, dat de rekening geopend werd met een saldo van f 912.19, is de afdeeling dus In het afgeloopen jaar f 334.72 rijker geworden. De heer Liefhebber bracht, nadat hem woorden van dank waren gebracht voor zijn beheer, ook het jaarver-*? slag uit. We noteerden daaruit: De vereeniging verwierf 57 nieuwe leden en verloor er 35 door overlijden, en ver trek. De ledenwinst bracht het aantal op 1103, die te zamen f 1242 contributie betaalden. Het magazijn is ruim voorzien van verplegingsmaterlaal. Aan 2S2 per sonen zijn in 481 gevallen goederen in bruikleen afge staan. Er was tweemaal ontsmetting van goederen noo- dig. Aan de vereeniging Huiszorg is f 250 subsidie ver leend tot dekking van haar tekort. De badinrichting mocht zich in het afgeloopen jaar ln een druk bezoek verheugen. Regelmatig maakten leerlingen van drie scholen gebruik van de inrichting. 83 abonnementen, 11 maandkaarten en 2600 badkaarten werden verkocht Met Inbegrip van f 150 voor afgeloste rentelooze aandeelen, bedroegen de uitgaven f 800.21 en het tekort op de rekening is slechts f 71.71.. In d,en loop van hét seizoen bleek de inrichting te klein te zijn ©n daarom besloot men ip de vergadering, in het c(Vfijaar gehouden, tot uitbreiding van het aantal kleedkamers over te gaan. Dank zij de medewerking van het Gemeentebestuur en de leden, gaf het afgeloopen jaar alle reden tot tevredenheid. Voorz. uitte den dank der vergadering voor het uit gebrachte verslag en voegde er een woord van lof aan mevr. Vorstman aan toe voor haar bemoeiingen aan gaande de goederen in het magazijn. Op voorstel van den heer Vorstman besloot men- bU de rondvraag een flink bord aan te brengen aan het huis van den magazijnbeheerder, den heer Speets, zoo dat ieder, ook by avond, gemakkelijk kan zien. waar hij voor het afhalen van goederen moet zyn. Op desbetreffende vragen van den heer 't Hart besloot men het diploma-zwemmen waarvoor het vorig jaar geen gelegenheid was. omdat het weer in den natijd ongunstig werd, ditmaal tydig te doen plaats hebben, en voorts by genoegzame deelname een cursus ln ver bandleer te geven, waarvoor dokter Olree zich beschik baar stelde. Hierna sluiting: L A N n E v T) 1.1 K In de heden gehouden vergadering van den plaatse- lijken Raad werd besloten, dit jaar de Meivergadering te houden in het lokaal van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De arbeiderstooneelvereen. zal dan optreden met he- mooie tooneelstuk in vier bedrijven ..Getrapten" van Ernst Preczang, vertaald door Inte Onsman. Met dit echte arbeidersstuk belooft het een mooien avond te worden. NOORDSCHARWOUDE. Mobilisatie voor den vrede. In „Concordia" werd Donderdagavond een openbare vergadering gehouden door het voorloopig comité „Mo bilisatie voor den vrede, groep Langendijk". Een groot aantal personen was aanwezig. De heer K. Koopman opende de byeenkomst met een hartelijk welkom. Hierna verkreeg de spreker van dezen avond, de heer Van Warmelo, oud-kapitein der artillerie, het woord, die evenals hy reeds elders heeft gedaan en waarvan we reeds eerder uitvoerige mededeeling deden, op de gru welen en het menschonteerende van den oorlog wees. Op het oogenblik werken de wapenfabrieken weer volop. Er dreigt gevaar. Nederland zal er niet buiten kunnen biyven. Er is iets tegen te doen. Men moet neen kunnen zeggen. Allen die op oorlog aan; ren weten niet. Als men weet, doet men zooiets niet. Sp*. getuigde 32 jaren in onkunde als officier te hebben gelet doch toen spr. eens een keer een kijkje achter de schermen heeft mogen nemen, zijn hem de oogen opengegaan en spr. ls begonnen den menschen te doen weten wat er ge beurt. Spr. wekte allen op, een abonnement te nemen op het maandblad „Vrede". Alle vrouwen moeten zich vereenigen in één bond en contact zoeken met de vrou wen en moeders van andere landen. De eerbied voor de vrouwen moet weer terugkomen. De mannen zijn vast- geloopen, van hen is geen toekomst te verwachten. Nu moeten de vrouwen en moeders één bond vormen. De vrouw moet weer vrouw en de moeder moeder worden. Deze rede werd met een dankbaar applaus beloond. Onder leiding van Mevr. SmitVan der Wal bracht oen aantal personen een spreekkoor „Mensch wees vry" van Stuivenberg ten gehoore. De heer Koopman sloot hierna de byeenkomst, dan kend voor de opkomst en sprak de hoop uit, dat spoe dig een definitief comité aan den Langendijk kan wor den opgebracht. In een gehouden gecombineerde vergadering van kerk voogden, notabelen en kerkeraden van Noord- en Zuid scharwoude, werd de mogeiykheid van combinatie dezer Hervormde gemeenten onder oogen gezien. Een commis sie uit beide colleges is gevormd en zal een en ander onder oogen gezien worden. Beide gemeenten hebben sinds geruimen tyd geen predikant, en is de bedoeling hierin gezamenlyk te voorzien.

Schager Courant | 1933 | | pagina 18