Plaatselijk Nieuws. 5 April. Schitterend Vuurwerk Zaterdag 1 April 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9255 Heronening Schoenenzaak Wat er op onze Paaschtentoonstelling komt. Rijtuigverkeer Paaschtentoonstelling MARKTPOUTIE WOENSDAG met de Paaschtentoonstelling te SCHAGEN Wervelstorm in Amerika. Balk in een rijdende auto gedrongen Woensdag kom ik! atelier. Marion hoopt dat de rijke Amerikaan, haar naar Hollywood zaJ kunnen brengen, en directeur Pitt hoopt dat Richman zich voor de financieele zijde van het film bedrijf zal gaan interesseeren. Harry Neuhoff Is zien- deroogen verliefd op de mooie juffrouw Langer, en ook zij schijnt den jongen ster lang niet onsympathiek te vinden. Dan gebeuren er echter In het atelier opwindende dingen. Kort nadat Neuhoff zijn aangebedene in het kantoor van den kassier opgezocht heeft, vindt men Gisa Langer bewusteloos op den grond liggen, terwijl uit de opengebroken safe een aanzienlijk bedrag ver dwenen is. En tot overmaat van ramp stort tijdens een opname een deel van het decor in en Neuhoff kan slechts met moeite de ster voor een gevaarlijke val be hoeden. Als Gisa in Marion's kleedkamer binnenkomt vindt zü deze in een vertrouwelijk tête a tête met Harry Neuhoff. Zij is beleedigd, en in haar boosheid valt haar plotseling in wat voor een hoofdrolspeler haar directeur zich daar uitgezocht moet hebben: Silver Jim. Immers nog kort geleden heeft zij bij de geplunderde safe het „visitekaartje" van dezen beruchten inbreker gevonden. Zij neemt op afdoende wijze wraak, naar ze meent Hoe geheel anders dit afloopt laat U de film zien. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verknopen wij onder GA RAM IK en op PROEF Garaqe C N1EUWI AND BERGEN Wederom is het aanzien van de Gedempte Gracht verhoogd. Ditmaal door de groote veranderingen wel ke het bekende Schoenenmagazijn van den heer C. Boers hoeft ondergaan. Van den oorspronkelijken winkel is weinig of niets overgebleven. De verouderde étalageramen moesten plaats maken voor moderne kasten en een vriendelijke pui is daarboven opge trokken. Dit is hetgeen we zien, wanneer wij een wan deling maken langs de winkels..' Als men echter de deur binnenstapt, is te zien, dat ook het inwendige van den winkel geheel is veran derd en verbeterd. De twee oude toonbanken hebben het veld moeten ruimen voor een aardigen toonbank, waaronder ruimte is gelaten om een elegant schoentje op de meest voordeel ige wijze te doen uitkomen. Door een en ander heeft het interieur van den winkel er wél hij gevaren. Langs de wan den zijn aangebracht tot aan het plafond reikende kasten, waarin honderden paren schoenen zijn opge steld. De étalagekasten welke ruimte te over bieden om overzichtelijk te etaleeren, zijn voorzien van nieu- werwetsche standaards, terwijl ze met glas in lood- deuren kunnen worden afgesloten. Onnoodig te zeggen dat ook de verlichting is ge- modemi?-»erd. Al met al is Schagen wederom een winkelpand rij ker geworden welke het tot eer strekt. We vermelden tenslotte, dat het timmerwerk werd uitgevoerd door de heeren Bakker en Dekker, het schilderwerk verzorgue de heer Bregman, terwijl voor de verlichting het installateurs-bureau A. Kees man heeft zorg gedragen. Ziezoo, de aangifte is gesloten en wij hebben een overzicht over wat er Woensdag zal worden aange voerd. En dan wordt het ook in dit opzicht een ech te feesttentoonstelling, omdat de aangiften die van vorig jaar verre overtreffen. De Gedempte Gracht staat vol van voor tot ach ter en wat er ingezonden wordt is prima en van allerlei. Dus hier is weer veel te zien. En de vee-aanvoer zal groot zijn en belangwekkend. Als wij de rubrieken nagaan, zien wij 10 ossen, echte prachtbeesten. Het aantal vette koeien en vaarzen in verschillen de rubrieken ondergebracht, beloopt zelfs 130. En hieronder is 't beste wat Noordhollands Noorden heeft aan te bieden. Dan volgt wolveo met 180 stuks. Dus hier ook vol doende aanvoer. De afdeeling varkens is best bezet, 40 nummers, die zoodoende een aardig aantal vertegenwoordigen. Waar het Yorkshire stamboek officieel deelneemt, is het ook hier prima waar. Pluimgedierte en konijnen, de geliefde afdeelingen voor velen, vooral voor de dames, is dikop in orde. Tal van rubrieken zijn zeer goed vertegenwoordigd en tellen wij niet minder dan 51 nummers. De ko nijnen zijn in ruim 100 nummers op 't appel, ook hier dus variatie genoeg. Tot slot nog voor versiering de inzendingen bloe men en planten en onze lezers hebben als in vogel vlucht een overzicht van wat er Woensdag zooal komt. Het is veel en velerlei, dus ook in dit opzicht be looft het een succes te worden. LEVERING OPGEDRAGEN. De levering van de schoolboeken en leermiddelen, voor de U.L.O.-school, is door B. en W. opgedragen aan de laagste inschrijfster, wed. G. Plukker alhier. OVERGEGAAN. De jongeheer J. Raven alhier, leerling aan de Am bachtsschool te Alkmaar, is overgegaan van de 2e naar de 3e klas. Bekendmakingen. Be Burgemeester van SCHAGEN; Overwegende dat op den dag der Paaschten toonstelling de veiligheid van het verkeer op de Gedempte Gracht, in het bijzonder van de R.K. Kerk af tot de Laan, door rijtuigen, automobielen en wielrijders in gevaar wordt gebracht; Verzoekt hen, die op Woensdag 5 April a.s. met rijtuigen, automobielen of rijwielen do gemeente vanuit de Hoep binnenkomen en op de Laan wenschen te stallen, hun weg te nemen langs den Stationsweg en de Landbouwstraat. SCHAGEN, 30 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, J. Cornelissen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter algemeene kennis, dat met ii^ang van 6 April 1933 tot en met 3 Mei 1933 op Marktdagen geen rijtuigen op het Marklplt-in, langs het Rensgars, het Noord en in de Nieuw- straat mogen worden geplaatst dan alleen gedu rende den tijd voor op- of afladen, terwijl het uit- en inspannen van paarden op het Markt plein, langs het Noord en het Rensgars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal gestraft worden met een geld boete van ten hoogste f 25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. SCHAGEN, 30 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen. DAMCLUB „ONS GENOEGEN". Naar wij vernemen, is hier ter plaatse een damclub opgericht met een begin aantal leden van 14. Als club lokaal is gekozen hotel ,,'t Centrum", waar vervolgens eiken Maandagavond zal worden gedamd. Het bestuur is als volgt samengesteld. A. v. Silfhout, voorzitter, J. L. Lutjeharms, secretaris, S. v. Ruiten, penningm. SCHAGEN—Q.S.C. Zondag a.s. zal op het terrein aan de Loet de groote strijd plaats vinden tusschsn Schagen en Q.S.C. uit Wormerveer. Laatstgenoemde is gedurende de geheele competitie een gegadigde geweest naar het zoo begeerde kampi oenschap. Gezien de prestaties van Schagen tegen Be verwijk, kan men van een magnifieke partij verzekerd wezen. Niemand verzuime dan ook hiervan getuige te wezen. SCHOOLLEVERANTIE. De leverantie der Ifchoolbehoeften voor de openbare lagere school der Gemeente Callantsoog. is opgedragen aan den Boekhandel Trapman en Co., alhier. LEVERING GEGUND. De levering der benoodigdheden voor nuttige hand werken der Openbare Lagere School in deze gemeente Is voor het jaar 1933 gegund aan Mej. Weinreich, hand werkzaak ,,'t Spinnewiel" MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien blijft van de eene week tot de andere den laatsten tijd geregeld hetzelfde. De prijzen per pond hoog-op 2627 ets, dit waren de duur ste. Er waren wel kwaliteitsbeesten aangevoerd; de handel was nu direct niet beter. De handel in kaif- koeien was zeer matig. In geldekoeien heel goed; wel lage prijzen, maar dat is men gewoon; er was aardig wat aangevoerd. Pinken waren er heel wat aangevoerd; deze handel was vrij goed. De handel ln nuchtere kalveren was vlug; weer ©en groote aanvoer, daar was heel wat drukte. Er zijn prij zen genoteerd van 312 gld., doch het gros ging voor 38 gld., een enkeling, oud 14 dagen, bracht 15 gld. op. De handel ln oude slachtschapen was iets minder. Oorzaak hiervan is, dat er veel kalfsvleesch wordt ge geten. De handel in overhouders was Iets beter. Geno teerd de besten voor 13 gld; later op den dag schijnt nog meer besteed te zijn. Zou daar eens verandering ln komen? Mooie paarden waren er nu juist niet aangevoerd, maar wel een mooie hoeveelheid Russische hitten; daar waren mooie beesten bij, aangevoerd door Kieft uit Grootschermer. Het scheen dat de handel heel goed "was, er werd nogal gedraafd. De handel in vette varkens was vlug en goed ver kocht; hooge prijzen; noteering was 17% ets. De biggen en schrammen werden vlug verkocht, big gen tot 13 gld. Schrammen tot 18 gld., dat ging goed. Van kippen en konijnen geen noteering, niet aan gevoerd. THEATER ROYAL. Deze week kan de liefhebber van een goed filmwerk ln theater Royal genieten. Gegeven wordt het Para- mount product „De Groote Bluf', naar het beken de Duitsche tooneelspel van dien naam. De film ver plaatst ons naar Berlijn, waar nachtelijke stilte heerecht Plotseling klinkt hulpgeroep uit een mooie villa De po litie^ is spoedig ter plaatse: in de woning van de film- actrice Marion Miller heeft iemand een kostbaar collier van smaragd gestolen. De safe is onbeschadigd, doch op den grond vindt de politie 't „visitekaartje" van den •beruchtsten inbreker van Europa: Silver Jim. Tegelijk met de politie komt een zekere Mr. Richman, die met zijn auto voorbij kwam. en die men een van zijn ruiten ingeschoten heeft. Als Marion Miller verklaart dat het gestolen collier sleohts een imitatie is. daar het echte in de safe van de Bank ligt, wordt de consternatie wat minder. Den volgenden morgen vindt op het privékantoor van den heer Pitt. directeur van de Pitt Film A.G. een re giebijeenkomst plaats. Alles is gereed om met de opna men voor een nieuwe film te beginnen Alles is gereed, maar één ding ontbreekt de mannelijke hoofdrol. De man. die de harten van de dames moet doen kloppen en de speurhonden moet overbluffen is nog niet gevonden. Maar dan komt door het raam de held voor deze film. Hij ls de groote bluf, die gezocht wordt: wat is grooter sensatie dan een misdadigersfilm waarin de rol van den misdadiger door een échte boef gespeeld wordt. Hij is namelijk de beruohte Silver Jim! Onder den schuilnaam Neuhoff zal hij spelen. Mr. Riohman is intusschen de trouwe bewonderaar van Marion Miller, en is een graag geziene gaat in het 's avonds 9 uur op de MARKT. GESLAAGD. Vriidag slaagden voor het eind-examen der 3-jarige Ambachtsschool te Den Helder onze plaatsgenooten D. Ruig en R. He.msbergen voor timmeren en F. Toornen voor bankwerken. Bevorderd werden van de 2e klas naar de 3e klas, timmeren; K. Burgman en F. Blaauboer, terwijl van de 2e klas naar de 3e klas bankwerker werden be vorderd C. Tump en L. Schoorl. Allen alhier. NED. BOND VAN BIERHANDELAREN EN MINE RAALFABRIKANTEN. In een dezer dagen gehouden vergadering te Utrecht van tien provinciale bonden, is gesticht de Nederlandsche Bond van Bierhandelaren en Mine raalfabrikanten. Tot voorzitter is benoemd onze plaatsgenoot de heer W. J. F. van Erp. Heden Zaterdag extra aanbieding, uitsluitend van den winkel afgehaald: 1 KOLOSSALE ONTBIJTKOEK h 22X ct. of 2 ons fijne BONBONS voor 23 cent ALBERT HEIJN Schagen. Arkansas en Texas geteisterd. Ten minste tien personen zijn gedood en velen ge wond bij een tornado die Oost-Texas en Arkansas teisterde, meldt Reuter. Volgens nadere berichten zijn bij den tornado, die Texas en Arkansas heeft geteisterd, 23 personen ge dood en vele tientallen gewond. Talrijke kleine stad jes zijn gedeeltelijk verwoest. In het N.W. van Lousiana hebben hevige regens overstroomingen veroorzaakt. Vele stadjes cn dorpjes staan onder water. Er zijn zes personen om het le ven gekomen. Een der inzittenden op slag gedood. Gistermiddag om ongeveer één uur is op den Rijks weg' te Laren ccn auto, waarin twee personen zaten, in volle vaart gereden op een houtwagen uit Bus- sum. Aan het stuur zat de heer Wenniger uit, Hil versum, naast hem de dertig-jarige heer Hey, lood gieter, eveneens uit Hilversum. De heer W. had den houtwagen gezien, die kalm voor hem reed en wilde toen uitwijken. Hierbij heeft hij, daar hij waarschijn lijk te veel gas had gegeven, een der uitstekende balken geraakt. De balk drong door een ruit heen en trof den heer Hey. Deze was bijna op slag dood. De heer W. werd ernstig gewond. Moderne BRUIDS-FOTO's van de eenvoudige tot meest artistieke nitvoering. FOTOGRAFISCH ATELIER ARPAD MOLDOVAN, NIEUWE NIEDORP. Geopend dagelijks, ook 's Zondags. Inbrekersbende te Enschede. Acht jeugdige personen gearresteerd. Den laatsten tijd zijn er in Enschede en omgeving tal van inbraken gepleegd, zonder dat het de poli tie gelukte den dader te pakken. Thans is gebleken dat deze inbraken zijn gepleegd door jeugdige per sonen beneden de twintig jaar, die in twee benden werkten. Acht arrestaties werden verricht, vijf van de aangehoudenen zijn ter beschikking van de justi tie gesteld. Ernstige overstrooming op de Fidsji- eilanden. Nederzettingen weggespoeld. 4 perse- nen verdronken. Reuter meldt uit Suva (Fidsji-oilanden): Het Noordelijk deel van het Viti Leveu-eiland is door ernstige overstroomingen geteisterd. De nederzettin gen van de suikermaatschappij aldaar zijn door het water weggespoeld, waarbij vier personen zijn ver dronken. Ook op de andere eilanden is zeer veel re gen gevallen, terwijl de zee zeer hoog staat. IDEAAL VOOR LANG-SLAPERS. „Ontbütmachine" uitgevonden. Reuter meldt uit Praag: Door een firma alhier wordt reclame gemaakt voor een „ontbijtmachlne", die des morgens op een bepaal den tijd kan gesteld worden en dan afloopt evenals een wekker, het water in een electrisohen ketel doet ko ken, thee in de theepot doet, het kokende water er op giet, den stroom weer afsluit en ten slotte een waar schuwingsbei laat hooren, dat alles gereed is, Ford zweert de auto af! Henry Ford heeft zijn fabrieken omge bouwd voor het maken van fietsen. Zooals hij vroeger jarenlang voor zijn auto's pro paganda maakte, doordat hij zelf zijn „Ford" bestuurde, bedient hij zich thans uitsluitend van de eerste door hem gefabriceerde fiets.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5