rrondissementsrechlbaiïk te Alkmaar Raad Harenkarspel. Uit AMrpiflI== dc OMGEVING Ledenvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare zitting van Maandag 3 April. Amsterdam. OPENING MET GESLOTEN DEUREN. Dit contradictïsch opschrift kon worden toegepast op een zedezaak. waarmede de zitting werd aangevangen en met gesloten deuren werd behandeld. Het betrof hier den 64-jarigen heer P. A. J. J. uit Amsterdam en werd deze delinquent veroordeeld tot 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren, terwijl hij voorts onder toezicht werd gesteld der R. C. Reclasseerlng te Amsterdam. Hoorn. DE GEBRANDE BLAREN MET RECLASSEERINGS- ZALF VERZACHT. Op Zondag 2 October hadden de heeren S. Everdus de B. en Michiel v. d. Z., jeugdige Hoornneezen, wier le- ïeuslust wat al te vurig uitlaaide, als gevolg van al te rijk genoten inspiratievocht, het den agent Sanders ge ducht lastig gemaakt en het zelfs zóó verbruid, dat de officier op 23 Januari toen het duo terecht stond, we gens wederspannigheid, niet minder dan 2 en 4 maanden had gerequireerd. Daar schrokken ze van. dus werden zoete broodjes gebakken, met het aanvankelijk gunstig gevolg, dat een reclasseeringsonderzoek werd gelast. He den dan legde de heer Wlggers het resultaat zijner be moeiing den Politierechter voor. Beide heeren hadden zich deugdzaam aangesloten bij de geheelonthouding De altijd wantrouwerige officier presumeerde warempel dat v. d. Z. zelf de kaart had ingevuld, maar dit was toch niet zoo. Vonnis tenslotte de B. 2. en v. d. Z. 4 maanden voorw. met 3 proefjaren en wat dies meer zij. Een ieder, ook de verdediger, Mr. Thomas, bleek opperbest tevreden. Anna Paulowna. DE VERDWENEN LOOTJES. JAN WON DE PARTLJ! De 53-jarige arbeider Jan M. uit Calantsoog had op 6 Febr. terecht gestaan wegens diefstal van eenige loot jes betreffende een particuliere loterij. Toevallig was op een van die lootjes een prijs gevallen. De verdachte ontkende destijds pertinent en werd als nog een nader onderzoek ingesteld. Doch wat betrof de houding van den heer M. met weinig gunstig gevolg. Ook thans, nu de zaak werd voortbehandeld. bleef de verdachte elke schuld loochenen. De officier zag er dan ook geen gat in en requireerde vrijspraak. Uitspraak conform. Wervershoo fH oom. DE MODERNE GOUDMAKER AAN DEN ARBEID. De 50-jarige heer Jacob Jan V.. handelaar in goud en aanverwante preciosa, wonende te Hoorn, zou te Wer- vershoof voor eenigen tijd verschillende personen leelijk ertusschen hebben genomen, door hen als massief goud aan te smeeren kostbaarheden, die later bleken slechts doublé met een dun laagje goud te zijn. Hij gaf bijvoor beeld aan den 19-jarigen Joh. Baas te Wervershoof in ruil voor een gouden ring en een gouden vulpen een dergelijk minderwaardigen gouden heerenring. Dit ge beurde omtrent October 1931. De verdachte ontkende en beweerde te hebben gezegd dat bedoelde ring een „goud oplaag" bezat. Overigens was hij zoo vrij dezen getuige toe te ken nen een praedicaat van imbecillteit en hem achterlijk te noemen. Maar zekere heer Petrus Dudink was bij de onderhan deling aanwezig geweest en verklaarde precies hetzelfde als de „achterlijke" heer Baas. Verdachte had nadruk kelijk gesproken van een massief gouden ring in ruil te zullen geven. Ook den 60-jarïgen veehouder Cornelis Zwart had hij in Juli 1932 op dergelijke wijze te pakken genomen door hem een z.g. gouden ketting doch in werkelijkheid een doublé-ketting in de handen te stoppen voor een echte gouden ketting, die Zwart kwijt wilde; deze had nog f 5 toegekregen, dus feitelijk was hij nog niet eens De Raad dezer gemeente kwam in openbare verga dering bijeen op Dinsdag 4 dezer, des namiddags om 3 uur. Voorzitter de EdelAchtb. Heer H. Nolet, Burge meester; secretaris de heer Essing. Aanwezig zijn alle leden. Het lezen der notulen wordt uitgesteld tot de vol gende raadsbijeenkomst. Aan de orde is thans de behandeling der ingekomen stokken. Ingekomen is een verzoek van den R.K. Bond van Groote Gezinnen om herziening der verlossingskos- ten. In vorige vergadering is over dit punt reeds gespro ken. Na verder ingewonnen inlichtingen konden B en W. geen aanleiding vinden aan dit verzoek te voldoen. De heer Bakker zegt, dat hem wel bevreemdt dat B. en W. tot deze conclusie kwamen. De practijk geeft in dezen wel anders aan. Voorzitter noemt een bedrag van f 12.50 niet te hoog. De verloskundige wordt bij nacht cn ontij er er wel uitgeroepen en dan is f 12.50 niet een hoog honorarium. De heer Bakker is het daarmee eens, maar wil er de aandacht op vestigen, dat de menschen het niet kunnen betalen. De heer L. Doekes zegt, dat het gemak dient te worden betaald, maar gezien de tijdsomstandigheden is een verlaging geen overbodige luxe. De heer De Vries wijst er op, dat de tarieven al zeer laag zijn, als thans is ingevoerd. Het voorstel van B. en W wordt aangenomen. b. Idem van denzelfden Bond om beschikbaar stelling van z.g. goedkoope margarine. Overeenkomstig de voorschriften van den Minister kan in het algemeen geen gevolg er aan gegeven worden. c. Verzoek van A. Pater om vergoeding voor ver voer van zijn kinderen naar de R.K. school te 't Veld. B. en W. stellen voor f 15 vergoeding per kind te verstrekken. Voor degenen, die vorige jaren een ver goeding van f25 is gegeven, wordt deze bijdrage eveneens beperkt tot f 15. B. en W. zijn van mecning, dat f 15 voldoende is onder de gegeven omstandigheden. De Piaad deelt de meening van B. en W. d. Verzoek van W. ter Plegt e.a. om verlaging der huur der woningen van dc YVoningbouwver- eenigingen. B. en W. hebben overleg gepleegd met de besturen: De onderteekenaars vragen f 1 verlaging van huur prijs. De diverse besturen hebben besloten elk geval afzonderlijk te beoordeelen tot een minimum van f2.50. Een eventueel te kort hoopt men t.z.t uit de gemeentekas ie kunnen betalen. De heer Francis vraagt, of er nog is gecorrespon deerd met den minister om verlaging te verkrijgen van de renten der voorschotten. Voorzitter deelt mee, dat vanwege de gemeente daarover nog niet :s gecorrespondeerd; wel hebben corpora'les ui dezen stappen gedaan. De heer Francis hoopt langs dezen weg tot huur- zoo slecht af. Ook hier ontkende verdachte, doch de kostganger van Zwart, de ci-devant bakker-schuitenma ker was ook hier getuige geweest van de besprekingen en onderschreef Zwarts verklaring. De officier hield een scherpe philippica tegen dezen charlatan en requireerde 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak eveneens niet lekker: 3 maanden gev. Enkhuizen. ONBETROUWBARE EXPEDITIE-CHAUFFEUR. De chauffeur Wilh. Joh. V., voorheen als besteller chauffeur in dienst van den expediteur H. de Vries te Enkhuizen, voelde zekere „nattigheid" en was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd verduistering van f 6.86. die hij in kwaliteit van besteller had ont vangen van de firma Otjes te Alkmaar, benevens een bedrag van f 27.86, dat hem evoneens was ter hand steld door zekeren heer Dorlas. Het werd wenschelijk geacht, persoonlijk met dezen snaak kennis te maken en zal de zaak op 12 Juli in zijn presentie worden be handeld. Een rijkoveldwachtre zal zich alsdan met de expeditie van dezen expediteur belasten. Hoorn. EEN GEANIMEERD NACHTELIJK KNOK. PARTUTJE. De heeren gebroeders Frederik en Marinus H., de laatste in de wandeling „Joep" genaamd, beiden te Hoorn, namen bezit van de zondaarsbank naar aanlei ding van een allergeweldigst pak slaag, dat zij geza menlijk en één van zin in den Nieuwsjaarsnacht aldaar den electrlcien Hubert van den Berg hadden toege diend. Zij waren op zijn rug gesprongen, hadden hem In den keel gegrepen hem getrapt, geslagen en nog es op den grond gesmeten, enfin de heer v. d. Berg had over variatie in de behandeling niet te klagen. Hij gaf thans een boeiende beschrijving van zijn nachtelijke avontuur en diende een civiele vordering in van f 16.50 ter vergoeding van de geleden nadeelen, waaronder een week gedwongen vacantie. De heeren Arends en Klaas ten Bos waren toevalli ge toeschouwers geweest van de aanranding en gaven dienaangaande verzwarende getuigenissen. Gevorderd werd tegen leder f 25 boete of 25 dagen. De Politierechter uitspraak doende veroordeelde ieder conform eisch met schadebetaling aan v. d. Berg van f 16.50. S o h a g e n. DE BOETVAARDIGE ZONDARES IN GENADE AANGENOMEN. De 21-jarige slanke dienstbode Mej. Maartje R., thans te Helder, had zich te Schagen, alwaar zij in dienstbe trekking was bij de familie Kweldam, een bedrag toe- geeigend van omstreeks f 120, voor welk feit zij thans terecht stond. Het meisje thans terecht staande, erkende openhartig en beweerde het geld te hebben gebruikt om kleeren te koopen. Volgens haar opgaaf had zü thans f 97 50 van het ontvreemde bedrag terug betaald aan de benadeelde familie, wat pleit voor haar goede voorne mens. De heer Wiggers gaf van haar dan ook een zeer goede recentie en droeg haar voor een voorwaardelijke veroordeeling. Gedurende de beraadslaging zat het meisje voortdu rend te snikken. Besloten werd het met Maartje, die sen e->ed"r> indruk vestigde, eens te proberen en werd gevorderd 2 maanden voorw. met 3 proefjaren. Vonnis conform. Schagen. GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN. De op 6 Sept. voorw. veroordeelde Harm M., die inder tijd te Schagen ten nadeele van den slijter Vermeulen diefstal bad gepleegd van eenige flesschen drank, kwam thans in aanmerking voor de executie van dit vonnis, hetwelk dan ook ten uitvoer zal worden gelegd. Het lichtvaardige jonge mensch had persoonlijk van geener lei belangstelling blijk gegeven. verlaging te kunnen komen Spr. ziet in den tegen- woord igen gang van zaken wèl eenig gevaar. Gedaan wordt vervolgens een mededeeling omtrent het Doktersfonds. De Vereeniging van Burgemeesters en Secretaris sen in het kanton Schagen, hebben zich in verbinding gesteld met het doktersfonds om verlaging van pre mie te verkrijgen. De resultaten waren nihil en de onderhandelingen zijn afgesprongen. Een andere ai- gemeen regeling is niet denkbaar. In bijzondere go- vallen, waar geen premie voor het doktersfonds kan worden betaald, hoopt het college van B. en W. langs anderen, nog te zoeken weg hulp te kunnen bieden. De heer K. Doekes zegt, dat de meesten het fond* niet meer kunnen betalen. Er moet een uitweg wor den gevonnen. De doktoren raken, er ook mee vast, Zou met rijk of provincie geen oplossing kunnen wor den gevonden? Voorzitter vreest het ergste. Onderhandelen mei rijk of provincie wil zeggen een lange, lange weg bewandelen. Veel hoop heeft spr. er niet op, maar Voorzitter is er niet tegen het te probeeren. Voorloo- pig zal het college van B. en W. een oplossing zoe ken in overleg met het Burgerlijk Armbestuur. De Raad laat de verdere regeling in dezen aan B. en W. over. De heer K. Doekes zegt, dat het nooit veel kan kosten, want er is geen geld Voorts is ingekomen een bericht van het Wit-Gele Kruis, afd. Warmenhuizen-Tuitjenhorn, dat de sub sidie-aanvrage voor 1933 wordt ingetrokken. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen met blijdschap. Voorzitter kan mededeelen, dat de begrooting 1933 is goedgekeurd. Verhooging van crediet. Gedaan wordt een voorstel tot wijziging van de Rekening-Courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. B. en W. stellen voor het Crediet bij genoemde Bank te verhoogen tot f 15000. Ter verkrijging van vol doende kasmiddelen is deze verhooging noodzake lijk. Het betreft alleen het dienstjaar 1933. Allen gaan met dit voorstel accoord. Hierna volgt de rondvraag. De heer K. Doekes vraagt, hoe het is gekomen, dat de Plaatselijke Raad op een ingezonden verzoek geen bericht heelt ontvangen. Dit zal als nog geschieden, daar het zonder eenige reden tot nu toe was ver zuimd. Waar er niets meer aan de orde wordt gesteld, kan sluiting door den Voorzitter volgen. Cursus Botermakers. Vanwege den Bond van op Coöp. Grondslag wer kende Zuivelfabrieken, N.-H. werd in de 2 afgeloo- pen winter halfjaren een cursus gehouden voor Bo termakers. Aan de 7 volgende leerlingen werd met een toepas selijk woord door den heer G. Nobel, Secretaris van genoemden Bond, een diploma uitgereikt, op 4 April 1933: D. E. W. Dil te De Rijp; J. Doornhos, Stompetoren: F. Eppinga, Heerhugowaard; E. Groen dijk, Lut.jewio- kei; N. Keesman, Burgerbrug; D. Raar, St. Maarten; L. Zielman, Hoogkarspel; WINKEL Maandagavond hield de Boerenleenbank alhier haar Jaarlijksche ledenvergadering ten huize van den heer R Laan. Een 25-tal leden was aanwezig. De Voorzitter opent met een woord, van welkom de vergadering. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeud. Medegedeeld wordt dat tot lid zijn toegetreden 6 per sonen en bedankt hebben 5 leden, terwijl het bestuur machtiging vraagt om 1 lid te mogen opzeggen, welke machtiging wordt verleend. Voorts is de rente geregeld als volgt. Aan spaarders 3 pet., aan leden-spaarders 3% pet., en aan leden-spaarders voor vaste belegging van een jaar 3% pet, jaardeposito's zullen niet eerder opvorderbaar zijn en op afzonderlijke boekjes worden geplaatst. Voor voorschotten wordt bepaald 4Vs pet. De heer C. Amels vraagt of het bestuur dit vaststelt, spreker vindt een rente van 4% pet te hcog, vooral in een tijd als nu, dat de boeren zoo'n behoefte hebben aan goedkoop geld. De Voorzitter moet verlaging ontraden, aan de Cen trale Bank moet ook 4% pet. worden betaald en daar kan men toch niet beneden gaan. De heer Amels ziet dit toch wel in andere banken, b.v. te Nieuwe Niedorp. daar geeft men voor 4 pet, een coöperatieve instelling als de boerenleenbank i» toch geen instelling om winst te behalen. De Voorzitter merkt op dat vergelijkingen gewoonlijk moeilijk zijn; de eene bank kan veel grooter reserve hebben dan de andere; bovendien de winst is niet be haald door te hooge rente, doch door voortdurende circulatie. De Coöperatie is niet om winst te behalen, maar dient wel reserve te kweeken en onze reserve is nog van weinig beteekenis en spreker maant aan tot groote voorzichtigheid. De beer Amels is niet overtuigd en blijft aandringen op goedkooper geld in deze zware tijden; de rente kan niet opgebracht worden. Jaarverslag. De heer De Veer brengt daarna het jaarverslag uit, waaruit wij aanstippen, het volgende: de aanhef is ge weid aan den noodtoestand die de boerenstand mede- maakt; er worden meer spaargelden opgevraagd, dan gebracht, aflossing is moeilijker dan ooit. Het vertrou wen in de bank is echter ongeschokt gebleven. Het leenen is moeilijk geworden en heeft wel eens aanlei ding gegeven tot teleurstelling, doch door een vastge stelde dispensatieregeling in de Algemeene Vergade ring te Urecht, is de bank gebonden. Er zijn thans 127 leden, er zijn 75 voorschotten loo- pende en tot nu toe zijn alle renten ontvangen. Het aantal spaarders bedraagt 286. De winst be draagt f 2573.57. gevoegd bij de reserve, wordt deze daardoor f 15248.93. Rekening 1932. Namens de Commissie van onder zoek rapporteert de heer Porie alles in orde te hebben bevonden. Alleen ten opzichte van de balans zag de commissie liever, dat het meubilair cp f 1 werd ge bracht en niet geheel afgeschreven. Rekening 1933. Herhaalde stemmingen zijn noodig geweest «m te komen tot een commissie voor het on derzoek der rekening voor 1933. Benoemd zijn de hee ren J. Breebaart Jz., J. Vethman Jz. en P. C. Tijsen. Tot plaatsvervangend lid wordt aangewezen de heer C. Amels. Verkiezingen. Tot bestuurslid wordt herkozen de beer W. Amels die de benoeming aanneemt. Tot lid van den raad van Toezicht wordt benoemd de heer G. J. van Leersum, die eveneens de benoeming aanneemt; tot plaatsverv. bestuursl. worden herbenoemd de heeren D. Brugman Jbz. en G. J. van Leersum. De rekening en balans 1932 wordt vastgesteld op f 501657.88. de winst bedroeg f 1424.63, welk bedrag bij de reserve werd gevoegd. De balans wijst ln bezit en schuld aan een bedrag van f 297845.67. De heer C. Amels merkt op, dat er een rekening Is van den kassier van f 134.95. welke niet gespecificeerd is. doch voortaan specificatie is toegezegd, f 100.ver goeding voor vergadering aan huls, komt spr. zeer hoog voor, en f 40 a f 50 voor reiskosten naar Schagen even eens. Spr. is geen voorstander vsn verkapte salarisver- hoogingen. De kassier merkt op dat daaronder ook zijn de kosten voor het gebruik van de bodekamer in het gemeentehuis. De heer Amels zegt dat het niet door den beugel kan, die kosten voor de vereeniging te brengen. De heer C. Keizer merkt op dat de vorige kassier ook f 100 genoot en de vergaderingen waTen bij Zeeman. Het bestuur vindt f 100 niet onbillijk. De heer Amels vindt het verstrekken van kantoor ruimte tegenover de andere sollicitanten die er zelf voor hadden moeten zorgen, niet billijk. De heer Porie merkt op dat de vergadering die f 100 voor den heer De Veer nooit heeft toegestaan, wel des tijds voor den heer Spaans. De heer J. Breebaart Sr. zal zich bij een beslissing waaruit de noodzakelijkheid blijkt, neerleggen, doch er moet een uitspraak komen; verkapte salarisverhooging is spr. niet voor en voor velen is het een steen des aan stoots. De Voorzitter zegt dat het reglement niet juist aan geeft wie dit zal bepalen. Spr. rekent het tot de exploi tatie en dan is het aan het bestuur. De ledenvergadering behoudt dan het recht de rekening al of niet goed te keuren. De heer Porie is van tegenovergestelde meening. De heer C. Amels zegt dan tegen de rekening te zul len stemmen. De heer Tijssen acht het dan den tijd het reglement aan te vullen. De heer Porie wijst er op dat bij verschil van uitleg ging de vergadering besluit. De Voorzitter merkt op dat een zoodanig versohll niet bestaat en handhaaft zijn meening en stelt aan de orde te stemmen over de rekening. De heer Breebaart zag gaarne eerst de vraag opgelost voor wie komen de kosten van de bodekamer. Bij de be noeming Is toch wel daarover gesproken, gezien de wo ning van den heer De Veer. De Voorzitter zegt dat bij de benoeming niet bekend was dat dit zou moeten kosten. De heer De Veer zegt, dat toen de vacature bestond en hij solliciteerde en reden bestond voor de veronder stelling dat Winkel, n.1. de kom. verstoken zou zijn, toen heeft spreker met den burgemeester gesproken over de bodekamer en die vond het een reuzenidee. La ter vorderde de raad f 1 per zitting; het bestuur zat er mede waar die ondergebracht moesten worden en toen is besloten er een deel van de f 100 aan te geven. De heer Porie merkt op dat deze toezegging is ge weest ten voordeele van den heer De Veer, en dan zal hij ook zelf moeten betalen. De heer K. Bakker Sz. meent ook dat dit bedrag van de rekening af moet. De heer P. Brugman verklaart zich voor handhaven van dit bedrag, de boerenleenbank moet in boerenhan den blijven, en een boerderij leent zich niet voor kan toorruimte. zoodat daarin voorzien dient te worden De heer P. Dekker Dz., acht het niet juist dat de vereeniging dit betaalt; de kassier had daar zelf voor moeten zorgen, zooals ook de andere sollicitanten had den moeten doen. 't Bestuur mogen den heer De Veer den gewenschten candidaat hebben gevonden, deze ult- c\eet ^et tervmemen. De Voorzitter merkt nog op, dat het alleen gaat om dezsn pest; bij verwerping van de rekening zal het dus zijn om deze f 50 voor huur van de bodekamer. Stemming volgt en met 13 tegen 11 stemmen en 1 blanco wordt besloten de rekening niet goed te keuren. De gewraakte post zal worden teruggenomen. Wijziging huishoudelijk reglement. De ln de vorige vergadering aangenomen wijzigingen van het huishoudelijk reglement zijn door de Centrale ongeldig verklaard, omdat deze niet vooraf waren ge convoceerd. Andermaal worden deze aan de orde ge steld, besproken en tenslotte weer aangenomen. Rondvraag. De heer Porie vraagt of het waar is. dat er een aan schrijving is van de Centrale om voorschotten of lee- nlngen alleen te verstrekken aan landbouwers en vee houders. De Voorzitter antwoordt bevestigend; dit houdt ver band met de dispensatieregeling, doch er is wel eens afgeweken. De heer Porie acht het verschrikkelijk onbillijk, dat b.v. een middenstander die jaren lid is, toch geen voor schot zou kunnen krijgen daarom, maar wel bij een eventueel tekort zal mogen bijpassen, wel plichten doch geen rechten. De Voorzitter zegt op de Ringvergadering hetzelfde bezwaar te hebben geopperd, 't Is geweldig onbillijk. In verband met gunstiger toestanden, zou het weer toege staan kunnen worden. De heer Dekker vraagt of soliditeit niet den doorslag geeft De Voorzitter merkt op dat dit een geweldige factor is. doch de circulaire Is er, hoewel spr. niet bekend is dat een zoodanige aanvrage Is geweigerd, doch de mo gelijkheid bestaat. De heer Tijssen ziet den middenstand ln de verdruk king. De heer Porie merkt op dat die wel mogen brengen, doch niet halen. De heer Jn. Dekker merkt op dat het een boerenleen bank is, en die toetreedt, dient dit te overwegen. De heer Porie zegt: gooi dan den middenstand er uit; in een kleine omgeving kan men die scheiding in eigen vereeniging niet maken. De Voorzitter acht dit zeer juist De middenstanders zijn beter dan de boeren; neen. zegt Utrecht, in de eer ste plaats boeren en veehouders. De aanschrijving ls er, doch zal zoo min mogelijk toegepast worden. De heer C. Amels komt terug op de 4Vi pet. rente en meende dat de kassier aan zijn kant stond, maar die lijkt wel omgezwaaid. De heer De Veer zegt met den heer Amels de boe renleenbank te beschouwen als een Instelling om de heeren aan goedkoooer geld te helpen en voelde ook wel voor 414. doch daar stond tegenover de achterstal lige renten en de mogelijkheid dat niet alles ontvangen kon worden; dan de wenschelijkheid om res. te houden dat spreker er huiverig voor geworden ls, doch men kan op hem rekenen, verlaging van voorschotrente gaat bij hem vóór verhooging van rente voor spaargelden. De heer Tijsen zou gaarne eens worden Ingelicht over de werking der centrale. De Voorzitter zal trachten een volgende vergadering een Inspecteur te vragen die een inleiding zal houden. Hiema sluiting. ANNA PA VIOWN 4 De onlangs verkochte boerderij Flevo is verhuurd aan den heer K. Stammis van Heerhugowaard. Het stuk land aan den Zuiderweg, eerder toebo- hoorende aan den heer P. Raven, groot 1 H.A., 36 Jl, dat na verkooping eigendom werd van de hypotheek houder, is thans verkocht aan den heer C. Borst te Barsingerhorn. t Het eerste kievitsei, in onzen polder door een ingezetene gevonden, ls aangeboden aan Burge meester Lovink. BREEZAND. Verkooping. Ten overstaan van de notarissen C. L. v. d. Bergh te Schagen en J. Koomen te Wieringerwaard, is Dins dag in café Borst het woonhuis met grooten bollen schuur en bloembollenland aan den Meerweg, groot 6.07.40 H.A. en eigendom van de wed. J. Wiggers, bU toeslag verkocht. De inzet bedroeg f21030 en daar op deze verkoo ping niet is gemijnd, ging een en ander voor dit be drag over aan de Betuwsche Hypotheekbank te Gel- dermalsen. VAN EWLICKSLUIS. Maandag is men hier aangevangen met het aan brengen van het bovendek van asphalt-beton langs den Van Ewycksvaartweg. Wie dezen winter dezen weg wel eens langs is gegaan, weet, dat er reeds een stevige onderlaag van puin en steenslag was aange bracht en mocht zich er mee troosten, dat, al was de weg op dat oogenblik nog zeer zwaar om te passee- ren, eenmaal toch de gewenschte verbetering wel zou intreden. Daarvoor moest echter een meer gunstig tijdstip worden afgewacht, dat men blijkbaar nu meent te zijn aangebroken. De specie voor het wegdek, dat bestaat uit een sa menstelling van steenslag, cement, zand en teer, wordt in de daarvoor bij De Kooij opgestelde installa tie vermengd en verhit en wordt dan met daarvoor speciaal ingerichte vrachtauto's naar hier vervoerd, waar het met voortdurend boven oen cokesvuur ver hit gereedschap verder wordt verwerkt en met een zwaren wals ingewalst. Dinsdag met den middag was er ongeveer hon derd meter van het bovendek gereed. Dit gedeelte ziet er prachtig uit Wanneer de geheele Van Ewijcks- vaartweg gereed zal zijn, mag dan ook verwacht worden, dat deze tot een der beste wegen in deze om geving behoort. DEN HELDER Een jubileum. Het was Maandag 3 April juist 45 jaar geleden, dat de heer Kamman, thans gemeente-secretaris alhier, in gemeentedienst trad, De heer Kamman diende achtereenvolgens de gemeenten Kuinre, Dalfsen en Delfzijl, om in 1919 als secretaris dezer gemeente in functie te treden. Op den jubileumsdag sprak het hoofd der ge meente waardeerende woorden namens B. en W. en bood namens bedoeld college een bloemenhulde aan. De heer Wijker Jr., Ie ambtenaar ter secretarie, of freerde den jubilaris namens het geheele personeel een keurige mand bloemen. Al was aan dit jubileum geen openbaarheid gegeven, nifttemin kwamen zeer vele gelukwenschen binnen uit alle deelen des lands. De nieuwe postbrug. Zijn we juist ingelicht, dan zal de nieuwe brug t. o. het Postkantoor medio Mei gereed zijn. Alsdan zal een groote verbetering zijn tot stand gebracht. C ALLANTSOOO De werkloosheid. Op 3 April stonden ter secretarie ingeschreven 25 werkloozen. Hiervan zijn 17 kostwinners, waarvan uitgetrokken zijn 10, ongeorganiseerd 5; 8 zijn niet- kostwinners, welke allen georganiseerd zijn en waar van 7 uitgetrokken zijn. Inenting. Hedenmiddag bestaat er gelegenheid tot kostelooze jnentinp en herinenting in een der lokalen der open bare scliool.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2