De winnaars van de Parijsche Zesdaagsche. ÏSeken rtmakingen. PLAN VAN UITBREIDING. Plaatselijk Nieuws. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 767 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 10 gr. C. is 51 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. W 1 E K I N G E N Keuring dienstplicht. Bij de op 3 tot en met 6 April j.1. te Den Helder ge houden keuring voor den dienstplicht werden voor den dienst geschikt verklaard de hieronder vermelde inge schrevenen van de lichting 1934: J. Bais. J. Brouwer. M Cloots. J. S. Diependaal, C. Doves, D. Eijkelboom, A. H. Hoekstra, J. Hooiveld. J. Iedema. C. Lely, N. Metselaar B. J. Sins, J. Verhoef, J. N. Wagemaker. Voorgoed werden ongeschikt verklaard de ingeschre venen K. Bras, E. Hooiveld, W. H. F. K. Keyzer, C. Kla ver, E. Stubbe, terwijl de ingeschrevene M. B. H. M. Zijlmans tijdelijk ongeschikt werd verklaard. Te Den Haag werd de ingeschrevene dezer gemeente B. A. M. Zijlmans voorgoed ongeschikt verklaard. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige Jan Metting der lichting 1929, moet op 4 September a.s. voor 13 dagen te Deventer bij het le regiment huzaren voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. B. en W. hebben als schoolschoonmaakster aan de nieuwe O. L. school te Den Oever aangewezen Mej. Tij- sen Cd. aldaar. Tot 2e ambtenaar ter secretaris dezer gemeente is be noemd de heer J. W. Blom, thans 2e ambt. ter secretarie te Hoogkerk (Gr.). Wegens ziekte van Mej. H. J. Voerman, is tot tijdelijk onderwijzeres aan de Christelijke school te Den Oever benoemd Mej. H. J. Zwaan te Enkhuizen. Het visschersvaartuig W. R. 72, toebeboorende aan den heer D. Metselaar Dz. is aangekocht door de hee- ren Jac. Smit en P. Doesburg alhier. Het schip blijft onder hetzelfde nummer in de vaart. Aanrijding. Zaterdagmiddag had te Den Oever eene aanrijding plaats tusschen 2 vrachtauto's, die zonder persoonlijk letsel is afgeloopen, doch nogal materieele schade ver oorzaakte. De botsing vond plaats op den hoek Hof straatZwinweg, den nieuwen in de richting Friesland geprojecteerden weg, en wel tusschen de auto's van Poel en een uit de Provincie Utrecht, komende vracht auto. De toestand op dit kruispunt is levensgevaarlijk en wjj kunnen er ons slechts over verwonderen dat on gelukken tot dusverre zijn uitgebleven. Het onderhavige ongeluk is dan ook uitsluitend te wijten aan den toe stand ter plaatse. Van de Zuiderzeewerken afkomende, loopt men nabij den molen aan de Hofstraat dan ook het risico door het absoluut onvoldoende uitzicht, van twee zijden te worden aangereden, en wel door het ver keer naar en van Den Oevér via de Hofstraat, hetwelk in den haringtijd zooals wij deze thans beleven, zeer druk is. Bovendien wordt door deze vischauto's onver antwoordelijk snel door den kom van Den Oever gejak kerd en het wordt hoog tijd dat hieraan door de plaatse lijke politie een einde wordt gemaakt, voordat er slacht offers vallen. Een verbetering op verkeers-tebhnisch ge bied op het beruchte snijpunt nabij den molen wordt den betrokken autoriteiten ten zeerste aanbevolen. Terugkomende op de aanrijding kan nog worden ge meld dat de auto van den heer P. zijn weg kon vervol gen. de tegenligger echter niet,dan nadat ter plaatse de allernoodzakelijkste herstellingen waren uitgevoerd. Harmonie „Apolio". .Apollo" g§f Zondagmiddag een door den slechten opkomst minder geslaagd concert, dit niet wat de uit voering zelve betreft, in de zaal van den heer Klein te Oosterland. Het gebodene werd zeer verdienstelijk uit gevoerd, de muzikale rondwandeling door het dorp viel allerwege in den smaak en het kan slechts worden be treurd, dat niet meer publiek zich had opgemaakt de verrichtingen van het corps te beluisteren. Het minder fraaie weer (het begon juist te motregenen) zal hier aan wel debet zijn geweest. Een evenmin druk bezocht bal volgde op het concert. De haringvangsten. De haringvangsten aan het einde der vorige week waren zoo overvloedig, dat de prijzen sterk daalden en wel tot f 0.500.90 per kist. Nabij den Westelijken Strekdam werd een gedeelte van het water met den zegen afgevïscht, hetgeen tot resultaat had. de niet geringe vangst van naar schatting 20 last (pl.m 220.000 stuks). Afsluitdijk en Bollenvelden. Het verband tusschen afsluitdijk en bollenvelden zal ieder duidelijk zijn geworden, toen de vele auto's uit Groningen en Friesland Zondag, met narcissen- slingers getooid, naar hunne provinciën terugkeerden na een bezoek aan de bollenstreken. Inderdaad krijgen onze Oostelijke buren thans door de aanwezigheid van den afsluitdijk een mooie gele genheid om op betrekkelijk geringen afstand reeds de kleurige bollenvelden in oogenschouw te nemen. On getwijfeld zal zich dit met de a.s. feestdagen nog wel duidelijker demonstreeren. Polygoon en het haringbedrijf. Zaterdag en Zondag draaide in Hotel De Haan in het -bijprogramma o.a. de aan het einde van de vo rige week door Polygoon aan de haven alhier opgeno men geluidsfilm van de haringbedrijvigheid. Het ge heel gaf een zeer duidelijk beeld van het ledigen der hanngkamers, het afslaan en alles wat met dit be drijf, hetwelk de laatste weken aan zooveel handen werk verschaft, in verband staat. Z IJ P E 'T ZAND. Jl. Maandagmorgen zijn alhier een 90-tal overhou- ders, eigendom van de R.K. kerk alhier, publiek ver kocht. De prijzen dezer dieren, waaronder heel goe de exemplaren waren, varieerden van f8 tot f12 per stuk. Zondagmiddag 9 dezer werd ons dorp bezocht door een 175-tal deelnemers aan den afstandsmarsch, uit geschreven door de R.K. Sportvereeniging „St. Chris- jfcoplv -us" te Den Helder. Te pl.m. 1 uur arriveerden 'cn der sporters. Bij café Schrieken werd een gepauzeerd, waarna verder werd gestevend over e Keeten langs den Duinweg naar Den 'tteldc gezelschap werd geëscorteerd door een Roode '.uto, waarin meereisden een dokter met jjen twe verpleegsters, alsmede een autobus voor het opnemen der eventueele uitvallers. Alhier was to taal nog maar één deelnemende dame uitgevallen ten gevolge van stukgeloopen voeten. De colonne trok hief begrijpelijker wijze, veel belangstelling. SI XT MAARTEN Zondagmiddag reed de heer Jonker, van den Lan- gendijk, per motorfiets ons dorp door en kwam ter liaogte van den heer Zwakman in botsing met een klein meisje, doordat deze geheel onverwacht den weg wilde oversteken. Wonder boven wonder kwam dit ongeval voor de betrokken personen goed af. Het kleine meisje liep enkel een ontveld knietje op, terwijl de motorrijder er heelhuids afkwam. Erger was het met de motorfiets, daar zal, zoo hij bij den reparateur weg komt, nog een aardig reke ningetje op volgen. Men moet wat bedenken om aan de centen te ko men. Dit is voor elke zaak en alle nering een eerste vereischte. Weet men iets bijzonders, dat den mcnsch kan pakken of tot nieuwsgierigheid brengt, welnu, een advertentie in de courant als voelhoorn tusschen publiek en zakenman en grootc kans bestaat dat het rlink rente afwerpt. Zoo dacht ook onze hospes, Zwakman, erover en kwam op de gedachte een voor hier onbekend pro gram te ontwerpen cn de menschen te vergasten op een z.g.n. „Rijnfeest Nadat dit per advertentie bekend was gemaakt, ware er o zoo velen die tot grootc nieuwsgierigheid geprikkeld waren en zich afvroegen, „wat zou dat wezen?" Maar Zwakman had er wijselijk geen be kendheid aan gegeven, zoodat er Zondag jl., den dag van het feest, een grootc menigte naar zijn lokaliteit stroomde om hun nieuwsgierigheid tc bevredigen. Het doel was dus bereikt, het volk was er. En-.-... er is genoten! Prachtig was de zaal versierd met be schilderd doek, Rijngezichten, de bediening geschied de door personen gekleed in de aldaar gebruikelijke kleederdracht, eveneens waren de muzikanten uitge- doscht, zoodat het geheel op Duitsch-doen en wezen geleek. Het doel waarvoor dit was opgezet, is dan ook volkomen bereikt en we verwachten dat onze hospes z-n hersenen wederom scherpt, om een even goede attractie te verzinnen als deze was. A N NA PAÜLOWNA NEUTRALE BOND VAN BOEREN, LAND EN TUINBOUWERS. De afdeeling van bovengenoemden bond hield Maan dagavond bij den heer W. Kossen een vergadering. Na opening door den heer C. Wuis en lezing der no tulen door den heer G. Stins, lcreeg de heer Hoogland uit Sint Pancras het- woord, die de plaats innam van den aangekondigd en spreker P. Hart van Koedijk, daar deze verhinderd was. De heer Hoogland hield geen rede over een bepaald onderwerp, maar beantwoordde vra gen, die in den boezem der afdeeling gerezen waren. Over de kringen, waar de bond in onderverdeeld is, vertelde spreker dat deze zijn ontstaan uit de behoefte van afdeelingen om contact te zoeken met elkaar als ze niet te ver van elkaar liggen en gemeenschappelijke belangen hebben. Anna Paulowna zal moeten wachten met toetreden tot een kring tot er afdeelingen in de nabijheid zijn. Over den steun in 1933 was spr. niet erg hoopvol gestemd. Er zal waarschijnlijk 5 millioen gul den beschikbaar zijn. De bezwaren van het hoofdbe stuur tegen de gedachte steunregeling zijn aan verschil lende kamerleden kenbaar gemaakt en deze hebben daar rekening mee gehouden. Toen één der leden vroeg of het maar niet beter was de neutraliteit te laten va ren. omdat men toch bij de politieke partijen moet te recht komen, bestreed spr. deze gedachte. De bond zou dan onherroepelijk uit elkaar vallen. Beter was de bond zoo sterk mogelijk te maken om meer invloed te hebben in de commissie van advies. Het brengen van den rentevoet der hypotheken op gelijke hoogte als die van de Rijkspostspaarbank moet langs wettelijken weg geschieden, zei spr. en daar wordt aan gewerkt. Op de vraag wat er uit kan voortvloeien als men wel de gewone leveranciers maar niet de hypotheek rente betaalt, antwoordde spr., dat men aansprakelijk blijft voor het geleende geld en de op zich genomen verplich tingen. De opschorting van verkoopingen moet van bo venaf komen. Daarvoor is een motie bij de regeering ingediend. Zou men van onderen af beginnen, dan draaide het uit op geweld. Boycot haalt niets of wei nig uit. Beter is crisiscommissies op te richten om door overleg verkoopingen te voorkomen. Men moet de zaken nuchter bekijken. In sommige gevallen kan een verkooping een opluchting voor den betrokken per soon zijn. De provincie is erg schappelijk met de behandeling van hen die akkerbouwcrediet ontvingen, antwoordde spr. op een andere vraag. De rente over 1933 neemt de provincie voor haar rekening, maar men blijijft zelf natuurlijk aansprakelijk voor het verleende bedrag. Spr. geloofde dat het mogelijk was en raadde dan ook aan te probeeren van de gemeente uitkeering te ver krijgen van het geld, dat bij doorvoering van de rijks steunregeling voor rekening van de gemeente kwam cn adviseerde op een vraag van den heer Busé bij de Boe renleenbank aan te dringen op renteverlaging. Nadat aan den penningmester, den heer Hoep, nog een en ander over contributie-aangelegenheden was mee gedeeld, sloot de heer Wuis met dank aan den heer Hoogland voor zijn duidelijk uiteenzetting. LAN GEN DIJK ZTJIDSCHAFJWOUDE. Bij den heer P. Schoenmaker !n De Koog waren Maandag en aantal dames van de vrouwenclub T.O.N. E.G.I.D.O. bijeen, tot sluiting der diedaagsche tentoon stelling van nuttige en fraaie handwerken, de verloting te houden De dames hadden hun heeren mee-genoodigd, die nu eens getuige konden zijn, dat de dames der schepping uitstekend bij macht zijn. om een bijeenkomst te orga- niseeren. Te midden van een schat van handwerken, die met veel geduld, ijver en kunstzinnigheid in huis en op de clubavonden war envervaardigd. verzamelden zich een groot aantal dames en heeren, aan tafels, waar op koffie en thee werd rondgediend door hulpvaardige dames. De presidente der vereeniging. Mevr. StamDirk- maat. verwelkomde allen en wees op het behaald suc ces, en dankte allen die tot dit welslagen hadden mee- gewerkt.Met een beroep op de medewerking ook voor 't vervolg, verzocht zij ten slotte den heer Kunnen over te gaan tot het houden der verloting voor welke welwil lendheid zij hem dank zegt. Alvorens daartoe over te gaan. complimenteert deze de presidente en de club met het behaalde succes. Daar na wordt tot trekking der prijzen overgegaan, welk aan tal niet minder dan 110 bedroeg. Er waren 1200 loten verkooht. De presidente sloot, na een naar uurtjes van gezellig samenzijn, deze bijeenkomst, die de kroon zette op het werk der damesclub. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering dor Coöp. Boerenleenbank op Maan dag 10 April 1933, 's avonds half acht bij J. de Boer. De voorzitter, de heer S. Wagenaar. opende de ver gadering, daarbij wijzende op den algemeenen toe stand en op dien der banken. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer A. Glas Cz. herkozen. Uit het jaarverslag over den toestand der Bank bleek dat op de reserve gebracht kon worden een winstsaldo van f 1492.29, van de spaarbank f828.25. Het ledental is 316. De rentevoet is per 1 April 1932 gebracht op 3^ voor de spaargelden en deposito's in loopende reke ning en voor voorschotten cn srhuld in loopende re kening 51/4 Bovendien worden voortaan dc ze gels berekend. Het verslag eindigde niet de hoop op betere tijden De rekening gaf aanleiding tot het stellen van een vraag over de levensverzekering van den kassier. Geantwoord werd, dat de Centrale Bank een collec- Op de foto hierboven ziet men de winnaars van de Parijsche Zesdaagsche, het Fransche koppel BrocardoGuimbretière. lief pensioen wenschte in te stellen voor de kassiers, maar dat zulks niet door kon gaan in verband met dc verschillende leeftijden, Toen is door de Centrale Bank in overleg met het bestuur besloten het leven van den kassier te verzekeren. Tot lid van den Raad van Toezicht werd met 108 van de 126 stemmen de heer C. Spaans Jz. herkozen, tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren S. Wagenaör en C. Spaans Jz. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur om het salaris van den kassier en de vergoedingen van Raad van Toezicht en Bestuur met ingang \*(p» 1 Januari 1933 te verminderen met 10 Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. De afd. van den Neutralen Bond van Boeren-, Land en Tuinbouwers, vergaderde Mandagavond ten lokale van den heer Kramer. Do voorzitter, de heer J. Klin geier, opende de bijeenkomst. Voorzitter deelt mee, dat er van de Algemeene Ver gadering te Alkmaar niet die resultaten zijn geko men, als wel gewenscht werd, wat volgens den heer Kout is toe te schrijven aan de verkeerde elementen, bestaande uit leden van het Boerencomité, welke daar aanwezig waren. Verschillende besprekingen werden naar aanlei ding daarvan gevoerd en betreurd werd, dat dit moet worden geconstateerd. Op liet te houden congres zullen o.m. behandeld worden: Een standaardlo n van f 18 per week; dit te verwerken in de garantieprijzen voor de Tuinbouw- steunwet 1933; een staatshypotheekbank met rente voet gelijk aan de Rijkspostspaarbank; wettelijke be scherming tegen gedwongen verkoop; overname van sociale lasten door den Staat en afschaffing van grond- en personeele belasting; deze heffen naar in komen en vermogen. Verder zullen behandeld wor den de punten die op de jaarvergadering aangehou den zijn. Het congres wordt op 29 April te Hoorn ge houden. De samenwerkende organisaties van arbeiders in het tuinbouwbedrijf noodigt uit tot een vergadering van tuinbouwpatroonssvereenigingen, ten einde over loonen en verdere arbeidsvoorwaarden te spieken voor 1933—1934. Het bestuur zal deze vergadering be zoeken. Daarna werd aan de orde gesteld de bespreking over aankoop van kunstmest en het laten ploegen der akkers. Voorzitter is van oordeel, dat de tuinders niet bij machte zijn, dit te bekostigen. Hij zou daarom wil len vooretellen een conferentie met B. cn W. aan te vragen met het doel, dat deze bij den Minister stap pen doen, ten einde daarin te voorzien. Misschien wordt dan de 5 millioen van de Tuinbouwsteunwet wat verhoogd. Opgemerkt wordt dat er te weinig tuinders aan wezig' zijn. De bedoeling was óf Kring- óf Hoofdbe stuur deze zaak zou aanpakken, maar gevraagd wordt of het niet mogelijk zou zijn, dat dc gemeente voor een en ander zou kunnen zorgen. Ten slotte wordt goedgevonden de leden alsnog ge legenheid te geven, zich bij het bestuur op tc geven, in aanm.rking te willen komen en daarvoor een zit dag te houden op a.s. Donderdag, om dan aan de hand van de gegevens een conferentie met B. cn W. aan te vragen. Overgegaan wordt tot de behandeling der vraag, of met de arbeidersorganisaties een collectief contract v 1 worden afgeslot n. Voorzitter deelt mee, dat met den Modernen en R.K. Bond een conferentie is gehouden met twee hunner H.B.-leden en dat het Bestuur in principe Kon meegaan met het verzoek. Geoordeeld wordt dat hierin geen vruchtbaar werk kan worden verricht, omdat, als de Minister niet meer steun geeft, het on mogelijk is voor de tuinders, om het loon te betalen. Na nog enkele besprekingen wordt besloten, geen col lectief contract af te sluiten omdat het niet moge lijk is. dc te bedingen loonen te betalen. Bij de rondvraag wijst de heer Verkroost op de aan sluiting bij de Langendijker Groentencentrale: hoe staat het daarmee? Voorzitter zegt, dat het mogelijk is,'onze afdeeling als zoodanig aan te sluiten, doch het is nog niet gebeurd. De heer Verkroost zegt er een voorstel van te maken,. De heer De Geus zou willen wachten tot December, waarmee de vergadering ac- coord gaat. Hierna sluiting. ZIJ P E PETTEN. De heer Rolf, Alkmaar, heeft den bouw van zijn zo merhuis in de duinen te Petten, na gehouden inschrij ving, gegund aan den heer E. Roozing te Petten. Zaterdagavond sprak in café Vriesman de heer C. Thomassen uit Bussum voor een belangstellend publiek, over: Orde en Gezag. De spreker behandelde de bekende kwestie van „De Zeven Provinciën" en belichtte het standpunt van de S.D.A.P. te dezer zake. Hierbij vond spr. gelegenheid zijn afkeuring uit te spreken over de z.i. leugenachtige campagne gevoerd door de partij van den heer Colijn. Na de pauze stond spreker uitvoerig stil bij de houding der socialistische Kamerleden' bij de agrarische steun- wetten. Met een krachtige opwekking den 20sten April lijst 11 te stemmen besloot spr. zijn rede. De burgemeester van Schagen maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het 2e plan van uitbreiding. Het 2e plan van uitbreiding ligt in uitvoerige kaarten uitgewerkt, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij den Raad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na heden bij de Koningin beroep instellen. SCHAGEN, 5 April 1933. De burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR. 8 Xprll 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 paarden f 70—200; 20 melkkoeien f 70150; 127 nuchtere kalveren (fok) f 69; 134 over- houders f 1219; 8 bigzeugen f 4057; 13 schrammen f 1318; 73 biggen (10 weken) f 8—12. Handel stil. ALKMAAR. 8 April 1933. N.V. Eierveillng voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 29500 kipeieren: 58—60 Kg. f 1.90-2.10, 60— 62 Kg. f 2—2.20, 6264 Kg. f 2.10—2.30, 64—66 Kg. f 2.30 2.60; 71.000 eendeieren f 1.501.60 per 100 stuks. ALKMAAR. 10 April. Aardbeien f 13. andijvie f 0.804.90. Bloemendaler kool f 1.505.90, bloemkool I f 1028, kropsla f 4.307, komkommers f 15 per 100 stuks, gele kool f 1—3, roode kool f 1.50—5.10, uien f 0.60-1.30 per 100 Kg., prei f 0.80 3.40. rabarber f 610. raapstelen f 2.404.20, radijs f 1.50—4.50. selderie I 1.50—3.30. wortelen f 13.50 per 100 bos. postelein f 1.57—1.68. spinazie 10—35 ct. per bak; dubbele spercieboonen f 54. BROEK OP LANGENDIJK. 10 April. Aangevoerd: 6300 Kg. roode kool f 3.80—5. 15000 Kg. gele kool f 1.70—2.90, 23000 Kg. D. witte kool f 0.60, 5400 Kg. uien: gele f 0.80, grove f 0.901.10, drielingen f 0.80, 2700 Kg. bieten f 0.60. WARMENHUÏZEN. 10 April. Aangevoerd: 2200 Kg. roode kool le kw. f 34.40. 2« kw. f 1.701.80. 900 Kg. gele kool le kw. f 2.30. 2« kw. f 1.60. 3900 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60, 2000 Kg. bieten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE. 10 April. Aangevoerd: 500 Kg. kroten f 0.60. 7900 Kg. roode kool f 2.60—4.50. doorschot f 2—2.80. 24200 Kg. D. witte kool f 0.60. Doorgedraaid: 5500 Kg. kroten. 20200 Kg. D. ALKMAAR. 10 April 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 66 vette koeien f 80300 9 vette kalveren f 3070; vette kalveren per Kg. 6085 cent; 243 nuchtere kalveren (slacht) f 212; 371 vette var kens (zw.) 30—34 cent per Kg. Handel goed. AMSTERDAM, 10 April 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen ais volgt. 618 vette koeien le kw. 5762 cent; 2e kw. 4355 cent; 3e kw. 3340 cent per Kg. alacht- gewicht; 125 melk- en kalf koeien f 95160; 195 vette kalveren, le kw. 5660 cent, 2e kw. 4255 cent, 3e kw. 3240 cent per Kg. levend gewicht; 221 nuchtere kal veren f 1.50—3.50; 118 schapen f 11—15; 667 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg., 3940 cent, zware varkens 37—38 cent, vette varkens 3335 cent p. Kg. slachtgewicht30 paarden f 60110. VLEESCHKEURIN GSDIEXST. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn op Zaterdag 8 April, 's namiddags 2 uur, ten kantore van de Vereeniging. Aanwezig de volledige Commissie; voor Zijpe is tegen woordig het plaatsvervangend lid de heer v. d. Sluijs. Voorzitter opent met een woord van welkom en won den de notulen van de vergadering van 21 Januari ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen wordt medegedeeld, dat door de Var- kenscen'trale geen speenvarkens worden beschikbaar gesteld. De prijzen van diermeel en vet zijn wederom ver laagd én bedragen nu f 9 en f 11 per 100 K.G. Tot plaatsvervangende leden zijn benoemd: voor Oude Niedorp de heer Jb. van Zoonen; voor Schagen de heer P. Klaver. Met verwondering werd kennis genomen van het besluit van den Kring Oudkarspel, welke zich heeft aangesloten bij de Nederlandsche Thermochemische Fa brieken, voor een jaarlijksche vergoeding van f 513.50, gedurende 15 jaar. Uit de correspondentie blijkt, dat onze Commissie in 1931 had voorgesteld een vergoeding van f 650 gedurende 5 jaar. Op een verzoek van onze Commissie om mogelijke bezwaren van aansluiting te bespreken, is geantwoord, dat men deze aangelegen heid voorloopig wilde laten rusten, maar men zou te zijner tijd op deze kwestie terug komen. Zonder eenig overleg Is nu tot aansluiting bij de N. T. F. overge gaan, op grond dat de vergoeding zou zijn. Afgezien of het bedrag door onzen kring lager ge steld zou zijn, moet dit toch zeer worden betwijfeld, met bet oog op den korteren looptijd van het contract en het meerdere, dat door onze Noodslachtplaats en Verwerkingsinrichting kan worden gepresteerd. De Kring Sehoorl verzocht om de voorwaarden voor aansluiting, terwijl getracht zal worden ook den Kring Alkmaar weer te doen aansluiten. Het rapport van het Bureau v. Verificatie over de controle op 3 Maart, luidt gunstig. Vervolgens worden het jaarverslag en de rekening en balans over 1932 aangeboden en goedgekeurd. Het jaar verslag zal in druk verschijnen en aan alle raadsleden en verdere belangstellenden worden toegezonden. Bij de rondvraag doet de heer Mr. D. Breebaart mede deeling over de vorderingen van de Commissie tot sa menstelling van de nieuwe Gemeenschappelijke rege ling. Aan den Directeur<3eneraal van de Volksgezondheid is verzocht wijziging van de Vleeschkeuringswet te wijlen bevorderen, opdat het voor onzen kring mogelijk zal worden een zelfstandig orgaan te stichten en de centrum-gemeente van hare bemoeiingen te ontheffen. Hierna volgt onder dankzegging sluiting. GESLAAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. Stammes. Is op de te Amsterdam gehouden Machinisten-examens, geslaagd voor diploma A afd. electrisch bedrijf, en tevens voor het facultatieve vak Centrale verwarming. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor alhier werd. in den loop der maand Maart op spaarbankboekjes ingelegd f 9135.14, en terugbetaald f 4033.82. derhalve meer ingelegd <#an terugbetaald f 5101.32. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg f 5. POLITIE. Gevonden: een sleuteL

Schager Courant | 1933 | | pagina 2