dg Vrijzinnig-Democraten, lijst 19, ygjfgp Het Algemeene Afdeelingsziekenfonds Ingezonden Stukken. Predikbeurten. DE DIENSTWEIGERAARS TE SOERABAJA Zuiderzeewerken De Chineezen in Mexico Plaatselijk Nieuws De geneeskundige en specialistische hulp en de crisistoestand. De algemeene vergadering van het Algemeen Afdee- lings Ziekenfonds der afd. Alkmaar en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst werd op Woensdag 12 April te Alkmaar ge houden. De Voorzitter, Dr. Schröder opende de vergadering ■wijzende op den crisistoestand in land- en tuinbouw, in veeteelt en zuivelbereiding, die zoodanigen omvang heeft aangenomen, dat vele verzekerden' eenvoudig niet het volle pond kunnen betalen. Er zijn, gelukkig, gemeente besturen, die beseffen, dat een voleldige geneeskundige verzorging der burgers een belang ook een geldelijk belang van de gemeenten zelve is. Deze gemeentebe sturen bieden de behulpzame hand om de bijdragen aan te vullen. Andere daarentegen o: trekken zich aan deze zedelijke verplichting: het eene uit onmacht, het andere uit onwil. De bedragen, waarom het gaat, zijn niet zoo hoog, dat we aan werkelijke onmacht kunnen gelooven. Dat er onwil is, daarvan zijn we overtuigd. Onze crisis commissie berichtte van een burgemeester, de zich trachtte af te maken van hulp aan verzekerden door te beweren, dat de dokters in de vette jaren geprofiteerd hebben en nu, in magere jaren, dan maar zonder beta ling moeten helpen. Achteraf bezien is het een groote fout geweest, dat we in die vette jaren de wekelijksche bijdragen niet nog belangrijk hebben opgevoerd. Want dan zou het thans mogelijk zijn, ze terug te brengen tot een bescheidener bedrag, dat toch nog de geneeskundige hulp loonend zou maken. Ge zult het met mij eens zijn. dat zij die in alle omstandigheden hebben te zorgen voor de gezondheid van U en de Uwen, aanspraak mogen maken op een be looning, die hun het bestaan mogelijk maakt. Vóór alles streeft het ziekenfonds ernaar: de volledig heid van zijn geneeskundige hulp onaangetast te laten. Wanneer de draagkracht der verzekerden te kort schiet en de hulp der gemeentebesturen uitblijft, zal een nood toestand ontstaan, waaruit alleen beperking van het recht op specialistische behandeling ons zal kunnen red den. Deze beperking zal den verzekerden In hoofdzaak- of -alleen geestelijke schade brengen. Immers, schade aan hunne gezondheid is uitgesloten, omdat de gemeente besturen verplicht zijn, den inwoners die niet zelve spe cialistische hulp kunnen betalen, deze van gemeente wege te verleenen. Uitvoerig vrijst spr. op de maatregelen die worden ge troffen, hoe de specialisten vrede nemen met een ber drag waaruit ze niet de hun toekomende belooning kun nen putten, de huisartsen bezig zijn een reserve te vor men, waaruit een tegemoetkoming kan worden gegeven aan verzekerden die niet bij machte zijn hun bijdrage op te brengen. De huisartsen en apothekers te Alkmaar zullen 5 pet van hun inkomen afdragen om een kas te vormen, waar uit zij in onderling overleg Alkmaarsche verzekerden zullen tegemoetkomen. Verlaging over de geheele linie van de bijdrage is, ge zien de uitgebreidheid der hulp die A.A.Z.Ak. verstrekt eenvoudig uitgesloten. Het bestuur heeft de grootste moeite, met de tegenwoordige bijdrage, het bedrijf gaan de te houden. Ook t.a.v. de gezinsverpleging zijn moei lijkheden ontstaan, niet alleen dat de bijdrage niet kon worden verhoogd, maar zij moest met 1/3 worden ver laagd. doordat het Wit-Gele Kruis om een gedeelte der subsidie vroeg. Onze crisis-commissie verdient ons aller dank voor de toewijding, waarmede zij gewerkt heeft Haar voorstel dat niet op de dagorde vermeld staat maar dat wanneer deze vergadering het volgende on dersteunt toch in behandeling genomen kan worden, is een vrucht niet alleen van haar zorgvuldig overleg, maar vooral van de moeilijkheden, waartegen zij te strij den had. Spr. wekt op tot eendrachtige samenwerking en het ziekenfonds hoog te houden. Voor het uitgebracht jaarverslag verwijzen we naar het uittreksel, elders in dit nummer vermeld. Hierna volgde behandeling van de diverse op de agenda vermelde punten, een zeer belangrijk punt vormde het verslag van de crisiscommissie. Meerdere ziekenfondsen kunnen tengevolge van de crisis hun contributie niet meer betalen, het gevolg daarvan is dat ze of bedanken of geschrapt dreigen te wordeiv Iemand, die de contributie niet meer kan betalen zal in de mees te gevallen ook niet in staat zijn den huisarts particu lier te betalen, in ieder geval zal hij niet in staat zijn eventueel specialistische hulp te bekostigen. Verlaat Iemand het fonds, omdat hij gedurende eenigen tijd werkloos is. dan zal hij met het vooruitzicht, dat hij mogelijk binnen afzienbaren tijd weer eenigen tijd het fonds niet kan betalen, niet terstond weer lid worden. Gedurende al dien tijd loopt de gemeente risico, wordt hij later weer lid, dand uurt het 3 maanden, voordat hij weer recht op specialistische hulp heeft; ook gedurende dien tijd draagt de gemeente weer het risico. De crisiscommisie heeft de diverse gemeentebesturen voorgesteld de verzekering van hen, die tengevolge van de crisis hunne contributie niet meer kunnen betalen, over te nemen. De bedoeling is deze, dat de gemeente alleen in de tijden, dat de fondsleden zelf daartoe niet in staat zijn, de contributie gedeeltelijk of geheel voor hare rekening neemt. Het is dus niet alleen ln het belang van de verzeker den, dat ze in staat worden gesteld lid te blijven, doch eveneens een gemeentebelang. Uit den aard van de zaak zal de specialistische hulp veel meer kosten, dan de door het Ziekenfonds ver strekte hulp, daar de specialisten onder zeer billijke voorwaarden aan ziekenfondsleden hulp verschaffen. Vele gemeenten hebben naar aanleiding van de ge houden besprekingen dan ook een regeling getroffen. Er zijn echter nog een aantal gemeenten, waar tot nog toe geen regeling werd getroffen en waar voor de verzekerden niets wordt gedaan. Teneinde in die gmeenten maatregelen te kunnen nemen, diende de crisiscommissie het volgende voor stel in. „De crisiscommmissie verkrijgt de bevoegdheid, hen die meer dan 5 weken ten achter zijn in het fonds, te be houden voor genees-, heel en verloskundige hulp, uit buitend door den huisarts. Buiten werking kunnen dan gesteld worden de be palingen betreffende: specialistenhulp, tandheelkundi ge hulp, brillen, breukbanden, enz., gedeeltelijke ver goeding voor andere instrumenten, enz. Deze bepaling zal gelden voorloopig voor één jaar" Dit voorstel werd na gehouden bespreking met al gemeene stemmen aangenomen. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee Inzittenden gewond. Op den rijksstraatweg even voorbij Pasveer onder Sneek, had Dinsdagavond een vrij ernstig auto-onge- luk plaats. Een in de richting naar Leeuwarden rij dende luxe-wagen, bestuurd door den heer H. de Rui ter uit Leeuwarden, waarin v.arcn gezeten mevr. Het tema Uit Leeuwarden en haar beide dochters Cornelia en Yke, reed met een matige vaart door onbekende oorzaak tegen een boom. De wagen kantelde, mevr- H. en haar dochter Y. bekwamen vrij ernstige ver wondingen en werden na verhonden te zijn, door 'lokter D. naar het St. Antoniusziekenhuis vervoerd. I^termorgen was de toestand vrij gunstig. pe chauffeur en de andere passagiers bekwamen i letsel. Barsingerhorn, 12 April 1933. Geachte Redactie. Het zal mijn gewoonte niet zijn op ingezonden stukken te ageeren, maar toch zou ik een onjuiste opmerking in een ingezonden stuk in Uw blad van heden willen recht zetten. Door mij is nooit eerste h u 1 p bij ongelukken geweigerd, ook in dit geval niet Ik mocht echter bij deze niet ernstige verwonding voor de getroffene geen voorloopig verband aanleggen, omdat het „pljnn zou doen, en éen der ouders, die hierbij aanwezig was, vond, waar behandeling ioor mij geweigerd werd, omdat de patiënt zich eerst tot zijn huisarts moet wenden, die eerste hulp toon ook niet noodig. Misschien herinnert de nu wat verhitte vader zich nog wei, hoe door mij geheel belangeloos'in zijn ge zin hulp is verleend gedurende eenige weken, zonder dat mij zelfs daarvoor een woord van dank is gegeven. De Redactie dankend, J. J. WERNER. Iu de twee eerste maanden van dit jaar (Januari en Februari 1933) werd in Duiisch- land ingevoerd voor ca. 400.000 K.G. zelfwer kend waschmiddel, d. i. 1.600.000 pak tot een verkcopswaarde van ca. f 360.000. Dit had 100 Hollandsche arbeiders werk kunnen ge ven, in..... Holland maakt het thans min stens zoo goed, maar 5 cont per pak goed- kooper. Gebruikt toch het uitstekende zelfwerkend waschmiddol ..1. 2. 3;' Nederlandscb fabri kaat en 17Vz cent per pak 20 goedkoo- per dan de dure buitenlandsche producten van gelijke samenstelling. VRIJDAG 14 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Bevestiging van lidmaten. Extra collecte. Nam. 7 uur, Ds. Eikema, H. Avondmaal. Barsingerhorn, geen dienst. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Avondmaal. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Avondm. Valkkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Avondmaal. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Hamilton. Avondmaal. Hippolytushoef, nam. IVi uur, Ds. Van Beek. Avondm. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Bevestiging. Nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Avondmaal. Oudkarspel, nam. 7 uur. Ds. Van Dijk, Avondmaal. Nieuwe Niedorp, nam. 8% uur. Ds. van Dyk. Avondm. Dirkshorn, nm. 7 uur, Ds. De Leeuw. Lijdensmeditatie Noordscharwoude, voorm lö uur, Ds. de Leeuw. Avondmaal. EVANGELISATIE. Schagen, nam 6.45. de heer v. d. Kaaij, van A'dam. VRLJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel, (tegenover Raadhuis) nam. 7 uur, Ds. Ruijs. ZONDAG 16 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Eikema. (Donderdag 20 April, nam. 2.30 uur, Ds. Eikema, Huwelijksinzegening). Barsingerhorn, geen dienst, Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. Oudesluis, voorm, 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, geen dienst. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Julianadorp, voorm 10 uur, de heer Creutzberg, Cand. t, d. H. D. te Hees bij Nijmegen. Huisduinen, geen dienst, Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Bevestiging. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Bloemhoff. Avondm. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Hamilton. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% Uur, Ds. Van Beek. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Zuidscharwoude, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Oudkarspel, voorm. 10 uur. Ds. Van Dijk. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. de Leeuw. Dirkshorn, geen samenkomst, Noordscharwoude, geen samenkomst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Barsingerhorn, voorm 10 uur, Ds R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars, EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer Heeresma van Am sterdam. Collecte. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3*4 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel, nam. 6.45 uur, Ds. J. J. Ruijs. Woensdag middag 4 uur, Kindersamenkomst bij den heer J. Dorst, Westfrieschedijk. Heerhugowaard, geen kindersamenkomst. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer Kraak van Helder. MAANDAG 17 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Avondmaal. Callantsoog, geen dienst. St Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Beves tiging van lidmaten. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer Roscam Abblng. WIELRIJDER AANGEREDEN. In zorgwekkenden toestand opgenomen. De heer J. D.( Wilhel mi napark te Tilburg, reed met zijn auto in de Noordstraat aldaar. Bij het passeeren van twee voor hem uitrijdende voertuigen, reed hij een wielrijder aan, die uit de tegenovergestelde rich ting kwam. De wielrijder, de 34-jarige J. H. E., be kwam een bloedende hoofdwonde en een hersen schudding, terwijl tevens enkele ribben zeer zwaar gekneusd werden. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer door den G.G.D. naar het St. Elisabeth- Ziekenhuis overgebracht. BRUTALE INBREKERS. Echter zonder buit vertrokken. Gisternacht is ingebroken in dc transportkannen fabriek van de Groningsche firma Van Wijl: en Boer- ma, welke haar fabriek heeft te Vries-Zuidlaren. On danks het feit, dat den geheelen nacht ;>o;<?niol in de fabriek is aanwezig geweest, hebben do inbrekers twee groote kasten kunnen openbreken. Zij hebben echter geen buit weten te bemachtigen. Van de da ders is geen spoor ontdekt. ÜIT ONZE OOST De eerste vonnissen van den Zee-krijgsraad Een viertal veroordeellngen. Aneta seint uit Soerabaja: De Zeekrijgsraad ving op 1 April j.1. de behandeling aan van de zaken der dienstweigeraars by de marine. Van deze stonden de eerste vier terecht. nJ. de ma trozen De G., D. en S. en de korp^torpedomaker v. K. De G. werd veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf en ontslag uit den militairen dienst, D. tot vijf maanden gevangenisstraf. S. tot vier maanden gevange nisstraf en Van K. tot tien maanden gevangenisstraf en ontslag uit den militairen dienst. Het verloop der zitting. De Zeekrijgsraad werd gepresideerd door den lu- tenant-kolonel der mariniers C. Dorren, als fiscaal trad op de officier van Administratie le kl. mr. G. H. van DrieL Als verdediger trad op de officier van administratie 2e kl. S. D. Duyverman. Voor den aanvang van de zitting hield de president een redevoering, waar hy de hoop uitsprak, dat de Raad zijn beslissingen zal nemen met warm hart en koel hoofd ..Wij dienen er van bewust te zMn, dat wanneer wy het sentiment laten meespreken, dit funeste gevolgen kan hebben." By de strafoplegging dientonderscheld te worden ge maakt tusschen aanstokers, opruiers, bewuste opstan delingen en domme onberadenen. Bovendien zal de Raad. gesteund door het oordeel der Regeering en door het oordeel van den fiscaal hebben te beslissen over de houding van diegenen, die als meer deren door de gevaarvolle ontknooping werden verrast en of zil datgene gedaan hebben, wat op dat oogenblik hun plicht was. In zijn reciuisitoir belichtte de fiscaal het aandeel van elk der beklaagden. Hij merkte ten aanzien van Van K. op. dat diens ver grijp zeer ernstig was. ondermeer in verband met zijn rang, terwijl ten aanzien van Sch. werd aangevoerd, dat diens vergrijp minder ernstig Is aangezien hij door het voorbeeld van Van K. zeer ten kwade was beïnvloed. Tevens werd zijn zeer jeugdigen leefljtd In aanmerking genomen. Voorts werd ten aanzien van D. opgemerkt, dat diens delict van ongeveer gelHke zwaarte was als van Sch. D. was echter reeds eerder ln Willemsoord tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens dienstweigering. Ten aanzien van De G. werd opgemerkt, dat deze ge heel uit zichzelf tot zbn misdraging Is gekomen, waarbij hfj als motief opgaf: hoe meer menschen ln arrest, hoe lichter de straf en hoe meer kans op Intrekking van de salariskortlnc. De G. was reeds eenmaal tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld wegens ver duistering. Het pleldooL In zyn pleidooi wees de verdediger er op dat deze vonnissen uiterst gewichtig waren, omdat zy rlcht- •moer zouden zyn voor de verdere uitspraken van den Krii^sraad. Hy verklaarde de verdediging na machtiging van den commandant der Zeemacht te hebben aanvaard om twee redenen: lo. omdat hy de verdediging nimmer weigert, In dien hij daartoe voldoende tyd beschikbaar heeft en er geen wettelüke redenen voor verhindering bestaan; 2o. zou by een eventueel hooger beroet) door een be haald soort raadsleden voor het Hof valsche munt ge slagen kunnen worden uit het feit, dat deze menschen zonder raadsman bleven ln het proces In eerste in- 'tantie. Bovendien Is pleiters persoonlyke overtuiging dat een raadsman desgewenscht te allen tyde aanwezig behoort te zyn, al was het slechts om den schyn van onevenwichtige rechtspraak te vermijden. De snelle opeenvolging van 'feiten by de marine re- sumeerend verklaart pleiter dat hierdoor veel vertroe beld 13, wat anders zeer klaar en duldelyk zou zyn. De geweldige hetzecampagne die een belangrijk deel van de pers ontwikkeld heeft na de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën" heeft veler oordeel ver troebeld. Met geweldige wraakgedachten bezield wordt door dc publieke opinie van lederen dienstweigeraar een muiter gemaakt, van lederen schepeling een on betrouwbaar sujet. Daarna nam ple'.tar de vier gevallen afzonderiyk ln beschouwing en bepleitte clementie. De Krygsraad ging daarna ln raadkamer, waarna de uitspraak volgde. Aanbestedingen. Vanwege den directeur-generaal der Zuiderzeewer ken is heden aanbesteed: a. de aanleg van klinkerwegen in secties F. J. K. en M. van de Wienngerraeer over ongeveer 9 K.M. lengte. Het laagst werd ingeschreven door de N V. P. Daal ders, Aann. Bedrijven te Alkmanr voor f41.054. b. de bouw van 10 bruggen in gewapend beton, met bijkomende werken in de Wieringermeer. Laagste inschrijven was Th. Fokkens te Dokkum voor f70.180. c. het verhoogen en daarbij gedeeltelijk omleggen van de waterkeering voor Harlingen, gelegen tus schen de Zuiderkeersluis en het Noorderhavenhoofd met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door H. Broersma, Harlingen voor f32.180; d. het uitvoeren van baggerwerk in de geulen vóór de havens van Nijkerk en Spakenburg (gemeente Bunschoten). Laagste inschrijver was P. Pranger te Anna Pau lowna voor f3.990. Allen moeten het land verlaten. Volgens een door het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken te Nanking ontvangen mede- deeüng, heeft do Mexieaansche regeering aan alle personen van Chineesche nationaliteit gelast, vóór 1 Mei a.s. México te velaten. Het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken heeft, naar Reuter meldt, een zeer krachtig protest aan de Mexieaansche regeering gezonden. De Chineesche gezant te Mexico heeft, medegedeeld, dat in de afgeloopen maanden 300 Chineezen onwet- lig uit den staat Sinaloa zijn gedeporteerd. In de af- icloopen week zijn 15 Chineezen gewelddadig van Culiacan naar Jalisco vervoerd. De gezant heeft hier tegen bij het Mexieaansche ministerie van buitenland sche zaken geprotesteerd. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 770 m.M. Vooruitzichten; Goed weer. Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqztjde E 103. Schagen. (iedtpl. Opticien - Refrartmnift. Het oogonderzoek doen wy gratis. Meer onderwijskrachten in Dnitschland. 1GC0 personen weer in dienst. De Pruisische minister voor onderwijs en eerc- dienst heeft bepaald, dat dc lesroosters weer in den ouden vorm moeten worden opgesteld. Dit betae- kent dat in Pruisen practisch 24.000 lesuren moer moeten worden bezet, waarvoor ongeveer 1000 leer krachten noodig zijn. Daar de „Joodsche en Marxistische elementen" eveneens zullen worden vervangen, is te verwachten, dat nog meer leerkrachten zullen worden tewerkge steld. De diamantslijperijen ln Znld-Afrlka. Een algeheele sluiting. Uit Kaapstad: De vereenlging van diamantjuwe- liers heeft besloten, aldus meldt Reuter, met ingang van 21 April de werkzaamheden in alle Zuid Afri- kaansche diamantslijperijen te staken. Op de bijeen komst van den raad van Zuid Afrikaansche vakver- eenigingen werd hiervan mcdedeeling gedaan door een gedelegeerde van de vereeniging van diamant bewerkers. die het desbetreffende bericht uit Johan- nesburg had ontvangen. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Tengevolge van kortsluiting. Dinsdagavond tegen 10 uur zijn te Donderen, ge meente Vries, twee kapitale boerderijen afgebrand. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting ontstond brand in de boerderij van den heer J. Hoving. Het vuur greep zoo spoedig om zich heen, dat de bewo ners, die zich juist ter ruste hadden hegeven, in nachtgewaad moesten vluchten. Zoowel de inboedel en het vee kwamen in de vlammen om. Tengevolge van den vonkenregen, die zich ver^ spreidde, ontstond kort hierop brand in de boerderij der familie Kalsbeek. Uil dit perceel kon de inboedel nog worden gered. De boerderij brandde echter ge heel af. Overstroominqen in Argentinië. 3000 menschen in gevaar. Uit Buenos Ayres: De rivier Naposta, welke door het Zuiden van de provincie Buenos Ayres str -omt, is buiten haar oevers getreden en heeft groote stuk ken land onder water gezet. Ongeveer 3000 menschen schijnen door het water te zijn ingesloten. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAH GEELCN GEDIPLOMEERD OPTICIEN -REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONOF(?TÓEK GEHEEL* GQATIS AANGESTELD. Onze plaatsgenoot, de heer P. Molenaar is by de Stoomvaart My. „Nederland" aangesteld als drukker zetter. De heer Molenaar vertrekt 19 dezer per Johan van Oldenbarneveld voor zyn eerste reis naar Ned. Oost-Indië. MUZIEKTUEN. Woensdagavond vergaderde de Muziektuincommi3sie ten Raadhulze, onder voorzitterschap van den heer J. SchoorL De notulen van den secretaris, den heer V. v. d. Capel- len en het jaarverslag werden met dank goedgekeurd. Het jaarverslag gewaagde van een gestadigen achter uitgang in ledental en geringer bezoek aan de concer ten, en derhalve een ongunstige finantieele uitkomst. Ingekomen was een schrijven van den heer K. Schou ten, waarby hy bedankte ais lid der Commissie. Den heer Schouten zaJ schrlfteiyk dank worden betuigd voor de vele diensten den Commissie bewezen. Voorts een afwijzende beschikking van den hoofdin specteur om een Verlof A voor den Muziektuin, zoodat geen bier etc. geschonken mag worden. Het verpachten van het buffet was daardoor mislukt. Besloten werd de tusschenkomst van B. en W. In deze voor den Tuin be langrijke aangelegenheid in te roepen. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer Lap. vermeldde een nadeelig saldo van f 171.49. De heeren W. Gorter en C. Roggeveen hadden de be scheiden nagezien en in orde bevonden. Met dank aan den heer Lap werd de rekening go.jgekeurd. Alvorens voor het a.s. seizoen een programma op te stellen, zal vooraf in overleg worden getreden met B. en W. der Gemeente, in verband met een eventu eel risico dor Gemeente voor het nadeeiig saldo en tevens ter bespreking van de kwestie van het Verlof A voor den Tuin. Daarna zal de Commissie spoedig opnieuw verga deren. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2