De ware tactoini toont zich door de eerheid voer liet mensenleven. nos. Ustn! Overspannen Groote heidebrand bij Leende De moeilijkheden in den bloemenhandel Ernstig misdrijf te Echt De gearresteerde burgemeester van Dusseldorp Afschuwelijke misdaad Groote brand in Littauen De haai als verrader Ingezonden Stukken. MIJNH ARDT's Reeds ongeveer 400 4 500 hectaren afgebrand Machteloos tegenover de vuurzee. Donderdagmiddag omstreeks vier uur ls onder Leen de op de Leenderheide een felle brand ontstaan, waar bij het vuur met ongelooflijke snelheid voortwoekerde en op sommige plaatsen zelfs de Belgische grens na derde Omstreeks acht uur 's avonds was reeds een opper vlakte van ongeveer 400 4 500 hectare afgebrand, meestal heide en vliegdennen. Aan het blusschingswerk namen 350 mannen van de werkverschaffing alsmede de bosch- ibrandweer uit de naburige gemeenten, deel. Donderdagavond omstreeks tien uur woedde de brahd nog met groote kracht voort. Het liet zich aanzien, dat het den ganschen nacht zou blijven branden. Vijftig personen zouden den geheelen nacht aan het werk blijven. Donderdagavond stond men nog vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. Tot op dat oogenblik werd er geen huls of boerderij bedreigd. Ondertusschen zijn vele hectaren prachtige bosschen een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. Vermoedelijk ls deze te wijten aan het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer of sigaret. 100 bos tulpen voor 30 cent Men schrijft aan de N.R.Ct.: De noteering voor bloemen ls de laatste dagen aan de bloemenveilingen onrustbarend gedaald. Het zachte voorjaar is daarvan voor een groot deel debet, omdat de bloemen te snel groeien en gelijktijdig in te groote hoe veelheden moeten worden aangevoerd. Hoe snel de prijs daalde en tot welk een laag niveau bleek Woens dag op de speciale vroège-tulpenvelling te 's-Graven zande, waar Coplandtulpen reeds van 30 ets. af per 100 dozijn (bos) noteerden. De goedkoopste bollen noteer den verleden jaar op de droge bollenvellingen 30 ets. per bos. zoodat men gemakkelijk kan berekenen, welke formidabele verliezen ie bollentrekkera te lijden heb ben aan loonen, materiaal etc„ ongeacht dan nog het verlies, dat zij alleen reeds aan de bollen lijden. De no teering voor bloemen loopt aan de veilingen gewoonlijk nog lager dan de groenten en het fruit, omdat voor bloe men geen minimumprijsregeling la vastgesteld. Door onbekenden overvallen. Een doode- lgke steek In den hals toegebracht. De daders nog niet opgespoord. Donderdagmorgen ls te Echt (Limburg) ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 45-jarigen F. T., afkomstig uit Melick, die onder geheimzinnige omstan digheden den dood heeft gevonden. Omtrent deze mishandeling met doodeltfken afloop wordt nog het volgende vernomen: Nader is gebleken, dat de verslagene T. zich Zon dagavond omstreeks 11 uur per flets huiswaarts begaf, na den avond in gezelschap van verschillende personen te hebben doorgebracht in meerdere café's. In de Vlek- kersteeg werd hij overvallen, gestoken en getrapt, waar na de onverlaten het hazenpad komen. Een voorbijgan ger heeft den gewonde in bewusteloozen toestand aan getroffen. De messteek die T. In zijn hals bekomen had, werd eerst niet doodeltjk geacht. Maandagavond werd geadviseerd T. naar het hospi taal te vervderen, doch eer de ziekenauto was aangeko men, was hij reeds gestorven. Meerdere personen wer den door de politie aan een verhoor onderworpen doch tot arrestatie werd tot op heden nog niet overgegaan. Op last der justitie heeft dr. Hulst uit Leiden Woens dag de sectie op het lijk verricht. Hierbij ls inderdaad gebleken, dat T. een doodelljken steek met een mes ln den hals had bekomen. De steek schijnt met een klein, doch zeer scherp voorwerp te zijn toegebracht. Bij den 23-jarigen K. uit Echt, die Maandag nog door T. werd aangewezen als den man,, die hem geslagen had, is een klein zakmes in beslag genomen. Het verder onderzoek ln deze zaak wordt geleid door de marechaussee. RIJWÏELDIEVEN GESNAPT. De bult werd ln Dulschland verkocht De gemeentepolitie van Helmond heeft gister een goede vangst gedaan met de aanhouding van zekere M. S. en J. v. D., belden wonend te Helmond, die ver dacht werden van tal van rijwieldiefstallen. De gestolen karretjes verkochten zij in Duitschland. In samenwerking met de Dultache politie slaagde de Helmondsche recherche er gisteren ln twee nog pas in Helmond gestolen fietsen in Goch op te sporen. De verdachten worden naar Roermond overgebracht. BIJ HET OVERSTEKEN. Dood el Ijk ongeluk bJJ de Woeste Hoeve. Donderdagmiddag omstreeks half een werd te Apel doorn op den Arnhemschenweg ter hoogte van de Woeste Hoeve het zevenjarig dochtertje van den heer D. J. Hulsberg, aldaar woonachtig, door een auto gegrepen en op slag gedood. Volgens ooggetuigen stak het kind plotseling, zonder uit te kijken, den weg over. De auto werd bestuurd door een monteur uit Arnhem. Onder een vrachtauto geraakt. Donderdagmiddag ls te Maassluis vlak bij de ouder lijke woning het vijf-jarig dochtertje van den heer G. van Beest bij het spelen onder een vrachtauto geraakt. Het wiel ging over het hoofd van het kind, dat op slag dood was. De politie stelt een onderzoek ln. In de strafgevangenis opgesloten. De in bewaring gestelde eerste-burgemeester van Dusseldorp, dr. Lehr. en de directeur der spaarbank, dr. Vogt, die verdacht worden gemeentegelden te heb ben verduisterd, zjjn Donderdagmiddag in de strafge vangenis te Dusseldorp-Derendorp opgesloten. De gemeente zou van een en ander een schadepost van enkele millioenen hebben. Er liepen reeds gerulmen tijd geruchten over malver saties maar tot dusver had niemand daar veel waarde aan gehecht Oberkircher heeft zich ln het stadhuis opgehangen. De tweede burgemeester Reuter ia geschorst. Zijn sa laris wordt voorlooplg Ingehouden. Hij wordt verdacht belangrijke bescheiden, die op de zaak betrekking heb ben, te hebben verdonkeremaand. Jonge vrouw aangevallen. Te Purley Oaks bij Croydon en Londen is een af schuwelijke misdaad gepleegd. Een 19-jarige win keljuffrouw is vlak bij haar huis door een man aange vallen, die haar een lap chloroform onder den neuj duwde en haar half bewusteloos in een auto wierp- Toen zij benkwam, lag zij in en droge sloot in een bosch, dat zij toevallig herkende als het bosch van Chipstead. Zij liep eenigen tijd hulpeloos rond en kwam ten slotte terecht op het politiebureau van Chipstead, waar zij zoo goed en zoo kwaad mogelijk vertelde, wat haar was overkomen. De politie waar schuwde de politie van Croydon en deze de familie, waarop een agent uit Croydon en haar verloofde het meisje afhaalden en naar huis brachten. Daar zij ziek en ontdaan was, ontbood men den dokter, die haar dadelijk naar het ziekenhuis liet overbrengen. Daar verviel zij in een staat van halve bewusteloos heid en is zij tenslotte overleden onder verschijnselen die het vermoeden wettigen, dat zij vergiftigd is. In haar halve bewusteloosheid vloog zij telkens overeind, maakte afwerende gebaren en riep uii: „Die vreeselijke man, die vreeselijke man-'. Uit schrammen in haar gezicht en uit haar verscheurde kleeren blijkt, dat zij zich krachtig tegen haar aan rander verweerd heeft. In de oogenblikken, dat zij ten volle bij haar bewustzijn was, kon zij zich ech ter niets van wat met haai gebeurd was, herinneren. Een sectie zal moeten uitmaken, of zij inderdaad vergiftigd is. De politie meent uit haar uitlatingen een behoorlijk signalement van den dader te hebben verkregen. Geheele stad bedreigd. Reeds een groot gedeelte plat gebrand. De in Noord Littauen (in het district Schaulen) ge legen stad Lygumai, staat sinds Woensdagmiddag in brand. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten waren tot drie uur vanmiddag van de 135 woonhui zen, voor het overgrooto deel opgetrokken uit hout, bijna de helft in de asch gelegd. De brandweer uit Lygumai en alle omliggende plaatsen stond machteloos tegenover de vuurzee. Gevreesd wordt dat de geheele plaats een prooi der vlammen zal worden, daar bijna alle hüizen reeds door het vuur zijn aangetast. Daar ook de telefoon- en telegraaflijnen gestoord zijn, komen berichten betreffende den brand slechts met groote vertraging binnen. De brand bedwongen. Bijna 100 gebou wen in vlammen opgegaan. Nader wordt vernomen: De politie deelt mede, dat de brand te Lygumai te gen zes uur Donderdagavond was bedwongen. 45 woonhuizen, 40 bedrijfsgebouwen, de pastorie en de volksschool zijn tot den grond toe afgebrand. De kerk kon behouden blijven. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners der verbrande huizen zoo goed als niets konden redden. Men vermoedt dat de brand is ontstaan in een schoorsteen. Meer dan 200 families zijn dakloos geworden. Japansche clandestiene vlsschery. De Japansche visscher Kabenaka Uehara bevond zich aan boord va nde Maral Boto, een van de vijf Japansche scheepjes, die ln den Kangean Archipel vlschvangst uitoefenden. Op een avond ln Februari, toen de scheepjes in de burt van Soemba lagen, wilde Uehara na het werk een bad in zee gaan nemen, maar hij was nauwelijks ln het water gesprongen, toen hij door een haai werd aange vallen. Hij kreeg een fllnken beet ln het rechterbeen, maar wist zijn schip te bereiken vóór het dier hem meer letsel kon toebrengen. Eerst poogde hij de wond zelf te genezen, doch toen deze na drie dagen zoozeer verergerd was. dat hij he vige pijn leed, besloot bU naar Soerabaja te gaan, en door een anderen Japanner geholpen, bereikte hg de G. B. Z., waar hij nog steeds wordt verpleegd. Het geval vestigde echter de aandacht der politie op de Japansche scheepjes De politie wilde weten of de Japanners vergunning van den Commandant van de Zeemacht hadden om ln den Kangean-Archlpel te vis- schen. De Landrechter te Soemenep, tot wiens jurisdic tie deze archipel behoort, kreeg kennis van de zaak, en nu zal Kaberaka Uehara, die voor de verantwoorde lijke leider van het bedrijf wordt aangezien, zich voor dien rechter moeten verantwoorden. Aanvankelijk ontkende hij de leider te zijn, maar tijdens het gehouden verhoor, erkende hij de leider te zijn, maar wierp alle verantwoordelijkheid van zich af door te verklaren, dat hij ln opdracht van een te Ba tavia gevestigde Japansche visscherij-maatschappij, het bedrijf ln den Kangean Archipel uitoefende. Of de door hem genoemde maatschappij vergunning had om in bedoelde wateren te visschen, wist hij niet De Landrechter zal dat echter wel weten uit te zoeken, maar het is bijna zeker, dat het bedrijf clandestien werd uitgeoefend. Het komt meermalen voor, dat Japansche trawlers en andere visschersschepen zonder vergunning ln Indische territoriale wateren visschen, zonder dat het gelukt ze aan te houden. De man ls bijna geheel hersteld. GEVECHT TUSSCHEN COMMUNISTEN EN FASCISTEN TE LUIK. Te Luik heeft een groep communisten een betooging gehouden voor het lokaal van de fascistische Legion Nationale. De communisten, die vrij talrijk waren en „Weg met het leger, leve de Internationale" schreeuw den. maakten ook aanstalten om het gebouw stormen derhand in te nemen. Ze werden echter op pistoolscho ten onthaald. De fascisten en de communisten geraak ten vervolgens handgemeen op den openbaren weg, maar de politie wist tenslotte een einde aan het relle tje te maken. Verscheidene communisten, die verwon dingen opliepen, werden door hun kameraden wegge bracht BRAND IN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT VOOR VROUWEN. De patiënten met groote moeite gered. Een zware brand heeft Donderdag het grootste ge deelte van het krankzinnigengesticht voor vrouwen, Bethanie, te Breoht in de Antwerpsche Kempen ver woest Met groote moeite slaagde men erin de zieken in veiligheid te brengen. Een Fransoh klooster-zuster, die daar eveneens werd verpleegd, is echter ontsnapt en in de vuurpoel gesprongen. Men heeft later, nadat de Antwerpsohe brandweer de vlammen had gedoofd, haar verkoold lijk onder het puin teruggevonden. ANNA PAULOWNA, April 1933. Waarde Annapoloneezen Bloembol kweekers van Breezand, Aan wat ik nu moest vernemen Heb ik gruwelijk het land. Kijk als goeie Nederlander Ben ik trotsch op uw talent 'k Vind het fijn dat heel de wereld Uw product als 't best' erkent 't Spreekt vanzelf, zoo moet het blijven, Daarom ls het kweekersplicht Dat hjj saam met zijn collega's Daarop d'aandacht houdt gericht, Waaraan ik dan zoo het land heb? Wel ik hoorde deze klacht: „Door nog menig kweeker wordt de Vuurbestrijdlng slecht betracht" Door bloemen ln de sloot te werpen Scheppen ze gelegenheid Voor het vuur zich te verbreiden En dat vuur Juist wilt gij kwijt 'k Vraag U vrienden: maakt zoo'n kweeker Het nou niet wat al te bont? Volgens mij ls zulk een kweeker Kweeker van den kouwen grond. Die zoo handelt doet drie dingen: Werkt zichzelf plus vakgenoot Met zijn afgesneden bloemen Van den wal af ln den sloot W. U'T DE OMGEVING W IERINGER WAARD Donderdagavond vergaderde de afdeeling Wlerln- gerwaard van Het Witte Kruis, onder leiding van den heer C. Haringhulzen. Voorzitter heette ln het bijzonder welkom den heer D. Sleutel, die weer als geheel hersteld aanwezig was. Ingekomen is een circulaire betreffende de Emma- bloem. Het gewone aantal is weer besteld. Van den heer R. Breed is een schrijven ontvangen, waarbij deze mededeelt, dat hij een brancard heeft aan geschaft voor ziekenvervoer van d i e patenten, welke voor rekening van het Witte Kruis naar een ziekenhuis gaan. Wanneer hij alle patiënten krijgt, wil hij 't voor f 10 per rit doen. Het Bestuur heeft deze zaak bespro ken en ls van meening dat een brancard in voorkomen de gevallen zeer nuttig is en stelt voor om aan het ver zoek tegemoet te komen. De heer Peereboom gaf gaarne toe, dat een brancard bij ernstige gevallen beter is dan een gewone luxe auto, doch wijst er tevens op, dat de patiënten, wanneer ze in zijn wagen liggen, minstens even goed en ln enkele ge vallen nog beter liggen. Na nog enkele besprekingen wordt bsloten om het voorlooplg voor een jaar aan Breed op te dragen. Uit het jaarverslag hebben we aangeteekend, dat het ledental 313 bedraagt, benevens drie zedelijke lichamen. Er werd flink gebruik gemaakt van 't mate riaal. Aan 110 personen werden 101 artikelen in bruik leen afgegeven. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren C. van Zandwijk en W. Peereboom, was in orde bevonden. Laatstgenoemde deelde mede, dat de ontvangsten, met inbegrip van f 100.41 saldo vorig jaar hadden bedragen f 598.30, uitgaven f 513.22, zoodat het saldo bedroeg f 85.08. De rekening werd onder dank vastgesteld. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren D. Sleu tel (herkiesbaar), A. K. Kaan en C. R. Blaauboer. De heer Sleutel wordt herkozen, terwijl gekozen worden de heeren S. Sieswerda en W. Peereboom. De heer Haring huizen bracht verslag uit van de gehouden algemeen e vergadering. Dan zelde voorzitter, dat hij in zijn hoedanigheid van Burgemeester een circulaire heeft ontvangen van den Minister van Blnnenl. 2Jaken inzake de Ziekte van Weil. Verschillende wenken worden daarbij gegeven om bij zweminrichtingen maatregelen te treffen tegen het aan wezig zijn van ratten, en dat geen voedselresten daar bereikbaar zijn. Dan wijst Voorzitter nog op het feit, dat de artikelen uit het magazijn niet altijd op tijd worden terugge bracht. Voortaan zal bij alles een circulaire worden afgegeven, waarbij gewezen wordt op zindelijke behan delingen en tijdige terugbezorging. De secretaris doet nog eenige mededeelingen over de begrooting, welke sluit op een bedrag van f 561.08. De heer Sieswerda zou gaarne de verkoop van het Emmabloempje op a.s. Dinsdag bepaald zien. Wordt goedgevonden. De heer Nieuweboer merkte op, dat hij reeds 4 jaar lid is en nu voor de eerste maal een convocatie heeft ontvangen. Toegelicht werd, dat dit dan een abuis van den bode ls geweest. Hierna sluiting. WINKEL Donderdagavond sprak voor da afdeeling Winkel der S.D.A.P., de heer Theo Tijssen van Amsterdam, over het onderwerp: „Waar het om gaat" ln de tooneelzaal van den heer R. Laan. De opkomst was gering. Medewerking werd verleend door de Arbeiders-zang- vereeniging „Pieter Jelles", die, na de opening door den voorzitter enkele van haar strijdliederen zong. Waar het om gaat bij de aanstaande Kamerverkie zing, waarom is de Tweede Kamer ontbonden, wie weet het. Gebruik ls dat dit gesphledt, wanneer een of ander belangrijk wetsvoorstel niet tot stand kon komen, om dat er geen overeenstemming meer ls tusschen kabinet en de Kamer, doch dit was niet het geval, het ging over het al of niet ophoffen van een rechtbank, een aangelegenheid waaraan niemand meer denkt. Dan wordt de leuze aangegeven en tracht men de massa wijs te maken, dat het gaat om een krachtige regeering van mannen, die de orde zullen handhaven. Een regeering van sterke mannen en verschillende mannen hebben zich reeds als zoodanig aangemeld, als een Colijn, Marchant, Westerman, enz. Men maakt zich ongerust over de veiligheid en maakt gretig gebruik van het gebeurde met „de Zeven Provinciën" om te kunnen zeggen, daar heb je het nu al en de menschen aan het hoofdschudden te maken. En achtereenvolgens beschouwende die sterke mannen, is daarvan niet veel te verwachten. Er werd heelemaal een afzonderlijke partij opgericht voor het handhaven dier orde, die juist het grootste politieke bederf in 'zich houdt, als no. 1 van de lijst-Generaal Snijders nu reeds vooruit zegt, een benoeming toch niet aan te nemen. en Het gaat ergens anders over. Het gaat bij de S.D.A.P, over de vraag: hoe is het afgeloopen bewind geweest, moeten we dit handhaven of niet? En dan ziet men, dat deze regeering is geweest voortdurend een den ar beidersklasse vijandige regeering. De geheele periode door ziet men een vijandige hou ding tegenover de kleine man en een beschermende tegenover de groote man. Uitvoerig schetst spr. dit aan de hand van de ge volgde belastlngpolitiek, verhooging van indirecte be lastingen, op verbruiksartikelen, waardoor de groote massa wordt getroffen, tot een gelijk bedrag als de gegoede klasse. Kan er verlaging komen, dan wordt de groote man.ontlast en de kleine blijft bezwaard. Ontduiken van belasting kost de staat ongeveer f 200.000.000 per Jaar, en wie doet dat? de kleine man kan niet veel ontduiken, zijn werkgever is ver plicht opgave der loonen te verstrekken, van ambtena ren, onderwijzers, enz., is tot de laatste cent bekend, en wordt openlijk vermeld, maar wenscht de belasting ambtenaar zich op de hoogte te stellen van het juiste inkomen der rijken dan stuit dit af op het bankge heim, dat dus wel de grooten beschermt. De verschillende steunregelingen, tarweboeren b.v. worden gesteund, goed, maar wie betaalt, de brood- etende massa want van die tarwe moet een zeker per centage vermalen worden en de broodprijzen worden verhoogd en de broodetende massa, de kleine man, be taalt. De zulvelboeren worden gesteund, goed, maar wie be taalt, de margarineverbruikers, want van die boter moet een zeker percentage in de margarine worden ver werkt en deze stijgt enorm in prijs. De margarine- etende massa, is weer de kleine man, die betaalt. Werkloozensteun, loon in werkverschaffing, 't is al evenzoo en van op redelijke wijze in het onderhoud te kunnen voorzien, is geen sprake van en een in die richting ingediende motie kon de regeering niet aan vaarden. Het rapport-Weiter ademt eveneens in zijn ver door gevoerde bezuinigingen een houding, vijandig tegen over den arbeider, en ln de onderwijsbezulnlgingen worden getroffen, juist die onderwijsinstellingen als la ger- en vakonderwijs, welke de arbeider en 't arbeiders kind niet missen kan. Het nog steeds niet verzorgen van de Ouden van Dagen en daarnaast de groote royaliteit voor marine en leger, dat is alles oorzaak, dat getracht moet worden deze arbeldersvijandige regeering te doen vervangen door een andere. De S.D.A.P. strijdt daarbij voor het belang van de arbeidersklasse, niet uit eenzijdigheid, maar omdat het arbeidersbelang een algemeen belang is. Aan dezen strijd mede te werken, voert tot een betere Maatschappij, waar de productie zal zijn geregeld naar de behoefte, waar geen verschil van klasse meer zal zijn en met een krachtig woord van opwekking om daaraan mede te werken, eindigt spreker zijn rede. Daarna werden nog enkele vragen gesteld, en door den spreker beantwoord. Blijkens de thans bekend gemaakte verdeeling der bevolking over de verschillende godsdienstige gezinten blijkt dat in deze gemeente behooren 1300 inwoners tot de NecL Herv. kerk, 112 tot de Doopsgezinde, 68 tot de Roomsch Katholieke. 23 tot de Gereformeerde, en 8 tot andere kerkgenootschappen, terwijl 284 personen tot geen kerkgenootschap behooren. Nerveus, Onrustig en Slapeloos. Gebruik hiertegen de Ze n u w- stillende en Zenuwsterkende ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. ZIJ P E T ZAND. Tweeden Paaschd&g a.s. zal de Noordhollandsche Ci nema van Noordscharwoude weder een pracht voorstel ling geven in de zaal van Schrieken, bestaande uit de nieuwste geluidsfilms. Als hoofdnummer staat op het programma „Het signaal in den storm", een prima pro duct van de Paramount. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 7 tot en met 13 April. Geboren: Huite, zoon van Gerrit Hobma en Tjietske Lendemeijer; Reinier Jacobus, zoon van Lourens Schil der en Everdina Anna Tromp; Sla, dochter Willem Oele en Cornelia Bakker. Ondertrouwd: Jaoobus de Jong, 24 jaar, kruidenier, te Warmenhulzen en Grietje Meijer, 21 jaar. zonder be roep, te Zijpe; Jan Blom, 24 jaar, landbouwer en Maar- tje Boontjes, 22 Jaar, zonder beroep, belden te Zijpe. Gerardus Johannes Mulder. 24 jaar, landarbeider te Sint Maarten en Jacoba Metselaar, 22 jaar, zonder be roep te Beemster; Johannes Schotten, 24 jaar, badman te Bergen en Adriana Cornelia Hommert, 21 jaar, zon der beroep te Zijpe. GetrouwdGeene. Overleden: Jacob Schilder, 70 jaar, weduwnaar van Katrina Bruin; Jacob Honigh, 74 jaar, ongehuwd.. HAREN KARSPEL DIRKSHORN. De heer L. van der Oord, sinds 47 jaar machinist van de stoommachine en bedienaar van den grooten wind- motor gedurende verschelden# jaren, beiden in den pol der Sehagerwaard, heeft thans op 72-jarigen leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking ont vangen. In zijn plaats is benoemd de heer P. Smit aldaar, reeds vele jaren stoker en assistent van den machinist. Hopen we, dat bovengenoemde oude heer nog menig jaartje van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. ANNA PAULOWNA GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: C. Ruyter en gezin van Medemblik; J. Blankman en gezin van Chicago (Amerika). Vertrokken: P. v. d. Stelt naar Sassenheim; A. Ja ger naar Opsterland; P. Smit naar Bergen; W. Bleys naar Edam; A. C. SchenkSipman naar Barslngerhorn Wed, G. A. J. Wijnands en gezin naar Amsterdam; H. v. d. Flier en gezin naar Zijpe. Burgerlijke Stand: Geboren: Nelly. dochter van Th. de Klerk en J. van Dalen; Cornelia Christina, dochter van P. C. Duine- veld en I. M. Bemelman; Cornelia Elizabeth, dochter van H. J. A. Rooyakkera en M. M. van Grieken; Cor- nelis, zoon van M. J. Rozenbroek en H. M. Zomerdijk; Folkert, zoon van J. Waterdrinker en J. Schermer; Cor- nelis, zoor. van J. Groet en C. Kaaij. Overleden: H. Pennekamp, oud 69 jaar. POLITIE. Gevonden: een trekschaaf; een portemonnaieeen zak kippenvoer; een zilveren broche; een jongensjasje; een gebit (bovenkaak). BREEZAND. Openstelling brug. Nog juist voor de Paasdhdagen, waarop we in ver band met de bloeiende velden, een druk verkeer ver wachten, is de geheel vernieuwde brug over de Zand- vaart in den N. Molenvaartsweg opengesteld. In het bijzonder is de oprit vanaf de Zandvaart veel verbeterd, zoodat, mede door de verbreeding van de brug, het ne men van deze eertijds zoo lastige bocht, thans geen moeilijkheden meer oplevert.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15