VERKEERSONGEVALLEN MET DE PAASCHDAGEN Nagedachtenis van Willem van Oranje. DE JOODSCHE VLUCHTELINGEN UIT DUITSCHLAND Splitsing in de Engelsche arbeiderspartij Spaansch vliegtuig neergestort Paaschzondag te Rome. Mandsjoekwo-regiment aan het muiten geslagen DE CENTRALE STIERENKEURING TE ALKMAAR OP 21 APRIL A.S. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELCN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGfN. oogonormock geheel* gratis. Ernstig anto-ongeluk bij Rheden Nationale Volkshulde te Delft. 25 a 30.000 menschen op de been. De rede van Drs. H. Brugmans verboden. Vlamingen geven uiting aan bun gevoelens door het zingen van den Vlaamschen Leeuw! (Zie ook de foto-pagina in dit nummer). Delft. Paaschmaaradag. Delft was vandaag in ware feesttooi ter ontvangst van de vele duizenden, die daar de nagedachtenis van Willem den Zwijger kwamen eeren bij de gelegenheid van de herdenking van zijn 400sten geboortedag. Langs de grachten wapperden van bijna alle hulzen de nationale driekleur, het Oranje zag men overal. Om tien uur stoomde de eerste extra-trein, n.1. uit de richting Vlissingen, het station binnen, waar uitgebrei de maatregelen waren getroffen voor een geregeld ver werken van de talrijke reizigers. Langs 'n extra^uitgang kon men de perrons verlaten. Trein na trein reed met korte tusschenpoozen Delft binnen. Uit de richting Am sterdam kwamen vier extra-treinen, uit Vlissingen en Rotterdam zes. Daarbij moeten gevoegd worden de elf voortreinen, die den gewonen dienst aanvulden, zoodat na 10 uur een voortdurende menschenstroom het Sta tionsplein verliet en de binnenstad vulde. Het werd een glorieuse entrée in de Prinsestad, waar over de zon vroolijke stralen uitgoot. Vooral tegen 12 uur stroomden duizenden en duizenden deelnemers de stad binnen. De opstelling van de groepen uit alle oorden van ons land vlotte uitstekend. Op de Markt bevonden zich on geveer 10.000 en verder op de Nieuwe Langedijk onge veer 12.000 en op het ijsclub-terrein 2000 bezoekers. In totaal kan het aantal deelnemers op 25 a 30.000 worden geschat. Het is niet doenlijk een opsomming te geven van het aantal organisaties of vereenigingen. die tegenwoordig waren. In het geheel was hun aantal ongeveer 300. Opvallend was het groote aantal Vlamingen, dat naar Delft was gekomen. Hun aantal kan zeker op 2000 worden geschat. Er waren o.m. de Blaauwvoeters uit Gent, Brugge, enz., die tal van van vaandels en vlaggen meevoerden. Er waren eveneens velef Zuid-Afrikaners. De kerkherdenking. Precies te één uur ving in de Nieuwe Kerk, waarin zich pl.m. 3000 genoodlgden bevonden, de herdenkings plechtigheid aan. Nadat de organist der kerk, de heer J. H. Storm, het „dankt nu allen God" had ten gehoore gebracht, hield Ds. Stam zijn rede. De heer Bram v. d. Stap zong hierna „Neerland en Oranje', waarna de heer F. J. J. Besier, voorzitter van het Wilhelmus van Nassouwen Comité, namens dit co mité een krans van lelies en seringen op het praalgraf van Willem den Zwijger legde. Op de linten, In „Oranje, Blanje, Bleu" stonden de woorden: „De Kinderen van Uw volk." Nadat de heer v. d. Stap „Mijn schild ende Betrou wen" had gezongen, werd dit door allen overgenomen. De plechtigheid in de Kerk was hiermee beëindigd, waarna op het Marktplein, de heer Generaal C. J. S n ij ders een rede hield, gevolgd door een rede van den heer Anton van Duinkerken. Na deze rede hief een groep Vlamingen „De Vlaam- sche Leeuw" aan, dat aanstonds werd overstemd door het Wilhelmus. Hierna werd mededeeling gedaan van het verbod door de Radiocontrolecommissie en den burgemeester van Delft van den rede, welke de heer H. Brugmans zou houden. Opnieuw poogden de Vlamingen den Vlaamschen Leeuw in te zetten, welke weer door het Wilhelmus werd overstemd. Het uitspreken van de rede van dhr. Brugmans is verboden door de Radio-omroepcontrolecommlssie „op grond van gevaar voor de openbare orde en van wette lijke voorschriften" en door den burgemeester van Delft „op grond van haar propagandistisch socialistische strekking." Vervolgens spraken Prof. Dr. Gerretson en Dr A. Ja cobs. Plechtig werd daarna de eed van trouw afgelegd, zooals hij te voren door ds. J, D. Domela Nieuwenhuls Nijegaard waa weergegeven. Spontaan werd hierop het Wilhelmus gezongen. Te drie uur kon met het défilé worden aangevangen. Tevoren onthulden Magda de Grood. dochter van professor de Grood te Gent en Mej. M. J. Oudendijk van het Algemeen Nederlandsch Ver bond. de gedenksteen, welke terzijde van den ingang der Nieuwe Kerk is aangebracht. De gedenksteen, ont worpen door den beeldhouwer Etiennex, la in zandsteen uitgevoerd en bevat de volgende inscriptie. Op 17 April 1933 beleden vele kinderen van Uw volk den volgenden eed: „Wij heffen hart en handen „Voor 't heil der Nederlanden „En zweren vast den eed „Tot dood beproefde trouwe „Wilhelmus van Nassouwe, „Met U te staan gereed. Tal van kransen en andere bloemstukken werden op den gedenksteen neergelegd. Het défilé had een zeer vlot verloop, waarbij het opviel, dat vele malen door de Vlamingen den Vlaam schen Leeuw werd gezongen. Omstreeks zes uur pas seerden de laatste deelnemers het kerkgebouw. In de stad verdrongen de menschen zich naar de parkeer plaatsen en treinen en eerst in den avond verlieten de laatste deelnemers aan deze welgeslaagde volkshulde de Prinsestad. Ongevallen. Naar wij vernemen hebben de verschillende hulppos ten van Roode Kruis enz. ongeveer twintig personen moeten behandelen, die door flauwtes waren getroffen of in het nauw waren geraakt. Bij een aanrijding op den Rotterdamschen Weg werd een persoon gewond, die naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ernstig mishandeld ln Amsterdamsch Zie kenhuis opgenomen. Gedurende de Paaschdagen zijn opnieuw tal van Joodsche vluchtelingen uit Duitschland over de Neder- landsche grens uitgeweken, omdat zij mishandeling vreesden en ln tal van gevallen reeds meer of minder ernstige mishandelingen hadden ondergaan. Maandagavond had een medewerker van het pers bureau Vaz Dias een onderhoud met één hunner, die te Amsterdam ls aangekomen in zoodanigen toestand, dat hij zitten, staan noch loopen kon en terstond in het Nieuw Israëlitisch Ziekenhuis aan de Nieuwe Keizers gracht moest worden opgenomen. De betrokkene is voorganger van een kleine gemeen te van orthodoxe Poolsche Joden te Gelsenkirchen. Tal van leden dezer gemeente wonen reeds dertig en veer tig jaren in Duitschland en hun kinderen en kleinkin deren, die voor een groot deel eveneens lid der ge meente zijn. hebben in vele gevallen de Duitsche na tionaliteit. Zaterdagavond tegen zeven uur bevond de betrokkene zich met tien andere leden der gemeente, waarbij mannen van zestig en zeventig iaar. om het avondgebed te lezen, toen een twintigtal S.S.-lieden de svnagoge binnendrong en van den voorganger uitleve ring van alle aawezigp wapens eischten. Toen de voor ganger verklaarde, dat niemand wapens ln zijn bezit had en dat zulks ook met het oog on den Sabbath niet geoorloofd zou zijn, werd naar de geheime panieren ge vraagd, en toen men verklaarde, ook deze niet te be zitten, werden alle aanwezigen door twee S.S.-beambten in burger gefouilleerd, waarna zü twee aan twee in het gelid werden geschaard en begeleid door de S5.-man- nen door de geheele stad moesten marcheeren, om ten slotte In een S.S.-gebouw te worden gebracht, waar zU onder gescheld en bedreigingen de voorganger kreeg eenige malen hevige oorvijgen met het gezicht tegen een muur werden geDlaatst en met de handen omhoog gedurende twintig minuten diepe kniebuigingen moesten maken. Toen de oudste arrestanten teekenen van uit putting gaven en de voorganger het waagde, nogmaals te protesteeren, werd hij op een schuinstaanden ladder gelegd, waarbij hem werd medegedeeld, dat hij vijf stokslagen zou krijgen, omdat hij vijf jaar in Duitsch land had gewoond. Bij den vierden slag, die met een lange eikenhouten stok werd toegediend, liet hij zich van den ladder afglijden, waarbij hij met een gummi knuppel zoodanig werd bewerkt, dat hij verdoofd bleef liggen. De geneesheer-directeur van het Nw. Isr. Zie kenhuis toonde ons de verwondingen en de sporen dér mishandelingen en bevestigde, dat de patiënt, toen hij gisteren in het ziekenhuis aankwam, zich nauwelijks kp" bewegen en nauwelijks eenige aanraking kon velen. Toen hij weer tot bewustzijn kwam. werd hij voor een S.S.-beambte geleid, die hem een verklaring ter fceeke- nlng voorlegde, waarin hij erkende, dat hij door een Auto bij een botsing eenige malen over den kop geslagen. Rh eden, 17 April. Tweeden Paaschdag. des mid dags te circa kwart voor twee wilde de twoseater, be stuurd door den heer A. A. Levy te Amsterdam, met een snelheid van circa 80 K.M., een voor hem rijdend voertuig inhalen op den Rijksweg te Rheden, ter hoogte van de Groene Straat. Omdat aan de andere zijde ook een auto aankwam, remde de heer L. Een hem volgende eveneens 80 K.M. rijdende zesper- soonsauto uit Enschede die hierop niet verdacht was, reed de twoseater van achteren aan, waardoor deze eenige malen over den kop sloeg en met de wielen ln de lucht bleef liggen. De heer L. en zijn verloofde, mej. B. Pfeffer, werdeD er met veel moeite onder vandaan gehaald. De heer L. heeft een arm gebroken, mej. Pfeffer, kreeg een ernstige schedelbreuk. Haar toestand is zor gelijk. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Velp ver voerd. De auto uit Enschede, bestuurd door den 18-jarigen W. de Lange, is tegen een boom gevlogen, en geheel vernield. De bestuurder en drie inzittenden werden gewond. Wrakstukken van de beide wagens zijn in beslag ge nomen. Botsing tusschen anto en motorrijwiel. Doodelyk ongeluk in de hoofdstad. Op den hoek van de Llnaeusstraat en Oosterpark te Amsterdam heeft 2den Paaschdag een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een 48-jarige motorrijder, die uit de richting Mauritskade kwam, is in botsing gekomen met een auto, die uit het Oosterpark kwam en in de richting Mauritskade zou gaan. Deze auto, komende van rechts, had dus de voorrang en de motorrijder had de auto moeten laten passeeren. Vermoedelijk heeft deze man, Tukker genaamd, niet tijdig kunnen remmen en is in volle vaart tegen de auto opgereden. Hij werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Toen de ziekenauto van den geneeskundigen dienst kwam om hem te vervoeren, was hij reeds overleden. De auto had eenige materieele schade. 32 dooden in Frankrijk. Bij verkeersongelukken tijdens de Paasch dagen. 32 personen zijn in Frankrijk bij verkeersongelukken om het leven gekomen. 60 personen moesten in zieken huizen worden opgenomen. De ernstigste ongelukken hebben plaats gehad ln de buurt van Marseille en Lyon. Bij Aix-en-Province (niet ver van Marseille) zijn twee auto's in volle vaart tegen elkander opgebotst. De inzittende van een der wagens, een jeugdig paar met een kindje van negen maanden, werden op slag gedood. In de buurt van Sexsel (bij Lyon) Is een automobiel in de rivier gereden, waarbij twee personen om het leven kwamen. Slechts de eigenaar van de auto kon zich zwemmende redden In Engeland 10 dooden. 2Jondagavond waren uit verschillende plaatsen in En geland berichten ontvangen betreffende ongelukken, welke gedurende het wekend hebben plaats gehad. 10 personen zijn gedcod en zeer velen zijn gewond. Auto door trein gegrepen. Twee dooden, vier gewonden. Munchen, 17 April (V.D.). Paaschzondag is in de buurt van Munchen een auto door een trein gegre pen op een door de politie afgezetten spoorwegover gang. De auto, een driewïelige bestelwagen, behoorde toe aan een fruithandelaar uit Munchen. Boven op het wagentje hadden vijf personen plaats genomen, terwijl de eigenaar chaufferde. De bestuurder en een vrouw ■werden gedood, terwijl de overige „passagiers" min of meer ernstig werden gewond. De onafhankelyken scharen zich aan de zijde der communisten. Londen. 17 April (V.D.) Het jaarcongres der On afhankelijke Labourpartij heeft een voorstel goedge keurd om toenadering te zoeken tot de communistische Internationale, met de bedoeling samen te werken, evenwel niet om zich er bij aan te sluiten. De voorsteller Warbey zeide, dat er geen hoop meer op bestaat samen te werken met de Arbeiderspartij en de Socialistische Internationale, daar de Onafhankelijke Arbeiderspartij (LL.P.) zich thans een revolutionnaire partij verklaart, welke voor altijd breekt met de oude democratie en derzelver absurde dogma's. De resolutie werd aangenomen met 85 tegen 79 stemmen. Tijdens een vliegfeest. Drie dooden. Ma d r i d, 16 April (V.D.) Ter gelegenheid van den tweeden verjaardag van het uitroepen van de Spaansche Republiek heeft Zaterdag een aantal feestelijkheden plaats gehad. Hierbij werden ook groote demonstratie vluchten gehouden. Een der vliegtuigen is plotseling neergestort toen het zloh juist boven een straat van het centrum van Ma drid bevond. Het vliegtuig viel op een huis, dat in brand vloog. Twee vrouwen werden gedood; ook de waarnemer uit het vliegtuig kwam om het leven. De vlieger kon zich met een parachute redden. Gestrand schip door zeeroovers overvallen. Het schip verdwenen. Hongkong, 17 April (V.D.) Chineesóhe zeeroo vers hebben Maandagochtend in de buurt van het Por- tugeesche eiland Macao een gestrand schip der Chinee- sche douane overvallen en de bezetting overrompeld. De beide Engelsche officieren Baldwin en Pearce en een Ohlneesche machinist werden gedood en eenige matro zen werden gewond. De nasporingen zijn tot nu toe zon der resultaat gebleven, daar het schip verdwenen is.. Waarschijnlijk hebben de roovera het schip wegge sleept. Groote Inbraak bij Brenninkmeyer. Drie afdeellngen Inbrekers aan het werk. B e r 1 ij n, 17 April (V.D.). In het warenhuis van C. en A. Brenninkmeyer zijn, volgens een bericht van de „Montag Morgen" drie afdeellngen Inbrekers bin nengedrongen. Zij hebben in totaal een buit gemaakt ter waarde van 60 tot 80.000 Mark. Deze geweldige in braak werd ontdekt door het feit. dat een vensterruit in de gevel aan de nieuwe Friedrichstrasse gebroken was. Toen agenten van politie met den chef van het warenhuis het groote complex betraden, ontdekten zij sporen van nog twee benden. Op de tweede verdieping was een poging gedaan om de brandkast open te bre ken. terwijl op de eerste en tweede verdieping een blijk baar andere bende alle kleeren, mantels en blouses had geroofd. De plechtige mis in de St. Pieter. Zondagmorgen heeft Z.H. de Paus in de kerk van de St. Pieter de plechtige Mis gecelebreerd. Deze plechtig heid had sinds 1870 niet meer plaats gehad. Meer dan 15.000 geloovigen waren in de Basiliek aanwezig. Onder hen waren de leden van het Corps Diplomatique. de Zwitsersche Bondspresident Motta, de Duitsche vlce- kanseller en mevrouw Von Papen, de Oostenrijksche Bondskanselier Dolfuss, de ex-koning van Griekenland en vele andere autorlte'ten. Toen Z.H. de Paus zich ver toonde werd hij luide toegejuicht. Na de plechtige mis heeft Z.H. de Paus zijn zegen urbi et orbi g-geven, zoo als in 1870 voor het laatst wa- geschied. Tweeden Paaschdag meer dan 300.000 men schen op het plein voor de St. Pieterskerk. Meer dan 300.000 personen bevonden zich den 2en Paaschdag op het plein voor de St. Pieterskerk toen Paus Pius XI na de pontificale m'i den pleohtigen ze uren urbi et orbi uitsprak. Er heerschte een plechtige stilte toen de Paus de psalmen aanhief, de zegenformu les uitsprak en ten slotte de rechterhand zegenend ver hief. De basiliek was roet ongeveer 60.000 personen ge vuld. Tot de deelnemers behoorden Friedrich v. Dene marken, prins Johann Georg v. Saksen, prinses Stepha- nle van Belgie, Dr. Dollfuss, v. Papen, Motta. alle leden van de Maltesiser Ord-, met dpn grootmeester en 't bij het Vaticaan geaccrediteerde corps dlplomtiqu*. Burgemeester van een Duitsche stad gearresteerd. Omdat hy niet wist, wat de S-A. In een niet- politieke vergadering te doen ha<L Itzehoe, 18 April (V.D.) De burgemeester der stad Itzehoe is door de S.A. gearresteerd. Deze arresta tie geschiedde volgens mededeeling van den persdienst der N.S.D.A.P. omdat de burgemeester in een vergade ring van den Raad voor Luchtbescherming had ver klaard. dat de S.A.. die voor deze bijeenkomst niet uit- genoodigd was. daar niets te zoeken had. daar de zaak geen politiek betrof. Daar in de vergadering wel Marxisten aanwezig wa ren, Is da N.SJD.A.P. van meening, dat deze verklaring van burgemeester Rohde een ernstige provocatie is. Daar hierover in de kringen der natlonaal-socialisti- sche S.A. die toevallig voor een veldoefening aangetre den stond, groote opwinding ontstond, moest de burge meester in „Schutzhaf" genomen worden. De Indringer op Huize Doorn. Voor de Strafkamer te Cleef stond terecht H. Fücker die op 10 December 1932 het huls vpn ex-Keizer Wilhelm te Doorn was binnengedrongen en op wien bij onder zoek een revolver met 50 patronen gevonden werd. Hij werd ve.-oordeeld tot drie maanden en een week tuchthuisstraf wegens ongeoorloofde grensoverschrij ding en het onrechtmatig in het bezit hebben van wa penen. 24 Dooden. Peking, 18 April (V.D.) Volgens een berldht uit .Oharbin hebben de soldaten van een bij Chandochedzsi (aan den Chineeschen Oosterweg gelegen) gelegerd Mandsjoerijsch regiment gemuit. Met de hulp van Mandsjoerijsche en Japansche troepen is het gelukt de muiters te ontwapenen. 24 officieren en soldaten zijn gedood. Een groot aantal personen werd gewond. Volgens mededeelingen van de Mandsjoerijsche auto riteiten zou de muiterij zijn aangesticht door commu nisten. misverstand gedurende eenigen tijd in „Polizeihaft" was genomen, doch zonder eenig nadeel te hebben ondervon den weer ln vrijheid was gesteld. Zondagochtend werd de sleutel van de synagoge door eenige S.S.-lieden te ruggebracht, die zich opvallend correct gedroegen. In den loop van den oohtend verscheen opnieuw een twee tal S.S.-lieden, die bedreigingen aan het adres van den voorganger uitten, zoodat deze het, ondanks zijn herige pijnen raadzamer vond, te trachten over de Nederland- sche grens te komen, waarin hij dan ook geslaagd ls. Het Comité van Hulpverleening aan Joodsche Vluch telingen heeft zich het geval aangetrokken, omdat het hier opnieuw een der vele tastbare bewijzen heeft van de Jodenmishandellng in Duitschland, die van officleele Duitsche zijde voordurend wordt ontkend en wordt aan geduid als „Greuelpropaganda". Aangezien de betrok kene van Poolsche nationaliteit ls, heeft ook de Pool- sche consul zich met het geval bemoeid en zullen waar schijnlijk ook door hem de noodige stappen worden ge daan. Voorgaande Jaren was de Indeeling en de volgorde van de catalogus voor de Centrale keuring steeds gebaseerd op de bloedlijnen en fokfamilles, maar in verband met het groote verschil in de geboortedatums en daardoor in leeftijd, vooral van de éénjarige stieren, zag het Dar gelijksch Bestuur van de Provinciale Commissie voor de veefokkerij in Noordholland voor dit jaar het program ma voor de keuring en bijgevolg de indeeling van de catalogus te moeten wijzigen. De rubriek één-jarige stieren ls volgens den leeftijd nu verdeeld ln drie groepen, n.1. Ie de dieren geboren in 1932 op 1 April of later, ten 2e stieren geboren 1 Jan. —31 Maart en ten 3e stieren geboren 1 Sept31 De cember 193L Volgens deze indeeling kunnen worden gepresenteerd, voor de eerste groep 14. voor de tweede groep 63 en voor de derde groep 9 is tezamen 86 éénjarige stieren. Voor de rubriek tweejarigen zijn er 27 opgeroepen en voor de rubriek driejarige- en oudere stieren zijn 11 dieren aangegeven. Oudergewoonte wordt er ook een keuring gehouden voor groepen van zoons, elk afstammend van één va- derdier. Elke groep moet bestaan uit minstens 4 dieren. Wanneer alle dieren worden aangevoerd, kunnen hier aan 7 groepen deelnemen. nJ. de zoons van: L Wodan Jan 5 NH2803 NRS9930S, fokker P. Otjes Mz. te Beemster. 2. Wodan Jan 7 NH2806 NRS10496S. fokker dezelfde. 3. Dina's Wodan NH2971 NRS11140S, fokkeT firma Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker. 4. Jane's Wodan NH2925 NRS10558S, fokker Jb. Wiering te Zwaagdijk. 5. Jonge Melne 23 NH2506 NRS9726S. fokker P. Zeeman te Midden Beemster. 6. Wodan Melkbron NH2535 NRS9688S. fokker firma Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker. 7. Wodan Meine NH2979 NRS10572S, fokker Gm. Dek ker te Ooster-Blokker. Tezamen kunnen van deze 7 vaderdieren 45 zoons ter Centrale kuering worden gepresenteerd. Uit dit aantal blijkt als vanzelf de Invloed die zij op de rundveefokke rij van Noordholland kunnen uitoefenen. En daarom achtte de Proviciale Commissie het wel van belang, dat vóór in den catalogus van elk dezer vaderdieren de stamboom boven iedere groep werd vermeld. Ofschoon het door de nieuwe indeeling volgens de leeftijden niet mogelijk was de zoons van één vader bij alkander te plaatsen, is toch getracht met de volgorde 'n de catalogus zooveel mogelijk rekening te houden met de bloedlijnen. Hoewel dit van een foktechnisch standpunt niet juist is. is hierbij hoofdzakelijk gelet op de afstamming van de vaderdieren. Zoo kan het b.v. voorkomen dat een dier volgens de afstamming van den vader ls onderge bracht bij de eene lijn. terwijl de moeder uit een geheel andere, soms meer bekende lijn. voortkomt. Gerekend volgens de afstammingen der vaders wor den ln de catalogus voornamelijk vier bloedlijnen opge merkt, n.1.. Ie. de Wodan lijn voor een belangrijk deel geoombl- neerd uit de oude lijn van den preferenten stier Jan NRS12508, catalogus nummers 430. 2e. de Meine lijn, catalogus nummers 3141. 3e. de Blok-Max lijn catalogus nummers 4247. 4e. de Frans lijn catalogus nummers 4865. Deze nummers zijn dan voor de éénjarige stieren, maar ook bij de oudere leeftijden komen afstammelin- voor. In het belang van het overzicht voor de bezoe kers meende de Commissie goed te doen aan een en an der bekendheid te geven. Ten slotte zij vermeld, dat de toegang tot het keu ringsterrein vrij is en de catalogus voor den prijs van 50 ceret verkrijgbaar is. Ü'T DE OMGEVING NIEUWE N I E DO RP Zondagavond gaf Niedorps „Gemengd Koor" een con cert in de Prins Maurits alhier, onder leiding van Jb. I. Hovenier, met als solisten Mevr. Kappers—Stammes 'sopraan), de heeren Rougoor (tenor) en Joil. Brands (bariton). Om ongeveer 8 uur werd begonnen met een lied voor gemengd koor: De laatste Zonnestraal, dat op r'«.ste kende wijze werd ten gehoore gebracht. Hierna de so liste met een drietal liederen, resp.: Vergeet mij niet. Verlangens blijdschap, Nacht, waarvoor door de vele aanwezigen een hartelijk applaus werd gebracht. Dan ls het den solist, den heer Brands, ook met een drietal liederen: Mij spreekt de blomme een tale. Heer mijn hert is boos en Als de ziele luistert, waarvoor ook de heer Brands 'n verdiend applaus kreeg in ontvangst te nemen. Vervolgens het nummer van den avond: Het lied van de Klok, voor solisten en koor. Wij kunnen niet anders dan on- compliment maken, voor de uitvoering van dit werk. Zoowel solisten, koor, als begeleiding, hebben ge toond, wat zij kunnen, onder leiding van een directeur, als de heer Hovenier. In bijzonderhden uit te wijden, lijkt ons niet noodig. Mochten er in 't koor enkele gebreken zijn geweest, het göheel maakte dit weer goed. Niedorp's koor heeft ge toond dat met ernstige studie iets is te bereiken. De solisten hebben ons zeer voldaan, het werk van hen was af. Een compliment aan Mej. Mijts voor de uitste kende begeleiding ls hier zeker op zijn plaats. Het da verend applaus dat werd gebracht, toonde zeker aan. hoe de aanwezigen hebben genoten, van hetgeen wen1 geboden. Het was verdiend. Een gezellig bal was het slot van dizen mooi avond.

Schager Courant | 1933 | | pagina 28