WRIGLEY SPORT. K.N.V.B. Noodlottige botsing bij de Stolpervlotbrug Fragmenten uit het dagboek van „meneertje" Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Paaschwedstrijden Z IJ P E Een jongeman gedood. Nauwelijks wordt het verkeer door het aanko mende seizoen weer drukker, of het gevaarlijke kruispunt bij de Stolpervlotbrug heeft alweer een slachtoffer geëischt, ditmaal met doodelijken af loop. Met angst en beving vraagt men zich af, hoeveel slachtoffers daar moeten vallen, voor en aleer er voor de veiligheid afdoende maatregelen worden getroffen? Laat men toch alvast beginnen met een paar groote, afschrikwekkende waarschuwingsborden met doodshoofden beschilderd, te plaatsen, opdat de snelheidsmaniakken kunnen zien, dat er ge vaar dreigt! Zóó kan het niet blijven! Op lsten Paaschdag om half 12 had een bot sing plaats tusschen een luxe auto uit Zaandam, komende uit de richting Alkmaar, en een motor fiets, komende uit de richting flallantsoog. De mo torfiets trof de auto in de flank, de berijder de 22-jarige J. R., afkomstig van Schagerbrug, wo nende te Haarlem, stoof met het hoofd door het zijportier van de auto en werd ernstig aan het hoofd gewond. Bewusteloos werd hü opgenomen en binnengedragen bij den brugwachter, den heer Dekker. Dra bleek dat de getroffene er slecht aan toe was. Dr. Oterdoom was spoedig ter plaatse, ook de hulp van Dr. Schmidt werd ingeroepen Het mocht evenwel niet baten. Zonder tot bewust zijn gekomen te zijn, is de jongeman den 2en Paaschdag te 4 uur gestorven. De deernis met de familie R. is algemeen. W1ER1NGERM EER SLOOTDORP. DRUK BEZOEK. De Wiertngermeer staat thans In de volle belangstel ling van het uitgaande publiek. Wie als buitenstaander Maandagmiddag, tweede Paaschdag, een poosje op Slootdorp vertoefde, zal het niet voor mogelijk hebben gehouden, het geweldige ver keer hier ter plaatse. Een polltle-agent voor het rege len van het verkeer zou bijna een noodzakelijkheid zijn. De groote rij van auto's om en bij Hotel Smit maakte een prettlgen Indruk. De parkeerplaats kon de vele auto's niet bergen, zoodat naar alle kanten een plaatsje werd gezocht, om daarna ln het Hotel Iets te nuttigen. Uit bijna alle provinciën waren auto's vertegenwoor- digd, vooral veel Groningers, 't Is nu ook maar een kleinigheid over den afsluitdijk. Veel auto's waren ver sierd met bloemen, zeker eerst een tocht door bloemen- land Breezand en daarna door de Wleringermeer, welke polder thans een bezoek van elders overwaard Is. Vol gende Zondag met de volle tulpenbloel ln Breezand, wordt nog grooter bezoek verwacht, al zijn met de Paaschdagen hier honderden auto's geweest. W EE1NOKN Aanbesteding. J.l. Dinsdag is aanbesteed door de architecten Pe ters en Baanders alhier, het bouwen van een Bios coop-gehouw, voor rekening van de heer H. P. Alb. de Haan en c.s. te Hip'polytushoef. De uitslag was: P. Doves. Wielingen f20947.— S. de Boer, Drachten f21500.— W. Hermans, Wieringen f21600.— Gehrs. Boersen, Wieringen f22666.— J. C. Klein, Wieringen f23270.— R. K. Koppen. Alkmaar f23295.— J Faus, Nieuwe Niodorp f23600.— Hoornsm^n, Julianadorp f24025.— Rutsen, Nieuwe Niedorp f24150.— S. Blaauboer, Wieringen f24695.— J. C. de Vries, Wieringen f24800.— Begrooting f23514.Gunning aangehouden. Harmonie. De Muziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer P. Kreijger, gaf j.l. Maandagavond (2en Paaseh dag), een openbare uitvoering in Concordia van den heer S. Halfweeg te Hippolytushoef. Het program ma, bevattende een drietal nummers, werd goed uit gevoerd. Vooral het muzikale gedeelte stond op hoog peil. Van het tooneel gelukte wel het beste, de voor dracht: „Vier Bruidegoms", door den heeren C. Gor ter, Jb. Bakker. J. Bosker Oz. en J. Bosker Jz. Hier is door de aanwezigen volop van genoten. Een hu moristische één-acter: „Tegen Candidaten", werd niet zoo goed vertolkt. De avond werd met bal na besloten. Mandollnevereen. O.K.K. De Mandolinevereeniging O.K.K. alhier, directeur de heer P. Jongkind, nam j.l. Maandag. 2en Paasch dag, te Amsterdam deel aan het Groot Nationaal Mandoline-Concours en kwam daarbij uit in de afd. Uitmuntendheid en wist met 214% punt een eersten prijs te behalen (zilveren lauwertak). Zeer zeker een mooi succes, waarmee wij deze ver eeniging en haar directeur feliciteeren.' Het gedenkteeken op den Afsluitdijk. Enkele weken terug maakten wij melding'van bij zonderheden inzake een op den afsluitdijk op te nchten monument Daarbij is vermeld dat hierin een cafe zou worden gevestigd, hetgeen niet juist blijkt te zijn. Bedoeld monument, hetwelk wordt opgericht ter plaatse waar 28 Mei 1932 de afsluitdijk werd ge sloten, is uitsluitend bedoeld als gedenkteeken waar aan elke vorm van exploitatie vreemd is. Paaschdrukte op den Afsluitdijk. net aantal auto's gaande naar en komende van friesland is, ondanks het minder fraaie weer gedu rende de achter ons liggende feestdagen grooter ge weest dan ooit tevoren. Vrijwel uit alle provincies passeerden auto's in beide richtingen Wieringen, om den lang besproken rit dwars door de voormalige Zuiderzee to maken. Ook vele Duitsche en Fransche wagens maakten den tocht over den Afsluitdijk. Bij het hokje van liet Crisiscomité was de drukte wel het grootst, daar een ieder zich hier diende te voorzien van toegangsbiljetten. Dank zij de uitbreiding van het betreffende personeel en met behulp der plaatse lijke politie, konden de autokaravanen vlot worden weggewerkt en ontstond weinig stagnatie. De auto's uit de Oostelijke provincies combineerden Zuiderzee werken met Breezand's bollenvelden en keerden te gen het vallen van den avond, met bloemenslingers getooid, via den afsluitdijk weder huiswaarts. Naar schatting zijn, behalve rijwielen en motorrijwielen, se dert Goeden Vrijdag tot en mot tweeden Paaschdag over de 2500 automobielen de verkeersbrug te Den Oever gepasseerd, een aantal waarmede het Nat. Cri siscomité slechts tevreden kan zijn. Parkeeren verboden. Vanaf heden is blijkens aangebrachte verkeersbor den het parkeeren verboden op den toegangsweg naar de verkeersbrug te Den Over en wel vanaf de Di- ^ctiekeet der Zuiderzeewerken tot de brug. Nog steeds haring. Nog steeds is de haringaanvoer aan den afslag te Den Oever buitensporig te noemen. De goede prijzen hebben echter afgedaan en de besommingen zijn thans nauwelijks loonend meer. Nog enkele weken en dan is de haringvisscherij afgeloopen om plaats te maken voor geep- en ansjovisvisscherij. Het verbouwen van het café van den heer KI. Halfweeg te De Haukes, is gegund aan de laagste in schrijvers de heeren S. Dekker en H. Lont alhier. Tot diaken der Doopsgezinde Gemeente is be noemd de heer J. Lont Rz. in de plaats van den heer Jb. Lont, welke niet herkiesbaar was. Succes nieuws. Succes 4 speelde thuis tegen B.K.C. 3 en wist met 3—1 te winnen. WRIGLEY' KAUWGOM IN OE MONO IS LEKKER EN GEZONDI LAN GEN DIJK Op de tentoonstelling van teekeningen en werkstuk ken der leerlingen van de verschillende afdeelingen van de Vereeniging ter bevordering van het Vakon derwijs in We3t-Friesland zijn vooral veel prijzen en eervolle vermeldingen toegekend aan de leerlingen van de Vakteekenschool aan Langendijk. We laten ze hier volgen. Alle vakken: Lijnteekenen: H. Bruin en L. Bood, eervolle vermeldingen. Vakteekenen timmerlieden, derde klasse: le prija J. Otsen; 2e prijs J. Rijper, 4e pi ijs P. Koenis; vierde klasse: 2e prijs P. Blokker, 3e prijs J. Moeijes, 4e prijs J. A. Cappel. Hand- en vormteekenen timmerlieden, 2e klasse- Se prijs J. Tak, 4e prijs P. Kardinaal, eervolle ver melding; M. Keijzer, P. Molenaar en K. Kardinaal.' Derde klasse: le prijs J Rijper, 2e prijs J. Otsen, 3e prijs J. Koenis, 4e prijs H. Vroegop; eervolle ver melding C. Kuilman. Vierde klasse: 3e prijs M. Kammega; Vijfde klasse: le prijs G. Zeeman. Vakteekenen. metselaars. Derde klasse: 2e prijs K. Schut, 4e prijs N. Komen. Hand- en vormteekenen metselaars, Derde klasse: le prijs J. Bleeker 2e prijs K. Schuit. Vakteekenen, smeden. Tweede klasse: 2e prijs B. Bruin, 3e prijs C Butter Derde klasse: le prijs C Kuilman. Vierde klasse: le prijs C. J. Kleimeer, 2e prijs W. Kuiper. Hand- en vormteekenen, smeden: 2e klasse: le prijs B. Bruin, 2e prijs C. Butter. 3e klasse: Eervolle ver melding C. Kuilman. Vakteekenen, schilders, Tweede klasse: le prijs J. Henselmans, 3e prijs H. Stins, 4e prijs P. Hof, 6e prijs M. Zijp. Vakteekenen, derde klasse: le prijs E. J. v. Door- num, 2e prijs J. Grootjes; Lijnteekenen 3e klasse: 2e prijs J. Grootjes, 2e prijs E. J. van Doornum. Lijnteekenen, 5e klasse: 3e prijs J. Boot en J. W. Oudendijk. Projectie, alle vakken, Tweede klase: le prijs P Kardinaal, 2e prijs K. Kardinaal, 3e prijs C. Butter, 4e prijs P. Hof, 5e prijs P. Molenaar. 3e klasse: le prijs J. Koenis, 2e prijs C. Kuilman: eervolle vermelding: J. Grootjes. E. J. v. Doornum. P. Kuilman. Vierde klasse: le prijs G J. Kleimeer, 2e prijs J. Moeijes, 3e prijs P. Blokker, 4e prijs K. Metselaar. Hand- en vormteekenen, 4e klasse machine-bank werkers: le prijs C. J. Kleimeer, 2e prijs W. Kuiper. Wagenmakers: le prijs J. de Ruiter. Praktisch proefwerk, Tweede leerjaar, keukentrap: le prijs J. Koenis, 2e prijs J. Otsen. Papierbak: lo prijs J. Otsen, Strijkplank; 2e prijs J. Otsen, Bakje: le prijs J. Koenis, 3e prijs J. Otsen Winkelhaak: le prijs J. Koenis, 2e prijs J. Otsen Raamhoeken: 2o prijs J. Koenis. Derde leerjaar, keukenkast: le prijs P. Blokker, 2e prijs J. Moeijes, 4e prijs J. Rijper. Vliegenkast: le prijs J. Moeijes, 3e prijs P. Blokker. Verstelhaak: le prijs P. Blokker. Metselaars, 2e leerjaar: le prijs N. Komen. Derde leerjaar: le prijs K Metselaar; Smeden, le leerjaar: le prijs C. Butter. Derde leer jaar: 3e prijs C. Kuilman. Schilders, le leerjaar: 2e prijs H. Stins, Practisch proefwerk. Looprek: 3e prijs H. Stins Tweede leerjaar, leterbord: 2e prijs J. Grootjes, 3e prijs P. Hof. Boenbank: 2e prijs P. Hof; Koffer: le prijs J. Grootjes, 2e prijs P. Hof, 3e prijs E. J. van Doornum. Voor het eindexamen 3-Jarigen cursus leerlingstel sel slaagden: J. Moeijes, Oudkarspel, P. Blokker, Noordscharwoude, J. Appel, Broek op Langendijk, al "en voor timmerman; K. Metselaar te Zuidscharwoude metselen; C. Kuilman, Zuidscharwoude, smeden. Ongetwijfeld is deze uitslag een groot succes voor de Langendijker Teekenschoolen, niet 't minst te dan ken aan den ijver en de toewijding van heeren on derwij zers. Naar wij vernemen, zal het Hoofdkantoor van de Hollandsche Autobus Onderneming (H.A.B.O.) bin nen korten tijd verplaatst worden naar Alkmaar. Alhier le opgerioht een afdeel!mg „Mobilisatie voor den Vrede", groep Langendijk, met aanvankelijk 13 leden. Het doel dezer groep ie, de vredesgedachte die hier ook sterk leeft, door verspredlng van vredespamfletten aan te moedigen en te versterken. NOORDSCHARWOUDE. Dinsdagmorgen heeft ln de werkplaats van de Lan gendijker timmerfabriek een ernstig bedrijfsongeval plaats gevonden. Een der employé's de heer C. L. geraakte met zijn rechterhand tusschen de machine, waardoor hij drie vingers van deze hand mof missen. Na te zijn verbonden werd hy op advies van Dr. Ver- donk onmiddellijk naar het ziekenhuis te Alkmaai rer- voerd. OUDKARSPEL. Maandag, tweeden Paaschdag werd door de tooneel- vereeniglng „Jong Leven" ten lokale van den heer C. Vis opgevoerd: „De Ridder van de kouseband". De zaal was geheel bezet Op een en ander hopen wij met de tweede uitvoering nog nader terug te komen. BROEK OP LANGENDIJK. Door de gemeentepolitie is tegen een bestuurder van een der hier rijdende zandauto's proces-verbaal opge maakt wegens het niet in orde zijn der remmen. HEERUUGOWAAPV In een heden gehouden vergadering, uitgeschreven door eenige jongelieden, werd alhier een afdeeling op gerioht van de Vrijzinnig Democratische Jeugdorganisa tie (V.D.J.O.) Aanwezig was de heer D. J. A. Geluk uit Haarlem, welke 't doel en streven der Jeugdorganisatie besprak, en de oprichters van voorlichting diende. Aanwezig waren 19 jongellelen, waarvan er 18 terstond als lid toetraden, zoodat hiermede de oprichting een feit was geworden. Als bestuursleden werden benoemd: Joh. S. Krijgs man, voorzitter; D. P. Dirkmaat, secretaris; Mej. M. Kostelijk, penning-meesteres»eM. Blauw en W. C. Wa terdrinker, leden, bij wlen ieder zich kan vervoegen om Inlichtingen tot toetreding bij de afdeeling. Den eersten Paaschdag hield de gymnastiek vereeni ging T.A.V.E.N.U. alhier onderlinge wedstrijden, on der leiding van haar directeur, den heer F. G. Nol. Des middags waren er wedstrijden voor meisjes jongens en adspiranten, des avonds voor dames en heeren. De belangstelling was 's avonds niet zoo groot als we dat gewoon zijn. De uitslagen van de wedstrijden «luiden: Kleine meisjes: le prijs R. Kout met 58 punten, 2e prijs R. Stam met 57% p., 3e prijs T. Knip met 56% p., 4e prijs A. Goed met 56 p., 5e prijs S. Stam met 55p. Groote meisjes: le prijs N. Bas met 64% P-; 2e prijs B. Beets met 59 p.; 3e prijs M. Boekestein met 57% p Jongens: le prijs D. Stam met 60 punten; 2e prijs J. Bakker met 57 p.; 3e prijs P. Stekelebos met 52 p.; 4e prijs J. Schoen met 5iy2 P- Adspiranten (jongens): le prijs K. Rus met 60y2 p.; 2e prijs N. Beers met 57y2 p.; 3e prijs R. de Geus met 55y2 p. Wisselprijs: de wisselprijs voor de dames werd we derom gewonnen door mej. A. Bakker, met 98 pun ten. Als ze dezen prijs het volgend jaar weer wint, zal het haar eigendom zijn. De tweede prijs werd ge wonnen door mej. M. Bakker; de 3e prijs door mej. M. Reine, beiden met 89 punten. Heeren: De wisselprijs voor de heeren verd gewon nen door den heer J. Renses met 119P-» de tweede prijs kreeg de heer H. v. Twist met 111% P-» de derde i'.e heer C. Beets met 106% p. De avond werd met een gezellig bal besloten. W1ER1NGERWAARD Zaterdag heeft alhier de verkiezing plaats gehad voor drie Hoofdingelanden van den Polder Wierin- gerwaard, wegens periodieke aftreding van de heeren K. Kater en H. K. Koster en één wegens bedanken van den heer K. K. Kaan. Er werden 43 stemmen uitgebracht. De heeren Kater en Koster werden met groote meerderheid herkozen, torwij 1 voor de vacature Kaan 24 stemmen werden uitgebracht op den heer K. Scha- gen, 18 op den heer Jb. Kaan en één op den heer C. R. Blaauboer, zoodat de heer K. Schagen is gekozen. Door de Zangvereeniging „Apollo" is aan Burge meester Haringhuizen het beschermheerschap aange boden, wat door Z.Ed. werd aanvaard. Tegelijk werd aan den heer Haringhuizen een insigne, voorstellende een harp, verstrekt Voor beheerder der Coöp. Zuivelfabriek „de Vol harding' G.A. hebben zich 33 sollicitanten bij het Be stuur aangemeld. ALKMAAR Een man, die wou koken en geen ketel had. Op den lsten Paaschdag Is alhier door de politie in een logement aangehouden een Rotterdammer, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van ketels uit het Hollandsoh LJzermagaziJn De Wild alhier, door een raam van het magazijn aan het Vijvertje te verbreken. De dader ls overgebracht naar het Huls van Bewaring alhier. Een chauffeur met Unksche manleren. Zaterdagavond had op den hoek Paternosterstraat Kerkplein een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijder, tengevolge waarvan het rijwiel werd beschadigd. De chauffeur zou onnoodig links hebben ge reden. Door de politie ls daarna een bestuurder van een luxe auto aangehouden en bleek dit de chauffeur der aanrijdende auto te zijn. Proces-verbaal werd op gemaakt. Ongeschikt terrein om burgerlijke geschil len te beslechten. Als gevolg van een civiele kwestie kregen Zaterdag morgen twee personen, nJ. zekere L. E., die een paard en wagen bestuurde, en J. H., die naast hem op de bok zat, ruzie met elkander en wilde H. ztjn buurman E. eens grondig afknokken, tengevolge waarvan het paard zigzagsgewijs over den weg zwierde. Terzake mishande ling ls aangifte gedaan, en proces-verbaal opgemaakt Varia alcoholloa. Op de beide Paaschdagen zijn terzake openbare dron kenschap 2 processen-verbaal opgemaakt en 1 proces verbaal terzake het als wielrijder door gebruikten ster ken drank de vrijheid en veiligheid vain het verkeer ln gevaar brengen. De eenzame boemelaar! Op den 2en Paaschdag ls door de politie een paard, dat onbeheerd op het Heiligland liep, naar de schutstal gebracht WINKEL Zondag, eersten Paaschdag, gaf de Centraal Bi oscoop, een filmavond in de tooneelzaal van den heer D. A. de Bruljn, alhier. De belangstelling was niet bijzonder groot het pro gramma was van dien aard, dat het meerdere belang stelling had verdiend. Enkele spannende films vooraf, waaronder bijzonder spannend de Wlld-Westfllm „De Redder in Nood", mooi ln spel en afwerking, gingen vooraf aan de hoofdfilm „In de maalstroom van Pa rijs", waarin bekende filmsterren hun rol spelen en op schitterende wijze teekenen .het wufte Parljsche lven ln kringen van gevierde kunstenaars en de strijd van de gevierde zangeres tusschen de keuze, Parijs, of een stil kasteel ln Schotland, waar ze Inmiddels met een lord getrouwd ls. V rienden trachten haar te veroveren, cri tici trachten haar het hof te maken, weten haar tot ster te verheffen, doch lukt hun opzet niet, dan treft haar de grootste vernedering van ultgeflote- te worden. Alles komt echter ln orde en ten slotte ls zij het, die zich vrijwillig naar haar man begeeft om met hem in stilte te leven. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Maandag gaf het dameskoor „Excelsior" ln vereeni ging met het Kinderkoor, bc'.de onder leiding van den heer J. Hovenier, een ooncert ln de z al van den heer Pijper alhier. We zijn in de laatste jaren wat verwend door de con certen van het goed en sterk Gemengd Koor, waarvan nog is overgebleven een niet sterk Dameskoor Dit vecht dapper tegen de ongunstige omstandigheden en tracht de zaak in stand te houden. Van de nummers, welke nu werden gegeven, beviel ons het best „Wiegelied" van Brahms, een lief liedje, dat keurig werd gezongen. Ook „Zandmannetje", een volksmelodie, klonk goed. ..Lentezang" van Loots ia mooi, maar vereischt een krachtiger koor om goed tot zijn recht to komen. Een hartelijk applaus getuigde van #e tevredenheid der niet talrijke luisteraars. Na de pauze werd door het Kinderkoor opgevoerd de operette „De schoone Slaapster", muziek van Richard Hol. Was voor de coetumeering en de grimee ring veel zorg gedragen, de Koningszaal was wel wat kaal. En kele sierlijke meubeltjes en wandversieringen hadden hier veel kunnen doen. Overigens deden de kinderen hun beet en waren met ambitie bij hun werk. Dat zij aan het slot met daverend applaus werden beloond, spreekt vanzelf. De directeur, de heer Hovenier, sprak hierna nog een woord om op te wekken tot toetreding bij de vereeniging MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Cornel is Petrus M., smidsknecht te Hoorn, zedenmis drijf, voorw. vonnis ten uitvoer gelegd. Theodorus B. arbeider, Spanbroek (gedetineerd), rij wieldiefstal, vrijgesproken met last tot invrijheidstel ling. Verdediger was mr. G. A. de Lange. Cornelis D., viascher, Egmond aan Zee, hooger beroep vonnis Kantongerecht te Alkmaar ter zake Jachtwet overtreding, vrijgesproken. Klaas S., fruithandelaar, Koedijk, hooger beroep von nis Kantongerecht te Alkmaar ter zake overtreding ar tikel 22 Motor- en Rijwlelwet. Vonnis bevestigd, doch de civiele vordering ontzegd. Jan de Gr., chauffeur, Wieringen, hooger beroep von nis Kantongerecht te Schagen, ter zake overtreding mo tor- en rijwielwet. Vonnis bevestigd. Hendrik M., poetklerk te Alkmaar, wonende te Hei- loo (thans in voorarrest), valschheld ln geschrifte en. verduistering ln rijksdlenetbetrekklng. Elsch 1 Jaar en 6 maanden gevangnisstraf. Uitspraak: 12 maanden g«- vangenistraf, waarvan 6 maanden gev. voorw. met drie proefjaren etc. Verdediger was mr. A Prins Jr. Heden geen behandeling van nieuwe zaken. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN AANGEVAN GEN. BESLISSINGSWEDSTRIJDEN EN DE TWEEDE KLASSE K.N.V.B.-Overzicht van Paschen 1933. Er ls 'n betrekkelijk klein, maar uitermate belang rijk competitieprogramma afgewerkt KAMPIOENSCOMPETITCE. Deze Interessante competitie is ingezet met P.S.V. Stormvogela De LJmuidenaren speelden aanmerkelijk beter en wonnen met 32. AFDEELING L Blauw Wit moet haar kans verdedigen tegen de tweede klaseers. Het gelijke spel (1—1) tegen VB.V. was niet voldoende om de beslissing nog weer een week je op te schorten. Feijenoord beeindlgde deze oompeti tie met een 20 overwinning op AJD.O. Hermes deed nog een goed ding door D.H.C. te kloppen (4—3). De stand heeft geen belang meer. Tweede klasse. Kinhelm heeft ln Wormerveer een steekje laten val len tegen W.F.C. (11). Dit kwam haar duur te staan, want het draait nu op een beslissingswedstrijd met Zeeburgia uit. Deze won n.1. met 21 van V.VA. Zee- burglaKinhelm wordt op het Haarlem-terrein ge speeld, Z.V.V. won to Amsterdam van T.O.G. (32). De stand luidt: Zeeburgia 18 14 0 4 45—21 28 Kinhelm 18 13 2 3 50—32 28 E.D.O. 17 11 2 4 53—41 24 Z.V.V. 18 6 4 8 37—31 16 HJt.C. 17 6 3 8 35—42 15 T.O.G. 15 7 0 8 26—26 14 WJ.C. 16 4 6 6 25—27 14 Al om aria 17 5 4 8 51—52 14 V.VA 17 4 1 12 23-39 9 D.E.C. 17 3 2 12 36—55 8 Tweede klase B. Het jublleerende Spartaan ontstal H.F.C. een puntje (2—2). H. F. CJ. 18 13 5 0 5926 31 D.WB. 18 11 3 5 55—20 25 Derde klasse. De staart begint zich te roeren! Purmersteijn klopte warempel O.S.V. (1—3), Meervogels sloeg K.V.V. (3—1) en Aeeendelft won van D.W.V. (32). De stand ls: Hollandla 17 12 3 2 69—27 27 Volewljokers 17 10 3 4 45—28 23 O.S.V. 17 8 4 5 45—43 20 Zaandijk 18 7 3 8 51—44 17 Helder 16 2 7 42—45 16 D.W.V. 18 6 3 9 50—61 15 Assendelft 18 5 5 8 42—52 15 K.V.V 18 6 2 10 42—50 14 Meervogels 16 6 1 9 39—58 13 Purmersteijn 17 4 4 9 36—63 12 Promotie derde klasse. De hekkesluiter van 2 B. Baarn. die haar tweede klas seschap tegen D.O.S. en H.V.V. (belden te Utreoht) moet verdedigen, begon slecht. Met 31 verloor ze thuis van D.O.S. AFDEELING E Tweede klasse H.V.V. sloeg Neptunes (3-1) en O.D.S. won met 8—0 van B.E.C. Bijgevolg een beslissingswedstrijd op het V.U.C.-terrein, Voor de eerste klasse werd nog ge speeld SpartaV.U.C. (3—2). AFDEELING HL Borne, dat er ln 2B al haast was, verloor van haar concurrente Hengelo. Slot volgt a.s. Zondag. AFDEELING IV. Longa en Bleljerheide speelden hun laatsten wedstrijd tegen elkaar. Longa bleef met 41 de bras. AFDEELING V. Friesland won zelf wel van G.V.A.V. (32) maar zoo» wel Sneek a's Aleldes wisten het benoodigde puntjt» om safe te staan, te vergaren. Sneek speelde tegen Velocitas gelijk; Alcides forceer de een draw tegen Leeuwarden (33). Aldus speelt Friesland degradatiewedstrijden. Het Ajax-tournooi ln het Stadion trok 25.000 man. De Weensche profs, Admira, speelden weergaloos! In de eerste ronde won Admira met 80 van Ajax Llersche S.K. met 21 van de Hongaarsche club Veru- lettl. In de finale klopte Admira de Belgen met 62. De verllfttersronde won Ajax met 63 van Veruletti. In Den Haag wonnen de Grasshoppers uit Zwitsr- land met 31 van een Zwaluwen-elftal.

Schager Courant | 1933 | | pagina 29