Stem! ie Vrijzinnig-Democraten, Iijst19, waarop t. Propaganda-Avond Opstand in Chineesche provincie Toerkestan Trein moet stoppen Kostbare snuifdoos gestolen Kapitein Robiano verongelukt? 30 jaar aan het tooneel. De heer H. Slikker gehuldigd. Marktberichten. SCHAGER ROOSJES Advertentiën. Bond v. Staatspensionneering, afd. Oudesluis, Thans officieel den gouden stan daard verlaten. Weder instel ling van het goud-embargo in de Vereenigde Staten tot opvoering van prijsniveau. Verklaring van Roosevelt. Uit WASHINGTON, 19 April (V.D.): De presi dent der Vereenigde Staten, Roosevelt, heeft ver klaard, dat de dollar niet gestabiliseerd zal worden voor den terugkeer van Engeland tot den gouden standaard. De gouduitvoer zal verboden wprden, be halve voorzoover reeds is toegestaan. De inflatie zal gevolgd worden door een stijging van de goederenprij zen en zou het gemeenschappelijke economische plan der naties kunnen vergemakkelijken. Doel der geldpolitiek is een stijging van het bin- nenlandschc prijsniveau tot een „redelijke" hoogte te bewerkstelligen. In tegenspraak met de verspreide berichten ver klaarde do president: De V. S. booogen geen inflatie in den zin, dat de regeering haar uitgaven met waardeloos papieren geld betaalt, dat speciaal voor dat doel wordt ge drukt Amerika zal zich integendeel blijven houden aan het beginsel van een gezonde financieele politiek en een gezonde valuta. Het doel van dc huidige Ame- rikaansche geldpolitiek is, aldus Roosevelt, een stij ging der binnenlandsche prijzen tot een redelijk niveau te bereiken. Roosevelt verklaarde verder, dat men er in Ame rika op bedacht is dat de doilar in den internatio nalen handel ongeveer 10 zal dalen. Men is er ech ter vast van overtuigd, dat dit slechts een voorbij gaand verschijnsel zal zijn, want Amerika's crediet- politiek en vooral zijn financieele en begrootingspo- litiek vormen de beste garantie voor do intrinsieke gezondheid van den dollar. Verwachting in financieele kringen. In financieele kringen te New York verwacht men, dat Amerika's besluit de noodzakelijkheid zal aan- toonen, dat alle landen samenwerken tot stabilisee ring van de wisselkoersen en tot opvoering van het wereldprijsniveau. Men legt er den nadruk op. dut de dollar slechts tijdelijk van do goudbasis is losge maakt en dat de regeering ho >pt op een terugkeer van de geheele wereld tot den gouden standaard. Woodin over het uitvoerverbod van goud. Washington, 19 April. V.D., Staatssecretaris Woo din zeide in een verklaring over het uitvoerverbod van goud, dat de Vereenigde Staten thans ook offi cieel den gouden standaard hebben verlaten, hetgeen niet-officieel reeds 6 maan ten geleden geschied was. Jarchand bedreigd. Vrees voor veiligheid van de buitenlanders. Reuter meldt uit Simla: De leden van een stam in Oost-Toerkestan in de provincie Sinkiang kwamen in opstand tegen hun Chineesche regeerders en drongen door Jn het gebied ln de buurt van Kasjgar. In verscheidene steden ontr atonden ongeregeldheden. Ofschoon de opstand klaar blijkelijk niet direct is gericht tegen de buitenlanders, vreest men toch dat aan de Chineezen in een deel der provincie de controle zal ontsnappen. Bijzonder heden ontbreken wegens de moeilijkheid met Kasjgar- verblndlng te krijgen. De rebellen zouden tot Jarchand «jn doorgdrongen, dat wordt bedreigd door een op- atand onder de boeren. Voor een kudde olifanten. Een trein van Bulowayo naar Gwelo ln Zuid-Afrika heeft, naar Reuter vertelt onderweg moeten stoppen voor een kudde olifanten die de spoorlijn overstak. Uit de verte zag de machinist de kolossen reeds op de rails en liet met alle kracht de stoomfluit gaan, doch de dieren namen hiervan in het geheel geen no titie. De machinist was ten slotte genoodzaakt den trein tot stilstand te brengen en geduldig al te wach- tot de olifanten de spoorlijn verlaten hadden. Zonder zich om de aanwezigheid van den trein te bekommeren stak de groote kudde uiterst langzaam de rails over, waarna het moderne verkeer zijn rech ten herkreeg en de trein kon doorgaan. Uit de étalage van een New-Yorkschen ju welier. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft, naar een V.D.-bericht uit New York meldt, een dief met een in papier gewikkelden steen de ruit ingeworpen van een juwelierszaak aan de Flfth Avenue en uit de éta lage een snuifdoos van Ferderik den Groots weggeno men. Dg snuifdoos was voor een bedrag van 10.000 dollar verzekerd. De werkelijke waarde van het kleinood is evenwel aanzienlijk hooger. De doos Is bezet met groe ne jade. aoht groote diamanten, 24 markiesdiamanten en 1866 kleine diamanten. Opmerkelijk is. dat de inbreker de overige sieraden in de winkelkast heeft laten liggen. Onder-zegen. Een vljfling geboren. Een 30-jarige vrouw uit Torro Maggiore in Ttalië. is brvn"on van een vijfling, drie jongens en twee meisJes. Alle kinderen zijn levend ter wereld ge komen. luchtvaart Arme kleine. Kindje door auto overreden. Gistermiddag is te Wageningen het anderhalfja- rige zoontje van J. P BreekveUÏ, dat, zonder dat de chauffeur het bemerkte, op de treeplank van een stilstaande vrachtauto was geklommen bij het aan zetten van de auto eraf gevallen en door ean der wielen overreden. Het kind was op slag dood. Bij een poging om een nieuw vliegrecord te vestigen. Uit LONDEN, 19 April (V.D.): Gevreesd wordt dat de Italiaansche kapitein-vlieger Robiano bij zijn poging een nieuw vliegrecord Enge landAustralië te vestigen, om het leven is gekomen. Robiano is zoek sinds hij Vrijdagavond van Calcutta naar Birma is vertrokken. Op het eiland Charbadoc aan de kust van Bengalen is thans een lijk aange spoeld, dat men voor dat van Robiano houdt. Met een anto van den dijk gestort Bestuurder ernstig gewond. De heer D. Buysse, benzinehandelaar te Middelhar- nis, had het ongeluk nabij Goereehaven, doordat Je vooras van zijn auto brak, met dezen wagen, die ge laden was met vaten benzine, van den dijk te stor ten. De heer B. kreeg een aantal vaten op het li '.-haam. Met een beenbreuk, een schedelfractuur en vermoedelijk met een gekneusdborstkas, is hij met een motorbootje naar een der ziekenhuizen te Rotter dam vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De auto werd vrijwel geheel vernield. Smokkelaar schiet douane-beambten neer. En pleegt daarna zelfmoord. Uit Eupen: Eenige dagen geleden liepen douane beambten in de nabijheid van Udange een beruchten alcoholsmokkelaar, uit Arlon, die reeds geruiman tijd gezocht werd, tegen het lijf. Toen de srnokke laar de beambten tegenover zich zag, trok hij een re volver en begon er blindelings op los te schieten. Ken douane beambte werd gedood, een tweede zwaar gewond. Tenslotte schoot de smokkelaar zichzelf voor het hoofd. Talrijke branden in Polen. Drie dorpen in asch gelegd. Uit Warschau: Talrijke branden in verschillende dcelcn van Polen, o.a. In het wojwodeschap Pilcek, hebben ontzaglijke schade veroorzaakt. Drie dorpen zijn geheel afgebrand, waarbij meer dan 300 huizen en ook een synagoge verwoest werden Talrijke personen hebben brandwonden opgeloopen. De aangerichte schade beloopt verscheidene milli oenen zloty. Het wrak van de „Akron". Nog niet gevonden. Uit New York: Het blijkt dat het geheele wrak van de „Akron" toch niet is gevonden. Slechts de cabine en enkele andere wrakstukken heeft men ontdekt. Gister is het opsporingswerk door een twintigtal sche pen der Amerikaansche marine voortgezet. De vorst Von Pless ontduikt de belasting. Den Poolschen staat voor duizenden bena deeld. Uit Warschau: Groote belastingontduikingen zijn ontdekt in de ondernemingen van den Silezisch— Duitschen magnaat, den vorst von Pless. Er zijn geen zegelrechten op contracten, leeningen, facturen etc. betaald. De verliezen voor den Poolschen staat wor den geraamd op 260.000 zloty. De boete hiervoor be draagt 6 millioen zloty. ÜT DE OMGEVING L A N C, E N D IJ K OUDKARSPEI* Woensdagavond werd door de tooneelvereen. „Jong Leven" in de tooneelzaa] van den heer C. Vis. alhier, een uitvoering gegeven met de klucht in 3 bedrijven: „Da Ridder van de Kouseband" van H. Bakker. Evenals den tweeden Paaschdag was de zaal weder om geheel bezet Het was voor de tooneel ver., in het bijzonder voor haren regisseur, den heer H. Slikker een buitengewo nen d_ag, wat aan het slot van de uitvoering tot uiting kwam. De heer Slikker was n.1. 30 jaar aan het too neel verbonden, van welke gelegenheid de tooneelvereen. gebruik maakte om den heer Slikker te huldigen. Ver schillende andere vereenigingen uit deze gemeente en ook van buiten de gemeente waren vertegenwoordigd. De heer J. Kuilman, voorzitter van „Jong Leven", heette allen hartelijk welkom, de besturen der vereeni gingen dank zeggend, dat zij aan de uitnoodiging ge hoor hadden gegeven. Spr. wees er op, dat de heer Slikker van deze huldiging heelemaal niets wist. Spr. complimenteerde den jubilaris met zijn 30-jarige too- neelloopbaan, hopende dat „Jong Leven" onder de regio van den heer Slikker nog lang mag groeien en bloeien. Namens de vereen, bood spr. bloemen aan. Spr. noemde den heer Slikker de spil, waar alles om draait, de man, die altijd bereid is. zijn medewerking te verleenen. Spr. herinnerde aan het optreden in de verschillende ver eenigingen. In de 8 jaren, die de heer Slikker de too neelvereen. geheel belangeloos heeft geholpen, heeft de vereen, zeer veel geleerd, wat aan zijn leiding te dan ken is. U is, zeide spr., de rechte man op de rechte plaats. Ter blijvende herinnering bood spr. de foto's van alle leden der vereen., geschaard om het portret van den jubilaris, in lijst aan. (Daverend applaus). De burgemeester had bericht van verhindering gezon den. Van den heer H. J. Zaal te Alkmaar, directeur van de operettecluto „Ceacilia" alhier was een gelukwensch ontvangen. De heer A. Ootjers Jz.. feliciteerde den jubilaris na mens de V.V.V.V.V., de voetbalvereen. D.T.S., en de gymnastiekvereen. Hercules en Hygiéa. Men zegt wel eens, aldus spr., moet men iemand met een30-jarig ju bileum ook al huldigen. Spr. was van meening, dat dit gevierd moet worden en dat men zijn sterren moet hul digen. Spr. bood een weerglas aan, hopende, dat het verdere leven van den heer Slikker steeds mooi weer zou zijn. Daarna wendde spr. zich tot de eehtgenooto van den heer Slikker, die zoo vele avonden spontaan heeft geofferd, als haar man naar de repetitie moest Spr. bood mevr. Slikker als huldeblijk een schitterende bloemenmand aan. De heer K. Borst, voorzitter van de operetteclub „Cea cilia" complimenteerde namens zijn vereen, den jubila ris, dank zeggend voor den steun, die deze reeds 5 ja ren aan .Caflia" leeft gegeven. Spr. hoopte, dat de heer Slikker zijn loopbaan nog lang mag voortzetten en bood als aandenken twee boeken van Johan Fabri- clus aan. nJ. Komedianten en Melodien der Verte. Het echtpaar J. LangendijkKansen had bloemen gezonden. De heer Ridderikhof te Hoorn herinnerde aan de ongeveer 10 jaar bestaande samenwerking met den jubilaris, welke steeds aangenaam ls geweest Doordat spr. het niet vroeg genoeg wist, had hij nog geen aandenken klaar kunnen krijgen, doch zegde den heer Slikker een geschilderd portret van zijn vervulde rol van Barend Diamant in de „Violiers" toe. Applaus. De heer Slikker dankte diep bewogen voor de hem gebrachte hulde. Spr. hoopte nog vele jaren te kunnen voortgaan. Deze dag is spr. tot een onvergetelijke ge maakt. Door velen werd de heer Slikker hierna nog gecomplimenteerd. Wat den Inhoud van het stuk betreft, is het wel een stuk van dezen tijd met zijn vele zwendelarijen, waarbij het menschelijk vernuft op de goedgeloovigheid van het publiek parasiteert. Zoo verplaatst deze klucht ons in het huis van den jongen zakenman, die door; een in ternationale bende als „lijdend voorwerp" is gekozen voor hunne practijken, met al de gevolgen van dien. Om het te doen voorkomen, dat hij het niet al te nauw heeft genomen met de huwelijkstrouw werd aan zijn vrouw een pakketje gezonden, waarin een „bewijs" wat op zijn hotelkamer was gevonden. Schoonmama wil de zaak laten onderzoeken en laat een detective komen, die echter ook in het complot zit. Door toedoen van den toch zeker niet geheel sneeuwwitten schoonzoon wordt de loodgieter door mama als detective aange nomen en wordt de detective voor den schoonzoon aan het werk gesteld om deze zaak op te helderen. Enfin, de verwikkelingen werden hoe langer hoe gecompli ceerder, totdat ten laatste de ontkooplng komt. waar bij blijkt, dat een opllchtersbende de alleen-reizenue za kenlieden bij hun thuiskomst verrast met een derge lijk bewijs van hun gedragingen op reis. Het stuk eindigt met de arrestatie van den detective en de ver zoening der familie. De verschillende rollen werden zeer goed vertolkt. De rol van de ongemakkelijke schoonmama was in goede handen bij Mevr. A. de GrootVos, terwijl de heer H. Slikker een zeer goede vertolking van den schoonvader-pantoffelheld gaf. De heer P. Kist speel de de rol van den onschuldigen zakenman zeer goed terwijl Mej. A. Moeijes, als zijn echtgenoote goed spel gaf. De heer C. Wagenaar had veel succes met zijn vertolking van den loodgieter en van den wereldkam pioenbokser. Ook de andere medespelenden hebben er veel toe bijgedragen, dat deze klucht een „klucht" ge worden is. De aanwezigen hebben genoten. Voor een kermisstuk lijkt ons dit stuk zeer geschikt. Er ls veel van te maken. Wy herinneren slechts aan de vele opvoeringen, die de klucht „Filmmaniakken' van denzelfden schrijver in deze omgeving heeft be leefd. LANGENDIJK. DOORGEDRAAIDE PRODUCTEN. Het begint voor het In- en Verkoopbureau moeilijk te worden, om van de doorgedraaide producten, welke worden overgenomen, af te komen. De Deensche witte kool, waarvoor in het binnen land weinig afzetgelegenheid bestaat, werden hoofd zakelijk verkocht voor veevoeder. De afname van de liefdadige instellingen heeft zeer weinig te beteeke- nen gehad. In den tijd der groote aanvoeren werd het grootste gedeelte der doorgedraaide producten per auto naar de boeren gebracht. Nu de koeien naar het land gaan, wordt het moeilijker en worden de producten, waarvoor men geen plaats heeft kunnen vinden op een belt gworpen. Te Noordscharwoude is deze belt aangelegd ten Oosten van het veilingsgebouw van den Noordermarktbond. Het is een treurig gezicht, die groote hoop kool welk daar lig te verrotten. Op het oogenblik ligt er ongeveer 160.000 K.G. Ook met een groot gedeelte der uien, welke op de veiling niet kan worden verkocht, is het treurig ge steld. Achter de veiling te Broek op Langendijk is een belt gemaakt, waarop een bordje aangeeft: „Berg plaats voor afval". Op die plaats worden de goede uien gestort en aan de verrotting prijsgegeven. Het is een heele hoeveelheid. Wy vragen ons af, is er dan heelemaal niets meer met onze producten te begin nen? Het hoofddoel van het In- en Verkoopbureu ia toch dat de producten, die den minimumprys niet kunnen opbrengen, uit de markt worden genomen en onder behoeftigen gedistribueerd. Het is jammer, dat daar aan niet kan worden voldaan. De tuindera ontvangen wel de vastgestelde minimum prijzen, maai ze moeten hunne producten afgeven om te worden vernietigd, in de wetenschap, dat er nog zeer velen zyn, die honger en gebrek ïyden. In Frankryk zyn de uien duur, omdat er te weinig is. Door contingenteering van den Invoer uit ons land en andere landen houdt men die prijzen kunstmatig hoog. Ook in andere landen met de groote invoerbelemmerin- gen zou men o zoo graag onze producten koopen, maar doordat geen invoerconsenten worden afgegeven, wordt de pas finaal afgesneden. In Duitschland, met zUn hooge invoerrechten zou wel meer kool te plaatsen zyn, maar. zooals wel te begrijpen is, scbrikt men daar terug voor de groote risico, welke men tengevolge der hooge Invoerrechten loopt. En steeds weer komen er belemmeringen by. Wanneer zal er eens een einde komen? De aan de velling aangevoerde rabarber brengt zeer weinig op. De aanvoerder heeft ze tot heden steeds nog opgehouden voor pryzen van ongeveer f 1.401.80 per 100 bos. Voor de rabarberverbouwers geen mooi voor uitzicht. Verleden jaar is alles ongeveer op de akkers biyven staan. OUDE N I E DORP De uitkomsten van de telling naar Kerkelijke gezind ten by de laatst gehouden volkstelling geeft aan, dat van de 1346 Inwoners der gemeente het aantal Ned. Heri vormden bedraagt 197, het aantal Waalsch-Herv. 2, het aantal doopsgezinden 16. dat der Geref. kerken 14 en het aantal tot een andere gezindte behoorende personen 3 en 157 personen tot geen kerkgenootschap behooren. Het aantal Roomsch Katholieken bedraagt 957. Gesplitst in R.K. en niet-R.K. is verhouding 957 en 289 Van.;.het aantal niet-katholieken rekenen 157 personen zich tot geen kerkelijke gezindte te behooren. NIEUWE N I E DO RP Ten overstaan van Cand. Notaris J. de Groot te Zuid- scharwoude heeft ln de Prins Maurits alhier de open bare verkooping plaats gehad van de bouwplaats gele gen aan den Westerweg, bestaande in een boerenwoning en bouw en welland, tezamen groot 9 H.A. 77 A. 80 cA waarvan 8.5 H.A. bouwland. Eigendom van de erven F. Brouwer te N. Niedorp. Koopster werd de Ned. Herv. Kerk te Alkmaar voor totaal f 10.600. ANNA PAVLOWNA Het café „Het Hoekje", vroeger behoorende aan den. heer J. Smit, wat vorig jaar door verkoop eigendom werd van den heer A. Raven, is thans weer gekocht door eerstgenoemde. Naar wij vernemen is een gedeelte van de zaal van. „Veèrburg" voor verkeersverbetering aangekocht door het polderbestuur voor de som van 2000 gld. Waar het slechts een kleine schuine hoek betreft, is dit voor den desbetreffenden eigenaar geen slechten ruiL De mandolineclub „Kunst en Eer" onder leiding van den heer Geluk heeft den tweeden Paaschdag op het groot nationaal mandolineconcours dat te Amsterdam werd gehouden, een tweeden prijs met 183% punt in de derde afdeeling behaald. Het benoodigde aantal punten voor een tweeden prijs was 165. De deelname ln genoemde afdeeling was 12 vereeni gingen. -waarvan slechts 1 een eersten prijs wist te be halen met 203% punt Gezien dit feit, een mooi resultaat dus, daar de ver- eeniging voor het eerst ln het strijdperk trad. SCHAGEN. 20 April. 7 paarden f 150—350: 198 geldekoeien, mag. f 130— 1G0; 60 idem, vette f 130—200. 40 kalfkueicn f 140—200, 30 pinken f20—50; 238 nucht. kalveren f312; 170 overhouders f7—13; 30 lammeren f8—11; bokken en geiten fl.508; 12 varkens, mag. f 1419; 34 idem, vette, per K.G. f 0.320.33: 142 biergen f813; konijnen f 0.75—1.50: 13 kippen f 0.70—1.20. EIERVEILING SCHAGEN. 20 April. Aangevoerd zUn: 150000 stuks 105 partijen kipeieren, 8000 stuks 13 partyen eendeieren, 200 kievitseieren. De pryzen liepen voor de kipeieren van f 1.90—2.20, voor de eendeleren van f 1.301.40, kievitsei ren f 4.30. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nummer van a.s. Zaterdag. AMSTERDAM, 19 April 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 262 vette kalveren. Ie kw. 6068 ct., (eenige beste boven not.) 2e kw. 4858 ct. 3e kw. 4048 ct.. per Kg. levend gewicht; 125 nuchtere kalveren f 150—350, 339 var kens, vleeschvarkens 90—110 Kg. 3940 ct., zware var kens 3738, vette idem 3335 per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons gesl. runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 19 April 1933. Op de heden gehouden voorjaarsveemarkt werden aangevoerd: 2043 runderen (v.j. 1750 st.). Prijzen wa ren: Melkkoeien 110120, geldekoeien f 60—150, pinken f 3065. stieren f 50175. Handel matig. ALKMAAR. 19 April. Aardbeien f 1—3.50. andijvie f 1.50—3.90, bloemkool I f 2028, II f 1017, kropsla f 1.605.40, komkommers f 1217 per 100 stuks, gele kool f 1.503. roode kool f 3.807.20, uien f 1.80, per 100 Kg., prei f 1.60—6.70, rabarber f 1—6. raapstelen f 0.80—1.60. radijs f 1.40— 5.20. selderie t 4.507.50. wortelen f 12 per 100 bos, postelein f 1.061.41, spinazie f 0.100.28 per bak. enke le spercieboonen f 44. witlof f 4.508, II f 1.50—3 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 19 April. Aangevoerd: 17000 Kg. roode kool f 2.90—5.50. II f 1.60 -4.40. 45000 Kg. gele kool f 2.20—3.50. n f 1.70; 55000 Kg. Deensche witte f 0.600.70, 3300 Kg. uien f 0.90 1.20. grove f 1.10, 4000 Kg. bleten f 0.60—0.80. WARMENHUIZEN. 19 April. Aangevoerd: 24600'Kg. roode kool le kw. f 2.505.60, 2e kw. f 1.30—4.50. 7100 Kg. gele kool le kw. f 1.30—2.50, 2e kw. f 0.70—1.20, 42000 Kg. D. witte le kw. f 0.60—0.70, 2325 Kg. uien f 0.801, grove f 0.80, drielingen f 0.80, 1350 Kg. bieten f 0.80. NOORDSCHARWOUDE 19 April. Aangevoerd: 5400 Kg. uien f 0.901.10, grove f 1.20— 1.30. drielingen f 0.80, 525 Kg. peen f 0.60. 19300 Kg. kro ten f 0.60. 26100 Kg. roode kool f 3.10—5.80, doorschot f 2.60—3.30, 112000 Kg. D. witte f 0.60, 28600 Kg. gele kool f L503.30, doorschot f 1.101.90. Doorgedraaid 107000 Kg. Deensche kool, 19300 Kg. kroten. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Arie Jacob, zoon van Theodorus Boekei en van Catharina Maria Zeeman. Overleden: Geertruida Jonker, 65 jaren, weduwe van Jan Borst POLITIE. Vermist: Een rijwiel. Verloren: een cape; een rijwielplaatje; een arm bandhorloge. Te koop: Een best Kuikaif, M. gaf als 6-j. 5300 K.G. melk, 3.25% vet, 281 melkdagen. Aangeboden5 Melkschapen om de melk, begin Mei, bij P. ZWAAN, Tolke, Schagen. KLOEKEN met 20 witte Legh.- kuikens te koop, 1 wee< oud, f 5.—. Zendt naar elke plaats. SCHER1NGA, Callantsoog. TE KOOP: een ARIEL kopklepper Ook te ruilen voor 2-persoons auto. Garage KOK, Burgerbrug. VOERAARDAPPELEN te koop, 20 cent per 35 kilo, franco thuis. W KAAN. Voerweg 14, An na Paulowna. Tel 53. Te koop gevraagd: KOEMEST, A. TUIN. vrarhtrii/ier. 't 7-and. Voor direct gevraagd: een Schildersknecht, bij C. VAN TRIENEN, Waarland. Vrije Zit- en Slaapk. met pension aangeboden, op de Ged. Gracht te Schagen, voor twee dames of heeren, A f 10.- per pers. en perw. Brieven lett. U 3, bureau van dit blad. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: een flinke Dienstbode bij A. DE CARPENTIER, Wieringer- waard. Gevraagd: NET MEISJE voor dag en nacht.. Brieven lett. N Poststation Schoorldam. G. KONING, Schagen, vraagt voor direct: Een bekwaam Timmerman. Biedt zich aan: Een bekwaam CHAUFFEUR-MONTEUR. Adres bij M. WKS'I KRBEEK, Wes terklief 1, VVieringen. OPENBARE te geven door den op ZONDAG 23 APRIL in Café BUISMAN te Oudesluis, met medewerking van de mede door de radio bekende propagandiste en declamatrice Mej. Maartje Bierman. Entrée 50 cent voor niet-leden, ver plicht programma 10 cent voor allen Na afloop VRIJ BAL voor hen, die de uitvoering hebben bijgewoond. In de pauze Attractie, Aanvang 8 uur.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3