SCHJIGENI - LU. I. 1 f125.60] 1 complete Huiskamer C. Roggeveen Cz., MEVROUW MR. B. BAKKER-NORT Koershouden in den storm ZONDAG a.s. - 2 uur Wij leveren U voor C. Roggeveen Cz. SHAW WEER IN ENGELAND TERUG 1 UlT DE OMG EVING Nog 90.000 zak aardappelen in de kuiTen deze twee wonderbare genezingen geven de omstander» rijke bijdragen. Verschillende van de dieven zijn onder den Indruk gekomen van de groote kracht die van den Patriarch uitgaat, en weigeren verder mede te werken den goeden ouden man te bedriegen en zich op zijn kosten te ver rijken. Thornton, een rijke jonge man, wiens invalide zuster de hulp van den Patriarch komt Inroepen, wordt ver liefd op diens „kleindochter". Doch zij Is geheel veran derd door de voortdurende aanwezigheid van den Pa triarch, heeft Madison nog vuriger lief dan vroeger, en weigert met den rijken jongen in het huwelijk te treden. John Madison is jaloersch op Thornton. Als Helen op een avond niet thuis komt, gelooft hij het ergste en besluit zijn medeminnaar te dooden. Met dit doel be geeft hij zich naar zijn hotel. Hij is verbaasd te verne men dat Helen zijn huwelijksaanzoek heeft afgewezen omdat zy John lief heeft. Gelukkig en met liefde in zijn hart gaat hij naar het huis van den Patriarch om Helen te zoeken. De heele bende is daar geschaard om het bed van den ouden man, die op sterven ligt. Allen zijn diep onder den indruk. Helen bekent den ouden Patriarch wat de plannen van haar en haar vrienden waren, doch hij valt haar in de rede en vertelt hen dat htj alles reeds lang doorzien had, en hen vergiffenis schenkt. Na deze woorden valt zijn hoofd terug ln de kussens de Patriarch is dood. Allen besluiten hun misdadige loopbaan vaarwel te zeggen en een nieuw leven te beginnen. Madison neemt Helen in zijn armen en vertelt haar dat ook hij veranderd is. Met een gelukkigen glimlach zien zij een nieuwe toekomst tegemoet. Dan geeft het Theater Royal nog een tweede hoofd film, die meer aan den komlschen kant ls. OVER: Voor de afdeeling Schagen van den Vrijzinnig demo cratischer! bond sprak Vrijdagavond in Cérèa Mevr. Mr B. BakkerNort. lid van de Tweede Kamer over Koers- houden in den storm. De belangstelling was zeer gering, waar de Voorzitter, de heer A. de Heer in zijn openingswoord zijn teleurstel ling over uitsprak. Mevr. BakkerNort begon met er op te wijzen dat er wel nooit een verkiezing onder zulke drukkende om standigheden heeft plaats gehad als thans het geval zal zijn. en naar wanhopige middelen wordt dan ook wel gegrepen, teneinde te trachten verbetering te doen ont staan. Verwarring heerscht er op politiek en econo misch gebied, ja. zelfs op finantieel gebied. Doch voor de V.D. is hun beginsel richtsnoer. Spr. wijst op de kern. der V.D. gedachten, het gelijk maken van de maatschappelijke ontwikkelingsvoorwaarden voor een ieder, de ontwikkeling naar persoonlijken aanleg. De overmacht van het kapitaal dient te worden bestreden, ■want die overmacht bevordert de oorlogen. Het mis bruik van het kapitalisme moet worden tegengegaan, wat echter niet wil zeggen dat de V.D., zooals de S.D.- A.P. tegen het stelsel zelf strijden. Immers het stelsel zelf is een organisme, het bezit van geld speelt een rol. ook in een socialistischen staat evenals ln een staat als Sovjet-Rusland. Aan een planmatige wereldhuishouding gelooven wij niet, want daarvoor zal geen internationale samenwerking te verkrijgen zijn, terwijl bovendien geen rekening is gehouden met misoogsten, natuurcatastro- phen enz. Ook Is niet Juist dat het kapitalisme de schuld is van alle tegenwoordige moeilijkheden en het ls dan ook niet goéd geredèneerd van de SJ3.AJP. om te zeggen., dat ze daarom niet meedoen om die moei- Jhikbeden hét hoofd te bieden. Wij behooren allen de 'handen ineen te slaan om door dezen moeilijken tijd te 'komen En evenmin acht soreekster het Juist dat de S.D.A.P. de loonen onaantastbaar wil laten in een tijd •waarin alle inkomens verminderen. Het. is niet meer dan redelijk dat ambtenaren een klein offer brengen, 'vooral waar de kosten van het levensonderhoud bedui dend lager zijn. De sociaal democraten vergeten dat zij die 't zwaarst door dezen tijd worden getroffen, moeten meebetalen aan de salarissen van die bevoorrechte amb tenaren. De houding die de S.D.A.P. tegenover de 8 Amsterdamsche raadsleden heeft aangenomen is boven dien niet democratisch. Aan den anderen kant evenwel ls het de liberale par tij. die met loonsverlaging deze crisis meent te kunne© bezweren. Als inderdaad de loonsverlaging ons zou kun nen helpen om uit de crisis te komen, dan zouden we weer tot het peil van de grootste armoede moeten ge raken. zooals bijv. in Groningen, waar getracht wordt voor de landarbeiders weekloonen van f 8.20 vast te *tel- len. Dat is onredelijk, en tot dien tijd mag Nederland jiooit teruggaan. De V.D. hebben van harte dan ook meegewerkt om den arbeiders, ook de kleine middenstanders, wat meer levensvreugde te doen geworden en hebben daarom al tijd gestreden voor de sociale wetgeving. Trouwens dat vloeit ook voort uit hun beginsel: gelijkheid van ont wikkeling. 't Mooiste zou zeker zijn algemeen staats pensioen. maar daarop is thans geen kans, er zijn nu heel andere zorgen, om het gapende gat ln de schatkist te dempen. Nieuwe belastingen zullen er wel moeten komen en altijd hebben de V.D. die belastingheffing wil len doen zijn naar draagkracht, maar ook dit gaat niet steeds in dezen tijd en ten behoeve van de steunmaat regelen voor land- en tuinbouw hebben de consumenten de gelden daarvoor gedeeltelijk moeten opbrengen. Spr wijst op 't groote belang dat land- en tuinbouw blijft bestaan, ook voor den bloeienden winkelstand op het platteland. De groote beteekenis van het herstel van het internationaal ruilverkeer wordt ln 't Hefat gesteld en daarbij gewezen op de boerenbonden die den weg van vrijhandel absoluut en voorgoed willen verlaten. Een zeer gevaarlijke richting. De verwarring op politiek terrein komt tot uiting «door het ontstaan van allerlei nieuwe partijen en rich tingen. Zeer uitvoerig behandelt Mevr. BakkerNort de funeste gevolgen die we zullen ondervinden als het fascisme ook in ons land zijn invloed ziet versterken. Wee den Staat die zich aan vrijwilligers overgeeft, dat beteeker.t het einde van het gezag. Het Nederland- sche Volk is in hooge mate bevoorrecht door de vrij heid van meeningsuiting door den Invloed dien het heeft op de wetgeving. Er zijn reeds vele conservatie ven, die uit vrees vcor hun brandkast, aansturen op een sterken man. De liberalen gaan ln dit opzicht hol lend achteruit. En dan waarschuwt spr. tegen de re- volutionnairen, niet alleen de commuisten, die zich zelf beroepsoproermakers noemen, maar ook de S.D.A.P. is in den laatsten tijd dien weg opgegaan. Spr. wijst hier op de houding die de S.D.A.P. heeft aangenomen bij de kwestie der muiterij op „De Zeven Provinciën", en op de verklaring dat de S.D.A.P. zeer gaarne de democratie wil handhaven, doch als er nationale woe lingen ontstaan, de leiding wenscht te nemen. Dat is een dubbelhartige houding, men kan zich niet voor democratie verklaren en tevens den revolutlonnairen geest voorstaan. Laten wij er dus voor zorgen, dat noch door fascisten, noch door revolutionnalren inbreuk gemaakt wordt op onze heilige volksrechten; dat ls de kern van de zaak waar het om gaat! Bij de bezuiniging gaat het om principes. Wij VJ). willen in de Kamer geen bezuiniging op ons Volkson derwijs. wij willen niet aantasten de financieels ge lijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, maar oordeelen tcch dat er duizenden guldens bespaard kunnen worden op onnoodigen scholenbouw. Maar beter en meer bezuinigd kan worden door nationale ontwa pening, door onze ondeugdelijke, nuttelooze weermacht om te zetten in een politiemacht. Ten slotte merkt spr. op. dat alles wat zij gezegd he ft, in mineur was gesteld, doch dat de vraag rijst: is er wel crisis, is het niet veeleer een overgangstijd die zal leiden tot e enmeer stelselmatige regeling van productie, tot een betere verdeeling van maatschappe lijk inkomen? En zal dan de rationaliseering niet blij ken een weldaad te zijn? Als meer menschen de mooie V.D. beginselen steunden, dan zou daarmede het ko men van die betere toekomst zeer zeker bespoedigd worden. Applaus. Na de pauze wordt door een der aanwezigen de vraag gesteld, wat er van de nationale ontwapening terecht zal komen als de V.D. deelnemen aan de regeering. Mevr. BakkerNort zegt, dat als de V.D. aan een regeering deelnemen, de strikte voorwaarde zal wor den gesteld dat de defensie-uitgaven belangrijk ver minderd zullen worden. Dezelfde wensch Is '25 ook gesteld en met dien wensch ging ook de S.D.A.P. ac- coord. De vorming van een ministerie ls toen echter afgestuit op de weigering van de katholieken die de „uiterste nood" nog niet aanwezig achtten. Het is nu eenmaal in Nederland zóó, dat geen enkele partij een regeerlngsmeerderheld heeft en ln etape dient men dus te trachten zijn doel te bereiken. Uitvoerig wijst spr. dan nog op de groote beteekenis van deze verkiezing voor vrouwen, zij die zoo na be trokken zijn bij den crisistoestand, de werkloosheid, maar bovenal bij de kwestie der nationale ontwape ning. Steun «nn de Vrijz. Democraten beteekent voor de vrouwen steun aan eigen rechtspositie, gelijkwaar digheid van man en vrouw ln de huwelijkswetgeving. Nederland kan niet meedoen aan den wedijver ln be- wapeing, in Nederland zal alleen een goede politie macht de rust en orde ln het binnenlnad kunnen had haven. Spr. wijst er op, dat het sluiten van de grenzen de tolmuren, ook tot oorlog leidt, zy die dus de natio nale ontwapening voorstaan, zij hebben de plicht de Vrijz. Democraten te stemmen. Applaus, Door den Voorzitter wordt de vergadering vervolgens gesloten, daarby hartelijk dank brengende aan de speekster en de aanwezigen opwekkend aa Woensdag op de iyst der VJD. te stemmen. de belangrijke ontmoeting Terrein Loet Gewone prijzen. VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL. Bovengenoemd Verbond houdt Dinsdagavond eene propaganda-vergadering in de Cérès alhier. (Zie ad vertentie.) SPABTA—E.V.C. Zondagmiddag zal bovengenoemde wedstrijd plaats vinden op het terrein aan de Loet. Deze wedstrijd be looft zeer spannend te worden, waar de belde ploegen als gelijkwaardige tegenstanders mogen worden aan gemerkt. E.V.C. bezit momenteel een enthousiast elftal, dat niets onbeproefd zal laten Schagen te overwinnen. Onze plaatsgenooten zullen zeker hun beste spel daartegen oversteken. We houden ons er van overtuigd, dat niemand deaen strijd zal verzuimen te gaan zien. Het aanvangsuUr le op 2 uur gesteld. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. By beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is met ingang van 1 Juli 1933 aan den heer"E. v. d. Laan op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ieeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool alhier. Meubelmagazijn, Hoogzljde 114, Telef. 73. SCHAGEN bestaande uit: 1 modern Dressoir, bladmaat 140 c.M., met schuifglazen, 4 eiken Stoelen en 2 Fauteuils met veeren en bekleed met prima effen Velours, 1 eiken Tafel. Prima uitvoering. Levering franco. Aanbevelend TELEF. 73. MARKTO VERZICHT. Op de markt van Donderdag waren een mooi aantal vette koeien aangevoerd; nu waren er direct geen ex tra zware beesten aangevoerd, wat men noemt tussohen- beiden koeien; wel trok de aandacht een beste vaars, afkomstig van den heer C. Waiboer uit Wieringerwaard, welke gekocht werd door Gebr. Kweldam alhier, die de hoogste markt opbracht, dat was 28 ets. De handel was ook iets beter en duurder. Amsterdam had heel wat ge kocht De handel in kalf koeien was r edel Uk. Mooie Groninger koeien waren aangevoerd door den heer R Schoen alhier. De handel in gelde koelen kon men vlug noemen, er waren er weer meer aangevoerd bU de vo rige week en toen was het al beduidend. De handel in pinken was nu niet schitterend, dat wacht op meer gras. De nuchtere kalveren voor de slacht liepen van f 3—12, voor de fok van f 12—18, deze handel was goed. In paarden was niet veel te doen. De oude slachtschapen werden duurder verkocht deze golden van t 14—22, een redelpken prU's. De handel in overhouders was matig, de besten konden niet hooger komen dan f 18. Lammeren voor de slacht waren weer duur verkocht, de duurste bracht 11 gld. op. Er ls nogal vraag naar Frankrijk. De handel in bokken en geiten ging wel. De handel in vette varkens was vlug. weer een cent hooger bij de vorige week. noteering was tot 16% oent Alle biggen en schrammen welke aangevoerd wer den. zijn aan den man gegaan, die handel liep goed. Op de kippenmai-kt kemt meer aanvoer, de handel was n'et ongunstig, dus laten er maar meer komen. Over 't geheel was het weer een gezellige drukke markt met veel bezoek. Na een reis om de wereld. De Engelsche schrijver en sarcast, G. B. Shaw, heeft zijn reis om de wereld beëindigd en is dezer dagen weer in Engeland teruggekomen. Natuurlijk zijn de couranten op hem losgestormd en zijn hem talrijke interviews afgenomen, waar het resultaat vrij ge mengd was, maar het voornaamste is wel het volgen de: Shaw na zijn aankomst te Sonthampton. G. B. S. heeft een nieuw stuk geschreven, of eigen lijk heeft hij genoeg geschreven om er zes stukken uit 'te maken. Hij weet echter nog niet precies hoe. Hij heeft overal de onbeschaafde volkeren gelukkig en zorgeloos en de beschaafde vol zorg gevonden. De pers heeft hem overal verkeerd begrepen en din gen geschreven, die hij niet gezegd heeft. Hjj heeft de studenten in China niet opgeruid, maar gezegd, dat iemand, die op zijn twintigste jaar niet revolutionnair was, op zijn veertigste een sufferd zou zijn. Hij is in ieder geval niet de schuld geweest van de aardbeving in Japan, want toen de aardbeving er was, was hij er niet. Hij heeft in Hollywood geen actrices aan het huilen gemaakt, want hij was niet in Hollywood. Hij sprak alleen Barrymore en Chaplin, en die weten reeds lang niet meer. wat huilen is. Hij heeft lang niet zulke erge dingen van Amerika gezegd, als Amerika zegt Maar de interviewers vroe gen dingen als: „Mr. Shaw, wie vindt u grooter, Shaw of Shakespeare?" en daarop heeft hij een antwoord in denzelfden stijl gegeven. Overigens heeft Shaw zeer slechte indrukken ge kregen over den toestand der wereld. Of er niets op te vinden was, om de wereld te verbeteren vroeg men G. B. S. „Dat heb ik al sinds jaren gezegd, zei G. B. S. „Lees de werken van Bernhard Shawl" Er zijn auteurs, naar men weet, die hun eigen werk niet lezen ANNA P AP 1 OW N A Volgens mededeellngen van een aardappelhandelaar liggen ln de verschillende kuilen alhier nog ongeveer 90.000 zak aardappelen. Schat men het aantal aardappelen, dat elke ingezete ne, groot en klein, consumeert, op 4 zak per Jaar, dan hebben we nog voor een Jaar wel geen brood, maar toch aardappelen op de plank, als.... En toch gaan onze aardappelbouwers maar weer door met poten of er geen vuiltje aan de lucht la. Wat moet Je dan, zei een bouwer tegen ons, ala Je Innd heb en poters; braai laten liggen gaat toch ook niet. Met boelhofs ls er altijd geld. Dat het spreekwoord: „Met boelhuls ls er altijd geld" ook heden ten dage nog een waarheid ls als een koe, bleek Donderdag. Er was een boelhuls, dat by taxatie zoo volgens de verwachting 350 400 gld. kon opbrengen, dan waren de verkoopers best tevreden, doch wie schat hun ver bazing, toen het over de 1000 gld. beliep. Een manufacturier stond de verkooping met gemeng de gevoelens gade te slaan; hy had mooie, nieuwe mol ton dekens voor f 1.50 ln zUn winkel, doch de voorraad verminderde slechta weinig en op het boel huls werden de oude grif gekocht voor meer dan 2 gld. Ja, Ja, het gaat er raar toe, zei hy, had ik 't maar geweten, dan had lk een partytje in het boelhuis ge stoken. Ja. Jongen, als Ja 't weet, ia 't geen kunst meer. Zondag 23 April komt de luid-spreker-auto van de S.D.A.P. te Anna Paulowna e.o., met muziek en ver kiezingsredevoeringen. Voor het juiste tijdstip van aankomst op de ver schillende plaatsen, verwijzen we naar de in dit no. voorkomende advertentie. Mooie sport op het B.K.C.-terrein op Zondag 30 April. Voor dezen dag heeft het B.K.C.-bestuur zioh extra Ingespannen- om den voetballiefhebbers van Anna Pau lowna niet alleen, doch uit de geheele omgeving een paar extra wedstrijden te laten zien. Dan speelt om 1 uur B.K.C. I tegen Haarlem-veteranen, de laatsten zb'n geen jonge menschen meer, doch spelen nog steeds ln competitieverband en kennen het spel in de perfectie, zoodat B.K.C. zeer hard zal moeten wer ken om een eenigszlns drageiyk figuur te maken. Om half 3 speelt vervolgens de eerste klasser K.N.V.B. Haarlem I tegen de 2de klasser Alcmaria Victrlx I. De ze wedstrijd staat onder leiding van den scheidsrechter den heer W. Katoen van Amsterdam. Voor de opstelling van de elftallen komen we nog nader per bericht en advertentie terug. Op de opsteling van de elftallen komen we nog de elftal, dat gaat naar Wieringerwaard II en speelt om 2 uur. De opstelling is: V. d. Burg Zeeman Baartman V. d. Werke Blaauboer Jn. Post Va© Duin Keyzer Jb. Post Kaan Van Dijk Reserves: Rezel, Kapitein, Blaaubroek. HARRNKARSPET Een tee**en fles Hot dezer dn"en dat en,i lnnd^'^onaar een flink perceel her/land, gelegen in den Slootgaard nolder in gp'n-i'i1- aWond en hierop een toeslag ver leende van twee gulden per snees. Moderne BRUIDS-FOTO's van de eenvoudige tot meest artistieke uitvoorlng. FOTOGRAFISCH ATELIER ARPAD MOLDOVAN, NIEUWE NIEDORP. Geopend dagelijks, ook 's Zondags. L A N C R V I) IJ K Communiqué der Jaarvergadering van de Coöp. „Nieuw Leven*' U.A. te Zuid- scharwonde. Donderdagavond had de Jaarvergadering der Coö peratie „Nieuw Leven' U.A. te Zuidscharwoude plaats ten lokale van den heer P. Kramer. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter de verheugende groei der coöperatieve gedachte en *n het bijzonder clen bloei der Coöp. „Nieuw Leven', niettegenstaande de heerschende malaise. Ook de zuster-coöperatie te Alkmaar, heelt dit jaar een flinke groei duorgemaakt. De notulen der twee laatste ledenvergaderingen worden gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt, dat het bouwen van den nieuwen winkel f 11174.28 heeft gekost. Dit jaar verslag werd onder dank goedgekeurd. Naar aanleiding van bet jaarverslag kwam uit de vergadering de wensch naar voren, nog meer pro paganda voor de Coöperatie te maken en zoo moge lijk maandelijks prijscouranten te doen circuleeren. Ook werd de wensch geuit het volgend jaar de leden het jaarverslag voor de Algem. Vergadering toe te zenden. Gevraagd werd voorts, of de samenwerking met de arbeidersbeweging niet wal nauwer zou kunnen wor den, daar toch steeds op hun beroep wordt gedaan voor ledenwerving, enz. De voorzitter, de verschillende opmerkingen be antwoordende, zegt dat het Bestuur zooveel moge lijk met de geuite wenschen rekening zal houden en hieraan tegemoet komen,. Door enkele leden werd gevraagd, waarom de pers niet tegenwoordig was. Voorzitter zegt, dat het Bestuur besloten heeft de pers niet meer uit te noodigen, daar hel een verzoek is van den Coöperatieven Raad, gedaan in een ver gadering met dien Raad en de Coöperatie te Winkel, alwaar een bewering in de algemeene vergadering is gedaan omtrent „Nieuw Leven", welke achteraf bleek niet juist te zijn en door het Bestuur van Win kel dan ook betreurd werd. In die algemeene verga dering werden naar aanleiding van die bewering minder vriendelijke dingen gezegd, welke natuurlijk door de pers gepubliceerd zijn, zoodat het publiek zoodoende iets te lezen krijgt, wat achteraf niet juist blijkt te zijn. De Commissie van Rapporteurs, welke de Balans heeft nagezien, concludeert deze Balans in orde te hebben bevonden. Punt 5, Voorstel van eenige leden het College van Commissarissen af te schaffen en het Bestuur pit te breiden, wordt na uitgebreide discussies verworpen met 44 tegen 38 temmen. Put 6: Bestuursverkiezing. Daar er door eenlge leden tegencandidaten voor de aflredenden zijn in gediend, vindt er een stemming plaats, waaruit blijkt dat de aftredende bestuursleden zijn herkozen en wel J. de Jong met 53 en E. Biersteker met 48 stemmen. Punt 7. Verkiezing Commissarissen. Ook hiervoor waren tegencandidaten ingediend. Gekozen werden de heeren P. Mulder, A. Boheldijk, P. Medema, C. Swart eh J. Vink, respectievelijk met 80, 79,79, 52 en 53 stemmen. Punt 8. Balans, winst- en verliesrekening. Hieruit blijkt dat de bakkerij een winst heeft gemaakt van f8281.51 en de winkel f51520. Deze winst- en verlies rekening wordt door de vergadering goedgektifrd. Het dividend wordt vastgesteld op bakkerij 10 pet. en winkel 3 Zij dfe hun aandeel nog niet volge stort hebben, ontvangen 50 van hun dividend Daar het Inmiddels reeds laat is geworden, ge schiedt de rondvraag, waarvan door verscheidene le den gebruik werd gemaakt, in versneld tempo. Hierna sluit voorzitter deze algemeene vergadering onder dank voor de zakelijke discussies. Bovenstaand verslag is ons door het bestuur ver strekt, daar men van meening was dat het bij de besprekingen in huishoudelijke vergadering beter is de pers niet toe te laten, vooral omdat er diverse in terne kwesties aan de orde kwamen. Op advies van den Coöperatieraad was hiertoe besloten. Wij voor ons vinden dit besluit te ver doorgedreven. De pers niet toe te laten is uit den tijd. (Corr. Sch. Crt.) Deze week zyn weer 10 arbeiders aan den weg door het Geestmerambacht te werk gesteld, zoodat er thans 24 arbeiders aan werken. Naar we vernemen hebben de nachtvorsten zeer veel schade gedaan aan de vroege aardappelen. Er zyn er zeer velen geheel afgevroren. Was dit niet het geval geweest, dan zouden er in Mei al wel vroege aardappelen aan de markt zyn ge weest. Het zal nu een paar weken later worden. Gebrek aan aardappelen zal hier wel niet door ontstaan, want er zijn nog oude ln overvloed. NOORDSCHARWOUDE. Aan de werkzaamheden voor den nieuwen weg door Geestmerambacht zijn weer 10 arbeiders te werk gesteld en is dit aantal tot 24 gestegen. 23-Jarig Jubileum van den Gemeente- Veldwachter. Vrijdag 21 April was het de dag dat de heer H. Leurink, onze gemeente-veldwachter het feit herdacht, dat hij voor 25 iaar in politiedienst trad. Nu, het heeft den jubilaris niet aan belangstelling ontbroken. Van alle kanten mocht hij felicitaties ontvangen. Ook wij hebben den jubilaris een bezoek gebracht en hebben een goede ontvangst gehad. Wij troffen den jubilaris thuis, temidden van zijne familie en vrienden. Een paar dagen geleden had de heer Leu rink ons al gezegd, nu, we makon er niet veel druk te van, hoor, maar het huis was bijna te klein, dezen dag. Wat een belangstelling. Honderden k. ar-fes uit het geheele land waren binnengekomen en c: kwa men er nog stoeds bij. Vooral uit politiekringen be stond zeer veel belangstelling voor dit jubileum. De jubilaris was er gewoonweg mee aan. Onophoudelijk rinkelde de telefoon en werden felicitaties overge bracht 's Middags heeft de burgemeester, de heer Jhr. van Spengler, na een kernachtige speech, namens den Al- gemeenen Ned. Politiebond de medaille van 25 jarigen trouwen dienst overhandigd, in zijn rede de verschil lende vorige standplaatsen van den jubilaris memo- reerendc. Ook de voorzitter van de Vereeniging van Gemeenteveldwachters heeft het woord gevoerd. De eerste felicitatie van buiten af kwam van Pastoor Van Noord, overhandigd door den kapelaan. Ook uit de kringen der ingezetenen kwamen vele blij ken van belangstelling. Naast vele bloemstukken harl de jubilaris van de Langendijker collega's een rooktafel ten geschenke gekregen, een fototoestel van de Veldwachtersver- eeniging en een vulpen van het gemeenteperson*»e!. 's Avonds werd de heer Leurink in de raadzaal ge huldigd. Voor bijzonderheden verwijzen we naar het raadsverslag. Men heeft dezen dag voor den heer Leurink tot een onvergetelijke gemaakt. We hopen dat de jubilaris zijn ambt nog lange jaren mag vervullen en dat de prettige samenwerking die thans tussrhen de politie en de pers bestaat, steeds zoo mag blijven.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10