VEL O STOFZUIGER ASPIRIN de wereld en daarom VARIA. Groot smokkelaar aangehouden Oude dame... geschaakt Nieuwe oorlogsschepen in Amerika DUBBEL ZUIGVERMOGEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. Ontsnapt aan de handen van de Duitsche politie. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de in het Limburg sche grensgebied beruchte smokkelaar Sch. door de marechaussee te Venlo op den Maasbrug ge arresteerd, toen hij. met een vriend in een luxe-auto ge- aeten een verkeersovertreding beging. De marechaussee herkende in een der inzittenden den lang gezochten smokkelaar, die enkele weken geleden op het station te Munchen-Gladbach toen hij in ver band met door hem gepleegde smokkelarijen naar een rechtszitting werd overgebraoht, wist te ontsnappen. Sedertdien stelde de Duitsche politie alle pogingen In het werk om den vluchteling te arresteeren. die zich, xooals bekend, in de omstreken van Venlo ophield. Bij de aanhouding bleek Soh. in het bezit te zijn van een bewijs van Nederlanderschap dat op naam stond van zekeren D., terwijl als beroep vlieger werd ver meld. Wegens het opgeven van een valsctoen naam werd Sch. gearresteerd en ln het politiebureau ingesloten. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de man als lastige vreemdeling over de Belgische grens zal worden gezet, daar een uitlevering naar Duitachland wegens smokkel- delicten niet mogelijk ls, tenzij de Duitsche politie-auto- riteiten op andere gronden een arrestatiebevel tegen hem hebben uitgevaardigd. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. Galant avontuur van een 64-Jarige. Donderdagnacht vond een man op den Haarlemmer weg tusschen Halfweg en Sloterdijk een vrouw langs den weg liggen, die, naar hij meende niet geheel nuch ter was. Ij deed een verward verhaal over een beroovlng en de medelijdende vinder, bracht haar naar het poll- tlebeureau aan den Admiraal de Ruyterweg te Am- «rterdom, waar zij gehoord werd. Zij verklaarde toen, dat zij, toen zij 's avonds thuis kwam, voor de huisdeur werd aangesproken door twee heeren, die haar uitnoodigden een auto-ritje mee te maken. De argelooze maagd van vier en zestig Jaar liet zich verlokken en stapte In den wagen. Haar beide cavaliers reden haar de stad rond en eindelijk kwam de auto op den Haarlemmerweg. Hier stopte de wagen plotseling, naar de onbekende chauffeur verklaarde, om dat er een band gesprongen was. De dame moest uitstappen en nauwelijks stond ze op den weg of de chauffeur gaf vol gas en reed snel heen. Toen herinnerde de vrouw zich, dat zij in den wagen haar taschje had laten liggen, waarin een bedrag van f115 zat De geschaakte dame heeft den nacht rustig doorgeslapen op 't politiebureau en werd tegen den morgen op vrije voeten gesteld. In hoever haar avon tuurlijk verhaal berust op Wahrhelt of Dichtung zal de politie moeten ultmakén. ,,Msb." Ter bestrijding van de werkloosheid. Wel geheel in strijd met het voornemen van presi dent Roosevelt, om voor 144 millioen op de militaire uitgaven te bezuinigen, wordt thans uit Washington gemeld, dat de voorzitter van de marine-commissie van het huis van afgevaardigden, Vinson, heeft ver klaard, dat de leden van het huis, die voorstanders zijn van uitbreiding van de vloot gerustgesteld kun nen zijn, daar president^ Roosevelt in zijn program tot steun der werkloozen, bok het op stapel zetten van een aantal schepen heeft opgenomen. Men moet niet vergeten, aldus de voorzitter van de marine-commissie, dat er geen enkele manier is, waardoor de regoering zooveel tot leniging van de werkloosheid kan doen, dan het aanbouwen van nieuwe schepen. Voor iederen dollar, die voor dit doel besteed wordt, 85 cents voor arbeidsloon. Mr. Vinson zal aan president Roosevelt voorstellen, een bedrag van ongeveer 40 millioen dollar uit te trekken voor het aanbouwen van schepen, hetgeen kan geschieden binnen de bepalingen van de vloot- overeen komst. 1 UlT DE OMGEVING HOOGWOUD Vergadering van het Dag. Bestuur der Banne Hoog woud en Aartswoud, met Hoofdingelanden, gehouden op Dinsdag 18 April 1933, namiddags 1 uur ten Raadhulze aldaar. Afwezig met kennisgeving de heer C. Ursem, lid van Dagelijksch Bestuur. De Voorzitter, de heer K. Slagter, opent met een woord van welkom deze eerste vergadering in 1933. wij zend op de slechte economische toestanden, doch spreekt de hoop uit, dat deze toestand iets ten beste moge keeren. De notulen der voorgaande vergadering worden door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelt Voorzitter mede, dat door hem een opgaaf is verkregen van de kosten van een betonnen keerschut tusschen het land van K. Groot Pz. en D. Mol. Der- -pgaaf is f 75. doch daar de belendenden bovenger.c: het keerschut gaarne op den hoek willen plaats:-, r. zij daarvoor wel een klei ne vergoeding willen geven, wordt besloten den Voor zitter vrij mandaat te geven, dit keerschut aldaar te laten maken. Ingekomen van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier de voorloopige aanslag, welke Is voor staat A f 4408.92 en voor staat B f 1271.17, alzoo totaal f 5860.09. Door verschillende heeren wordt gewe zen op de geringe verlaging van dezen aanslag bij 1932, n.1. f 20 en wel in verband met de zeer slechte uitkom sten van de bedrijven. Deze aanslag is ongeveer f 3 per HA., terwijl de ingelanden persoonlijk nog f 4 tot f 6 per H.A. moeten betalen en dan ook nog voor de ge bouwde eigendommen van hun bedrijven, wat vooral voor de kleine bedrijven zwaar drukt Ook wordt gewe zen op de huns Inziens zeer groote salarieering van Dijkgraaf en Hoogheemraden in dezen tijd Van de Vier Noorder Koggen is ingekomen den aan slag voor Koggenlasten, bemalingslasten en Weglasten respectievelijk f 1, f 5.50 en f 3.50, totaal f 10 per H.A. Dit ls een verlaging van f2.50 per HA. Deze aanslag ls totaal groot f2 20505.59. Van het bestuur der Vereenlging van Noordholland- sche Waterschappen een schrijven over het peil van het IJsselmeer, mede in verband met een toezegging van den Minister van Waterstaat dat op zijn volle mede werking kan worden gerekend voor verlaging van dat peil. Een schrijven van hetzelfde bestuur over een excur sie te houden door den bond op 1 Juni a.s. in de Wie- rlngermeerpolder vanaf Alkmaar. Daar de Banne hier aan den Wlerlngermeerpolder is gelegen, wordt er wel voor gevoeld doch om dan recht streeks hiervandaan te vertrekken. Zal een onderzoek worden ingesteld hoe dit het best is te regelen. Nu is aan de orde de rekening en verantwoording van den penningmeester, over het jaar 1932. Deze reke- ing wordt door de Hoofdingelanden nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 39606.14% de uitgaven f 34158.74, alzoo een batig saldo van f 5447.40%. De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn goed en nauwkeurig beheer over 1932. Tevens blijkt uit de rekening dat doordat er nog aan polder- lasten betaald moet worden f 1833.24, een vermindering van het batig saldo van 1931 ls van t 1364.29. Mochten alzoo de achterstallige lasten worden betaald dan zou het batig saldo over 1932 nog iets hoöger zijn geweest dan over 1931. De penningmeester deelt mede, dat ver schillende Ingelanden bij gedeelten betalen, doch dat enkele heelemaal niets betalen Wordt besloten dat te gen deze laatsten reglementair zal worden opgetreden, Ook is er nog een aanslag bij van het Hoogheemraad schap van f 220.23, welke volgens het bestuur van het Hoogheemraadschap niet betaald wordt, daar deze gron den volgens dat bestuur onbelast zijn. Deze gronden zijn door het Hoogheemraadschap overgenomen van de Vier Noorder Koggen, die voorheen daarvoor altijd de lasten hebben betaald. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten, dat de voorzitter met den secretaris penningmeester hierover eens een bespreking zullen houden met het bestuur van het Hoogheemraadschap. Volgt rondvraag. De heer A. Rood deelt mede. dat er in de berm van den weg bij C. van Diepen aan den Boekeiweg groote kullen zijn welke gevaar opleveren voor het verkeer Wordt opgedragen dit ln orde te laten maken, De heer Jb. Helder vraagt of er nog puin over la, daar bij Pluister te Aartswoud nog een kuil ls langs de straat. De voorzitter deelt mede nog een klein beetje ter beschikking te hebben, doch het op andere plaatsen noodiger acht. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering met een woord van dank door den Voorzitter gesloten. Tot ambtenaar ter secretarie dezer gemeente ia benoemd de heer L. M. van der Steenhoven te Zeist. De indiensttreding is bepaald op 1 Mei a.s. LANGEND IJ K De nachtvorsten hebben hier belangrijke schade aan de vroege aardappels aangericht, vooral op die akkers, waar ze reeds flink boven den grond ston den. Met de uithetaling van het tweede gedeelte van den steun volgens de Tuinbouwsfeunwet, is gisteren een aanvang genomen. Verschillende tuinders kregen ongeveer hetzelfde uitbetaald, als bij de eerste uitkee- ring, n.1. f50 per spoorwagen. Het slechtst bleken zij er aan toe te zijn, die vroege kool hadden verbouwd, daar deze niet onder de steunregeling viel. Tot hen, die veel van die koolsoort hebben verbouwd, behoo- ren in het bijzonder de tuinbouwers uit SL Pancras en een deel uit Broek op Langendijk. Voor de bepaling der loonen der bouwvakarbei ders is de Langendijk in de derde klasse ingedeeld. Vrij algemeen wordt aangenomen, dat met het oog op den levensstandaard, deze indeeling te hoog is! Schagen b.v. behoort in de vierde klasse, waardoor het uurloon 50 cent is, en aan Langendijk 56 cent. Men deelde ons mee, dat thans bij den Patroonsbond een voorstel is ingediend om Langendijk in de vierde klasse te plaatsen, waardoor het uurloon tot 50 cent zou worden teruggebracht. BROEK OP LANGENDIJK. Door den kweeker C Duif Sr., te Sint Pancras, wer den de eerste tomaten ter veiling aangevoerd, welke door de firma Slot—Bonnet werden gekocht voor f 1.03 per K.G. ZUIDSCHARWOUDE. De ellende der werkloosheid is hier voorloopig blijk baar geleden. Nog ongeveer een 25-tal kleine tuinders en arbeiders zijn aan het slikken, een 20-tal arbeiders zijn te werk gesteld in de Wioringermeer, terwijl nog enkele werk vinden aan den weg door Geestmer-Am- bacht, Practisch gesproken is er dus geen werkloosheid meer. Men deelt ons mee, dat de vereeniging van klei ne kooplieden zich met een adres tot den gemeente- rand heeft gericht met het verzoek een steunregeling in het leven te roepen. Op het oogenblik staan in onze gemeente 12 wo ningen leeg. Voorloopig zal er dus nog weinig kans bestaan van het in exploitatie brengen van de be staande bouwterreinen. WIERINGERWAARD Naar wij vernemen heeft de afdeeling Wieringer- waard der S.D.A.P. op 30 April een feestavond ge organiseerd voor de viering van den 1 Meidag. Naast de medewerking van de Zangvereeniging „W.A.Z.", noemen wij als sprekers den Edelachtb. Heer A. G. A. Verstegen, burgemeester van Koog aan de Zaan en den heer A. de Vries, voorzitter der V.A.R.A. Bovendien zal een dramatische schets in één bedrijf worden opgevoerd. Het belooft dus een uitstekende avond te wor den. Bijzonderheden worden nader per advertentie REE RU U GOW A AR Woensdagavond vergaderde de zwemvereeniging „H.Z.V." in het lokaal van den heer Reine. De voorzitter, de heer S. Dekker, opende de ver gadering, waarbij hij er zijn teleurstelling over uit sprak, dat zoo weinig ouderen waren opgekomen. In verband met de te nemen belangrijke ocsluiieti en hun financieele gevolgen was het toch wel won- schelijk geweest, dat zij wat meer belangstelling ge toond hadden. Ingekomen was een verzoek van de muziekver- eeniging „H.L'.G.U. om voor het aanstaande con cours een medaille beschikbaar le stellen. Besloten werd dit verzoek in te willigen, mede omdat hier door meerdere bekendheid aan de vereeniging wordt gegeven. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeuiging thans 82 leden, 26 adspirantleden en u donateurs telt. Hierna werden de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld. Besloten wtrd de contributie voor 1933 aldus vast te stellen: voor leden, die zich voor 15 Mei opgegeven f 1.5U, adspirantleden f 1. na 15 Mei wordt dit resp. f2.50 en f 1.50 Verder werd besloten voor gewinnen kinderkasrten beschikbaar te stellen voor f 2.50. Hierna werd overgegaan tot de uitloting van 5 rentelooze aandeelen, de nos. 17, 23, 32, 33 en 34. Hierna bracht de uitbreidingscommissie bij monde van den heer De Jong versi i iit over haar werk zaamheden. De commissie heeft bij de provincie inlichtingen gevraagd over het kanalen plan Gebleken is, dal onze beele inrichting, waar ze nu staat, zal moeien verdwijnen. Toen werd hel plan opgevat een ondiep drijvend bassin in de Lient te zetten. Do voorzitter van het Geestmer Ambacht heef» toegestemd. Als het plan van de commissie uitgevoerd wordt, zal dit op ongeveer f 400 komen, f 3W> voor het bassin en 1100 voor uitbreiding van de kleedgelegenheid. De uitbrei ding kan wel voor minder, maar dan zal het later blijken weggegooid geld te zijn. Het plan is een bas sin te bouwen van bij 14 Al. Dit zal dan nog ge splitst worden in 2 deelen, het eeue deel voor kleine kinderen, het andere op een diepte van 1 Al. voor leerlingen, Op het oogenblik is een dergelijk bassin voldoende, maar het zal waarscaijnlijk te klein wor den» dan is het plan hei heele bassin op een diepte van 1 Mei te brengen. De heer llaringnuizen wilde wachten tot het ka- nalenplan doorgevoerd was. Dan kon men direct een vast bassin in het kanaal zetten en zouden de kosten veel minder zijn. De heer De Jong merkte op, dat het voor kinderen gevaarlijk is in de ringsloot te gaan leeren zwem men. besloten werd het plan van de commissie door le voeren, als het geld bij elkaar gebracht kan worden. Geprobeerd zal worden van particulieren geld le loenen tegen een nader vast te stellen rente. Op de vergadering werd door de aanwezige leden al een bedrag van f 125 toegezegd. Hierna rondvraag en sluiting. BARSINGERHORN De volgende dienstplichtigen uit deze gemeente zijn opgeroepen om voor herhalingsoefeningen in werke- lijken dienst te komen: W. van der Oord, lichting l'J'26; J. G. Dekker, H. W. Jimtnink, G. Vis, lichting 1927; J. Bouma, N. Nap, R. Slik, P. Kramer, lichting 1929 bij het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort op 11 September 1933; IJ. de Boer, lichting 1929, op 4 September 1933 bij het Regiment Genietroepen te Utrecht; H. Beets, J. Blom, lichting 1927, op 14 Augus tus 1933 bij het 5e Regiment Infanterie te Amers foort; A. Zuidema, lichting 1927, op 11 September 1933 bij het le Regiment Infanterie te Assen; H. Leezer, lichting 1929, op 11 September 1933 bij het 11e Regi ment Infanterie te Nijmegen. Z IJ P E GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 14 tot en met 20 April. Geboren: Cornella Johannes, zoon van Willem Jonker en Elisabeth Brouwer; Jacobua Cornelis, zoon van Klaas de Vries en Maria Catharina Groot; Caecilia Ca^ th&rina, dochter van Jan Koemeester en Johanna van Dam; Neeltje Rinkje, dochter van Cornelis Klaaver en Harmke Meijer. Ondertrouwd: Rens Brouwer, 28 Jaar, veehouder en Pietertje Zwaan, 21 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe Johannes Rampen, 46 jaar, veehouder en Adriaantje Johanna van Buuren, 20 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd: Hendrik Bakker, 41 jaar, vrachtrijder en Geertrulda Maria Deutekom, 34 jaar, zonder beroep, belden te Zijpe. Johannes van Leeuwen, 25 jaar, land arbeider, te Texel en Antje Roozing, 23 jaar, zonder be roep te Zijpe. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Johannes Theodorus Petrus Wever en Maria Agatha Koopman; Jan Raven, 22 jaar, ongehuwd, tronende te Haarlem), bekend gemaakt omdat zorgvuldige onderzoekingen hebben aangetoond, dat Aspirln langzamer in den bloedsomloop en de weefselcellen wordt opgenomen, maar (en dat is van belang) ook veel langer (n het lichaam blijft, oefent het veel langer en in tensiever zijn heilzame werking uit. Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuls]es van 20 fabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. Handel ln Knakworst of Psychologie voor Kooplieden. Max Weinstein is een arme duivel. Sedert 'n paar da gen tracht hij zich met toestemming van de politie natuurlijk als worstventer een bestaan te verzekeren. Maar het is op den hoek van de straat, waar hij staat, niet erg druk en geen mensoh koopt hem een „prima Ff. warme knakworst met broodje en mosterd" af. Maar daar komt Felix aangeslenterd. Felix, die sa men met Max betere tijden gekend heeft, maar dien het oogenschijnlijk althans, ook nu nog zoo erg slecht niet gaat „Goeje genade, Max," zegt hij, „wat hebben wij elkaar in geen eeuwigen tijd gezien. Ben je koopman geworden? Hoe gaan de zaken?" „Slecht" moppert Weinstein: „Aan de worstjes, die ik moet verkoopen. eet ik me ongansch. Als het zoo door gaat, heb ik over drie dagen niets meer om te verkoo pen en geen geld om nieuw ..goed" ln te slaan." „Ja, ja", knikt Felix. .Jij hebt altijd de zaken van den verkeerden kant aangepakt maar" en Felix denkt na. ,Jk zal Je helpen. Over een uur ben Ik te rug." En binnen het uur was hij terug. Hij had een sjou werman bij zloh, die een standaard droeg, en een groot houten boni. De sjouwerman zette den standaard op het trottoir vlak achter het wagentje van Weinstein. Dan hangt hij aan den standaard het houten bord, waarop met nog natte verf geschilderd rijn de woorden: STRAATHANDEL OP DEZE PLAATS IS STRENG VERBODEN OP ORDER VAN DE POLITIE. Weinstein schrikt er van en roept uit: „Heer ln Den Haag! Wat moet dat?" Felix glimlacht. Max ziet echter, dat twee mannen blijven staan, op het bord wijzen en lachen. „Twee knakworst", bestelt een hunner. „Waarom ls hier de straathandel verboden?" Weinstein kijkt Felix aan en trekt z*n schouders op. „Dat is weer zoo'n belachelijke maatregel van de po litie", zegt een ander. „Geef mij ook zoo'n broodje met 'n knak." Nu staan ze al met hun drieën aan Weinsteln's wa gentje te smullen. De menschen, die voorbijkomen, wor den opmerkzaam, lezen het bord en voelen een onweer- staan baren appetlt naar een „prima Ff. warme knak worst met broodje en mosterd" in zich opkomen. Van tijd tot tijd komt er een agent die het bord ziet en zijn wandeling staakt Hij vraagt Weinstein naar zijn permissiebriefje en disputeert dan, de een op meer, de ander op minder opgewonden toon met den overtreder van de politieverordening, die op 't bord duidelijk voor een leder te lezen staat maar waaraan Max weigert zich te storen. Op die oogenbllkken groeit de schaar van Ff. knakworstliefhebbers beangstigend aan en Fe lix kan haast niet hard genoeg loopen om al maar door nieuw „goed" aan de worstfabrlek voor Max Weinstein te halen. Noodeloos alarm. Veel leven om niets. Mevrouw Collina te New York heeft 400 dollar boete en kosten moeten betalen, omdat zij politie en brand weer noodeloos heeft opgebeld. Toch was zij feitelijk even onschuldig als de politie en brandweer zelf. Zij had haar twee-jarig zoontje in de badkuip gezet en ging even een boodschap doen. Toen zij na twee minuien terugkeerde, merkte zij. dat zij den sleutel had ver geten. De vrouw maakte zichzelf doodelijk ongerust over haar kind, dat zij in haar verbeelding al in de badkuip zag verdrinken. Zij alarmeerde de brandweer, maar deze begreep de zaak verkeerd en meende dat er een moord was gepleegd, weshalve zij voor de zeker heid ook de politie waarschuwde. Zoo kwamen er aldra drie politie-auto's, zes agenten op motorfietsen, eenige ordebewaarders te voet, voorts een ziekenwagen, ter wijl ten slotte nog eenige speurders op het appel ver schenen. Men vond mevrouw Collin in zwijm voor de deur. Toen men de woning binnendrong en in de badkamer keek, zat bet kleine Collinsje nog springlevend ln rijn bad en vermaakte zich kostelijk met naar hartelust in het water te plassen. De voorzichtige generaal. MEXICO is het land der klassieke revoluties: van bendegeneraels en bandieten. Met b»t temT—r^ent van deze lieden. gebeuren er natuurlik' b!i rieza hu-oor logen vreemde dingen. Zoo vertelt generaal J.a Chieln van een avontuur, dat hij gedurende een revolutie-veld tocht beleefde. Hij had een stad Ingenomen en zich in een huis ingekwartierd, dat door den neef van een zij ner doodsvijanden bewoond werd. Hij werd beleefd be handeld en men deed zijn best hem gul te onthalen, maar hij wachtte er zich wel voor, iets van de aangebo den spijzen te nuttigen. Maar ten slotte vroeg hij om wijn. Deze werd hem ln de gebruikelijke aarden kruik gebracht. In het kwartiertje, dat verliep eer de heer des huizes binnentrad, had de generaal er echter geen slok van gedronken. Hij had de kruik ln zijn koffer, die on der de tafel stond, weggesloten. Later evenwel, toen de gastheer met zijn gezin door den generaal bij zich in de kamer geroepen was, dronk hij er duchtig van. Plotseling viel hij, ln een aanval van hevige krampen op den vloer. Jubelend stonden de lieden om hem heen en een vrouw riep: „Je vergift heeft goed gewerkt, José!" Toen stond de „vergiftigde" generaal echter tot aller ontzetting op, nam gemoedelijk op een stoel plaats en zeide: „Jullie idioten, natuurlijk heb ik je wijn uitgego ten en de kruik met mijn eigen gevuld jullie kun nen je testament wel maken." Een uur later werden ze gefusilleerd. Schotsche Moppen. In Londen werd onlangs een vereeniging opgericht, die ten doel heeft het geven van fooien energiek te gen te gaan. Meneer Cameron uit Aberdeen, die op een doorreis eenige dagen in Londen vertoeft, wordt uitge- noodlgd van die vereeniging lid te worden. Hoeveel bedraagt de contributie? informeert hij. Twee shilling per jaar, is het antwoord. Dan geloof ik, zegt de Schot nadenkend, dat ik goedkooper ultb en als ik blijf doorgaan met fooien te geven. „Als je eens geld moet hebben, dan moet je nooit leenen van McPherson, want dat ls een verschrikkelijke uitzuiger, 's Winters rekent hij 50 procent en 's zo mers 60." „Zoo... en hoe zit dat dan?" „Hij zegt, dat 's zomers de dagen langer zijn." Meneer Fltzpatrick controleert het huishoudboek van zijn vrouw. „Hier staat twee shilling voor neuralgieta- bietten. vijf shilling voor tweemaal klezentrekken maar Betty, dat gaat natuurlijk niet. Waar moet het heen. als je iedere maand zeven shilling voor pretjes uitgeeft?" Als cavaliers zijn de Schotten niet erg gezocht, want zij geven niet veel uit. Een van die landslui had, om geen café te bezoeken met zijn meisje vier uur lang door een park gewandeld, en zag zich, toen zij van hon ger bijna flauw viel, genoodzaakt een belegd broodje voor haar te koopen. Dat kostte een shilling. Nauwelijks was het meisje thuis of haar woede op dien cavalier was niet meer tot bedaren te brengen. Zij spande het paard voor den wagen, reed naar zijn huls en smeet hem de shilling voor de voeten... „Lieve Daisy", zei hij, terwijl hij het geldstuk in zijn zak stak. „dat had toch heusch wel tot morgen kun nen wachten!" Sandy gaat in het park met rijn vlam wandelen. Ze zwijgen een tijd. Dan: „Sandy", zegt Mary zacht, „nu zou ik wel een penny willen geven als lk wist, waar Je op 't oogenblik aan denkt!" „Ik dacht juist", zegt Sandy teeder, ,dat ik Je een kus mocht geven, Mary!" Zij kussen. Dan kijkt Sandy Mary vol verwachting aan. „Wat is er Sandy?" ,Jk wacht op de penny!" Postmeester, die reeds 87 lanr rijn betrekking vervult. In de stad Blawenberg in den Amerikaanschen staat New Jersey woont een man van Nede'rlandsche af komst: N. van Zandt, die thans 89 Jaar oud ls en die den 22sten April 1868 door President Audrew Johnson tot postmeester benoemd werd. Hi1 heeft de ontwikke ling van den postdienst van A tot Z meegemaakt, d w.z, van het brievenvervoer per dllligence tot aeroplaan. Of schoon hij een republikein is en de tegenwoordige re geering democratlsoh Is hij in het geheel niet bevreesd zijn betrekking, die In 1934 expireert, te verliezen. De bejaarde postmeester ls nog zeer actief, en be steedt de morgenuren met het sorteeren van aange komen brieven achter zijn loket ln Strijker's wlnkel- van-alles. Hij heeft 67 jaar onafgebroken dienst gedaan en ls zeker van zijn herbenoeming in 1934. Hij is de oudste postmeester in de Ver. Staten, «on wel in leeftijd als ln het aantal dienstjaren.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14