Raad Noordscfcarwoude. Openstelling voor telefoondienst VAN ft IJ5WIJK S 5 C HUENHANUEL Vrouw verbrand Boerderij afgebrand bij Apeldoorn Het vertrouwen beschaamd De Zuiderzeegronden Ingezonden Stukken. ALK M A'A Ti Van rijn kastje gerold- Dondordagmiddag werd zekere J. O. uit Hensbroek, ilie met zijn vriend een uitstapje naar Amsterdam :,ad gemaakt, op het Stationsplein te Alkmaar onwel en viel plotseling bewusteloos op den grond, waarbij hij een bloedende .vond aan zijn kin bekwam. Nadat O. per brancard in de 3e klasse wachtkamer van hel station was gebracht, is hij op advies van den in middels gewaarschuwden Dr. Dijkhuizen vervoerd naar het Centraal Ziekenhuis alhier, alwaar hij voor verdere behandeling i3 opgenomen. Jeugdige politiekers. Door onbevoegden is Donderdagavond een door stormlantaarns verlichte transparant met de woor den: ótemt J. Duijs", op het dak van de Kleine Kaas waag alhier geplaatst. Door de politic zijn de daders, een viertal jongens, opgespoord. Een en ander is door Gemeentewerken verwijderd. Ledigheid is des duivels oorkussen. Dat er door de jeugd in den vacantietijd dagelijks ernstige baldadigheden worden gepleegd, bleek ook Dc.iuerdagmorgen weer, toen door een negental jon gens groote hoeveelheden zand van het opgehoogde terrein bij de groentenveiling aan den Helderschen- weg alhier in het Kanaal werden gegooid. Zij zijn door de politie op ernstige wijze onderhouden. NOORDHOLLANDSGH LANDROUWCREDIET N.V. Aan het verslag over het boekjaar 1932, uit te bren gen in de Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders op 1 Mei a.s.. ontleenen wij het volgende: De gang van zaken stemt, al blijven de bedrijfsresul taten beneden die van 't vorig jaar, niet tot ontevre denheid. De voorzichtigheid gebiedt, gezien de zeer abnormale tijdsomstandigheden, een hooger bedrag te reserveeren voor diverse belangen. De netto-winst bedraagt f 299.166.26 (vorig jaar f 410.078.81). Hiervan moet een bedrag van f 23.676.88 worden ver goed aan het Pensioen- en Ondersteuningsfonds, ter wijl voorgesteld wordt af te schrijven: op Safe-inrich tingen en meubillalr f 2.397.62 (vorig jaar f 8.554.18), waarna dit hoofd als naar gewoonte voor f 1 op de balans voorkomt. Voorts te reserveeren voor diverse belangen f 108.000 (vorig jaar f 70.000), waarna op de Preferente aandeelen een dividend van 6 pet. en op de gewone aandeelen een dividend van 3 pet. kan worden uitgekeerd. De preferente aandeelhouders hebben In mindering hierop ln November 1932 reeds een Interim- dividend van 3 pet. ontvangen. Het op 81 December 1931 afgeschreven koersverlies op het effectenbezit van het Fonds werd in 1932 weer bijna geheel ingehaald. Het volgestort kapitaal la groot f 8.500.000, de reser ve f 585.000. W r B K fN O R N Ar helders beurs. Geplaatst van 11 tot en met 19 April 1933: 3 grondwerkers. Staan nu nog als werkloos Ingeschreven: 156 grond werkers. 2 bankwerkers. 7 loopjongens, 1 vuurwerker. 1 waker, 5 stokers, 1 steenzetter. 2 stuurlieden, 5 tim merlieden, 1 ijzervlechter, 1 kok, 3 machinisten, 2 bak- schippers, 1 dekknecht. 1 dienstbode. Bulten Wleringen kunnen nog geplaatst worden: Opzichter plantsoenen (gemeentebetrekking); orkesi voor café-restaurant bestaande uit 4 personen; oon- cierge-chauffeur-huisknecht (Inw. man en vrouw zon der kinderen), eenige kennis van tuinbouw, beslist be schaafde personen b.v.k. P.G., f 80 tot f 100 per maand, met kost en inwoning; coupeur-grootwerker (gedlpl.) f 45 per week; bekw. wolsorteerder f 28 tot f 30 per week. Vrouwen: 10 bekw, confectienaalsters. voor het ma ken van eenvoudige jongens- en heerensportkleeding, loon f 12 tot f 15 per week; voor gemeentelijk tehuis voor Ouden van Dagen: verpleegsters (ongedipl.) f 1500 per jaar; verder dienstboden, boerendlenstbodeo, keu kenmeisjes, werkmeisjes enz. enz. en 1 kapster b.m. on* doleeren, watergolven, permanenten, voor dad., loon naar bekwaamheid en kost. Vergadering van de L. Rijvereeniging „Wieringen" op j.1. Donderdagavond, in Conoordla. Aanwezig alle leden en vier bestuursleden. De presidente opende met welkom, en deelde mede dat de vergadering in hoofdzaak belegd was voor be spreking zomer plan en In overweging zal worden ge nomen de Manege te verplaatsen. De grondslag ln de tegenwoordige manege ls van dien aard. dat ln vele gevallen niet gereden kan worden, wat een groot nadeel is. Meerdere voordeel en om te ver plaatsen worden besproken, zoodat besloten wordt een geschikter terrein ln gebruik te nemen. Hiermede is onderhandeld met den heer O. J. Bosker. welke gene gen ls een stuk grond af te staan achter zijn woning De afgevaardigde, welke de federatlevetrgadering te Utrecht heeft bezocht en de bondsvergadering te Alk maar, brengt daarvan verslag uit. Besloten is om op 18 Mei a_s. een lmdivldueelen wed strijd te houden onder de leden der vereeniging, en omstreeks 15 Sept. a.s. een demonstratie te geven met in de morgenuren een indivldueelen wedstrijd, waaraan kunnen deelnemen leden van zusterverenigingen. Bij de rondvraag zegt de heer A. Russelman mede na mens zijn verloofde, dank aan bestuur en leden voor het hun aangeboden bloemstuk. Verder niets meer aan de orde zijnde, werd de ver gadering als gebruikelijk gesloten. Succes-nieuws. Succes 3—Kolhorn I. 2 uur. Succes 4J.V.C. 2. 12 uur. Succes adsp.J.V.C. adsp. 11 uur. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Alkmaar maakt bekend dat met ingang van 24 April a.s. de openstelling voor den telefoondienst op de na te nemen hulpkantoren Is als volgt: Egmond aan Zee: het geheele jaar 321. Egmond a. d. Hoef: het geheele jaar 821. Oude Niedorp 8^—13, 14-16tt, 17.30-19.30; Schoorl: 1 Mei tot 30 Sept. 8—21; 1 Oct.—30 April 8—20. Groet: 1 Mei30 September: 821. Schoorldam: 1 Oct.30 April: 820. Winkel 8-17, 18—20. Raadpleeg Uw hoofd, Uw voeten en Uw pertemonnaie en koop een paar SCHOENEN bij Ze zullen er alle drie best over tevreden zijn. NUGGET- en TANA-SCHOENCREAMS ln alle kleuren. Z IJ P E "T ZAND. We vernamen, dat in den loop dezer week bij de Coop. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier als volontair ln dienst ls getreden de heer J. Wesselius van Molkwe- rura (Fr.), terwijl de employé C. Verseput met ingang van 1 Mei vertrekt Door de fa. de Lange te Winkel is alhier ln de Coop. Zuivelfabriek een water-ontijzeringsinstallatle op gesteld, Hierdoor kan men het grondwater, na van de ragfijne Ijzerdeeltjes te zijn gezuiverd, voor alle doel einden gebruiken, waarvoor men tot heden steeds lei dingwater bezigde. Met Ingang van 20 dezer la de melkprijs bij de slijters ter plaatse wederom verlaagd en gesteld op 6 ct. per Liter. BURGERBRUG, Dezer dagen werd ten kantore der Coop. Stoomzui- velfabrlek „De Dageraad" te Burgcrbrug aanbesteed: het uitbreiden der fabriek, onder achltectuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar, De uitslag was als volgt: O. Hamstra, De Rijp f 10.590; C. Feijen, Alkmaar f 10.862; D. Eriks. Bur- gerbrug f 11.200; P. Doorn, St. Maartensbrug f 11.490; Gebr. Boekei, 't Veld f 11.790; C. Rutsen, Nieuwe Nie dorp f 11.900; G. Koning. Schagen f 11.956; Doedens en Schilder, 't Zand f 11.999; R. K. Koppen, Alkmaar f 12.532; H. Balder. Alkmaar f 12.860. Begrooting f 10.585. Het werk ls aan den laagsten inschrijver opgedragen. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond ten raadhulze. Voorzitter de heer Jhr. A L van Spengler, burge meester; secretaris de heer K. G. Reinders. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede, dat de heer Schrijver was verhinderd te komen. De notulen der vorige vergadering werden hierna door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen was het jaarverslag van den Vleeschkeu- ringsdienst, keuringskring Oudkarspel. De rekening over 1932 van bovengenoemden dienst. Het batig saldo voor deze gemeente bedraagt f 20.67. Van het Centraal Bureau voor de Statistiek de ver deeling der bevolking naar de kerkelijke gezindten. Van de Landelijke Rijvereeniging „Langendijk en Om streken" dankbetuiging voor de beschikbaarstelling van het terrein achter de O. L. school voor oefenterrein. Proces-verbaal van opname aan kas en boeken bij den gemeenteontvanger. Alles was In orde bevonden. Van den heer R. Schuil bericht dat hij zijn herbenoe ming tot lid van de commissies tot wering van school verzuim aanneemt Idem van de heeren L. Mallekote, B. J. Wilmink en G. van Loeven. Van Ged. Staten de goedgekeurde wijziging der be grooting 1933 voor de subsidie van f 500 aan het plaat selijk crisiscomité. Van Ged. Staten de voorwaarden en bepalingen we gens den aanleg van den Provincialen weg tusschen het Noordhollandsch kanaal bij Koedijk Noord en de burg gracht te Noordscharwoude, met bijkomende werken. Voor kennisgeving aangenomen. Eervol ontslag onderwijzeres. station Noordscharwoude. Voer enkels ferrelntjea der gemeente wordt namens het Rijk f 25 geboden. B. en W. stelden voor hierop in te gaan, als de kos ten voor rekening van het rijk worden genomen. Aldus besloten. De Voorzitter deelde mede, dat de heer Leurink, de gemeenteveldwachter, heden zijn 25-jarig ambtsjubile um viert. Als blijk van belangstelling hebben B. en W. namens de gemeente een bloemstuk laten bezorgen. Verder deelde Voorzitter mede, dat de gemeentesluis weer voor twee jaren, met twee optiejaren ls verpacht, en wel aan Mevr. de Wed. Wagenmaker te Oudkarspel voor f 1200 per jaar. Tot dusverre bedroeg de pacht f 1670 per jaar. daarvoor f 2010. Deze cijfers spreken wel voor zichzelf. Wat echter nog meer zegt. ls, dat bij de landverhuring de hoogste huur voor hetg emeenteland bedongen f 2 per snees was. En dat, terwijl de lasten zoo ongeveer f 1 per snees zijn. B. en W. stelden voor een geldleening aante gaan van f 10.000 tegen een rente van 4% procent, af te los sen ln hoogstens 20 jaren. Dit ter dekking van hel te kort, waarmee de rekening 1931 sloot Tot dusverre was het nog niet noodlg geweest om er geld voor op te ne men. omdat men voldoende kasmiddelen had. De ge- meentefinancien zijn nog kerngezond, doch door nog loopende voorschotten, welke zijn uitbetaald aan de R.K. school voor de school met den bijbel zijn de middelen minder geworden. Deze komen echter weer terug. Men besloot deze geldleenlng aan te agan bij de N.V. Gemeentecrediet Bij de rondvraag vroeg de heer Kwadijk naar het prae-advies van B. en W. Inzake de verbetering van de Mosselenbrug. Daar zouden B. en W. toch in de vol gende vergadering mee komen? De Voorzitter antwoordde, dat men dat had gehoopt, doch deze hoop is niet verwezenlijkt. Het ls nog in be handeling bij den Prov. Waterstaat Spr. hoopte er den volgenden keer mee te kunnen komen. De heer Kool merkte op, na de eerste oefening van de landelijke rijvereeniging het terrein eens te hebben be keken. Spr. had bemerkt, dat er een greppel was ontr staan. Spr. geloofde, dat het nog te week was om er paarden op te laten loopen. Voorzitter antwoordde, met den opzichter het terrein te hebben bekeken. Het onlangs bijgetrokken gedeelte was e enigszins verzakt. De vereen, heeft echter reeds, zonder er op attent te zfjn gemaakt, een en ander in orde gemaakt Huldiging veldwachter. Daar de raadsleden den wensch te kennen hadden ge geven, den heer Leurink persoonlijk te willen fellcltee- ren, werd dezen verzocht, even naar het raadhuis te willen komen, aan welk verzoek gevolg werd gegeven. De heer Leurink nam aan de raadstafel plaats, terwijl zijn familie en gasten, de veldwachters uit de omliggen de dorpen, de publieke tribune Innamen. De Voorzitter zeide, misschien de feestvreugde even te hebben verstoord, doch de raadsleden hadden den wensch geuit den jubilaris persoonlijk te complimen teeren. Spr. vond het heel prettig, den heeT Leurink thans voor de derde maal toe te spreken. De wensch van den raad moet den heer Leurink streelen als een bewijs van waardeering voor de In de laatste 10 jaar aan de gemeente bewezen diensten. Spr. had er vanmiddag al uitvoerig bij stilgestaan, dat er wel eens een verkeerde beoordeellng ls ten op zichte van gemeenteveldwachters en polltle-agenten uit de stad. Men heeft de gedachte, dat als de veldwach ter een paar jaar op het dorp woont, men wel eens een potje kan breken. Zoo was het wel in het verleden, doch sinds Jaren niet meer het geval. U bgnt niet mi- Htalrement opgetreden en hebt niet direct gestraft, maar met een overredend woord veel bereikt. Men zal om sommige wetten, b.v. de winkelsluitingswet de veldwachters niet zoo vriendelijk aankijken, maar men moet niet vergeten, dat niet de veldwachters of de burgemeesters die wetten hebben gemaakt. Het zou spr. bijzonder spijten, als er een gewestelijke politie dienst kwam waardoor een veldwachter verschillende plaatsen moest verzorgen en maar zoo te hooi en te gras eens kon komen kijken. U hebt, zeide spr., steeds met het grootste plichtsgevoel uw ambt vervuld en lk heb er geen spijt van U, 10 Jaar geleden No. 1 op de voordracht te hebben geplaatst. Dit ls ook uit de waar- doering uit de gemeente gebleken. Spr. hoopte, dat de heer Leurink 25 jaar In dienst der gemeente Noord scharwoude mocht zijn. Als wij een terugblik ln het verleden doen, aldus spr., hebt U voorspoed en tegen spoed gekend, doch heb U niet uit het veld laten slaan, maar steeds het hoofd omhoog gehouden. Spr. wenschte den heer Leurink nogmaals een voorspoedige toekomst. Volgde algemeene felicitatie. De heer Leurink dankte in de eerste plaats B. en W. en den raad voor het bloemstuk. Verder het personeel voor het cadeau, ln het bijzonder den heer Reinders dankt spr, Spr. bracht het hoofd der gemeente dank voor de mooie woorden en heeft het steeds gewaar deerd, Indertijd op No. 1 te zijn geplaatst. Spreker merkte op, in geen geval onderscheid te maken, wie hulp noodig had verkreeg ze, Zoo'n grootsche ontvangst als hem te haurt is gevallen had spr. nooit verwacht. Wat het verleden aangaat, spr. kijkt niet terug, maar steeds vooruit. Spr. dankte den raad voor het ingeno men standpunt betreffende de salarissen. Niemand meer het woord verlangend, volgde sluiting. Meer licht in de Lindbergh-tragedie? Onthullingen van een Cech. Reuter meldt uit Parijs: Een Cechisch metaalbewerker uit Maubegge heeft de politie een inlichting gegeven, welke misschien eenig licht kan verschaffen in de ontvoering van het zoontje van Lindbergh. Te New York was de man bekend geraakt met een zekeren Vinicko, die, zooals later bleek, leider was van een bende, welke speciaal werk maakte van kinderontvoeringen. Vinicko schreef zelf de brieven aan de families van wie hij een losprijs voor hun kind eischte. De Cech wil niet, dat zijn naam genoemd wordt, uit vrees voor tegenmaatregelen van de bende. De politie beeft de zaak in onderzoek. Notaris veroordeeld tot 3 maanden. Met aftrek van preventief. Het Amsterdamsche gerechtshof, gistermorgen ar rest wijzend in de geruchtmakende „Aufwertungs"- zaak, heeft den Amsterdamschen notaris, die door de rechtbank veroordeeld was tot 6 maanden gevange nisstraf met aftrèk van drie maanden voorarrest, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden met volledigen aftrek van de in voorloopige hechte nis doorgebrachten tijd. De procureur-generaal had zijn veroordeeling tot zes maanden gevangenisstraf en zijn ontzetting uit het ambt van notaris geëischt. Schade door vorst in het Westland. De Westlandsche tuinbouw heeft van de strenge nachtvorsten der laatste etmalen nogal wat te lij den gehad. Er zijn hoeveelheden aardappelen bevro ren, terwijl ook aan andere gewassen op den open grond schade is toegehracht. In de onverwarmde kas sen zijn jonge vruchten der druivenboomen bevro ren. Voor de cultures onder hot verwarmde glas moet veel harder worden gestookt, hetgeen bij het te ver wachten prijspeil der producten eveneens als een schadepost kan worden aangemerkt. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 769 m.M. Vooruitzichten: Goed weer, zacntar. Temperatuur: 12 gr. C. ia 45 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqztjde E 103. Schagen. Gedipl. Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Uitzending van de V.A.R.A. op den verjaar dag van Prinses Jullana? Gister is het volgende telegram aan den minister van waterstaat gezonden: Het landelijk comité belangen luisteraars dringt er bij Uwe Excellentie met klem op aan, geen zendtijd af te staan aan de V.A.R.A. op 30 April e.k., den ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zijnde zulks in strijd met de wenschen van het overgroote deel van het Nederlandsche volk. De V.A.R.A. op 30 April. Medegedeeld wordt, dat de V.A.R.A.-uitzending op Zondagavond 30 April a.s. (ter inleiding van den t- Meidag) door zal gaan, in verband waarmede de A.V.R.O. Zaterdagavond 29 April in den aether is. De V.A.R.A. heeft de voorwaarden van den minister van waterstaat (het niet-uitzenden van de Internationale) aanvaard. Haar verkoold lijk ia de keuken gevonden. Gistermorgen ongeveer 10 uur is op onverklaarbare wijze mevrouw E., die in de keuken van haar woon huis aan het Hieronymusplantsoen te Utrecht eonige bezigheden verrichte, in brand geraakt. Do dienst bode, die op het hulpgeroep toesnelde, vond de keu ken in vlam staan. Op het alarm kwam een bakker te hulp, die het vuur wist te blusschen. Tot zijn ont steltenis vond hij mevrouw E. zoo goed als verkoold op den grond liggen. De geneeskundige hulp kon dan ook slechts den dood constateeren. Negentien stuks vee omgekomen. Von ken ln het riet. Gisternacht om half vijf ontstond te Apeldoorn brand in de kapitale boerderij van H. Lubbers aan den Ouden Zwolschen weg. Het oude boerenhuis met rieten dak was binnen korten tijd geheel een prooi der vlammen. De inboedel en landhouwinventaris ver brandden nagenoeg geheel. Vijf koeien, drie kalve ren en elf biggen kwamen in het vuur om. De eigenaar wist met moeite slechts zijn geldswaar dige papieren te redden. Het vermoeden is, dat de brand is ontstaan door vonken uit den schoorsteen. De Apeldoornsche brandweer en die uit Becmte verrichtten het blusschingswerk met drie stralen op de autospuit De schade wordt door verzekering gedekt. Ongekende brutaliteit. De 33-jarige expeditieknecht D. J. S. had bij de Vic toria Egyptian Cigaretto Company te Rotterdam een post van groot vertrouwen. Hij had o.a. een sleutel van de toonzaal van de firma aan de Hoogstraat. Het is gebleken, dat hij des avonds naar de zaak terug ging en daar uit verzegelde doozen ingeleverde re clamebons wegnam. Hij vulde de doozen, die bestemd waren voor de vuilverbranding, met waardelooze rom mel, zóó dat zij weer hetzelfde gewicht hadden als te voren. Daarna verzegelde hij de doozen opnieuw. Op die manier heeft hij zoo tusschen de 60 en 80.000 bons gestolen. De bons verkocht hij aan winkeliers, die er weer cadeaux op gingen halen. In totaal heeft hij zoo voor ongeveer f 1200 aan bons gestolen. Hij is aange houden en opgesloten. Hij heeft een volledige bekente nis afgelegd. Commissie van onderzoek voor gronduif- gifte ontbonden. Wegens voltooiing van haar werkzaamheden is ont bonden de commissie, ingesteld bij beschikking van 21 December 1926, aan welke werd opgedragen een onderzoek in te stellen naar de beste wijze, waarop door de uitvoering van de Zuiderzeewerken te ver krijgen gronden zullen kunnen worden uitgegeven. Eerste vlucht van de „Macon". Zusterschip der „Acron". Uit Akron (Ohio): Het bestuurbare luchtschip „Macon", een zuster schip van de kortelings verongelukte „Akron" startte gistermorgen om 6 uur voor haar eerste vlucht, welke onder ideale weerstandfgheden plaats vond. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd nog eenmaal een kleine plaats ruimte in uw veelgelezen blad. De verhitte vader is tot nadenken gekomen, dank zij de Paaschdagen. Werkelijk heeft Dr. Werner tweemaal eenige dagen (geen weken) in zijn gezin hulp verleend, maar daar voor beide gevallen de re keningen voldaan zijn, meen ik niet daarvoor nog dank verschuldigd te zijn. Nogmaals dankend, P. D. WARDENAAT Barsingerhorn. SINT MAARTEN VALKKOOG. In de op 21 April gehouden vergadering der Banne of polder Valkkoog is tot lid van het Dagelijksch Be stuur gekozen de heer P. Gootjes Pz., ter voorziening in cIc vacature, ontstaan door het overlijden van den heer D. Burgers. Eveneens is op deze vergadering een 3-tal opge maakt uit de 6 .sollicitanten voor secretaris, vacant komende door het vertrek van den heer F. S. v. d. Velde, en wel: no. 1 W. C. Speets; no. 2. G. C. Sloof; no. 3. P. S. Eenhoorn. LANGENDIJK Dezer dagen heeft een conferentie plaats gehad van werkgevers en werknemers ln het land- en tuinbouw bedrijf. Aanwezig waren voor de werkgevers de bestu ren van den Neutralen Bond te Oudkarspel en Noord scharwoude. van de tulnbouwvereenlgingen „De Toe komst" te Zuldscharwoude en „De Eendracht" te Oud karspel. Voor de werknemers waren een paar hoofdbe stuursleden aanwezig. Men Is echter niet tot overeenstemming kunnen ko men over een te maken collectieve arbeidsovereenkomst Naar een der tuinbouwers ons vertelde (wij waren voor deze vergadering niet uitgenoodlgd). werd door de werkgevers wel degelijk de noodzakelijkheid van een collectieve arbeidsovereenkomst gevoeld, doch men was van meening, wegens de slechte tijdsomstandigheden toch niet aan dit contract te kunnen voldoen. De tuin- bouwvereeniging werd niet de goede vereeniging gevon den om een arbeidscontract af te sluiten, daar het groot ste gedeelte der leden geen werkgever zijn. Men zou eigenlijk een aparte werkgeversorganisatie moeten op richten. Het loon der overeenkomst zou f 18 per week moeten zijn. In den drukken tijd f 3.50 per dag. Als de tulnbouwvereenlgignen over dit onderwerp hebben vergaderd, zal nog eens een bijeenkomst wor den gehouden. Van Mej. A. J. Wouda, onderwijzeres aan de O. L. school alhier, een verzoek om haar om gezondheidsre denen per 1 April ontslag te verleenon. Op voorstel van B. en W. werd eervol ontslag ver leend met dankzegging voor de verleende diensten. Tot tijdel ijk onderwijzeres ls Me*vr. MeuleveldLan gendijk te N. Niedorp benoemd. Tot heden is voor de vervulling der vacature nog slechts één sollicitante binnengekomen. De nieuw te benoemen onderwijzeres moet een op wachtgeld gestelde zijn. Mej. W. M. C.Devllé nam hare herbenoeming tot lid der plaatselijke schoolcommissie aan. Idem Mej. W. C. M. Denissen. De heer H. Swager Jr., berichtte zijn herbenoeming tot lid van het Burg. Armbestuur te aanvaarden. Mej. A. J. Wouda deelde mede. haar herbenoeming ln de plaatselijke schoolcommissie niet te kunnen aan vaarden. De voordracht ln deze vacature luidde: No. 1 de heer K. Bierman en 2. Mevr. MeuleveldLangendijk. De heer Bierman werd met algemeene stemmen gekozen. Weer het gymnastieklokaal. Van het Provinciaal Bestuur was een schrijven Inge komen waarin werd gevraagd naar de waarborgen, wel ke het bestuur der gemeente vermag te bieden, dat het ln het raadsbesluit van 30 November 1928 genoemde gymnastieklokaal op 1 April 1934 gereed zal zijn. Ge vraagd werd voor 1 Mei a.s. begrooting, bestek en voor waarden enz. toe te zenden. B. en W. deelden mede dat bereids aan den gemeen teopzichter Is opgedragen bestek enz. in orde te bren gen, opdat voor 1 Mei 1934 het gebouw ln orde zal zijn De raad stond de voor den bouw benoodigde gelden toe. Overdracht grond. Van de Ned. Spoorwegen was een schrijven inge komen inzake de wijziging van het emplacement van

Schager Courant | 1933 | | pagina 15