MacDonald te New-York. HAAGSCHE BENDE ONTMASKERD. Gramschap over de Zweedsche pers Besprekingen over de katoenindustrie Bacon-concessies aan Nederland Nagekomen Berichten. Marktberichten. Predikbeurten. De Engelsehe ingenieurs nit Moskou Die den laatsten tijd herhaalde malen aanrandingen pleegde in het Haagsche Bosch. Het is de Haagsche politie gelakt de hand te leg gen op een bende van jongelieden van 18 tot 24 jaar, die zich den laatsten tijd schijnt bezig gehouden te hebben met in de duistere avonduren het Haagsche Bosch, speciaal in het gedeelte nabij de Boschlaan, onveilig te maken. Hoofdzakelijk bestonden hun wandaden in het mo- lesteeren en aanranden van vrouwen van verdachte zeden, die zich in het Bosch pleegden op te houden, doch ook vrijende paartjes waren voor hun geweldda den niet veilig. In geen der gevallen had echter een aangifte bij de politie plaats gehad. Totdat de po litie er kennis van kreeg, dat op den avond van den 2en Paaschdag, omstreeks 10 uur, een 49-jarige vrouw H. M. G. A., huisvrouw van J. H. K., wonende in de Kranestraat. in het Haagsche Bosch door een groep van 17 tot 20 personen was aangevallen en tengevol ge daarvan aan een der beenen werd verwond. Een uitgebreid onderzoek volgde, hetwelk er toe leider dat zes leden van de bende konden worden ge arresteerd. Verscheidene van hen zijn door de vrouw herkend, terwijl allen bekend hebben bij de aanran ding in het Bosch aanwezig te zijn geweest. Uit het onderzoek is tevens gebleken, dat de aan gehoudenen betrokken zijn bij een tweetal aanrandin gen welke ecnige weken geleden in het Haagsche Bosch zouden hebben plaats gehad, n.1. op mej. J. en mej. C., beiden te 's-Gravenhage woonachtig. Hoewel de gearresteerde jongens niet mededeelen hoeveel slachtoffers zij gemaakt hebben, moeten zij wel verklaard hebben, dat hun bende ongeveer zestig leden telde. Blijkbaar hadden de slachtoffers tot nu toe om begrijpelijke redenen geen melding gemaakt van wat hun was overkomen, waardoor de jongens overmoedig werden en hun onguur bedrijf voortzet ten. De politie neemt aan dat er een klein aantal belhamels is, waaronder eenige jongens uit 9lecht hekend staande milieux moeten voorkomen. Momenteel bevinden zich nog zes jongens in voor arrest, waarvan er waarschijnlijk nog twee na ver hoor op vrije voeten worden gesteld. De overigen zul len dezer dagen ter beschikking van de justitie wor den gesteld. De zaak Sneevliet. In hooger beroep. Uit Amsterdam: De officier van justitie mr. B. Kist, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de recht bank, waarbij de heer Sneevliet, leider van het N.A.S., wegsen opruiing werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, Zooals men weet bevindt de heer Sneevliet zich nog in voorloopige hechtenis. De officier had één. jaar en zes maanden gevange nisstraf geêischt. Machtigingswet In de Eerste Kamer. Ontwerp Ingediend. Bij de eerste Kamer is ingediend het nader gewij zigd wetsontwerp tot verleening van bevoegdheden tot het nemen van bijzondere maatregelen in het be lang van den landbouw, het zg. Machtigingsontwerp. dat onlangs in een bijzondere vergadering door de Tweede Kamer is aangenomen. Berlijn begrijpt niet, waarom de Zweedsche regeering er zich niet mee bemoeit. Wolff meldt officieel: In een deel van de Zweedsche pers, voornamelijk de marxistische en links-georiënteerde, wordt de gruwel- campagne tegen Dultschland onverdroten voortgezet. In Svenska Dagbladet is een „vluchteling" aan het woord, die volgens onze inlichtingen niemand anders kan zijn dan professor Georg Bern hardt, de vroegere hoofdredac teur van de Vossische Zeitung, die stoutweg beweert dat nog steeds Joden ln Duitschland worden opgehan gen, mishandeld en uit hun brood gestooten. De ..vluch teling" beroept zich op soortgeltjke verhalen ln de Man- ohester Guardian, waarbij van Duitsche zijde slechts be hoeft te worden opgemerkt dat de. nu gerepatrieerde correspondent van dit linksche Engelsehe blad te Ber lijn lid was van de communistische partij. In Stockholms Tidnlngen wordt de geheele Duitsche pers gekleineerd en nog slechts beschouwd als „gra- mofoonplaten van het departement van minister Goeb- bels" dus zonder eenige eigen opinie of richting. Pro fessor Holmgreen tracht tevens ln Zweden een voort zetting van den boycot van Duitsche goederen te orga- niseeren en vindt voor zijn oproepen ln de socialisti sche bladen een gewillig oor. De Duitsche regeering heeft alles gedaan om den bultenlandschen journalis ten te Berlijn een juist inzicht ln de veranderde buiten- landsche aangelegenheden van Dultschland te geven, maar naar het schijnt is al deze moeite tegenover de zucht tot laster en kwaadspreken der marxisten en hun aanhangers tevergeefsch. De Duitsche regeering heeft er nu te Stockholm op laten wijzen, dat de houding van een deel der Zweed sche pers, waaronder organen die officieus tot de re- geeringsbladen mogen gerekend worden, niet bevor derlijk of geschikt is om een basis te vormen voor de a.s. onderhandelingen tot hernieuwing van een Duifsch-Zweedsch handelsverdrag. Arbeidsverdeeling tnsschen werkenden en werkloozen. Regeling in Engelsch mijndlstrlct Uit Londen: De mijnwerkers in de groote mijnen van Blaenavon Nonmouth, van wie velen al gerui- men tijd werkloos zijn, hebben besloten tot alpe- jneene verdeeling van het werk over te gaan. Met me dewerking van de directie zal er naar gestreefd wor den. dat ieder acht maanden per jaar kan werken, hoewel dit groote offers eischt van de mannen die tot nu toe regelmatig werk hadden. POLEN'S BESTE BERGBEKLIMMER VERONGELUKT. Door een storm overvallen. Uit Praag: De 33-jarige professor Burgermeier uit Posen, die beschouwd wordt als de beste bergbeklim mer van Polen, is in de Slowaaksche Tatra-bergen tengevolge van vermoeienis en koude overleden. Tij dens de bestijging van den Ganek-top werd de pro fessor door een storm overvallen, waarbij hij in de open lucht moest overnachten. Den dag daarop is hij bezweken, HANDWERKEN In alle genres - In alle prijzen. Wed. STAMMES - Loet - SCHA6EN. Vier Nederlanders naar Manchester. Geen publicatie der resultaten. Reuter seint uit Londen: Op uitnoodiging van den voorzitter van de Kamer van Koophandel in de Engelsehe katoenstad Man chester, zijn vier vertegenwoordigers der Nederlandsche katoenindustrie naar Manchester gekomen om besprekingen te voeren met vertegenwoordigers van verschillende takken der Britsche katoenindustrie. Besproken werd de Britsche fiscale politiek en de tariefpolitiek van Nederland en Ned.- I n d i de concurrentie tusschen de beide landen, de ervaringen met de meestbeguhstigingsclausule en andere aanverwante zaken. Men is overeengekomen de resultaten niet to pu- bliceeren. Elk van beide partijen zal een rapport op stellen, dat eerst zal worden voorgelegd aan de be trokken organisaties welke de onderhandelaren vertegenwoordigen, wanneer dit rapport is goedge keurd door de respectieve regeeringen. Medegedeeld wordt, dat de onderhandelingen reeds hebben geleid tot een beter wederkeerig begrijpen van elkanders belangen en men hoopt, dat iets tot stand zal komen, dat door de regeeringen van belde landen zonder verwijl zal worden uitgevoerd. HOUTEN WAND BEZWEKEN. Een arbeider gedood. In een loods in Londen is een houten wand, die de loods afscheidde van een schaftlokaal, bezweken on der het gewicht van ijzeren staven, die er tegen ge plaatst waren. De muur en de staven vielen in het schaftlokaal en doodden een der daar aanwezige mannen. Twee anderen werden gewond. GROOTE PARTIJ OPIUM IN BESLAG GENOMEN. Aan boord van een Fransch schip. Te Marseille zijn aan boord van het uit het Verre Oosten teruggekeerde Fransche stoomschip „Theo- philo Gautier" niet minder dan 250 K.G. opium in be slag genomen. De opium was verborgen in de hut voor zwakzinni gen. De opium zou te Istanboel aan boord zijn geno men. In verband met deze kwestie zijn eenige arresta ties verricht. UITTOCHT VAN 21.000 GEZINNEN UIT BOEDAPEST. Hooge haren de oorzaak. Uit Boedapest: Volgens zoo juist gepubliceerde statistieken zullen niet minder dan 21.000 gezinnen 1 Mei a.s. de stad verlaten en zich in de voorsteden vestigen. Deze gezinnen hebben met ingang van 1 Mei hun woning in Boedapest opgezegd om buiten de stad, te gaan wonen, «waar de Tevensstandaard en vooral de huren lager zijn. De huren in de stad zijn na melijk aanzienlijk gestegen, terwijl in de dorpen rond de stad de huurprijzen zijn verlaagd. B O E R D E B IJ. Geen bevoorrechting meer van sommige sta ten. Geen groote wijzigingen in contingen ten. De Londensche correspondent van „De Tel." meldt: De vertoogen door de Nederlandsche regeering aan de Britsche regeering gericht met betrekking tot de on billijke bevoorrechting van sommige staten bij de vrij willige bacon-lnvoerregeling. hebben tot het bevredigend resultaat geleld, dat aan Nederland thans soortgelijke concessies zijn verleend. DE BOTER-INVOER IN NEDERLAND. In de week van 10 tot en met 15 April werd in Ne derland in gevoerd 38.210 Kg. boter, t.w. 17.672 Kg. uit Sovjet-Rusland, 14.700 Kg. uit Argentinië en 5838 Kg. uit Australië. XV IERINGER XV AARD Mej. W„ die haar buurvrouw bij het schoonmaken der woonkamer zou asslsteeren, had het ongeluk bij het afstappen van een trap door een misstap zoodanig te vallen, dat haar arm werd. gebroken en ontwricht De direct ontboden Dr. de Vries, heeft dadelijk een noodverband gelegd en ls toen persoonlijk met haar naar het Ziekenhuis te Alkmaar gegaan, waar zy ter verdere verpleging is opgenomen. Naar we vernemen, zal op verzoek met de a.s. kermis bij den heer H. van der Woude nogmaals wor den opgevoerd het aardige biyspel: „De erfenis van Tante Meraal", wat op den laatsten Nutsavond alhier met succes werd opgevoerd. HARENKARSPE7 DIRKSHORN. Politie: Verloren: een postmantel. ANNA P AU 10WNA SUCCES VOOR „KUNST EN EER". Op het met Paschen te Amsterdam gehouden natio naal mandoline-concours, verwierf onze plaatselijke club „Kunst en Eer", directeur de heer J. Geluk, in de derde afdeeling een tweeden prys, met 183% pnt. In deze afdeeling speelden 12 vereenigingen, waarvan er slechts één een eersten prijs won (met 203% p.) Een aardig succes dus voor deze vereenlging, die voor den eersten keer aan een concours deelnam. BREEZAND. TELEFOONDIENST GEWIJZIGD. De uren van openstelling van het hulppostkantoor voor den telefoondienst worden met ingang van Maan dag as. zoodanig gewyzlgd, dat voortaan des middags tusschen 5 én 6 uur niet getelefoneerd kan worden. De uren van openstelling zün dan van 8 uur tot 17 uur en van 18 uur tpt 20 uur. WINKET. In de ledenvergadering der gemengde zangvereenlglng West Frioia, zijn tot bestuursleden benoemd de dams M. BuisGrln en A_ Kamp en de heeren A. de Ridder. P. Langereis en N. Peetoom. De bestuursfuncties zijn verdeeld als volgt: Voorzitter de heer A. de Ridder, secretaresse Mevr. M. BuisGrin,, penningmeester de heer P. Langereis, 2e voorzitter de heer N. Peetoom en 2e secretaresse mej. A. Kamp. Enkele ln de werkverschaffing ln de Wieringermeer te werk gestelde werkloozen hebben den arbeid neer gelegd. Z IJ P E SCHAGERBRÜG. Het telefoonkantoor alhier zal met ingang van de volgende week voor de abonné's v.*r>rden opengesteld van 8 uur 's morgens tot half 5 's middags, en 's avonds van half 6 tot half 8. W F R I N n E V Vrijdagavond hield de S.D.A.P. afdeeling Wieringen een algemeene vergadering ln café Soheltus. AJs spre ker trad op de heer W. v. d. Vall uit Alkmaar, met als onderwerp „Vandaag en morgen". Ook was medegeko- men de heer Willems. gemeenteraadslid te Alkmaar, welke na .opening van den voorzitter het woord ver kreeg. Deze spreker schetste ©p uitvoerige wijze het verschijn sel der Jfugdige werkloczen. Dat deze op deze jeugd nog niet goed wisten wat zil moeten doen. en groote gevaren kunnen opleveren voor de beweging. De oudere die zoo aanstonds stemmen moeten, moeten goed weten wat zil doen door te stemmen op lijst 11 van de S.D.A.P. De heer v. d. Vall het woord verkrijgende, zegt dat de andere rechten, het recht van vrijheid tot spreken enz. niet aangetast mag worden U^tv. gaat spr. de verschil lende handelingen der regeering ln de laatste 4 jaar na, hoe en wat zü gedaan heeft ln het belang van het volk. Ook de crisis wordt aan verschillende zijden belicht en uitvoerig besproken. Deze crisis is voor de aan staande verkiezing het sterkst om te kunnen beoordee- len welke wegen moeten bewandeld worden om er uit te komen zegt spr. De loonen zullen naar omlaag moe ten enz, Hierna besprak spreker uitvoerig hoe de toestand der arbeiders vroeger en thans ls. Hierin valt te oon- stateeren dat door de eenheid der arbeiders reeds veel tot stand ls gekomen. Welnu, toch ontbreekt nog veel aan deze eenheid. Nog te veel arbeiders zijn ongeorganiseerd en willen niet zien het nut er van. WIJ moeten, zegt spr., door offers te bremzen het kanltallsme bestrijden. Wy moeten een scherpe campagne voeren. Ook de kwestie der Zeven Provinciën werd besproken, alzoo ook de herdenkingsdag van Willem den Zwager. Deze noemde spr. de grootste muiter uit zyn tijd. (Hy stond n.1. tegen den koning van Spanje op). Spreker eindigde een beroep te doen om te stemmen op lijst no. 11 der S.D.A.P. Voor debat gaven zich op de heeren Lukien. Tillema en Ottens. Deze heeren die steeds op vergaderingen de bateeren werden door spreker beantwoord op afdoende wtfze. wat echter niet wegnam dat het eind der ver gadering zeer rumoerig was en ernstige verwijten aan het adres der S.D.A.P. werden geschreeuwd. Hierna werd de vergadering gesloten. EIERVEIUNG SCHAGEN, 20 April. Aangevoerd: 150000 kipeleren: 52—54 Kg. f 1.70, 55— 57 Kg. f 1.70—1.90, 58-60 Kg. f 1.80—2.10. 61—63 Kg. f 22.20. 64—67 Kg. f 2.20—2.30, klein f 1.50, 8000 eend eleren f 1501.40, 150 kievitseieren t 4.30. EIERVEIUNG DEN HELDER, 20 April. Aanvoer: 21790 kipeleren 52—54 Kg. f 2, 55—57 Kg. f 1.952.20, 58—60 Kg. f 2—2.40, 61—63 Kg. f 2.30—2.40, 64—67 Kg. f 2.50, 1070 eendeieren f 1.25—1.45, 4 kievits eieren f 5. HOORN. 20 ApriL Aanvoer: 17 stapels kaas. wegende 14491 Kg.: 11 st. kleine fabrlekskaaa f 19.50. 5 st. kleine boerenkaas f 20, 1 st. fabrieks comm. kaas f 23. Handel vlug. ALKMAAR, 21 ApriL Aardbeien f 16, andijvie f 23.80, bloemkool I f 20 37, n f 10—18, kropsla f 2.305.60, komkommers f 16 25. per 100 stuks, gele kool f 1.602.90, roode kool f 2.60—6.20, uien f 1.50 per 100 Kg., prei f 2.40—1.60, rabarber f 24. raapstelen f 0.501.90. radijs f 2.405, selderie f 7.50—9. wortelen f 7—14 per 100 bos, postelein f 0.971.12. spinazie f 0.100.30 per bak. dubbele 3per- cleboonen f 40—46, witlof f 4—5.50. H f 1—3 per 100 pd. BROEK OP LANGENDUK. 21 April. Aangevoerd: 27000 Kg. roode kool f 36.60, II f 2.10 —5.30, 56000 Kg. gele kool f 1.60—3.60, n f 1.60—2, 50000 Kg. Deensche witte f 0.60. 3200 Kg. uien f 1.60—2, grove f L70—1.80. 8500 Kg. bleten f 0.60—0.70. WARMENHUIZEN. 20 April. Aangevoerd: 30400 Kg. roode kool le kw. f 3.105.40. 2e kw. f 1—4. 7000 Kg. gele kool le kw. f 150—3.10, 2e kw. f 1—1.10. 31500 Kg. D. witte kool le kw. f 0.60— 0.70, 5625 Kg. uien f 0.80—0.90. drielingen f 050, grove uien f 0.80. WARMENHUÏZEN. 21 ApriL Aangevoerd: 26400 Kg. roode kool le kw. f 2.805.60, 2e kw. f 150—3.50. 9600 Kg. gele kool le kw. f 2—2.70. 2e kw. f 1.20—150. 39400 Kg. D. witte le kw. f 0.60, 450 Kg. uien f 1. grove f 1.10, drielingen f 0.80, 1250 Kg. peen f 0.00. NOORDSCHARWOUDE 21 ApriL Aangevoerd: 4600 Kg. uien f 1.60—1.90. grove f 2. drie lingen f 0.80—0.90. 15900 Kg. kroten f 0.60. 58200 Kg roode kool f 3.20—6.40, doorschot f 2-4.20. 99700 Kg. D. witte kool f 0.60, 44100 Kg. gele kool f 24, doorschot f 0.80—1.50. Doorgedraaid: 156011 Kg. kroten; 88000 Kg. Deensche witte kooL ALKMAAR, 21 April 1933. Op de heden gehouden graanmarkt waren ln totaal 338 H.L.'s aangevoerd, als: 69 H.L. voertarwe f 3.25— 4.25, 54 H.L. gerst f 4—4.35, gerst chev. f 4.75, 120 H.L. haver f 3.904,15, 23 HL boonen, w.o.: bruine boonen f 8. cltroenboonen f 2.508.50, dulvenboonen f 7.60 9.50, witte boonen f 7.5010, ka rw ij zaad f 79, 32 HL. karwijzaad f 19.50, 4 HX. diversen; 36 HL. erwten, w. o. groene erwten (kleine) f 11—12.50, groene erwten (groote) f 20; grauwe erwten f 811, vale erwten f4 14, alles per 100 K.G. Handel stug. ALKMAAR, 21 April 1933 Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 68 stapels, wegende 125000 Kg kaas aangevoerd, waar van de prijzen waren als volgt: Fabriekskaas: 46 st. Kleine f 20, 5 stapels Commissie f 19, R. f 23; 2 sta pels Middelbare f 18. Boerenkaas: 3 stapels kleine (volvet) f 23; 12 stapels Commissie f 24. Alles met rijksmerk. Handel goed. ZONDAG 23 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Petten, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Schagerbrug zie Oudesluis. en Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Avondmaal. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Johannes Albertus de Wit, oud 25 ja ren, pluimveehouder, te Zype, en Elisabeth Geertruida Groot, oud 21 jaren, zonder beroep, te Schagen. Getrouwd: Jan van der Werf en Johanna Holema. FOLITTE. Verloren: een horloge-armband; een handtaschje. Gevonden: kleppen van een vrachtauto, Toespraak vanaf de boot tot hot Ameri- kaansohe volk. Uit Londen, 21 April (VJ).): De Engelsehe minis ter-president MacDonald is Vrijdagochtend met de „Berengaria" te New York aangekomen. Hij werd verwelkomd door den Britschen ambassadeur en een MacDonald, vergezeld van zijn dochter, ls in Amerika aangekomen. commissie van ontvangst. Er werden 19 saluutschoten gelost De Macon, een boot van de gemeente New» York, bracht MacDonald van het Quarantaine-station naar Jersey-City, vanwaar de reis werd voortgezet naar Washington. Te Washington aangekomen. Uit Washington, 21 April (V.D.): MacDonald is hedenmiddag met zijn dochter en zyn overige begeleiders in een extratrcin in Washington aangekomen. Hij werd ontvangen door staatssecreta ris Huil en verscheidene hooggeplaatste regecrings- ambtenaren. De Engelsehe premier begaf zich onmid dellijk naar het Witte Huis, waar hij met zijn dochter tijdens zijn oponthoud in Washington zal logeeren. De eerste bespreking met Roosevelt is op hedenavond vastgesteld. Woensdag a.s. zal MacDonald waarschijn lijk weer terugkeeren. Nog aan boord van de Oceaanstoomer, hield de Britsche premier voor de microfoon een toespraak tot het Amerikaansche volk. „Sedert mijn eerste bezoek", zoo reide hij, „hebben wij allen den storm der slechte tijden over ons heen voelen gaan en velen hebben groote verliezen gele den. Over de geheele wereld voeren wij een strijd te gen de depressie. Ik ben thans naar Amerika geko men met de bedoeling om met uw president te over leggen, hoe wij het best dien oorlog tegen de onver diende armoede kunnen voeren. Ik kom op uitnoodi ging van president Roosevelt vooral om met hem de taak te bespreken, welke de economische wereldcon ferentie wacht en kom in denzelfden geest van sa menwerking, die mij de vorige maal hier heeft ge bracht. Het welzijn van allen die koo^n en verkoo- pen, of werken met hand en geest, van allen die hun diensten geven aan den staat en voor deze dien sten terecht een belooning verlangen, het lot van al deze menschen ligt ons aan het hart Hun proble men zijn onze problemen." Aan de vertegenwoordigers der pers hoeft MacDo nald later een schriftelijke verklaring overhandigd. Hierin zegt de premier, dat Amerika's prijsgeven van den gouden standaard Engeland in het geheel niet beinvloedt. De maatregelen der Amerikaansche regeering plaatsen den noodtoestand der wereld slechts in een helderder licht. Ik hoop met den president openhartig van gedach ten to wisselen over een groote verscheidenheid eco nomische en politieke problemen. In den korten tijd, die ons ter beschikking staat, kan men natuurlijk geen definitieve regelingen verwachten, te meer daar ook andere landen bij deze kwesties geïnteresseerd zijn. Niettemin kan de weg geëffend worden voor een gezamenlijk optreden en ik geloof, dat onze bespre kingen voor dat doel noodzakelijk zullen zijn." De gedeporteerden ln Polen aangekomen. De drie tot deportatie veroordeelde Engelsehe ingeni eurs zyn gistermiddag in Polen aangekomen. Terwijl in andere gevallen politieke gevangenen, die uit Rusland gewezen worden, altyd onder bewaking van de Gepeoe en tot het laatste oogenblik geboeid, naar de grens wei*, den gebracht, heeftmen Monkhouse, Cushny en Nord- wall volkomen op eigen gelegenheid laten reizen van Moskou af, met dien verstande dat zy hun coupé niet mochten verlaten voor ze op Poolsch gebied zouden ge komen zyn. De advocaat Turner en Gregory. de vrijgesproken in genieur, hadden zich by het gezelschap gevoegd, dat Zondagmorgen te Londen terug verwacht wordt. De gevangenen. Tot gisteravond. 7 uur was te Londen nog geen be richt ingekomen nopens het verzoek om gratie dat na mens Thomton en MacDonald door hun advocaten ls Ingediend. Het feest by mevrouw Litwtnof. Over het door mevrouw Litwinof, de echtgenoote van den minister van Bultenlandsche Zaken, georgani seerde avondfeest na het proces te Moskou meldt Reu ter nog, dat alle bultenlandsche gezantschappen vol ledig waren vertegenwoordigd, met uitzondering van de leden van het Britsche gezantschap en eenige bulten landsche persvertegenwoordigers. Mevrouw Litwinof was een opvallend actieve gast vrouw en een generaal van het Roode leger trad op als ceremoniemeester. In de schitterend Ingerichte balzaal werden de gas ten bezig gehouden door de beste zangers van de Mos- kousche opera en een ballet, terwyi door een zigeuner danseres uit Kaukasië solo-dansen werden uitgevoerd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6