Radioprogramma ANNA PAULOWNA. 't Derde verloor Zondagmiddag met 41 in Wierin- gerwaard van de roodbroeken-reseves- Onze jongens hielden zich vrij goed, maar er ontbreekt een stevige achutter. Zondag a.s. de reeds aangekondigde groote match HaarlemAlcmaria, voorafgegaan door B.K.C. 1Haar lem-veteranen. T ZAND. G.Z. II speeldo j.1. Zondag op eigen terrein een wed strijd tegen „Slootdorp" en wist deze match te win nen met S—4. AARTSWOUD. Zondag speelden onze twee elftallen beiden thuis, doch zooals de uitslag laat zien, zeer ongelijk. A. I. de laatste wedstrijd in de competitie tegen Hem I, ver loor even met 40, waardoor ze kans maken op de hekkensluitersplaats. A. II tegen Hem III, liet zich van den beteren kant zien en speelde uitstekend. Haar werk werd bekroond met een 50 ovenvinning. BARSINGERHORN. Voor Zondag was de laatste wedstrijd voor D.E.S. op eigen terrein vastgesteld, n.1. tegen Sparta 3. Als alle spelers op het veld zijn verschenen, blijkt dat scheidsrechter Tichelaar afwezig is. Naar ons ter oore kwam, heeft de heer Tichelaar reeds meerdere malen te kennen gegeven, dat hij zich voor die taak niet meer beschikbaar stelde. Het is dan onbegrijpe lijk, hoe door of vanwege den Bond een dergelijke ar biter kan worden aangewezen. Enfin, het feit was er en een vriendschappelijk partijtje was er het ge volg van. Voor training intusschen wel gewenscht, zoodat het toch ook nog weer een goede zijde kan hebben. Het is inderdaad een vriendschappelijk partijtje ge worden, althans voor rust hadden beide partijen er weinig zin in. Als door Sparta de score wordt ge opend, maakt D.E.S. spoedig gelijk en voor rust ge beurd er weinig bijzonders meer. Na de rust heeft Sparta* weinig meer in te brengen en met behulp van den Schager keeper, die al een zeer slechten dag had, voert D.E.S. gelijdelijk den stand op tot 8—1, waar mee het einde kwam van deze niet bijzonder interes sante vertooning. Na rust speelde D.E.S. niet onver- dienselijk. We gelooven dat D.E.S. de inzinking, welke in den loop van de competitie merkbaar was. te boven is gekomen en we zien de toekomst dan ook met meer vertrouwen tegemoet. BREEZAND. R.C.B.—Stormvogels. In een heel goeden wedstrijd, geleid door den heer Van Kimmenaede, gelukte het R.C.B. den ongeslagen kampioen Stormvogels een nederlaag toe te brengen. Reeds dadelijk bij het begin was R.C.B. in den aan val en maakte al na 5 minuten het eerste doelpunt. Wel bleek de voorhoede van de Opmeerders tot ge vaarlijke uitvallen in staat, maar de verdediging van de 1 huisclub gaf ze geen kans. Rust 1—0. Na de rust was de stand al spoedig 20 en toen het Stormvogels gelukte er 21 van te maken, stelde R.C.B. zich direct er op veilig door nogmaals te doel punten. Uit een strafschop werd het zelfs 4—1, maar toen toonde de Storm vogels-voorhoede nog eens waar toe zij in staat is en na een mooien aanval was het 4—2, in welken stand geen verandering meer kwam. Ook voor het tweede elftal van R.C.B. was het een goeden dag. Met 30 werd van Hollandia II in Tuitjehorn gewonnen. PETTEN. Er stonden zooveel spelers op de ziekenlijst, dat Petten 2 slechts met 10 man den strijd kon aanbin den tegen H.R.C. In het besef, dat. alle zeilen bijge zet dienden te worden, wierpen de blauwen zich enthousiast in den strijd en zij slaagden er zoowaar i voor de rust een veiligen voorsprong te verkrij gen van 50. Na de rust was het spel beduidend lauwer, wel licht deed do vermoeidheid zich gevoelen. De Helder- schen hielden het spel te kort en wachtten te lang met schieten, waardoor vaak goede kansen te loor gingen. Eenmaal slechts scoorden ze, terwijl ook P.'s midvoor een doorbraak uct een goed doelpunt be kroond zag. Eindstand alzoo 61. Hiermee kwam ook voor Petten 2 't einde van de competitie, waarin de jongens alleszins bevredigend debuteerden. CALLANTSOOG. (Buiten de competitie). Zondagmiddag speelde Callantsoog II een medaille wedstrijd tegen St. Maartensbrug I. C. brengt den bal aan het rollen. Ben tweetal mooie aanvallen leveren even zooveel doelpunten voor C. op, zoodat de stand na 5 minuten reeds 20 is. Wie echter denkt aan een groote overwinning van C. heeft het mis. De partijen wegen goed tegen elkaar op M. krijgt een penalty te nemen. Het zachte schot wordt gemakkelijk door den C.-keeper gestopt. Toch heeft M. voor de rust nog succes, als de M.-linksbulten met een mooi diagonaal schot den achterstand verkleint (21). Na de rust duurt het niet lang of M. weet gelijk te maken (22). C. ziet den prijs in gevaar raken en gooit er een schepje op. De C.-mldvoor schiet tweemaal vlak voor doel. hoog over. Toch weet hij een derde maal den bal in het net te plaatsen (32). Reeds meenen we, dat de stand niet meer veranderen zal, als een halve minuut voor het einde de C.-rechtsbuiten uit een schermutse ling voor het M.-doel weet te scoren (42). Hiermede komt het einde en heeft C. n welverdiend de uitge loofde medailles gewonnen. TEXEL 1—D.T.S. 1, 8—8. Door een gelijk spel, 33, heeft D.T.S. op het Texel- veld eenigszins revanche genomen voor de smadelijke 51 nederlaag, welke op eigen terrein werd geleden. Toch zag het er Zondagmiddag niet naar uit, dat D.T.S. het nog zoo ver zou brengen, daar de rust met 30 voor Texel inging. Het is dan ook ongetwijfeld een fraaie prestatie, drie doelpunten op Texel in te locpen. Het spel van D.T.S. voor de rust stak zoo he melsbreed af bij dat van na de thee, dat wij ons af vroegen, hoe het toch mogelijk was, dat dezelfde spe lers in een bijna dezelfde onstelling een dergelijk fraai spel kunnen ten toon spreiden. Over den wedstrijd het volgende: Texel telde drie invallers; D.T.S. twee. De voorhoe de van Texel werkt schitterend en als Schrleken te lang den bal bij zich houdt, is de Texel-mldvoor er als de kippen bij, om ongehinderd op het doel af te rennen en Kroon geen schijn van kans te geven, 10 voor Texel. Even hierna herhaalt zich hetzelfde spelletje, alleen met dit verschil, dat Schrieken nu finaal over den bal heenmaaide, 20. Nog is het Texel niet ge noeg. Onophoudelijk zitten ze voor het D.-doel en ten slotte is het 30, als de rechtsbinnen een hard schot op het D.-doel loste, wat door Kroon verkeerd werd beoordeeld. Zonder noemenswaardige feiten preekt de rust aan. Na de thee direct een geweldig D.-offensief. Van Dijk is nu spil gaan spelen en Mulder linksback. Dek ker krijgt een goede kans, maar wordt op het laatste oogenblik tamelijk ruw van den bal gezet. Penalty. On berispelijk wordt de eerste strafschop voor D.T.S. in dit seizoen door v. Dijk in een doelpunt omgezet, 13. Nog vuriger valt D.T.S. aan en weldra wandelt Kok- kes door de Texel-achterhoede heen en het is 3-2. Nog 20 minuten zijn te spelen. Zou D.T.S. dit geweldige tempo kunnen volhouden? De volgende aanval is het bewijs daarvan. Een korte kopbal van Kuiper beland de voor de voeten van Dekker, die na zich mooi vrij gemaakt te hebben, met een doffen knal voor den ge lijkmaker zorgde. Nog 10 minuten zijn te spelen, doch ondanks het enthousiaste spel komt er geen verande ring in den stand? Zondag a.s. ontvangt D.T.S. E.V.C. in Oudkarspel. Uit Alkmaar en Omstreken Alcmaria Ylctrix besluit met een nederlaag 31, tegen V.V.A., haar competitie. Arm D.E.C. Alkmaarsche Boys IAssendclft I, 52 (vriendschappelijk). Wat er In den NH.V.B. gebeurde. Alkmaar 3 kam pioen. Alcmaria bracht een bezoek aan V.V.A. en speelde in haar bekende opstelling. Een overwinning voor de Am sterdammers beteekende voor hen. dat ze buiten schot waren. Was het dan ook wonder dat V.V.A. haar beste beentje voor zette en de kaasmenschen niet veel kans gaf? Aanvankelijk keerde het geluk zich tegen de Amster dammers, want reeds dadelijk veranderde één der backs, bij een Alkmaarsche voorzet-, den bal van rich ting en deze vloog langs den onthutsten doelman Dui- venbode 01. Hoewel een Amsterdamsche depressie in trad, konden de Alcmarianen den voorsprong niet ver- grooten. Toen V.V.A. zich eindelijk hersteld had, ging het van een leien dakje. Nadat Wassenaar voor de ge lijkmaker zorgde, gafEijsten zijn club de leiding 2L Nog voelde V.V.A. zich niet veilig en bleef geducht aan pakken en Kamminga bracht den ruststand op 31. Ook na de rust stelden de Amsterdammers alles ln het werk hun voorsprong te vergrooten, doch de Alk- maarsche defensie hield stand. Eindelijk kon Alcmaria zich wat los werken, doch V.V.A. wist van geen wijken en zoo kwam ten slotte zonder eenige verandering het einde, waardoor V.V.A. zich in veiligheid had gesteld Door deze overwinning is het Amsterdamsche D.E.C. dus gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrijden. ALKMAARSCHE BOYS I—ASSENDELFT I, 5—2. De Alkmaarsche Boys L die over een vrijen Zondag beschikten, hadden een vriendschappelijken wedstrijd georganiseerd tegen de derde klasser. Assendelft I. Daar enkele spelers niet van de partij konden zijn, kwamen de Alkmaarders in de volgende opstelling uit: V. d. Horst; Houtkooper en Slikker; Weel, Michels en v. d. Hilst; Schenke, Brouwer, Nol, Boots en de Grand. Doelman v. d. Horst moest reeds na ruim 20 minuten WIELERSPORT. Goeogeslaagde trainingsrit van de Oudkarspelsche Wielerclub. Zondag jl. hield de wielerclub „Onderling Genoe gen" een goedgeslaagde trainingsrit voor koppels, waaronder ook eenige leden uit Schagen, o.a. Wil- lemse. Het te rijden traject was: start en finisch Ros- kambrug, Hasselaarsweg, Middelweg, Laanweg. Deze ronde moest 5 keer worden gereden, waardoor de to tale afstand werd ongeveer 44 K M. De uitslag was: 1. C. Kos-J. Smit, Oudkarspel, Schagen, 1 u. 17 m. 4 sec.: 2. H. Kwant-J. v. d. Molen, Warmenhuizen, 1 u. 17 m. 8 sec.; 3. C. Jongsraan-P. Nap, Oudkarspel, 1 u. 18 m., 6 sec.; 4. J. I.angedijk-G. Zeeman, Oud karspel, 1 u. 19 m. 11 sec. De overige koppels gaven den strijd op. Er werd met een gemiddelde van 34 K.M. gereden. Zondag a.s. zal onze vereeniging een trainingsrit rijden tegen D.T.S., Zaandam, op het traject Alkmaar- Helder, een afstand van ongeveer 80 K.M. Start 9 uur bij Alkmaar. UlT DE OMGEVING NIEUWE N 1 EDO NP MOERBEEK. Zondagavond gaf het Nut alhier een extra nutsavond in de zaal van "den heer Joh. v. d. Molen. Om ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer Veth- man, met een woord van welkom en sprak zijn genoegdoening uit over de groote opkomst (de zaal was tot achter toe bezet), waarna hij de tooneelclub gele genheid gaf haar kunneif te toonen. Deze club kwam met een tooneelspel in 4 bedrijven, onder leiding van den heer Mienes uit de Heerhugo- waard. Hadden we wel iets aardigs verwacht, we hadden niet kunnen denken dat het zou zijn, zooals het dezen avond is geweest. Onze verwachtingen zyn ver overtrof fen. Het was een mooi tooneelspel, dat zonder uitzonde ring heel goed is gespeeld geworden. De aanwezigen hebben volop genoten, hetgeen duidelijk bleek uit het hartelijke applaus, dat aan de spelenden werd gebracht De tooneelaankleeding en verzorging, mede door den beer v. d. Molen was een reuze verbetering. Het was, zooals het behoorde te zijn. Na afloop der opvoering bestond de gelegenheid een taart te krijgen, van welke gelegenheid door velen ge bruik werd gemaakt Door den heer Delver is op hartelijke wijze dank ge bracht aan den heer Mienes voor de groote toewijding en zorg aan de clubleden (zonder uitzondering) besteed, waarna den heer Mienes een pracht schilderij werd overhandigd, als herinnering, namens de clubleden als bewijs van waardeering voor hetw erk door hem ge daan, waarna deze getroffen eenige woorden spreekt tot aanwezigen en de leden. Vervolgens is het de voorzitter, die den aanwezigen dank zegt voor hun betoonde belangstelling en den heer Delver voor al hetgeen deze voor het Nut gedaan heeft en roept allen een tot weerziens toe, waarmede deze mooie, genotvolle avond is besloten; een avond waarop het Nut zeker met genoegen kan terugzien. Het besloten bal was gezellig. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Rectificatie. Het bericht in ons nummer van Zaterdag j.1. be treffende de uren van openstelling van het telefoon kantoor voor abonné's, behoeft een kleine verbetering. Des avonds is het kantoor n.1. niet geopend van half 6 tot half acht, doch van 6 uur tot half 8. T ZAND. Abusievelijk deelden we in het nummer van Zater dag 22 dezer mede, dat de bij de Zuivelfabriek alhier in gebruik genomen water-ontijzeringsketel door de fa. De Lange to Winkel was geinstalleerd. Genoemde ketel werd echter geleverd en opgesteld door de fa. H. Tj. Dijksterhuis te Zwolle, terwijl de bijbehooren- de wel door de fa. De Lange werd geboord. CALLANTSOOC, Uitvoering „Kinderkoor." Zondagavond gaf het kinderkoor alhier een uitvoering onder leiding va.n den directeur, den heer P. Grin Jr., in het Dorpskoffiehuis. Opgevoerd werd de kinderoperette ,De Sneeuwko ningin". De operette werd vlot gespeeld; ook de too neelaankleeding enz. was goed verzorgd. Na elk bedrijf er waren er zes klonk een daverend appalus. Aan het slot van den avond dankte de heer Grin zijn jeug dige medewerkers en het talrijke publiek voor de mede werking en de belangstelling. Hij wees er op, dat de repetities gewoon doorgaan. In studie zal worden genomen: „Repelsteeltje". Voordat het bal begon werden aan de jeugdige execu tanten taartjes en limonade aangeboden, welke welver diende tractatie met graagte werd geaccepteerd. Een gezellig bal besloot deze schitterend geslaagde kinder uitvoering. Melkprijs verlaagd. Met ingang van gisteren hebben de melkslijters alhier den melkprijs met 1 cent per liter verlaagd. uitvallen en zijn plaats werd ingenomen door den ad- spirant doelman Keesen, die zich op buitengewone wijze van zijn taak kweet. Reeds dadelijk gaven de Alkmaarders een overwicht en door toedoen van Schenke. Brouwer en Nol. behaal den zij een 30 voorsprong. De Assendelfters gaven zich echter nog geenszins gewonnen en zfj wisten den achterstand te verkleinen. Doelman v. d. Horst moest enkele min. voor sust voor 'n strafschop zwichten, 32. Keesen kwam het elftal complimenteeren en de rust brak zonder verandering aan. Na rust een op en neer golvend spel met de Boys iets sterker. Eindelijk tien minuten voor het einde wist Nol den stand op 42 te brengen en de vleugel Schenke Brouwer den eindstand op 5—2. N.1I.V.B.-0 VERZICHT. Derde klasse B. Vrone 2 had bezoek van Ursem I en zij deelden netjes de eer (22), terwijl Alcmaria 5 het bezoekende C.S.V. 2 met 52 klopte, zoodat de stand thans is: Alkmaarsche Boys 3 14 12 0 2 82—28 24 Koedijk I 13 10 0 3 60—32 20 Bergen 2 14 9 0 5 49—33 18 Alcmaria 5 13 5 1 7 37—51 11 Vrone 2 13 4 2 7 22—37 10 C.S.V. 2 14 4 1 9 87—44 9 Urseml 14 3 3 8 25—47 9 Uitgeest 3 13 3 1 9 20—60 7 Vierde klasse D. Alkmaar 3 had bezoek van Koedijk 2 en wist door een 62 overwinning beslag op het kampioenschap te leg gen. C.S.V. 3 verloor thans weer, doch nu maar liefst in eigen huis met 18 van Alkmaar 4. Alkmaar 3 17 14 2 1 114—27 8(1 Schoorl 2 18 14 1 3 86-21 29 Bergen 3 15 9 2 4 64—37 20 Akersloot I 16 7 3 6 42—47 17 Koedijk 2 16 5 3 8 40—45 13 C.S.V. 3 15 4 4 7 40—57 12 Alkmaarsche Boys 4 16 5 1 10 37—75 11 Nieuwe Niedorp 3 15 5 1 9 27—80 11 Alkmaar 4 13 3 3 7 31—52 9 Ursem 2 13 1 0 12 25—70 2 SINT MAARTEN VALKKOOG. Ter gelegenheid van het voorjaarsbal ten huize van den heer M. Kuiper, was als attractie verhonden: Prijsdansen voor paren. Al is deze danssport dan ook al bij vele gelcgcnheidcn gehouden, toch neemt het altijd weer aller belangstelling en wordt met aller blikken aandachtig gevolgd. Een heel getal deelne- mers(sters) waren ingeschreven en als winnaars- (sters) traden voor: Jb. Nierop en Z. BijpostJong bloed, le prijs; J. Nierop en M. Broekhuizen 2e en C. Borst en mej. Klaijer 3e prijs, welke allen beston den uit „drinkbare waar". ANNA PAU 10WNA V.CJ.B. Dinsdag 25 April, 7.30 uur, bijeenkomst. WIE HING EN Zondag werd ten bate van het plaatselijk Comtié van Herwonnen Levenskracht een feestavond gegeven in café S. Veerdlg, waaraan de tooneelvereenlging „St Hlppolytus" haar medewerking verleende. De opkomst was matig. Om acht uur opende de voorzitter van het plaatselijk Comité van HL.K. den feestavond met den Chr. Groet waarin hij zijn leedwe zen uitsprak over de geringe opkomst en de aanwe zigen dankend, dat zij trouw gekomen zijn en den wensch uitsprekende, dat men zich dezen avond zou amuseeren. Daarna werd door de aanwezigen staande het Strijdlied gezongen. Nu was de beurt aan de tooneelvereenlging, welke opvoerde: „Als je nog een Moeder hebt", levensschets in vier bedrijven, in het Nederlandsch bewerkt door Frans Dlrick, hetgeen zeer goed voor het voetlicht werd gebracht Men had in het tweede bedrijf veel werk van hpt tooneel gemaakt dat heel wat moeite gekost heeft. Er werden tusschen de bedrijven lootjes verkocht, daar er 2 taarten en nog eenige extra prij zen verloot werden. Taart no. 1 viel op no. 64, hetwelk in 't bezit was van mej. C. Verbiest; taart no. 2 viel op no. 2. Deze keer was de heer T. v. Zanden de ge lukkige Deze schonk haar weder aan de vereeniging. welke haar Amerikaansch'verkocht De heer Van Don gen had het juiste getal, n.1. f 6.10. Daarna werden nog eenige kleinere prijzen verkocht In het vierde bedrijf traden eenige kleine bloemen meisjes op, welke met een warm applaus werden be loond, hetgeen zij ook wel verdiend hadden. Na afloop van het tooneelspel, waarover ieder ten zeerste voldaan was, dankte de Zeereerw. heer v. d. Wilde de tooneellisten namens de aanwezigen voor het opgevoerde werk en spr. sprak den wensch uit nog vele njalen getuige te mogen zijn van zulke feestavon den. Hierna feliciteerde de heer Klela de tooneelver- eening daar deze 2 jaar bestaat. Hierna bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Scheepsbouw. Ten dienste der visscherij op Wielingen zijn de laatste weken door de scheepswerf Voorwaarts te West-Graftdijk 4 vaartuigen afgeleverd. Telefoondienst. Met ingang van 1 Mei a.s. zal Den Oever verstoken worden van de nachtverbinding welke gedurende en kele jaren als gevolg van de drukte door de Zuider zeewerken is ingevoerd geweest- Door den afloop der werkzaamheden schijnt deze nachtverbinding voor de abonné's niet meer noodig te zijn doch voor hen die op een nacht verbinding rechtstreeks met kantoor Alkmaar prijs stellen bestaat daarvoor vanzelfspre kend de gelegenheid tegen betaling van het daar voor verschuldigd extra tarief. De sluiting van den telefoondienst Den Oever is beperkt tot de uren lig gende tusschen 8 of 9 uur 's avonds (het juiste uur moet nog worden vastgesteld) en 8 uur 's ochtends. De muggen komen weer. Nauwelijks is het weer iets zachter geworden of men kan te Wieringen wederom groote drommen muggen ontwaren die het leven van een ieder die zich op straat bevindt wederom trachten onaange naam te maken. Ramen en vensters dienen weer angstvallig te worden gesloten en radiateurs van auto's zitten weer verstopt met muggen, die onvrij willig tijdens het rijden daarin hun graf vinden. Naar men ons verzekerde schijnt men hier met een goedaardig soort muggen te doen te hebben, zoodat gevaar voor malaria o.d. niet is te vreezen. Benzinepomp op den afsluitdijk. Aan de Texaco is vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinepompinstallatie op den af sluitdijk te Breezand en wel ten dienste der A.T.O. voor hare busdiensten over den afsluitdijk Alkipftar- Leeuwarden v.v. OPENSTELLING TELEFOONDIENST. De Directie van het Post en Telegraafkantoor te Schagen maakt bekend, dat met ingang van 24 de zer de openstelling van den tel-foondienst op de na te noemen hulpkantoren is als volgt: Barsingerhorn: 813, 14—16J4, 18—19)4. Dirkshorn: 8)4-12J4, 14-16. 17)4-19)4. Schagerbrug: 8—16/4, 1819)4. Wieringerwaard: 8—16)4, 1819)4. 't Zand: 8-16)4, 18—19)4. Nood ran Amerika's landbouwers Het voorstel tot hulpverleening aan de farmers door den Senaat aangenomen. Uit Washington: Do Amerikaansche Senaat heeft Zaterdag het voorstel tot hulpverleening aan de far mers aangenomen. Het voorstel wordt thans doorge geven aan het Huis van Afgevaardigden, waar aan neming eveneens verzekerd is. De democratische senator Thomas bracht verder de valuta-voorstellen in verband met de hulp aan de farmers ter sprake. De Republikeinen doen alle moei te om de voorstellen te doen stranden, waarschijnlijk echter zonder resultaat. In 8 jaar een millioen landerijen ver kocht. In de Vereenigde Staten zijn in de laatste acht jaar meer dan een millioen boerderijen een zesde van alle landbouwbedrijven in de V. S. - verkocht we gens achterstallige hypotheken of belastingen. De totale waarde der Amerikaansche boerderijen is gedaald van 70 tot 50 milliard dollar en de bruto- opbrengst van 16 milliard dollar in 1928 tot slechte 5 milliard in 1932. De op de boerderijen rustende hypoheken, waarte gen president Roosevelt den strijd is begonnen, be dragen ongeveer 9 milliard dollar, tegen een rente van 5Vfc tot 10 procent. Geweldige brand in Londen's haven Rnim 50.000 vaten rum verloren gegaan. Schade van ettelijke millioenen. In een rumpakhuis aan de West-India Docks te Londen heeft een geweldige brand gewoed. Drie drijvende brandspuiten, niet minder dan 400 brandweerlieden bestreden het vuur met 60 slan gen. Uiterst kritiek werd de toestand, toen de brandende rum op het water terecht kwam en het gevaar ont stond, dat de bij de dokken gemeerd liggende sche pen eveneens door de vlammen zouden worden aan getast. Drie a vierhonderd vaten rum zijn geheel in vlammen opgegaan. In de dokken zijn 50.000 vaten rum ter waarde van 20 millioen pond sterling verloren gegaan. Een gcheelen nacht en een dag heeft de brand ge woed, alvorens men hem meester was. Benzineontploffing in China 12 Dooden en gewonden. Uit Peking, 24 April (V.D.): Volgens een bericht uit Kalgan is bij Tsjinin een benzinetank met onge veer 8 tot 9000 liter benzine ontploft. Er zouden 12 dooden en gewonden zijn gevallen. Ontploffing in een Engelsche kolenmijn 3 Dooden. Uit Londen, 23 April (V.D.): Tengevolge van een hevige explosie in een kolenmijn bij Backworth in het graafschap Northumberland zijn drie mijnwer kers gedood. WOENSDAG 26 APRIL. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 Orgelspel door Cor Steijn; 8.45 Gramofoonmuziek; 9.00 De Notenkrakers o.l v. Daaf Wins; VP.R.O.: 10.00 Morgenwijdingen; VA RA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders ln de Continu bedrijven; 11.00 R.V.U.; 11.30 De Flierefluiters oJ.v. Jan van der Horst met zang van Leo F\ild; 12.00 Klein- orkest o.l.v. Hugo de Groot; 12.30 Chansons door Ernst Franken; 1.20 Klein-orkest; 1.45 Verzorging zen der; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen, oa.: Prof. Barandinl met zijn sprekende pop; 5.30 Orgelspel door Joh. Jong; 6.30 R.V.U.; VARA.: 7.00 Actueel al lerlei uit de arbeidersbeweging 7.20 Vakbeweging; 7.40 Herhaling S.OB.-berichten; 7.45 „Tijdbeeld in woord en muziek", m.m.v. het VARA-tooneel, het VARA-Orkest en een gemengd koor; 9.45 Vaz Dias; 10.00 Orkst o.l.v. Hugo de Groot; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.00 Orgel spel door Cor Steyn; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Morgen concert; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Harmonlumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12-30 Pi anorecital door Han3 de Bock; 1.15 Concert door Kwar tet; 3.00 Causerie; 3.30 Vioolrecital; 4.30 Zenderverzor ging; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Lezing namens het Leger des Heils; 6.30 Gramofoonmuziek; 7.00 Onderwijsfond» voor de binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Pers berichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Chr. Har- monievereen. „ADVENDO" te Naaldwijk; 9.00 Ouder uurtje; 9.30 Orgelconcert uit Amsterdam, door Jan Zwart; in de pauze verkiezingsuitslagen; 10.30 Vaz Di as; 10.40 Gramofoonplaten. BRUSSEL (509 M.) 12.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Dansmuziek; 5.35 Gra mofoonmuziek; 6.0a Luisterspel; 6.20 Gramofoonmuziek 7.20 Concert; 9.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1158 M.) 12.05 Strijkorkest; 2.20 Gramofoonmuziek; 2.50 Om roeporkest; 7.20 Deensche muziek; 10.20 Dansmuziek; BERLUN (419 M.) 8.00 Pop. concert; 8.50 Concert. HAMBURG (872 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 10.20 Concert; KONÏNGSWUSTERHAUSEN (1685 I.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.40 Concert; 10.20 Concert. LANGENBERG (472 M.) II.20 Pop. concert; 12.20 Concert; 3.50 Concert; 7.45 Concert; 10.05 Zigeunermuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.05 Concert; 12.50 Gramofoonmuziek; 2.50 Concert; 4.05 Orgelconcert; 7.20 Concert; 10.25 Roy Fox en zijn band. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 11.35 Concert; 11.50 Orgelrecital; 8.40 Pop. concert; 8.05 Kamermuziek. MILAAN (331 M.) 4.20 Concert; 7.05 Gramofoonmuziek; 7.50 Orkestmu ziek; 10.25 Dansmuziek. ROME (441 M.) 4.50 Orkestmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Uit zending uit een theater. WEENEN (517 M.) 9.35 Zigeunermuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.45 Dansmuziek; 7.20 Zigeunerliedersn; 8.30 Kamer muziek; 9.35 Dansmuziek. 10.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) gLaMal3gy emfwijp omfwijp emfwijp omfwijp omffofo 7.20 Brahmsconcert; 9.00 Concert;

Schager Courant | 1933 | | pagina 12