Inbraak te Winkel Huiduitslag. HERDENKINGSFEEST VAN WILLEM VAN ORANJE. Groot huldebtoon in de hoofdstad. Opnieuw heyigen strijd bij den Grooten muur In het postkantoor en bij Notaris ran Leersnm DE LANGEND IJ KER GROENTENVEILINGEN male opklonk, was daarvan wel het duidelijkste be wijs. Het Haarlem s Klein Cabaret Is een beschaafd ensemble, dat voor elk wat wils brengt. Ernstige le vensliedjes wisselden met scherts en luim. We zien de dames en heeren volgaarne nog eens weer. Toen het programma ten einde was, werd de zaal ontruimd, waarop het traditioneele bal kon aanvan gen. Men zal het ons niet euvel duiden dat we toen ons mandje hebben opgezocht. Maar Zondag sprak men nog van de genoeglijkhe den van het bal en we mogen dan ook gerust aan nemen dat ook dit volkomen Is geslaagd. Al met al dan is de Sparta-avond, die zoo zoetjes aan behoort tot de geijkte avonden, volkomen geslaagd. Iets, waar aan we dan ook geen moment twijfelden. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Guurtje Spaans, oud 67 jaren, echtge noot© van Jacob Schoorl. POLITIE. Gevonden: Een portemonnaie met eenig geld. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar over heen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Gister la ln tal van steden en dorpen ln ons land, maar vooral ln de hoofdstad, het vierde eeuwfeest ge vierd van de geboorte van prins Willem van Oranje. Te Amsterdam werd vroeg in den morgen de dag in geluid door muziekuitvoeringen. Om 8 uur werd koraal- muzlek ten gehoore gebracht van het platvorm van de Nieuwe Kerk, van de peristyle vand en Stadsschouw burg en van den trans van den Westertoren. In de mor genuren werd een kinderhulde gebracht aan H.M. de Koningin op den Dam en in de middaguren had een na tionale Herdenkingsplechtigheid plaats In tegenwoordig heid van de Koninklijke familie ln het Concertgebouw terwijl ook op verschillende pleinen muziekuitvoeringen werden gegeven. De klnderhalde. De kinderhulde had plaats op den Dam, het histori sche plein, waar reeds zoovele plechtige gebeurtenissen zijn gevierd. Tegen tjen uur begon reeds het Damplein zich langzamerhand te vullen met de kinderen, die aan de aubade deelnamen. Inmiddels was ook de Koninklijke Familie gearriveerd die luide werd toegejuicht door de reeds aanwezige kin deren en hun begeleiders. Tegen elf uur was het Damplein gevuld met 14000 kinderen. Het plein verkreeg daardoor een buitenge woon aardig aspect, dat nog verhoogd werd door de vele vaandels en de vlaggen, die allerwege van de ge bouwen wapperden. Toen de laatste tonen van het carillon uit den Paleis koepel. die het elfde uur hadden aangewezen, verklon ken waren, betrad de Koninklijke Familie, vergezeld door een!ge bestuursleden, het balcon. De dirigent van de aubade, de heer W. van Laar. staande op een hoog podium, hief zijn dirigeerstok en plechtig klonk over den Dam het „Wilt heden nu tre den" uit Valerlus' Gedenkklanck. Nadat nog meerdere liederen ten gehoore waren ge bracht, begon het défilé langs het Paleis van de onaf zienbare menschenmenigte. De Nationale Herdenkingsplechtigheid ln het Concertgebouw. Om drie uur reed de Koninklijke Familie uit naar het Concertgebouw, waar de Nationale Herdenkingsplech tigheid plaats had. Voor de aankomst van het Koninklijk Gezin was een uitgelezen gezelsohap ln de met tapijten en bloemen versierde zaal bijeengekomen. Na afloop ven deze Nationale Herdenkingsplechtig heid wachtte Hare Majesteit nog een hulde van het Nationaal Jongeren Verbond. Voor den uitgang aan het Concertgebouw aan de J. W. Brouwersstraat en verder langs de geheele straat hadden deze jonge lieden zich opgesteld, gewapend met handen vol bloemen Toen Hare Majesteit het gebouw verliet werden Haar namens het Verbond bloemen aangeboden door de jongedames Annle Bakkenist en Freddy Komekamp. Benige oogenbllkken onderhielden Koningin en Prinses zich met belde Jongedames. Toen de Koningin in haar auto had plaats genomen, daverden de hoera's en wer- den de bloemen gestrooid. Minzaam groette de Ko ningin de schare langs den weg, toen de stoet, vooraf gegaan door motorpolitie, den weg naar den Haag in sloeg. Deze dag ls een grootsche huldiging geworden. Over al ln de stad liep de bevolking met Oranje. Geen wanklank werd gehoord. De taptoe op het Usdnbterretn. De feestelijkheden ooncentreerden zich des avonds op en om het IJsclub-terrein. Reeds ver voor den aan vang kwamen uit alle deelen van de stad dichtbezette trams, volgeladen auto's, fietsrs en wandelaars naar het terrein. Niet minder dan 650 musici stelden zich ln het midden van het terrein op, belicht door den fan- tastischen gloed van tientallen flambouwen. Te ruim acht uur klonk de roffel waarmede de tam boers de taptoe openden. De marsch „Mooi Nederland" waarin het „Wlen Neerlands Bloed" was verwerkt, volgde. De stemming was er spoedig ln. In de open LJsclub-tribune hadden vele met oranje getooide hoofd- stedellngen een plaatsje gevonden. Anderen wensch- ten van meer nabij de vroolijke marschen, de koraal- muziek en de taptoe van de Marine-tamboers en pij pers bij te wonen. Goweldig was de drukte rondom het terrein. Duizenden hadden zich rond de hekken opgesteld, om, genietend van lenteweer en muziek, deze waardige Willem de Zwijger-herdenking te beslui ten. Fransche hulde aan Oranje. Prinses Ju- liana krijgt het Legioen van Eer. De Fransche regeering beeft Prinses Jullana benoemd tot grootkruis ln de orde van het Legioen van Eer. De Fransche gezant, baron de Vitrolles. heeft gisten middag namens zijn regeering aan de Prinses ln het Koninklijk palels te Amsterdam de versierselen dezer orde overhadIgd. Naar wij vernemen, heeft de Fransche regeering hiermede willen doen blijken, dat zfj er prijs op stelt zich aan te sluiten'bij de huldiging van Willem de Zwij ger door het Nederlandsche volk. Moekden, 24 April (V.D.). Aan den Grooten Muur zijn opnieuw hevige gevechten begonnen om den Koe- peiko-pas. De Japanners dringen slechts langzaam vooruit en drijven de Chineezen, die zich hardnekkig verdedigen naar het Zuiden in de richting van Pel- Ping. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 766 m.M. Vooruitzichten: Kans op regen. Temperatuur: 9 gr. C. is 48 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooaxtjde E 103. 8chag«n. Gedipl. Opticien Refrartlnnist. Hel oogonderzoek d.ien wit gratis. 1 U|T DE O M G E VING ANNA PAULOWNA Mej. M. Nap slaagde te Amsterdam voor het diplo ma kantoor-stenografie. BREEZAND. R.K. Staatsparty Na opening met den Chr. groet, verwelkomde de heer C. v. d. Ploeg namens de kieevereenlgingen van Den Helder. Anna Paulowna en Breezand de vele aanwezi gen, die Maandagavond de zaal van den heer Jb. Borst geheel vulden. Een drietal sprekers voerden het woord. De heer Van Nuland van Schagen, lid van de Prov. Staten wees op de misleiding, die ln verkieadngstijden altijd plaats hebben. Men gaat daarbij zeker van het standpunt uit: „Lieg maar raak, er blijft allicht Iets van hangen". (Voltaire). Vooral de sec. dem. literatuur, zei spr„ druipt van misleidende leuzen. De natuur is eohter sterker dan de leer. Spr. noemde verschillende gevallen, waarin z.L dat gezegde toegepast kan worden. En het is gemakkelijker te critlseeren dan zitting te nemen in een kabinet, merkte spr. oju op. Ook van andere partijen zou spr. voorbeelden kunnen geven, dat men op sluwe manier ln verkiezingstijden te werk gaat, maar hij liet dit achterwege en wees er nog op dat zij, die roepen om nationale eenheid, deze zelf tot bespotting maken: er zijn 15 of 16 partijen die het praedlcaat nationaal voeren! In het bijzonder wees spr. op het gevaar dat ln eigen kring dreigt. Als de eenheid wordt gebroken, zullen de katholieken niets meer te zeggen hebben. Kleinzielig heid moet afgelegd worden, betoogde spr. Men moet het groote ln het oog houden. De strijd gaat om: Voor of tegen Christus, om de uitbreiding van Christus* rijk op aarde. Tweede spreker was kapelaan Van Steljn. Het doel van den Staat Is, do behartiging van het algemeen wel- zijn. zei deze spr., en daar moet de politiek dus op ge richt zijn. De katholieken met hun eigen levens- en wereldbeschouwing, dienen ook hun eigen staatkunde t« voeren. De vraag of de katholieke Staatspartij altijd een principieel# politiek gevoerd heeft, beantwoordde spr. volmondig met: ja! Hij wees op hetgeen bereikt ls: so ciale wetgeving, gelijkstelling op onderwijsgebied, werk- loozenzorg. Wat de eenling niet kan bereiken, kan de massa wel. Daar, betoogde spr. verder, volgt het belang van een katholieke eenheidsfront uit Het gejuich van de tegenstanders als versplintering onder de katholieken komt, moet een waarsohuwing zijn om de eenheid te bewaren, een eenheid die offers el9cht. maak ook offers waard ls. Spr. noemde het plicht persoonlijke belangen, die toch niet opwegen tegen het algemeen katholieke belang, op zi1 te zetten en te stemmen op het „feestnum mer". lijst 25. De heer Van der Bruul, raadslid van Rotterdam, „een doodgewone middenstander", zooals hij zei, bekeek ln hoofdzaak uit oogpunt van practlsche politiek het ge vaar van versplintering. Geen enkele partij heeft ln de Kamer een meerderheid. Om die te krijgen moet men met anderen samenwerken. Verzwakt men de kath. Staatspartij, dan wordt het formeeren van een meerder heid bemoeilijkt en bereikt men dus minder. Een ander gevaar van verplintering is, dat deze noodwendig ook op ander gebied, met name de vakbeweging zal door dringen. Spr. ontkende voorts dat er. ala r met de werkelijkheid en de omstandigheden, waaronlar de re geering moet optreden, rekening houdt, reden is tot on tevredenheid over Kamerfractie en Cabinet. Men heeft trouwens in de partij van onder af gelegenheid invloed uit te oefenen tot verbetering, zoo men die wenscht Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik ge maakt, zoodat sluiting volgde. W EKINGEN DEN OEVER. HERDENKING „WILLEM DE ZWIJGER". In het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers vond gisteravond plaats de herdenking van Willem de Zwij ger. Voor dezen avond was medewerking verkregen van het Zangkoor Land ln Zicht, directeur de heer Julstlng. Spreker was dezon avond de heer R. A. den Ouden, secretaris van het Centraal Comm. van Antl- rev. Klesvereen. met onderwerp: „Nederland en Oran- j". De belangstelling voor dezen avond was vrij goed te noemen, het tehuis was bijna geheel met bezoekers gevuld. Na het openingswoord van den heer Robbers zingt het zangkoor 3 coupletten van het Wilhelmus, waarna nog wordt gezongen „Mijn Holland". Hierna is het woord aan den heer R. A. den Ouden. In zijn rede bespreekt spreker de gebeurtenissen ln Rusland en het nieuwe vijf-jaren-plan van dit land. Spreker bespreekt verder de geschiedenis van ons land en Oranje. De heer G. Robbers dankt den heer den Ouden voor zijn rede, waarna gezamenlijk wordt gezongen „Zij zullen het niet hebben, de Goden dezer eeuw". Het zangkoor zingt vervolgens een tweetal num mers, welke met een hartelijk applaus worden beloond. Verschillende liederen worden nog gezongen en het zangkoor besluit haar programma met „Omhoog den blanken Vaan". De nummers door het zangkoor gezon gen, werden zonder onderscheid goed ten gehoore gebracht. Na het slotwoord van den heer Robbers, worden nog een tweetal coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna de avond met gebed wordt besloten. Z IJ P E OUDE SLUIS. Zondagavond gaf de Bond voor Staatspensionnee- ring, afd. Oudesluis, een openbare propaganda-avond in de tooneelzaal van den heer Buisman. De op komst was heel goed. Na opening volgde een propa- gandarede, door mej. Maartje Bierman, welke voor dezen avond haar medewerking verleende als pro pagandiste en declamatrice. In de pauze welke nu volgde werd een taart en een rollade verloot, tot stijving der kas. Hierna volgde declamatie door mej. Bierman, waarnaar door de aanwezigen met volle aandacht en genoegen is geluisterd. Een gezellig hal met opgewekte Jazz besloot dezen alleszins geslaag den avond. Geen groote balt gemaakt. Bewoners door het rumoer wakker geworden, waarna de dieven bet hazenpad kozen. Nadat het platteland van West-Friesland geruimen tijd gevrijwaard is gebleven voor inbraken en pogin gen tot inbraak, hebben „de heeren" in den afgeloo- pen nacht weer hun slag geslagen. Ditmaal was het Winkel, dat ze als het terrein voor hun operaties hadden uitgekozen. Ingebroken is in het postkantoor benevens in de woning van notaris G. J. van Leersum. Tusschen half vier en vier uur in den vroegen mor gen moet het geweest zijn, dat de inbraken hebben plaats gevonden. Eerst in het postkantoor. Hier hebben op verschillende plaatsen de dieven ge tracht binnen te komen, doch nadat aanvankelijk eenige pogingen hadden gefaald, hebben zij zich ten slotte toegang verschaft door aan den vóórkant van het kantoor een ruit uit te snijden. Binnengekomen zijnde, hebben de inbrekers alle mogelijke kasten geopend en eenige postzegelladen geledigd. De buit zal niet groot geweest zijn. Door het rumoer dat de ongenoode gasten maakten, zijn de bewoners wakker geworden en hebben alarm ge maakt, wat de inbrekers in hun werk heeft gestoord en zij het veiligste hebben gevonden het hazenpad te kiezen. Een tweede poging. De bewoners van het postkantoor één der dieven op den uitkijk zien staan. De buit was den dieven blijkbaar niet erg meegeval len, waarom nog een poging werd gewaagd om iets van hun gading te vinden. Uitgekozen werd de wo ning van Notaris Van Leersum, waar een ruit van een tuindeur werd ingedrukt en eenig zilverwerk werd meegenomen. De bewoners van het postkantoor hebben waar schijnlijk één der dieven die op den uitkijk stond op den weg gezien en hebben getracht de politie te waarschuwen. Toen de politie echter present was wa ren de dieven gevlogen. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen we nog de volgende bijzonder heden: Dat het ongewenschte bezoek zeer brutaal te werk is gegaan, moge blijken uit het feit, dat ze ten huize van Notaris v. L. een paneel van een achterdeur ingetrapt hebben. Zoowel op het kantoor als in de huiskamer is getracht buit te veroveren. Alles bleek goed nagesnuffeld te zijn; zelfs een postzegeldoosje werd niet ongemoeid gelaten, evenmin als een geld- taschje van mevrouw v. L., dat wat geld bevatte en dat natuurlijk een prooi werd en dat een buit van ongeveer f25 zal hebben opgeleverd. Uit het cijfer slot van de brandkast bleek, dat ook hier pogingen zijn aangewend om hun slag te slaan, maar het re sultaat was hier negatief. De familie v. L. heeft van het bezoek der dieven niets gehoord. De politie stelde reeds spoedig een voorloopig on derzoek in en aanstonds zullen foto's van vingeraf drukken worden genomen. In het postkantoor. Wat de inbraak ten postkantore betreft, kunnen we nog mededeelen, dat de echtgenoot© van den kantoorhouder haar man attent maakte, op het ge stommel dat haar oor trof. Aanvankelijk werd dit gestommel toegeschreven aan de vogels op het dak, doch toen bij scherp luisteren, de heer Vr. het hem zoo bekende geluid van de geldlade hoorde, toen wa3 het meer dan duidelijk, dat de zaak niet pluis was. In een oogwenk was de heer Vr rijn bed uit en toen zag hij een persoon vóór het kantoor, blijkbaar op den uitkijk staan. De heer Vr. heeft toen spoedig het perceel aan den achterkant verlatende, den veldwach ter willen waarschuwen, doch deze poging gelukte niet spoedig. Ten huize van den veldwachter toch was alles in diepe rust en de heer Vr. zag zich dan ook genoodzaakt zelf voor inbreker te spelen. Een raam werd door hem opengeschoven en de heer Vr. was weldra binnenshuis beter in staat den veld wachter te wekken. Het lat zich denken, dat de in brekers inmiddels waren verdwenen. Het hoofd van de politie werd gewaarschuwd en het eerste poli tioneel onderzoek ingesteld. Zooals hierboven vermeld, de buit zal niet groot zijn. Een postzak was leeggeschud geworden, maar hij bevatte leege postzakken. HRERHU00 WAARD K.U.G.O. September 1929 zag ons Sportterrein de laatst opge zette grootsche feestelijkheden van den polder. Thans echter beijvert de feestcommissie van H.U. G.O. zich om opnieuw bij den Westfrieschen Con coursdag de deelnemende vereenigingen en het in grooten getal verwachte publiek een waardige ont vangst te bereiden op het genoemde veld, dat geheel als kermisterrein zal worden Ingericht. Het aantal corpsen dat aan den wedstrijd zal deel nemen bedraagt 37, terwijl door „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude (eere afd. Fanfare) en „Excelsior" van Wormerveer (Superieure afd. Hatmonie) avond concerten zijn aangeboden. Zeer waarschijnlijk zullen ook kinderfeesten wor den georganiseerd, terwijl een vuurwerk alles zal afsluiten. Voor de eenigen tijd geleden afgebrande woning van den heer Peper aan den Veenhuizer Middenweg zal een nieuw gebouw verrijzen. Aannemer is de heer J. Kamp alhier. De heer Van TwniJyer, waarnemend hoofd der school te Veenhulzen, hoopt den 15den Mei den dag te herdenken, dat hij 25 Jaar als onderwijzer aldaar ie werkzaam geweest. Door het bestuur der pl. afd. van het Witte Kruis werd besloten mede te werken tot het stand komen van een Moedercursus, welke onder leiding zal staan van Zuster Leegwater te Alkmaar. Momenteel zijn 53 personen uit deze gemeente te werk gesteld bij de Rijkswerkverschaffing in den Wle- rlngermeerpolder. LANGEN DIJK De Coop. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht heeft op het verzoek van den Neutralen Bond van Boeren, Lan<L- en Tinubouwers, om verlaging van den rente standaard in een gedocumenteerd schrven afwijzend op dit verzoek beschikt WINKEL Tot Molenmeester van den Oosterlandspolder te Winkel is herbenoemd de heer P. Brugman Jbz. te Winkel. De uitkomsten van het Langendijker tuinbouwbe drijf zullen over het nu weldra af te sluiten boek jaar nog slechter zijn dan het vorige. Verleden jaar waren er nog tuinbouwproducten, die goede prijzen opbrachten, dit jaar is alles even slecht Een spre kend bewijs van den diep treurigen toestand, waarin de tuinbouw is geraakt, werd deze week wel gele verd, door het feit, dat groote hoeveelheden kool te recht kwamen op de vuilnisbelten bij de veilingen te Noordscharwoude en Broek op Langendijk. Beste kool, om zoo in te bijten, komt in deze maatschappe lijke orde terecht op dezelfde plaats, waar het vuil geworpen wordt Het In- en Verkoopbureau van de provincie Noordhoiland weet niet alles meer te plaat sen. De koeboeren willen geen 60 cent meer geven voor 100 K.G. kool, omdat voor de koeien ander voed sel ter beschikking staat Voor liefdadige instellingen is er ook al te veel aan onverkoopbare producten, zoodat ze ook daar niet meer in voldoende mate ge distribueerd kan worden. Het genoemde Bureau, hoe goed ook in opzet en doel gesticht, is niet bij machte aan dat goede doel te kunnen beantwoorden. Het is wel treurig gesteld met ons economisch leven. Bij deze slechte uitkomsten is het te begrijpen, dat de tweede steunuitkeering volgens de Tuinbouw- steunwet 1932 buitengewoon welkom moet zijn ge weest Doch voor velen was ze toch nog een tegen valler, omdat men er langen tijd op had gerekend, vooral als gevolg van gedane toezeggingen, dat er voor de tweede maal evenveel zou worden uitgekeerd als de eerste keer. Dit is echter lang niet voor allen het geval geweest en in het bijzonder zijn het de tuinders, die vroege kool hebben verbouwd en zij, die het ongeluk hadden, dat hun ter velling gebrachte producten doordraaiden, die zich te beklagen hebben over den inhoud van de Tuinbouwsteunwet. Voor velen onder de laatsten was het uitgekeerde bedrag zeer gering en van geen beteekenis, om hun bedrijf voort te zetten. Onder die omstandigheden is er alle aanleiding voor verschillende tuinbouwers, om zich tot de vertegenwoordigende lichamen te wenden met het verzoek om financieelen steun voor het aanschaf fen van kunstmest. In Koedijk zijn er tal van bou wers, die hun land onbemest gebruiken,, daar de fi nanciën der gemeente niet voldoende zijn, om van harentwege steun te verleenen. Een herhaald beroep op de landsregeering heeft ook al geen resultaten opgeleverd, zoodat, naar men ons meedeelde, een de putatie uit den Baad er persoonlijk bij de regeering op zal aandringen, in deze moeilijke omstandigheden hulp te verschaffen. Bij al deze ellende komen nu nog de nachtvorsten, die bijna alle vroege aardap pels danig hebben geteisterd, zoodat het wel een paar weken later zal worden dan verwacht werd, eer de nieuwe aardappelen aan onze veilingen zullen ver schijnen. Het schrale voorjaarsweer van deze week had nog dit goede resultaat voor enkele tuinders, die nog in het bezit waren van een beduidende hoeveelheid roode kool, dat de gemaakte prijs iets hoogcr was dan die van de laatste weken. Er kwam wat meer vraag, niet als natuurlijk gevolg iets oploopende prijzen, ilet binnenland kon wat meer hebben en ook voor het buitenland konden orders worden uitgevoerd. Voor de kleine roode kool werd als laagste prijs f5.50 besteed, terwijl de hoogste noteering, die voor kwam aan de veiling van de Langendijker Groenten- centrale, tot f6.80 liep. Men mag aannemen, dat voor de mooiste kool van 2 tot 3 pond 'n gemiddelde prijs van ongeveer f 6 zal zijn besteed, De groote kool was ook iets_ in prijs gestegen. Ze bracht als minimum prijs f 2^0 op; de hoogsie prijs, besteed aan de veiling van den Noordermarktbond, was f3.70. De betere vraag had mede als gevolg een iets hoogeren prijs voor tweede soort kool of doorschot. Voor het meest gezochte klein goed is zelfs nog tot f 6.20 betaald, ter wijl de groote kool van deze qualiteit f2—f 2.60 op bracht, met enkele afwijkingen daar boven en bene den. Al zijn deze prijzen iets minder slecht dan we die tot nu toe gedurende dezen winter hebben ge kend, men vergete niet, dat de meeste kool aanmer kelijk in gewicht is achteruit gegaan door het voort durende afbladeren. De aanvoer aan beide veilingen beliep nog 50 spoorwagons. Bij schraal weer ziet men ook de prijzen der gele kool vaak stijgen. Dit was ook nu het geval, zoodat voor het mooiste kleingoed van de eerste kwaliteit zelfs nog tot f 4 is besteed. Het meeste werd echter verkocht voor prijzen tusschen f3.20 en f3.50. Voor groote kool, eerste kwaliteit werd gemiddeld 12 ont vangen bij prijzen, die lagen tusschen f 1.60 cn f 2.30. Het mooiste, meest gezochte goed van de tweede qua liteit werd met f2.20 tot 12.70 betaald en voor de grootere f 1f 1.90. Deze prijzen zijn echter aanmer-i keljjk lager dan het vorige jaar, toen ongeveer ge middeld f 1.50 per 100 K.G. meer werd ontvangen. De aanvoer aan de twee veilingen bedroeg rond 50 spoorwagons. De aanvoeren van beide genoemde koolsoorten vonden gelukkig nog alle koopers. Slechter ging het in dit opzicht met de Deensche kool, die voor onge veer 75 onverkocht bleef. Wat verkocht werd, bracht 60 cent op. Er was zoo goed als geen vraag voor dit product, ook niet van den kant van het Provinciaal Inkoopbureau, zoodat een groot gedeelte op de vuilnisbelt werd gedeponeerd. Aanvoer aan heide veilingen 80 spoorwagons. Men deelde ons mee, dat er nog heel wat uien aan wezig zijn, wat te verklaren is uit de slechte prijzen, die tot heden zijn besteed. Ook deze week was dit helaas nog het geval. Drielingen brachten niet meer dan 80 a 90 cent per 100 kg. op en voor gele uien werd f 1f 1.90 betaald". Grove golden van f 1—2. Dit zijn zeer slechte prijzen, waarbij nog te bedenken valt, dat bij het uitzoeken, vóór het ter veiling bren gen, nog ongeveer de helft, als waardeloos moet wor den weggeworpen. Ook bij dit product big kt het, dat het vorige jaar de uitkomsten beter waren dan thans. Uien brachten toen ongeveer f 10 op. De invoer naar Frankrijk was toen vrij, nu is hij sterk gecontingen- teerd. Voor bieten was alle belangstelling afwezig, de vraag ontbrak, zoo goed als geheel. Wat nog verhan deld werd, bracht 6080 cent op. De rest ging naai het bekende Bureau. Peen bracht van 60 tot 90 cent op. Werden het vorige jaar de eerste tomaten den 26 April aangevoerd, nu geschiedde dit op 20 April Toen brachten zo 75 cent op, nu ruim f 1. Evenals het vorige jaar wordt er ook dit jaar wei nig geld besteed voor rabarber. De prijzen zijn zop laag, dat de aanvoerders er de voorkeur aan geven ze op eigen risisco naar Amsterdam te zenden. Ook daar vallen de prijzen niet mee.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7