De stembusresultaten. 1 complete Huiskamer Banne Valkkoog. C. Roggeveen Cz., Bloemlezing over den verkiezingsuitslag Politieactie tegen de commnnisten in Weenen De pot verwijt den ketel Wij leveren U voor [f 125.00] C. Roggeveen Cz. Wat een windstoot vermag De Duitsche zwembond en de Jodenvervolging N e de r I a n d—B e1g i POLDER WAARD EN GROET Vergadering van het Dagelykach Bestuur en hoofd ingelanden van de Banne Valkkoog, op Vrijdag 28 April 2933, des --'ddags half 2, ten huize van den heer M. Kuiper te \lkkoog. Voorzitter de heer T. Hens Az., secretaris de heer F. S. v. d. Velde; penningmeester de heer A, Klerk. De Voorzitter opent de vergadering, waarna door de heeren K. Wit Dz. en C. Molenaar de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde bestuursleden, de heeren T. Rens Az., T. Rens Cz. en P. Gootjes Pz. worden onder- jjocht Bij monde van den heer K. Wit Dz. wordt tot toelating geadviseerd, met welk advies de vergadering zich vereenigt. Door den heer Gootjes, die in de plaats van het over leden bestuurslid D. Burger is gekozen, wordt de ver- eischte eed afgelegd. De notulen van een drietal bijeenkomsten worden door den Secretaris gelezen, ze worden onder dank zegging goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van verschillende inge komen stukken. Naar aanleiding van de Ingekomen stukken wordt medegedeeld, dat door het Dag. Bestuur een onderzoek is Ingesteld naar de teerbehandeling van de wegen in den Polder Waard en Groet. De Voorzitter deelt mede, dat hem de wijze van be handeling daar wel aanstond, doch andere bestuursle den wenschten een betere bewerking. De heer Berkhout oordeelt, dat voor rechte wegen de bewerking, zooals die in den polder Waard en Groet plaats vindt, wel goed kan zijn, maar voor een kron kelweg als de Valkoogerdyk, acht spr. een betere be werking gewenscht De heer K. Wit Dz. wijst ook op het zeer drukke verkeer langs den Valkoogerdijk en prefereert ook een •betere bewerking. De heer A. Wit sluit zich bij deze opmerkingen aan. Alleen de mindere kosten zouden den doorslag moeten geven in het voordeel van de bewerking in Waard en Groet, maar spr. vindt het beter voor een drukke ver keersweg als de Valkoogerdijk, een betere behandeling. De Voorzitter deelt mede, dat door den polder Scha- gen in samenwerking met het Hoogheemraadschap een betere wijze wordt toegepast. Spr. adviseert om daar eerst een kijkje te nemen en dan met den kroosschouw een beslissing te nemen. De heer K. Wit Dz. deelt mede, dat de weg vanaf Schagen tot den Groenvelderweg door den polder Schagen zal worden verbeterd, doch onder de vakkun dige leiding van het Hoogheemraadschap. De weg zal een breedte krijgen van 3% meter. Algemeen wordt goedgevonden, eerst een nader on derzoek in te stellen en daarna te beslissen welke teer behandeling voor den polder Valkkoog zal worden toe gepast. Benoeming secretaris. Voor de benoeming van een secretaris, wegens ont slag-aanvrage van den heer Van de Velde,, waren 6 sollicitaties ingekomen. Door het bestuur was het vol gende drietal opgemaakt: 1. W. C. Speets; 2. G. C. Sloof; 3. P. S. Eenhoorn. Tot stemming overgaande, worden 6 stemmen uitge bracht op den heer Speets en 4 op den heer G. C. Sloof, zoodat de heer Speets is benoemd. Bekening 1932. Aan de orde Is de vaststelling van de rekening over 1932. De rekening begint met een batig saldo 1931 van f 3253.12%. De totale ontvangsten waren f 9990.28. de totale uitgaven f 8262.04%. zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 1728 23%. Onder dankzegging aan den penningmeester wordt de rekening goedgekeurd. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat bij de kadeschouw is gebleken, dat met kleine reparatie vol staan zal kunnen worden. Afscheid secretaris. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, neemt de Voorzitter het woord en zegt. dat het heden de laatste maal is. dat de secretaris, de heer Van de Velde in ons midden is. De heer Van de Velde toch heeft tegen 1 Mei a.s. ontslag gevraagd als secretaris van den polder Na deze functie gedurende een dertigtal jaren zeer tot tevredenheid van het bestuur te hebben vervuld, gaat hij onze gemeente op zeventigjarigen leeftijd verlaten. Mede namens het Bestuur zeg ik den heer Van de Velde hartelijk dank voor de aangename en welwillende wijze waarop wij altijd met hem hebben samengewerkt Ik spreek dan ook den wensch uit, dat hij in zijn nieuwe woonplaats, Winkel, nog vele jaren van een goede ge zondheid en een welverdiende rust zal mogen genieten. Teekenen van instemming. De heer A. Klerk, penningmeester, thans het woord verkrijgende, wendt zich dan tot den secretaris, zijn ge- achten vriend Van de Velde en zegt dat het ons allen leed doet dat de heer Van de Velde zijn betrekking van secretaris, een betrekking, die hij gedurende een lange reeks van jaren op zulk een onovertreffelijke wijze heeft vervuld, neerlegt, Spr. kan daarover zeer goed oordee- len, want zoolang de heer Van de Velde secretaris is, zoolang heeft spr. het penningmeesterschap vervuld. Veel zijn wij dus met elkaar in aanraking geweest, ge lukkig niet met elkaar in botsing, de zaken werden steeds op de meest vriendschappelijke wijze behandeld, in het belang van den polder. Dat het bestuur het werk van den secretaris heeft gewaardeerd, spr. is er dubbel van overtuigd, want de heer Van de Velde is steeds een bekwaam en hulpvaardig seoretaris geweest. De polder en vooral het bestuur ziet U dan ook noode heengaan en de gemeente Sint Maarten verliest In U een uitstekend burger, iemand van groote eerlijkheid en trouw, op wien men kon bouwen en vertrouwen. Spr. Ihoopt dat de heer Van de Velde in zijn nieuwe woon plaats nog vele jaren van zijn welverdiende rust in goe de gezondheid zal genieten. (Instemming.) De Secretaris dankt hartelijk voor de vriendelijke •woorden en voor de welwillendheid en het vertrouwen dat hij steeds heeft mogen ondervinden. Met genoegen heeft spr. steeds voor den polder gewerkt en hij dankt In bet bijzonder den Voorzitter en de overige bestuurs leden voor de goede samenwerking. Ook penning meester zeg ik hartelijk dank, zoo vervolgt spr. U als meer onderlegd administratief persoon, was dikwijls voor mij een baken in zee. Als er iets was, waarin ik mezelf niet geheel vertrouwde, wendde ik mij tot U en nooit tevergeefscb. Steeds stond U mij op zeer welwil lende wijze bij. Ik dank U daar vriendelijk voor. Ik hoop dat de bloei in economisch opzicht ln den polder moge tarugkeeren, een bloei zooals ik die hier heb mee gemaakt. zoowel in het belang van Uzelf, als in dat van den polder. (Applaus). De rondvraag. Door den heer Berkhout wordt gevraagd, of de wind molen niet evenals te Schagerbrug gebeurt, ln kool- teer kan worden gezet, wat aanmerkelijk minder zal kosten dan in de menie. De Voorzitter vindt het een afschuwelijk gezicht, maar "het bestuur kan het overwegen. De heer Berkhout merkt voorts op dat Brouwer te Valkkoog woont, terwijl het paard dat gehuurd wordt, van Groenveld moet worden gehaald. Spr. vindt dat daar nogal kostbare tijd mee gemoeid is, als Brouwer b.v. bij spr. in de buurt werkt. De Voorzitter wijst er onder meer op dat als de Valkoogerdijk een teerweg krijgt, het bezwaar niet meer bestaat. Goedgevonden wordt de huidige regeling voor- loopig te handhaven. Hierna sluiting. HOE DE PERS HET RESULTAAT DER VERKIEZINGEN ZIET. De dag van Co lijn en van Moskou. „Het Volk" ontkent niet, dat de uitslag een „stevige klap" voor de SJ)AF. is. Gevol gen van de politieke verdeeld heid der Katholieken. Onder het opschrift „De dag van Colijn en van Mos kou" is het Alg. Handelsblad (11b.) over den uit slag der Tweede Kamerverkiezing van oordeel, dat ln het resultaat der verkiezing de botsende machten zich in ons volk scherper beginnen af te teekenen. Er is be weging gekomen in het kiezerscorps dat, wat de groote partijen betreft, in 1929 zijn votum van 1925 vrijwel on gewijzigd herhaalde, maar dat thans zeer bepaalde ver schuivingen vertoont In algemeenen zin worden die verschuivingen voor zoover uit de cijfers te beoor- deelen valt door eenzelfde kern-verlangen beheerscht het verlangen naar krachtige, onversneden daden, krach tige overtuiging, het verlangen om zich los te maken van verslappende compromissen-politiek ln hoofdzaken Herleid tot zijn simpelsten vorm (die natuurlijk in ab- soluten zin niet geheel opgaat, gelijk met simpele her leidingen nooit het geval is) kan men zeggen, dat het liquide deel van het electoraat dat niet onverbrekelijk aan een party gebonden was, gekozen heeft tusschen wettige orde en revolutie, tusschen den „torpedo" van Coliin en de „beroepsopruiers" der communisten." Het blad vraagt dan, welke les het land moet trek ken uit deze verkiezingen en het geeft ala antwoord: Het Nederiandsche volk, dat in zijn gemakkelijken leuningstoel zat te dutten, heeft een paar maal gegaapt, de armen uitgerekt, maar slaapt door. Zoo ziet Telegraaf het resultaat der gehouden verkiezingen. Deze beeldspraak echter terzijde latend kooit het blad tot de volgende conclusie: „De logische consequentie van den verkiezingsslag moet zijn, dat dr. Colijn niet als leider der Anti-Revolu tionaire Partij, maar als uitvoerder van een nationaal programma tot Kabinetsformateur zal worden be noemd. Waarschijnlijk zal hij de hem opgedragen taak Het commuritisch partijbestuur ln arrest gesteld. Weenen, 27 April (V.D.) In den loop van de actie der politie tegen de Weensche communisten rijn reeds 16 arrestaties verricht De politie bevestigt thans ook de arrestatie van den chefredacteur van de Rote Fahne. Bovendien is ook de secretaris van de communistische partij, Kopiei>ig, en bijna het geheele overige gedeelte van het partijbestuur in arrest ge steld. De secretaris der communistische partll ver vult hier tegelijkertijd de rol van voorman. In totaal 62 communisten gearresteerd. Nader wordt gemeld, dat door de politie was ge constateerd. dat de communisten oproepen hadden verspreid waarin de arbeiders worden aangespoord in weerwil van het bestaande verbod op den Isten Mei in massa in de straten te demonstreeren en wan neer dan de politie mocht tusschenbeïde komen, een „beslisten gewapenden tegenstand" të bieden. Verder worden de arbeiders aangespoord, om het uitrijden van de tram, wat ditmaal voor bet eerst sinds iaren in Weenen zou geschieden, met afweermaatregelen te verhinderen. Voorts wordt geprotesteerd tegen de jongste maatregelen van de regeering en wordt ver langd dat de dictatuur van Dolfuss zal worden af geschaft Aangekondigd wordt een algemeene sta king, teneinde den val van de „fascistische regeering" te bewerkstelligen. De circulaires bevatten verder nauwkeurige aanwijzingen voor de practische uit voering van het blokkeeren der tramremises. Hitier tegen naamsverandering van stra ten etc. Als historische benamingen er door verloren zonden gaan. De Duitsche rijkskanselier maakt bekend: In den laatsten tijd worden in talrijke plaatsen straten en pleinen herdoopt Hoezeer ik mij ook over de eer ver heug, die men mij door de verbinding van deze stra ten en pleinen met mijn naam bewijst, toch verzoek ik na te laten om historische namen te veranderen. Wij mogen niet in de vele fouten vervallen van de opstandelingen van het jaar 1918. Elke generatie mag slechts dat aan zich verbinden, wat zij zelf geschapen heeft. Het is onze eereplicht de namen van de No- vembermisdadigers van onze straten en pleinen te verwijderen. Deze moeten dan echter weder hun oude namen krijgen. Slechts wat de nationale revolutie voor de toekomst zelf opbouwt, mag zij met haar naam en die van haar leidende mannen verbinden. w.g. Adolf Hitier. ONLUSTEN TIJDENS VOETBALWEDSTRIJDEN. Argentinië treft maatregelen De Argentijnsohe minister van binnenlandsche zaken, heeft verordend, dat geen personen tot voetbalwedstrij den mogen worden toegelaten, die wapens of projectie len bij zich dragen. Hiertoe Is beslqten ten gevolge van de onlusten, die onlangs bij wedstrijden hebben plaats gehad. Van het publiek uit werd geschoten en de spelers werden met al lerlei voorwerpen bekogeld. Zelfs is een poging gedaan, om een stadion in brand te steken. Thans Is ook bepaald, dat de autoriteiten voor onbe- paalden tijd ieder stadion zullen sluiten, waar de thuis clubs verantwoordelijk blijken voor het uitbreken van onlusten. VERDUISTERINGEN BIJ DE DUISBURGEB KABELWERKR Tot in de millioenen loopend. Bij de Duisburger Kabelwerke zijn verduisteringen, die in de millioenen loopen, ontdekt. Duisburger S.A. en politie hebben het kabelwerk bezet Er werd een groote hoeveelheid bezwarende documenten ln beslag genomen en een aantal leden van de directie en de bedrijfsleiding zijn gearresteerd. De verduisteringen loopen tot in de eerste jaren na den oorlog. De tot het Centrum behoo- rende ambtenaar van de opperpostdirectie te Dusseldorp Massen. is onder verdenking van deelneming aan deze verduisteringen gearresteerd. niet kunnen volbrengen, daar hij ln de nieuwe Kamer slechts onvoldoende ondersteuning voor zijn doeleinden zal vinden." De Maasbode (r.k.) is door den uitslag ernst, zelfs eeniger mate tot zorg gestemd. De groote schaduw zijde van deze verkiezing ziet zy in den vooruitgang van de extreme linksche elementen. Het resultaat van de verkiezing is al niet veel anders geworden, dan kon worden verwacht in een tyd van economische ellende als wij op het oogenblik doorma ken, schrijft de „N. R. C o u r a n t". Dat Is de tijd, waarin gezonde oeconomische opvattingen en beginselen in de verdrukking geraken, en de ontevredenheid haar hoogtij beleeft Na een overzicht te hebben gegeven van de plaats gehad hebbende verschuiving schrijft het liberale Rot- terdamsche blad: „Men ziet uit dit alles, dat er in de samenstelling van de nieuwe Kamer, vergeleken met die van de Kamer, wier leven thans uitgebloeid is, niet heel veel verande ring is gekomen. Zoo er een algemeene tendenz kan worden geconstateerd, is het wellicht deze, dat de nieu we Kamer als geheel beschouwd iets meer naar radica lisme zal zijn georiënteerd. De gezamenlijke rechter par tijen zijn één stem zwakker geworden, doch hierbij moet niet uit het oog worden verloren, dat de R.K. Staatspar ty naar buiten wel dezelfde eenheid is gebleven, doch by de keuze van hare candidaten meer naar het radica lisme heeft gekeken, dan vier jaar geleden. Daarby ge voegd. dat de communisten 2 zetels sterker worden, en dat 1 revolutionaire socialist, 1 christen democraat en 1 van de R.K. Volkspartij hun intrede doen, mag dus wel worden gezegd, dat er eene opschuiving naar links heeft plaats gehad." Het blad constateert ten slotte, dat de groote moei lijkheid, welke op de verkiezing moet volgen, die van de nieuwe Kabinetsvorming, er niet op verminderd is. De Nederlander (c.-h.) verwacht, dat de ver- dubbeling van het aantal communisten en het optreden van een rev. soc. aan het gansche Kamerleven een ka rakter zal verleenen, dat practlsch werken onophoude- ïyk remt. De Gelderlander (r.k.) betreurt om de volgende reden het verlies van 2 r^k. zetels: Zonder de splijtzwam onder eigen geloofsgenooten zou de vorming van een parlementair kabinet langs meer dan één weg mogeiyk zyn geweest. Steunende a.1. op de coalitie van R-K. Staatsparty, Anti-Revolutlonnai- ren en Vryzinnig-Democraten, die samen dan over 50 zetels zouden beschikt hebben. Geen meerderheids-kabi net weliswaar, maar gezien de oppositie, welke daar tegenover zou staan, toch een regeering, welke zich staande zou kunnen houden. Het bestaan van zulk een mogelykheid zou in ieder geval niet zonder Invloed Meubelmagazijn, Hoogzijde 114, Telel. 73. SCHAGEN bestaande uit: 1 modern Dressoir, bladmaat 140 c.M., met schuifglazen, 4 eiken Stoelen en 2 Fauteuils met veeren en bekleed met prima effen Velours, 1 eiken Tafel. Prima uitvoering. Levering franco. ZIET DE ETALAGES! Aanbevelend TELEF. 73. De nieuwe hoed, die afwoei en groote con sternatie veroorzaakte. Het tooneel stelt voor: de Rotterdamsche Nieuwe Bin nenweg; rechts drie winkelhuizen, welke alle een mar kies hebben uithangen; vóór de winkelhuizen een jeug dige boom. Links een verhuiswagen, welke wordt gelost. Geheel links op het trottoir een wandelaar onder een nieuwen hoed. Een windstoot, gaande van West naar Oost Tweede tooneel: weg hoed, weg boom, weg markie zen. weg verhuiswagen. Consternatie. Oplossing: de wind nam den hoed weg: de hoed woel tegen de pooten van het paard vóór den verhuiswagen; het paard schrok, sloeg op hol en liep over van links naar rechts. De wagen botste tegen den boom, welke viel en tegen de markiezen, welke werden afgerukt. Geen persooniyke ongelukken. Joodsche zwemmers mogen niet uitkomen. Uit Berlyn wordt gemeld, dat de Duitsche zwembond de volgende verklaring pübliceert: „De Duitsche zwembond heeft op de Paaschvergade- ring het Ariërs-principe behandeld. In welken vorm het lidmaatschap der Joden in de vereenigingen en daar door In den Duitschen zwembond moet geregeld worden geven de bepalingen van de rijksregeering aan. De leider van den Duitschen zwembond bepaalt dus, dat Joden, van alle leidende plaatsen uit den Bond moe ten verwyderd worden en op den achtergrond geplaatst Ook by representleve evenementen en sportieve verte genwoordigingen mogen geen Joden uitkomen. Andere sporten volgen. Op grond van de door de rijksregeering bekend ge maakte „richtiynen" zyn in Erfurt. Halle en Dresden „overeenkomstige maatregelen" in sportkringen, t.w. bal- spelvereenigingen, schennen en gymnastiek genomen. INSTORTING IN EEN BELGISCHE MIJN. 4 Arbeiders bedolven; nog 2 vermist Te Hallicourt heeft zich Donderdag in een kolenmijn op groote diepte een instorting voorgedaan. Twee arbei ders werden gedeeltelijk onder de aard- en steenmassa bedolven, maar konden vrij spoedig worden gered. Twee andere mijnwerkers worden nog vermist; zy zijn ver moedelijk omgekomen. blijven indien de neiging allereerst uitgaat naar een coalitie-kabinet op prlncipieelen grondslag, naar een regeering derhalve van Katholieke Staatsparty, Antt- Revolutionnairen en Christeiyk-Hlstorischen. De onder handelingen over een regeeringsprogram zouden door de mogelykheid, dat de beide eerstgenoemde partyen ook anders zouden kunnen, den „Dritter im £unda" □let ongevoelig laten. Deze omstandigheid onderstreept eens te meer nog het droeve gevolg van gemis aan verantwoordeiykheide- gevoel en gebrek aan politieke saamhoorigheid onder een deel onzer eigen geloofsgenooten. Het Volk (s.d.) erkent, dat de S.D.A.P. een stevi- gen klap heeft gekregen en besluit: Het is vooral de felle en buitengewoon langdurige economische crisis, die in deze verkiezing haar werk gedaan heeft De crisis heeft de bourgeoisie ln haar :eactionnaire maalkolk meegesleept In de arbeiders klasse heeft zy verwilderd gewerkt en aldus de par* tyen links van ons ten onzen koste versterkt. Van belde verschynselen zal de arbeidersklasse de schade hebben te dragen. Wy vreezen dat menigeen zijn Woensdag uitgebrachte stem bezuren en betreuren zaL wy zullen er de kracht uit putten om het verloren ter rein te herwinnen. Aansluiten en voorwaarts! De gekozen Platte1 mder. By de voorloopige toekenning van de 100 zetels vooi de nieuw samengestelde Tweede Kamer, hebben wy ten aanzien van den gekozene van de Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandsparty eenig voorbehoud go- maakt, daar de mogelijkheid niet uitgesloten was. dat de heer Braat, inplaats van den heer Vervoorn door voorkeurstemmen gekozen zou zyn. Na raadpleging van de gedetailleerde cyfers kunnen wy thans vaststellen, dat inderdaad, zooals by de oor spronkelijke voorloopige opgave is medegedeeld, de heer Vervoorn gekozen ia. De heer Braat heeft weliswaar in de kieskringen Leeuwarden, Groningen en Assen, waar hy op nummer 2 van de lijst zyner party was geplaatst, een groot aan- tal voorkeurstemmen gekregen, t.w. 5525, doch dit aan tal was niet toereikend om hem zy*n Kamerzetel t« doen behouden. In de lystengroep van deze drie kringen waren in totaal 12.917 stemmen op de Nationale Boeren-, Tuin ders- en Middenstandsparty uitgebracht Om met voor- 'zeurstemmen gekozen te kunnen worden, had de heer 3raat meer dan 50 van dit getal, dat is 6099 stem men, moeten verwerven. Hy kwam er dus 574 te kort en het gevolg ervan is. dat hy' nu zyn zetel aan zijn medelid, den heer Vervoorn, zal moeten afstaan. SPORT. Het Neder!andsch elftal. Naar wt1 vernemen is het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 7 Mei a-s. In het Olyplsch Stadion te Amsterdam tegen België uitkomt als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H.F.C.) aanvoerder; Achter: Weber (A.D.O.) en van Run (P.S.V.); Midden: Pellikaan (Longa), Anderiessen (AJax) en van Heel (Feijenoord); Voor: Wel! (Unltas). Adam (H.V.V.). Van der Broek (P.S.V.) Duinhouwer (Feijenoord) en van Nel len (D-H.C.) Reserves zyn de spelers: van Male (Feijenoord), Die penbeek (Ajax). Breltner (A.D.O.), Bonsema (Velocl- tas), en van Reenen (Ajax.) BOMMENVREE& Een radiotoestel verspert het verkeer drie uur lang. In een der hoofdstraten van Madrid is volgens Reuter het verkeer een dezer dagen gedurende drie uren ge stremd geweest doordat men aan den ingang van een hotel, waar een fascistische vergadering werd gehou den, een geheimzinnig pakket zag liggen, dat naar men meende een bom bevatte, doch in werkelijkheid een on schuldig radiotoestel bleek in te houden. Op het alarm, dat door terroristen een bomaanslag werd beraamd, ver scheen de politie met een sterke macht en sloot de straat voor het verkeer. Door deskundigen werd het pakket aan een onderzoek onderworpen, die den waren aard van de helsche machine bepaalde. DE ONSCHULDIG TOT DE DOODSTRAF VEROORDEELDE. Thans ln vrijheid gesteld. De Gentsche behanger Peelman, die zes Jaar geleden onder verdenking van moord, gepleegd op een schoen maker, tot de doodstraf, welke later in levenslangen dwangarbeid werd gewijzigd, veroordeeld was, maar thans onschuldig ls bevonden, werd Woensdag van ds gevangenis te Leuven overgebracht naar het tuchthui» te Bent Donderdagavond werd de man In vrijheid ge steld. Peelman zal ingevolge de bepaling van een on langs aangenomen wetsontwerp schadevergoeding krij gen. De vergadering van Dykgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden op Woensdag J.1. was in hoofdzaak belegd in verband met hot Ingekomen schryven van Ged. Sta ten, waarin dit college zijn bezwaar kenfca-r maakte, dat zoowel op de aanbevelingsiyst voor d« benoeming van een dijkgraaf, vacature A. J. Waiboe/. An Idem voor de benoeming van een heemraad, vacature F. Kis- teraaker Sr., de naam voorkwam van den heer P. Kistemaker. Nu aan den heer A. Vis op zyn verzoek, inmlddel» ontslag was verleend als heemraad, moest ter voorzie ning in deze vacature eveneens een aanbevelingsiyst orden opgemaakt. De vergadering diende dus, reke ning houdende met het bezwaar van Ged. Staten, te zorgen dat op de 3 aanbevelingsiysten niet twee- of driemaal dezelfde naam voorkwam. Het resultaat van de stemmingen was, dat de aanbe velingslijst ter benoeming van een dijkgraaf, vacature A. J. Walboer. als volgt werd samengesteld: 1. A. J. Walboer. 2. P. Brugman, 3. H. D. Wilken; de aanbevelingslijst ter benoeming van een heemraad, va cature P. Kistemaker: 1. P. Kistemaker. 2. R, C. Schenk, 3. N. J. G. Geertzema; de aanbevelingslijst ter benoe ming van een heemraad, vacature A. Vis: 1. G. D. Geertsema, 2. K. Kistemaker. 3. D. Molenaar. Door den Dijkgraaf werd tevens nog gememoreerd, dat dit de laatste vergadering was van den Heemraad, den heer Ab. Vis, en spr. bracht hem alle dank en hulde voor het vele dat hy in de 16 jaar (waarvan 6 jaar Hcemaad) als lid van het polderbestuur had gedaan. Dijkgraaf erkende dat hij een grooten steun aan hem hsd gehad, waarvoor hy hem nog een persoonlijk wobrd van waardeering gaf. Spr. hoopte dat de heer Vis als Hoofdingeland spoedig een plaats aan den overkant va- den tafel zou krijgen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10