DE IJZEREN DEUR NEUTRALE BOND VAN BOEREN, LAND- EN TUINBOUWERS. Radioprogramma Congres te Hoorn. Zaterdag j.1. hield de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers een congres in het hotel „De Keizerskroon" tc Hoorn, naar aanleiding van het op de te Alkmaar gehouden algemcene jaarvergadering genomen besluit. De voorzitter de fleer A. Schermer, opende met har telijk, welkom deze belangrijke vergadering, waarop de richtlijnen voor de volgende actie moeten worden vastgesteld, wat geen gemakkelijke taak zal zijn. Tengevolge der sterke doling van de bedrijfsuitkom- ston is 't bij de oprichting vastgestelde program niet voldoende. Spr. wees op verschillende stroomingen die er in den Bond heerschen, hoe men tot het ge stelde doel wil komen. De minderheid zal zich bij de •meerderheid moeten neerleggen. Er zal volgens de statuten moeten worden gehandeld. Er zal meer een heid moeten zijn. Spr. drong aan op samenwerking. Alleen dan zal de Neutr. Bond een toekomst tege moet gaan. (Applaus.) Op voorstel van het hoofdbestuur werden de vol gende punten behandeld: Een standaardloon van f20.per week. 1. Een standaardloon van f IS.per weck; dit tc verwerken in de garantieprijzen voor de tuinbouw- êteunwet 1933. Voorzitter constateerde dat het bedrag, toegestaan voor 1933, veel te laag is, zbodat moet worden ge tracht het bovenstaande te bereiken. Wij zouden wel kunnen toejuichen, dat een directe steun van f 18. per week aan de gezinnen wordt gegeven, doch daar op behoeft men niet te rekenen. De heer Regter, Deemster, zcide, dat men hier niet met. communisten of socialisten te doen heeft, doch met menschen die betere levensomstandigheden trachten te bereiken. Spr. vond dat het H.B. een af brekende houding aanneemt, door f IS.te vragen, daar in het eerste strijdprogram een minimum inko men van f 20.— wordt gevraagd. Daar moet men aan vasthouden. Spr. drong er op aan, een goed begin tc maken. Spr. keurde het af dat in het orgaan wordt geschreven over een langzaam afdalen naar een la ger levenspeil. Wisten alle bestuursleden daarvan? De voorzitter deelde mede, dat dit laatste niet het geval was. Het stuk was onderteekend, omdat men accoord ging met de daarin genoemde steunnormen. Het is niet onderteckei.d om de afdaling naar het la gere levenspeil. Het. eerste was van het grootste be lang. Er zal worden medegedeeld, dat men niet met de laatste clausule meeging. De heer Davidson, Wijk aan Duin, vond f 18.— een werkverschaffingsloon. Spr. wilde f24.vragen. De "heer Harmsen, Aalsmeer, deelde mede, dat een sicunregeling voor Aalsmeer is ingesteld, waarhij f 16.per week mag worden gerekend voor eigen on derhoud. Spr. wilde niet de f 18.aannemen, men moet zich verzetten tegen het steeds lager brengen der normen door dc Regeering. Spr. wilde op f20. aanhouden. De heer J. Bakker, Oude Nicdorp, zeide dat do wer kelijke vijand van den tuinder het kapitalisme is. Die moet worden bestreden. Er zal een geest in de tuin ders moeten komen, dat zc het willen doorzetten, an ders komt men er nooit aan toe. De heer Mulder, Koedijk, deelde mede, dat de werk- vcrschaffingsloonen in zijn omgeving f 12.a f13. per week zijn. De heer Blom van Andijk, wilde zich aan f20. per weck houden. Spr. zou desnoods de veilingen wil len staken om het doel te bereiken. De voorzitter verklaarde, waarom men f 18.per week heeft voorgesteld. Ook in 1932 is met loonen van f 18.gerekend. Men besloot f20.per week te vragen. Geen staatshypotheekbank. 2. De instelling van een staatshypotheekbank met een rentevoet, gelijk aan die der Rijkspostspaarbank. Voorzitter wees op het Romende executiegevaar, als de tijden weer eenigszins beter worden. Het doel de zer Staatshypotheekbank moet zijn, dat de Staat hy potheken welke worden opgezegd, over zal nemen Tc rekenen naar de waarde op het oogenblik der opzeg ging. De hypotheekhouder zou daardoor 'een verlies moeten lijden. De heer Keessen van Aalsmeer heeft niet alle ver trouwen in een Staatshypotheekbank, als deze recht streeks door den Staat wordt beheerd, naar aanlei ding van de steun, welke men thans ontvangt te Aalsmeer, waar zooveel bepalingen zijn, dat men er koud van wordt. De kleinen zullen er niet van kun nen profiteeren. Spr. had het oog op de Boerenleen banken, welke naar spr.'s oordeel meer „mensch" zouden zijn. De heer Groet, Warmenhuizen, zou een Staatshy potheekbank wel willen hebben, maar als de voor zitter van den N. B. het onder z'n beheer kreeg. Spr. FEUILLETON. Uit het Engelsch van HAROLD BELL WRIGHT. 31. Gedurende de eerste uren van haar gedwongen nach telijken rit met Sonora Jack en den Sallemander, was het meisje nog te verschrikt en verbijsterd om helder te kunnen denken. Maar toen de roover den Salleman der beval om met het muildier een kant op t« rijden, terwijl hijzelf met Marta den anderen ging, om moge lijke vervolgers van het spoor te brengen, was haar daaruit een straal van hoop opgegaan. Hugh Edwards en Nat&chee zouden dien morgen aan haar woning ko men en niet lang dralen haar te gaan zoeken. Die hoop en de zekerheid, die het optreden van den roover haar gaf, dat zij niet in onmiddelijk gevaar verkeerde, deden haar moed opleven, zoodat zij haar toestand met eenige kalmte onder de oogen kon zien. Zij wist nog niet, dat Bod gedood was. Maar hij was heel zeker niet teruggekeerd, nadat hij het huis verlaten had om naar het leven in de schuur te gaan kijken, en zij had zijn stem ook niet gehoord. Dit, benevens het feit, dat noch Sonora Jack noch de Sallemander hem op eeniger- lei wijze noemden, leidde haar er toe te gelooven dat hij dood was. Zij wist evenmin of Thad al dan niet ernstig gewond was. En hoe zij ook zocht, zij kon niet bedenken welke reden de roovers konden hebben haar te ontvoeren. Toen de Sallemander haar wilde aan spreken, had Sonora Jack hem kortaf bevolen zijn mond te houden en op het muildier te letten. Met het aanbreken van den dag waren zij in de Va- eaheuvels.- Toen Sonora Jack en de Sallemander een kamp hadden opgeslagen en zij hadden ontbeten, beval 'de roover het meisje om te gaan rusten en te slapen, omdat er nog een lange, zware rit voor haar lag en zij al haar kracht noodig zou hebben. Daarop waarschuw de hij den Sallemander, dat hij hem later zou roepen, om op zijn beurt uit te kijken of iemand hun spoor volgde en begaf zich naar den heuveltop, vanwaar hij de sireek near het oosten kon overzien. wilde via de Boerenleenbanken gaan. Spr. vertrouwde de Slaat niet. De heer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, ging accoord met het bestuursvoorstel, daar de Staat het eenige lichaam is, dat de toestand kan redden. De Regee ring moet soepel worden gemaakt door een groote actie. Dc menschen moeten door de Staatshypotheek bank worden gerustgesteld. De Voorzitter deeldo mede, dat de Staatshypotheek bank volgens het Hoofdbestuur meer kans van sla gen zal hebben don via de Boerenleenbanken. Tenslotte ging het hoofdbestuur met het voorstel mee, om te trachten via de Boerenleenbanken geld van den Staat te krijgen en I aldus besloten. Wettelijke bescherming tegen gedwongen verkoop. 3. Het verkrijgen van oen wettelijke bescherming tegen gedwongen verkoop. De heer Groet, Warmenhuizen, vroeg hoe wordt ge handeld, als nog geen wettelijke bescherming aanwe zig is. De voorzitter antwoordde, dat men dan zal trach ten dergelijke verkoopen te verhinderen. Er zijn ech ter verschillende gevallen. Als een lid van den N. B. voor het geval mocht komen tc staan, dat zijn bezit wordt verkocht, zal deze zich tot zijn afd. bestuur moeten wenden, welke dan maatregelen kan nemen om dezen verkoop te verhinderen. Mocht men dit niet kunnen klaar krijgen, stelde voor/., zich voor, dat de koopers door een boycot worden uitgesloten van het gemeenschappelijk leven. De voorzitter gaf den leden in overweging bij de vcilingsvereonigingen een dergelijk voorstel in te die nen. (Applaus.) Verlaging van rente. 4. Wettelijke verlaging van alle rentctypes. Dc heer G. Groet, Warmenhuizen, zeide dat men de regeering op de toegestane renteverlaging voor de Duitsche industrie kan wijzen. Daarmee zal men ac tie kunnen voeren. De vergadering ging met het voorstel van het H. B. accoord. Geen schuldenmoratorium. 5. Een actie te voeren voor een moratorium van schulden cn adhaesie te betuigen aan desbetreffende voorstellen. De heer G. Groet was er tegen. Spr. zag gevaar in een moratorium. Spr. wenschtc een kwijtschelding van schulden. De heer Harmsen, Aalsmeer, was het met het eerste7 eens. Als straks de tijden beter worden, zullen de schuldeischers met het wettelijk moratorium komen cn begint de crisis pas voor dc kleine tuinders. De heer Beemsterbocr, Berkhout, stelde voor, dit punt af tc voeren, waartoe men besloot. Overname van sociale lasten door den Staat. Afschaffing personeele en grond belasting. 6. Actie te voeren voor dc overname van de so ciale lasten door den Staat en de afschaffing van Grond- en personeele belasting. Deze te doen heffen naar inkomen en vermogen. 7. Directe vrijstelling voor hen die onmachtig zijn te betalen. Dc Voorzitter wee3 op de vele belastingen, die reeds op de bedrijven drukken. Tengevolge van den slechten toestand van dc gemeente-financiën wordt de personeel belasting in dezen slechten tijd nog ver hoogd. De heer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, zeide er steeds Voor te zijn. geweest, dat de arbeider moot hou den wat hij heeft, doch dat de lasten daarvan moe ten worden gedragen door hen, die een inkomen bo ven f1500 hebben. Het Hoofdbestuur stelde voor, den norm op f1200 per jaar te stellen voor de vrijstelling van sociale lasten. De heer G. Groet deelde mede, dat men, als men geen inkomen heeft, men geen personeele belasting heeft tc betalen. Dc heer Breed, St. Maarten, voegde er aan toe, dat men ook van de grondbelasting vrijstelling kan ver krijgen. Er zal worden gepropageerd om personeele- cn grondbelasting naar inkomen en vermogen te heffen. Wat betreft de Omzetbelasting deelde Voor zitter mede, dat in een conferentie met den R.K. L.T.B. en den Chr. B.T.B., is besloten, te trachten vrij stelling van deze belasting te verkrijgen voor alle veilingen. Voorzitter drong aan, dat do leden zich zoo veel mogelijk trachten vrij te stellen van de personeele- en grondbelasting. Het 1I.B. zal zeer gaarne mede werking verleenen. Dc heer Mulder, Koedijk, wees op do moeilijkhe den, welke men de gemeenten zou veroorzaken, daar de genoemde belastingen gemeentebelastingen zijn. De Voorzitter antwoordde, dat het Rijk dan voor de Nauwelijks had zijn aanvoerder het kamp verlaten of de Sallemander naderde Marta. Met een loensche grijns op zijn rattengezicht, begon hij: „En nou rij je dan tóch met mijn, hè?" Het meisje gaf geen antwoord, en deed ook geen moeite haar afkeer te verbergen. „Nog altijd op 't hooge paard, hé? Nou, 'k zou d'r maar eens afkommen. Je ben een heel end van de Ca- randa weg nou, en je zal nog wel verder wegkommen." Marta dwong zichzelf kalm te vragen: „Weet je waarheen wij gaan?" De Sallmeander keek om naar den heuvel, waarheen de roover zich had begeven. „Ik weet tenminste, waarheen Sonora Jack zeit dat we gaan of 't gebeurt, ken van jou afhangen." „Wat bedoel je?" stamelde Marta. „Nou waarom denk ie, da 'k me hiermee heb Inge laten?' vroeg de Sallemander. „Ik dat weet ik niet." „O. niet? Ken nie raaien ook, hè? Nou, dan za'k je zeggen, dat *t zóó zit: Sonora Jack, die wil je naar Mexico brengen. Hij zeit, dat ie daar 'n kerel weet, die graag een bom geld wil betalen voor een knappe meid as jij, en an dien wil ie je verkoopen. As ie maar eerst over de grens is, gaat de rest makkelijk genog. Daar om past ie nou zoo goed op je, omdat le je netjes en heel mot afleveren. As je maar eerst afgeleverd ben en de andere vent Jack z'n prijs betaald heb nou, dan zal je baas je wel laten werken voor den kost, en om z'n eigen kosten goed te maken." Die verklaring van de bedoeling van den roover met haar ontvoering was zoo aannemlijk, dat Marta als versteend was van afgrijzen. Na eenige oogenblikken begon de Sallemander op nieuw, met veelbeteekenenden nadruk: „Da's wat Jack denkt dat ie doen gaat. Net as ie denkt dat ik 'm d'rbij zal helpen." Het meisje ging met wanhopige gretigheid op dien wenk in. „Maar je zult hem daar toch niet bij helpen je zoudt zoo Iets toch niet doen. Je bent meegegaan om me te redden Maar bij het zien van de uitdrukking op des Salle- manders gezicht, bestierf haar stem en zij zeide ha perend „Dat bedoelde je toch, nietwaar?" „Wa 'k bedoel hangt van jou af. Toen Sonora Jack vroeg of ik 'm helpen kon om jou mee naar Mexico te krijgen, he 'k eindelijk me kans gezien, waar ik al zoo financeering 'dezer gemeenten zou moeten zorgen. Op de algemeene jaarvergadering waren enkele punten aangehouden voor dit congres. De afdeeling Beemster stelde voor, over te gaan tot de uitgave van een vlugschrift in groote oplage, gericht tot den geheelen Nederlandschen tuinbouw. Het Hoofdbestuur meent, di voorstel te moeten afwijzen, vooral om den financieelen kant. Het zal de geldmiddelen to boven gaan. De heer Kennedij, Beemster, was er van overtuigd, doch de toestand der tuinders wettigt de uitgave wel. Spr. wees op de conferentie met Duitschland en de verhooging van de Engelsche invoerrechten op aard appelen. We staan nog maar aan het begin der crisis, het ergste moet nog komen, Als straks de wcrkloozen- stcun nog wordt verminderd, werdt de binnenland- sche koopkracht verminderd. Spr. handhaafde het voorstel. Ook in verband met de verwezenlijking van het eerste behandelde punt. Met conferentieg met andere organisaties zal men niets uithalen. Dc ge voerde tactiek van de officieele organisaties kan den groei van den bond niet bevorderen. Het moet langs de directe actie van den bond gaan. De redacteur voor de „Ontwaking". De afdeeline „Wijdenes"' stelt voor, om voor het bondsorgaan „De Ontwaking' een redact- ie be noemen. Het bestuur wenschtc den bestaandeu toe stand te handhaven. Van dc afd. Bóvenkarspel was een amendement in gekomen, waarin wordt voorgesteld een derde lid aan de redactie-commissie toe te voegen, niet de drukker. De heer Groet, Warmenhuizen. was voor een kracht uit dc leden. Spr. wilde er een discussie-org3an van maken. Dc afd. Bóvenkarspel vroeg zich af, hoe een re dacteur voor f5 per maand kan werken. Spr. dacht dat er voor den redacteur verschillende moeilijkhe den zouden zijn, omdat er zoo veel verschillende mce- ningen in den bond heerschen. Na eenige bespreking besloot men, dat de redactie commissie eenige medewerkers zal zoeken en een derde lid aan de redactie-commissie toe te voegen. Het orgaan zal worden gesplitst in een redactioneel en een vrij gedeelte. Het beginselprogram Verder stelde do afd. Wijdenes voor, een commis sie te benoemen, die een vast beginselprogram op maakt, daar het tegenwoordige werkprogram in hoofdzaak een crisisprogram is en de afd. van mec- ning is, dat de bond een goed beginselprogram be hoort tc hebben. Het Hoofdbestuur is van meening, dat het tegen woordige program alle aandacht vraagt. Dc heer K. Singer, lichtte het voorstel Wijdenes toe, daar er ook in normalen tijd levensvatbaarheid be staat voor een tuinbouwersorganisatie. Een program is noodzakelijk. De heer Groet. Warmenhuizen, achtte het onmoge lijk om een program op tc maken. Wel is het moge lijk een „strijdprogramop te maken. Het voorstel-Wijdenes werd ingetrokken. Hierna werd besproken, hoe de aangenomen pun ten te bereiken zijn. De Voorzitter wilde zich daartoe tot de bevoegde autoriteiten wenden. Op hen de grootst mogelijke druk uitoefenen door samenwerking met de andere organisaties. Er zal met" de Kamerfracties moeten worden gesproken. Spr. drong aan op medewerking der leden. De heer Veltrop, bestuurslid, zeide, dat als de meer derheid het standpunt handhaaft, deze dag nutte loos zou zijn besteed cn 't zal niet. afdoen aan den on dergang, welke de tuinders tegemoet gaan. Als men de resultaten van do verzonden adressen en verzoe ken beziet, voelt men de noodzakelijkheid van daad werkelijke actie. De steun voor 1932 is een bittere les geweest voor de tuinders. Men is nu wel bitter ont goocheld. Spr. herinnerde aan „de weg naar de Ka mer" van .1932, waarop men ook in 1933 zal zijn aan gewezen. Spr. wees op de oprichting van den bond, den gehouden demonstraties. Waar is de veilige op stand gebleven? Wat is de beste weg om dc menschen van den ondergang te redden? Conferentie en audiën tie geven niets", want het kapitalisme wil zich hand haven en zal den werkenden stand neerknuppelen. We zullen één keuze hebben tusschcn verzet cn on dergang. Men zal volgens Colijn een 50 jaar terug mooten, maar dat kan wel eens 150 jaar worden. Spr. wees op de moeilijkheden om waterleiding cn electra te betalen. We moeten een machtsinstru ment hebben. Als we waterleiding en electra niet meer betalen, zal dit veel meer effect sorteeren. De heer Tuin, Assendelft, wilde samenwerking met den Bond van Landpachters zien to krijgen. Aalsmeer wilde vooreerst den officieelen weg be wandelen. Als dat niet geeft, wilde spr. overgaan tot lijdelijk verzet, geen belasting betalen en de stop zetting van de voedselvoorziening der steden. De heer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, zeide, dat de eenige weg is, om de spade in de schuur te laten en het land onbewerkt. Thans moet men echter trach ten de Regeering van onzen nood te overtuigen. De heer Kennedij (Beemster) vond het allermisc- rabelst dat niet met het Boerencomité wordt samen gewerkt. Spr. is voor actie, audiëntie, en samenwer king. Spr. wees er op, dat er met do geestesgesteld heid van het platteland wordt gerekend. Men zal den weg der directe actie moeten volgen, on daarvoor lang op gewaoht had. 't Zou makkelijk genog gaan om dien halven Mexicaan kwijt te raken an dezen kant van den grens. En met al wat we bij ons hebben, konden jij en ik best naar 't westen kommen, naar Yuma of Cali- fornië." Het meisje zag hem aan alsof zij onder een betoove- vering verkeerde. Zij kon haar blik niet meer afwenden van zijn dwalende oogen en slappen mond. „Maar," voegde hij er langzaam bij, „dan ga Je as mijn meid." Met een flauwen kreet verborg het meisje haar gelaat in de handen. „Neen! Neen!! Neen!!!" „Je ken maar kiezen. Of ik help Sonora Jack om je an dien vent in Mexico te verkoopen, of je ken met mij meegaan." Dat was te veel voor de overspannen zenuwen van het meisje. Zij sprong op en barstte in een wild gelach uit Die ontvangst van zijn voorstel wond den Salleman der tot onredelijke woede op. ,,'t Is lollig hè?" snauwde hij. „Je heb me altijd al zoo kemiek gevonden altijd alleen maar om me gelachen. Maar ik heb me al lang geleeën voorgenomen, da 'k jou nog eens zou hebben en of je nou zin heb of niet en hij sprong vooruit en greep haar in zijn armen. Het meisje gilde luid. Een oogenblik later werd de Sallemander door een forsche hand beetgepakt en twintig passen ver wegge slingerd. Toen hij zijn evenwicht herkreeg en naar den revolver aan zijn heup greep, beval Sonora Jack op scherpen toon: „Laat staan!" En de Sallemander, zijn oogen gevestigd op het vast gerichte wapen van den roover, stak zijn ledige handen op. Sonora Jack ontwapende hem met de kalme gemak kelijkheid van een lange ervaring, en wendde zich toen tot het meisje. „Dit spijt mij, Senorita. Ik had gezegd, dat je bij mij all right zou zijn. Ik wil niet, dat je moet schrikken. Zeg mij, wat die hombre tegen je gezegd heeft?" Het is niets," stamelde het meisje. „Je hebt niet hard geschreeuwd voor niets", ant woordde de roover. „Je bent niet zoo geschrikt om niets." Eerst wilde het meisje geen of slechts ontwijkende a.ntwoorden op zijn vragen geven en trachtte voor hem te verbergen wat de Sallemander had voorgesteld. Maar Sonora Jack hield vol, en wist door listig vragen, ban- zal noodig »ljn een manifest tot den geheelen tuin bouw te richten. De heor Blom, Andijk, zeide, dat als men resultaat wilde bereiken, men den weg der staking moest op gaan. Spr. wilde met de Veilingsvereenigingen in overleg treden. De heer Mulder, Koedijk, wilde gezamenlijk met de arbeiders optreden, die het ook niet kunnen betalen. De heer Kaan, Hoofdbestuur, zeide dat net, om re sultaten te bereiken, noodig is, solidair te zijn, Het bestuur heeft den weg altijd gevolgd, omdat de N.B. niet den geheelen tuinbouw vertegenwoordigt. Als die andere organisaties er rijp voor zijn, zal men tot deze genoemde middelen kunnen overgaan. De heer Veltrop, Hoofdbestuur, antwoordde ver schillende sprekers, dat een stopzetting van de vei lingen een fiasco zou lijden. Stopzetting van de voed selvoorziening der groote steden zou ons de hulp, welke wij verleden jaar van de stedelingen hebben gevraagd, doen ontvallen. De Voorzitter zeide, dat men, als geen resultaten werden bereikt langs wettelijken weg, niet bij de pak ken zal neerzitten. Voor alles zal men den wettigen weg volgen. Zoo dit niet slaagt, wordt een nieuwe vergadering uitgeschreven om te bespreken, wat ons dan te doen zal staan. Dc menschen zijn nog niet rijp voor de door den heer Veltrop voorgestelde machtsmiddelen. Het zal de taak van den Neutr. Bond zijn, als geen resultaten worden bereikt, den geest van verzet verder te kweeken. De heer Kennedij stelde vast, dat de groote meer derheid van het lloofdbestuui een zeer gevaarlijk standpunt inneemt ten opzichte van de uitbreiding van de kracht onzer organisatie, door niet te willen samenwerken met het Boerencomité. Na rondvraag volgde sluiting. WOENSDAG 3 MEI. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgen wijding; VARA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 12.45 Orgelspel door Johan Jong; 1.15 Klein- Orkest; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Amsterdamsch Salonorkest o.l.v. Dirk Kiekens; 6.30 Radio-volksuniversiteit; 7-00 3.D.A.P.-kwartiertje; 7.15 Brahms-herdenking: 8.00 Her haling S.OB.-berichten; daarna VARA-tooneel; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.45 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.30 Vaz Dlas; 10.45 Klein-orkest; 11.15 De Fliereflui ters o.l.v. Jan van der Horst; HUIZEN (1875 Ml 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederenrecital; 12.00 Politie berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Trio van der Horst; 2.00 Landbouwuurtje; 2.45 Rustpoos zender; 3.00 Lezen van Chr. lectuur 3.30 Concert; 5.00 Kinderuurtje; 6,00 Bespeling van het studio-orgel; 630 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Pers berichten Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Gramofoonmu ziek; 7.45 Lezing; 8.00 Evangelisatiesamenkomst te Haarlem; 9.30 Vaz Dlas; 9.45 Amsterdamsch Salon orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.00 Gramofoonmuziek; 7.45 Weekoverzicht; 7.50 Gra mofoonmuziek; 8.30 Causerie; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.00 Nieuwsberichten; 9.10 Gramofoonmuziek; 9.55 Dansmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.30 Concert; 4.20 Populair concert; 5.50 Gramofooiv- muziek; 9.00 Gramofoonmuziek; 10.05 Idem. KALUNDBORG (1154 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Gramofoonmuziek; 2,50 Condert; 7.20 Concert; 9.05 Gramofoonmuziek. BERLIJN (419 M.> 3.50 Concert; 11.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 10.00 Populaire en dansmuziek. KONIGSWUSTERHAC3EN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Idem; 3.50 Concert; 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG (472 AL) 11.20 Concert; 12.20 Concert; 3.50 Duitsche kamermu ziek; 8.30 Concert; 9.55 Idem. DAVENTRY (1554 M.) 11.20 Orgelconcert; 12.05 Concert; 4.05 Orgelconoert; 7.20 Concert; 8.55 Concert; 10.30 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1445 AL) 7.50 Concert; 8.50 Idem. PARIJS-RADIO (1725 M.) 7.05 Gramofoonmuziek; 11.35 Concert; 11J5Ó Orgelcon cert; 12.25 Concert; 3.50 Kamermuziek. MILAAN (331 M.) 4.30 Concert; 7.05 Gramofoonmuziek; 10.25 Dansmuziek ROME (441 AL) 4.50 Orkestconcert; 7.20 Gramofoonmuziek. WEENEN (517 MJ) 9.10 Dansmuziek. dige onderstellingen en stoute beweringen, beetje bfl beetje de waarheid uit haar te krijgen. Daarop wendde hij zich tot den van angst krimpende® Sallemander. „Dus jij dacht te spelen met Sonora Jack, hè? Had ik je niet gezegd, dat de Senorita zooveel goud voor mij waard is, dat zij goed verzorgd moet worden? Waê ga je nu doen? Je bent een verrader aan mij. Ik kan niet eens vertrouwen, terwijl ik maar even weg ben om naav ons spoor te zien. Vóór we aan de grens zijn, is er gelegenheid voor Jou om te verraden. Met jou ben ik niet veilig, niet eens in Mexico. Kom de Senorita moet niet weer schrikken. Kom! wij samen gaan even wan delen over dien heuvel." Hij greep den beangsten Sallemander bij den arm en dwong hem mede te gaan. Het verschrikte meisje zag hen over den lagen heu velring verdwijnen. Zij luisterde bevend, maar vernam geen geluid. Na eenige oogenblikken zag zij Sonora Jack alleen terugkomen. Hij kwam rustig naar haar tos en boog diep en zeide vriendelijk: „Het spijt mij. dat de Senorita verschrikt was. Dat zal niet meer gebeuren." Zij reden ook den geheelen volgenden* nacht door en kwamen in het grauwe licht van den vroegen ochtend aan de kleine adobe woning bij de Mexlcaansche grens. Behalve een half verhongerde hond, die bij hun na dering achter het huis wegsloop, was er geen leven op de plaats te bespeuren. Maar toen Sonora Jack naar de deur reed en schreeuwde: „Buenos dias, madre!" ging de deur open en verscheen er een oude Mexicaan, om de paarden over te nemen. Tegelijkertijd, die den roover hartelijk verwelkomde en naar voren kwam er een oud wijf uit het huis aanstrompelen. „Hijo mio! Gracis Dios que vol visie sin novedi/1"*. riep zij. „Mijn zoon! Goddank dat je zonder ongeval bent teruggekomen." „SI madre. sin novdad." „Heb je de mijn met de ijzeren deur gevonden?" „Neen. moeder, maar iets anders dat mij veel goud zal verschaffen." Zich tot Marta wendende, beval hij het meisje af t« stijgen, en zeide tot den ouden man: „Wij moeten eten. en zoo snel mogelijk over de gr er. Voer en drenk te beesten, maar neem se het zade! af." Wordt veivo'

Schager Courant | 1933 | | pagina 10