Goed zichtbaar de voordracht er van. Na de pauze was hij althans iets beter verstaanbaar, maar het beste vonden we hem toch maar als drummer bij de muziek, welke functie hij eveneens waarnam. Ook zijn zingen door de megaphoon was goed. We zullen niet het gehcele programma nagaan en in het algemeen opmerken, dat het spel in solo, trio of kwartet, getuige het apr-laus, in den smaak viel en noemen dan slechts in het bijzonder het goed gespeelde Largo van Handel. De balmuziek werd door hetzelfde gezelschap (be halve de jongen) verzorgd en we gelooven wel, dat het de stemming er in wist te brengen en te houden. ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 6 Mei 1933 des voor middags te tien uur in het Polderhuis. Punten van behandeling: L Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorstel om het Dag. bestuur te machtigen tot het aangaan van een overeenkomst met het rijk ter zake van het wijzigen van een bestaanden en het aanleg gen van een nieuwen spoorweg. 4. Voorstel om te besluiten tot het ruilen van grond met den heer M. Jonker Rz.. om daardoor eene verbetering te verkrijgen van den hoek Langedijk— Molenvaart 5. Benoeming commissie voor het nazien der rekening over 1932. 6» Rondvraag. HARENKARSPE7 Vergadering van de vereeniging Verzekering voor Ziekenhuisverploging, gehouden op Vrijdag 28 April J.I., ten huize van den heer Pijper te Dirkshorn. Aan wezig 20 leden. De Voorzitter, de heer A. Kisfemaker, opent te on geveer 8 uur de vergadering en vindt de opkomst vrij goed, heet de aanwezigen hartelijk welkom en ver zoekt hierna de Secretaris de notulen te lezen van de vorige vergadering, die zonder aanmerking wor den goedgekeurd. Hierna wordt door den penningmeester een finarV tieel verslag voorgelezen, waaruit blijkt dat de ver eeniging in ledental is teruggegaan. Op 1 Jan. 1932 was het aantal leden 643 betalende en 41 niet heta lende en op 31 Dec. j.l. was het ledental gedaald tot 602 betalende en 41 niet betalende. Er waren 14 personen opgenomen met 265 verpleeg- dagen en de omslag had over het afgeloopen jaar be dragen f 1.55 per lid. De ontvangsten hadden bedra- gen f 1100.79. de uitgaven f1082.43, het batig saldo al- zoo f 18.36. De heer Van Loenen zegt namens de commissie dat de rekening in alle opzichten in orde was en ad viseert tot goedkeuring. De commissie werd hierna dank gebracht voor hun moeite en den penning meester voor diens keurig beheer. De voorzitter brengt hierna in bespreking de finan- cieele achteruitgang der vereeniging. De vereeniging sloot op 31 December 1931 met een batig saldo van ruim f 130.Hij vreest zoo niet te kunnen doorgaan, er zal iets op gevonden moeten worden om rond te komen, maar wat. Contributieverhooging is in de zen tijd niet gewenscht, er is toch al achterstand van enkele leden, of het aantal ligdagen in te krimpen. Na ecnigc bespreking kwam men overeen om te be ginnen met 1 Mei a.s., de ligdagen in te korten en wel van 42 voortaan 28 dagen en zoo tot het naiaar door te gaan en dan bij algemeene vergadering te be palen of contributieverhooging noodig is. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1933, werden aangewezen de heeren J. van Loenen en J. Groot, die deze benoeming aannamen. Volgt bestuursverkiezing, aftredend zijn de heeren A. Kisfemaker, R. van der Laan en J. Paarlberg. De heeren Kistemaker en Van der Laan werden op ver zoek bij acclamatie herkozen. De heer Paarlberg had echter te kennen gegeven dat hij voor een eventueele herbenoeming bedankte en in ziin plaats werd na ïehouden stemming benoemd de heer K. Doekes. Al en verklaarden deze benoeming aan te nemen. Volgt bespreking aansluiting bij de Federatie van Ziekenfondsen. De kosten 1 cent per lid ziin niet zoo hoog en voorzitter stelt voor, nu de Federatie niet enkel bepaald tot het overnemen van elkanders le den, ook op meerdere dingen het ziekenfonds betref fende, om thans hij de federatie aan te sluiten. De vergadering verklaarde zich hiermede iccoord. Na de rondvraag die weinig biznnders opleverde, sluit de voorzitter met dank voor de opkomst en de aan gename discussie, de vergadering. C ALLANT SOOfi Algemeene vergadering der V.V.V. te Cal- lantsoog. Zaterdag 29 April had de halfjaarlQksche alge meene vergadering der V.V.V. plaats in „Het Dorps- koffiehuis'1 alhier. De opkomst was niet schitterend: van de 127 leden waren er wel geteld 23 aanwezig. De heer P. Vos, welke de vergidering opende en de leden hartelijk verwelkomde/sprak dan ook zijn te leurstelling uit over het geringe bezoek. Spr. hoopt dat de besprekingen een aangenaam verloop zullen hebben. Hierna worden de notulen gelezen en behoudens een kleine wijziging goedgekeurd. Het Gemeentebe stuur heeft bericht, dat, ingevolge een verzoek van de zijde der V.V.V., er plannen bestaan om den noor delijken straatweg in het dorp te vernieuwen of gron dig te verbeteren; tevens zal ook een lantaarn op het terrein der zomerwoningen geplaatst worden. De voorzitter merkt op. dat de verzoeken dus ernstig zijn behandeld en dat succes wel vaststaat. Hierna deelt de heer Vos mede. dat de nieuwe „Gids voor Callantsoog" er keurig uitziet en betrekkelijk ge ringe kosten met zich heeft gebracht, daar de adver- tentiegelden de drukkosten ongeveer dekken. Voorloopig worden in de Verlotingscommissie be noemd de heeren: Brouwer, Schut, Van Meerten. Prins en Visser. .De drie eerstgenoemden nemen de benoeming aan. Uit het nu volgend jaarverslig, door den heer A. Brussaard uitgebracht, stippen we het volgende aan: De inyloed van de economische crisis is in 1932 be trekkelijk gering geweest. Een vergelijking met de vorige jaren, doet 1932 niet ongunstig afsteken. Het aantal gasten bedroeg 173. De heer Vos werd in 1932 als voorzitter herbe noemd, in de functies van de heeren J. Baas en S. Loggers werden benoemd de heeren A. v. Meerten en A. C. Brussaard. Bij wijze van proef is een plant soentje op het Dorpsplein aangelegd. De gewone strandfeesten (drie in getal» en de zwemwedstrijden in zee gelukten goed en mochten veel belangstelling ontvangen. Ook de strandexploitatie liet in 1932 niets te wenschen over. De voorzitter brengt, nadat het jaarverslag is goed gekeurd, den samensteller dank voor zijn werk. De heer J. Brouwer, penningmeester, brengt hier na het financieele verslag uit. De commissie tot na zien van de rekening adviseert, bij monde van den heer J. v. Honschooten, tot goedkeuring, hetgeen ge schiedt. Den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Vervolgens leest de secretaris het rapport van de Bemiddelingscommissie, benoemd in de vorige ver gadering voor. Hieruit blijkt, dat één der betrokken leden alle medewerking heeft geweigerd, zoodat er van bemiddeling geen sprake kon zijn. Een andere kwestie is onderzocht en tot een goed eind gebracht. De voorzitter brengt den leden van de commissie dank voor hun werk. Hierna volgt de bestuursverkiezing, wegens perio- 'iek aftreden van Mr. D. Breebaart. Daar geen tegen- ndidaat is gesteld, wordt genoemde heer bij enkele didaatstelling herkofen. De heer Breebaart neemt f le zijn benoeming aan, waarna de voorzitter den nieuw benoemde en de vereeniging met den uitslag van de verkiezing feliciteert. Vervolgens wordt het zomerprogramma besproken, en evenals vorige jaren zullen een drietal strand feesten georganiseerd worden. Daar er thans een zwemvereeniging bestaat, welke zetelt in Amster dam, ligt het niet op den weg van de V.V.V. om zelf een wedstrijd op touw te zetten. Natuurlijk zal de V.V.V. alle medewerking aan de zwemvereeniging „Paal 13" willen verleenen. De Rondvraag. De heer Van Honschooten wijst op den gevaarlijken bocht bij het begin van den Schinkelwog en zegt dat daar vrij veel ongelukken voorgekomen zijn. Daar dit weggedeelte van den Pol der Callantsoog is, zal een verzoek om verbetering aan dit lichaam worden gericht. De heer J. Vos zegt, dat het waarschuwingsbord bij de kluft naar het strand niet goed geplaatst is. Het was nuttiger als het aan de strandzijde stond. Het gemeentebestuur zal om verbetoring worden verzocht Na eenige minder belangrijke besprekingen, sluit de heer M. P. Vos de vergadering met een woord van dank voor de vlotte en aangename discussies. WÏERfNGEN De telefoonverbinding op Wieringen. Naar heden bekend wordt is het hulptelefoonkan toor te Den Oever, hetwelk zooals men weet door de drukte der Zuiderzeewerken enkele jaren dag en nacht voor abonné's opengesteld is geweest met in gang van 1 Mei 1933 opengesteld uitsluitend tusschen de uren vallende op werkdagen van 7 tot 20 en op Zondagen van 8 tot 9. Met deze sluiting is de telefo nische communicatie op Wieringen, behalve dan voor abonné's in het bezit van een rechtstreeksche lijnver binding met Alkmaar, gedurende den nacht niet meer mogelijk. J.l. Maandag is aanbesteed door de gemeente Wie ringen, het onder profiel brengen en asfalteeren van den Slingerweg enz. alhier. De uitslag is als volgt: W. H. Klos f 12600.— G. Versteeg, Groningen f 11968. J. Kuiper, Friesland f12520.— A. Doves, Hippolytushoef f12980.— W. Boltier, He^renveen f 13867. Ger. Weg, Heemstede f10990. O. J. Bosker, Hippolytushoef f 9740.— N.V. Nederland, Den Haag f12344.— Bouwvergunningen. In de maand April zijn bou waan vragen ingediend door de volgende personen: J. Klein, P. Poel. D. v. Bloemendaal, C. Tijsen, H. J. Huting, W. A. Hoep. J. Hollander. P. de Vries, Gehr. J. en Jb. Hegeman, mej. A. Wigbout en Gebr. de Haan. Registratie van vaartuigen. Het visschersvaartuig W.R. 217 van J. W. Hege man is aangekocht door Jac.Tijscn Jzn. en blijft on der hetzelfde nummer in de vaart. Jaarlijksch onderzoek. Het jaarlijksch onderzoek waaraan door de lich tingen 1921 en 1924 moet worden deelgenomen, zal worden gehouden te Hippolytushoef. in het school gebouw, Hoofdstraat 1, op Dinsdag 20 Juni 1933, des voormiddags 10.45 uur voor de lichting 1921 en des voormiddags 11.15 uur voor de lichting 1924. Door het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhagc zijn gegevens verstrekt omtrent de be volking naai- de kerkelijke gezindten volgens de laatst gehouden volkstelling. Voor de gemeente Wie ringen als volgt: M. V. Ned. Hervormd 1166 1158 Waalsch Hervormd Remonstrant 1 Chr. Gereformeerd 10 20 Doopsgezind 265 244 Evang. Luthersch 3 3 Geref. Kerken 111 100 Roomsch Katholiek 292 257 Oud Bissch. Cler. of Oud Roomsch 1 Ned. of Port. Israëliet Geen 1003 780 Andere gezindten 15 19 Totaal 2870 2595 1 Mei-feest. De S.D.A.P., afd. Wieringen en de Wieringer Be- stuurdersbohd, hebben dit jaar hun 1 Meifeest gehou den op j.l. Maandag. Des middags is het feest ingezet door het organiseeren van een kinderfeest. De zaal van Concordia was geheel gevuld met kinderen, wel ke volop hebben genoten van een Jan Klaasenspel en goocheltoeren door Lotte en Alex Wins. Verschillende dames brachten de kinderen lekker nijen en limonade, hetwelk gretig werd opgepeuzeld. Na een goedgeslaagden feestmiddag gingen de kin deren voldaan over zooveel moois, naar huis. Het plaatselijk comité van Herwonnen Levens kracht (t.b.c.-bestrijdi:.g), heeft een verloting georga niseerd, welke bate ten gunste komen der t.b.c.-be- strijding. De hoofdprijs werd gewonnen door A. Mok te Valtrop op no. 671 (2 fauteuils met 4 stoelen). Overi gens zijn prijzen gevallen op de nummers: 37, 88, 217, 221, 232, 243, 245, 278, 302. 352, 359, 444, 451, 459, 470, 496, 515, 579, 607, 671, 744, 758, 834, 919, 921, 962, 978. 1026, 1039, 1057,1109, 1135, 1202, 1238, 1254, 1267, 1270, 1322, 1378, 1385, 1396, 1404, 1451, 1471, 1536. 1556, 1576. LANGEND IJ K We vernemen dat het in het voornemen ligt van het Comité voor een jaarljjksche autotocht voor de ouden van dagen van Zuidscharwoude en Broek op Langen- dljk om ook dit jaar weder, en wel binnen enkele we ken, zoo'n autotocht te organiseeren. Zoo al s we onlangs voorspelden, is er geen overeen stemming berikt tusschen de tuindersorg. en de ar- beidersvereen. in het tuinbouwbedrijf omtrent het afslui ten van een collectieve arbeidsovereenkomst. Aan de zijde der tuindersorganisaties was men vrijwel algemeen van oordeel, dat de tuinbouwvereeniglngen niet de ge- wenschte lichamen waren, met welke een collectieve arbeidsovereenkomst moet en kan worden gesloten doch dat daartoe een patroonsvereeniging het meest ge wenscht is. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelde ons mee, dat deze week de eerste bespre kingen zullen worden gehouden tusschen het bestuur dor kolfclub „Gezellig Samenzijn" en het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Kolfbond ter voorbereiding van de Nationale Kolfwedstrijden, die hier ln de maand September zullen worden gehouden. BROEK OP EANGENDIJK. Naar we vernemen zal het fanfarecorps Advendo met Hemelvaartsdag deelnemen aan het te houden concours te Weesp. Vergadering van het bestuur der Langeniijker Groentenccntrale op Maandag 1 Mei 1933, *s middags 2 uur, in het betaalkantoor. Voorzitter burgemeester Slot, roept allen een wel kom toe en in het bijzonder den heer Jb. Kramer, welke voor het eerst zitting heeft voor de vereen' ging „De Toekomst" te Zuidscharwoude, in de plaats van den heer W. Muller. Over de maand Maart was geveild voor een be drag van ffi9976.58: waarvan vo .r Broek op Langen- dijk f 13215.82, Koedijk f 12579.76, St. Pancras f 9874.39, Voor slechte sptlsver- tering eD verstopping «jn Poster s Maagpil- teo het middel bij uit nemendheid Zll pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een Hacon bit de hand. Alom oerk'Ogboai d f O f>5 0. flacon. FOSTER'sMAAGPUlEM St. Pancras Zuid f 1599.73, Hearhugowaard £2943.50, Heerhugowaard L.T.B. f920365, Zuidscharwoude f11050.10, Zuidscharwoude L.T B. f3308.80, Schcr- meer f2445.40, Hensbroek f971.86, Oterleek f232.06, Ursem f707.87 en diversen f943 51. Betreffende de 2e uitkeering der Steunwet 1932, werd medegedeeld, dat dit een bedrag was voor deze veiling van pl.m. f 163.000. Van de vereeniging de Scbermeer was een schrijven ingekomen met vei zoek om het veilingspercentage voor de bloembollen zoo hoog mogelijk op te voeren, opdat daardoor geen schade ontstaat voor de groen teveiling. In een volgende vergadering voor Juli a.s. zal het percentage nog nader bepaald worden. Van den Vierbond was een schrijven ingekomen dat in verband met de teeltbeperkmg een opper vlakte van 500 H.A. suikerbieten bebouwd kon wor den met regeeringssteun. Als resultaat werd meege deeld, dat voor de L.G.C. 15 H A. is opgegeven, het welk heel weinig is, wat zijn oorzaak vindt in de niet aanlokkelijke voorwaarden en het niet geschikt zijn van het land voor bietenteelt. De executie van bedrijven heeft de volle aandacht van den Minister, maar de moeilijkheden zijn oor zaak, dat nog geen maatregelen zijn genomen. Van de Vereeniging De KoopnandeJ was een ver zoek binnengekomen om de huur der bascules be langrijk te verlagen. Opgemerkt werd, dat de bascu les geen winst afwerpen. De noodzaak >m te verla gen werd dan ook niet ingezien, zoudat het verzoek voor kennisgeving werd aangenomen. Van het Centraal Burtau was een schrijven in gekomen met nieuwe prijzen voor het gebruik van steenkool. Opgaaf moet verstrekt worden van de doorgedraai de producten, zoowel kwantum als kwaliteit. Hierna wordt de agenda van het Centraal Bureau behandeld. Algemeen is men voor toelating van de pers tot de vergaderingen van het Centraal Bureau en getracht zal worden het voorstel van Noordschar- woude zoo aangenomen te krijgen, dat toelating ge schiedt, doch mocht het gebeuren dat men binnen kamers vergaderen moest, dan mag er ook niets van naar buiten uitlekken. De heer Madderom wenscht dat het voorstel van Deventer ondersteund werd, waarin vervat dat het Amerikaansche fruit evenzoo hoog met invoerrech ten belast wordt, als onze producten, welke daar in gevoerd worden. Goedgevonden. De agenda van het Uitvoer-Controle-Bureau werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar de vergadering van het Centraal Bureau werden gekozen de heeren S. de Boer en A. Hoogland en naar het Uitvoer-Controle- Bureau de heeren S. de Boer en W. Visser. Besloten werd om de zuidelijkste kap en nog enkele kleinigheden te laten schilderen. Bij de rondvraag worden diverse Inlichtingen ge vraagd en opmerkingen gemaakt. De heer Hoogland vraagt of het 1/10 ingehou den van de steun, ook nog aan de afdeelingen uitbe taald wordt, daar de vereenigingen toch ook onkosten hebben. Door velen wordt uitbetaling verwacht. Geantwoord werd dat in verband met de onkosten welke gemaakt zijn, niet tot uitbetaling kan worden over.-egaan. Verder vraagt do heer Hoogland of hot ook mogelijk is, dat de betaalmeester elke maand met de afdeelin gen 'rekent. Secretaris antwoordt, dat zulks verplichtend is. De heer Glas zegt dat op de gehouden vergadering van c' m Noordermarktbond en Centraal Bureau ge zegd is dat er een steunregeling zou komen met mi nimumprijzen en nu hebben we een steunregeling welke nog in het verre verschiet ligt Spr. dringt op snoed aan. Voorzitter zegt dat wat betreft de steun voor 1933, deze wet nog niet door de Eerste Kamer is aange nomen, zoodat daarvoor nog geen uitbetaling kon plaats hebben. De heer Hoogland merkt nog op dat de steun loopt tot einde 1932 en wat na dien datum geveild wordt, valt onder de Steunwet 1933. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD Zaterdagavond vierde de afd. Wieringerwaard van de S.D.A.P. haar 1 Meifeest in de zaal van den heer P. Schenk. Voor een volle zaal opende de voorzitter, de heer J. Goosens dezen avond, die in alle opzichten ge slaagd mag heeten. Hij begroette in de eerste plaats jien Edelachtbaren heer A. G. A. Verstegen, burge meester van Koog a. d. Zaan, den heer 't Hof, pg. van de VARA., uit Hilversum en de zusterverenigingen de Arbelderszangvereeniglng afd. Wieringerwaard en de afd. van den Modernen Land- en Tulnbouwbond. Na een kort overzicht gegeven te hebben van den groei der afdeellng, werd overgegaan tot het eerste nummer van het programma. De Arb.zangver. bracht met de pittig gezongen „ïntenatlonale" den frisschen strljdgeest onder 't gehoor, die er den heelen verderen avond geheerscht heeft. Hierna was het woord aan pg. Verstegen. „Het is 't 43ste Meifeest dat de arbeidersklasse gaat vieren", begon de spreker, „zelden zag de toestand er zoo don ker uit". Uitvoerig schetste hij den toestand In Dultschland Het land waar de groote vader van het socialisme, Karl Marx geboren werd, het land dat de arbeiders op heel de wereld tot voorbeeld Is geweest op 't gebied van organisatie en solidariteit, wordt nu bestuurd door Hitier, een man die practyken ln 't le ven heeft geroepen, erger dan in de Middeleeuwen. De S.DA.P. is lam geslagen, de internationale politiek is vernield. Ook Oostenrijk staat aan den rand van den afgrond en op Tsjecho Slowakije na, zal er spoedig van de Oostzee tot de MIddellandsche Zee een wig van fascisme door Europa loopen, met aan den eenen kant het communisme en aan den anderen kant West- Europa dat Onder deze omstandigheden zal het proletariaat het Meifeest vieren, het feest van bevrijding, van opbloeiend leven. Wij allen kunnen niet te goed de ernst der tij den beseffen, laat daarom deze dag ons nieuw leven geven. Wij allen hebben het falen van het kapitalisme kunnen constateeren. Dat de rijken aan dat stelsel vasthouden, kunnen we nog begrijpen, maar laten we dan ook begrijpen, dat de arbeiders nooit zoo'n stelsel van uitbuiting kunnen en mogen helpen schragen. Te veel menschen zijn nog verblind door de valsche glans van het chauvinistisch nationalisme. Zij zien daardoor niet de gloed van den dageraad van het socialisme. De heele wereld wordt geteisterd door een ongekend hevige crisis en in de eerste plaats zal de arbeiders klasse hiervan het groote nadeel ondervinden. We •ebben het ook ln Nederland gezien met de laatste erklezlng. Vele jonge kiezers die of kort of heelemaal iet gewerkt hebben, hebben zich. door holle frasen -rieleld. laten overhalen tot het communisme. Anderen -:ijn gaan roepen om dat soort politieke figuur, dat te genwoordig in de mode schijnt te komen. n.1. ..de ster ke man". Die sterke man zal dan zijn Dr. Colijn, die De automobilisten, die in het groote stads verkeer met hun wagen over de streep gaan, terwijl ze hadden behooren te stoppen, wil len er zich nog al eens graag mee afmaken, dat ze den verkeersagent niet gezien had den. Met dit „smoesje" hebben de Londe- naars nu niet meer aan te komen, want daar hebben de regelaars van het verkeer een jas aangekregen, die veel doet denken aan een boom van een spooroverweg, en die reeds vanuit de verte goed zichtbaar is. ons land zal zegenen met zijn reactionaire politiek. En juist daar tegen moeten we ons verzetten, met al de kracht die in ons is, schouder aan schouder. (Lang durig applaus). Hierna kwam 't woord aan den heer 't Hof. Zijn rede zou in 't kort weer te geven zijn met de woorden van Emlel Vandervelde: „Wij zijn met niets begonnen. Wij zijn Iets geworden. Maar wee ons, indien wij ln vertwijfeling blijven staan! Do sociaaldemocratie moet, met beslister stap dan ooit, over de hoogten en laagten, over de triomfen en over de inzinkingen heen, die het deel zijn van de dagelijksche politieke actie, altijd maar voortschrijdende naar het doel: de vrijmaking en souvereiniteit van den Arbeid. En zij zal zich door niets van haar doel laten afwenden!" Na de pauze werden een tweetal tooneelstukjes op gevoerd: „Uitgediend" en „Zij, die nableven". Ze von den beide, vooral 't laatste met zijn felle aanklacht te gen den oorlog een dankbaar gehoor. Na nog een zangnummer sloot de voorzitter het Mei feest, waarop de afdeellng met groot genoegen zal kunnen terugzien. ALKMAAR Laat ons hopen, dat het hlerby blijft Bij het sloopwerk van de Gereformeerde Kerk aan de Oudegracht had Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur een ongeval plaats. De 30-Jarlge H. B. te St. Pancras was bij het omver halen van een muur ter hoogte van pl.m. 7.5 M. door vallend gesteente getroffen cn gewond aan hoofd en beide handen. Hij ia per ziekenauto overge bracht naar het Centraal Ziekenhuis alhier. Daar ver zuimd was de noodlge veiligheidsmaatregelen te tref fen, wordt door de politie tegen de ondernemere van het werk proces-verbaal opgemaakt Dat kan duiten kosten. Vrijdagavond werd de wielrijder J. M. ln de Lange- straat op den hoek Hoogstraat aangereden door een in evrboden richting rijdenden luxe auto, bestuurd door J. W. De wielrijder kwam voor de auto te vallen en werd zijn rijwiel beschadigd. De politie stelde een na der onderzoek in, waarvan het resultaat wel zal spelen in Klein Cabaret van Mr. Bastert. Hef Is dl aanrijding wat de klok klept Zaterdagavond had op den Geestersingel een aanrij ding plaats tuschen een motorrijwiel, bestuurd door B. v. V. te Den Helder, komende uit de richting van de Bergerbrug en den 15-Jarlgen wielrijder H. G. alhier, die uit de Middenstraat kwam aanrijden. Het motorrijwiel en rijwiel werden licht beschadigd. Door de politie wordt een onderzoek Ingesteld. Tusschen de wielrijders J. Z. en S. v. B. vond Zondag avond op den Helderschenweg een aanrijding plaats, tengevolge waarvan Z. kwam te vallen en over pijn on der de knie klaagde. Hij ls per auto naar zijn woning vervoerd. Hij klopte, maar werd niet opengedaan Als de sturman dubbel ziet. Vindt hij het rechte paadje niet. Omstreeks 3 uur Zondagmiddag had op den hoek VerdronkenoordLImmerhoek een aanrijding plaats ge vonden en bleek dat een beschonken autobestuurder met zijn auto een paar maal tegen een aldaar staand huis was aangereden, tengevolge waarvan dit huis en auto werden beschadigd. De bestuurder, zekere J. S. uit Hil versum, ls op de Bierkade aangehouden en naar het bureau van politie overgebracht, terwijl de auto per 'traanwagen van de firma Met naar de garage van deze firma Is overgebracht. Door de politie wordt proces verbaal opgemaakt. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. gevestigd te Alkmaar. In de op 1 Mei 1933 gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werden dc balans en wir.st- en verliesrekening per 31 Dec. 1932 g.- •xlgakeunL Het dividend over 1932 werd voor de prefe;" - aan- deelen bepaald op 6 pet. en voor de gewone aa.. "ricn op 3 pet. In mindering hierop hebben de preferente aandeelhou ders in November 1982 reeds 3 pet. ontvangen. De heer Mr. W. C. Bosman, die als commissaris acn de beurt van aftreden was, werd als zoodanig herkozen. HOOGWOUD AARTSWOUD. Zondagmiddag ontving de burgemeester bericht dat "r zigeuners waren gearriveerd. Nadat rijksveldwachter "irap was opgebeld, werd een onderzoek ingesteld en "ek 'n geheele karavaan aanwezig te zijn, bestaande it een zestal woonwagens, de noodige bijwagens, paar- '?n en hitten en personeel van het bekende bruine type "•:jna niet te verstaan. Het dames-gedeelte was al ijve rig in de weer om de noodige inkoopen te doen als melk, rieren, kippen enz., hetzij tegen betaling, hetzij zonder. Ook was men reeds aan het gras hakken en het bijeen verzamelen van brandstof. Direct werden strenge maat regelen genomen en de geheele zaak in het begin der Wieringermeer gedeponeerd. Per auto werd versterking van de rijksveldwachters ontboden en den geheelen nacht werden ze streng bewaakt. Maandagmorgen on geveer tien uur vertrok het zaakje onder geleide v ''e politie, richting Medemblik. Dank zij het spoedig correcte optreden van burgemeester Hoogeboom, zijr dorpsgenooten voor veel onheil gespaard.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6