i SPORT VAN ZONDAG Sparta=nieuws. VAN GEELENs Dinsdag 2 Mei 1933. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9271 Anna Paulowna. DIVERSEN. KEGELEN. SCHAGEN B—SUCCES A 84. Zondag ontvingen de B-adspirantjes van Schagen de jonge Wieringers voor een competitiewedstrijd. Deze strijd, welke tenslotte in een kleine overwinning der Successers eindigde was het aanzien ten volle waard. Van beide zijden werd aantrekkelijk voetbal gegeven en waar de partijen vrijwel van gelijke sterkte waren bleef de uitslag tot het laatste moment onzeker. Sparta b wist in de eerste speelhelft een welverdiende 2—1 voor sprong te behalen, iets wat hoopvol stemde. Na rust lieten de Wieringers zich van hun beste zijde zien en wisten ze zoowaar den achterstand in een 43 over winning om te zetten. De vermoeidheid bij de jeugdige Spartanen deed zich na de rust duidelijk kennen en on getwijfeld heeft Schagen aan gebrek aan Ausdauer de nederlaag te danken. Trainen, jongens, trainen en wel dra zullen ook jullie successen boeken. SCHAGEN AH.R.C. A 1—2. Na bovengemelden wedstrijd traden de ploegen van Schagen a en Racing a in het veld. Ook deze wedstrijd was het aanzien ten volle waard en vooral het spel der Spartanen getuigde van ernstig willen. Voor de rust waren de Schagenaars het meest in den aanval on me nigmaal ontkwam het doel der gasten aan een doorbo ring. Het goede verdedigen der Helderschen wist in eerste instantie erger te voorkomen. Nadat uit een schermutseling voor het Schagen-doel de Heldersche rechtsbinnen onhoudbaar had gedoelpunt, maakte Schoorl op magnifieke wijze van grooten afstand gelijk. Lang bleef toen de stand zonder wijziging. Even voor het einde maakte H.R.C. aan alle onzekerheid een einde en scoorde de middenvoqr hard en zuiver het winnende punt voor zijn elftal. Met dezen stand kwam het einde. Scheidsrechter Dekker uit Den Helder leidde de bei de adspirantenwedstrijden op goede en prettige wijze. SCHAGEN 3—HELDERSCHE BOTS 1, 1—2. Na de adspirantenwedstrijden ving bovengemelde strijd aan. Onder aanvoering van den heer Metselaar stelden de ploegen zich op. Schagen telt eenige invallers terwijl Lutjeharms onder de lat staat. En het is niet het minst aan diens uitstekend werken te danken, dat de Schage naars zoo'n goede partij hebben gegeven. Heldersche Boys is een ploeg met goede kampioenskansen en dat Schagen 3 ten slotte maar met 2—1 heeft verloren, strekt haar tot eer. Toen de rust werd aangekondigd had Schagen zich door toedoen van Uitterdijk een nut tige 10 voorsprong verschaft. Vooral in deze periode speelden de Schagenaars een goed open aanvallend spel, waartegenover de Helderschen weinig konden stellen. Eenige malen ontkwam het Helderdoel aan een door boring of snorde het bruine monster juist langs of over. Lutjeharms kreeg vaak moeilijke problemen op te los sen, maar kweet zich op zeer goede wijze van zijn taak. In de tweede helft scoorden de Helderschen tweemaal, waarmede zij do overwinning tot een feit maakten. Het dient gezegd, dat het spel der Boys verre van fraai was. Het verwonderde ons dan ook ten zeerste dat de iheer Metselaar daaraan geen paal en perk stelde. Zijn leiding kon ons bovendien dezen dag niet bekoren. Na den wedstrijd hebben de Helderschen ras een café opgezocht en na zich daar te hebben laten volloo- pen met bier of andere dranken, zijn ze de straat op gegaan om zich op ergerlijke wijze te gedragen. Meisjes, kinderen nog, werden lastig gevallen en zelfs volwassen imenschen bleven niet van onpasselijke praatjes gevrij waard. We zagen hoe de lafelooze heeren bierflesschen tegen den grond smeten, hoe straten en huizen werden verontreinigd; we hoorden de meest vulgaire taal uit braken door de slingerende Helderschen. Voor het sta tion bleven de gasten nog lang verzameld en hangend of liggend tegen muren en deuren werd de tijd van vertrek afgewacht. We kunnen niet anders dan over deze handelwijze onze groote verontwaardiging uitspreken en hopen en vertrouwen, dat de N.H.V.B.. die niet aarzelt om kleine vergrijpen te straffen als waren het zonden van de ergste soort, nu eens zal optreden en handelen. Wij zou den het toejuichen, wanneer het bondsbestuur, bij een eventueel kampioenschap van Heldersche Boys zou zeggen: „Halt. eerst tonen sportsmen te zijn!" Wellicht dat dan het respect zal wederkeeren voor het lichaam, dat momenteel algemeen wordt betiteld als noodzake lijk kwaad, dat slechts optreedt, daar, waar ingrijpen niet noodig is. Aan deze heeren nu. om te bewijzen, dat ze Inderdaad vereenlgd zijn, om de sport te dienen. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag vonden op het Spartaterrein de laat ste wedstrijden plaats van de schoolwedstrüden 1933, welke zich evenals voorgaande jaren in een groote be langstelling mochten verheugen. Dat het verloop van de diverse kampen met spanning werd tegemoet gezien, in het bijzonder door de jeugd zelve laat zich denken, waar op dezen Zaterdagmiddag de beslissingen vielen. Van fde 11 deelnemende elftallen waren tot de laatste Tonde aangebleven: Schagen 1. Lutjewinkel, Wieringer- waard en Callantsoog. Hiervan zouden dan Callantsoog en Wieringerwaard strijd voeren om de derde en vierde prijs, terwijl Schagen I en Lutjewinkel elkaar de eer van eerste prijswinnaars zouden betwisten. Het eerst traden dus in het strijdperk de vertegen woordigende elftallen van Callantsoog en Wieringer waard. Direct na het aanvangssignaal ontwikkelde zich een feilen strijd met beurtelings de ploegen in den aan val. Luide aangemoedigd door de vele aanhangers span den de kleinen zich tot 't alleruiterste in. De jonge kee pertjes bleken ook hier uit het goede hout gesneden en in eerste instantie werd er niet gescoord. De groote midvoor van Callantsoog genoot een stren ge bewaking en zoo werd het hem glad onmogelijk ge maakt er door te breken. In de voorhoede van Wieringerwaard was het in het bijzonder wel het spel van den kleinen Klaas Oostindie dat opviel. Tweemaal wist deze veelbelovende speler door de Callantsoogachterhoede te glippen, om daaruit een tweetal doelpuntjes te fabriceeren. Hoe Callantsoog zich ook inspande het mocht niet baten. Met 20 bleef Wieringerwaard baas en legde zoodoende beslag op den derden prijs. Callantsoog kreeg den welverdienden vlet den prijs. Daarop volgde direct de groote match tusschen Scha gen 1 en Lutjewinkel. Laatstgenoemde was het vorig jaar als winnaar uit den strijd getreden en geen won der, dat de jeugdige vertegenwoordigers van dit team alles zouden doen om den wisselprijs ook dit jaar in triomph mee te mogen voeren. En dit is hen gelukt Bleef voor de rust de stand dubbel blank, in de tweede helft werd het doel der Schagenaars tweemaal door boord. Lutjewinkel werd ook dit jaar winnaar van het tournooi. Het was na afloop der wedstrijden, dat de heer W. D. Niestadt. voorzitter der commissie voor schoolvoetbal in dit district, met zeer veel genoegen de prijzen kon over handigen aan de diverse aanvoerders, Hoewel, aldus zei de heer Niestadt, ik me kan voorstellen, dat de jonge deelnemers nu maar het liefste direct de prijzen zou den willen ontvangen, wil ik als voorzitter der com missie daartoe niet overgaan voor en aleer ik aan allen, die ook dit jaar tot t welslagen van de schoolvoetbal- wedstrijden hebben medegewerkt, daarvoor onzen wel- gemeenden dank heb gebracht. In de eerste plaats geldt deze dank het bestuur der voetbalvereeniging Schagen. voor het zoo welwillend en belangeloos afstaan van het veld en materiaal. Ook het beschikbaar stellen van een médaille heeft ons dankbaar gestemd. Voorts een woord van dank aan de scheidsrechters, die ook nu weer de leiding der diverse wedstrijden op zich namen. Den on derwijzers bracht spreker eveneens dank voor hun moei ten en medewerking. Na vrloop van 3 jaren, in welke jaren steeds 8 elftallen deelnamen is in dit vierde jaar bereikt, dat te Schagen 11 ploegen aan de wedstrijden deelnamen, iets wat wel wijst op het nut der schoolvoet- balwedstrijden. Laten we. aldus eindigde spr., hopen dat de deelname steeds zal blijven aangroeien. Er kunnen wel 30 elftallen meedoen en we wenschen niets liever, dan dat dit reeds het komende jaar zoo zal wezen. Daarna overhandigde de heer Niestadt aan de aan voerders de prijzen met een bemoedigend woord. En hiermede behoorden de schoolvoetbal wed strijden weder tot het verleden. We sluiten ons gaarne aan bij den wensch van den voorzitter, dat de deelname het komende jaar nog grooter zal zijn en wekken de onderwijzers op hun medewerking te verleenen tot groei en bloei van het zoo nuttige en ontspanning brengende schoolvoetbal. Nergens vindt U grooter keuze, uitsluitend prima kwaliteit, tegen scherp concurreerende prijzen, dan bij Medaille-Magazijn, Lagezijde B 40 Tel. 26 Schagen Alles uit voorraad leverbaar. Eigen moderne graveerinrichting. rROPAGANDA-VOETBAL. Van de plattelandsche voetbalvereenigingen is B.K.C. te Anna Paulowna zonder twijfel een der weinigen die zoo nu en dan eens een andere kost aan haar supporters voorzet als N.H.V.B.-voetbal. Zoo had 't bestuur voor Zondag de medewerking ver kregen van de V.V. „Haarlem" en „Alcmaria Victrix". Om half twee begonnen de Haarlem-veteranen en het eerste elftal van B.K.C. De ouwtjes van Haarlem diene men niet te verge lijken met genoeeelijke veteranenploegen uit onze om geving als „Op Stoot" te Julianadorp en anderen. Er scholen diverse krachten onder die in geval van rood nog best eens een Zondag met het eerste elftal kunnen meetrappen. En een speler als de linkshalf bij voorbeeld zou indien wij beroepsvoetbal hadden nog best een arbeidscontractje voor een jaar of vier bij een tweede klas club kunnen verwerven. Waarmee we maar wilden zeggen, dat 't stel Haar lemmers behoorlijk voetbalde; en als 't nou persé er- gens aan te zien moet zijn geweest, dat 't veteranen waren, dan kan dat niet anders zijn geweest als 't snel zakkende tempo: gebrek aan uithoudingsvermogen dus. B.K.C. 1 heeft braaf partij gegeven. Vooral voor rust hebben we vol belangstelling 't levendige spelbeeld ge volgd. 't -Ging hard tegen hard. Bij tijd en wijle een tikje te forsch. maar nimmer kwaadaardig. B.K.C. speelde een zeer goed sluitende partij. Er was voor de nog op volle kracht spelende Haarlemmers geen doorkomen aan. De achterhoede en niet in 't minst de keeper stond absoluut pal. Twintig minuten voor rust bezorgde een tactische doorbraak van Huisman den Poldermenscben de lei ding (1—0). Niet lang evenwel duurde het of Haarlem maakte den voorsprong ongedaan. De Schipper keerde een buitengewoon hard schot, maar slaagde er niet in het leder in zijn macht te houden. Twee toestormende Haarlemmers profiteerden ervan en scoorden den welverdienden gelijkmaker (1 —1). Na halftime is 't tot 't grootsche spel van de eerste helft niet meer gekomen. Wel combineerde Haarlem nog wel rustig, maar het overrompelende karakter was er aan ontnomen. B.K.C.'s spelpeil is gelijk meegedaald, hoewel de wed strijd ten allen tijde het aanzien waard bleef. Een vrije schop liet nog even de Poldersche gemoe deren sidderen, maar Van Teulingen kopte nog juist tegen de lat. Een stevige aanval schonk T. Post zijn kans. Met een flink schot passeerde hij den keeper (2—1). 'n Zege lag in 't verschiet. Het lag niet in den aard van het spel om een geheele omslag van den stand aannemelijk te maken. En de gelijkmaker die de Haarlemmers fabriceerden, ontstond dan ook door een feilloos genomen strafschop, toen een onzer backs ongeoorloofd aanviel (2—2). Aan de voorhoede was de taak om alsnog een over winning waar te maken. Die taak heeft zij volbracht. Niet evenwel dan met de uiterste inspanning. Want als de voorwaartsen maar even draalden of wilden richten, dan grepen de oude rotten al in en weg was de kans. Een kordate knal van Henk Blom in den linkerbene denhoek gaf tenslotte de beslissing (3—2). B.K.C. heeft goed gespeeld: de vooruitzichten zijn lang niet slecht en men mag zich gelukkig achten met een keeper, die steeds beter wordt! ALCMARIA—-HAARLEM. Vergeef het ons, maar de strijd tusschen de groote kanonnen Alcmaria Victrix en Haarlem heeft ons niet zoozeer gepakt als de voorafgaande wedstrijd. We zullen dat even verklaren. Alcmaria noch Haar lem waren in hun gewone competitievorm; beiden ble ven daar belangrijk onder. En dan zien we liever een vierde klasser in 100 pet. conditie, zooals Beverwijk, als een eerste klasser, die lang niet in eerste klasse stijl en -tempo speelt. De Haarlemmers waren niet volledig ook, evenmin als trouwens de Alkmaarders. De opstelling van Alc maria was een proef en als volgt: Jongman; D. Bijls- ma en Burger; A. Bijlsma, de Grand en P. Lengers; Keppel, Rootring, Hamstra. de Jong en Koops. Bijzonder viel de Haarlemsche voorhoede ons tegen. Er werd weinig doortastendheid gedemonstreerd en dat hadden we toch wel verwacht, toen we menschen als Breeuwer, Polanen, Smit en Kammeijer ontwaarden. De Jong doelpuntte tengevolge van een misverstand in de Haarlemsche achterhoede (10). Een voorzet van Smit kopte Polanen langs Jongman en de stand was gelijk (11). In de tweede helft heeft Haarlem zich niet weten te herstellen. Integendeel namen de kaasmenschen de overhand. L. de Jong scoorde no 2. en Rootring maakte de derde en laatste goal. (31). Hiermee was 't afgeloopen. Scheidsrechter Katoen uit Amsterdam was zijn taak wel toevertrouwd. Na afloop vereenigden spelers en officials zich aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarna het gezel schap nog eenigen tijd gezellig bijeen is gebleven. Er was een groote belangstelling, zoodat B.K.C. met voldoening op den door haar georganiseerden dag mag terugzien. Wat de prestaties van de andere B.K.C.-elftallen be treft: het tweede werd leelijk geklopt door H.R.C. 6 in Den Helder. B.K.C. 3 verloor met zeer bevredigende cijfers van J. V.C. 2 (23), alhoewel de Julianadorpers aanzienlijk sterker waren. Volgende week gaat B.K.C. 2 naar Sparta 3. 't Derde heeft vrijaf, evenals 't uitgespeelde eerste SUCCES-NIEUWS. Succes I—Helder H, 62. Succes speelde Zondag een vriendschappelijken wed strijd tegen Helder II. Scheidsrechter Wit van Schagen was verzocht den wedstrijd te leiden, wat hem goed af ging. Helder trapt om half drie af en neemt S. den bal over. Na eenige verkenningen kwam S. er goed in en nam weldra de leiding. Spoedig daarna maakte H. ge lijk. De strijd ging vrijwel gelijk op, doch S. kreeg de beste kansen. Na 20 minuten nam S. door Albert weer de leiding en voor rust maakte Kuiper er 31 van. Na de thee nam S. vrijwel het spel in handen en door Koorn werd met een harden kogel de score weer ge opend. 4L Steeds goed combineerend kwam S. voor het H.-doel en als v. d. Wal alleen met den bal aankomt, gaf hij den keeper opnieuw het nakijken, 51. De S.- midvoor wordt streng bewaakt, doch nog eenmaal weet hij door te breken en maakt het half dozijn vol. Nu be gint S. af te zakken, waarvan H. gebruik maakt. Bij een doorbraak maken ze er 62 van. Met dezen stand komt het einde. Het was een mooien wedstrijd voor-S. We hopen spoe dig aan de kampioenscompetitie te mogen beginnen. De adspiranten wonnen in Schagen met 34. BREEZAND. A.D.O. I—R.C-B. II. Zaterdagmiddag werd de eerste competitiewedstrijd tusschen de plaatselijke vereenigingen gespeeld op het A.D.O.-terrein. De toss werd gewonnen door A.D.O., die zon en wind in den rug koos. Het eerste kwartier was A.D.O. steeds in den aanval, maar daar de voor hoede erg traag was in het schieten, en ook sommige spelers dachten het alleen te kunnen doen, liep elke aanval op niets uit. Na 20 minutep spelen ging de voorhoede van R.C.B. er van door en na mooi samen spel schoot S. Angevaere in, 0—1. Verscheidene aanvallen van beide partijen leverden voorloopig niets op, zoodat voor de rust geen wijziging in den stand kwam. Na de rust werd aan beide kanten veel beter gespeeld en na een kwartier wist A. Moolenaar uit een mooi toegespeelden bal van L. J. Schouten gelijk te maken, 1—1. Direct daarna ging R.C.B. ten aanval, maar het harde schot van J. Mulder werd door keeper Schenk gekeerd. Wel gelukte het beide vereenigingen nog en kele corners te forceeren, maar zij leverden geen re sultaat op. zoodat het einde kwam met een gelijk spel, 1—1. NIEUWE NTEDORP. V-O.L. INIEUWE NIEDORP ET, 01. N. NIEDORP III—ALKMAAR IV, 1—3. D.T.S. A—NIEUWE NIEDORP A, 0—3. N.V.V. II nam op fraaie wijze revanche op V.C.L. 1 voor de thuis geleden 52 nederlaag. Door deze over winning heeft N.V.V. II haar kleine kans behouden. Eén misstap van W. Frisia is voldoende. Met een in valler voor K. Blokker, waarvoor H. Bras op schitte rende wijze inviel, trok N.V.V. naar Hoogwoud, voor het spelen van haar laatste competitiewedstrijd. Een prachtige competitie heeft N.V.V. II zonder twijfel achter den rug. De ploeg speelde bijna steeds een con stant spel. Slechts drie wedstrijden werden verloren, twee gelijk en de overige 13 werden alle gewonnen. Cees Bregman scoor< e 2 maal in den wedstrijd tegen V.C.L., Hil Toepoel 1 maal, terwijl V.C.L. I de andere goal zelf zette. Keeper Bart was in zoodanigen vorm, dat V.C.L. niet éénmaal langs hem kwam. De N.V.V.-halflinie, be staande uit C. Besoo, W. Sterk en H. Bras verzette bergen werk en gaf de voorhoede steeds weer de kans tot scoren. N.V.V. III, of beter gezegd een N.V.V. Comb. III en adspr. B kon het tegen het stevige Alkmaar 4 niet bol werken. Met 31 wonnen de bijwijlen wel wat al te stoere Alkmaarders. N.V.V. III verscheen met een zéér zwak elftal, het was dan ook aan het goede werk van den doelman te danken, dat de nederlaag niet grooter is geworden. Ook de backs hebben gedaan wat moge lijk was. Het was voor achterhoede en halflinie een on dankbaar werk, steeds was daar de Alkmaar-voorhoe de, de N.V.V.-voorhoede was te zwak om succes te kun nen hebben. Deze linie bestond geheel uit kleine adsp. N.V.V. III rest nog den wedstrijd tegen Koedijk II, welke met een volledig elftal kan worden gewonnen. N.V.V. A deed fraai werk. Met 30 versloegen zij D.T.S. A in eigen huis nog wel. Door dezen uitslag staan N.V.V. A en D.T.S. A nrecies gelijk, beide verlo ren één wedstrijd en wat het merkwaardigste is, bei den van elkander. Een beslissingswedstrijd is dus noo dig om de kampioen te kunnnen aanwijzen. In deze wedstrijd speelde het geheele N.V.V. een ^oede partij Vlug werd er afgegeven, goed uitgekeken, snel gescho ten en het tempo bleef tot het einde gehandhaafd. Op gelukkige wijze kwam N.V.V. aan haar eerste doel punt, D.T.S. maakte het n.1. zelf. Het tweede was ech ter zuiver N.V.V .-fabrikaat, het was Jb. Visser, die zich op schitterende wijze door de D.T.S.-achterhoede werkte en den keeper geen kans gaf, 2—0. G. Floor scoorde met een keihard schot de derde goal in de uiterste hoek, 30. Deze vooi sprong werd reeds vóór de rust verkregen. DTS. zat ook lang niet toe te kij ken, energiek vielen zijn aan, maar hun soms zeer ge vaarlijke aanvallen vonden steeds onze backs H. Pee reboom en G. de Graaf op hun pad. Deze backs en de keeper H. de Vries hebben zéér goed werk geleverd, het was voor D.T.S. om hopeloos te worden. Een D.T. S. toegewezen penalty werd naast geschoten, evenmin was D.T.S. gelukkig, met een goede kopbal tegen de paal. Ook Jb. Visser schoot, nadat hij mooi was door gebroken, keihard tegen de deklat. Scheidsrechter Eiland (die Hartland verving), leidde op rustige wijze. Overschrijving. Verzocht door: N. de Haas van Alcmaria Victrix naar M.L.D.; O. A. Keijzer van V.V.V. (Venlo) naar MI.D.; A. Pieterse van Rood-Wit naar Alkm. Boys; F. Clowting van Helder naar Held. Boys; P. Kraan van S.V.S. (al lang ontbonden Held. vereeniging) naar Helder; P. D. Strijbosch van Ajax naar Be Quick. Verleend: J. Bonneveld van Ajax naar A.P.G.S.; A. Hermans van P.S.V. naar Willem H; J. C. Snijder van H.R.C. naar Helder; A. Berkhout van H.F.C. naar Kol- horn Gouden Kruis, Ingeschreven door o.a.: Schagen 2 en 3, Watervo gels 1, B.K.C. 1. Petten 1, Vrone 2, M.F.C. 1 en 2, Hel der S en 4, M.L.D. 1. Wieringerwaard 1, Oudesluis L V.C.L. 1, J.V.C. 1, N. Niedorp 1 en 2. C.S.V. 1, Andijk 1. Hollandia 3 en 4, D.E.S. 1, West-Frisia 3, Succes 2 en 3. Rauchbekefc Ingeschreven door o.a.: Helder 2. D.T.S. 1, Sparta 1, West Frisia 2, Uitgeest 1. Q.S.C. 1. Verkade 1. Hollan dia 2, H.R.C. 2, Texel 1, E.V.C. 1, K.V.V 1, Z.F.C. 2 en 3, I.V.V. 1. Zaanstreek-kampioenschap. Z.F.C., Z.V.V., K.F.C. en W.F.C. spelen een dubbel® competitie om het kampioenschap van de Zaanstreek. (Alg, Sportblad). TENNISSEN. EEN éCLATANTE OVERWINNING VOOR SCHAGEN. Krommenie met 70 geslagen. Zondag speelde S.T.C. uit Schagen haar tweede com petitiewedstrijd en wel te Krommenie tegen de club van dien naam. Schagen heeft zich over alle linies de meerdere getoond, iets wat uit de volgende resultaten wel blijkt. Heeren enkelspel: Mr. Buiskool (Schagen) slaat den heer Oosthuizen 4 6, 60. 60; de heer Nonnekes slaat den heer Wer- ner 64. 63. Dames-enkelspel Mej. E. Igesz (Schagen) slaat Mevr, Drayer 86, 6—1. Heeren dubbelspel: Mr. Buiskool en de heer C. Nonnekes slaan de heeren Luynenburg en Oosthuizen. 6—2, 62. Dames dubbelspel: Mevr. A. Mol en E. Igesz (Schagen) slaan Mevr. Kalff en mevr. Stuurman 63, 60. Gemengd dubbelspel: Mej. E. Igesz en Mr. Buiskool (Schagen) slaan mevr. Stuurman en den heer Werner 61, 63. Mevr. A. Mol en de heer C. Nonnekes (Schagen) slaan mevr. Drayer en den heer van Luynenburg 63. 6—3. Naar we vernamen speelden de Schagenaars een magnifieke partij en de groote overwinning is alleszins verdiend. Concours van den Alkmaarschen Kegelbond Gooi Geen Poedels uit Schagen slaat een schitterend figuur. Zooals bekend mog worden geacht houdt de Alkmaar- sche Kegelbond, waarbij ook de Schager vereenigingen zijn aangesloten, tweemaal per jaar een onderlingen wedstrijd. Dat deze wedstrijden hoogtepunten zijn in de zoo populaire kegelsport, behoeft wei niet gezegd. Hon derden volgen in spanning het verloop van den strijd, fel wordt er gekampt om de palm der overwinning. Zoo werden van 21 tot en met 30 April wederom op de Alkmaarsche bannen deze onderlinge wedstrijden ge houden. Vanzelfsprekend hebben ook de Schager clubs aan deze wedstrijden deelgenomen. Het resultaat nu van een en ander is geweest, dat Gooi Geen Poedels, dat met twee vijftallen deelnam een enorm succes heeft behaald In de korpswedstrijden behaalde het 2e vijftal met 311 hout den derden prijs, terwijl het le vijftal met 310 hout op den 5en prijs beslag legde. Inderdaad zijn deze prestaties niet te onderschatten. Gooi Geen Poe dels is een nog jonge vereeniging, welke werd opgericht toen de kegelsport haar intrede in Schagen deed. Uit een en ander is wel af te leiden dat het hier bereikte niet gering ls. Dit suces is, hoewel alle leden met de grootste zorg gooiden, vooral te danken aan den heer Wissekerke. den afgooier van het tweede vijftal. Als laatste gooier van zijn ploeg moest de heer Wissekerke zeker 65 hout gooien in 10 ballen om het winnen van den tweeden prijs tot een feit te maken. Is het wonder, dat de verrichtingen van genoemden heer met spanning weiden gevolgd. In 9 gooien verza melde de heer Wissekerke reeds 73 punten. Jammer genoeg besloot hij zijn schitterende serie met een poe del. Zondagavond vonden de cerewedstrijden plaats. Ook hierin sloeg Gooi Geen Poedels een prachtig figuur. Deze eerewedstrijden, welke om klokslag 12 uur werden beëindigd, verliepen in groote spanning. De belangstelling was verbazend en de spanning steeg bij de minuut. Om kwart vóór 12 was de beslissing nog niet gevallen. In de laatste 10 minuten kwam officieel vast te staar., dat in deze eerewedstrijden de Schager club Gooi Geen Poe dels. den tweeden prijs, zijnde een zilveren lauwerkrans, met 308 hout had gewonnen. Een en ander is alzoo voor deze vereeniging een fraai succes, waarmede we haar van harte gelukwenschen. Waar de wedstrijden, zooals gemeld, eerst midder nacht waren geëindigd, kon het secretariaat van den bond ons nog geen algemeen verslag doen. We hopen dat morgen te plaatsen. Wij kunnen nog vermelden dat van 515 Mei. -ter eere van het 10-jarig bestaan van Haarlemsch Kegelhuis groote wedstrijden zullen plaatsvinden tusschen 10-tal- len van diverse kegelbonden. Ook de Alkmaarsche bond zal aan deze wedstrijden deelnemen. We wenschen de heeren veel succes toe! ZIE VOOR VERDERE SPORTBERICHTEN ELDERS IN DIT NUMMER. l-l

Schager Courant | 1933 | | pagina 9