Raad Noordscharwoude. ALLES ONDER HITLER. Rijksverbod der Duitsche Industrie Kippendieven per auto Een Christelijke Tuinbouwschool te Broek op Langendijk geopend De mimmerbewijzen in Noord-Holland Wet op dansgeraarop 1 Juni in werking Predikbeurten. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. De Duitsche vakverbonden balgen het hoofd. Thans zeven millioen arbeiders onder Nazi-leiding. Uit B e r 1 ij n, 3 Mei (VD.) De N.S.K. meldt: Naar ons wordt medegedeeld door 'den leider van het comité van actie tot bescherming van den Duitschen arbeid, Dr. Ley, hebben het Alge meen Verbond van Christelijke Vakvereenigingen, de vakvereenigingsgroep van Ouitsche bedienden, arbei ders en beambtenorganisaties (Hirsch Dunker), de G.D.A., de R.G.A. en andere organisaties zich onvoor waardelijk geplaatst onder leiding van Adolf Hitier en de beschikkingen van het comité van actie tot be scherming van den Duitschen arbeid. Morgen zullen met de D.H.V. als laatste organisatie onderhandelin gen plaats vinden. Daarmee zijn thans 7 millioen ar beiders onder leiding van dit comité georganiseerd. Het is te hopen, aldus vervolgt de NSK, dat ook deze organisatie den geest des tijds erkent en zich in schakelt in het groote werk. Hiermede zou voor de eerste maal in de Duitsche arbeidersbeweging de concentratie van alle arbeiders en bediendenorganisaties bereikt zijn en een der grootste werken zijn volbracht, welke de geschiedenis der Duitsche arbeiders vermeldt. Naar ons de leider van het comité van actie tot be scherming van den Duitschen arbeid Dr. Ley verder meedeelt, heeft hij thans nadat deze organisaties zich onvoorwaardelijk hebben onderworpen aan de NSDAP. de bedoeling de zakelijke en deskundige krachten van deze organisaties bij de werkzaamhe den te betrekken. Reeds op het de volgende week te houden groote arbeiderscongres in Berlijn zal deze wil tot uitdrukking worden gebracht. Krupp von Bohlen wordt „dictator" der werkgeversorganisatie. De voorzitter van den rijksbond der Duitsche in dustrie, Krupp von Bohlen und Halbach, die vol macht heeft gekregen tot vereenvoudiging en reorga nisatie der indu trieele bonden, zal als een soort van dictator voor de rkgeversorganisaties optreden. De economische voorwaarden moeten in overeen stemming worden gebracht met de politieke noodza k ijkheid. De nieuwe organisatie moet zich richten naar de politieke doeleinden der regeeiing en tege lijk rationeel en slagvaardig zijn, dat zij kan mede werken aan den nationalen, socialen en economischen opbouw. Een gevaarlijke nachtelijke rit. Een der daders door de marechaassée gear resteerd. Nabij de „Veldensche Kippenfokkerij'', gelegen aan den Rijksweg Venlo-Nijmegen onder de gemeente Ar- cen, troffen de marechaussee in den afgetoopen nacht een oi.beheerd langs den weg staande auto aan. Bij onderzoek constateerden zij dat in de hokken van de fokkerij twee dieven aan het werk waren. Voor de marechaussee er op gedacht waren stapten de dieven in de auto om in allerijl te verdwijnen. Een der marechaussee zag echter uog kans op de tree plank van den wagen te springen en kon zoodoende bewerkstelligen dat de auto in een langs den weg geiegen greppel reed en omkantelde De beide inzittenden sprongen tijdig uit den wa gen en ontkwamen in het struikgewas. Een van hen de marechaussee had in hem de beruchten en reeds lang gezochten kippendief uit de grensstreek W. Janssen uit Blerick herkend slaagde er in te ontkomen. Alle pogingen om hem op te sporen en te arrestee ren hebben tot nu toe geen succts gehad. De tweede, zekere Hauser uit Venlo kon men in hechtenis ne men. De auto bleek bij onderzoek een tiental zakken te bevatten die elk 10 12 kippen inhielden. De auto en de buit werden in beslag genomen. Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente ten raadhui ze. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler. De Mosselenbrug-kwestle eindelijk ten einde De Voorzitter deelde mede, dat de vergadering eigen lijk voor de behandeling der Mosselenbrug-kweatie was bijeengeroepen. Spr. ging het verloop van deze zaak nog eens na. Het onderhoud van den weg, den bovenbouw ie voor rekening der gemeente en dat van den onder bouw voor de Banne, wat ook op a lere plaatsen zoo ia geregeld. Als de vernieuwing heeft plaats gehad kunnen maatregelen worden genomen dat onderhoud en beheer In een hand komen. B. en W. hebben een kostenverdee- ling aangevraagd van den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, die heeft geadviseerd, dat de kosten van oprit en bovenbouw voor de gemeente en de onderbouw voor rekening der banne komen. Er ia een begrooting der kosten opgemaakt en zullen de totale kosten f 20.000 bedragen. De gemeente zal in het totaal een derde moe ten bijdragen en de banne; twee derde. B. en W. stel den voor het benoodlgde bedrag ln de kosten bij te dragen. De heer Kwadijk vroeg wat er moest gebeuren met het opengekomen terrein. Komen de hulzen aan de ge meente of aan de banne. Voorzitter antwoordde, dat men dit nog niet onder de oogen had gezien, doch mocht de grond worden ver kocht, zal wel weer rekening worden gehouden met de verdeeling van eenderde en tweederde. Volgens voorz. maakt het dan niet Veel uit, wie de huizen verkoopt Voorzitter deelde nog mede dat in het bestek nog is op genomen, dat 50 pet. der benoodigde werklieden over het arbeidsbureau der gemeente moeten worden betrok ken. De heer Kansen vroeg hoe lang een leening voor dit doel kon loopen. Spr. zou het gewenscht vinden, om met het oog op de slechte tijden, op zoo lang mogelijken termijn te leenen. Voorzitter antwoordde, dat als tot een geldleenlng moe6t worden overgegaan, B. en W. met een desbetref fend voorstel zullen komen. Hierna sluiting. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 7G4 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 16 gr. C is 60 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqztjde E 103. Schagen Gedipt Opticien - Refrariionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE BARCELONA. Eén doode, 43 gewonden In de Spaansche stad Barcelona kwam een autobus in botsing met een electrische tram. De botsing was zoo hevig, dat beide voertuigen omsloegen. Drie en veertig personen werden min of meer ernstig gewond, terwijl één persoon werd gedood. Woensdagmiddag werd de Christelijke Tuinbouwschool welke is ondergebracht in een der lokalen van de Chr. Nat. School, officieel geopend. Aanwezig waren onder anderen B. en W. van Broek op Langendijk, het Tweede Kamerlid, de heer Chr. van der HeuVel, de Rij-kstuinbouwconsulent, de heer Haze- loop, de hoofden der Openb. en Bijzondere scholen. Ver der eenige vertegenwoordigers van zustervereenlgingen en ouders der kinderen. De Voorziter van de afd. Langendijk van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, van welke vereen, de oprich ting is uitgegaan, ging na het zingen van een Psalm en het voorlezen van Psalm 127. voor in gebed. Voorzitter heette hierna allen hartelijk welkom. Spr. bracht het bestuur van de Chr. Nat. School dank voor de beschikbaarstelling van het schoollokaal. Zich tot den heer Witteveen, het hoofd der school wendend, sprak de voorzitter den wensch uit, dat deze onder Gods zegen mag arbeiden. Spr. deelde mede. dat aan vankelijk 21 leerlingen zijn Ingeschreven, waarvan 8 uit de omliggende gemeenten. Hierna gaf spr. het woord aan het Tweede Kamerlid, den heer Van der Heuvel, om de school officieel te ope nen, die daarbij wees op den slechten toestand, doch practische kennis zonder een theoretische basis is waardeloos. Soberheid zal nu zeer noodig zijn. Dit zal waarschijnlijk de laatste tuinbouwschool zijn. d'e van. de regeering wordt verkregen. De Lagere Tuin- )ouwschool staat tusschen den tuinbouwcursus en de tuinbouwwintenscbool In en is boven deze laatste te prefereeren, omdat deze op het gewone lagere onder wijs aansluit. Verder behoeven de leerlingen niet den ^eheelen winter uit het bedrijf. De neutrale tuinbouw school is volgens spr. gevaarlijk voor de leerlingen met chr. beginselen. De kinderen komen er vandaan en twijfelen soms aan de grondwaarheden van het Chr. geloof. Spr. hoopte, dat men de school kon behouden en dat zij niet meer behoeft te worden opgeheven door gebrek aan belangstelling. De tuinders moeten zich organiseeren. Dat Braat, Van Houten en Kersten nog zooveel aanhangers heb ben op het plateland, weet spr. aan de mindere ont wikkeling der tuinders. Zich tot den heer Witteveen wendend, sprak spr. den wensch utl. dat diens onder wijs goede resultaten mag bereiken en dat deze de goede eigenschappen der tuinders zou aankweeken en de minder goede overwinnen. De tuinders zijn n.1. te Individualistisch. Er is gebrek aan samenhang. Spr. hoopte dat God zijn zegen aan deze instelling wilde schenken, want van God alleen moet hetkomen. De menschen zijn machteloos. Hierna sprak de heer P. Slot. burgemeester van Br. op Langendijk. woorden van hulde aan de Regeering, al wordt er altijd geen hulde gebracht aan de Regee ring, waarbij spr. noemde de woorden .ateunwet' 5 millioen, renteloos crediet" enz. Spr. wees er op. hoe de tuinbouwschool te Alkmaar bij gebrek aan belang stelling is opgeheven. De oorzaak hiervan ligt ook wel In het feit, dat de tuinders hunne kinderen zoo best kunnen gebruiken op het land. De lagere tuinbouw school is de aangewezen school en spr. jioopte dat het aantal leerlingen zal toenemen, waartoe spr. een beroep deed op de ouders, Het voortbestaan van deze tuin bouwschool is een eerezaak voor ons Spr hoopte dat de heer Witteveen met veel suoces zijn onderwijs mag geven. De heer S. de Boer Kz. sprak namens de Laagendij- ker Groenten Centu'e er op wijzende, dat kennis macht is. We moeten echter de menschen goed bekijken. Ze kunnen hun kinderen zoo noode missen bij het werk. Spr. bewonderde den moed van het bestuur der afd. en hoopte dat de school mag slagen en dat er veel gebruik van zal worden gemaakt De heer Hazeloop herinnerde aan de oprichting van tuinbouwscholen in Nederland, ongeveer 12 jaar gele den en hoe deze thans over het geheele land zijn ver deeld. N. Holland komt er echter bij op achter. Er was bü de oprichting van de tulnbouwcursussen een der eerste cursussen te Broek op Langendijk. Nu weer de eerste tuinbouwschool. Er bestaat hier veel waardeering voor het onderwijs. Spr. wenschte de afd. van harte geluk. De heer S. Wagenaar sprak namene het bestuur en personeel der Chr. Nat. School en drukte zijn blijdschap uit over de oprichting van de tuinbouwschool. De heer v. d. Graaf, hoofd der O. L. school namens de tuinbouwver. Groentencultuur. De beer V. d. Graaf, hoofd der O. L. school wendde zich speciaal tot de leerlingen, hen op de groote waarde van het onderwijs wijzende. Het laatst werd het woord gevoerd door den heer Witteveen. het hoofd dezer school, die op zijn mooie, maar moeilijke taak wees. Spr. dankte den heer Van der Heuvel en de plaatselijke afdeellng voor zijn benoe ming en deed een beroep op de aanwezigen dat het hem mogelijk werd gemaakt zich geheel aan de hem opgeleg de taak te kunnen geven. Hierna sprak ''e heer Witte veen eenige hartelijke woorden tot de jongens. Weldra de 100.000 overschreden. Haarlem, 3 Mei. Het aantal uitgegeven nummer- bewijzen voor motorvoertuigen in de provincie Noord-holland zal zeer spoedig de honderdduizend hebben overschreden. De toeneming gaat zeer snel. Per week worden door de Provinciale Griffie te Haarlem gemiddeld 250 nummerbewijzen verstrekt. De verwachting is dan ook, dat vóór het einde van deze maand het nummer G.Z 1 zal worden uitgege ven. Er zijn veel liefhebbers voor dergelijke lage nummers, hetgeen blijkt uit het feit, dat er reeds eenige honderden aanvragen zijn speciaal voor G.Z.- nummers. De uitgifte van rijbewijzen overtreft die der num merbewijzen. Per dag worden gemiddeld 180 rijbe wijzen door de Provinciale Griffie uitgegeven. VERKEERSSTREMMING BIJ \EN HELDER OPGEHEVEN. De Bascnlebrug weer hersteld. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club meldt ons: De basculebrug bij Den Helder, die onklaar was geraakt, is thans weer hersteld, zoodat. om Den Hel der te bereiken, de gewone route kan worden ge volgd. DE AFSCHAFFING VAN DEN IERSCHEN EED VAN TROUW. Met 7856 stemmen aangenomen en wet geworden. De Iersche Dail heeft gisteren met 76 tegen 56 stemmen definitief het wetsontwerp aangenomen, waarbij de eed van trouw aan den Engelschen Ko ning wordt afgeschaft. De gouverneur-generaal heeft vervolgens het ontwerp geteekend, waardoor dit wet is geworden. Burgemeester varstrekt vergunningen. Met ingang van 1 Juni zal van kracht zijn de wet tot wijziging der Drankwet, betreffende beteugeling van het dansgevaar Daarin wordt o.m bepaald, dat de burgemeesters bevoegd zijn tot het verstrekken van dansvergun ningen voor openbare looaliteiten, waarvoor een ver gunning of een verlof A is verle» nd. Vooreerst rijn regelen vastgesteld voor het geval dat het dansen geschiedt in één of meer localiteiten of aanhoorighed.en, welke kennelijk uitsluitend of iu hoofdzaak als voor het publiek toegankelijke dans gelegenheid plegen te worden gebruikt (dancings). De oppervlakte van localitelt of aanhoorigheid moet ten minste 100 vierkante meter bedragen, terwijl de ruim te, welke als dansvloer wordt gebruikt niet grooter mag zijn dan een vierde deel der totale vloeropper vlakte. De dansvloer mag niet meer dansparen bevat ten, dan hij vierkante mriers groot is. De localiteit of de aanhoorigheid moet gedurende den tijd, dat ar publiek aanwezig is. steeds behoorlijk verlicht en van alle kanten goed te overzien zijn, terwij] daarin niet aanwezig mogen zijn vaste of verplaatsbare schotten, schermen, gordijnen of andere afscheidin gen, hoogcr dan 1.25 van den vloer af gemeten, die van de zaal een deel afzonderen. Volledig van elkaar gescheiden toiletgelegenheden voor mannen en voor vrouwen afzonderlijk moeten aanwezig zijn. De toe gang naai de toiletgelogenheden voor mannen en die naar de toiletgelegenheden voor vrouwen moeten geheel gescheiden zijn Person>.n beneden achttien jaar mogen gedurende den tijd dat gedanst wordt of gelegenheid tot dansen wordt gegeven, niet aanwezig zijn, terwijl evenmin aanwezig mogen zijn gemas kerde personen, alsmede personen van verdachte ze den of die zich als zoodanig voordoen. Vrouwelijke personen, mei behoorende V.t da be/oekers van de inrichting, mogen gedurende de i danstijd in de dans inrichting uitsluitend werkzaam worden gesteld in het buffet, voor den verkoop van plaatsbewijzen en voor het toezicht houden ui garderobes en toiletten. Het dansen m ^et geleid wor len door een daartoe door den burgemeester geschikt geacht persoon. ZONDAG 7 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Elkema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. van de Poel. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. .Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Huisduinen, voorm. 10 uur, Da Van Beek Julianadorp, geen dienst Nieuwe Nledorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Doop. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Valkkoog, voorm. 0% uur, Ds. Tinholt Winkel, geen dienst. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, geen dienst Hoogwoud, geen dienst Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Seijlijn. Warmenhuizen, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: „Jezus weende". DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Da R. van der Veen. Nieuwe Nledorp, nam. 7 uur, Da Haars. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 7% uur, de heer Sevensma, van Am sterdam. Julianadorp, geen dienst VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover 't Raadhuis), nam. 6.45 uur. D. J. J. Ruijs. Woensdagmiddag 3 uur Kindersamenkomst te Nieuwe Niedorp bij den heer S. Grotendorst, door Zr. G. J. Meijer. ROOSEVELT WIL EEN MILLIARD BEZUINIGEN. Op de begrooting van zijn voorgangen Uit Washington, 3 Mei: In het Witte Huis werd heden medegedeeld, dat de begrooting voor het op 1 Juli beginnende begrootingsjaar langzamerhand duidelijker vormen aanneemt Op het in December van het vorig jaar door pre sident Hoover ingediende ontwerpbegrooting hoopt Roosevelt meer dan een milliard dollar te kunnen besparen. SCHAGEN, 4 Mei 1933. 11 Pinkstieren f 50150, 295 geldekoelen magers f 80—150, 58 Idem vette f 130—190, 100 kalfkoeien f 120 —180, 30 pinken f 30-65, 5 graskalveren f 20—26, 165 nuchtere kalveren f 5—13, 365 overhouders f 612. 255 lammeren f 311, 6 bokken en geiten f 3—*10, 20 var kens magere f 12—15, 32 idem vette per Kg. 2830 ct. 167 biggen f 1014, 40 kippen f 0.751.26, haantjes 0.50 tot f L EIERVEILING SCHAGEN. 4 MeL Aangevoerd zijn: 125 partijen 150.000 kipeleren; 42 partijen 8000 eendeieren; 2 partijen 23 kalkoeneieren. De prijzen liepen voor kipeieren van f 22.30, voor eendeieren f L70. kalkoeneieren f 4.90. De veiling duurt voort. Voor volledig bericht zie men ons blad van Zaterdag a.s. ALKMAAR, 3 Mei Aardbeien per doos 1025 cent; andijvie 144K), bloemkool I 18—24, H 10—15, kropsla f 2.30—o.30i komkommers f 12—22 per 100 stuks, asperges 15--38, prei f 1.60—8.60. rabarber 2.10—8.50. radijs L2O-3.80, selderie f 2—6.40, wortelen 6.50—8.50 per 100 bos. gele kool 2.60, roode kool 2.40. uien 0.80—1.60 per 100 Kg. spinazie 10—30 cent, postelein 0.68—1.01 per bak; dub bele spercieboonen 1 46, witlof I f 7.5011.50, n 3— 5.30 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Mei. Aangevoerd: 16000 Kg. gele kool f 25.40, 9000 Kg. D. witte 0.600.70, 3000 Kg. uien 0.801, groote uien 1 1.30—1.60. NOORDSCHARWOUDE 3 Mei. Aangevoerd: 4800 Kg. uien 0.80—1.10, grove 1.10— 1.30, drielingen f 0.80, 2000 Kg. kroten 0.60, 7200 Kg. roode kool f 6.70—8.10, doorschot 5.10—6, 27300 Kg. D. witte kool 0.60—0.70, 11500 Kg. gele kool 2.40— 5.80. Doorgedraaid. 2000 Kg. kroten, 8100 Kg. D. kool. AMSTERDAM, 3 Mei 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 326 vette kalveren, le kw. 52—56 ct, 2e kw. 4050 ct„ 3e kw. 25—40 ct. per Kg. levend ge wicht; 82 nuchtere kalveren f 1.503 50, 339 varkens, vleeschvarkens. wegende van 90—110 Kg. 8839 ct, zware varkens 3637 ct, vette varkens 3335 ct per Kg. siacbtgewicht Er warden 4 wagons runderen uit Denemarken aangevoerd. PURMEREND, 8 Mei 1938. Op de voorjaarspaardenraarkt waren de prijzen als volgt: slachtpaarden 26—32 cent per Kg., werkpaarden f 70130. hitten /5—100. Er waren 188 paarden aan gevoerd. Handel stug. WARMENHUIZEN. 3 MeL Aangevoerd: 2500 Kg. gele kool 3.203.50, 5500 Kg. D. witte f 0.60, 1525 Kg. uien 0.80, grove 1, drielin gen 0.8a VERVOER VAN STEENKOOL. Het vervoer van de kolen van de gasfabriek la op gedragen aan den heer A. Smit alhier. POLITIE. Gevonden: 2 rijwielplaatjes. ANNA PAU 10WNA BBEEZAND. Verkooping. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam, werd Woensdagmiddag verkocht café „Het Centrum", met woonhuis, schuur, erf en tuin, tezamen groot 13 A., 12 c.A. en eigendom van den heer G. J. Dorrestein. De inzet was f3500.—. Er werd 1" afslag niet ge mijnd. Mevr. de wed. J. Vader te Warmenhuizen werd voor bovengenoemd bedrag eigenaresse. EARENKARSPEL Bij de op 3 Mei jj. gehouden rekening van het On derling Veefonds alhier bleek dat verzekerd waren over de maand Februari 1243 koelen. Maart 1285 en April 1225 stuks vee. Verloren of afgekeurd waren 19 stuks. De omslag werd bepaald op: Februari f 0.30, Maart 0.40 en April 0.30. De geheele schade bedroeg 1119.89. De besturen van de vijf tuindersvereenlgingen in de» gemeente hebben besloten tezamen een adres aan den raad te zenden met het verrok "»m zeer spoedig een gel delijke steunregeling in het leven te roepen, voor die tuinders, welke momenteel geen geld in huis hebben. Z IJ P E Met ingang van 2 dezer heeft men een begin gemaakt met het teren van het wegdek van den weg Stolpervlot- brug, aansluitend op den teerweg langs het Zwanen- water. Dat dit werk een reuze verbetering beteekent, voor hen die in bet a^. seizoen de badplaats Callantsoog gaan bezoeken, behoeft zeker geen betoog. T ZAND. GE I speelde op eigen terrein een wedstrijd tegen R.C.B. I van Breezand en wist daarvan te winnen met 43. G.Z. II speelde hier tegen R.C.B. II en verloor met 1—2. We vernamen dat zich voor de betrekking van 2» kaasmaker aan de Coop. Zuivelfabriek Nieuw Leven alhier niet minder dan 35 sollicitanten hebben aange meld. NIEUWE NIEDORP GEMEENTE NIEUWE NIEDORP.. Burgerlijke stand in de maand April. Geboren: Jan. zoon van Johannea Lubertui van Her werden en Alida de Jong; Wilhelmina Johanna, doohter van Willem van der Stoop en Maria Takken; Marijtje, dochter van Albert Klerk en Geertje Oudt; Nicolaas Gerardus, zoon van Leendert van Rozelaar en Aafjs Brugman; Jannetje, doohter van Arie Brommer en An- tonla Hendriks; Arie, zoon van Pieter Swager en Maan tje de Jong. Ondertrouwd en getrouwd: Gerardus Antoniue Maria Koedoder. 24 Jaren te N. Nledorp en Sijtje Baegtje Zee- man. oud 24 jaren, te Alkmaar. Overleden: Geene.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2