Plaatselijk Nieuws. UlT DE OMGEVING DE NEDERLANDSCHE BANK 15000 gulden minder Belastingaangifte door tuinders Politieke twisten Een schrijfster in den dop Pitsin? tusschen twee vrachtauto's Zijn vrouw in het water geduwd Marktberichten. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 756 m.M. Vooruitzichten: Nog kans op regen- Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqzt|de E 103. Schagen. Gedipl. Opticien - Refraetionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. EEN HEVIGE VECHTPARTIJ. Maandagavond om S uur, do paardenmarkt was af geloopen, vereenigde zich een illuster gezelschap, waaronder een paar plaatsgenooten, alsook een Zij penaar in een bar hier ter plaatse. Waar een der heeren juist zijn verjaardag vierde, werd er lustig op los gedronken. Tenslotte werd besloten om een auto te laten komen uit Den Helder om in de Jutterstad het feest voort te zetten. Zoo geschiedde. Al direct kregen de vrienden oneenigheid over het betalen van de autokosten, met zoo'n gevolg, dat op 't Noord, juist bij „De Steenen Pijp", terrein van meerdere veldslagen, een onderlinge vechtpartij ont brandde. Vijf heeren namen er aan deel en al spoe dig rolden de drinkebroers over de keien. Het moet vreeselijk geweest zijn om aan te zien. Met vuisten en met schoppen werden de tegenstanders bewerkt Al direct bij den aanvang van het gevecht werd de po litie opgebeld, welke niet verscheen. Zelfs moeten nog bewoners van 't Noord naar de politie zijn geloo pen om te verzoeken toch direct te willen komen, daar er enkele zieken bij 't terrein van den strijd woonden en deze groote last ondervonden. Niets mocht baten; politie verscheen niet. Na 20 minuten werd de veldslag beëindigd. De auto reed naar Den Helder, zonder dat onze plaatsgenoot L. gelegenheid kreeg zijn horloge, gouden horlogeket ting, jas en pet te zoeken. Al met al weer een droeve vertooning, die een fel licht werpt op het zoogenaamde rustige Schagen en de politie-waakzaamheid. D.T.s.SCHAGEN. Zondag a.s. zal bovengenoemde strijd te Oudkarspel plaats vinden. Deze ontmoeting wondt met ongekende belangstelling tegemoet gezien. Wanneer deze groote belangstelling betreft het zien van een goede partij voetbal, dan is dat niet anders dan toe te juichen. We hopen en vertrouwen, dat Zondag alles zeer regelmatig zal verloopen en dat we kunnen gewagen van een fairen, spannenden strijd. Beide ploegen roepen we ernstig toe: Toont wat een goed sportman waard is, toont beheersching. Het publiek geven we den raad: Beheerscht U; laat één man de leiding voeren, tw. de scheidsrechter Eerst dan zal men met genoegen op den dag terug kunnen zien: RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Schagen over de maand April. Op spaarbankboekjes ingelegd f 5163.80, en terugbetaald f 10508 39. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f5344.59. DAMCLUB „ONS GENOEGEN". Bovengenoemde damclub speelde Maandagavond een wedstrijd tegen de damclub D.V.T.O. te Burgerbrug, in café „Du Passage" van den heer De Nijs. Na ongeveer een maand bestaan te hebben, werd reeds naar een wedstrijd uitgezien en bleek het reeds eenigen tijd bestaande D.V.T.O. genegen een wedstrijd te spelen. Jammer was het dat niet alle leden beschik baar bleken te zijn en zoo moest men tevreden zijn met 7 dammers. D.V.T.O. rekende op 8, maar onderling werd goedgevonden, een reserve van D.V.T.O. voor Ons Genoegen uit te laten komen. Zoo werd dan om ongeveer 8 uur begonnen, nadat eerst de heer Groot een hartelijk woord van welkom had gesproken en hoopte dat de eerste wedstrijd een zeer gezellïege en sportieve kamp mocht worden. Spre ker hoopte dat er na deze nog meerdere zouden vol gen. tot nut van het damspel in 't algemeen. Hierna zaten aan: 1. J. Kraakman (D.V.T.O.)R. v. Houten (D.O.G.) 2—0 2. M. Dapper (D.V.T.O.)—S. v. Ruiten (D.O.G.) 2—0 3. C. Groot (D.V.T.O)—T. Mantel (D.O.G.) 2—0 4. B. Groot (D.V.T.O.)—A. v. Silfhout (D.O.G.) 2—0 5. J. Breed (D.V.T.O.)—J. Pool (D.O.G.) 2—0 6. A. v. Egmond (D.V.T.O.)-J. Lutjeharms (D.O.G. 2-0 7. S. Hoek (DuV.T.O.)P. Boon (D.O.G.) 0—2 8. P. Zut (D.V.T.O.)—C. Bruin (D.V.T.O.-D.O.G.) 0—2 D.T.V.O. won dezen eersten wedstrijd dan ook met 124. De revanche-partij zal in Juni a.s. in Hotel ,,'t Centrum" alhier gespeeld worden. ALKMAAR Het licht dat verdween. Maandagavond omstreeks 8 uur is door een vracht auto, waarvan de bestuurder en hot signalement on bekend zijn, en welke reed in de richting van de Koorstraat, een lantaarn, staande op den vluchtheu vel voor de Paternosterstraat, stuk gereden. De po litie stelt een onderzoek in. Hij vergat de peper. Om kwart voor acht werd Maandagavond bij de po litie melding gemaakt van een schoorsteenbrand bij C. Dekkers aan den Baansingel alhier. Onmiddellijk begaf men zich erheen met een brandbluschapparaat, doch was het gebruik biervan niet noodig, daar de brand reeds door den bewoner met zout was ge- bluscht. ANNA PAULOWNA Bij de wedvlucht vanaf Vilvoorden (afstand 220 K.M.) had de vereeniging „Altijd Verder" 51 duiven in con cours. De duiven zijn om 8 uur gelost. De eerste duif is om 10 u. 54. m. 17 s. geconstateerd; de laatste prijs winnaar om 11 u. 38 m. 13 s. Prijzen behaalden: Gebr. Van Steijn 1, 3, 6 en 7; N Spigt 2 en 5; P. de Vries 4; J. Peute 8; Jb. Cornelissen 9, 10 en 13; R. Geerings 11 en 12. WARMENHUIZEN Aan de veiling alhier werd verhandeld in April 1933: 747.925 Kg. roode kool, 201.100 Kg. gele kool. 647.900 Kg. Deensche witte kool, 62.125 Kg. uien, 6200 Kg. peen, 42.300 Kg. bieten, aardappelen. Ter vergelijking de cijfers over April 1932: 1.452.950 Kg. roode kool, 375.475 Kg. gele kool, 1.051.475 Kg. Deensche witte kool, 7900 Kg. uien, 8525 Kg. peen, 1325 Kg. bieten, 1160 Kg. aardappelen. De omzet bedroeg in April 1933 f 39.367.07 tegen f 56.025.75 in April 1932. WINKET. De Gemeente besloot tot het aangaan van een kas- geldleening en het sluiten van een rekening-courant overeenkomst met de Nederlandsche Middenstands- bank, kantoor Schagen, directeur Mr J. A. E. Buiskool. Tot Molenmeester van den Lagelandspolder te Winkel is herbenoemd de heer D. Molenaar. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is in de plaats v&n den heer J. Sloo- ten, die zijn eerste militaire oefening vervult, be noemd de heer H. Stobbe van West-Terschelling. n den nacht van Maandag op Dinsdag is bij ver schillende bewoners in den Gr >etpolder waschgoed ontvreemd, Men zij voorzichtig met het op de bleek laten liggen van waschgoed, nu er nog al eens on- gewenschte bezoekers langs dea weg zijn. LANGEND IJ K De bloembollenveiling kan, aangezien hier de con^ tante betaling is Ingevoerd, de volle 100 pet aan de verkoopers uitbetalen. Te Grootebroek wordt 96 pet en te Bovenkarspel 90 pet uitbetaald, We vernemen, dat mej. A. van der Eem, telefonis te te Broek op Langendljk, wegens a.s. vertrek naar Indië, den dienst zal verlaten. ZUXDSHARWOUD E. Het Bestuur van de afd. van den Neutralen Bond van Boeren, land- en tuinbouwers, heeft een conferen tie gehad met B. en W., teneinde den steun der ge meente te bepleiten voor den aankoop van kunstmest en het laten ploegen der akkers. We vernemen, dat de wagonladingen kool, waarmee een nieuwe vuilnisbelt ls geschapen, zonder dat het gemeentebestuur het wist, niet zullen worden opge ruimd. Dat is wel te betreuren, daar het eigenmachtig optreden van wie dan ook, nu ongestraft blijft en de omwonenden er de naweeën van zullen ondervinden. Mogen kinderen snoepen? Dit is voor vele ouders rog steeds een open vraag. Toch is deze kwestie heel gemakkelijk op te lossen. Als Uw kinderen weer vragen om iets „lekkers'geef ze dan de origineele KING Pepermunt. Waarom? Omdat KING niet alleen een heerlijke smaak en geur be zit, maar tevens door het edele natuurpro duct, waaruit het bereid is, de eetlust opwekt. KING Extra Strong. NIEUWE N E O H P Algemeen© Vergadering van de Begrafenisvereeni- ging ten huize van den heer H. J. Kossen, alhier. Aanwezig 17 leden. De voorzitter, de heer G. Gaijaard, opent met wel kom en hoopt dat de besprekingen van opbouwenden aard mogen zijn. De secretaris, de heer P. Strijder, leest de notulen en het jaarverslag, welke onder dank voor de samen stelling worden goedgekeurd. De heer Coops brengt namens de rekeningcommis sie verslag uit over het nazien der rekening. De ontvangsten hebben bedragen f 1958.15, en de uitgaven f2113.43, zoodat een verlies is te boeken van f 155.28. Het totaal kassaldo bedroeg op 1 Jan. 1933 f 2173.72. Verder is door de commissie alles nauwkeurig na gegaan en wordt geadviseerd de rekening goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren, waar toe onder dank voor het beheer door de vergadering wordt besloten. Gedurende het afgeloopen jaar hebben 19 begrafe- nisssen plaats gehad. 13 leden en 6 niet-leden. Op de begrafenissen van niet-leden is een verlies geleden van f38.52. En op de begrafenissen van leden was een tekort te boeken van f 152.37. De heer Jb. v. d. Stok sprak zijn bevreemding uit dat op begrafenissen van niet-leden een verlies is te boeken. Toegelicht wordt dat zulks hoofdzakelijk zijn oor zaak vindt in de afschrijvingen. De heer v. d. Stok dringt er dan op aan hiermede rekening te houden. Er behoeft geen groote winst gemaakt te worden, maar op niet-leden mag toch niet verloren worden. Van een en ander wordt nota genomen. In plaats van den heer Coops wordt naast den heer J. Keuken en den heer Kossen tot rekeningscommis sielid aangev^zen de heer S. G. Wit De heer Gaijaard we.Nl herkozen als bestuurslid. Naar aanleiding van het door eenige leden gedane voorstel om den afstand, waarvoor geen lijkkoets of rijtuig gebruikt behoeft te worden, te verlengen, deelt het bestuur mede, dat het art. 2 van het reglement onveranderd wenscht te laten en den afstand voor vrijstelling van lijkkoets of rijtuig door het bestuur blijft bepaald vanaf de Sliiksteeg tot de brug bij de Zaagmolenhaven, waarmede de vergadering na toe lichting accoord gaat Medegedeeld wordt: Dat als kleedingbewaarder is benoemd Joh. Scheltens. Als reserve-voorlooper en aanzegger R. Rougoor. Dat de pogingen om een afdeeling op te richten te Oude Niedorp is mislukt, waar men in deze ge meente inmiddels zelf een vereeniging heeft opge richt. Het afgeloopen jaar geeft, een vooruitgang van 5 leden aan. Het Bestuursvoorstel om de contributie over 1933 met 25 te verlagen, wordt na toelichting en be spreking door de vergadering aangenomen. Het Bestuursvoorstel om het gratis verstrekken van één volgrijtuig in te trekken, wordt door de ver gadering verworpen. Een voorstel om bij niet gebruiken van het volg rijtuig het kostende bedrag a f8. (hetwelk tot heden aan den belanghebbende wordt terug betaald) voortaan in te houden, zal voor het volgend jaar op de convocatie worden gezet. Bij de rondvraag bespreekt de heer Lodder de mo gelijkheid dat de vereeniging hare bemiddeling ver leend voor het verkrijgen van een nieuwe begraaf plaats. Volgens den heer Lodder is zulks hoog noodig, en hij zou den Gemeenteraad willen verzoeken de werk- loozen, welke nu toch ook te werk worden gesteld, te werk te stellen aan een nieuwe begraafplaats. Toegelicht wordt, dat een en ander eigenlijk geen zaak is voor onze vereeniging, waarbij nog komt, dat de gemeenteraad volkomen op de hoogte is met bedoelde situatie, maar deze toch nog niet zoo erg is als de heer Lodder voorstelt. Na bespreking acht de vergadering het dan ook gewenscht dat de vereeniging zich verder met deze zaak niet bemoeid. Onder dank voor de aangename besprekingen sluit voorzitter de vergadering. Gedurende deze week werden 47.8 rnHl, aan goud onttrokken. Ontspanning van de positie der bank na de maand wissel i n g. De gouddekking van alle direct opeischbare verplichtingen thans 77.61 pCt. Het „Hsbl." schrijft: Met groote belangstelling zal de weekstaat van De Nederandsche Bank ditmaal tegemoet zijn gezien. De spanning die in het laatst van de vorige week op de wisselmarkt haar hoogtepunt had bereikt, doch die te voren ook reeds tot gevolg had gehad, dat de gulden in het internationaal verkeer flauw gestemd was, heeft zooals we reeds vorige dagen konden berichten, lot tal van goudonttrekkingen geleid. Met het oog op den omvang van de beweging op de wisselmarkt en de angst-psychose die vooral in het laatst van de vorige week tot uiting kwam, kon men reeds vermoeden, dat de goudonttrekkingen van vrij grooten omvang moeten zijn geweest. Inderdaad geeft de weekstaat dan ook een totale goudonttrekking van f 47.3 mill. te zien. Sedert het be gin van het jaar heeft de Bank voor een bedrag van f 174 mill. aan goud voor export moeten afstaan. Het is ongetwijfeld een belangrijk bedrag, doch als men in aanmerking neemt, dat het vorige jaar de toestand in het buitenland reeds zeer kritiek was en Nederland als een veilige haven voor het gevluchte bultenland- sche kapitaal werd beschouwd en dat in die jaren de goudvooraad enorm la toegenomen, dan behoeft het geen verwondering te wekken, dat onder invloed van de jongste gebeurtenissen, die ook voor ons land een psychologische uitwerking hebben gehad, buitenland- sche saldi op groote schaal uit ons land werden ge trokken. Aan deze beweging is thans echter een einde gekomen. Maandag werd nog een zeer belangrijk be drag aan goud geëxporteerd, doch Dinsdag was de situ atie op de wisselmarkt reeds zoodanig veranderd, dat gouduitvoer naar Frankrijk en België niet meer loo- nend was. Het is niet ondenkbaar, dat indien het ver trouwen, zooals mag worden aangenomen, in de vol gende dagen gehandhaafd blijft, een deel van het ge- exporteerde goud weer zal terugvloeien. Ook na de jongste goudonttrekklngg ls de overige dekking van de direct opeischbare verplichtingen nog altijd zeer groot. De totale dekking bedraagt n.1. 77.61, derhalve ruim 37 pet, meer dan het wettelijk voorge schreven minimum. Opbrengst van de derde groote ciisisoollecte te Rotterdam. De opbrengst van de derde groote crisiscollecte te Rot terdam, welke gister en eergister gehouden ls. heeft f 17.650.54 opgebracht, hetgeen f 15000 minder is dan de vorige keeren. Natuurlijk is het zeer slechte weer hier in hoofdzaak schuld aan. Toch zal de omstandigheid, dat er den laatsten tijd zooveel oollecte-dagen zijn gehouden, hier ook niet geheel vreemd Lijn. De bus met den hoogsten opbrengst bevatte ruim f 700. Hierbij was een bankbiljet van f 500. HET DOODKLIJK ONGELUK TE OOSTERBEEK. Bestuurder van doorgereden auto te Arn hem achterhaald. Omtrent het doodelijk verkeersongeval, dat gisteren te Oosterbeek plaats vond, (zie ook elders in dit num mer), en waarbij dr. C. H. Sissingh, zenuwarts aldaar, werd gedood, vernemen we nog, dat de auto, die dr. S. aanreed en na het ongeval doorgereden was, in den loop van den middag te Arnhem is aangehouden. De bestuurder, die uit Noord-Holland afkomstig is, werd ter beschikking van de politie te Oosterbeek gesteld, die het onderzoek in deze aangelegenheid voortzet OP DE MOTORFIETS... KÜkt men voor zich. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven reed een mo torrijder op den Coolsingel te Rotterdam. Hij zag op het trottoir een aardig meisje wandelen en keek naar haar om. Daardoor zag hij niet dat er een autobus van de R.E.T. welke vóór hem reed, stopte. Hij reed tegen de bus op en viel. Met een hersenschudding ls hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De motor fiets is geheel vernield. Een Leidraad samengesteld. Verschenen is een Leidraad ter berekening van de zuivere opbrengst uit het Tuinbouw-bedrijf In verband met de bepalingen der Wet op de Inkomstenbelasting. Deze Leidraad is samengesteld door een commissie, ingesteld door den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond in Nederland, den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond en den Nederlandschen Tuln- bouwraad. De Leidraad ls tot stand gekomen met volle medewerking van het Ministerie van Financiën. ernstige Vechtpartij te Groningen. Tusschen een aantal dronken personen. Aan het Winschoterdiep te Groningen heeft gister avond een vechtpartij plaats gehad tusschen een aantal dronken personen, waarbij ook geschoten is. Hierbij werden twee geraakt, n.1. de gebroeders L. Een van hen, H. L., kreeg een schot in den buik en een der beenen; de ander, E. L., een schot in den pols. Zij hebben zich naar het Academisch Ziekenhuis begeven om zich aldaar te laten verbinden. De politie beeft de zaak in onderzoek. Te Rotterdam. Gisteravond is in een vergaderlokaal bij café Bor delaise aan de Diergaardelaan te Rotterdam een ver gadering gehouden van een van de fascistische or ganisaties. Een aantal politieke tegenstanders had zich in het café verzameld. Bij het uitgaan van de vergadering is er tusschen beide groepen twist ont staan, welke twist later op straat is voortgezet, en in een vechtpartij is ontaard. Toen de politie tot doorloopen aanmaande, is uit het publiek naar de agenten gegooid, o.a. met een zwaren ijzeren staaf, welke een agent heeft getroffen. De agent is even wel niet gewond. De politie heeft daarna met gum mistok en sabel ruim baan gemaakt. De fascisten die nog in het café waren zijn vervolgens op wapens gefouilleerd, maar er is niets gevonden. Bij de klop partij zijn een paar jongelui niet ernstig gewond geraakt. Er zijn geen arrestaties verricht. VIJF MENSCHEN VERBRAND. In de boerderij van den landarbeider Lauterbach te Ullersdorf in Duitschland, district Glatz. is Maan dagavond een brand uitgebroken, waarbij het woon huis, de stallen en de schuren een prooi der vlam men werden De vier kleine kinderen van den eige naar, alsmede zijn vader, zijn n de vlammen om gekomen. Lauterbach en zijn vrouw werden zwaar gewond. De oorzaak van den brand is nog niet vast gesteld. Als iemand, die van professie geen schrijve* is, naar de pen grijpt, dan is dit doorgaans om een ingezonden stuk in de krant te schrijven, teneinde langs dien weg zijn hart te luchten, iets wat in veel gevallen ook wel gelukt, Met Dita Parlo, de in Parijs wonende filmster, is dit echter niet het geval. Zij wil zich nl. uit de filmwereld terugtrekken en haar geluk als romanschrijfster beproeven. Het gezelschap van den matroos vindt zijn oorzaak in het feit dat Dita's eerste penne. vrucht een roman zal zijn uit het leven der matrozen. Moet dit soms een reclame zijn voor het straks verschijnende boek? In het licht hierboven bezien schijnt ze zich nog niet geheel en al te hebben losgemaakt van de film. DANSDAMES. Te New York zijn tal van openbare dansgelegenheden waar de jongemannen hun partner niet meebrengen, maar vinden. Zulke meisjes worden door de directie ge- engageerd om gereed te zijn en te dansen met wie baar maar inviteert. Dit systeem leidt uit den aard der zaak tot ongewenschte dingen. De New Yorksohe politie gaat daar nu eens orde op stellen niet voor de eerste maal trouwens. Aanleiding was het feit. dat In een der beken de dansgelegenheden aan Broadway in den vroegen mor gen van Maandag een ware veldslag heeft plaats gevon den tusschen de „heeren", die naijverig op elkaar waren betreffende de gunsten der „dames". Van schelden kwam het tot slaan, van slaan tot steken met messen. Er zijn een levensgevaarlijk gewonde en een vrij ernstig ge kwetste. Een der wagens sleurt wielrijder medtt te water. t.,> <len hoek van den Damstertrckweg en den N'oorddijkerweg te Groningen, heeft een aanrijding Dlaats gehad tusschen twee vrachtauto's. De eene auto reed na de botsing nog 25 meter verder, daarbij een cirkel beschrijvende, en kwam ton slotte in het Damsterdiep terecht. Bij die slingering werd een uit de richting Groningen komende wielrijder mee in het Damsterdiep gesleurd, terwijl een tweede rijwiel, welks bestuurder tijdig den dans wist te ontspringen, eveneens in het water verdween. Auto's zoowel als rij wielen werden zwaar beschadigd. De in het water eeslingerde wielrijder klaagde over pijn in de borst De chauffeurs kwamen met den schrik vrij. VercL krijgt anderhalf jaar gevangenisstraf. Het Gerechtshof bevestigde gisteren het vonnis van de rechtbank waarbij een 42-jarige magazijnbediende, wo nende te Groningen, wegens mishandeling van zijn vrouw den dood 'tengevolge hebbende tot anderhalf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Op 13 April 1926 woonde de man gescheiden van zijn vrouw. Op genoemden dag bezocht hij haar en maakte !s avonds een wandeling met haar langs de Ringvaart Plotseling viel zij in het water, de man ooogde haar nog te redden, doch dit gelukte hem niet Hij verklaarde toen, dat zijn vrouw zelfmoord had ge pleegd. Jaren later bekende hij zijn vrouw in het water te hebben geduwd. Ook tegenover de politie handhaaf de hij zijn bekentenis. Later toen hij terecht stond nam hij deze verklaring weer terug. De procureur-generaal had eveneens anderhalf jaar gerequireerd. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Mei. Aangevoerd: 1600 Kg. gele kool f 1.30—1.70, 7350 Kg. D. witte f 0.60—1.40, 5500 Kg. bieten f 0.60. 325 Kg. to maten: A f 46.40. B f 46.60, C f 43, CC f 26. WARMENHUIZEN. 9 Mei. Aangevoerd: 800 Kg. roode kool le kw. f 4.60. 1200 Kg. gele kool le kw. f 1.40—1.50. 5800 Kg. D. witte kool le kw. f 0.601.30. 675 Kg. bieten f 0.60. NOORDSCHARWOUDE. 9 Mei. Aangevoerd: 2600 Kg. uien f 1.60—2, drielingen f 1, grove uien f 1.70—1.80. 10600 Kg. kroten f 0.60. 11800 Kg. roode kool f 4.40—6.30. doorschot f 2—2.80. 71400 Kg D. witte kool f 0.60—1.70. doorschot f 0.60—0.80, 17800 Kg. gele kool f 1.605.10, doorschot f 0.600.90. Doorge draaid: 10600 Kg. kroten, 3100 Kg. D. witte kool. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G.A. PURMEREND, 9 Mei. Aangevoerd: 195000 eendeleren f 1.65—1.90. 140000 kip eieren: 70—80 Kg. f 2.703.70, 65—66 Kg. f 2.40—2.60. 63—64 Kg. f 2.30—2.50. 60-62 Kg. f 2.10-2.40, 50 59 Kg. f 2.10—2.30. 56—57 Kg. f 2—2.20. 53—55 Kg. f 1.80- 2.10, 50—52 Kg. f 1.70-2. Oude kippen f 0.80—1.30, oude hanen f 0.85L20, jonge hanen f 0.551.40, oude eenden f 0.S5. PURMEREND, 9 Mei 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 22 stapels Fabriekskaas f 22, 16 stapels Boe renkaas f 21 per 50 Kg., In totaai 36 stapels, wegen de 70800 Kg. Handel vlug, 3828 Kg. boter f 1.15—1.45. Vee: 1213 stuks runderen, w.o. 285 vette 5258 ct. per Kg., 830 mellt- en geldekoeïen f 80—180, handel matig; 98 stieren; 18 paarden, handel stug; 93 vette kalveren 6080 cent, handel stug; 598 nuchtere kalve ren, slacht f 314, fok f 615, handel matig; 226 vette varkens, voor de slacht 2832 cent per Kg., handel matig; 44 magere varkens f 1122. handel matig; 225 biggen f 7—13, handel stug; 390 schapen f 5—16, han del stug; 555 lammeren f 411, handel matig; 58 bokken; kipeleren f 2.102.50; eendeieren f 1-60, piep kuikens 65—75 ct„ Eierveiling: 14286 stuks kipeleren a f 2—2.60; 14468 eendeieren a f 1.70,

Schager Courant | 1933 | | pagina 2