De Vloek Hoe werk* ASPIRIX ^I^DTDTIV eenié op Anti-Joodsche excessen te Rabat De onbewaakte overwegen Raadsvergadering verstoord Het conflict bij de K.L.M. DE MOOISTE FOTO De berooving van een Rotterdamschen banklooper De openbare school te Wervershoof gesloten De uitvoering van de crisisvarkens wet Ons bloed voorziet alle organen met de voor het leven be. noodigde belangrijke stoffen, terwijl de verbruikte, waardelooze stoffen worden uitgescheiden. Aandoeningen, speciaal de dikwijls optredende influenza en gevatte koude, brengen de verrichtingen van het bloed, die men als .stofwisseling" ploegt aan te duiden, in de war, zoodat zich in het bloed vergiften vormen, welke met het bloed in het cen trale station van het zenuwstelsel, de hersenen, terecht komen. Hier openbaart zich de prikkeling van het zenuwstelsel in den Vorm van hoofdpijn. Hoofdpijn is dientengevolge bijna steeds een feeken van een beginnende ziekte. Aspirin-tabletten oefenen een regelenden invloed ui» op den bloedsomloop en bevorderen een snelle uitscheiding van de vergiften. Zij voorkomen ernstiger aandoeningen en verminderen de pijnen. Alleen van een volkomen ulvar, onschadelijk middel moogt Gij een ideale werking verwachten. Vraag! daarom steeds uitdrukkelijk Aspirin-tabletten, gemerkt mei hel Bayerkrult de wereld Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 du Straatgevecht tusschen Arabieren en Joden Pa rij 8, 11 Mei (V.D.) In Rabat (Marokko) ls het na afloop van een vechtpartij tusschen een Arabier en een tot nu toe onbekend gebleven Inboorling, waarbij de messen werden getrokken, tot een waar straatge vecht gekomen tusschen Arabieren en Joden, toen ln de Arabische wijk het gerucht werd verspreid, dat de aan valler van den Arabier een Jood was. Een groote troep Mohammedanen trok naar de Joodsche wijk, waar de vensterruiten van alle Joodsche zaken werd ingeslagen en Joden werden mishandeld. Politie, gendarmerie en troepen herstelden de orde en hebben gedurende den geheelen nacht de wacht gehouden ln dit stadsdeel. Moordende Bezuiniging. Het „Verkeer" geeft een lijstje van ongelukken bij onbewaakte overwegen en vervolgt: Het kan niet worden ontkend: met de quaestle der onbewaakte overwegen in ons land Is iets niet ln orde. Wanneer wij in de dagbladen telkens berichten lezen over ernstige ongelukken op onbewaakte overwegen,wan neer wij in gesprekken met automobilisten en motor- rijders herhaaldelijk hooren van ongelukken, waarvan men b ij n a op onbewaakte overwegen 't slachtoffer ■was geworden, wanneer men als voorzichtig automobi list op reizen door ons land meermalen onbewaakte overwegen tegenkomt, waarbij men, niettegenstaande alle voorzorgen, toch heel sterk den Indruk heeft, geenszins voor 100 „veilig" geweest te zijn dan moet er met die onbewaakte overwegen toch inderdaad Iets niet in den haak zijn. En verder: Jarenlang kent het weggebruikend publiek den on- bewaakten overweg, is volkomen Ingelicht omtrent het juiste gebruik ervan, is doordrongen van het gevaar, dat bij in den wind slaan der voorschriften drelgf, een ieder heeft, individueel, al wel honderd maal en op honderd verschillende plaatsen een onbewaakten over weg „genomen" en toch gebeuren er herhaaldelijk nog de ergste ongelukken. Waar ligt dat aan? Wat mankeert er nog? Waar ligt hier de oorzaak? De vra gen dringen zich onwillekeurig aan ons op en het ant woord. dat leder voor zich daarop geeft, is verschillend Op één punt zijn allen het eens: waar zooveel onge lukken nog gebeuren, moet er Iets toch niet in orde rijn met de kwestie der onbewaakte overwegen. De redactie komt ten slotte tot de conclusie: Er gebeuren in ons land met de onbewaakte over wegen te veel ongelukken dan dat de publieke opinie daarmede vrede kan hebben. DE OVERVAL IN DE MARETAKSTRAAT TE ROTTERDAM. Twee verdachten leggen een bekentenis af. Twee van de drie arrestanten die aangehouden werden in verband met den overval op een winke lierster in de Maretakstraat te Rotterdam, hebben een bekentenis afgelegd, nl. L. D. en G. K. De man, die als de hoofddader wordt beschouwd, blijft nog ontkennen. De drie mannen zullen naar het huis van bewaring worden gebracht STUK PLAATIJZER OP HET LICHAAM. Met twee gebroken bovenbeenen opge nomen. Op de Hollandsche Constructiewerkplaatsen te Leiden is door het breken van een bout, een stuk plaatijzer ter zwaarte van ongeveer 350 Kg. omlaag gestort en boven op den 39-jarigen werkman J. J. P. M. terecht gekomen. Deze is met twee gebroken bovenbeenen en enkele andere verwondingen naar het Diaconessenbuis te Leiden overgebracht Door een dronken wethouder. In Stetn CL.), dat langzamerhand een benachten naam heeft gekregen om zijn luidruchtige raadsverga deringen, is het deze week gebeurd, dat een wethouder in aangeschoten toestand in de raadsvergadering kwam. Hij permitteerde ht zich zelfs om In hemdsmouwen te verschijnen en begon direct zich in de debatten te men gen. Hij sloeg, vertelt men aan het Handelsblad, met de vuisten op tafel en uitte in minder parlementaire bewoordingen beschuldigingen aan het adres van raads leden, den burgemeester; ook de pastoor werd niet ver schoond. Het liep ten slotte zoo hoog, dat de voorzitter de zit ting schorste. De wethouder ging heen, maar keerde even later terug en het spelletje begon opnieuw, in nog veel ergeren graad. Ten slotte deed de voorzitter het voorstel den rust verstoorder door de politie te laten verwijderen, maar dat voorstel vond geen meerderheid. De burgemeester gelastte den veldwachter daarne den dronken wethouder uit de raadszaal te zetten. Met groote moeite lukte dat. Wat later ln den avond werd de wethouder ter ont nuchtering in het arrestantenlokaal opgeborgen. Niet alle bestuurders hun ontslag genomen De directie van de KLM. deelt ons mede: Niet alle vliegtuigbestuurders der K.LM. hebben hun ontslag tegen 1 Juli a.s. ingediend. De vliegtuigbestuur ders Al er (Chef Vliegtechnischen Dienst), van Dijk, Soholte, Soer en Viruly en verder de pas aangestelde vliegtuigbestuurders Frenken, De Graaff en Kooper hebben hun dienstverband met de KJLM. niet opgezegd. Wij wijzen er verder op, dat de vliegtuigbestuurders allen bij hun Indiensttreding bij de KL.M. een over eenkomst hebben geteekend, waarin verwezen wordt naar de considerans, het Reglement Vllegtuigbestuur- ders voorafgaande, luidende: ,JDe Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Ne derland en Koloniën N.V. heeft, overwegende, dat de aard van het bedrijf der vennootschap medebrengt, dat het ongestoord en regelmatig voortgang moet hebben en daarom een collectief stilleggen door de vliegtuig- bestuurders van den hun opgedragen arbeid al dan niet na hunnrzijds de dienstbetrekking te hebben doen eindigen niet kan worden geduld, vastgesteld het volgende: Ieder vllegtuigbestuurder heeft destijds per soonlijk verklaard en met zijn handteekening bekrach tigd, dat hij deze considerans kent en deze juist acht en zich daarnaar zal gedragen. Portret-Atelier JAC. DE BOER, Keirerstraat - DEN HELDER. Een spoor. Zooals destijds ls gemeld is op 28 April een bank looper in het gebouw van R. Mees en Zoonen aan het Beursplein te Rotterdam beroofd van f650. Het geld miste de man later uit zijn tasch nadat hij even te voren voor de balie met een vreemdeling, die om in lichtingen had gevraagd en tegen hem was aange drongen, had staan praten. Dadelijk rende hij naar den uitgang maar de vreemdeling was al verdwenen. Het vermoeden bestond, dat de beroover een hand langer heeft gehad, ook een vreemdeling, die op den bewusten morgen in de bank had rondgescharreld en die bij de poging om den dief te achterhalen, de achtervolgers hinderlijk voor de voeten was geloopen. Ook deze handlanger had weten te ontkomen. Vorige week is te Amsterdam een diefstal bij een juwelier in de Kalverstraat geschied, waarna een Bra ziliaan en een Rus werden gegrepen. Foto's van deze mannen zijn aan de getuigen van de berooving te Rotterdam getoond, waarbij eenige in hen de twee vreemdelingen, die in de bank aan het Beusplein waren gezien, herkenden. Het onderzoek wordt thans in de richting van deze twee vreemdelingen voortge zet. De eenige leerkracht naar elders vertrokken. De openbare eenmans-school te Wervershoof bij Hoorn is reeds sedert 1 April j.1. gesloten ten gevolge van het feit, dat de eenige leerkracht aan deze on derwijsinrichting met ingang van dien datum naar elders is vertrokken en zijn opvolger nog steeds niet is aangewezen. Deze eigenaardige gang van zaken houdt verband met het feit, dat men in deze vacature alleen een wachtgelder wenscht te benoemen. Blijk baar heeft het lesgeven aan zeven leerjaren tegelijk voor de wachtgelders weinig bekoring. De reeds door den Raad benoemde wachtgelder leg de een certificaat over dat inhield, dat zijn kinderen moeten wonen in een bosch rijke streek. Daar Wer vershoof juist heel waterrijk is, kon de benoeming niet door gaan. Wat een bof voor de leerlingen was. De inspecteur van het lager onderwijs adviseerde ver volgens tot aanschrijving van alle wachtgelders, acht en veertig in totaal. Enkele dagen daarna kwam er van allen bericht binnen. Ze bedankten in massa. De inspecteur adviseerde toen tot het maken van een voordracht van twee candidaten. De een was echter katholiek, terwijl de andere niet onduidelijk te ken nen gaf, de betrekking niet te kunnen aanvaarden in verband met de gezondheid van zijn kinderen. Er is geschreven en getelegrafeerd aan den minister, doch tot dusver zonder resultaat. En de leerplichtige leerlingen loopen maar dag aan dag bij den weg B O E R D E R IJ~ Verhooging van de prijzen betaald voor varkens. Verlaging van de heffing van voor blnnenlandscb verbruik geslachte varkens. De Nederlandsehe Varkenscentrale meldt: Met ingang van 15 Mei a.9. heeft de Nederlandsehe Varkenscentrale de prijzen, welke door haar voor de varkens worden betaald, met 1 cent per K.G. geslacht gewicht verhoogd. Dit is de derde prijsverhooging, wel ke de Nederlandsehe Varken6centrale binnen een kor ten tijd invoert. Met ingang van het in werking treden van het nieuwe uitbetalingssysteem naar kwaliteit, op 3 April zijn de prijzen met ongeveer 2 cent per K.G. ge slacht gewicht verhoogd. Op 1 Mei volgde een verdere verhooging met 1 cent per KG. geslacht gewicht. Te gelijkertijd werden de prijzen der varkens, welke per levend gewicht worden uitbetaald, met 2 cent per K.G. levend gewicht verhoogd. In verband met het feit, dat deze verhooging 2 cent bedragen heeft, terwijl de ver hooging voor de varkens, welke per geslacht gewicht worden uitbetaald slechts 1 cent per K.G. bedroeg, heeft de prijsverhooging welke op 15 Mei ingaat, alleen be trekking op laatst bedoelde groep van varkens. Door deze opeenvolgende prijsverhoogingen heeft de Nederlandsehe Varkenscentrale weder een belangrijken stap gedaan in de richting van het loonend maken van de varkenshouderij. De gemiddelde prijzen, welke thans betaald worden, komen neer op ongeveer 16 cent per pond levend gewicht Uit het oog mag echter niet ver loren worden, dat de varkens van goede kwaliteit heel wat meer opbrengen. Met deze verhooging der varkensprijzen gaat gepaard een verlaging van de heffing, welke betaald moet worden voor de varkens, welke voor binnenlandsch ge bruik geslacht worden. Deze heffing wordt met ingang van 15 Mei teruggebracht van 10 tot 9 cent per K.G. geslacht gewicht. Vertrouwd mag worden, dat dit het gebruik van varkensvleesch hier te lande ten goede zal komen. Het ligt voorts in het voornemen van de Nederland sehe Varkenscentrale om in den loop van de eerst komende weken pl.m. 15.000 varkens extra af te nemen en deze varkens voorloopig in te vriezen. Dit zullen varkens zijn van een gewicht boven 95 K.G. levend Deze varkens zullen dus eveneens tegen de nieuwe ver hoogde prijzen worden afgenomen. De bedoeling van dezen maatregel is, om het te veel aan varkens boven het z.g. zoutersgewicht, dat op dit oogemblik aanwezig is, uit de markt te nemen. Hierdoor zal het mogelijk worden de varkens, welke als bacon naar Engeland ge zonden worden, tegen een lager gewicht af te nemen, hetgeen weder tot gevolg heeft, dat een grooter aantal varkens naar Engeland kan worden geëxporteerd. EEN NOODLOTTIGE PRIK. Invalide het slachtoffer. Donderdagmiddag is de heer M., die in een inva lidewagentje reed, op den Westersingel te Groningen, door een op hol slaand paard, dat gespannen was voor een wagen met palmen en cactussen, die be stemd waren voor de Groningsche plantsoenen, aan gereden. Hii werd ernstig <*ewond, o.m. aan het hoofd en aan een zijner handen. Het ongeval werd veroor zaakt, doordat een van de cactussen van den wagen viel en het paard trof, dat daardoor on hol sloeg. De toestand van den heer M. is niet levensgevaarlijk. DOOD MET DEN VALBIJL. Donderdagochtend om zes uur werd op de binnen plaats van de gevangenis te Deggerdorf a. d. Donau de 43-jarige dienstknecht Josef Fraundorfer met den valbijl geëxecuteerd. Hij had in December 1931 een 24-jarige vrouw en een kindje van 3 jaar op afschu welijke wijze om het leven gebracht, waarna hij uit een winkelkas 30 M. had geroofd. door ESTHER R. LEEN. MR. LATHINGTON was met vacantle, doch hij zou niet de man zijn geweest die hij was, als hij zonder belangstelling had kunnen kijken naar de andere bezoekers van het groote café. De jongeman in kwestie zat rechts van den beroemden arts en psychiater, op het terras van het bekende café. Sinds een half uur staarde hij aan één stuk door naar een punt voor zich, terwijl hij met zijn rechterhand automatisch z'n theelepeltje zachtjes liet tinken tegen zijn Kopje. Na een half uur hief hij plotseling het hoofd op en Dr. Lathington las !n zijn blik als in een open boek. Hij had dien blik maar al te vaak gezien in zijn langjarige praktijk. Toen de jongeman achteloos een hoeveelheid geld, beslist driemaal meer dan hij schuldig was, op den tafel had geworpen en eensklaps zoo snel, alsof hij vervolgd werd het terras afliep, legde Dr. Lathington eveneens wat geld neer en volgde hem. De jongeman liep snel eenige straten door en stond toen stil voor een mooi oud huis, gelegen in een prachtigen tuin. Dr. Lathington stond een moment in twijfel. Wat moest hij doen? Ervaring en Instinct waarschuwden hem, dat deze vreemdeling op het punt stond iets wanhopigs te doen, doch kon hij hem De jongeman was het hek binnengegaan en liep het tuinpad op. Vastbesloten volgde Dr. Lathington hem. Voor de deur schrikte de an der uit zijn gedachten op en keek hem verwil- derod aan. Hij hield zijn huissleutel in de vingers, maar zijn hand beefde zoo, dat de sleu tel viel. De dokter buk te zich snel on raapte hem op Dank U, zei de ander werktuigelijk. Zijn gelaat was meelijwokkend om aan te zien. Dr. Lathington was ervan overtuigd, dat hier een mensch den dood werd ingejaagd. Er viel geen tijd te verliezen met conventies. Dat is de oplossing niet, zei hij bedaard. De ander staarde hem aan. Wat zegt U? Ik ben er zeker van, dat er een betere oplossing ls, zei de dokter en zijn scherpe, vriendelijke oogen lieten den verwilden blik van den ander niet los. Ik ben namelijk arts en psychiater en vele mijner patiënten stonden aan dv grens, maar zij keerden te rug er zijn altijd meer wegen, dan men denkt De jongeman scheen volkomen overbluft. Hij sta melde. Aan welke grens... Aan de grens, waaraan U nu staat, zei de dok ter en die U niet overschrijden moogtzeker niet, voordat U Uw hart hebt uitgestort bij een man, die in de twintig jaren van zijn werkzaamheden, zoovéél heeft gehoord, dat U hem dit .ok nog gerust kunt vertellen. Dr. Lathington had lastiger en geslotoner naturen dan dezen jongeman beheerscht en overwonnen, door zijn innerlijke kracht en bijzonder innemendheid van zijn manieren. Tien minuten later zat hij tegenover den jongeman in een ruim, rijk gemeubeld vertrek, eenigszins ouder- wetsch van stijl, doch uiterst smaakvol. Aan den wand hingen familie-portretten. Mijn naam is Claude Tarrence, zei de jongeman, ik ben een van de laatste afstammelingen van een zeer oud geslacht. Hij wierp een somberen blik naar de portretten. Dat zijn voorouders van me. Hij wees naar een mannenportret. Dat is mijn overgrootvaderdie vrouw daar is mijn betovergrootmoederen ziet U dat lachende meisje? Zij was een oudtante van me. Daar die stijfuitziende meneer met kanten kraag, is een Tarrence, en die dame met haar Elisaboth- type allemaal bloedverwanten van me en bijna allemaalHij stokte en zweeg. U meent, dat er in Uw familie een kwaal is? De jongeman keek hem aan met somberen blik. Een kwaal? Ja, waanzin. U hebt er geen begrip van, hoe die kwaal gewoed heeft in ons geslacht! Ik wist het nietmijn arme moeder verborg hot mij altijdhet werd als een schandelijk geheim verzwegen voor de buitenwerel i. zooveel als moge lijk was. Altijd heb ik gedacht, dat mijn grootmoeder rustig en vredig stierf op haar buitenverblijf, doch zij stierf in een gesticht. in het dwangbuis. Hij ver borg het gelaat in de handen. Er rust een vloek op ons geslacht. In oude tijden is het al begon nenmoord, woede-aanvallen, uitspattingen O, het is een ontzettend relaasen ik die trotsch was op ons geslacht! Hij keek op, met vertwijfelde oogen. Ik heb mijn vader zoo vereerdnu weet ik, dat hij stapelgek was, voordat hij stierf en gevaar lijk voor de omgeving. Men sloot hem in een kamer op en gaf hem twee bewakers, die voor bedienden doorgingen. Zoo ging het met zoovelenzoo zal het met mij gaan! De dokter kwam naar hem toe en legde hem een hand op den schouder. Vertel het mij eens rustig, van den aanvang afHoe was Uw jeugd hoe hebt U dit ont dekt? Als altijd kalmeerde reeds de aanraking van zijn hand. De ongelukkige Claude Tarrence vertelde, ta melijk samenhangend, de geschiedenis van zijn jon ge leven. Hij had zijn vader verloren, toen hij tien jaar was, zijn moeder toen hij vijftien werd. Een oom, die tot voogd benoemd werd, voedde hem op. Hij was altijd gelukkig en vroolijk geweest en had nooit bij zondere verschijnselen bij zichzelf waargenomen. Doch op een üag gebeurde er iets, dat hem een vree- selijken schok gaf. Hij was met zijn oom alleen en praatte heel gezellig Percy Tarrence was een man van de wereld, ontwikkeld, geestig en onderhoudend toen eensklaps een wonderlijke verandering bij zijn oom plaatsgreep. Zijn gezicht leek te vervallen, te verslappen, kreeg een idiote uitdrukking, zijn be wegingen werden onzeker, hij begon nonsens te brabbelen, werd toen eensklaps heftig, greep een stoel, sloeg die stuk en viel toen op den grond, zich kronkelend als in pijnen. Hevig geschrokken belde zijn neef om de bedienden en men bracht den zieke naar bed. Na eenige uren werd hij weer geheel nor maal, zond iedereen, ook den dokter, weg uit de ka mer en zei, dat hij met zijn neef wat te bespreken had. Toen vertelde hij hem, wat den jongen altijd verzwegen was: dat een vreeselijke kwaal als een vloek rustte op de familie en dat ook hij eraan leed... Helaas, mijn jongen, ook bij jou heb ik, toen je nog kind was, verschijnselen ervan opgemerkt Je arme moeder wilde je de waarheid verzwijgen, doch het is beter, je te waarschuwen. Daarop gaf hij hem een sleutel en zei: In die secretarie zijn papie ren, die geen buitenstaander ooit onder de oogen heeft gehad. Daarin staat de wtre geschiedenis van ons geslacht. Claude nam de papieren naar zijn ka mer mee en las ze. Sindsdien werd hij als door demonen ver volgd. De angst voor den waanzin was hard op weg hem waanzinnig te maken. En vandaag had hij, in wanhoop, besloten dit ellendig bestaan zonder toe komst te beëindigen. De dokter wist hem zoozeer te kalmeeren, dat hij als herleefd scheen. Op een of andere, ondefinieer bare manier, bracht Dr. Lathington zijn kracht over op iemand anders. Ik zou die papieren graag willen lezen, zei hij, kunt U ze me verschaffen? Claude schudde twijfelend het hoofd. Neen, men heeft de geschiedenis van ons geslacht altijd verbor gen er bestaan niets andere dan vervalschte pa pieren, waarin de waanzinverschijnselen worden verzwegen en verdoezeld. Maar ik hecht er bijzondere waarde aan ze te le zen tracht ze me dan door een of andere list te verschaffen. Inderdaad achtte de dokter het noodza kelijk dat hij die noodlottige papieren las en boven dien vond hij het bedenken en uitvoeren van een list een prachtige..afleiding voor den nerveuzen jongen. Eenige dagen later bracht Claude Tarrence hem de papieren. De dokter las ze aandachtig door. Het was inderdaad een gruwelijk verslag van allerlei vormen van waanzin en abnormaliteit. De dokter zat langen tijd erover te denken. Toen belde hij een kennis op, den bekenden politie-des- k'undige Dr Green. Doe mij 'n genoegen en lees die papieren eens, zei hij, ik zou je indruk ervan willen weten. Dr. Green bezocht hem den volgenden avond en las do papieren aandachtig door. Toen trok hij zijn wenkbrauwen op. Het lijkt me meer een geval voor U dokter! Wat een familie! Ik denk, dat wel ongeveer alle vormen van waanzin erin zijn voorgekomen, die U in de praktijk hebt mee gemaakt. Dr. Lathington boog zich muur hem toe, er was een flikkering in zijn scherpe oogen. Maar als politieman wil ik Uw oordeel... als menschcnkennerals criminoloogwelken in druk maakt dit op U? Dr. Green antwoordde prompt: Van een tè goed voorbereiden misdaadandere woorden kan ik er niet voor vinden... het is "téveel! Teveel van het kwade in dit geval! Juist! riep de psychiater levendig, véél te veel. Een zoo groot aantal afwijkende vormen van waan zin komen nooit in een familie voor, beste vriend! Daarom heb ik U gevraagd hier te komen en verzoek U, de zaak te onderzoeken. Ik heb een flauw ver moeden, dat deze heele kwestie veel eerder een cri mineel, dan een medisch vraagstuk is. Dr. Green floot zachtjes, haalde een notitieboekje voor den dag en begon zorgvuldig notities te maken. In hoeverre de familiekronieken vervalscht zijn en deze echt, is moeilijk na te gaan, behalve wat de laat ste leden van de ongelukkige familie betreft. Daar naar zal ik zorgvuldig informeeren. Een week later bracht hij alle informaties mee. De vader van den jongen was net zoo gok als U en ik, zei hij, hier zijn de getuigenverklaringen van de twee zoogenaamde bewakers, bedienden, die zeer aan hem gehecht waren en die cle gebrekkige en ziekelijk geworden man in zijn laatste jaren graag om zich heen had. We gaan verder. De grootmoeder, van den jongen is nooit, in wel gesticht ook, opgeno* men geweest, laat staan in een dwangbuis gestor-* venziehier de verklaringen van een predikant* die haar sterven bijwoonde en van een verpleegster. En hier dit stapeltje behandelt de verdere familie leden van de laatste vijftig jaren Er komt slechts één geval voor, dat een normaal gek moet vinden: een of andere neef trouwde vijf maal! Maar hij was geen waanzinnige Blauwbaard, die zijn echtgenoo- ten vermoordde, ze stierven allemaal heel natuur lijk. En dan dit Hij hield een paar papieren omhoog. De inlichtingen omtrent Percy Tarrence, man van de wereld, ontwikkeld, geestig, onderhou dend, maar zeer diep in de schulden gestoken...* en eenige erfgenaam ingeval de jongen sterft. Een bijzonderheid zal U interesseeren: als jongeman was Percy Tarrence bekend onder zijn vrienden om zün bijzonder tooneelspelerstalent. Die kleine waanzin scène moet hij uit zijn mouw hebben geschud! Dr. Green vind het een merkwaardig geval. Wette lijk viel niets te doen Men kon Percy Tarrence met aanklagen, omdat hij familiekronieken gefantaseer} had, men kon niet bewijzen, dat zijn waanzins-aanval tooneelspel was, maar desniettemin wist men hem zoozeer te intimideeren, dat hij naar het buitenland vertrok. Claude Tarrence werd eenige maandw? la ter meerderjarig en kwam in het bezit van zijn groote vermogen. Dr. Lathington is een kunstliefhebber. Zijn groot ste trots is een uiterst kostbaar en bijzonder moot beeldje, van den beroemden Rodin. Het is, oenals veel van zijn verzamelingen, van kunstvoorwerpen het geschenk van een dankbaren patiënt. Dr. Lathing ton zegt wel eens glimlachend: „Van een ingcbeelden patiënt eenvoudigweg aanspreken?

Schager Courant | 1933 | | pagina 15