Inmaakboter. Verkenningstocht rond het IJsselmeer. Nagekomen Berichten. Doodelijk ongeval bij Eindhoven Marktberichten. Advertentiën. J. v. RAALTE misdaad op Ferrer gepleegd, de door hem ver kondigde idee in datzelfde Spanje niet krachtig herleven'? Om één voorbeeld slechts te noemen: in 1921 brak een antimilitairistische staking uit tegen het zenden van troepen naar Marokko. En moes ten niet de dictator Primo de Riviera en Koning Alfons van het tooneel verdwijnen als gevolg van de directe actie des volks? Ik zou nog zoo graag veel uit dit prachtige studiewerk van de Ligt willen vertellen. Maar waar zou het einde zijn? Iedere bladzijde is be langwekkend. Men leze het zelf en men zal zich gevoelen als in gezelschap van een veiligen gids, die ons leidt door een onbekend landschap. Gedurig zal men zich verbazen over het niet-vermoede, over het onverwacht-grootsche. Zoo voert ons de Ligt door de geschiedenis der menschheid en toont ons wat de officieele historieschrijvers ons nooit hebben laten zien. Geschiedenis! Is zij tot vóór betrekkelijk korten tijd ooit iets anders geweest dan het verhaal van oorlogen en vorsten en daarbij een weinig over kunst en wetenschap? Hier zien we voor ons de geschiedenis van een idee, die in den loop der tijden, telkens weer. dan hier, dan daar te voorschijn treedt. Die on derdrukt wordt, dood verklaard maar die niet sterven kan. En die juist daarom eenmaal over winnen moet en zelfs elke terreur zal te boven komen. Daarom is dit boek van zoo groote waarde. Hier is iemand aan het woord, die recht heeft van spreken omdat hij geschreven heeft met groote objectiviteit, met scherp ontledend ver stand, met wijsgeerige bezinning en... met zijn hart! Ten slotte nog dit: ik meen dat ik hierop ook wees bij de bespreking van het eerste deel wie van oppervlakkige lectuur houdt, moet dit boek niet lezen. Hij zal het trouwens niet kunnen. Dit boek moet gelezen worden door menschen. wien het te doen is om rijker te worden van in zicht en dieper van kennis. Maar deze zullen ervan genieten, zooals ik er van heb genoten. En als zij 't na lezing neerleggen, zullen zij dankbaar wezen niet alleen omdat zij aan de hand van een ervaren gids veel wat hun tot dusver onbekend was, hebben leeren kennen, maar bovenal omdat in hen is versterkt het verlangen om mede te arbeiden aan het ideaal, waarvoor in 't hart des schrijvers een niet te dooven vuur brandt. ASTOR. NASCHRIFT. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van D. N. te Breezand heb ik 't volgende op te merken: le. De economische toestand is In Italië geen haar beter dan ergens anders. Al was Mussolini honderdmaal machtiger dan hij reeds is zou bU nog niet in staat zijn om dezen toestand te veranderen, omdat deze samen hangt met de structuur van onze maatschappij, welke hij onaangetast laat. Misschien is er meer „orde en rust"; maar deze is niet een gevolg van verbeterde eco nomische omstandigheden, maar van een afgrijselijke terreur, die elk verzet versmoort en elke vrije gedachte- uiting verbiedt. En dien weg van Mussolini betreedt thans Adolf Hitier. „Jetzt ist Ordnung bei uns" (er is thans orde bij ons) zeide mij verleden week een Duit- soher. Ik heb hem geantwoord: „zeker, de orde van het kerkhof of van de gevangenis". De hemel beware ons voor zulk een orde. Weet D. N. wel, dat de zelfmoorden in Duitschland niet meer mogen worden bekend ge maakt, omdat hun aantal zoo verbijsterend groot is? Dat is met geen „Heil Hitier" weg te redeneeren. Over eenige jaren zal wel blijken wat de sterke man in Duitschland heeft kunnen doen. Dan spreken wij el kander nader D. N.! 2e. De kunst om goed te lezen verstaat niet iedereen. Ik heb mijn vorige artikel nog eens te voorschijn ge haald en overgelezen en gezocht naar mijn verregaande Inconsequenties". Het ls mij niet gelukt deze te vinden. D.N. vond ze wel. Waarom? Omdat hij niet goed gele zen heeft. Anders had hij moeten begrijpen, dat ik juist hierom op het communistisch manifest wees, omdat ik er in vind een beroep op de noodzakelijkheid der zeifactie. Vandaar de oproep van (de door mij niet be wierookte! waar haalt D. N. die bewering vandaan??) Marx en Engels: „proletariërs van alle landen! ver- eenigt u!" In het hierboven besproken boek van de Ligt kan hij op blz. 243 deze uitspraak lezen: „In hun communistisch manifest braken zij (d.i. Marx en Engels) zoowel met utopisoh pacifisme als romantische oonsplratie (samen zwering), en deden een beroep op de Internationale ar beidersklasse zelf, opdat die eindelijk Haar eigen Messias zou zijn. Zij bleven echter aan het nut der politiek-parlementaire methoden gelooven." Ik sta dus niet alleen in de genoemde opvatting van de grondgedachte van 't bewuste manifest. En D. N. had, goed lezende, moeten gevoelen, dat zoo wel door Stalin als door Hitier en Mussolini deze ge dachte en dat heb ik willen betoogen in hun op treden wordt verloochend. D. N. komt er tegenop dat de geheele mensohheld zich moet laten rlngelooren door een verzameling soci alistische bazen met groote bekken. Maar wil hij dan wel dat zij zich laat rlngelooren door fascistische- of nationaal-socialistische bazen, die toch zeker geen min der groote bekken hebben? Dat is weer de oude geschiedenis: de een wil liever door de kat en de ander liever door den kater gebeten worden. Ik ben echter van oordeel dat het geen verschil maakt en wensch noch door kat, noch door kater te worden gebeten. Ik ben tegen iedere terreur! Daarom doe ik een beroep op den mensch-zelf, op den drang naar vrijheid, naar solidariteit, die diep verborgen ln ieder leeft. Ik hoop hiermede D. N. voldoende te hebben aange toond wat mijn bedoeling is geweest met het artikel over „De sterke man", waarvan ik, na zijn critiek, geen letter terugneem. ASTOR, Wat den deelnemers aan de Vijf Provlciën- tocht te wachten staat Uit Amsterdam, 13 Mei: Men heeft ons van jongsaf ingeprent, dat Medem- blik een doode stad is, of juister nog, dat dit stedeke het minst belangrijke is van het trio, waarvan het met Hoorn en Enkhuizen deel uitmaakt. Maar de totstandkoming van den afsluitdijk tus- schen Holland en Friesland heeft tot nieuw leven ge wekt, wat voor immer ten doode scheen te zijn opge schreven. Zoo is het dan ook te verklaren, dat de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Medemblik, nu de nieuwe dijk binnen enkele weken voor het rijverkeer wordt opengesteld, de mogelijkheden, welke zich hier vooral op het gebied van toerisme openen, aanstonds heeft weten te benutten. Dit heeft geleid tot de orga nisatio van een Vijf Provinciëntocht. Deze tocht, wel ke is opengesteld voor automobilisten en berijders van motorfietsen en welke bedoeld is als algemeene propagandistische toeristentocht, zal worden gehou den op 25, 26, 27 en 28 Mei a.s. Deze week is een aantal journalisten de gast ge weest van het ijverige V.V.V.-bestuur van Medem blik, dat den krantenmenschen in de gelegenheid heeft gesteld om het 230 K.M. lange traject op een tweedaagsche reis te leeren kennen en het een en an der in oogenschouw te nemen, van wat den deelne mers aan den tocht te wachten staat. Het is een ware zegetocht geworden. Overal wer den wij op de meest hartelijke wijze ontvangen. Waar onze reiswagen zich in de dorpen vertoonde werden wij door de plattelandsbevolking toegejuicht en toegewuifd. Zelfs had men hier en daar te onzer eere de driekleur uitgestoken! De tocht ving aan te Amsterdam. Na het IJ te zijn overgestoken, gaat het in snel tempo door het wijde Hollandsche polderland. In bonte rij trekken we de Waterlandsche dorpjes langs. De groene weidevlak ten zijn vol jong vee, dat lustig rondspringt De vruchtboomen staan in bloei. De ontluikende lente siert het landschap allerwege. Via Monnikendam. Edam, Hoorn en Enkhuizen bereiken we Andijk, waar wij vanaf den dijk een blik werpen op den 40 H.A. grooten proefpolder. Alles zfet hier frisch en nieuw uit en de bedrijvigheid op dit aan de zee ont worsteld stuk land doet weldadig aan. Dan nadert Medemblik. Aan den rand van Radboud's oude veste toont men ons het fraaie, gerestaureerde kasteel, dat zal worden ingericht tot Zuiderzeemuseum en dat binnenkort beter dan tot nu toe tot zijn recht zal komen, doordat men de leelijke bouwsels, welke het gebouw omgeven, gaat sloopen. Een bezoek aan Medemblik zelf loont zeer zeker de moeite. Liefhebbers van historische gebouwen en typische oude geveltjes Kunnen er hun hart ophalen. Even buiten het stadje zien we het wit kalksteenen. reusachtige electr. gemaal „Lely" oprijzen. Dit utili teitsgebouw is een bezoek evenzeer zeker waard. Dan schieten we den Wieringermeerpolder in. Na en kort bezoek aan het ex-eiiand Wieringen komt voor velen het hoofdmoment, dat de groote attractie van den tocht vormt: de afsluitdijk met toe- behooren. Hier boven op het massale dijkgevaarte, waarvan het einde zich oplost met zee en wolken, worden we ons nogmaals bewust van de tegenstelling tusschen de nieuwe zakelijkheid van den modernen tijd en de oude romantiek, zooals die spreekt uit de gemoe delijke kunsheid der Noordnollandsche plaatsjes, met hun vele herinneringen aan lang vervlogen eeuwen. We suizen verder over den kaarsrechten betonweg, genietend van het prachtige vergezicht over het IJsselmeer. Het graszaad, waarmede enkele weken geleden de hooge dijkkruin aan de Noordzijde is bezaaid, is reeds ontkiemd en zorgt voor een groene omzooming van het wit-grijze dijklichaam. De Friesche kust doemt voor ons op. Niet lans duurt het of de Frie=che kust doemt voor ons op. De torentjes en huizenrij tpekenen zich als donkere vlekjes tegen den hemel af, hier en daar ook onderscheiden we wat blinkende plekken wit zand. De schutsluizen van Kornewerderzand liggen al achter ons en eenige minuten later hebben we den Frieschen bodem onder onze voeten. De loco-burge meester' van Wonseradeel is ons tegemoet gereden en heet ons hartelijk welkom in zijn land. We moe ten ons er goed van bewust zijn, inderdaad in een ander land ie vertoeven, een land met een eigen volk een eigen taal, eigen zeden en gewoonten, een eigen bouwtrant ook. Hier zien we de groote Friesche boerderijen, de Noord Nederlandsche stelphoeven en nog vele andere merkwaardige dingen. Wij zijn gedwongen over het verdere deel van de tocht slechts kort te zijn. Het is ondoenlijk hier de vele toespraken en begroetingsredevoeringen, die van officieele en andere zijde, tijdens onzen tocht zijn ge houden, weer te geven. Hoofdtoon was de leuze: „Kent Uw eigen land!" Deze gedachte, om het algemeene toerisme te die nen, vertegenwoordigt dan ook de tocht, die op initia tief van de vereeniging te Medemblik is uitgeschre ven. Men kan haar afleggen in een of meer dagen, met een maximum van vier. Het is dus geenszins een snelheids- of betrouwbaarheidsrit. integendeel, men heeft ruimschoots gelegenheid de hoofdwegen te ver laten, dieper het land in te trekken en nieuwe streken van nabij te leeren kennen. Vooral het behoorlijke Gaasterland met zijn groote afwisseling van uitgestrekte bosschen met hoogop gaand geboomte, ruime weidevelden, zijn beroemde kliffen en de onmiddellijke nabijheid van zee en me ren, is een uitermate geschikt rustpunt om iets langer te toeven en krachten te verzamelen voor de verdere reis. Wij kunnen niet nalaten, een ieder, die maar even in de gelegenheid is, den tocht te maken, op te wek ken eraan deel te nemen. Men zal er geen spijt van hebben. OUDKARSPEL. Onderlinge Begrafenlsvereenlglng „Helpt Elkander". Vrijdagavond hield de onderlinge begrafenisvereeniging een vergadering ten huize van den heer C. Vis, alhier. Een 20-tal personen was aanwezig. De voorzitter, de heer Ant. Jonkers, opende de verga dering met hartelijk welkom. Men zal zich afvragen, al dus spr., waarom wordt een tweede begrafenisvereeni ging opgericht, doch spr. herinnerde aan het rondschrij ven over den héér F. Moeïjes Fz., die 27 jaren aan de plaatselijke begrafenisvereeniging verbonden Is geweest, en van welk blaadje niets waar is. Spr. ging hierna uit voerig de geschiedenis na, welke aan deze oprichting vooraf is gegaan. Deze nieuwe vereeniging stelt zich ten doel het begraven als een soort burenpllcht te beschou wen. Deze vereen, zal geen contributie heffen. Voor de oprichting dezer vereeniging heeft men allen uitgenoo- digd, die nog geen lid van een begrafenisvereeniging waren, ongeveer 120. Vervolgens ging men over tot het vaststellen van een reglement, wat door den heer F. Moe ijes Fz. werd voor gelezen en daarna punt voor punt behandeld. Er wordt geen contributie geheven, terwijl de leden zich verplich ten aan een begrafenis om beurten mede te werken. Het hoofddoel der vereeniging is volgens den secre taris, de hooge dragerskosten, welke bij de andere ver eeniging f 40 bedragen, onder elkaar te verdienen. De andere kosten, zooals lijkkoets enz. komen voor rekening der familie, die de begrafenis laat uitvoeren» De heer A. Bakker vroeg of de vereen, wel recht van bestaan had, als men toch verzekerd moet zijn voor die andere kosten. Men kan dan ook wel lid worden van de andere vereeniging, daar men daar dan ook voor verzekerd ia De heer P. Volkers was van meening, dat het voor hen, die nog lid der andere vereeniging kunnen worden, voordeeliger zou zijn, daarvan lid te worden. Spr. sym pathiseerde wel met het doel der vereeniging. Vastgesteld werd, dat men na 1 Juli eerst zes weken lid moet zijn der vereeniging om van de rechten der leden gebruik te kunnen maken. Wie zich voor dien tijd aansluit, treedt direct in die rechten. Het Bestuur stelde voor, 't bedrag voor de begrafenis van niet-leden op f 20 te stellen en hiervan de dragers f 1.50 te betalen, waarop de heer A. Bakker opmerkte, dat het lidmaatschap den leden slechts f 5.50 per be grafenis zou verschillen. De heer P. Mienis merkte op, dat men op deze ma nier de kosten der niet-leden zou betalen. De Voorzitter antwoordde, dat men het zoo goedkoop mogelijk wilde doen, ook voor niet-leden. Aldug besloten* De heer P. Kossen informeerde hoe het moest met de kleeding, waarop de voorzitter antwoordde, dat de dragers zich zooveel mogelijk bij de gelegenheid moe ten aanpassen. Hooge hoeden zijn disponibel. Op voorstel van het bestuur werd de vereeniging he den aangevangen. Er zijn tot heden 34 leden ingeschre ven. Aan het bestuur werd opgedragen een voorlooper aanspreker te benoemen. Voor de begrafenissen van nietrleden werden 8 vaste dragers aangewezen. Tot klokkeluider de heer C. Smit. De heeren Ant Jonkers. A. Klaver, Th. Muileboom, F. Moeijes Fz. en C. Vriesman werden tot bestuurselden gekozen. De heer J. Deutekom vroeg of onze vereen, ook ge bruik kon maken van het begraaftoestel, waarop voor zitter bevestigend antwoordde. Verder verzocht de heer Deutekom den dragers eeni ge voorlichting te willen geven, hoe er met de automaat moest worden gehandeld. De heer P. Kossen stelde voor, de vereeniging .Helpt Elkander" te noemen, waarmee de vergadering accoord ging. De heer F. Moeijes sprak er zijn genoegen over uit dat deze vereeniging ls opgericht. Spr. drong er op aan dat de leden hen doen toetreden die nog geen lid zijn van een begrafenisvereeniging. Daarna sluiting. In de hierna gehouden bestuursvergadering werd de heer Ant. Jonkers tot voorzitter en de heer F. Moeijes Fz. tot secretaris-penningmeester benoemd. JTJTJANADORP. Bij de Donderdag JJ. gehouden openbare verkooplng wegens stergeval, voor de fam. Hoogerwerf, ten over staan van notaris Sohreuder te Den Helder, in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. alhier, van een huis met bouw- en weiland tezamen groot 4.63.20 H.A., en gelegen aan den Midden vliet te Koegras, werd ln afslag bet geheel voor ruim f 4000 gemijnd door den heer C. Taylor te Den Helder. T ZAND. Aan de Zuifelfabriek „Nooit Gedacht" te Oost Knol lendam Is met Ingang van 15 dezer als 2e kaasmaker benoemd de heer H. v. Dijk alhier. Donderdagmiddag is de heer J. B., wonende alhier óp den Schagerweg te Stolpervlotbrug, doordat hij zich per rijwiel aan een motorrijder vasthield en daarbij de mo torfiets even raakte, van de fiets afgevlogen en kwam daarbij ongelukkigerwijze tègm een paal terecht. Met een bloedende hoofdwonde ls het slachtoffer per auto naar huls gebracht, waarna medische hulp ls ingeroe pen. ANNA PAULOWNA. Dankbetuiging van H.M. de Koningin. Het comité voor de herdenking van den 400sten ge boortedag van Prins Willem van Oranje ontving een in opdracht van H.M. de Koningin geschreven, brief van Haar particulieren secretaris. In het schrijven wordt meegedeeld, dat H.M. Haar op rechten dank betuigt voor bet Haar tijdens de herden king toegezonden telegram en dat H.M. zeer gevoelig ls voor de daarin tot uiting gebrachte gevoelens van aan hankelijkheid en trouw. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan A. Raven voor het bouwen van een woonhuis aan den Kerk weg en aan Joh. Spigt voor den bouw van een woning aan den Schorweg. Verlof A. Door B. en W. ls aan den heer J. Meeldijk een verlof A verleend, (verkoop van zwak-alcoholischen drank ln het klein), voor de cafélokaliteit van het perceel Beneden- buurt 2). WINKEL. Vrijdagavond vergaderde de Wonlngbouwvereeniging „Winkel". Na opening door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Medegdeeld wordt, dat aan de huurders van het on gebruikte bouwterrein over 1932 een reductie Is ver leend van 50 pet. van de huursom. Met Ingang van 1 Januari zijn de terrelntjes weer verhuurd, doch voor een geringer bedag, met de toezegging, dat reductie voortaan uitgesloten is. De rekening over 1932 wordt ln handen gesteld van een commissie, bestaade uit de heeren Becker, Johan- nes en Van Delft. Na het onderzoek adviseert de com missie tot goedkeuring. De ontvangsten hebben bedra gen f 5117.29, de uitgaven f 5178.07%, nadeellg saldo f 60.78%. De exploitatierekening sluit In ontvangst en uitgaaf op f 3690.30. In de af te lossen annuïteit van "309.04, is door de gemeente bijgedragen f 153&57. De balans wijst aan in bezit en schuld een bedrag van f 51991.29%. Overeenkomstig het voorstel der Commissie, wordt de rekening goedgekeurd. De penningmeester wordt gedechargeerd en bedankt voor zijn gehouden beheer. Daarna wordt door den secretaris verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Het ledental bedaagt 13. Alle woningen waren het geheele Jaar verhuurd en huur- derving is niet voorgekomen. De aftredende bestuursleden worden herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer E. van der Wal, wordt benoemd de heer H. J. Jo- hannes, die de benoeming aanneemt. Na de rondvraag volgt sluiting. Vrijdagmiddag geraakte het 5-jarig dochtertje van den heer M. Zieleman in de voorsloot in het Westeinde der gemeente te water. In zinkenden toestand verkeer de het reeds, toen dit werd opgemerkt door mevr. J. LontPeetoom, en den heer G. Butter, die zich te water begaven en het kind hebben gered. De goede afloop is zeer zeker aa.n dit optreden te danken. Het burgerwoonhuis van den heer C. Koomen Jzn. in het Oosteinde der gemeente, is bij onderhandschen ver koop overgegaan op den heer H. Fijnheer Jz. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Adrianus Cornelis Dekker. 24 jaren, melkvervoerder, en Wilhelmine Marle Margarete Bau- meister, 24 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen. Getrouwd: Johannes Albertus de Wit en Elisabeth Geertruida Groot POLITIE. Gevonden: een rijwiel; een ijzeren haak. Aohtergebleven: een schaap. Uit Eindhoven: Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft in den „Wolfs- hoek" te Tongelre nabij Eindhoven n ernstig auto ongeval plaats gehad. Op dat moment reed ter plaat se een luxe auto, bestuurd door zekeren van Well uit Woensel, terwijl naast hem de chauffeur was geze ten. Door den slechten toestand van den weg er zitten verscheidene kuilen in het wegdek schijnt van W. de macht over het stuur verloren te hebben met het gevolg, dat de auto tegen een boom botste. De wagen werd totaal vernield. Van NV. werd achter het stuur doodgedrukt. De chauifeur wiens naam nog niet bekend is, bekwam min of meer ernstige kwetsuren aan hoofd en handen. ETER VET T.TNG SCHAGEN. 11 Mei 1933. Aangevoerd: 150.000 kipeieren: 52—54 Kg. f 1.70—1.90, 55—57 Kg. f 1.902, 58-60 Kg. f 2—2.20, 61-63 Kg. 2.20 —2.40, 64—67 Kg. f 2.30-2.60; 5000 eendeleren f 1.80— f2, alles per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 11 Mei 1933. Aangevoerd: 29831 kipeieren: 5254 Kg. f 1.952.20, 55—57 Kg. f 1.95—2.20, 58—60 Kg. f 1.95—2.40, 61—63 Kg. f 2.202.40, 64—67 Kg. f 2.70—2.80; 1004 eendeleren f 1-201.60, alles per 100 stuks W ARMENHUIZEN, 11 Mei 1933. Deeasche witte kool. le kw. f 0.600.80. uien f 1.50. Aanvoer: 15400 Kg. D. witte kool, 950 Kg. uien. ALKMAAR, 12 Mei. Aanvoer: aardbeien per doos f 0.15—0.38; andijvie f 1.50—7.50, bloemkool f 18—25, H f 10—15. kropsla f 1 3.50. komkommers f 613 per 100 stuks, prei f 0.86— 2.30, rabarber f 18, raapstelen f 0.401, radijs f 1.56— 3.80. selderie f 0.704.10. wortelen f 615 per 100 boe, postelein f 0.520.93, spinazie f 0.100.72, per bak, snij- boonen f 48. dubbele spercleboonen f 4448. tomaten f 20—23, per 100 pond, uien f 1.60—2.60 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Mei. Aanvoer: 1060 Kg. roode kool f 6. H f 1.60. 1200 Kg. gele kool f 1—1.10. 2100 Kg. D. witte kool f 0.60. S425 Kg. uien f 1.10—1.70, grove f 0.96-1.30, 3350 Kg. bleten f 0.60, 675 Kg. rabarber f 1, 765 Kg. tomaten: A f 43—48, B f 44.10, C f 39. CC f 21.90. NOORDSCHARWOUDE. 12 Mei. Aangevoerd: 21500 Kg. uien f 0.801.30. grove f 1.20 1.50. drielingen f 0.86-6.90. 8900 Kg. kroten f 0.60. 17400 Kg. D. witte kool f 0.60—1, 1100 Kg. gele kool f 2. Door gedraaid: 8900 Kg. kroten, 3800 Kg. D. witte kool. ALKMAAR, 12 Mei 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 76 stapels, wegende 152000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen waren als volgt: Fabriekskaas: 47 stapels kleine f 24, 7 stapels Commissie R. f 23.50, BI. f 23; 2 stapels Middelbare f 21. Boerenkaas: 6 stapels kleine f 22; 14 stapels Commissie f 24.50. Alles met rij kam er k. Handel goed. ALKMAAR, 12 Mei 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 478 HL.'s aangevoerd, als: 102 H.L. voertarwe f 3.25— 5; 184 HL. gerst chev. f 2—4.25; 90 H.L. haver f 4— 4.25, 17 HL boonen, w.o. bruine boonen f 5.50, citroen boonen f 7, duiven boonen f 89, witte boonen f 910, 1 H.L. geel mosterdzaad f 215; Karwijzaad (a) f 8; 66 H.L. karwijzaad f 22.56—23, 2 H.L. blauwmaanzaad f 50; 16 H.L. erwten, w.o. gr. erwten (kleine) f 614, groene erwten (gr.) f 10, grauwe erwten f 411, alles per 100 Kg. Handel vlug. HOORN, 11 Mei 1933. 9 stapels kleine FabrlekBkaas f 23, 7 stapels kleintt Boerenkaas f 22, 2 stapels Boeren Comm. Kaas f 22. Aanvoer 18 stapels, wegende 21031 K.G. Handel vlug. Heden overleed onze lieve Moeder, Mej. Trijntje Olie, Weduwe van Theunis van der Molen,, in den ouderdom van bijna 65 jaar. \ALTJE v d. MOLEN en Verloofde. AAF v. d MOLEN. Nieuwe Niedorp, 12 Mei 1933. Dankoetuiging. Om allen zooveel mogelijk te kunnen bereiken, betuigen A. DE VRIES en A. DE VRIES—Borst, ook namens hunne Kinderen, langs dezen weg hunnen hartelijken dank aan hen die zoo zeer veel blijk van belangstelling hebben ge geven op den 8en Mei, dat zij dien dag voor ons onvergetelijk hebben gemaakt. Breezand, 12 Mei 1933. JAN BLOM en Ma. BLOM—Boontjes zeggen, ook namens hunne Ouders, hartelijk dank voor de ondervon den belangstelling bij hun Huwe lijk Burgerbrug, Mei 1933. IN PLAATS VAN KAARTEN. Ondertrouwd: W. KLUNSMA en W HOEKSTRA. Verlaat, O. Niedorp, 11 Mei 1933. Langweer, Fr. Huwelijksvoltrekking 26 Mei a.s. le Langweer. Fr. Ondergeteekenden betuigen, ook namens hunne Kinderen, hunnen hartelijken dank aan allen voor de vele blijken van belangstelling bij hun 25-jarig Huwelijksfeest onder vonden. A BRAAF. M. BRAAF—Bonman. Molenweg, Wieringerwaard, Mei 1933. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen die blij ken van belangstelling hebben be toond voor en na ons Huwelijk. J. DE JONG. W. DE JONG—Boekestein. Heerhugowaerd, Zuid, Mei 1933. Met deze betuigen wij onzen har telijken dank aan Familie, Buren en Bekenden, voor de zeer vele blij ken van belangstelling, die wij zoo wel van hier als van elders, bij on ze 25-jarige Echtvereeniging moch ten ontvangen. M. MINNES. G. MINNES—Hoornsman. Julianadorp, 13 Mei 1933. Evenals vorige jaren, beveelt on- dergeteekende zich beleefd aan voor het leveren van Uitsluitend k contant. Aanbevelend, Boterhandal, LUTJEWINKEL. Schager Roosjes. Gevraagd: WIEDERS. Zich te vervoegen bij M. DE RUI TER, Hoeve Zeeland, Groetpolder, Winkel. Te koop: Bijna nieuwe opv. BABY-BOX, complete verstelb. Kinderstoel, sa men f7.50. Br. onder lett. AG. Bur. van dit blad. Terstond gevraagd: NET MEISJE, voor hulp in de huishouding, voor dag en nacht in klein gezin. Zich te vervoegen Ewijcksluis no. 26. Te koop: 60.000 ROODE KOOLPLANTEN, (doschkool) leverbaar begin Juni. Te bevragen bij A. PLAK, Verlaat, bij Oude Niedorp.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2