Holkndsche Mij. van landbouw, Afd. Anna Paulowna. UlT de OMGEVING HET NOODLOTTIGE AUTO-ONGELUK TE ROTTERDAM Advertentiën. Vergadering Landpryzen en belasting-aangifte. Bij de mededeelingen (opening en notulen gaven geen aanleiding tot bijzondere vermelding) vroeg de heer Geerligs welke grondslag had gegolden ln de con ferentie met den Inspecteur der belastingen, waarop de landprijzen voor den Oostpolder werden bepaald op f 10001600 en voor den Westpolder op f 6001400. De verkoopwaarde, antwoordde de voorzitter, en ver* telde er bij, dat de bedrijfsgebouwen inbegrepen zijn en dat men by de vaststelling van deze normen niet In het bijzonder gesproken had over bepaalde bedrij ven en dus niet had gezegd, die boerderij valt onder dien prijs en dat bedrijf kan op zooveel per bunder geschat worden. Ieder voor zich moet op zijn aangifte biljet naar beste weten het bedrag voor zijn bedrijf opgeven en dat tegenover den Inspecteur kunnen ver dedigen. Een nieuwe monsternemer In de plaats van den heer Wuis, die als zoodanig bedankte, werd de heer A. Kooiman bij acclamatie tot monsternemer benoemd. De grooten moeten de kleinen helpen. Als de heeren D. Schenk en Lindenbergh, resp. als afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde ter vergadering van Noorderkwatier in Hoorn, en de heeren Brugman en C. D. Rezelman in dezelfde func ties voor de algemeene vergadering in Amsterdam zijn aangewezen, brengt de heer Van Balen Blanken oontributiewijzlging ter sprake. Misschien zal deze kwestie ook op de algemeene vergadering ln behande ling komen, maar daar de afdeeling ln deze vrijheid heeft, stelde hij voor in leder geval hier een regeling te maken, waardoor het toetreden van kleine boeren gemakkelijker wordt. De grooteren zullen daarvoor Iets meer moeten betalen, dan kan de contributie voor Ide kleine telers wat lichter gesteld worden. Algemeen is mien er voor den kleinen tegemoet te komen. Het bestuur komt op een volgende vergadering met een voorstel ln dezenen geest. Iets over den N.A.K. Op de laatste vergaderingen hielden leden van de afdeeling een inleiding over een onderwerp, dat min of meer met het bedrijf in betrekking stond. Die prijzenswaardige voorbeelden werden nu ge volgd door de heeren G. C. van Balen Blanken en P. Kooiman, die vertelden van den N.A.K. (Nederland- schen Algemeenen Keuringsdienst) en de technische regelingen en voorschriften van den N.A.K. De heer Van Balen Blanken schetste het ontstaan van dezen dienst en de moeilijkheden, waarop men stuitte, voor de stichting tot stand kwam. Aan Friesland komt de eer toe, dat men er het eerst begreep, dat keuring van de producten het middel is om tot veredeling van dat product te komen, en daar door tot een hooger financieele opbrengst er van. Overal ontstonden toen in navolging keuringsdien sten. De Z.A.P. (Zaalzaadvereeniging Anna Paulow na) was er een van en zelfs een van de eerste. De vele keuringsdienstjes beconcurreerden elkaar en werkten zeer verschillend. De oprichting van het Centraal Comité, was een stap ln de goede richting, maar de daarin opgenomen dienstjes konden nog te veel eigenmachtig optreden. Er ger was echter dat naast het C.C. van de landbouwers ook de handelaars een keuringsdienst hadden, de K.I.Z. en beiden verschillend werkten. Dat gaf verwarring in het buitenland. Toeh nu de landbouworganisaties bij de regeering aandrongen om de pootaardappelen ook in de landbouw uitvoerwet onder te brengen, bleek dit bij den bestaan- den toestand niet te zullen gebeuren en kon men einde lijk de zoo gewenschte eenheid bewerkstellen. C.C. en K.I.Z. verdwenen en de N.A.K. trad er voor in de plaats. Er zal ongetwijfeld nog veel bij dezen dienst te verbe teren vallen, maar ongetwijfeld is het fundament gelegd voor een Ned. product, dat het vertrouwen van het bui tenland waard is. terwijl de uitvoer van ongekeurde pro ducten zoo niet onmogelijk, dan toch zeer bemoeilijkt wordt. Van sommige zijden is de vrees geuit, dat het stellen van dezelfde minimum eischen voor het geheele land vervlakkend zal werken, m.aw. dat men weinig of geen I. A N r, F, N n 1.1 K Dinsdagavond vergaderde de Vereeniging Huisver zorging aan Langendijk ten locale van den heer P. Kramer onder voorzitsterschap van Mevrouw Donner te Broek op Langendijk. die haar tevredenheid over de opkomst uitsprak. De notulen der vorige bijeen komst werden ongewijzigd vastgesteld. Mevrouw DijkhuizenBoon bracht daarna het finan cieel verslag uit. Ontvangen was aan contributie f 640.55 en aan verpleging f 326.25. te zamen f 966.80. Uitgegeven was aan salaris f 831.75 en aan diversen f 55.13, alzoo f 886.88, zoodat er een voordeellg saldo was van f 79.92. De rekening werd nagezien en in orde bevonden. De penningmeesteres werd dank gebracht voor haar bemoeiingen. De presidente deelde mede, dat 1 hulp te weinig was gebleken; thans zijn er 2 vast hulpen. Zijn deze heide bezet, dan wordt gtracht nog losse werkkrachten te krijgen. Minvermogenden betalen voor hulp f 3, zij, die meer kunnen missen mogen vrijwillig meer beta len. Door de vereeniging wordt tot 8 bijgepast. De vereeniging kan over het betalen der hulpzoe kenden tevreden zijn. Helpsters zijn de dames C. Slot en Jannie de Does. Er wordt 14 dagen hulp verleend, desgewenscht ln bijzondere gevallen langer. De help sters zijn aanwezig van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. De presidente acht de vereeniging een zeer nut tige en hoopt, dat, als straks de kwitanties worden aangeboden, er niemand zal bedanken. Voor een zieke huisvrouw is het een heele geruststelling als er hulp aanwezig is. In het bijzonder beantwoordt de vereeni ging aan haar doel bij plotselinge ziekten. Van ver schillenden, die hulp hebben gehad, zij bij het Bestuur schriftelijke dankbetuigingen ingekomen, voor de wij ze. waarop hulp wordt verleend. Met de gewone plichtplegingen sluit de presidente daarna de vergaderign. W AFM EN BV 1 ZEN Dinsdagavond hield de Mij. tot Nut van 't Alge meen een algemeene vergadering in het lokaal van den heer Slikker. Voorzitter, Ds. Seulijn, opende de vergadering met een woord van welkom en het deed spreker genoe gen. dat buiten het bestuur toch nog twee leden aan wezig waren, waar dit toch en teeken van leven bi- teekent voor onze vereeniging. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer Rijpma, voorgelezen en zon der aanmerking onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. De candidaten volgens het Hoofdbestuur voorgesteld, zijn overgenomen. O.a. een aanvulling van de punten ter beschrijving van de algemeene vergadering 19S3. waarin door het Hoofdbestuur zal worden voorgesteld dat het geheele Ned. volk zal worden opgewekt er voor te waken, dat ooit een dergelijke geest van minachting van een moeite zal doen nu nog uit te blinken in product. Spr. gelooft echter, dat de handelaars steeds er op uit zul len zijn het beste te koopen en tenslotte zal toch in die streek de bloeiendste teelt komen, die zich daar het best voor leent. Spr. vertelt dan hoe de keuringsdienst en in het bij zonder de afd. Noordholland werkt. Hij is over de re sultaten tevreden. Men heeft in Noordholland de eischen zwaarder gesteld dan de N.A.K. als minimum aangeeft. Van de 2800 H.A. gekeurde aardappelen waren er 1300 in klasse A, 680 in B, 260 in C geplaatst en 500 afge keurd. De keuring ging over 39 soorten aardappelen. Bovendien werden 540 H.A. granen gekeurd, waarvan 50 niet aan de minimum-eischen voldeden. Ongeveer 1300 wagens zijn geplombeerd, vast een 300 meer dan vroeger, toen er vele keuringsdiensten waren. De slech te finantieele resultaten mogen den moed niet doen verliezen. Als spr. een advies mag geven, dan zou hij zeggen: ga thans de teelt niet uitbreiden, werk rustig door, tracht de kwaliteit op te voeren, want het buiten land zal het op den duur niet buiten onze veredelde producten, en vooral niet buiten de pootaardappels kun nen stellen. Over een en ander ontstaat eenlge gedachten wisseling, die tot resultaat heeft, dat de heer Van Balen toezegt er als voorzitter van den keuringsdienst Noordholland voor te blijven ijveren, dat voor klasses A over het ge heele land zwaardere eischen gesteld zullen worden. (Voor C zijn ze overal gelijk, maar voor A gaat men hier boven de minimum eischen uit). Technische regeling en voorschriften. De heer P. Koolman, hoofdcontroleur bij den N.A.K. voor Noordholland, behandelde de technische regelingen en voorschriften van den keuringsdienst en bepaalde zich daarbij in hoofdzaak tot de keuring van aardap pelen. Spr. ging terug tot den tijd, dat men van de aardappelziekten nog zoo goed als niets wist. Men ver richtte hier toen al selectiewerk en dat is de grondslag geweest voor de keuringen en voor de kennis van de toekomstige keuringsmeesters. Zelf heeft men normen voor de keuring moeten zoeken. Aan de hand daarvan Is door den secretaris van het Centraal comité een schema ontworpen, dat wel over 't geheel verzwaarde eischen stelde, maar voor de klasse A 10 en A 9 van hier kwam één klas A ln de plaats met lager eischen dan voor A 10 golden. De technische opmerkingen van den heer Koolman leenen zich uiteraard minder voor weergave ln een krantenverslag en zullen we dan ook maar stilzwijgend voorbij gaan. Met nadruk wees spr. er op. dat de waarde van het pootgoed mede bepaald wordt door factoren die niet ln cijfers zijn uit te drukken. Wel ls geprobeerd ook daarvoor zooveel mogelijk een uniforme beoordeeling te krijgen. Bij de keuring op zuiverheid mogen voor klasse A geen, voor B 1 op de 1000, voor C 2 op de 1000 planten van een ander ras zijn. Zieke planten dienen op tijd en geheel verwijderd te worden. Het opzuiveren moet ge regeld geschieden. De oertificaten van herkomst moet men bewaren, want in de toekomst zullen geen partijen gekeurd worden als men die certificaten niet kan over leggen. Over de „open plekken", die de heer Koolman niet te zwaar wil aanrekenen, omdat hij groote waarde hecht aan het verwijderen van ziek en ln twijfel gevallen er liever te veel dan te weinig zou willen uittrekken, wordt van gedachten gewisseld, waarna spr. besluit met nog wat te vertellen over de partijkeuring van granen. De heer Van Balen vult dit laatste aan met de mede- deeling, dat door Noordholland is aangevraagd een scheidsgerecht ln het leven te roepen voor geschillen tus- schen keuringsdienst en kooper. Belde Inleiders verwierven een hartelijk applaus voor hun lezingen. Crisisplaatjes. Nog 3.300.000 Kg. aardappelen Nadat de heer Koolman verzocht had, aandacht te schenken aan de brouwgerstproefvelden, omdat men «rraag het oordeel van velen daarover wil kennen, wer den eenige plaatsjes, verzameld door den secretaris, den heer Raap, vertoond, waarvan de meesten verband hielden met de crisis. We willen alleen het laatst ver toonde vermelden, geteekend door den heer Raap zelf. Het bracht het resultaat van de kortgeleden gehouden aardappellnventarlsatie in beeld. De 3.300.000 Kg. onver koopbare aardappelen, die nog ln onze gemeente aanwe zig zijn, waren op één hoop gelegd. De Ned. Herv. Kerk was er in verhouding naast geteekend. De hoop was hooger dan de toren en de kerk zou te klein zijn om deze te- bevatten! Ook de heer Raap verwierf een dankbaar applaus, waarna de heer Rezelman de vergadering sloot. ras, waaraan de wereld veel le danken heeft, over ons kome. Rekening en verantwoording van den penning meester. De ontvangsten hadden bedragen f307.47, uitgaven f302 92. batig saldo f 4 55. De heeren Slikker en Rempf werden verzocht de rekening na te zien en verklaarden na inzage alles in goede orde te hebben bevonden en tot goedkeu ring over te gaan. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer en décharge verleend Begrootinp 1933—1934. Deze sloot in ontvangst en uitgaaf op f 152.Zij werd door de vergadering goed gekeurd. Rekening en verslag van den bibliothecaris. Aan Ieesgeld was ontvangen f 36.6-t1^. Van een paar leden was het Ieesgeld nog niet binnen gekomen en tevens waren enkele boeken nog absent en zullen deze lezers hierop worden gewezen. In het afgeloopen seizoen wa ren 805 boeken uitgegeven aan 46 lezers. De rekening werd nagezien en in orde bevonden en den bibliothecaris dank gebracht voor zijn nauw keurig beheer. Tevens een woord van dank aan de dames die bij het boekenruilen assistentie hebben verleend. Behandeling van den Beschrijvingsbrief van het H.B. De beschrijvingsbrief gaf geen aanleiding tot aanmerking. Benoeming afgevaardigde naar de Alg. Vergadering. Hiervoor is gekozen de heer Jb. Swan Sr., die deze benoeming aannam. Als plaatsvervanger werd ge kozen de heer Rijpma. Rondvraag. Daar de rondvraag niets opleverde, volgde sluiting. B E E F H U 00 W A A F D Jubileum Vaii Twuiver. Men verzoekt ons alsnog mede te deelen: Ook 's avonds vulde zich al weer spoedig de kolf baan van den heer de Wit, waar de kinderen, begeleid door hun ouders, kwamen kijken naar den filmavond. Door den heer Post, hoofd O. L. school IH, die zijn toestel meerdere malen in den omtrek bij gelegenheid ter beschikking stelt, was n.1. ook thans weder geheel belangeloos medewerking toegezegd. Het hoogtepunt van den avond vormde wel de Chapley- film, waaruit bleek, dat Charly van zijn oude populai- rlteit nog niets heeft ingeboet. Na een woord van dank aan den heer Post door Jubi laris, die hierin deed uitkomen, dat hij eerst wel een weinig met de vraag gezeten had: hoe den dag vol te krijgen, doch dal deze ten slotte eigenlijk omgevlogen was. toog de jeugd met de ouders voldaan huiswaarts. Wie Veenhuizen kent, begrijpt zeer goed, dat toen nog door de achterblijvenden een dansje gemaakt werd. waarbij de heer Bruin met zijn accordeon voor de noo- dige opwekkende muziek zorgde. W JV K F, l Bij den Burgerlijken stand dezer gemeente deed zich Dinsdag het bijzondere geval voor, dat in een geboorte akte vier geslachten waren vertegenwoordigd, geboren is Willem Keetman, zoon van Willem Keetman, veehou der, als getuige trad op Willem Keetman, directeur der H.A.B.O. (grootvader) en Willem Keetman, won. te N. Niedorp (overgrootvader). Wat is het geheim van een vrooiyk gezicht? De origineele KING Pepermunt. KING kweekt eiken dag nieuwe optimisten, dank zij de op wekkende en verkwikkende eigenschappen, die het bezit tengevolge van de bereiding uit edel natuurproduct. Ook U zult KING waar- deeren, eenorzijds als een goedkoope lekkernij met een heerlijken smaak en geur, anderzijds om de verfrisschende werking, die er van uit gaat. KING PEPERMUNT. Z IJ P E BURGERBRUG. Naar we van bevoegde zijde vernamen is onze vroegere plaatsgenoot de beer J. G. Nieuwland, thans te Bergen, uit een groot aantal sollicitanten, na verplicht examen, w.o. ook lichamelijk onderzoek en bekwaamheidsproe- ven. aangesteld tot le monteur-chauffeur bij de A.T.O., te Utrecht voor den dienst AlkmaarLeeuwarden. Waar de A.T.O. haar schitterend materiaal wat voor dezen dienst gebruikt zal worden, uitsluitend door First klas vakkundig personeel bediend wil hebben, mag dit voorwaar in dezen moeilijken tijdsomstandigheden een mooi Bucces genoemd worden. Van harte wenschen we den heer Nieuwland dan ook geluk met zijn nieuwe aanstelling. ANNA PAULOWNa Het woonwagenkamp in rep en roer. Ofschoon onze woonwagenbewoners door hun zwer vend leven en de vele avonturen, die zij daarin mee maken, uit den aard der zaak voor geen klein ge rucht vervaard zijn, werd het hun op een dezer avonden toch te machtig. Toen zij 's avonds gezellig stonden te buurten, be gon er eensklaps beweging in het water in de nabij heid van hun kamp bij de hoeve „Zeeland" te ko men; de speurzin van hun organen werd aanstonds opgewekt en al ras werden de vischtuigen te voor schijn gehaald, want zij dachten niet anders alsof een groot leger van baarzen, karpers, snoeken, enz. in aantocht was, en dat was kaassie, juist een hapje voor hun mond. Met spoed wilden zij hengels met snoeren klaar maken om te gaan visschen, doch als vastgenageld bleef het vischtuig plotseling in hun handen, want die beweging in het water was niet ge woon, neen, was zeer buitengewoon, het ging alles heel anders, dat hadden zij al heel gauw in de gaten en toen daarna een vreemd gefluit uit het water op steeg, pakte zij als de drommel het vischtuig weer op en trokken zich op een eerbiedigen afstand van het water terug. Hoewel woonwagenbewoners er voor bekend staan, dat zij hel noch duivel vreezen, bleek toch hier over duidelijk, dat dit niet altijd opgaat, want thans ston den zij met stomme, wezenlojze blikken naar het wa ter te staren en begrepen van de situatie geen sikke pit. Inmiddels ging de beroering in het water onge stoord verder en het gefluit werd steeds hartstochte lijker. Wat zou dat toch wezen?, vroeg Arie, een van de oudste bewoners, die langzamerhand zijn kalmte te rug kreeg: „visschen kunnen het niet zijn. want die brengen geen geluid voort, het spreekwoord zegt im mers: zoo stom als een visch. Niemand begreep het, tot tenslotte na een paar uur de beweging in het water en gefluit weer even geheimzinnig verdween als het gekomen was. Toen den volgenden morgen e^n bekend ingezetene kwam te venten in het kamp. werd het raadsel gauw opgelost, want die begreep natuurlijk direct, dat die vreemde gasten niet anders weren dan een kudde otters, die een bezoek bij het woonwagenkamp had den gebracht. Toelichtend vertelde onze winkelier, aan de verbaasde pariers, dat we in geen jaren van otters hebben gehoord. Vroeger waren die vischdie- ven hier ook altijd present en werden ze door Bram Smitjes geschoten, die voor elke buitgemaakte otter 25 gld. premie kreeg van de visscherijvereeniging. zoo zeer werden de otters gevreesd; misschien is er voor jullie ook nog wel wat mee te verdienen, een goed visscher is doorgaans ook een goed jager, ge woonlijk zijn otters altijd in gezelschap van twaalf bijeen, en als je zoon dozijntje weet te schieten, ko men er 12 maal 25 pietermannen in de tasch, dat is tegenwoordig nog zoo'n kwaad zaakje niet Dus menschen, als jullie in een van de volgende avonden opgeschrikt worden <1.»or geweerschoten, behoef je je niet ongerust te maken, want dan is het vermoedlijk niet anders of de hoeren van het woon wagenkamp beproeven hun Nimrodbekwaamheden in het prijsschieten van otters. Te veel bloempjes* en speldjesdagen. Het standpunt van de Kroon is. dat een ruime toe lating van het aantal bloempjes- en speldjes- dagen bedenkelijke gevolgen kan hebben. Men schrijft aan de N.R.Crt: Ongetwijfeld is in bepaalde gevallen het aanbieden van bloempjes of speldejs bij het houden van een collecte een factor van beteekenis Maar even zeker is het, dat de waarde van deze z g.n. bloempjes- en speldjesdagen geringer wordt .iai.rrr.ate het aantal collecten, waarbij van dit populaire middel gebruik wordt gemaakt, zich uitbreidt. Het is dan ook een verheugend feit dat de Kroon in dezen haar stand punt heeft bepaald, waarmede in het vervolg de be treffende vereenigingen en gemeentebesturen reke ning zullen moeten houden. Het bestuur van de vereeniging Het Hoogeland, ge vestigd te Arnhem, vroeg in 1932 aan burgemeester en wethouders van Haarlem om toeslemming inge volge art. 15 der Armenwet tot het houden van een inzameling van gelden in de gemeente Haarlem door middel van den verkoop van speldjes op den openbaren weg op 9 Juli 1932 ten bate van ge noemde vereenieing. Het gemeentebestuur weigerde de gevraagde toe stemming te verleenen, o.m. uit overweging, dat het in het belang van de instellingen van weldadigheid zelve is, zoo het beroep op den weldadigheidszin der ingezetenen populair wordt gehouden, hetgeen ge schieden kan door, nevens vrijgevigheid in het ver leenen van toestemmingen voor inzameling van gel den aan de huizen der ingezetenen, kariger te zijn met het toestaan van collecten bij wijze van verkoop van bloempjes, speldjes enz. op den openbaren weg, en dat de collecten door middel van den verkoop van bloempjes en speldjes op den openbaren weg te Haarlem, welke tot dusver zijn toegelaten, een meer omvattende armenzorg ten goede komen en het Haarlcmsche belang daarbij uilsluitend of in hoofd zaak. bijvoorbeeld tuberculosebestrijding of blinden zorg is betrokken. Verder overwoog het gemeentebestuur, dat door het verleenen van toestemming voor de gevraagde collecte op den openbaren weg. nu in de ongunstige oecononü sche tijdsomstandigheden in de gemeente Haarlem veel- zijdiger en meer dan tot dusver op de inwoners beroep wordt gedaan tot leniging van geldelijke nooden, schade wordt toegebracht aan de algemeene weldadigheid in de gemeente Haarlem en aan Haarlcmsche instellingen in het bijzonder. Het bestuur van Het Hoo~eland ging van deze beslis, sing ln beroep bij de Kroon. Thans is bij Kon. besluit dit beroep ongegrond verklaard, o.m. uit overweging, dat, wijl in het algemeen een ruime toelating van het aantal bloempjes- en speldjesdagen bedenkelijke gevol gen kan hebben voor het belang der armenzorg, aan dergelijke vereenigingen met beperkte taak en van be trekkelijk bescheiden opzet, welke niet een eenigszma ruim veld van werkzaamheid bestrijken, de toestem ming tot het houden van collecten door middel van aajj. bieding van bloempjes of speldjes behoort te worden ge weigerd. tenzij bepaaldelijk aannemelijk is gemaakt, dat de collecte geen nadeel van beteekenis aan andere in stellingen zal toebrengen of tenzij bijzondere omstan. digheden de collecte voor toelating in aanmerking doea komen. De toedracht van het ongeluk. Vreeea lijke onzekerheid der kinderen, die de ou ders zochten. De duiker vindt een ledigt auto. Het reddingswerk. Omtrent de toedracht van het noodlottige ongeluk t« Rotterdam vernemen we nog. dat het verongelukte echt paar Schepers met zijn auto naar Rotterdam was ge gaan en in den loop van den avond naar Dordrecht zou terugkeeren. Doch toen uur na uur verstreek en de ouders nog steeds niet in hun woning waren terugge komen. werd de ongerustheid der kinderen ondragejyk, en zij besloten op onderzoek uit te gaan. De zoon en de dochter van den heer Schepers gingen met den verloofde van het meisje ln een auto, op weg langs de route, die ook hun ouders moesten volgen. Op de Konlnginnebrug te Rotterdam zagen zij een onge wone drukte; honderden nieuwsgierigen langs den kant ondanks het nachtelijk uur (het was toen reeds half vier), een drijvende bok. die werd naderbij gesleept: symptomen, dat hier een ongeluk had plaats gehad. Een vreeselük vermoeden beving de kinderen, en de zoon stapte uit den auto om te informeeren wat hier gebeurd was. Groot was zijn ontsteltenis, toen hij hoorde, dat een auto. waarvan het aantal en de namen der Inzittenden onbekend waren, van de brug te water was gereden en dat de Inzittenden daarbij waren omgekomen. Helaas bleek later het vermoeden waarheid te zijn. De duiker gaat aan 1 werb, Men was Inmiddels met het bergingswerk weer zo<- ver gevorderd, dat de bok bij de brug lag en alles lt gereedheid werd gebracht voor het dulkeronderzoek. De duiker T. Hulzlnga daalde omstreeks kwart vocf vijf het trapje van den bok af, naar den bodem vat den haven en vond den verongelukten auto. Htt bleek, dat een van de portieren open stond en dat por tier heeft de duiker nog gesloten. Het leng. dat ds duiker had aangebracht, werd bevestigd aan de ka bels van den bok en men kon gaan trekken. Een half uur nadat de wagen was vastgemaakt te half zes ln den ochtend kwam langzaam het achterstuk van een blauwe auto uit Het water op. Het nummerbord droeg het nummer: H 35902. Het was de vermiste auto uit Dordrecht. De kap van de auto was geheel vet* nleld, de ruiten van de portieren waren verbrijzeld en ook de vooruit was kapot. Hoe voertuig was leeg. L\jb van mevr. Schepers gevonden Door de Vlaardlngsche politie Is uit de Nieuwe Maa» het HJk van een dame opgehaald. Aan allerlei kenter kenen heeft men met vrij groote zekerheid kunnen vaststellen, dat het hier betreft het lijk van mevrouw Schepers uit Dordrecht. Dit vermoeden bleek juist, zoo dat thans één der slachtofefrs ls gevonden. Ondergetee enden zeggen, mede namens hun Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, allen harteliik dank voor de zeer groote belangstelling, zoowel van hier als elders ondervonden, bil hun 50-jarig Huwelijksfeest. jb. BOONACKER. T. BOONACKER—Breed. Schagerbrug, Mei 1933. Schoolfeest Wieringerwaard. op Vrijdag 19 Mei as., des avonds 8 uur (z.t), ten huize van den heer H. v. d. Woude. HET BESTUUR. Schager Roosjes. Terstond gevraagd: een nette R.K. Huishoudster, longedochter of Weduwe zonder kin deren, uit den werkenden stand, bij alleenstaand heer, op een bedrijf te Breezand, met eigen woning. Brieven lett. S, Hulppostkantoor te Breeznnd N.H. Kloeken met 20 W. Leghorn Kuikens, 1 week oud, f 5.—. Geen machine kuikens. Zend naar elke plaats. Jb. SCHERINGA, Callantsoog. JONGENS gevraagd, om te wieden, door N.V. ONDER- WATER Co., Breezand. TE KOOP: een Radiotoestel, alles ingebouwd in een Salonkast. Te bevragen bij H. van Riesen, Mo lenkade, Lutjewinkel N.H.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2