Polder Wieringerwaard. Barbara Worth VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. W1ERINGERWAARJ) Vrijdagavond vergaderde de vereeniging tot bevorde ring van Getrouw Schoolbezoek in het lokaal van den heer v. d. Woude, onder leiding van den heer S. Sies- werda. Aanwezig het gewone clubje. Men denkt zeker: ze redden het wel. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notulen. De reis voor de leerlingen der hoogste klassen was niet geweest naar Amsterdam, doch naar Den Haag. De rekening van de penningmeesteres werd in orde bevonden, met een batig saldo van f 53.06. Aan kwi- tantiën werd ontvangen f 225.20, zoodat de commissie te beschikken heeft over een bedrag van f 278.26. Het bedrag is van dien aard, dat beide schoolfeesten weer kunnen doorgaan. De penningmeesteres werd dank gebracht voor haar gehouden beheer. Besloten werd voor de leerlingen der eerste klasse een cadeautje te koopen. Voor de kinderen van de 2e tot en met de 6e klasse het gewone reisje naar Bergen enz., waarvoor 107 leerlingen in aanmerking komen. De datum werd vastgesteld op Woensdag 7 Juni, zoodat de hooibouw dan nog geen bezwaar behoeft te zijn. Dit in verband met eigenaars van auto's. De heeren C. van Zandwijk en W. Peereboom stelden zich beschikbaar om de benoodigde auto's bijeen te krijgen. De hoop werd uitgesproken dat medewerking in deze zal verleend worden. De verdere regeling werd aan een daarvoor benoem de commissie opgedragen. De leerlingen der 7e en 8e klasse en zij die per Mei de school hebben verlaten, zullen naar Amsterdam gaan Hoe de reis gemaakt zal worden zal nog worden on derzocht. Gesproken werd per spoor, per autobus of per particuliere auto's. Dit laatste zou zeker te prefereeren zijn, doch dan hebben we zeven kindervrienden noodig die in 't bezit zijn van een auto. Besloten werd dat het personeel als geleide zal fun- geeren, dit met het oog op de veiligheid. In de plaats van de aftredende bestuursleden W. Bron en J. Saai (niet herkiesbaar) worden gekozen de heeren V. de Wit en K. Zander. Bij 't benoemen van een commissie voor de reis naar Bergen werd tevens noge en woord van hulde gespro ken aan het adres van den heer D. Jansen, die gedu rende een reeks van jaren zijn beste krachten gege ven heeft aan het schoolfeest en wel met groote toe wijding. Bij de rondvraag werd geinformeerd of die leerlin gen, die vóór 1 Mei van school waren gegaan, ook mee mogen naar Amsterdam. Toegelicht werd dat dit zeer moeilijk toegestaan kan worden, om niet in conflict te komen met anderen. Hierna sluiting. alsmede van den nieuw gekozene, den heer K. Scha- gen, werden aangewezen we heeren T. Wonder, J. A. Bakker en C. J. Blaauboer. De vergadering werd enkele oogenblikken geschorst. Na heropening zeide de heer Blaauboer, alles in orde te hebben bevonden, zoodat de commissie adviseerde tot toelating. Aldus besloten. Dijkgraaf wenscht de heeren geluk met het opnieuw in hen gesteld vertrouwen. Ook zij hebben blijk gege ven. de belangen van den Polder te willen behartigen en de hoop werd uitgesproken, dat dit op dezelfde wyze zal doorgaan. Ook ten opzichte van den heer K. Schagcn, hoopt Dijkgraof op prettige samenwerking. Volgt vaststelling rekening 1932, welke bereids was nagezien door de heeren C. Schenk, K. Kater en K. Schenk. Eerstgenoemde deelde namens de commissie mede, alles serieus te hebben onderzocht. Er was geen reden tot op- of aanmerking, zoodat de commissie ad viseerde tot: vaststelling. De ontvangsten hadden bedra gen f 85850.22, de uitgaven f 63805.29; batig saldo f 63805.29. Bij de rekening is nog gevoegd een staat van af- en overschrijvingen tot een totaal bedrag van f 11685.38. Enkele posten werden genoemd, n.I. onderhoud der wegen, die niet op de provinciale wegenlijst voorko men met f 538.73. Toegelicht werd, dat de Teetjesweg o.a. tweemaal geteerd is moeten worden. Het aanvul lend wegenplan (Molenweg en Oudesluizerweg) met f 242.71; de post sluizen, bruggen en duikers met fl77.19; post rente en aflossing met f 10727.75. Het geheele bedrag kan worden gedekt uit den post onvoor zien. De rekening werd vastgesteld onder dank aan de commissie en een gélukwensch aan den penningmees- ster, die blijk heeft gegeven, een goed administrateur te zijn. Dan zeide Dijkgraaf, een paar dagen geleden een vergadering te hebben bijgewoond van de afd. Wie- i ingerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw, alwaar o.m. het zomerpeil werd besproken. Er kwam een voor stel om het zomerpeil te laten vervallen. Ik heb. aldus spr., op die vergadering toegelicht het standpunt dat de Polder innam en over het algemeen bleek wel, dat dit de goedkeuring kon wegdragen. Wij kunnen dus wel op den ingeslagen weg voortgaan en 't peil laten schommelen tusschen 2.63 en 2.70. Ik heb gemeend, dit ook hier even ter sprake te moeten brengen. Door den heer H. K. Koster werd opgemerkt, dat wanneer de Polder doorgaat met verlagen, de keur zich daaraan zal moeten toepassen. In overweging werd ge geven dat nieuwe slooten aan een grootere wijdte moe ten voldoen. We hebben ook rekening te houden met de veekeering. Dijkgraaf oordeelde, dat indien zoo geleidelijk wordt doorgegaan, de keur niet direct zoo noodig is en stelt, zich voor dat de boeren er zelf ook wel eenige rekening mee zullen houden. De heer Groneman vindt het wel een beetje eigenaardig dat men steeds verder gaat, er moet toch eenmaal eens een grens zijn. Heemraad P. J. Blaauboer meent, dat 't Dag. Bestuur toch den vasten waterstand wel eens onder de oogen mag zien, al is daar dan geen directe haast bij. Inder tijd weid begonnen met malen als de stand 2.30 was: thans is het al 2.63. Ten slotte merkte de dijkgraaf nog op. dat ook eenige rekening met de schippers moet ge houden worden. Rondvraag. Door den heer C. Schenk werd de kluft bij den heer J. Moolj ter sprake gebracht, die noodig aan onderhoud toe is. Dijkgraaf licht toe met Mooy te hebben gespro ken. De kluft is niet best onderhouden. Voor wij ons materiaal beschikbaar stellen, moet eerst de %voeding In orde zijn en daarmee is Mooij wel wat in gebreke geble ven. De heer Wonder vraagt of de door Bras te leveren grint op den weg wordt opgemeten of op een andere manier. Toegelicht werd dat op de eik wordt gemeten. Het heeft den heer C. J. Blaauboer zijn aandacht ge trokken dat grint toch wel goedkooper is dan bazalt, wat den heer Groneman doet opmerken, dat grint toch ook wel goed kan zijn. Verder zeide de heer Blaauboer dat de kanten aan den Walingsweg slecht zijn afgestoken, daar mag wel wat op gelet worden. Dijkgraaf merkt op dat afsteken noodzakelijk is om 't water te laten afvloeien, waarop Blaauboer zeide dat men toch niet onder het geteerde moet steken. Verder wil de heer Blaauboer opmerken dat van de haaksche hoek bij de brug aan de Kleine Buurt ge schikt 20 duim af kon wat voor 't verkeer veel zou verbeteren. Dijkgraaf is van meening dat op deze manier de leu ning beter beschermd is. De heer Groneman vroeg of Dijkgraaf misschien eeni ge inlichtingen geven kon over de kwestie Waardpol- der. Voorzitter zeide dat een schaderegeling met den Waardpolder is gemaakt Door Dijkgraaf Waiboer la toegezegd, dat de grond, die te veel was afgestoken, weggevoerd zou worden. Dit is evenwel nog niet ge beurd. Op ons schrijven wordt taal noch teeken gege ven. Men heeft zich inderdaad niet coulant gedragen. Misschien dat er een misverstand bestaat De heer Groneman vroeg nog of het zwart op wit staat, waarop Dijkgraaf zeide dat het woord van Dijk graaf Waiboer hem voldoende is. Er zal nogmaals over geschreven worden. tijd te verliezen en ik geloof ook niet dat wij er Iets mee bereiken zouden." Hijverspreidde het kleine gezelschap over het hooge terrein waar zij zich bevonden en zorgde er voor dat zij elkander niet uit het oog verloren. Hun moeite werd niet beloond cn de hitte van de zonnestralen en het schroeiende woestijnzand waarschuwden hen dat elk uur .oponthoud hun het leven zou kunnen kosten. Toen zij eindelijk, op het sein van Texas, allen naar den wagen terugkwamen, was er niemand die een woord sprak. Allen waren onder den indruk van dit macht- vertoon van de woestijn. Zoo ging er weer een uur voorbij. Plotseling deed Texas de muildieren stilstaan. Met een kreet van verbazing sprong hij op den grond. De reizigers zagen dat hij een nauwelijks zichtbaar voetspoor in het zand oplettend onderzocht. „Groote God!" riep hij, „het is een vrouw." Over een kleinen afstand volgde hij de voetstappen, toen keerde hij snel naar den wagen terug, sprong op den bok, zwaaide zijn lange zweep en riep zijn trek dieren bij name en vuurde ze aan. „Het Is een vrouw," herhaalde hij, „het moet zijn dat de anderen zijn heengegaan en toen zij nJet terugkwamen is zij alleen den storm gaan trotseeren... Ja, zoo moet het geweest zijn." En opnieuw sprak hij zijn dieren een voor een toe. De afdrukken van de vrouweschoenen waren nu duidelijk zichtbaar. „Kijk," zeide Texas, en hij wees de plek nauwkeurig aan, „hier heeft zij moeite gehad verder te komen en hier is zij stil blijven staan... Kijk daar eens,... zij heeft een kind in haar armen gehad... En daar is zij gaan zitten om uit te rusten..." Het was alles buitengewoon duidelijk. Naast het voetspoor zag men de afdrukken van een paar kinderschoentjes. De Profeet haalde diep adem en spoorde den voer man aan. „Haast je, Tex, in Gods naam, maak haast." De Ier gaf zijn gemoed lucht in woeste vloeken en in een zenuwachtige beweging van zijn vuisten. De jongen zat ineen gedoken en het kostte hem blijkbaar moeite kalm te blijven. Maar over het maskergezicht van Jefferson Worth kwam niet de geringste verande ring. Alleen de zorgvuldig onderhouden vingertoppen zag men langs de ongeschoren kin heen en weer be wegen. Dan weer betastten zij de bank waarop hij zat of de kleederen die hij droeg en inmiddels tuurde hij in sterke spanning vooruit, exas zat daar, grimmig en vastberaden en waakzaam. Op zijn aangezicht was al les te leezen wat er in zijn binnenste omging, hoe hij zijn trekdieren tot hun uiterste krachtsinspanning aan zette en tevens met onafgebroken aandacht het voet spoor in het zand ontcijferde. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 19 MEI. BAKKERSTARWEWET-WEE. Niet minder dan vier ridedrs van de meeltrog, op getrommeld uit Schoorl, Akersloot en Koedijk, genoten heden, op dezen zonnigen dag van zomerzotheid de twijfelachtige, maar in ieder geval kostbare eer, als verdachte voor den rechter te mogen verschijnen, ter zake overtreding van die beroemde tarwewet, die j.1. Dinsdag voor de meervoudige strafkamer in zulk eon slecht blaadje kwam te staan. Hun was dan ten laste gelegd, dat zij de door het Rijk verstrekte, akelig ingewikkelde registers, die moeten dienen om de ontvangen meelleveranties te n» teeren, aan de twee controleurs (vanwege de bezuini ging!) die hen in Maart j.1. een bezoek brachten, niet hadden getoond, of zooals bij die controle was geble ken, niet behoorlijk hadden bijgehouden. Als gangmaker verscheen dan bakker Jacob N. te Schoorl. die zich aan dit plichtverzuim had schuldig gemaakt. Hij ontving de noodige terechtwijzingen om trent zijn nalatigheid en werd uitgendodigd om 20 gld. boete te betalen of 20 dagen het huis van bewaring als logé te begunstigen. DE MUIZEN HADDEN HET OPGESMIKKELD EN WAREN GEZOND ACHTERGEBLEVEN. Bakker Nicolaas Petrus B„ eveneens 'n Schoorlsche deegbereider, moest tot zijn diepe beschaming erken-- nen, dat alle wettelijk gezag verachtende muizen het kostbare rijkstarwewetregister hadden opgefuifd en hij dus in de onmogelijkheid had verkeerd, de, zegge twee, controleurs, (er zullen er vermoedelijk wel 50 zijn) dit gewichtig stuk te toonen. De bakker had verbouwd en was het Register met andere paperassen naar den zol der verhuisd. Ook hij had zijn cynspenning te voldoen in den vorm van 20 gulden boete of 20 dagen. Het Is niet bekend, of de muizen van deze taaie kost eenigen hinder hebben ondervonden. De heer Cornelis H., eveneens bakker te Schoor], verkeerde in dezelfde ongunstig conditie. Hy beklaagde zich bitter over het gebrek aan voorlichting, waar door deze zijn inziens hoogst lastige administratie on mogelijk werd gemaakt. Hij vloog er natuurlijk ook in voor f20 boete of 20 dagen Voor de variatie was het nu de heer Lou T. uit Koe dijk, die de sectie justitiabele bakkers kwam ver- grooten. Deze bakker had eveneens het register niet bijgehouden en kon dus de controleurs niet op de hoogte brengen of hij Tarwe A en B of Vita-tarwe of God weet welke tarwe uit het tarwewets-jagerslatijn had gebruikt of misbruikt. Zijn demoedige erkentenis en plechtige belofte van beterschap mocht niet verhin deren, dat ook hij, evenals zijn minder berouw hebben de collega's tot f 20 boete of 20 dg- werd veroordeeld. De bakkersrij werd besloten door den heer Piet v. B-, uit Akersloot, die nota bene in geen twee jaar dit register had bijgehouden. We verwezen hem in ge dachten al naar de electrische fauteuil, doch gelukkig bleef de kantonrechter zich zelf gelijk en gaf ook In dit ernstige ziektegeval een gelijk luidend recept: 20 gulden of 20 dagen, gebruiksaanwijzing bekend. Aan de pers werd voorts verzocht heeren bakkers er met nadruk op te wijzen om hun wettelijke ver plichting dienaangaande stipt na te komen. Er zijn talrijke zaken betreffende overtreding der tarwewet, die op afdoening wachten en het is te verwachten, dat de opgelegde boeten voortdurend rullen worden ver zwaard. Natuurlijk voldoen wij gaarne aan dit ver zoek. zoowel uit eerbied voor de wet als in 't belang van toekomstige slachtoffers. Maar toch zullen we dolgaarne willen weten, hoe de meervoudige -strafkamer in hooger beroep over deze aangelegenheid zal denken. Toevallig werden j.1. Dinsdag eenige appèlzaken be handeld betreffende overtreding der tarwewet door den molenaar Jb. B. te Egmond aan den Hoef. Bij de behandeling van die zaken Is duidelijk naar voren ge komen welke schroomelijke verwarring die tarwewet, annex de desbetreffende ministerieele besluiten enzoo- voorts heeft geschapen! De verdediger van dezen appelant, mr v. d. Reij uit Amsterdam, die van dit onderwerp een speciale studie, die ook wel „broodnoodig" is, om in den geest van deze materie te spreken, had gemaakt, schroomde niet, de wet onverbindbaar en den minister onbevoegd te verklaren. De Officier was het ook absoluut niet eens met het gewezen vonnis, waarbij de appellant tot zeer zware geldboeten was veroordeeld en requireerde vrijspraak, We zullen de uitspraak van het rechtelijk college na tuurlijk moeten afwachten, doch Indien dit vonnis con form is aan het requisitoir en conclusie van den ver dediger, dan zou het toch wel op den weg liggen der veroordeelde bakkers om eveneens in hooger beroep te komen, want het lijkt ons absurd toe, als het blijkt dat Want er stond daar een verhaal van moederliefde geschreven, van een moeder die naast den weg neer zonk van uitputting en vermoeienis, waar zij hijgende naar adem bleef staan, waar de kleine een eindweegs liep en een, twee malen struikelde, want het zand was te zwaar voor de kleine voetjes. En intusschen worstelden zij met de overmacht van de woestijn die met haar looden gewicht aan de wielen hing. Het was alsof dit ontzettende land wist dat de voltooiing van zijn vernielingswerk alleen een vraag van tijd was... Totdat eindelijk de zon schuil ging ach ter den purperen bergmuur en de geheimenis van een lange avondschemering begon. „Het kruispunt van de Droge Rivier ligt daar ginds vóór ons,..." en spoedig daarna gleed de wagen om laag langs den steilen oever van een meer dat daar in langvervlogen tijden door een overstrooming van de rivier gevormd was. Soms, wanneer het gedurende den winter geregend had, hetgeen niet vaak gebeurde, kon men hier in een put, dicht bij den weg, water vinden. Toen de wagen op het laagste punt was aangekomen, hoorde men de remmen knarsen en stonden de muil dieren stil. Allen sprongen van den wagen op den grond en begonnen onmiddellijk de omgeving van het meer te doorzoeken. Weinige oogenblikken daarna hoor den zij Texas luide roepen, allen snelden tot hem. Dicht bij den drogen waterput lag het lijk van een vrouw, naast haar een kleine waterkruik. De ingenieur boog zich voorover in de hoop nog eer.ig teeken van leven in dat onbeweeglijk lichaam te ontwaren. „Doe geen moeite, mijnheer," zeide Texas, „zij is dood". Hij nam de kruik op en keerde ze om. Zijn vinger dien hij bij de opening van de kruik hield, werd een weinig vochtig. „Het is zooals ik wel ge dacht had. Toen haar reisgenooten niet terugkwamen, is zij met haar kind op weg gegaan en heeft het beetje water dat zij had, meegenomen. Maar zij heeft er zelve niet van willen drinken. En daarbij die lange weg In de hitte en het zand en het kind dat zij moest dragen en de teleurstelling toen zij den put droog vond.... dat alles is haar te machtig geweest. Als wij maar dade lijk hierheen waren gegaan, in plaats van daarginds het terrein af te zoeken, dan waren wij hier nog bij tijds gekomen-..." Daar stonden zij in de avondschemering, zij hoorden de woorden van Texas aan en hadden geen antwoord. Sprakeloos staarden zij op het lichaam waaruit alle le ven geweken was en op eens, daar hoorden zij boven hunne hoofden, hoog in de lucht een koor van rauwe, doordringende kreten, het was de avondgroet van de roofvogels en het was den zwijgende mannen, te moede, de tarwewet zelf onverbindbaar ls en als In strijd met de grondwet onbevoegd zou zijn uitgevaardigd, dat de overtreding van een der bepalingen van deze onver- bindbare en onbevoegde in werking gestelde wet straf baar zou kunnen worden gesteld. Het behoeft echter geen nader betoog dat hangende de beslissing in hoo ger instantie molenaars, bakkers en andere belangheb benden voor de naleving der tarwewet geléouden zijn de wettelijke voorschriften stipt na te komen. EEN CHAUFFEUR. DIE ZELF DE REGELS VAN DEN WEG NIET KENDE. De chauffeur Arle D., wonende te Amsterdam, maar die, zooals hij het zelf deftig noemde, zijn „week-end" te Uitgeest doorbrengt, fietste op Zondag 26 Maart al daar in strijd met alle verkeersvoorschriften bij het inhalen van een anderen wielrijder, terwijl van de te genovergestelde zijde ook fietsers naderden,zoover links van den weg, dat een aanrijding volgde en het karre tje van zekeren G. Ineke uit Castricum werd beschadigd Vonnis f 8 boete of 8 dagen en f 4.50 schadevergoeding. EEN GOEDE KLANT VOOR DE CASSA. De 19-jarige geducht uit de kluiten gewassen huis schildersknecht Abram B. uit Broek op Langendijk, wiens galapak, waarmede hij ter audiëntie verscheen, duidelijk zijn kleurig beroep verraadde, had zich ge waagd op een oudbakken motor met onvoldoend wen kende remmen, zonder rij- of nummerbewijs! Onder- weg zakte de bouwvallige F.N. zoowat in elkaar en tot overmaat van ramp werd hij ook nog op den Helder- schen weg door motoragent Webster gepikt. Resultaat van dit sportavontuur: f 6 boete of 6 dagen voor het rij bewijs, f 2 of 2 dagen voor het nummerbewijs, en l 10 boete of 10 dagen voor de gammele voetrem. OOK DOOR SUKKELENDE REM GEPLAAGD. De 18-jarige gebrilde heer Gerard M., uit Haarlem, die meer geleek op 'n medisch student dan 'n naar ben zine en smeerolie riekende monteur, had ook getuft op een motor, waarvan de handrem in staat van seniele aftakeling verkeerde. Vonnis f 6 of 6 dagen. NU KOMEN DE MEEUWENEIEREN WEER AAN DE BEURT. Het schijnt dat de konijnen zoowat uitgemoord zijj\ dus is de keus van de tegen wil en dank lanterfanten de Egmonders weer gevallen op de meeuweneieren in de Berger en vooral Schoorlsche duinen. Een drietal eitjespikkers maakten dan ook heden hun opwachting. In de eerste plaats Jan D„ die het maar bracht tot art. 461. loopen over verboden grond en tot f 3 boete of 3 da gen werd veroordeeld. Simon Z. echter had een reuze ommelet verzameld en 3fl eieren buitgemaakt. Wie ze lekker gesmaakt hebben kunnen we niet verklappen, maar Slem hoeft er niet één van geproefd. Het vonnis luidde f 4 boete of 4 dagen dus kan hij desverkiezend nog wel smullen aan de bruine boonen ter compensatie! Eindelijk. Jan P.. had 4 eieren buitgemaakt, toen de jachtopziener hem snapte. Als oude bekende genoot hij de meeste belangstelling: 6 gulden of 6 dagen. Die prije voor meeuweneieren lijkt ons wel wat geforceerd! HET KANTONGERECHT IS GEEN KRUIDE NIERSWINKEL» Een werkeloos arbeider te Alkmaar, de heer A. v. d. SH ontving een oproeping van den hoofdingenieur van Waterstaat om zich onverwijld naar Hulsduinen te be geven alwaar hU aan 't werk kon worden gesteld. Op grond van den grooten afstand maakte hij gebruik van een gehuurd motorrijwiel, zonder in 't bézit te zijn van een rijbewijs, wel aangevraagd, maar nog niet verkregen De man werd echter aangehouden door agent v. d. Brink en bij verstek veroordeeld tot f 8 boete of 5 dagen. In verband met deze z.i. nogal hooge straf kwam ver oordeelde in verzet. Zijn rijbewijs had hij Inmiddels ont vangen. Na ontwikkeling der bezwaren door verdachte bleek de ambtenaar geneigd tot clementie en requireer de nu f 6 boete of 6 dagen, 't Is me nog wel een beetje te duur, lispelde de verdachte. Ja, maar zeg eens, re- pliekte de kantonrechter, 't is hier geen kruideniers winkel! Maar 't zakte toch af op f 4 boete of 4 dagep. WATERSTAAT ONBEVOEGD VERKLAARD. Verdachte veroordeeld tot f 5 boete of 5 d. De kantonrechter deed heden na breed gemotiveerd vonnis schriftelijk uitspraak in de zaak van Dirk B., vrachtrijder te Heiloo, die op last van den Hoofdingeni eur van Waterstaat met een vierwielig motorrijtuig het langs den Rijksweg te Limmen gelegen rijwielpad had bereden en deswege door brigadier De Koekkoek was gecalangeerd. De kantonrechter overwoog daarin, dat hier geen noodzaak bestond. Dat een ventueele ontheffing alleen kan gelden voor een tweewielig motorrijtuig. Dat het niet aangaat de rijkswet te sabotteeren. De strafwetten gelden voor alle Nederlanders en kan men zich op geen enkel wetsartikel beroepen om zich daaraan te onttrek ken. Het ambtelijk bevel was onbevoegd en dit was ver* dachte B bekend, want hij was herhaalde malen ge waarschuwd. Hij werd derhalve strafbaar geacht en veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. als hoorden zij den overwlnningskreet van de woestijn. Daar. op eenmaal, uit de donkere schaduw van dien hoogen oever, drong een ander geluid tot hen door dat de betoovering verbrak* die hen gevangen hield en aan hun vast aaneengesloten lippen de spraak hergaf. „Mama, mama, Barba wil drinken... Mama, drln* ken.... Barba is bang..." Jefferson Worth was het eerst bij de plek waar de kinderstem vandaan kwam. Het scheen dat het kind daarheen was geloopen, kort nadat de moeder was in geslapen. Eindelijk was ook het kind van vermoeienis in slaap gevallen en zoo juist door het gekrijsch van de roofvogels gewekt. Het was een meisje van hoogstens vier jaar. Haar bruine haren zwierden en golfden om haar hoofdje en haar groote, wijdgeopende oogen staarden bevreesd en verbaasd naar die vier vreemde mannen en dien jongen die zij daar voor zich zag. „Mama... mama... waar is mama?" Jefferson Worth knleulde voor haar en stak haar zijn handen toe en toen hij tot het kind sprak, zagen aijn reisgenooten hem vol verbazing aan: zoo teeder was de klank van zijn stem. Het kind richtte haar groote, onderzoekende oogen op dien knielenden man. De anderen zagen met inge houden adem toe. Maar op eens was het alsof zij in dat grijze aangezicht van den geldman iets zag dat haar van vrees vervulde en zij riep luid: „Weg!... weg!..." En toen weer: „Mama, mama... Barba wil mama hebben..." Jefferson Worth ging ontmoedigd terzijde, zijn hoofd was diep gebogen en men kon niet zien, of het alleen teleurstelling, dan wel schaamte was. De anderen deden nu, elk op zijn beurt, hun best 't vertrouwen van het meisje te winnen. Zij zag Texas Joe en den Ier ernstig aan, zooals zij ook den bankier had aangezien, maar ditmaal zonder vrees. Tegen den knaap glimlachte zij even, maar zij gaf zich nog niet gewonnen, zij bleef nog aarzelend en terughoudend. Maar toen zij dien grooten, goedlgen ingenieur, met zijn bruine oogen, zag, toen strekte zij plotseling haar armpjes uit, als met een gebaar van vertrouwen en overgave. „Barbara... drinken1..." zeide zij, en de ingenieur nam haar in zijn armen. Toen zij bij den wagen gekomen waren, reikte Jef ferson Worth haar een beker water toe, maar al weer keerde zij zich van hem af en sloeg haar armpjes om den hals van den Profeet. De Profeet nam nu den be ker uit de hand van den bankier en was haar behulp zaam bij het drinken. Wordt vervolgd. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofd ingelanden, op Zaterdagmiddag 4 uur, onder leiding van Dijkgraaf Haringhuizen. Afwezig de heer K. Schenk Kz., die bericht van ver* hindering heeft gezonden. Eén vacature. De door den heer Daan Kaan als secretaris voor gelezen notulen werden onder dank vastgesteld. Mededeelingen: ten le: Zooals de heeren reeds bekend zal zijn, aldus Voorzitter, is de heer K. Zijp weer herbenoemd als Heemraad. Ik ben overtuigd, dat het geheele bestuur dit genoegen doet, In den afgeloopen termijn is veel arbeid verricht Geen moeite was den heer Zijp te veel. Met groote ambitie en toewijding heeft hij steeds de belangen van den Polder behartigd. Ik wensch den heer Zijp een goede gezondheid, opdat hij steeds op dezelfde wijze zal voortgaan, gepaard aan een goede samenwerking. Applaus. ten 2e. Dat de duiker in den Molenweg gelegd ls en goed voldoet. Het zal voor de bemaling zeker een ver betering zijn. ten 3e. Dat voor de uitvoering van de werken op de v/egen geleverd zal worden door den heer Bras 22 Kub. M. Epramex a f 2.28 per M3Door de Ned. Bazalt Mij. zal sprit worden geleverd voor f 6.16 per M3. en door de firma Breitenstein te Amsterdam 40.000 K.G. teer a f 6.40 per 100 K.G. Van den heer K. K. Kaan, die bedankt heeft als Ingeland, ls een dankbetuiging ingekomen voor de prettige en aangename samenwerking, welke hij steeds met het Dag. Bestuur en de Hoofdingelanden heeft 'gehad en brengt tevens eerbiedige hulde aan hen, die niet meer zijn. Dijkgraaf meent wederkeerig dank verschuldigd te zijn aan den heer Kaan, die zich heeft doen kennen als iemand, die warm gevoelde voor de belangen des polders. Ruim 30 jaar was hij Hoofdingeland. Hij gaf steeds blijk 't goede te willen en ook was de samen werking steeds prettig. Dijkgraaf stelt voor, uiting te gevei^ van onze waardeering, door den heer Kaan schriftelijk dank te betuigen. Voor h|t onderzoek der geloofsbrieven van de her kozen Htrofdingelanden H. K. Koster en K. Kater, FEUILLETON. Door HAR O LD BELL WRIGHT 5. Pat klom in den wagen, nam zijn plaats weer in én niemand sprak een woord. Over een afstand van twee mijlen was het spoor van het vreemde paard zichtbaar, verderop was het uitge- wischt door het stuifzand. „Dit stuk weg heeft hij dus afgelegd, nadat de storm begonnen was", was de gevolgtrekking die Texas maakte. „Maar het is niet mogelijk met zekerheid te zeggen waar hij vandaan gekomen ia" Terwijl zij hun tocht vervolgden, namen allen de streek aandachtig op en het duurde dan ook niet lang of zij vonden de plek die zij zochten. Een licht rijtuig op veeren met een halsterriem vastgebonden aan een van de wielen, was meer dan half bedolven onder het zand dat door den wervelwind daar bijeengedreven was Zij vonden er een kleine waterton, waarvan de naden reeds begonnen open te barsten onder de hitte van de zon, verder een paar dekens, een zak gedeeltelijk met hooi gevuld en niets meer. Jefferson Worth. Pat en de jongen deden nog een poging om het zand weg te graven dat zich hoog boven het rijtuig verhief; maar telkenmale kwam er een vee] grooter hoeveelheid droog zand naar hen toegHjden. „Het dient tot niets, mijnheer Worth", zeide Texas, toen hij zag dat de bankier aarzelde het op te geven. „Als God het niet ontdekt, zullen de menschen nooit te weten komen wat hier begraven is." En het menschenkind van de woestijn vervolgde zijn gedachten en zag voor de oogen van zijn geest het treurspel dat hier was afgespeeldZij waren onder weg en alles ging voorspoedig. Zij rekenden er ook op dat zij hier in den vijver water zouden vinden..." Hij schoof de ledige waterton op zijde. „Nu raakte hun voorraad uitgeput, de zandhoos achterhaalde hen, de paarden rukten zich los. Natuurlijk hebben zij al hun best gedaan hun paarden weer te vangen, want als zij zonder paarden en zonder water moesten achterblijven, dan was het duizend tegen één dat er niets van te recht kwam. Het is voor ons te gevaarlijk hier veel

Schager Courant | 1933 | | pagina 10