Heropening POLO-HEMDEN J. OTSEN, NACHTELIJKE OVERVAL Rechtspraak bij Afrikaanschen stam W. C. VAN GEELEN Felle brand te Groningen Kano vergaan op het IJsselmeer De Haagsche moordzaak Algemeene Kiesvereeniging Marktberichten. nieuwe Rijwielzaak aan DE K00IJ. T. LANSER, Bejaarde rietdekker te Wateringen met een ijzeren voorwerp neergeslagen. Den inbreker met een stoel verjaagd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 83-ja- rige rietdekker, L. Krispijn, te Wateringen bij Naald wijk, het slachtoffer geworden van een brutalen roof overval. Een onbekend gebleven persoon heeft hem met een ijzeren voorwerp drie wonden aan het hoofd toe gebracht De oude man heeft met een stoel den in dringer op de vlucht gedreven. In de woning wordt niets vermist. De toestand van den aangevallene is gunstig. Nader meldt men uit Wateringen: De indringer is met groote brutaliteit te werk ge gaan. De Schoollaan, waar het slachtoffer woont, is een hofje in het centrum van de Wateringsche kom. In een van de laatste huizen van het straatje woont de oude heer K. met een huishoudster. Deze was echter in een ziekenhuis in Den Haag opgenomen, zoodat K geheel alleen thuis was. Zondagnacht omstreeks 3 uur was K, zooals wel meer zijn gewoonte is, opgestaan om even naar bui ten te gaan. Bij het openen van de scheidingsdeur tusschen de woonslaapkamer en de keuken, flitste plotseling het licht van een electrische zaklantaarn in zijn gezicht en hoorde hij zich toevoegen: „Je geld of je leven". Tegelijk kreeg de oude man met een stuk ijzer een harden slag op het hoofd. Hoewel he vig verschrikt, greep de aangevallene een stoel en be- gen zich, daarbij roepende: „help, help", te verdedi gen. De indringer nam hierop de vlucht, zonder herkend te zijn. Op het geraas kwam een buurman van den heer K, de heer v. Zwel toesnellen. Hij zag zijn buurman, die inmiddels het licht in de keuken had aangesto ken, met bebloed gelaat en hevig ontdaan voor het raam staan. Een paar buurlui hebben daarop de po litie gewaarschuwd, die onmiddellijk een onderzoek ibegon. Er bleek uit de woning niets ontvreemd te zijn. De indringer had zich toegang verschaft door ver breking van een ruit van het keukenraam. Hij heeft door een gat de boven- en beneden-grendel van de buitendeur, die vlak naast het raam staat, kunnen openschuiven en op die manier kunnen binnen ko men. De buren hebben ook dr. Hoogwater gewaarschuwd, die den aangevallene heeft verbonden. Hij bleek 3 diepe wonden aan het hoofd te hebben bekomen, waarvan een 6 c.M. lang was. De krasse oude heer was door den overval hevig geschrokken, doch heeft verder geen onaangename j gevolgen van den aanslag ondervonden. Een paar uur later zat hij in zijn woning in gezelschap van een buurman gemoedelijk zijn pijpje te ronken. Men ziet den heer K aan voor tamelijk bemiddeld. Uit de manier, waarop de aanvaller is binnengeko men, wordt vermoed, dat de man met de plaatselijke situatie goed bekend is geweest, of daaromtrent door anderen is ingelicht geworden. Een der buren beweert na den overval den man op een fiets te hebben zien wegrijden, doch kon geen signalement opgeven. Deze fiets moet 'n leegen band hebben gehad, hetgeen ook blijkt uit sporen ter plaatse gevonden. Voorts is hij het eerste onderzoek het vermoeden ge rezen, dat de indringer langs een omweg de School laan moet zijn ingekomen. Een verdachte aangehouden. De Wateringsche politie heeft een spoor gevolgd, dat naar Den Haag leidde. Op verzoek van den bur gemeester van Wateringen heeft de Haagsche politie den 27-jarigen koopman W. H. L. G. in diens woning aan de Rozemarijnstraat, onder verdenking den roof overval te hebben gepleegd, aangehouden. Nieuw spoor gevonden? Vingerafdrukken en verdacht individu opgemerkt. Bij het onderzoek is nog komen vast te staan, dat de oude heer Krispijn, reeds in den loop van het vorige jaar een dreigbrief heeft ontvangen, waarin hem werd gelast op een bepaalde plaats een som gelds te deponee- ren. Als hieraan niet voldaan werd, zou men het geld bij hem komen halen. Op de bewuste plek heeft men toen een ledige enveloppe neergelegd, doch deze werd niet weggehaald. Men onderzoekt thans in hoeverre deze brief met den overval te maken heeft De Zondagnacht van zijn bed gelichte Haagsche koop man G. is Maandagmiddag door de justitie verhoord. G. heeft vroeger in Wateringen gewoond en het werd niet onwaarschijnlijk geacht, dat hij met de huishoudelijke omstandigheden van den heer K. op de hoogte was. Hij ontkende echter iets met de zaak te maken te hebben. Bij confrontatie met het slachtoffer heeft G. op verzoek der ambtenaren den dreigenden uitroep van den indringer „Je geld of je leven!" driemaal her haald, doch de heer K. verklaarde dit stemgeluid niet te herkennen. G. is daarop naar Den Haag terrugge- bracht. Intusschen zijn enkele feiten aan het licht ge komen, welke in de richting van een nieuw spoor heb ben geleid. Op de ingedrukte ruit van het keukenraam dat met groene zeep was besmeerd, heeft men duide lijk vingerafdrukken gevonden. Voorts hebben omwo nenden Zaterdagavond omstreeks acht uur in de buurt van de Schoollaan een man gezien, die er de plaatse lijke gesteldheid heeft opgenomen. Deze man moet een berucht type uit de Haagsche onderwereld en een goede bekende der Haagsche politie zijn. Een knaap ter dood gebracht. Zeven personen voor den rechter. Reuter meldt uit Nairobi (Britsch Oost-Afrika)dat voor het Hooggerechtshof te Nakuro zeven leden van een stam terecht hebben gestaan wegens het veroor zaken van den dood van een veertienjarigen knaap. Tijdens het proces botsten de begrippen van recht spraak van den blanke en den inlander tegen elkaar. De jongen had tijdens het oefenen in speerwerpen on gelukkigerwijze een ander getroffen en gedood. De ouderen van den stam kwamen in een rechtszitting bijeen en beslisten dat de knaap bloedgeld moest be talen aan de familieleden van den overledene. Daar hij echter geen geld bezat, beslisten de ouderen dat hij gestraft moest worden met den dood. De knaap vluchtte het bosch in, doch werd naar het dorp teruggebracht, waar de voltrekking van het dood vonnis plaats had. Hij kreeg een lus om den hals, waarvan het einde aan een boom werd vastgemaakt. Vervolgens moest hij een ooom inklimmen om zich van een hoogen tak ten aanschouwe van alle dorpsbe woners naar beneden te werpen. Het Hooggerechtshof veroordeelde de zeven ouderen tot dwangarbeid, varieerend van twee tot vier jaar. HET VASTEN VAN G AND HL In gunstige conditie. Reuter meldt uit Poona dat Gandhi het nog goed maakt, nadat hij nu twee van de drie weken heeft ge vast. De doktoren zijn hierover verbaasd en zeggen dat het een wonder is dat hij in zoo gunstige conditie ver keert. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS Drie woningen geheel en vier gedeeltelijk in vlammen opgegaan. Twee kinderen bijtijds gered. Gisteravond omstreeks elf uur brak brand uit In per ceel No. 8 van een blok woningen, staande aan den Pa piermolen te Groningen. Deze woningen waarvan de zolders slechts door een dun muurtje gescheiden zijn. zijn allen onder één dak gebouwd. De brand welke ontstaan was door een brandend petroleumstel, hetwelk in aanraking kwam met gordijnen, greep zeer snel om zich heen en breidde zich weldra naar links en naar rechts uit. De bewoners van perceel No. 8 waren niet thuis. 2 Kinderen, die op zolder sliepen konden bijtijds gered worden. De bewoners van de overige woningen konden zich allen redden. De brandweer was met veel materiaal ter plaatse en kon nae en uur het vuur be dwingen. In totaal zijn drie woningen geheel en vier gedeeltelijk afgenrand. Er was in verband met de Ker mis uiteraard veel belangstelling voor het blusschings- werk. Het talrijke publiek werd door de politie op een afstand gehouden. Het vermoeden wint meer en meer veld. dat de belde Inzittenden verdronken zijn. Elders ln dit nummer wordt reeds melding gemaakt van de vermissing van een kano met twee Inzittenden n.1. de heeren H. Stekelenburg, redacteur van de Prov. Overijselsche en Zwolsche Courant, en H. Scheen uit Lochem, waarbij vermoed werd, dat zij waren verdron ken. Dit donkere vermoeden wint meer en meer veld. nu gisteravond omstreeks 10 uur de schokkende tijding werd ontvangen dat de kano omgekeerd ia gevonden te Stavoren. Zeevarenden, die Zondag op het IJsselmeer hebben gekruist, deelden nog mee, dat het dien dag ondei Schokland erg mistig ls geweest en dat er een vrij hooge zee stond. Men neemt aan. dat de kano bij een dwarse zee is omgeslagen. Een tragische bijzonderheid is dat de heer Stekelenburg over enkele maanden in het huwelijk zou treden. De redactie van het blad, waaraan de heer Steke lenburg verbonden ls, publiceert een oproep aan Ieder die meent eenlge aanwijzing omtrent het lot van de belde opvarenden te kunnen verstrekken of die een of ander voorwerp vindt, dat van de vermiste kano af komstig kan zijn, daarvan onmiddellijk telefonisch of telegrafisch mededeeling *te doen aan het bureau van het blad, of den heer Scheen te Lochem. Tot den Inventaris van de kano behooren o.m. twee blauwe kussens, die ook als zwemvest kunnen worden gebruikt en twee lage rugleuningen. De heer Stekelenburg staat als een uitstekend zwem mer bekend. Hij la 28 jaar oud, de heer Scheen ruim 20 jaar. Nog een kanovaarder verdronken Op de Maas te Maastricht werd gistermiddag druk gekanood. O.m. werd hieraan deelgenomen door den 20-jarigen J. H. P. D., woonachtig te Maastricht. Op een gegeven oogenbllk sloeg de kano om, D. verdween in de Maas. Eenigen tijd later is zijn lijk opgehaald. Tot verwerping geconcludeerd van het cassatieberoep in de moordzaak-Ebchaa- zier. De Procureur-Generaal bij den Hoogen Raad, Mr. A. Tak, heeft heden conclusie genomen inzake het cassatie-beroep van den 33-jarigen techniker J. A. J. H. K., die door het Haagsche Gerechtshof is ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf wegens valsch- heid in geschrifte en wegens moord op den heer W. G. J. Eschauzier, gepleegd op 9 Mei 1931 te 's Gra- venbage. De Procureur-Generaal concludeerde tot verwer ping van het cassatie-beroep. De Hooge Raad zal op 26 Juni arrest wijzen. RELLETJE TE VLISSINGEN. De adelborst en de soldaat. Te Vlissingen ontstond Vrijdagavond een relletje, toen een adelborst van de „Gelderland" een soldaat van de kustartillerie aanhield, omdat deze het militair sa luut niet bracht. De soldaat werd naar de kazerne over gebracht en dit veroorzaakte een volksoploop, die de politie aanleiding gaf tot optreden, waarbij een onwil lige is aangehouden en eveneens naar het politiebureau werd overgebracht. Hierbij liep een agent een klap in zijn gezicht op. Plaatselijk JNieuws. DE ALLEREERSTE. Door onzen plaatsgenoot den heer Jan Bulsman Jr.. zijn vandaag de eerste nieuwe aardappelen naar de veiling gezonden. Het is echter wel een groote zeld zaamheid dat waar nog nergens nieuwe aardappelen zijn gerooid, de eerste uit ons Noorden komen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer W. J. van Son, Rijks klerk ten kantore der Directe Belastingen, slaagde dezer dagen voor adjunct-commies. GRONDAANKOOP. Door den heer S. Keesman, alhier werd een ver zoek ingediend bij den Raad tot het aankoopen van een perceel bouwterrein in het Heerenhosch, groot pl.m. 204 M2., tegen den prijs van f 4.50 per M2. De Raad keurde deze aanvrage goed. Abusievelijk werd dit verzoek in T raadsverslag niet vermeld. PAARD OP HOL. Maandagavond ongeveer half 7 sloeg het paard, bespannen voor een driewielde kar en bestuurd door den heer N. Groot Dz., wonende aan den Lagedijk. doordat het lemoen brak. op hoi Het paard, dat het lemoen achter zich aan trok, botste tegen het woon huis van den heer Hedies, om daarop terug te kee ren. Het werd inmiddels gegrepen. De stuurlooze wagen verdween in de sloot langs den weg. Omstan ders brachten den wagen weer op het droge. Het paard was versuft door de bots'ng en bezeerde zich lichtelijk aan een der pooten. De bestuurder kwam met den schrik vrij. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Annie Cornella, dochter van Cornelis Muntjewerf en Trijntje de Beurs. POLITIE: Verloren: een portemonnale met eenig geld. Gevonden: een kinderschoentje. VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLL. NOORDERKWARTIER. Het Bestuur dezer kiesvereeniging heeft te Alk maar een vergadering gehouden met haar afgevaar digden in het Hoogheemraadschap, ten einde bespre kingen te houden over de a.s. verkiezingen, welke dit jaar weer moeten worden gehouden. Uitvoerige be sprekingen werden gevoerd over de wijze, waarop de Kiesvereeniging denkt te werken In dit verband kwam naar voren een uitlating van een spreker in een ver kiezingsvergadering, onlangs te Alkmaar gehouden, alsof van de zijde van een der politieke partijen reeds zou worden geageerd, om te laten zitten, wat zit. Op gemerkt werd, dat er onder de zittende leden zijn, die niet meer in aanmerking komen wegens gevor derden leeftijd, terwijl ook een paar overleden zijn. Bovendien is de Kiesvereeniging van de bedoelde ac tie niets officieels bekend, zoodat gemeend werd, daarmee geen rekening te houden. Het Bestuur meen de dan ook goed te doen, met voorloopig een aantal candidaten te noemen, hen te vragen of zij een even tueele candidatuur zouden aannemen, met allen, die deze aanvaarden een bespreking te houden, om daar na een algemeene vergadering uit te schrijven, waar de leden definitief de candidaten. ook eventueel door hen nog voor te stellen, kunnen benoemen. AANBESTEDING. Zaterdagmiddag had in café „Het Oude Slot" van mcvr. de wed. P. Roggeveen, alhier, plaats de aan- besteding ten verzoeke van den heer W. F. J. van Erp, van den bouw van een bierbottelarij met woning, aan het Oudeslotplein. Ingekomen waren 5 biljetten, t.w.: K. Kreijger, Oii- desluis f4357.—, Gebr. Veeter, Schagerbrug f4470.—, C. P. Dekker en A. Bakker, Schagen f4900.—, G. Ko ning, Schagen f 4910.—, J. J. Feijen, Alkmaar f 4935.—. De gunning is aangehouden. AKMAAR, 20 Mei 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 Paarden f 125—280; 51 melk koeien 180—190 70 nucht. kalveren slacht f3—12 en fok f 516; 109 vette schapen f 12—17, magere scha pen f 1013; 482 lammeren 148; 1 bigzeug f70; 60 biggen (10 weken) f8—15; 15 bokken en geiten f3— 10, kleine bokjes f 1—2 50. Handel matig. ALKMAAR, 20 Mei 1933. Aanvoer 250.000 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f2 f2.20; 58;60 KG. f2.10f 2.30; 60/62 KG. f 2.20-12.40; 62/64 KG. 12.3G-f2.70 per 10U stuks. Aanvoer 58000 eendeieren. Prijzen f 1.70f 1.90 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Mei 1933. Aangevoerd: 275 Kg. gele uien f 1.80, 1900 Kg. ra barber f 1.25, per 100 Kg. AMSTERDAM. 22 Mei. Ter markt waren heden aangevoerd: 690 vette koeien, waarvan de prijten waren: le kwal. 55—60, 2e kwal. 44—52, 3e kwal. 32—40 ct. per kg. slachtge- wicht; 120 melk- eti kallkoeien f 100—150 242 vette kalveren le kwal 4448, 2e kwal. 3642, 3e kwal. 2632 ct. per kg. levend gewicht; 116 nuchtere kal veren f24; 94 schapen l 10—14; 169 lammeren f6— 9; 738 varkens, vleeschvarkens 90—110 kg. 39—40 ct., zware varkens 3639 ct, vette varkens 3335 ct. per kg. slacbtgewicht; 22 paarden f70—110. Aan het abattoir werden aangevoerd 6 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM. 22 Mei. Binnenl. granen (Boernnnoteering). Rogge f4 VA, che val iergerst 4%-5. haver A, duiveboo- nen 8—9, paardeboonen 66A, alles per 100 kg. Kar- wijzaad 1212 A per 50 Kg. Nagekomen iSvrichten. OUDE NIEDORP. Het fanferecorps „Crescendo" trok Zondagmorgen met frisschen moed naar Heerbugowaard om deel te nemen aan het concours. Het heeft zich daar uitste kend geweerd en behaalde in zijn afdeeling een eerste prijs met 173 punten. Een schitterende presta tie van zoo n klein corps. Na afloop van den wedstrijd bleek het dat „Crescendo" het hoogst aantal punten bereikt had van alle mededingers. 's Avonds moest er weer gekampt worden in den eere-wedstrijd. Negen kampioenen namen daaraan deel en de uitslag hiervan zal Donderdag op den tweeden wedstrijddag eerst bekend gemaakt worden. Het mooiste is nog dat „Crescendoeen greep ge daan heeft naar den Wisselprijs, maar we zullen maar niet te veel hopen, daar er Donderdag de kan sen bestaan, dat er weer een baas boven baas komt en met dezen buit gaat strijken. Ze hebben braaf hun best gedaan en hulde aan de leden en aan den eminenten directeur, den heer Pranger. ANNA PAULOWNA. Zondag jJ. hield de postduivenvereniging .Altijd Verder" een wedvlucht vanaf Noyon (afstand 392 K. M.) In concours waren 29 duiven. De duiven werden gelost om 8 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 1 uur 56 min. 40 sec. De laatste prijswinnaar om 2 uur 10 min. 22 sec. Prijzen behaal den: Gebr. Van Steijn 1, 2 en 6; G. de Boe 3; W. Blaau- boer 4; J. Peute 5; N. Splgt 7. Algemeene vergadering schoolfeestver. „Het vorige jaar.'' aldus opende de heer Van Balen Blanken Maandagavond de ln Veerburg gehouden ver gadering van de schoolfeestvereeniglng, „waren we pes simistisch gestemd, ten opzichte van het bedrag, dat in totaal voor het schoolfeest gecollecteerd zou woraen, maar net ls meegevallen. Het feest krijgt, juist nu de tijden slecht zijn, voor de kinderen een grooter betee- kenis dan het misschien in de „vette jaren" had. Wo hopen dus dat weer flink op de lijsten geteekend zal worden, opdat op het feest niet beauinigd behoeft te worden." Nadat de heer Van Balen Blanken op voorstel van den heer De Vries bij acclamatie was herbenoemd als voorzitter, nam de vergadering het bestuursvoorstel, om het feest op dezelfde wijze als verleden jaar te houden, aan. De Amsterdamsche reis met bussen zal onder lei ding van den heer Zwarthoed staan; de reis naar Schoorl, Castricum a.Zee en Alkmaar wordt geleid door den voorzitter; het reisje naar Huisduinen met parti culiere auto's komt onder leiding van den heer De Vries. Mochten onverhoopt de finantien wijziging nood zakelijk maken, dan zal het bestuur naar omstandig heden het plan veranderen. Naast het bestuur en de onderwijzeressen en onderwij zers werden nog 10 geleiders benoemd (6 voor de open bare en 4 voor de kath. scholen) en nadat het feest gesteld was op Woensdag 21 Juni volgde sluiting, waar in de voorzitter nogmaals de hoop uitsprak, dat niet minder opgehaald zal worden dan het vorig jaar, zoo dat aan de kinderen dus weer hetzelfde, zoo goed beval len feest gegeven kan worden. DINSDAG 23 MEI 1933. V.C.J.B. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst WIERINGEN. Vergadering van de vereenlglng ter bevordering van getrouw schoolbezoek der openbare lagere school te Hippolytushoef, op j.1. Maandagavond in Hotel de Haan. Aanwezig 10 leden. De voorzitter, de heer N. Kaan Pz.F opende met welkom. De notulen worden gelezen door den secreta ris, den her J. J. Groos, welke goedgekeurd. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 768 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer Temperatuur: 16 gr. C is 60 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist Het oogonderzoek doen wij gratis. De aftredende bestuursleden, de heeren A. H. J. van 't Hof en J. Klare worden herkozen. De penningmeester, de heer H. de Jongh, doet reke ning en verantwoording. De boeken waren keurig in orde en voor het acurate beheer wordt den penning meester dank gezegd. Volgt bespreking Schoolfeest. Met meerderheid van stemmen werd besloten met de oudste kinderen naar Amsterdam te gaan per autobus. Het bestuur zal een onderzoek instellen naar de meerdere kosten als cck Marken wordt bezocht. Verschillende dames en heeren zullen met lijsten rondgaan voor inteekening der be- noodigde gelden. De volgende vergadering zal worden gehouden op 7 Juni, op welken datum de lijsten moeten worden in geleverd. De rondvraag leverde niets op, zoodat de vergadering als gebruikelijk werd gesloten. LANGENDIJK Aan den heer J. Swart Az. is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als keurmeester bij het Uitvoer- Controle-Bureau. De afdeeling Langendijk van den A N.G.O.B. heeft als afgevaardigde in het Langendijker Drankweer- comité gekozen de n heer S. van de Neer. Besloten werd deel te nemen aan de sluitingsdemonstratie van de Blauwe Week. Als afgevaardigden daarheen wer den gekozen de heeren Jb. Schuit en P. de Jong. Het Manifest van den Bond zal in het ressort der afdee ling in 1000 ex. worden verspreid. NOORDSCHARWOUDE. Wielersport. De wielrennersvereeniging „Ons Genoegen heeft jl. Zondag een rondrit gehouden. Er werd in 2 klas sen gereden. In klasse A reden mee J. Langendijk, C. Kos, H. Quant, C. Jongsma, P. Nap en A. K ossen. Deze klasse moest 10 ronden rijden of 87 K M. Klasse B, waarin J Smit, A. de Vries, J. van der Molen, T. Schrijver en Wittebol meereden, moest 8 ronden of 70.6 K.M. rijden. Klasse A startte om 9.30 uur, terwijl klasse B om 9.32 vertrok. In klasse A waren winnaars J. Langendijk en C. Kos in den tijd van 2 uur 39 m!n. 1 sec., een gemid delde snelheid van 33 K.M. per uur. Alle andere rij ders hadden opgegeven. In klasse B,waren winnaars A de Vries in den tijd van 2 uur 17 minuten, gemiddeld 30A K M., J. Smit in 2 uur 25 min. 45 sec., gemiddeld 2üA K.M. en T. Schrijver in den tijd van 2 uur 36 min. 4 sec., ge middeld 27 K.M. per uur. Deze laatste rijder, die de 70.6 K.M. met een gemid delde snelheid van 27 K..M. per uur heeft gereden, heeft wel een prestatie geleverd. Hij rijdt nl. met een kunstvoet. J. van der Molen had tengevolge van een misver stand opgegeven. NOORDSCHARWOUDE. De aanbesteding van de Mosselenbrug. Maandagavond werd in Concordla de aanbestedmg gehouden van den bouw van een nieuwe betonnen brug. in de plaats van de oude Mosselenbrug. Er waren elf biljetten ingekomen. De begrooting was f 15.000. De volgende inschrijvingen waren ingekomen: J. Faus. N. Niedorp f 15987; Chr. Linselhout en G. van Dijken te Oegstgeest f 15845; J. Kuiper. Zürich (Frsl.) f 15700; J. Tromp. Oudkarspel i 14800; J. J. de Groot, Alkmaar f 14750; O. Hamstra, De Rijp f 14540; P. Doorn St Maartensbrug f 14360; C. Klinkert, Oudkarspel f 14232; J. Henselmans. Noordscharwoude f 13989; Ge broeders Boekei. 't Veld f 13240; Gialtema en Co„ Umui- den f 11500. De gunning is aangehouden. Ter gelegenheid van het 12-jarig jubileum van pas toor Van Noord, brachten de R.K. Zangver. „St. Cea- cialla" en het R.K. Fanfarecorps „Genot door Kunst" den jubilaris een serenade. Zeer velen lieten van hun belangstelling blijken. op WOENSDAG 24 MEI a.s^ van de In voorraad «=en prachtsorteering nieuwe RIJWIELEN, in verschil lende prijzen Electr. Cordea WASCHMACHINES, STOFZUI GERS en andere EL ARTIKELEN. Agent aer Gazeile en Burgers Rij wielen. Beleefd aanbevelend, DE KOOIJ. KOEGRAS. met lange nouw, mansmaat, 75 cent, bij KOLHORN.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2