SPORT VAN ZONDAG De Competitiewedstrijden. WPIGIFY N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n, Programma N.H.V.B. Zaandijk I—Schagenl. 9—4 Een waaghals GO AHEAD'S KANS VERGROOT. HOOP VOOR WEST FRISIA. (KN.V.B.-overzicht van 21 Mei). 'n Zondag uit duizenden is het geweest Eigenlijk geen weer om achter een voetbal aan te draven. Des alniettemin is er genoegzaam gestreden en zijn we verder gegaan om de laatste naadjes aan de competi tiekous af te breien. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Den Stormvogels heeft het niet meegezeten. De ecla tante verrichtingen van de competitie zijn niet door een onoverwinnelijk kampioenspel bekroond, hoezeer de verwachtingen ten dien opzichte ook gespannen waren. Met 21 moesten de IJmuidenaren in Go Ahead hun meerdere erkennen. Het ging bij Stormvogels niet precies zooals het wezen moest. De voorhoede miste die doortastendheid die zij het geheele seizoen ln zoo rijke mate heeft gedemonstreerd en de befaamde achterhoede HaakKoster (bekend als de combinatie Van Gend en Loos) begint geducht te tanen. De Deventenaren daarentegen voetbalden constant een goede partq, zonder nochthans een overweldigen den indruk van zich achter te laten. Maar... zij pasten op hun tellen, profiteerden van de gelegenheid en wonnen. P.S.V. stuitte aanvankelijk in Groningen op flinker tegenstand. Het vlotte bij de Velocitanen werkelijk goed. Meulema en Bonsema waren zeer gevaarlijk en dank zij het latwerk bleef Bouman's doel maagdelijk. Totdat het vermogen om Philips' tempo bij te houden uitgeput was en weg was Velocitas. De Zuidelijken wonnen met 41. De situatie is nu: Go Ahead 4 3 0 1 11—4 6 Feijenoord 3 2 0 1 6-5 4 P.S.V. 4 2 0 2 9—7 4 Stormvogels 4 2 0 2 5-8 4 Velocitas 3 0 0 3 2—9 0 Hemelvaartsdag: Go Ahead-Velocitas; P.S.V.Feij- fenoord. AFDEELING I. PROMOTIE 2e KLASSE. Zeeburgia won in het Stadion van Blauw-Wit (21). Er was ln deze matige wedstrijd geen krachtverschil. Zeeburgia was iets productiever, waardoor de 21 zege gerechtvaardigd is. De kans van de Zebra's is wel buitengewoon klein geworden. H.F.C. Zeeburgia Blauw Wit 0 0 0 1 0 2 5-1 3—3 1—5 PROMOTIE 3e KLASSE. In Amsterdam heeft Hollandia tegen D.E.C. een heel slechte beurt gemaakt! Zeer improductief spel en 'n niet erg safe achterhoede veroorzaakten een 41 nederlaag. O.V.V.O.'s verrichtingen moeten de beslis sing brengen. O.V.V.O. Hollandia D.E.C. 110 111 10 2 8—3 6—6 5—10 De andere tweede klasse hekkesluiter is al verloren. Baarn heeft n.1. nog niets gedaan als verliezen. Zon dag won U.V.V. met 7—3. D.O.S. U.V.V. Baarn 2 2 0 3 2 0 3 0 0 5—2 13—6 5—15 PROMOTIE 4e KLASSE. Dat Purmersteijn het niet gemakkelijk zou krijgen, heeft de praktijk bewezen. Beverwijk klopte n.1. ln Purmerend de thuisclub met 31, zoodat we van de Purmerenders niet veel verder succes verwachten. Beverwijk 1 1 0 0 3—1 2 Purmersteijn 1 0 0 1 1—3 0 Schinkelhaven 0 0 0 0 0-0 0 AFDEELING EL H.V.V.'s nederlaag in Roterda mtegen Excelsior geeft Sn Enkhuizen zonder twijfel nieuwe moed. Van H.V.V. aralt het ons anders bitter tegen. Excelsior, dat onstui mig en enthousiast speelde, verdiende de 74 zege volkomen. West Frisia Excelsior H.V.V. 10 1 10 1 10 1 3-1 2 7—7 2 5-7 2 AFDEELING UI. Het heeft er allen schijn van, dat Robur zich niet zal kunnen handhaven. Op eigen terrein verloren El- fring en zijn mannen mét 64 van Hengelo, dat er zeer goed voorstaat. Hengelo S.C.H. Hengelo 2 2 0 2 0 1 2 0 1 0-6 3—4 5—7 AFDEELING IV. Hier vielen twee uitslagen net andersom uit dan ver wacht werd. Middelburg verloor na een verre reis van Juliana in het mijngebied, met niet minder dan 41. V.V.V. dat de kans had kunnen grijpen, liet zich evenwel conserveeren door Hero (21), hetgeen hun wel zal spijten. Middelburg V.V.V. Juliana Hero 4 3 4 2 4 2 4 1 0 1 138 6 0 2 7—5 4 0 2 9—10 4 0 3 5—11 2 AFDEELING V. Hier werd in Veendam het competitierestant Veen- damFrisia gespeeld. Deze wedstrijd werd door de bezoekers gewonnen. Alleen Be QuickAlcides moet nog gespeeld worden. Friesland won voor de promotie-competitie met 41 van F.V.C., in een wedstrijd tusschen twee zwakke ploegen. Friesland 2 2 0 0 7—1 F.V.C. 2 0 1 1 1—4 Muntendam 2 0 1 1 0-3 PROGRAMMA K N.VR. Hemelvaartsdag. Kampioenschap van Nederland: Go AheadVeloci tas; P.S.V.—Feijenoord. Afd. I Promotie 4e klasse: BeverwijkPurmersteijn. Res. 3e klasse: Hollandia 2—W.F.C. 3. Afd. IV, Promotie 2e klasse: JulianaV.V.V. 21 McL E: D.E.S. 1Sparta 3 2—1; Held. Boys 1—B.K.G 2 14—0; Succes 3-H.R.C. 6 4—3. 4G: H.R.C. 7-Suces 4 3—1; H.R.C. 5-B.KC. 3 7—0. Adsp. R: D.E.S. a-J.V.C. a 1—2. Gouden Kruis District Den Helder: 2e ronde: PettenWieringerwaard 22; Watervo gels—Helder 3 1—2; Suces 2—MLJ). 2—2. OVERZICHT. DERDE KLASSE. Held. Boys deed haar kampioenstitel eer aan door BKC. met 140 ln de pan te hakken! DE.S. kon op 't nippertje van Sparta 3. Op een bevredigende eindplaats mogen de Barghorners wel rekenen. Succes 3 won van Racing 6. VIERDE KLASSE. H.R.C. 7 won van Succes 4 en houdt daardoor de kans als Wieringerwaard het niet tot 23 punten mocht brengen. H.R.C. 8 klopte BKC. 3 met 80 en we zijn daardoor gerechtigd Wieringerwaard te waarschuwen voor den strijd op Hemelvaartsdag te Den Helder, waar het in den strijd tegen HR.C. 8 zal uitkomen. J.V.C. 2 16 10 2 4 4926 22 Callantsoog 16 11 0 5 52—35 22 Wieringerwaard 2 15 10 1 4 56-36 21 H.R.C. 7 14 7 4 3 42—80 18 Petten 2 16 8 2 6 52—34 18 Succes 4 15 8 0 7 50—42 16 H.R.C. 8 12 3 1 8 34—59 7 H.S.V. 2 14 2 2 10 20—48 6 B.K.C. 3 14 1 0 13 13—57 2 HEMELVAARTSDAG, 25 MEL Den Helder: N.H. 3e kl. elftalAmsterd. 3e kl. elf tal (zie aparte aankondiging). 1B: W.F.C. 5—Alm. Boys L IC: Hollandia 3M.F.C. 1; beslissingswedstrijd An- dijk 1West Frisia, te Hbogkarspel. 2F: Berkhout 1Hollandia 4; Hem 1M.F.C. 2. 3B: Uitgeest 3Vrone 2. 3E: H.R.C. 6—D.E.S. 1; Helder 5—Sucoea 8; Kol- born 1Held. Boys 1. 4D: C.S.V. 3Ursem 2; Alkmaar 4Akersloot 1. 4F: Hoogkarspel 2Berkhout 2. 4G: H.R.C. 8Succes 4. Adsp.: Vrone bUrsem a; West Frisia oHem a; Berkhout aHoogkarspel a; H.R.C. dD.E.S. a; HJR. C. cSucces a; J.V.C aSparta b. (Alg. Sportblad). DIVERSEN. Overschrijving- Gevraagd: G. P. Mientjes van H.R.C. naar ML.D.; H Ran van Texel naar Succes, Ver.eend: A. Vet van Helder naar M.L.D. Protest-Commissie. De processen-verbaal over de ingediende protesten ln IC, die daar de beslissing zoo lang hebben opge schorst, zijn nu gepubliceerd. Daaruit vermelden we," dat het protest M.F.C.Nieuwe Niedorp, ingediend door Nieuwe Niedorp, wegens het niet toekennen van een strafschop, is verworpen; het protest M F.C.N.N., ingediend door M.F.C.. te gen het niet toekennen van een doelpunt, terwijl de bal het doelvlak reeds gepasseerd zou zijn, af te wijzen; het protest M.F.C.N. Niedorp, Ingediend door M.F. C. tegen het niet toekennen van een strafschop, welke strafschop na afloop is genomen en niet benut, niet in behandeling te nemen wegens niet voldoen aan den vorm. NJL 3e kl. elftal—Amst. Se kl. elftaL Op Hemelvaartsdag wordt op het Helder-terreln aan den Bolweg een propaganda-wedstrijd gespeeld tus schen twee elftallen, samengesteld uit 3e klasse elf tallen en lagere- En wel een Noord-Hollandsch en een Amsterdamsch elftal. Het N.H. elftal is: Kenter (Helder); Wit (O.S.V.) en Gelderman (Meervogels)Stiemer (Purmersteijn), Ha ring (Hollandia) en Onrust (Meervogels); Schagen (Zaandijk), Winter (Texel), Max (K.V.V.), Godschalk (Helder) en Gobel (O.S.V.) Overschrijving. Gevraagd: W. Stobbe van Leeuwarden naar H R.C.; R. M. Bak, C. Bak, Joh. Dissel en G. van Vels«n van Helder naar H.R.C. Geschorst Voorloopig geschorst naar aanleiding van zijn op treden in den wedstrijd VroneAlkmaar: W. Groen, St Pancras (Vrone) en C. v. d. Stok en D. Kranen burg, beiden Alkmaar (Alkmaar). TOURNOOI LUXEMBURG. Met Pinkster houdt de Luxemburgsche Voetbalbond een tournooi tusschen Luxemburg, België B, Frank rijk B en Nederland B. Hiertoe heeft de KNV.B. Keuze Commissie de vol gende spelers aangewezen: Van Male, De Korver (D.F.C.), Diepenbeek, Lely- veld, Pettinga (Hermes), Jaap Pauwe, Van Maren (A. D.O.), Kuijer (P.EC.), Breitner, Nagels, Ven te, Lagen- daal, Looijschilder, Van Reenen, Schoemaker (Qulck) en Mulders. SPARTA-NUEUWS. CallantsoogSchagen 8. Donderdagavond zj! bovenstaande wedstrijd plaats vinden te Callantsc*^. voor de nederlaagwedstrijden, door de club van dien naam samengesteld. Sparta 3: Bijlsma ASlikker Brantenaar M. Slikker TJalkens Broer Uitterdijk Lem Beers Weeland Ruig Res.: C. Kossen. D. Moransart Afberichten uiterlijk Woensdagmiddag 4 uur bij een der onderstaande adressen: K Leguit, Hoep, C. Keizer. Lauiiestraat, E. Buiskool, Plantsoen. Held. Boys 15 14 0 1 88—16 28 Helder 5 15 10 3 2 73—34 23 Succes 3 15 9 1 5 58—35 19 D.E.S. 14 7 2 5 32—32 16 H.R.C. 6 15 6 1 8 51—58 13 B.K.C. 2 16 5 2 9 33—75 12 Kolhorn 14 5 1 8 18£3 11 Sparta 3 16 4 1 11 30—51 9 DOSKO. 2 16 1 4 11 27—85 6 Een groote nederlaag voor Schagen. Als vrouwe Fortuna een woordje meespreekt Zondag trok Schagens eerste verzwakt door eenlge invallers naar Zaandijk om daar de club van dien naam te ontmoeten. Dat hier geen Schager overwinning ln het verschiet zou liggen was wel algemeen de verwach ting. Zaandijk is een derde klasser, dat in de achter ons liggende competitie goede resultaten heeft mogen boe ken. Maar ware het niet dat vrouwe Fortuna zich had geschaard aan de zijde van de gastheeren, dan zou de nederlaag, welke nu is geleden door de Schagenaara zeker niet hebben plaatst gevonden. Maar door dit al is Schagen niet In de gelegenheid gekomen om de tweede ronde te bereiken van de Rauchbeker wedstrij den. We moeten echter eerlijk bekennen dat een 94 overwinning voor de Zaandijkers zeer geflatteerd la en dat de ontvangende ploeg meer heeft gekregen dan haar toekwam. De eerste twintig minuten was Schagen ongetwijfeld verre in de minderheid. Zaandijk ontplooi de een goed sluitend spel, waaraan de Spartanen zich niet direct konden aanpassen. Maar de resteerende tijd van den strijd was Schagen niet in de minderheid en ontplooide zich een spel met evenwichtige kansen, wat voor het niet talrijke publiek het aanzien .meer dan waard was. De eerste tijd, waarin Schagen steeds naar haar vorm zocht, wist Zaandijk zich een nuttige 31 voorsprong te verzekeren. Dit nu mogen we niet wijten aan het back- stel der Schagers, dat menigmaal reddend optrad. De invaller keeper Arnoldus, die zich niet geheel rustig ge voelde onder de lat van het eerste, was menigmaal te wijfelend en zijn niet resoluut ingrijpen deed Zaandijk voordeel aan. De warmte was eveneens een factor van beteekenis, alhoewel natuurlijk daarvan beide partijen evenveel hinder hadden. Toen de rust aanbrak had Zaandijk zich reeds door een 41 voorsprong veilig gesteld. De tegengoal werd op schitterende wijze gescoord door Boontjes, die weder toonde een voetballer te zijn van het .zuiverste water. Na de rust maakten de Zaandijkers nog 5 doelpunten, waaraan eveneens het wijfelen van den Schager kee per niet vreemd was. In deze tweede helft scoorde Boontjes nog twee maal, terwijl W. Rus op magnifieke wijze de vierde treffer plaatste. Zaandijk heeft zich doen kennen als een sympathieke ploeg en hun spel was waarlijk goed te noemen. Nemen we daarnaast ook in aanmerking, dat Schagen zeer on volledig het veld betrad, terwijl Zaandijk in haar sterk ste formatie speelde, dan mogen we nog niet ontevreden wezen. Als met al is Schagen I uitgebekerd en kunnen an dere wedstrijden wordep aangegaan. DJLS. 1—Schagen 3, 82. Ter elfder ure werd bovenstaande competitiewedstrijd vastgesteld. Sohagen vertrok naar Barsingerhorn met diverse invallers. De uitslag mag dan. gezien de samen stelling van het elftal, voor Schagen bevredigend ge noemd worden. D.E.S. behaalde een kleine, maar ver diende overwinning. De partijen wogen het grootste deel van den strijd goed tegen elkaar op. Beurtelings verkeerden de doelen In gevaar. Al spoedig opent D.E.S. de score, maar de gelijkmaker laat niet lang op zich wachten. Dan ontspint zich een strijd om den voor sprong. Eindelijk gelukt het Beers. uit een schiterende voorzet van Ruig deze te bevestigen. Met een 21 stand voor Schagen breekt de rust aan. In de tweede helft wederom een evenwichtig spel. De warmte doet zich gelden en van uiterste Inspanning is geen sprake. Nadat D.E.S. op goede wijze heeft gelijk gemaakt weet ze- nogmaals te doelpunten. Met 32 voor D.E.S. kondigt scheidsrechterv an Dam, die zeer goed leidde, het einde aan. Het was een geanimeerde wedstrijd, welke meer ge leek op een partij zomervoetbal dan op een competi tiewedstrijd. Met deze partij beëindigde Schagen 3 te vens haar competitie, welke niet zeer bevredigend ver liep. MN lf WRIGLEYS KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN GEZONDI BREEZAND. A-D.O. IR.C.B. H, 3—L R.C.B., won den toss, koos tegen wind in en met de zon in den rug te spelen. In de eerste helft waren niet alleen de elftallen in hun geheel tegen elkaar opge wassen. maar ook de verdedigingen tegenover de aan vallen, zoodat met rust de stand nog steeds 00 Is. Na de rust werd in sneller tempo gespeeld. L. Slik ker maakte uit een goed toegespeelden bal van A. v. Wijk het eerste doelpunt, R.C.B. forceerde een corner, maar keeper Schenk stompte den bal goed weg. Toen ging de A.D^D.-aanval er weer vandoor en de links buiten W. Post zorgde voor een tweede doelpunt. R.C. B. pakte nog beter aan en S. Angevaeren verkleinde den achterstand tot 21 Het publiek begon, nu de spanning eerst goed Kwam, ook een woordje mee te spreken en moedigde de spelers luide aan. Ongeveer 10 min. voor het einde maakte A. Moolenaar uit een voorzet van L. Slikker aan alle onzekerheid een einde. Het was 31 voor A.D.O. en in dezen stand kwam geen verandering meer. De stand van de plaatselijke competitie is thans: B.K.C. n O. I R.C.B. II 16—4 4 5—16 V 5-16 1 De opstelling van A.D.O. voor den wedstrijd op Hemel vaartsdag tegen BKC. II (om 2.30 op B.K.C.-terrein) is G. Schenk; M. Wiggers, L. J. Schouten; A. v. Wijk, Jac. Wiggers, A. Schouten; L. J Slikker, C. v. Helden, A. Moolenaar. A. Wiggers, W. PosU De Engelsche parachutist John Tranum, geelt den laatsten tijd boven een der Londensche vliegvelden staaltjes van zijn durf. Het is spelen met zijn leven te noemen. Van tien duizend voet hoogte laat hif zich door het luchtruim vallen, om eerst op het al' lerlaatste moment aan het koord te trekken dat zijn parachute doet ontplooien. Hierboven zien we den waaghals tijdens en na een vlotte landing. MOTORSPORT. DUMON CEAU-BEKERRIT. Aan de betrouwbaarheidsrit welke nu al voor de 15a maal onder auspiciën van de M.C. Zuid-Holland plaats vond op 20 en 21 Mei jj. op Belgisch grondgebied, werd ook deelgenomen door Jan Moeijes (Ariel) ta Heerhugowaard. In de gehouden snelheidsproef over een traject van 13.5 KM., dat driemaal moest worden gereden en dat door drie dorpen ging. was de uitslag: L Jaap Fijma (Ariel Red Hunter) 105 KM. gemiddeld; 2. Jac. Schot (Ariel R.H.) 98 KM. gem.; 3. G. A. de Ridder (Ariel R.H.) Nummer 6 was Jan Moeijes (Ariel R.H.) ta Heerhugowaard. Een groot Ariel-succes derhalve! KEGELEN Reeds eerder hebben we melding gemaakt van da wedstrijden, welke vertegenwoordigende 15 tallen van heeren kegelaars uit den Helder en Alkmaar zouaea houden, terwijl uit beide plaatsen een dames-vijftal el kaar zou bekampen. Deze wedstrijden zijn aan den gang. De eerste ont moeting vond te Den Helder plaats op 10 ApriL Door Helder werd in totaal gegooid 3304 hout, door Alkmaar 3094 hout De Heldersche dames brachten het tot 1037 hout. de Alkmaarsche tot 948 hout. Zoo bleef Alkmaar op dien dag 210 hout achter, de Alkmaarsche dames 89 hout Zondag jj. werden de wedstrijden te Alkmaar voort gezet en werd er door het Alkmaarsche team zóó goed gegooid, dat de achterstand van ruim 200 hout werd omgezet in een voorsprong van pijn. 300 hout Binnen afzienbaren tijd zullen de beslissingswedstrij den plaatsvinden te Schagen. We komen op een en an der tz.t terug. Voorts kunnen we vermelden dat plannen worden ont worpen om vereenigingswedstrijden samen te stellen voor uitsluitend Schager clubs. Dat dit een evenement zal worden voor de Schager kegelaars behoeft niet ge zegd. TENNISSEN. Zondag speelde S.T.C. tegen Krommenie en wist van de gasten te winnen met 70. De behaalde resultaten blijken uit de volgende uitslagen. Heeren enkelspel: Mr. Buiskool slaat Luijenburg, 61. 61. de heer C. Nonnekes slaat de heer Oosthui zen C4. 6—2. Dames enkelspel: Mej. E. T. Igesz slaat Mevr. A. Drayex 7—5, 6L Heeren dubbelspel: Mr. Bulskool en C. Nonnekes slaan Oosthuizen en Werner 62, 62. Dames dubbelspel: Mevr. Mol en Mej. Bronder slaan Mevr. Drayer en Mevr. Kalf 64, 36. 6L Gemengd dubbelspel: Mevr. Mol en C. Nonnekes slaan Mevr. Drayer en Werner 64, 6—2. Mej. Igesz en Mr, Buiskool slaan Mevr. Kalf en Luynenburg 7—5, 60. Totaal uitslag: Schagen slaat Krommenie met 70. Hemelvaartsdag S.T.C.Texel (vriendsch.) NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp IHollandia 4, 60. Nieuwe Niedorp 3Koedijk 2, 27. N. Niedorp I heeft het met loting voor het Gouden Kruis de eerste twee wedstrijden bijzonder getroffen. Twee gemakkelijke tegenstanders. Werd vorige week van Vrone II met 112 gewonnen, thans van Hollandia 4 met 60. Mooi is er anders aan zulke wedstrijden niet veel, voor spelers niet, nog voor publiek. Hollandia verdiende echter wel een tegenpunt, ze wisten af en toe wel aardig te combineeren, maar voor doel was het schot zoek of belette onze keeper of backs hun het scoren. K. Kaaij scoorde 3 maal, Math. Sepers 2 maal terwijl C. Barten de laatste goal voor zijn rekening nam De volgende wedstrijd voor het Gouden Kruis wordt een uitwedstrijd en wel tegen de winnaar van den wed strijd StrandvogelsM.F.C.; dan zal er door N.V.V. I uit een ander vaatje dienen te worden getapt. N.V.V. 3 speelde haar laatsten competitiewedstrijd te gen Koedijk 2. Echter bracht deze strijd niet het ge- wenschte succes; met 72 bleven de Kcedjjkers de sterksten. De competitie leverde het derde N.V.V.-elftal 13 punten op uit 18 wedstrijden; gezien de opkomst is dit een resultaat dat nog tot tevredenheid mag stem men, het had slechter gekunt. ANNA PAULOWNA Behoudens de 5—1 overwining van het eerste elftal van B.K.C. over J.V.C. te Julianadorp, hebben de pol- dersche voetbalers Zondag niet erg goed geboerd. B.KC. 2 kreeg in Nieuwedlep klop van de kampioen Held. Boys (14—0) en B.K C. 3 sneefde eveneens ln de Jutterij met 80 tegen H.R.C. 8.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6